انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

اصول برنامه :
.
قدم اول : صداقت
قدم دوم : امید
قدم سوم : وفاداری
قدم چهارم : جرات
قدم پنجم : درستی و بی عیبی
قدم ششم : رضایت
قدم هفتم : تواضع و افتادگی
قدم هشتم : عشق به همنوع
قدم نهم : عدالت
قدم دهم : پشتکار
قدم یازدهم : آگاهی الهی
قدم دوازدهم : دوازده خدمت
.
قانون #62ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: خام گیاه خواری - نوشته و تالیف اوشو  (دفعات بازدید: 4290 بار)

ایلیاEiliya

 • بابا حرفه ای
 • ****
 • امتیاز: +137/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 785
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...

به علت بي توجهي بسيار زياد جامعه هاي انساني، برآن شديم تا مقاله اي در رابطه با تغذيه و بعضي از خواص آن مطالبي را گرد آوري كنيم و در اختيار شما قرار دهيم
________________________________________
خام گياه خواري
عده ای  گوشت نمی خورند ولی لبنیات و تخم مرغ استفاده میکنند ولی عده ای اصولا فراورده حیوانی به هیچ شکل مصرف نمیکنند یعنی علاوه بر گوشت از تخم مرغ و لبنیات نیز استفاده نمیکنند و مصرف هر نوع خواراکی حیوانی را مردود می دانند ولی مواد گیاهی را بصورت پخته مصرف میکنند . گیاه خوار نام دارند .اما  عده ای نیز وجود دارند که اصولا مواد پخته به هیچ عنوان مصرف نمیکنند یعنی حتی نان و برنج و ... که گیاهی هستند را نیز مصرف نمیکنند . و به اصطلاح خام خوار هستند و عقیده دارند غذای طبیعی انسانها  گیاهان و میوه های تازه می باشد که بطور طبیعی با حرارت خورشید پخته شده و نیازی به پختن دوباره با آتش را ندارد . چون هر ماده غذایی دارای نوعی انرژی حیاتی لازم و ضروری برای حیات انسان است که در اثر حرارت دادن و سرخ کردن و یا هر نوع تغییر و تحول این انرژی می سوزد و مواد سمی و تفاله بر جای می ماند . در هر صورت رعایت تغذیه سالم و طبیعی موجب افزایش مقاومت طبیعی بدن میگردد و از بروز بیماریها و کسالتها پیشگیری میکند و بهامر درمان نیز کمک میکند . میزان تولید مواد زائد از سوخت و ساز مواد گیاهی و غذای سالم به مراتب از مواد حیوانی و پخته و سرخ شده کمتر است در نتیجه به اندامهای دفعی چون کبد و کلیه فشار کمتری وارد میشود و فرآیند متابولیسم بهتر صورت میگیرد و از انباشته شدن مواد زائد در بافت ها پیشگیری میکند . در ترکیب گیاهان به میزان معین فیبر وجود دارد که عمل هضم و گوارش را تسهیل میکند .تغذیه گیاهی و طبیعی غالبا علت بیماری را مهار میکند ولی داروها معمولا علل بیماریهای ناشی از سو تغذیه را از بین نمی برند .
(سلامتی و بیماری چیزی نیست که از آسمان بیاید  بلکه سلامتی و بیماری را ما خودمات با روش زندگی خود در وجود خویش  بنیان میگذاریم . ما می توانیم با رعایت اصول بهداشت  سالم و خوردن غذاهاي سالم گياهي شاداب زندگی کنیم و جوان بمانیم و طول عمر بیشتری همراه با کیفیت داشته باشیم )
غذاي بيجان يعني بيماري و مرگ و غذاي جاندارنباتي  يعني سلامتي و طول عمر- - پخت و پز كليه مواد حياتي را كه بدن انسان احتياج دارد در غذاي طبيعي ميسوزاند و آنرا به يك ماده سمي و بيماري زا تبديل ميكند . با خام خواري هيچكس در نتيجه بيماري نخواهد مرد ، همه به پيري خواهند رسيد .
يگانه غذايي كه طبيعت مطابق احتياج بدن انسان بوجود آورده است خوردنيهاي خام يعني زنده نباتي مي باشد و هر ماده ديگر بغير از خوردنيهاي زنده نباتي فقط بيماريهاي گوناگون و مرگ نابهنگام و ناگهاني را در بر دارد .انسان قبل از كشف آتش مانند همه موجودات زنده روي زمين با غذاي زنده و بدون پزشك و دارو زندگي ميكرد ولي در نتيجه مصرف مواد پخته و مرده و مصنوعي و شيمايي و ... بيماريهاي گوناگون بوجود آورده است و طول عمر خود را رفته رفته كوتاهتر كرده تا بهاين حال اسفناك رسانده است .آتش كليه خواصغذايي را در غذاي طبيعي و زنده نابود مي كند و آنرا به يك نوع ماده غير طبيعي و سمي و خطرناك تبديل مي نمايد - تردیدی نیست که در آغاز زندگی انسان از گیاهان و دانه ها تغذیه می کرد .
روده دراز انسان و روده کوتاه حیوانات گوشتخوار بیانگر گیاهخوار بودن انسان می باشد چرا که گوشت در روده دراز انسان می گندید و ایجاد سم میکرد . هم چنین شکی نیست که انسان قبل از کشف آتش  غذای خود را خام می خورد در این دوران انسانها بیمار نمی شدند نیرومند - پویا و تندرست بودند .هنگامیکه انسان به پختن غذاها اقدام کرد مواد مغذی و ویتامین ها در اثر حرارت نابود شدند و در نتیجه بیمارهای گوناگون پدید آمد و گوشتخواری به ایجاد این بیماریها بسیار کمک کرد و بشریت را  به توده ای بیمار - نیمه تندرست - عصبانی و زود رنج و رنجور مبدل ساخت .این اتش جنایتی را در داخل دیگ و اجاق با پختن غذاها مرتکب شده و ضرری به تندرستی انسانها زده که بطور چشمگیر به مراتب بیشتر از خسارتهایی است که آتش سوزیهای ویرانگر جنگلها و ... و ساکنان آنهابه تمدن وارد ساخته است .بررسی ها در انواع زندگی قبایل به ثبوت می رساند که انسانها تا موقعی که گیاه خوار بودند و غذای خود را خام می خوردند دارای چنان تندرستی اعجاب انگیز بودند که دیگر هرگز از آن برخوردار نشدند .اگر  شیوه خام خواری اختیار نکیند نباید از ابتلا به امراض تغذیه  همانند دیابت - سکته  و سرطان گله مند باشید! به غیر از بیماران اورتوپدی و تصادفات و بیماران عفونی سایر بیماران حقیقی نیستند و از تغذیه بد بوجود آمده اند .
همه بیماریها که گریبانگیر انسان می شود از خوردن  غذای بد و یا از پر خوردن غذای خوب است . این بیماریها همانند مرض قند - نقرس و ارتروز همه سلولهای بدن را خراب می کنند و در نتیجه هر نسل ضعیف تر و زبون تر از نسل قبلی می شود . آیا می توانیم بگوییم که علوم پزشکی با این جار و جنجال و تبلیغات گوشخراش که به وسیله بلند گو های شرکت های دارو سازی و کارخانه های ساخت وسایل پزشکی در جهان به راه انداخته - نتوانسته در این مدت صد سال اخیر قدم مثبت و موثری برای تندرستی انسان بردارد؟ و بیماریهای تغذیه بد  ابتدا در پوسیدگی دندان کودکان ( چرا دندانها در جایگاه اصلی خود در دهان کودکان فاسد می شود ) و سپس به شکل تومور پستان و سرطان رحم و روده گریبانگیر انسانها می شود . در دنیا از هر سه نفر یک نفر قبل از ۷۰ سالگی به سرطان مبتلا می شود.بیش از  نیمی از مرگ و میر های جهان ناشی از بیمارایهای قلبی است
اگر می خواهیم تن خود را مانند گرانبهاترین دارایی پاسداری کنیم باید از تغذیه خود غافل نباشیم و تلاش کنیم با خوردن غذای متعادل بیماریها را سرکوب کنیم و اجازه ندهیم در وجود ما ریشه بدوانند . ورزش و تمرینات منظم تاثیر بسزایی در سرعت بخشیدن به حمل مواد مغذی به وسیله گردش خون و دفع سموم بدن دارد . در نتیجه باید غیر از تغذیه درست و خوب به ورزش روزانه با برنامه مرتب بپردازیم "آن غذایی که گیاهی وزنده است همه چیز است و آنچه مرده است نه فقط هیچ چیز نیست بلکه زهر کشنده است و بس "* بر كسي پنهان نيست كه شكل دندانها و نوع ناخنهاي انسان بيانگر اين است كه انسان يك حيوان گياه خوار طبيعي است.براي همين انسانهاي گوشخوار گوشت لخم را نمي توانند بخورند بلكه مي پزند و با هزار ادويه ميل مي كنند! مضرات گوشت قرمز هم كه بر همگان روشن است و نيز بيماريهاي حاصل از چربي حيواني كه مهمترين ان انسداد شراين قلبي است.و همواره توسط پزشكان استفاده از ميوه جات و سبزي جات توصيه شده است.حتي دكترها براي سم زدايي بدن يك بيمار يك ماه گياه خواري صرف را تجويز مي كنند!
**"شكم انسانها از لاشه خوني حيوانات بي گناهي پر شده است كه آنها هم  زندگي را دوست داشتند."**
نكته:(شايد شما هم تا به حال نگهداري يك حيوان را تجربه كرده باشيد.مي بينيم كه انها هم مي ترسند.مي خوابند.گرسنه مي شوند.افتاب مي گيرند! و عشق بازي هم مي كنند! آيا چون زور ما از انها بيشتر است بايد انها را بكشيم و بخوريم؟!طبق آمار توليدات كشاورزي مي تواند شكم چند برابر جمعيت انسانهاي فعلي را هم سير كند. و آيا اصلا زنده بودن با مرگ موجودات ديگر شايسته است؟؟ )
بيش از هشتاد درصد وزن بدن را آب تشكيل مي دهد . مايعات بايد حداقل 75 درصد از جيره غذايي روزانه را به خود اختصاص دهد . مصرف ميوه ها و سبزي هاي تازه اين امر را ممكن ميكند .بعضي ها نوشيدن  حدود 12 ليوان اب در شبانه روز را توصيه ميكنند تا دستگاههاي بدن شستشو گردد . اما آيا اين كار لازم  و صحيح است ؟ من كه شك دارم ! زيرا ابها معمولا كيفيت لازم را ندارند و احتما وجود فلوئور ، مواد معدني اضافي و ساير سموم در آب بسيار زياد است .
بجاي مصرف آب ميتوان از غذاهايي كه بطور طبيعي حاوي مقدار زيادي آب هستند استفاده كرد مانند : ميوه ها ، سبزيها و جوانه ها . بدين ترتيب نياز بدن به اين ماده حيات بخش و پاك كننده رفع ميگردد .اگر جيره غذايي فرد از غذاهاي خشك و كم اب تشكيل شده باشد در فعاليت اندامهاي بدن اختلال ايجاد مي شود و مواد سمي و زائد و فضولات بافتها و مواد حاصل از تبادلات سلولي بخوبي دفع نمي شود و بدن توسط مواد سمي خودش مسموم ميگردد و علت اصلي آن اين است كه اب كافي براي انحلال و انتقال مواد سمي ناشي از فعاليت سلولها در اختيار بافتها نبوده است .رژيم غذايي بايد به پاك سازي اندامها كمك كند ، نه اينكه مصرف مواد غذايي غير قابل هضم به دستگاههاي بدن فشار آورد .افزايش مواد زائد در بدن انواع بيماريها را در بدن  ايجاد ميكند . اگر ميخواهيد خود را كاملا زنده حس كنيد ، عقل حكم ميكند كه غذاهاي زنده و آبدار مصرف كنيد .در پنجاه سال اول زندگي مواظب شكم خود باشيد تا در پنجاه سال بعدي شكم از شما مواظبت كند .
 
خارج شده است
هي فلاني مي داني ؟ مي گويند رسم زندگي چنين است...

مي آيند.... مي مانند.... عادت مي دهند.... ومي روند.

وتو در خود مي ماني و تو تنها مي ماني

راستي نگفتي رسم تونيز چنين است؟.... مثل همه فلاني ها....؟

ایلیاEiliya

 • بابا حرفه ای
 • ****
 • امتیاز: +137/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 785
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : خام گیاه خواری - نوشته و تالیف اوشو
« پاسخ #1 : 12 مارس 2011، 11:01:02 pm »


دلایل گیاه خوار بودن انسان
چند دلیل زیر مقداری از دلایل بسیار زیادی است که ثابت می کند انسان بطور حتم جزو گیاهخواران می باشد و اشتباهاً از روی حرص، شهوت و یا شاید هم بخاطر اجبار در دورانی که یخبندان سطح کره زمین را پوشانده بود به این تغذیه غلط روی کرد و تابکلی دست از این عادت مضرش بر ندارد روی سلامت و آرامش را نخواهد دید. آنچه مسلم است در طبیعت هر چیز در جای خاص خودش قرار دارد. یک گیاه برای مرداب درست شده و دیگری برای بیابان. ساختمان دهان یک جانور برای چریدن است و دیگری برای دریدن. انسان موجودی نیست که ساختمان بدنش چیزی مقایر با قوانین طبیعت باشد. او نیز زاده طبیعت است و وابستگی نزدیکی به طبیعت داد. هر گاه او را رو یهمرفته با سایر جانوران مقایسه کنیم می بینیم نه شبیه است به جانوران درنده و نه به حیوانات چرنده. بلکه ساختمان بدن او بسیار نزدیک است به ساختمان میمونهای میوه خوار.
دلیل اول
در طبیعت آن دسته از پستانداران که آب را هنگام نوشیدن لیس می زنند مثل گربه، ببر، خرس و گرگ، گوشتخوار هستند و هر کدام که آب را می مکند یا هورت می کشند مانند گاو، فیل و انسان گیاهخوار می باشند .
دلیل دوم
انسان و بقیه گیاهخواران قادرند آرواره پائین خود را بدون تکان دادن سر علاوه بر بالا و پائین به طرفین نیز تکان دهند در حالیکه درندگان از حرکات جنبی فکین که جهت آسیاب کردن دانه به گیاهخواران داده شده عاجز می باشند.
دلیل سوم
آرواره جانوران گوشتخوار دارای دندانهای شمشیری شکل هست که به دو دندان نیش بزرگ برای پاره کردن مجهز است این آرواره ها بسیار پر قدرت و خرد کننده می باشند، اما در گیاهخواران دندانها صاف و مسطح هستند و دندانهای کلبی همسطح بقیه دندانهاست، آرواره ها ضعیف هستند و برای فشارهای شدید طراحی نشده اند. نوع دندانهای انسان او را جزو لاینفک گروه گیاهخواران قرار می دهد. (این تفاوت حتی در مینای دندانها هم مشاهده می شود) .
دلیل چهارم
در ساختمان بدن گوشتخواران بعلت قابلیت فساد پذیری سریع گوشت طول روده ها کوتاه است تا حیوان بتواند هر چه زودتر آنرا دفع نماید. زیرا غذاهای گوشتی پس از هضم در روده محیط بسیار مناسبی برای رشد باکتریهای مواد آلی از هم پاشیده و فاسد شده بوجود می آورد. گیاهخواران منجمله انسان دارای روده های درازی می باشند برای اینکه مواد غذایی به آهستگی مواد مغذی را پس می دهند، و از اینجاست که تغایر غذای یک گوشتخوار با گیاهخوار مشهود می گردد. تبدیل و هضم غذای گیاهخواران به وسیله انفعالات تخمیری با همراهی دسته های مختلف میکروبهای گیاهی انجام می گیرد. با این تفاوت که آن دسته از میکربها که برای گوشتخواران مناسب است برای گیاهخواران مناسب نیست. حتی اگر بدن برای تعدیل آن کوشش کند. این ثابت می کند گوشت یک غذای اشتباه و مضر برگیاهخواران می باشد .
دلیل پنجم
معده انسان و عضلات آن بسیار ظریف و حساس است و به هیچ وجه قادر به هضم کامل غذاهای گوشتی نیست در حالیکه معده خشن گوشتخواران با عضلات پولادینش کار اصلی هضم را انجام می دهد. این اساسی ترین دلیل برای هضم نکردن غذا، یبوست و دل درد در آدمهائیست که از گوشت برای خوراک استفاده می کنند .
دلیل ششم
ترشح غده های معده و لوزالمعده انسان و بقیه حیوانات گیاهخوار به بافتهای گوشت بسیار کم اثر است و نمی توانند قادر باشد مانند ترشحات غدد یک درنده، گوشت (و همچنین استخوان حیوانات) را نرم و حل کنند.
دلیل هفتم
گوشت دارای ازت زیادی است که دفع آن از عهده کبد جانوران گیاهخوار ساخته نیست و همین علت اصلی امراضی چون نقرس و ناراحتیهای کبدیست که بکرات نزد افراد گوشتخوار دیده می شود، بوی بد دهان و بعضی از انواع سردردها و سرگیجه ها نیز زائیده همین سبب است .
دلیل هشتم
انسان قادر نیست مانند حیوانات گوشتخوار از جسد حیوانات بطور کامل و طبیعی استفاده کند. وقتی شیر، روباه یا هر حیوان دیگری طعمه اش را شکار می کند فقط گوشتهای ران و سر و سینه آنرا نمی خورد بلکه گوشت، پوست و استخوان را با هم می بلعد و با این کارش تعادلی از نقطه نظر احتیاجات گوناگون بدن به مواد مختلف غذایی بر قرار می کند .
دلیل نهم
چاک دهان گوشتخواران بسیار عریض است بطوریکه می توانند هنگام بلعیدن آنرا بحد زیادی بازنمایند، چاک کوچک دهان انسان دلیل محکم دیگری بر میوه خوار بودن اوست .
دلیل دهم
چربیهای موجود در گوشت حیوانات به زحمت از بدن گیاه خواران دفع می گردد و اغلب بصورت پیه در ناحیه های شکم، ران، باسن و غبغب مردم گوشتخوار ذخیره می شود، همین چربیهاست که در جدار داخلی رگها جمع شده و حرکت خون را نامنظم می سازد
سکته های قلبی حاصل این تغذیه اشتباه و شکم پرستانه است. مصرف چربیهای گیاهی مثل روغن زیتون، آفتابگردان و غیره هیچوقت دیده نشده که عارضه ای ایجاد کند .
دلیل یازدهم
حیوانات گوشتخوار می توانند به سرعت بدوند و شکار خود را در حال گریز بگیرند اما انسان چون میوه خوار است، قادر به این کار نیست و در عوض به راحتی دانه از گیاهان بر می چیند یا از درختان بالا میرود و برای خوراکش میوه می کند .
دلیل دوازدهم
چشم گوشتخواران بر خلاف چشم انسان و دیگر جانوران گیاهخوار که نامتغییر می باشد قادر است در تارکی ببیند و مردمکش کوچک و بزرگ شود.
دلیل سیزدهم
پروتئین حاصله از گوشت برای جذب شدن، معده انسان را به یک کار طاقت فرسا وامی دارد در حالیکه پروتئین های نوع گیاهی راحت تر جذب شده و بدن انسان و دیگر حیوانات گیاهخوار آنها را آسان تر قبول می کند.
دلیل چهاردهم
حیوانات گوشتخوار می توانند بوی جانوران دیگر را از خیلی دور استشمام کنند. انسان اصلاً قادر به این کار نیست.
دلیل پانزدهم
تمام گوشتخواران قادرند برای بچنگ آوردن شکار، خود را اگر لازم باشد، ساعتها (بی حرکت) پنهان کنند و بطور غریزی حیله های گوناگونی را برای فریب دادن طعمه می دانند، انسان نه می تواند چند دقیقه جائی بند شود و نه قادر است در جائیکه هموار نیست راه برود .
دلیل شانزدهم
طبع انسان چون میوه خوار است، همانگونه که گوشتخواران از دیدن اجساد خون آلود اشتهایشان تحریک می شود او نیز از دیدن، بوئیدن و چشیدن میوه ها و سبزیجات لذت می برد و خوشش می آید و در مقابل از دیدن اجساد خون آلود و دل و روده در آمده حالش بهم می خورد و غمگین و ناراحت می شود. (درضمن گیاهخواران و از جمله انسان بسیار علاقه مند اند که میوه ها را به صورت خام بخورند، این در حالیست که خوردن گوشت خام برای انسان تهوع آور و غیر قابل قبول می باشد.- انسان طبیعتاً از گشتن و خون گریزان است.)
دلیل هفدهم
میوه جات و سبزیجات خام از خاصیت شدید شفا بخشی و دفع میکروب برخوردارند که برای سلامت انسان بسیار ضروریست. برعکس میوه ها و سبزیجات ، گوشت اکثر اوقات ناقل ویروس ها و میکروبهای خطرناک است، بخصوص انواع و اقسام کرمها معمولاً از راه گوشت به انسان منتقل شده در جدار روده می چسبند و شخص گوشتخوار را مبتلا به کم خونی، زردی، رنگ پریدگی، لاغری، ضعف بنیه، پر خوابی و بی حوصلگی می کنند. هر چند پختن تا حدودی این کرمها را از بین می برد ولی تصور از بین بردن تمام این موجودات خطرناک از راه پختن یک راه اساسی نیست زیرا که خیلی از آنها می توانند درجه حرارتهای بسیار شدید را نیز تحمل کنند و تازه آنهائی که از بین می روند مواد زائد سمی خود را همچنان باقی می گذارند و آن اکثریتی که از بین نمی روند در بدن بسرعت رشد کرده و زندگی را بر شخص گوشتخوار تنگ می گردانند. اگر شما نیز گوشتخوار هستید چه بسا که مبتلا به این کرما، ویروسها و انگلها بوده، ولی خودتان از آن خبر نداشته باشید.
دلیل هجدهم
بزاق انسان و دیگر گیاهخواران جهت آماده کردن مواد نشاسته ای برای هضم در دهان، دارای آمیلاز است، اما بزاق دهان گوشتخواران فاقد این ماده می باشد .
دلیل نوزدهم
قسمتهای مختلف گوشت بطور وحشتناکی از اسید ئوریک (اوره) برخوردار است مثلا یک کیلو گوشت گوساله دارای 30 گرین و یک کیلو جگر بیش از 40 گرین اسید ئوریک دارد، در وضعیکه تمام اسید ئوریکی که بدن خود می سازد و دفع می کند در روز از طریق کلیه ها فقط 6 گرین می باشد و اضافه بر این مقدار کاری دشوار برای کلیه ها بوجود آورده شخص را به امراض گوناگون سخت که ناشی از تراکم اسیدئوریک در بدن باشد مبتلا می سازد. این بیماریها تا وقتی مریض به خوردن گوشت ادامه می دهد هرگز دیده نشده که علاج قطعی داشته باشد .
دلیل بیستم
چرندگان و پرندگان گیاهخوار همدیگر را می شناسند و به مهربانی در کنار یکدیگر می توانند زندگی کنند، مرغ و خروسها لابلای دست و پای گاو گوسفند بدون آنکه ترسی به خود راه بدهند می لولند و دنبال دانه می گردند، اما همینکه گرگ یا روباهی نزدیک شود به طور غریزی از آنجا می گریزند این حالت در انسان هم دیده شده که از حیوانات درنده فرار کند .
دلیل بیست و یکم
دستهای انسان که به گروه گیاهخواران تعلق دارد برای دریدن ساخته نشده است انگشتان دست او نشان میوه خوار بودن اوست، والا می بایست از پنجه هائی برنده و تیز بر خوردار باشد .
دلیل بیست و دوم
کنترل حرارت بدن به دو طریق انجام می گیرد. یکی با عرق کردن و دیگری با آویختن زبان از دهان و تنفس های سریع. کلیه گیاهخواران از طریق اول با استفاده از مجراهای موجود در روی پوست خود و تمامی گوشتخواران به طریق دوم با در آوردن زبان و تنفس سریع اینکار را انجام می دهند مثل سگ و گرگ .
عرق کردن در گیاهخواران باعث دفع طبیعی سموم احتمالی موجود در گیاهانی که گیاهخوار خورده خواهد شد و چنانچه انسانی از خوراک گوشتی استفاده کرده باشد چون میزان سموم و مواد زائد از میزان طبیعی بالاتر می رود، عرق تن او بد بود و متعفن خواهد گردید .
دلیل بیست و سوم
گوشتخواران تقریباً ده برابر گیاهخواران جوهر نمک (اسید هیدروکلوریک) در بدن خود تولید می کنند که بیشتر در هضم قسمتهای استخوانی گوشت بکار گرفته می شود. و با توجه به میزان جوهر نمک در بدن آدمی هرگز نمی شود او را یک گوشتخوار به حساب آورد .
دلیل بیست و چهارم
انسان می تواند در رژیم غذایی خود گوشت را به سادگی حذف کند و در این راستا ادعا می شود که رو به سلامت بیشتر هم خواهد گذاشت، ولی او هیچگاه نمی تواند غذای طبیعی خود را که گیاهان می باشد حذف کند و به زندگی ادامه دهد. این در حالیست که گوشتخواران می توانند بدون خوردن گیاه زندگی کنند و سالم باقی بمانند
خارج شده است
هي فلاني مي داني ؟ مي گويند رسم زندگي چنين است...

مي آيند.... مي مانند.... عادت مي دهند.... ومي روند.

وتو در خود مي ماني و تو تنها مي ماني

راستي نگفتي رسم تونيز چنين است؟.... مثل همه فلاني ها....؟

ایلیاEiliya

 • بابا حرفه ای
 • ****
 • امتیاز: +137/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 785
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : خام گیاه خواری - نوشته و تالیف اوشو
« پاسخ #2 : 12 مارس 2011، 11:01:50 pm »


ميوه
ميوه كامل ترين غذاي انسان است . هضم آن كمتر از هر نوع غذاي ديگر به انرژي نيازدارد و بيش از هر غذاي دگير به بدن انرژي مي دهد . تنمها ماده غذايي كه مورد استفاده مغز قرار ميگيرد گلوكز است كه براحتي از قند ميوه تامين مي شود . ميوه ها علاوه بر قند تا 95 درصد اب دارند . يعني در عين تامين مواد لازم ، بافتها را نيز شستشو مي دهند
پيري مرض نيست پيري انتهاي مسير زندگي زيباي ما است . اما بيماري اين مسير را كوتاه تر ميكند .بيماريها باعث ميشوند خيلي زودتر از موقعي كه بايد عمرمان تمام شود بميريم .عمده بيماريها ناشي از تغذيه بد ميباشد . چرا بايد غذاي ناسالم و غير مغذي بخوريم . چرا با دست خود پيري  زودرس را به ارمغان ميآوريم . با تغذيه سالم از سرعت حركت سلولهاي بدن به سوي پيري  بكاهيد .
فيبر
فيبر همان رشته هاي سلولز يا الياف سخت و غير قابل جذب است كه به طور كلي در تمام ميوه جات و سبريجات وجود دارد . وجود اين الياف سفت و هضم نشدني در بدن ولابه لاي غذايهاي خورده شده باعث ميشود كه كاملا به هم نچسبند  و بين ذرات غذايي موجود در روده فاصله ايجا كند  در نتيجه شيره هاي هاضمه به راحتي ميتوانند لا به لاي ذرات غذايي نفوذ كنند و آنها  را به خوبي هضم نمايند .
كمبود فيبر در بدن باعث بدي هضم غذا و يبوست و پيدا شدن مقادير زيادي سم غذايي در روده ها مي شود .
هر انسان روزانه حداقل  40 گرم فيبر نياز دارد تا سلامت و جواني سلولها را تضمين كند . سبزي پخته و نرم شده اصلا فايده غذايي ندارد فقط سبزي را خام  مصرف كنيد نه اينكه مثل قرمه سبزي آنقدر سرخ كنيد كه فقط تفاله آن باقي بماند .
تمامي دانشمندان تغذيه براين باورند كه غذاي بد  غذايي است كه داراي چربي زياد و فيبر كم باشد .
بيماريهاي قلبي و سرطانها از عوامل اصلي پيري زودرس هستند  حدود 90 درصد مردم بر اثر اين بيماريها فوت ميكنند .
 نقش تغذيه در بيماري و سلامتي
در تغذيه سالم و طبيعي از مواد  مغذي خام گياهي  استفاده ميشود و داراي اثرات  وفوائد زير ميباشد :
-         عمل پاكسازي ، سموم و مواد زائدي كه به علت تغذيه نامناسب در طي ساليان سال در بافت هاي بدن انباشته شده است با اصلاح تغذيه در بدن مصرف مي شود و مازاد ان از بدن خارج مي گردد
-         دسترسي به انرژي حياتي ، هر ماده غذايي داراي نوعي انرژي حياتي لازم و ضروري براي حيات انسان است كه در اثر حرارت دادن و سرخ كردن و يا هر نوع تغيير و تحول اين انرژي مي سوزد و مواد سمي و تفاله بر جاي مي ماند .
-         افزايش مقاومت طبيعي بدن ، رعايت تغذيه سالم و طبيعي موجب افزايش مقاومت طبيعي بدن مي گردد و از بروز بيماريها و كسالتها پيشگيري شده و به علاوه بهامر درمان نيز كمك ميكند .
-         كاهش توليد مواد زائد ، ميزان توليد مواد زائد از سوخت و ساز مواد گياهي و غذاي سالم به مراتب از مواد حيواني و پخته و سرخ كرده كمتر است . در نتيجه به اندامهاي دفعي چون كبد و كليه فشار كمتري وارد مي شود و فرآيند متابلوليسم ( سوخت وساز ) بهتر صورت ميگيرد و از انباشته شدن مواد زائد در بافت ها پيشگيري مي شود .
-         سهولت عمل هضم و گوارش ، در تركيب گياهان به ميزان معين فيبر وجود دارد كه عمل هضم و گوارش را تسهيل مي نمايد .
-         مهار نمودن علت بيماري ، تغذيه مناسب و طبيعي غالبا علت بيماري را مهار ميكند و لي داروها معمولا علل بيماريهاي ناشي از سو تغذيه را از بين نمي برند .
-         اثر انجماد و حرارت ، مواد غذايي غالبا در فريزر نگهداري مي شود و منجمد ميگردد و در اثر انجماد تغييراتي در زنجيره شيميايي غذاها ايجاد شده و در نتيجه موجب كاهش انرژي حياتي مي گردد و هنگامي كه غذاي فريزري پخته مي شود بخش ديگري از انرژي كاهش يافته و تغيير و تحولات نامناسب ديگري در غذاها ايجاد مي شود .
-         روش پرورش جانوران ، براي پرورش دامها و طيور معمولا از هورمون ها و گاه غذاهاي غير طبيعي استفاده مي شود كه براي انسان زيان آور است ، اگر چه براي پرورش گياهان نيز از كودهاي شيميايي و هورمون ها استفاده مي شود ولي گياهان نسبت به جانوران توانايي بيشتري در دفع مواد زائد دارا مي باشند .
 واكنش اوليه در تغذيه طبيعي
در شروع تغذيه طبيعي ممكن است واكنش هاي نامطبوعي در بدن ايجاد شود كه در هر فردي با فرد ديگر متفاوت است .
بدني كه در طول سالهاي متمادي به نوعي تغذيه بد عادت كرده است در مقابل تغيير نوع غذا واكنش  نشان ميدهد كه البته جاي نگراني نيست و چندان طول نمي كشد و عوارض آن برطرف مي شود .
در بعضي از اشخاص حالت عصبي و تغيير خلق و خوي ايجاد مي شود ، نفخ شكم و دل درد يا احساس گرسنگي و گاهي اوقات اسهال ممكن است پيش ايد . البته تمام عوارض فوق در همه افراد پيش نمي آيد و بعلاوه شدت و ضعف عوارض در انسانها متفاوت است .
يكي از دلايل مهم بروز عوارض ، تغيير يك عادت به عادت جديد است و دليل ديگر بعلت پاكسازي بدن از سموم مختلف انباشته شده اندامهاي مختلف مي باشد كه بخصوص توسط كليه ها و كبد دفع مي شود .
خارج شده است
هي فلاني مي داني ؟ مي گويند رسم زندگي چنين است...

مي آيند.... مي مانند.... عادت مي دهند.... ومي روند.

وتو در خود مي ماني و تو تنها مي ماني

راستي نگفتي رسم تونيز چنين است؟.... مثل همه فلاني ها....؟

ایلیاEiliya

 • بابا حرفه ای
 • ****
 • امتیاز: +137/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 785
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : خام گیاه خواری - نوشته و تالیف اوشو
« پاسخ #3 : 12 مارس 2011، 11:02:22 pm »

 
سرطان
ابتلا به سرطان مهلك يك حادثه دراز مدت است و ممكن است تا 50 سال هم طول بكشد تا يك سلول تحت تاثير فشارهاي تغييرات جهشي ژنتيكي باشد تا يك تومور سرطاني ظاهر شود . اما مهم اين است كه هر آنچه انسان مي خورد از شروع تا رشد سلولهاي سرطاني و پس از آن گسترش سرطان در بدن دخالت موثر دارد .سلولهاي سرطاني براي رشد و تكثير نياز به شرايط مساعدي دارند و مواد غذايي موجب ايجاد محيط مناسبي براي رشد سلولهاي سرطاني مي شوند. نتايج تحقيقات سي  ساله  اخير حاكي از آن است كه هر چه بيشتر ميوه و سبزي  خورده شود احتمال مبتلا شدن به انواع سرطانها كمتر مي شود . قربانيان سرطان كساني هستند كه كمترين مقدار ميوه و سبزي را در رژيم غذايي خود داشته اند .
همه مردم تقريبا انواع ميوه را دوست  دارند  زيرا خوشمزه ، خوشبو و زيباست . ميوه داراي انواع ويتامينها  و املاح زنده و طبيعي است و يك غذاي ايده آل  به شمار مي آيد .
هضم و جذب ميوه در دستگاه گوارش به حداقل انرژي نياز دارد و همچنين كمترين فضولات را بر جا ميگذارد . چون بسرعت از لوله گوارش مي گذرد وبه سرعت  در روده باريك هضم و جذب ميشود .   به علاوه شكر موجود در ميوه بلافاصله پس از مصرف جذب شده و به انرژي  تبديل مي شود . ميوه مويرگها را تقويت ميكند .و موجب استحكام آنها مي شود .  ميدانيم كه فرسودگي مويرگها  موجب  خونريزي داخلي و امراض قلبي مي شود . اما  تغذيه نادرست ، در طي ساليان دراز ، موجب انباشته شدن مواد زائد و مضر در بافتهاي مختلف بدن مي شود و سلولها را فرسوده مي كند . مواد غذايي پخته و مرده كار اندامهاي  هضم كننده را كند ميكند و در نتيجه تجزيه آن را به ذرات غذايي حياتي  دچار اشكال مي سازد . به علاوه تخمير و پوسيدگي آن منجر به توليد گازهاي سمي و نفخ معده مي شود . اين مواد سمي فشار زيادي را بر بافتها و سلولهاي بدن و اندامهاي دفع كننده وارد مي آورد و آنها را خسته مي كند .
 ادامه اين روش تغذيه ناسالم بيماريهاي حاد و خطرناكي را ( همچون بيماري هاي قلبي و عروقي و انواع سرطانها ) در پي خواهد داشت.
 
""بخشی از مقاله  سرکارخانم دکتر مریم آذر  از انجمن گیاه خواران  ایرانی کالیفرنیا   
انسان ها روز به روز سرگشته تر و عصبی تر شده و از طبیعت فاصله میگیرند. آشنایی کودکان امروز با حیوانات تنها از طریق تصاویر یا دیدن آنان در باغ وحشها و سیرکها یا در سر سفره و در بشقابهایشان بعنوان غذای "ضروری" برای ادامه حیات و سلامتشان است. بر تعداد بیماریهای مختلف روز به روز اضافه میشود. بیمارهایی که بشر صد یا دویست سال پیش نامی از آنان هم نشنیده بود. عارضه چاقی، بیماریهای قلبی، مرض قند، بیماری ازدیاد فشار خون، ازدیاد چربی خون، آرتروز، کمردردها و گردن دردهای مزمن، کارپال تونل سیندروم و سرطان که همین چند ده سال پیش بیماری افراد مسن نامیده میشد و امروزه 20 سالگان و 30 سالگان را هم مبتلا میکند. بیماری چربی کبد که در اثر گذشت زمان میتواند به سیروز کبدی بیانجامد در دهه دوم و سوم زندگی شیوع یافته است. در عوض مک دانالد و کنتاکی فراید چیکن و کارخانه های تولید شیر، گوشت، مرغ، تخم مرغ و کوکاکولا سودهای بیلیونی به جیب زده مشغول صادرکردن تحفه های خود به سراسر جهان می باشند. زیرا سالیان سال دروغی به خورد ما داده اند که گویا بشر نیاز به خوردن گوشت و مواد حیوانی برای ادامه حیات دارد.
۰۰۰۰ ما بیمار میشویم، حیوانات کشته میشوند، جیب آقایان سرمایه گذار پر میشود و از بلندگوهای رسانه های همگانی و توسط سیستم پزشکی دست نشانده و تعلیم یافته خودشان به خوردمان میدهند که گوشت برای سلامت ما ضروری است. اینان نمی گویند مواد حیوانی نه تنها ضروری نیستند؛ بلکه بیمارمان می کنند و از جنبه انسانی نیز تهی مان میکنند. آنگاه برای درمان بیماریهای حاصل از این شیوه تغذیه ناسازگار با طبیعت انسانی از جمله: چاقیها و بالارفتن چربی خون، سرطان، بیماریهای کبد و کلیه در اثر اضافه مصرف پروتئین؛ آزمایشگاههای خود را در حقیقت شکنجه گاههای حیوانات مختلف از جمله میمونها می کنند تا گویا دارویی برای رفع این همه بیماری کشف کنند و چون نمی خواهند حقیقت را بیان کنند گناه همه چیز را به گردن ژنها می اندازند. کسی سئوال نمی کند چرا ژنهای انسانی در این صد ساله اخیر ناگهان عوض شده بسوی ایجاد این همه بیماری چرخیده اند؟ به راستی طبیعتی که همه تلاشش حفظ و بقای موجود زنده است چگونه برضد خود عمل کرده و ژنهایی را در انسانها ایجاد میکند که سعی در تخریب بشر دارند؟ به راستی چنددرصد پزشکانی که تا امروز دیده اید خود از بیماریهای چاقی، بالابودن چربی خون، فشار خون بالا و سایر بیماریهایی که ارتباط مستقیم با تغذیه دارند رنج می برند از چنین پزشکی چگونه میتوان انتظار داشت که من و شما را درمان کند یا حقیقت را به من و شما بگوید وقتی که خود  آن را نمی داند یا انکارش میکند؟ جامعه می خواهد من و شما مصرف کننده باشیم. جامعه میخواهد من و شما ناآگاه باشیم.""
مصرف گوشت علت زیر بنایی اکثر ناراحتی های جسمانی می باشد . گوشت به کلیه لطمه میزند زیرا باید بیشتر و سخت تر کار کند تا پروتئین اضافی را پالایش و مواد زائد را از بدن دفع کند و چه بسا مانع جذب مواد مغذی دیگر مثل کلسیم شود.
 خام گياه خواري  كليد سلامتي و راز طول عمر انسانها است و اين امكان را به  ما مي دهد كه آنطوري  شايسته  نسل آدم  است  زندگي كنيم .
قدمت انسان به حدود چهار ميليون سال مي رسد كه بيش از 3.950.000 سال آن را  بطور عمده خامگياه خوار بوده است و فقط حدود  پنجاه هزار سال است كه با كشف آتش  پخته خواري به تغذيه انسان راه پيدا كرده است و بيش از هفت هزار سال نيست كه انسان با يادگيري كشاورزي  و ساكن شدن در كنار كشتزار هاي خود ،  با اهلي كردن حيوانات به پرورش آنان چهت استفاده از گوشت و شيرشان پرداخت.
 با پختن گياهان اولين چيز  كه از بين مي رود آب آن است آن هم با  حدود هشتاد درصد مواد معدني و ويتامين هاي محلول درآن  به اضافه اكسيژن موجود در گياهان و آنزيم هاي باارزشي كه در سوخت ساز بدن و هضم غذا بكار ميرود .
 و ميدانيم كه پيري چيزي جز از دست دادن آنزيم ( مواد آلي )  نيست زيرا  سلولها از تقسيم شدن باز مي مانند و سيستم ايمني بدن ضبعف ميشود و در نهايت ذخيره مواد آلي بدن به اتمام مي رسد و باز مي دانيم كه پستانداران بطور طبيعي  هشت برابر دوران بلوغ خود عمر ميكنند ولي انسانها بخاطر پخته خواري  حداكثر چهار برابر دوران بلوغ  خود زنده مي ماند و ما براحتي روي نيمي از طول عمر خود خط كشيده ايم  .
 براي خام گياه خوار شدن دلايل مختلفي را مي توان  بشرح ذيل عنوان كرد :
 كاهش  ريسك  ابتلا  شدن به بيماريهاي مختلف و در نتيجه افزايش سلامتي .  كاهش صدمات  وارده به محيط زيست  همه  موچودات  اين كره زيباي خاكي .  كاهش گرسنگي مردم جهان -- كاهش رنج وارده به حيوانات  و ...
خام گياه خوار شدن در مدت كوتاهي  تمام  اين مزايا را در بر خواهد داشت و ما مي توانيم از يك زندگي شاد و بانشاط براي خود و اطرافيانمان لذت ببريم  بدون اينكه حيواناتي  كه براي توليد شيرو محصولات لبني حاصل از آن  پرورش مي يابند مورد استثمار واقع شوند  ويا جانداراني كه حق حيات دارند بخاطر   گوشتشان  سلاخي شوند .
آيا ميدانيد  چه رنجي را يك گاو مادر متحمل ميشود كه گوساله اش را فقط چند روز بعد از تولد از او جدا ميكنند  تا ما بتوانيم از شير او استفاده كنيم كه هيچ نيازي نداريم (طبق نتايج تحقيقات  محققان  شير و فرآورده هاي لبني ناشي از آن  براي سلامتي مضر مي باشد ) كه  بر خلاف ساير پستانداران  بعد از پايان دوران شير خوارگي ، شير جاندار ديگري را به طور غير طبيعي مورد مصرف قرار دهيم  که برای پرورش این حیوانات حجم زیادی از آب و زمين هاي مرغوب كشاورزي كه مي شد در ايجاد و توسعه باغات ميوه سودمندي فراواني را براي محيط زيست و ما انسانها به  همراه داشته باشد  به مصرف می رسد . و از توليد گازهاي گلخانه اي جلوگيري شود
 
خارج شده است
هي فلاني مي داني ؟ مي گويند رسم زندگي چنين است...

مي آيند.... مي مانند.... عادت مي دهند.... ومي روند.

وتو در خود مي ماني و تو تنها مي ماني

راستي نگفتي رسم تونيز چنين است؟.... مثل همه فلاني ها....؟

ایلیاEiliya

 • بابا حرفه ای
 • ****
 • امتیاز: +137/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 785
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : خام گیاه خواری - نوشته و تالیف اوشو
« پاسخ #4 : 12 مارس 2011، 11:03:12 pm »

   
"انیشتن یکی از دانشمندان گیاه خوار بود  در زیر گفته وی را مورد روش زندگی اش نقل میكنم http://www.ivu.org/history/northam20a/einstein.html
"So I am living without fats, without meat, without fish, but am feeling quite well this way. It always seems to me that man was not born to be a carnivore."
( من بدون چربی / بدون گوشت / بدون ماهی زندگی میكنم . و احساس كاملا خوبی در این طریق دارم . همیشه به نظرم اینطور بوده كه انسان به دنیا نیآمده است كه گوشت خوار باشد ."
در رژیم غذایی خام خواری ، تنها از  غذاهای نپخته و غذاهایی که در طبیعت وجود داشته و کسی آنها را آماده مصرف نکرده است استفاده می کنند. اغلب از انواع  میوه، سبزیجات، مغز میوه و دانه آن در این رژیم غذایی استفاده می شود. تعریف دقیقی از رژیم خام خواری وجود ندارد و در جاهای مختلف از مواد غذایی متفاوتی استفاده می شود. آنچه بین تمام انواع رژیم های خام خواری مشترک است این است: «به غذایی خام می گویند که آن را بیش از 46 درجه سانتی گراد حرارت نداده و همچنین آن را قبلاً در فریزر قرار نداده باشیم.
خام خوار به فردی گفته می شود که تنها غذاهای خام مصرف می کند. نکته اینجاست که مصرف چه مقدار از مواد خام سبب می شود که فردی را خام خوار بنامیم. بیشتر متخصصین معتقدند که اگر 75 درصد از غذای مصرفی فردی یا بیش از این مقدار را مواد غذایی خام تشکیل دهند، چنین فردی را می توان خام خوار به حساب آورد. خام گیاه خوار هااعتقاد دارند که این رژیم متعلق به دوران ماقبل تاریخ است؛ زمانی که انسان ها هنوز آتش را کشف نکرده بودند. همچنین باور دارند که دستگاه گوارش انسان به خصوص برای هضم مواد غذایی خام و انواع سبزیجات تکامل یافته است.
آرتوری ویرتانن، زیست شیمیدانی که جایزه نوبل دریافت نمود، به عنوان یکی از طرفداران رژیم خام خواری شناخته شد. او نشان داد که آنزیم های  موجود در غذاهای نپخته، هنگام جویدن ماده غذایی خام در دهان آزاد می شوند. این آنزیم با آنزیم های دیگر که بدن آنها را تولید می کند واکنش نشان داده و در نهایت گوارش ماده غذایی را به بهترین نحو انجام می دهند. این رژیم در قرن 20 طرفداران بیشتری یافت، پس از اینکه پزشکان ثابت کردند که رژیم غذایی که دارای میوه و سبزیجات باشد قادر است بیماری های بسیاری را بهبود بخشد. تا مدتها رژیم غذایی خام خواری را زیر مجموعه ای از رژیم گیاه خواری غذایی مستقل و متفاوت از گیاه خواری به ثبت رسید. از آن زمان، این رژیم غذایی محبوبیت امروزی خود را پیدا کرد و اولین رستوران هایی که این دسته از غذاها را عرضه می کردند در کالیفرنیا و نیویورک تأسیس شدند.  بسیاری از پزشکان و متخصصین  تغذیه رژیم غذایی خام خواری را تأیید نموده اند. متخصصین تغذیه این نوع رژیم را برای درمان  چاقی که امروزه در جوامع توسعه یافته بسیار شایع است مفید می دانند. این رژیم برای درمان بیماری های عروق قلبی،  سرطان و دیابت و بیماری های مربوط به سیستم ایمنی مناسب می باشد. اخیراً در آریزونا تحقیقی را بر روی کودکانی انجام داده اند که 75 درصد از غذای مصرفی این کودکان از مواد غذایی خام تهیه شده است. طرفداران این رژیم عقیده دارند که اگر میزان مصرف کالری و اسیدهای چرب ضروری کافی باشد، افراد با هر سنی می توانند انواع غذاهای خام را مصرف کنند و این رژیم برای همه مناسب است
افرادی که تحت رژیم خام خواری هستند عقیده دارند: غذاهای خام حاوی آنزیم هایی هستند که عمل هضم غذا را در بدن تنظیم می نمایند - -حرارت دادن یا فریز نمودن غذا این آنزیم ها را نابود می کند - - مصرف غذا بدون وجود این آنزیم ها در دراز مدت سبب مسمومیت بدن، زیاده روی در مصرف غذا و در نهایت منجر به چاقی می شود - - غذاهای خام نسبت به غذاهای پخته، مواد مغذی بیشتری دارند. اصل کلی در رژیم خام خواری این است که غذای پخته سمی می باشد؛ چون آنزیم های موجود در غذای خام بر اثر حرارت نابود می شوند. این عقیده را آرتوری ویرتانن برای اولین بار مطرح نمود که به نقش این آنزیم ها در رژیم غذایی افراد اشاره کرد. نتیجه ی تحقیق او نشان داد که خوردن غذای پخته سبب بیماری های مختلف می شود. طرفداران این رژیم باور دارند که با خوردن غذای پخته، لوزالمعده باید بیشتر کار کند و آنزیم بیشتری ترشح نماید. این افراد عقیده دارند که آنزیم های موجود در غذای خام در گوارش غذا، به اندازه آنزیم هایی که دستگاه گوارش ترشح می کند با اهمیتند. در سال 1932م، برای بررسی اثر غذاهای پخته تحقیقی روی دو دسته گربه صورت گرفت. برای مدت ده سال، گربه های گروه اول تحت رژیم غذایی خام خواری بودند؛ درحالی که به گربه های گروه دوم غذاهای پخته می دادند. در نهایت محققان به این نتیجه رسیدند که گربه های گروه اول، سالم تر بودند؛ در حالی که در نسل های متولد شده از گربه های گروه دوم، نقص های مادرزادی به چشم می خورد
طرفداران رژیم خام خواری اعتقاد دارند که آنزیم های موجود در مواد غذایی خام، سلامتی را تضمین نموده و سیستم ایمنی بدن را هم قوی تر می کند. با پیروی از این رژیم می توان پوستی شاداب تر داشت و پر انرژی تر بود؛ در عین حال که میزان ابتلا به بسیاری از بیماری ها به حداقل می رسد. پزشکان و محققان زیادی سعی کرده اند با ارائه سخنرانی یا با نوشتن کتاب و مقاله، مردم را به طرف این رژیم غذایی جذب کنند. برخی از آنها آمار بیمارانی را که با استفاده از این رژیم، از بیماری های مهلکی (مخصوصاً  سرطان نجات یافته اند، در کتاب هایشان آورده اند. نورمن واکر، یکی از طرفداران این رژیم غذایی بود که خود، همواره از آن پیروی می کرد. این فرد 118 سال عمر کرد و در نهایت هم در اثر یک حادثه رانندگی جان خود را از دست داد! خام خوران عقیده دارند از آنجا که هیچ جانوری به جز انسان غذای خود را نمی پزد، به همین دلیل است که انسان به بیماری های پیشرونده (مثل سرطان) مبتلا می شود که هیچ یک از جانوران تا به حال به آنها مبتلا نشده اند.
 
خارج شده است
هي فلاني مي داني ؟ مي گويند رسم زندگي چنين است...

مي آيند.... مي مانند.... عادت مي دهند.... ومي روند.

وتو در خود مي ماني و تو تنها مي ماني

راستي نگفتي رسم تونيز چنين است؟.... مثل همه فلاني ها....؟

ایلیاEiliya

 • بابا حرفه ای
 • ****
 • امتیاز: +137/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 785
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : خام گیاه خواری - نوشته و تالیف اوشو
« پاسخ #5 : 12 مارس 2011، 11:03:41 pm »


زيست شناس خام گياه خور برنده جايزه نوبل: آرتوری ویرتانن، زیست شیمیدانی که جایزه نوبل دریافت نمود، به عنوان یکی از طرفداران رژیم خام گیاهخواری است. او نشان داد که آنزیم های موجود در غذاهای نپخته، هنگام جویدن ماده غذایی خام در دهان آزاد می شوند. این آنزیم با آنزیم های دیگر که بدن آنها را تولید می کند واکنش نشان داده و در نهایت گوارش ماده غذایی را به بهترین نحو انجام می دهند . اصل کلی در رژیم خام خواری این است که غذای پخته سمی می باشد؛ چون آنزیم های موجود در غذای خام بر اثر حرارت نابود می شوند. این عقیده را آرتوری ویرتانن برای اولین بار مطرح نمود که به نقش این آنزیم ها در رژیم غذایی افراد اشاره کرد. نتیجه ی تحقیق او نشان داد که خوردن غذای پخته سبب بیماری های مختلف می شود. طرفداران این رژیم باور دارند که با خوردن غذای پخته، لوزالمعده باید بیشتر کار کند و آنزیم بیشتری ترشح نماید. این افراد عقیده دارند که آنزیم های موجود در غذای خام در گوارش غذا، به اندازه آنزیم هایی که دستگاه گوارش ترشح می کند با اهمیتند.
بر اساس آخرين پژوهش‌ها، ميوه‌هاي مغزدار مانند فندق، گردو، پسته و ميوه‌هايي از اين قبيل نقش مهمي در تامين سلامت بدن ايفا مي‌كنند. به نقل از منابع اينترنتي، محققان مي‌گويند كه بر خلاف تصور عوام كه گمان مي‌كنند اين قبيل مواد خوراكي فاقد ارزش‌ غذايي هستند، اين ميوه‌ها منابع سرشاري از پروتئين، مواد معدني و ويتامين‌هاي آنتي اكسيدان‌دار هستند. مطالعات نشان مي‌دهد ميوه‌هاي مغزدار برزيلي يكي از مهمترين منابع غني سلنيوم هستند كه اين ريز مغذي براي تامين سلامت سيستم ايمني بدن ضروري است؛ همچنين داراي برخي خواص ضدسرطاني است. دانشمندان دانشگاه ايلينويز در آمريكا دريافته‌اند كه يك مكمل غذايي حاوي 200 ميكروگرم سلنيوم در روز، ميزان ابتلا به سرطانهاي پروستات، ريه و روده را در حدود 50 درصد كاهش مي‌دهد. همچنين از پيشرفت سرطان سينه در زنان و بروز مشكلات پروستات جلوگيري مي‌كند. اين دانه‌هاي خوراكي منابع سرشار فسفر هستند كه اين ماده معدني به ساخت استخوانها و دندانها كمك مي‌كند و نيز منبع سرشار منيزيم است كه اين عنصر نيز در ايجاد تعادل در عملكرد ماهيچه‌ها و اعصاب نقش مهمي دارد.
همچنين وجود اسيد لينولنيك در اين دانه‌هاي خوراكي مي‌تواند براي حفظ سلامت پوست و ايجاد تعادل هورموني مفيد باشد. در ذيل تاثيرات مثبت برخي از اين دانه‌ها ذكر شده است:
بادام زميني: خوردن 28 گرم بادام زميني 5 بار يا بيشتر در هفته احتمال بروز ديابت نوع دوم را در زنان كاهش مي‌دهد. بادام زميني داراي مقادير زيادي چربي اشباع نشده‌، منيزيم و فيبر غذايي است كه همگي خطر بروز ديابت را كاهش مي‌دهند. اين ميوه همچنين حاوي فيبر و منيزيم است كه باعش كاهش مقاومت انسولين مي‌شوند. وجود چربي امگا - 2 در اين ميوه نيز باعث حفظ سلامت سلولها، نرمي پوست و نيز كاهش ميزان كلسترول كلي در خون مي‌شود. بادام زميني همچنين منبع سرشاري از آهن، روي، ويتامين E، منيزيم و فوليك اسيد است كه تاثير مهمي در مبارزه با مواد خارجي آزاد سرطان زا دارند.
گردو: بر اساس مطالعات انجام شده از سوي محققان دانشگاه ايالتي پن، گردو نه تنها كلسترول مضر را كاهش مي‌دهد، بلكه باعث كاهش التهاب رگ‌هاي خوني مي‌شود كه معمولا عامل بروز بيماريهاي قلبي - عروقي هستند. گردو منبع غني دو نوع از اسيد‌هاي چرب اشباع نشده به نام‌هاي اسيد آلفا - لانولين و اسيد لينولنيك، ويتامين E، آهن، منگنز، فسفر، پتاسيم و فوليك اسيد است كه در ساخت استخوانها، تامين سلامت قلب و خون نقش مهمي دارند و نيز حاوي ويتامين B-6 است.
بادام: سرشار از پروتئين است و داراي ريزمغذي‌هاي مهمي از قبيل منيزيم، پتاسيم، فسفر، مس، ويتامين B-2، نياسين و آنتي اكسيدان ويتامين E است كه اين ماده اخير نقش ضدسرطاني دارد. بادام شامل مقادير زيادي كلسيم است و نيز مي‌تواند در بهبود رشد استخواني و جلوگيري از بروز پوكي استخوان موثر باشد.
محققان كانادايي دريافته‌اند كه افراد مبتلا به كلسترول بالا كه در روز يك اونس بادام مصرف مي‌كنند، مي‌تواند ميزان كلسترول مضر خون خود را تا 4 درصد كاهش دهند -- بادام يكي از بهترين ميوه هايي است كه  از لحاظ تغذيه  اهمييت فراواني دارد و طبيعت  در دسترس انسان قرار داده است  .  مغز بادام غني از اسيد هاي آمينه ، چربي ، مواد قندي ، مواد معدني و ويتامين هاست . ارزش غذايي يكصد گرم مغز بادام بشرح ذيل است : رديف مواد متشكله مقدار در 100 گرم 1- پروتئين 19 گرم 2 - چربي 54 گرم 3 - كربوهيدرات 20 گرم 4-فيبر 3 گرم 5 - كلسيم 234 ميلي گرم 6-  فسفر 500 ميلي گرم 7 - آهن 5 ميلي گرم 8 - سديم 4 ميلي گرم 9-  پتاسيم 770 ميلي گرم 10 - منيزيم 625 ميلي گرم 11 - ويتامين آ 5 واحد بين المللي 12 - تيامين 0.24 ميلي گرم 13 - ريبو فلاوين 0.92 ميلي گرم 14 - نياسين 5/3 ميلي گرم 15 - اسيد اسكوربيك به ميزان كم 16 - آب 5% 17 - كالري 598
شلغم :شلغم سرشار از املاح معدني همچون كلسيم ، منيزيم ، فسفر ، گوگرد ، يد  و ويتامين هاي آ ، ب ، و سي  است . شلغم باعث جلوگيري از بيماري سرطان است و دفاع بدن را در برابر بيماريهاي عفوني بالا مي برد . شلغم فشار خون را پايين ميآورد . فسفر موجود رد شلغم براي اعصاب ، مغز و قوه حافظه بسيار مفيد است . و براي دفع سنگ كليه ، زكام ، سياه سرفه و آنژين مفيد است
هويج منبع مهم بتاکاروتن و الياف مي باشد که هر دو اينها کمک به جلوگيري از سرطان و حمله قلبي مي کنند.ميزان کلسترول در 5 نفر که سنين آنها بين 25- 41 سال بود و روزانه 30 گرم هويج خام مصرف مي کردند اندازه گيري شده بعد از مدت سه هفته و دوباره اين ميزان کنترل شد و مشخص گرديد که ميزان کلسترول کاهش پيدا کرده است.از آنجايي که کلسترول زياد يک عامل مهم در بيماري قلبي مي باشد بنابراين هويج را دز صورت غذاهاي خود قرار دهيد. گروهي از محققين سوئدي اخيرا دلايل بيشتري براي استفاده از سبزيجات ريشه اي ارائه نمودند. آنها به اين نتيجه رسيده اند که سبزيجات ريشه اي تاثير بسزايي در کاهش ميزان حمله هاي قلبي به خاطر پايين آوردن ميزان کلسترول دارند. اين تحقيقات مشخص کرد که 2 عامل مهم در بازسازي سلولهاي رگ نقش دارند که شامل ( ) پلاسمينوژن اکتيوتور انهيبيتور و تيشو پلاسمينوژن آکتيوتور اين دو ماده به طور کلي در بررسي ها نگهدارنده يکديگرند.ولي چند سال قبل محققين متوجه شدند که مردمي که داراي ميزان بالايي از باشند بيشتر مستعد ابتلا به حملات قلبي هستند. به نظر محققين سوئدي در دانشگاه تحقيقي بر روي 290 زن و مرد با ميانگين سني 60-30 از نظر ميزان PAI-1 بر روي نوع غذا انجام داده نتيجه بررسي بسيار شگفت انگيز بود بيشتر سبزيجات ريشه اي مثل هويج که مورد استفاده مردم است بيشتر افزايش دهنده و کمتر افزايش دهنده بود.نتيجه بررسي هاي نشان مي دهد که افرادي که 6 بار يا بيشتر از سبزيجات ريشه اي در هفته خام يا پخته استفاده مي کنند کمتر دچار حملات قلبي مي شوند.در طول مدت بيش از 5 سال محققين غذاي 287 زن را که سن آنها بين 32 تا 69 سال بود و مبتلا به بيماري قلبي بودند با گروه زنان مشابه مقايسه کردند و تفاوت مهمي بين دو گروه به دست آمد. بدين ترتيب که گروهي که از هويج استفاده مي کردند نسبت به کساني که کمتر از هويج استفاده مي کردند * شانس ابتلا به بيماري قلبي داشتند.بيماري قلبي اولين عامل مرگ در امريکا مي باشد. برخي از مطالعات نشان مي دهد که خوردن هويج کمک به جلوگيري از سرطان ريه و ساير سرطانها مي کند.در يک مطالعه در مورد 3669 نفر مرد و زن در بلژيک مشخص شد که مصرف سبزيجات خطر ابتلا به سرطان کولون را کاهش مي دهد و نيز سبزيجات با فيبر زياد مثل هويج خطر ابتلا را 24% کاهش مي دهد.طي بررسي انجام شده در دانشگاه آتن و Harvard  School   زناني که هر روز از هويج خام استفاده مي کنند 5 تا 8 بار کمتر به سرطان سينه مبتلا مي شوند با توجه به رشد سرطان سينه در امريکا جاي خوشحالي است که مصرف هويج تازه نيز رو به ازدياد است و امريکاييها امروزه 23% بيشتر از هويج مصرف مي کنند
جوانه: گندم . ماش و عدس مقوی ترین حبوبات هستند که متاسفانه مورد توجه واقع نمی شوند . ویتامینهای مهم و لازم گندم هنگام آرد شدن برای تهیه نان بکلی از بین میرود و قسمتهای مرده آن مصرف می شود . بهترین روش برای استفاده از قسمتهای زنده گندم تهیه جوانه آن است . با جوانه زدن میتوان از قسمتهای مهم و زنده حبوبات استفاده کرد . همچنین جوانه ماش چربی خون را جذب کرده و برای بیمارانی که مبتلا به فشار خون هستند مفید می باشد
عناب: عناب از تنقلات بوده و از خواص مهم آن ميتوان به موارد زير اشاره كرد 1-خون ساز است و خون را تصفيه ميكند .2- داراي ويتامين ث و املاح گوناگوني است و براي شستشوي كليه . مثانه بسيار موثر است .3- مسكن ورم معده و مقوي دستگاه هاضمه است . 4-  اندكي ملين است و رفع يبوست مي كند 
هندوانه :هنداونه بر خلاف تصور اكثر مردم ميوه نيست بلكه از سبزيجات متعلق به خانواده كدوئيان است . كه بيش از چهار هزار سال است به سبب طعم گواراي آن در بسياري از نقاط جهان كشت مي شود . بهترين زمان خوردن هندوانه بين دو غذا است كه غذاي قبلي هضم شده باشد . خوردن آن بلافاصله پس از غذا يا ناشتا خوب نيست و در هاضمه اختلال ايجاد ميكند . در ضمن در زمان تشنگي شديد و گرماي زياد هوا نبايد هندوانه خورد .
خواص هنداونه :1-      رقيق كننده خون و تصفيه كننده آن و مسكن فشار خون بالاست . 2-      داراي اب زياد و افزايش دهنده مقدار ادار است . 3-      مفرح و شادي بخش است . 4-      مسكن حرارت است و براي رفع تب ها مفيد است . 5-      مغز تخم آن به هضم غذا كمك و سينه را نرم ميكند 
((غذاي بيجان يعني بيماري و مرگ و غذاي جاندار نباتي  يعني سلامتي و طول عمر ))
پخت و پز كليه مواد حياتي را كه بدن انسان احتياج دارد در غذاي طبيعي ميسوزاند و آنرا به يك ماده سمي و بيماري زا تبديل ميكند . با خام خواري هيچكس در نتيجه بيماري نخواهد مرد ، همه به پيري خواهند رسيد .
 يگانه غذايي كه طبيعت مطابق احتياج بدن انسان بوجود آورده است خوردنيهاي خام يعني زنده نباتي مي باشد و هر ماده ديگر بغير از خوردنيهاي زنده نباتي فقط بيماريهاي گوناگون و مرگ نابهنگام و ناگهاني را در بر دارد .انسان قبل از كشف آتش مانند همه موجودات زنده روي زمين با غذاي زنده و بدون پزشك و دارو زندگي ميكرد ولي در نتيجه مصرف مواد پخته و مرده و مصنوعي و شيمايي و ... بيماريهاي گوناگون بوجود آورده است و طول عمر خود را رفته رفته كوتاهتر كرده تا بهاين حال اسفناك رسانده است .آتش كليه خواصغذايي را در غذاي طبيعي و زنده نابود مي كند و آنرا به يك نوع ماده غير طبيعي و سمي و خطرناك تبديل مي نمايد
چرا به همه چیز توجه میکنید بغیر از نحوه تغذیه خود. آیا به نیازهای غذایی بدن خود توجه ندارید ؟؟
جوانه گندم : ارزش فوق العاده جوانه گندم فراتر از خواص عناصری است که در گندم وجود دارد و از قدرت درمانی آن نیز فراتر است در بیولوژی ۲+۲ هرگز با ۴ برابر نیست در جوانه گندم کلسیم - منیزیم - فسفر و پتاسیم ده ها برابر از  آرد سفید گندم است . در طول جوانه زدن آنزیم ها - دیاستازها - مخمرها و کاتالیزورها فعالیت می کنند که جذب عناصر اصلی جوانه گندم را مانند کلسیم - پتاسیم - منیزیم - سدیم - فسفر - آهن و گوگرد - منگنز - نیکل - مس - بروم- الومنیوم - روی  و ید و ویتامین های گروه ب و پروتئین  ( اسید آمینه های ضروری ) و لپید ها ( چربی های غیر اشباع  را تسهیل و تشویق می کند . با توجه به وجود همه این عناصر بیو لوژیکی در جوانه گندم م یتوان به غنای کاملا یگانه و استثنایی آن پی برد .و از مصرف روزانه آن غافل نباشید . جوانه گندم هدیه طبیعت به انسانها می باشد و بدون تردید تمام کمبودهای غذاهای کم ارزش را جبران می کند .
استفاده مداوم از پرتقال در كاهش تصلب شرايين، سكته قلبي و مغزي موثر است. اين ويتامين سرشار از ويتامين C و كاروتن است كه به همين جهت براي مشكلات چشمي و همچنين افراد شب كور نيز مفيد است. رنگ رخساره را باز كرده و موجب قليايي شدن خون مي‌شود همچنين، پرتقال بزرگترين تصفيه كننده خون است و با اينكه اين ميوه داراي مواد قندي بسيار است، ولي خوردن آن براي بيماران مبتلا به ديابت مفيدست. از خواص ديگر آن كاهش حملات تشنج است
خوردن كاهو به علت داشتن كلروفيل، بوي بد سير را از بين مي‌برد. سير در درمان بيماريهاي قلبي، سل، بيماريهاي ريوي، فشار خون، سياه سرفه، ديابت، سرطان، تومور، آسم، التهاب مفاصل، كهير و كلسترول تاثير دارد. افراد مي‌توانند براي رفع بوي سير نيز يك يا دو دانه قهوه بو داده را چند دقيقه جويده و فرو دهند 
كساني كه روزانه 4 قاشق عسل مصرف مي‌كنند آنتي اكسيدان بيشتري در خون ذخيره مي‌كنند، در نتيجه از گرفتگي رگهاي خوني آنها جلوگيري مي‌شود. آنتي اكسيدان ماده‌اي است كه از بافتهاي بدن در مقابل اكسيژن تهاجمي محافظت مي‌كند. هرچه رنگ عسل تيره‌تر باشد به همان اندازه حاوي پيوندهاي مفيد بيشتري است .
اشك‌آوري پياز در بسياري از موارد سبب درمان ميگرن و زكام مي‌شود.پياز سرشار از ويتامين C و داراي املاح معدني گوگرد، آهن، آهك، فسفر، پتاسيم، سديم، يد و سيليسن است. پياز به علت داشتن گوگرد، ضدعفوني كننده خوبي براي خون و مجاري تنفسي به شمار مي‌رود؛ همچنين امراض سيستم لنفاوي مانند ورم غده، آبسه‌هاي شديد و جوشهاي زيرپوست را بهبود مي‌بخشد
هويج يك قليايي‌كننده و سرشار از ويتامين A است و با مقدار زياد سديم، پتاسيم، كلسيم، فسفر و گوگرد تقويت‌كننده بوده ولي هنگام جوشيدن، ميزان پتانسيل آن به يك سوم و مقدار آهن آن نيز به يك چهارم تقليل مي‌يابد و ساير مواد معدني آن نيز كم مي‌شود، ولي ميزان بتاكاروتن آن تغييري نمي‌كند همچنين، هويج سيستم بينايي را تقويت كرده و ويتامين C و A موجود در آن براي افزايش ديد و نور چشم مفيد است.و هويج انسولين گياهي است و براي بيماران مبتلا به بيماري قند و به علت داشتن آهن براي مبتلايان به فقر آهن نيز مفيدست
با خوردن توت فرنگي مي‌توان عمري طولاني داشت.توت فرنگي ميوه‌اي مقوي و براي درمان نقرس و بيماري سنگ مثانه مفيد است. با آنكه توت فرنگي داراي قند است، ام براي بيماران ديابتي مضر نيست. توت فرنگي سرشار از ويتامين‌هاي B ، C ، فسفر، آهك، منيزيم، پتاسيم، سديم و قند، آهن، يد و ... است .
مخلوطی از انواع سبزيجات شامل گشنيز - تره - جعفری -پيازچه - خيار - کاهو ـ کدو سبز ـ کرفس ـ هويج ـ فلفل سبز ـ تربچه ـ کلم ـ گل کلم و ديگر سبزيجات و پودر سماق و کمی فلفل به همراه چند حبه سير  با کمی آبليمو يا آب نارنج و صد البته با چند قاشق روغن زيتون غیر تصفیه و بودار ( روغن زیتون تصفیه شده و بی بو به درد نمی خورد) تشکيل يک سالاد خيلی خوشمزه را ميدهد
جعفري منبع مهم و خوب كلروفيل،آهن، مواد آلي، كلسيم، فسفر، منگنز، ويتامين A و B است. جعفري براي كم خوني، بيماريهاي كبد و آسم مفيد است. همچنين، برگ‌هاي تازه و تخم جعفري نفخ را در معده و روده‌ها از بين مي‌برد و آب آن به عنوان ضدقولنج در رفع نفخ شكم بچه مؤثرست. استفاده از جعفري تازه به طور خام در سالاد علاوه بر داشتن طعم قوي و مزه ملايم مصرف آن همراه با سير، پياز و موسير بوي تند آنها را از بين مي‌برد . آب پرتقال و توت فرنگي به دليل دارا بودن ويتامين ث سبب فعاليت بيشتر بدن براي ساخت كلاژن مي‌شود، كه اين امر لطافت پوست را به همراه دارد.گوجه فرنگي، اسفناج و گريپ فروت به دليل سرشار بودن از آنتي اكسيدانها، ويتامين C ، E و بتاكاروتين، سبب كاهش چين خوردگي صورت و خشكي پوست مي‌شوند .
ليموترش به هضم غذا كمك كرده و براي كبد و سالم نگهداشتن شرائين مفيدست . ليموترش براي معالجه روماتيسم، رفع تشنگي و جلوگيري از تهوع مورد استفاده قرار مي‌گيرد. از ديگر تركيبات ليموترش مي‌توان به ويتامين‌هاي A و B و املاحي نظير كلسيم، فسفر، آهن، پتاسيم اشاره كرد. با مصرف مناسب اين ميوه، مي‌توان انگل، سر درد، كمر درد، دردهاي كليه و شكم و كم خوني را برطرف كرد و نيز آب ليموترش ضدسرخك، ضدآبله مرغان و مخملك است
استفاده از روغن زيتون انسان را در برابر برخى ديگر از بيماريهاى قلبى نيز حفظ ميکند.  استفاده از روغن زيتون مانع از انباشته شدن چربيهاى زائد در بدن انسان ميشود و به اين ترتيب خطر ابتلا به بيماريهاى قلبى را کاهش میدهد
خوردن سبزيها به صورت خام باعث افزايش جذب مواد آلي، معدني و ويتامين‌هاي آنها مي‌شود استفاده از سبزيهاي خام براي سلامت بيشتر توصيه مي‌شود
فندق به دليل دارا بودن مواد نشاسته‌اي، كلسيم، پتاسيم، فسفر، منيزيم، سديم و آهن، غذاي مناسبي براي مبتلايان به بيماري قند است. همچنين اين گياه براي تقويت بدن به ويژه در دوره نقاهت مفيد و مقوي روده‌ها و معده است
مصرف يك عدد سيب در روز به دليل وجود آنتي اكسيدانهاي قوي در اين ميوه براي مقابله با آسيب سلول، حقيقتا در حفظ سلامت بدن و بي‌نيازي از مراجعه به پزشك مؤثرست پوست سيب از مقادير بالايي از آنتي اكسيدانها برخوردارست كه آب سيب فاقد آن است. به طور كلي سيب‌هاي قرمز بيش از سيب‌هاي سبز و زرد آنتي اكسيدان دارند
با مصرف 40 تا 70 گرم بادام به عنوان بخشي از چربي رژيم غذايي روزانه، مي‌توان سطح كلسترول و عوامل خطر بيماريهاي قلبي ـ عروقي را كاهش داد. مغزها داراي ارزش غذايي بالايي هستند، كه اغلب داراي چربي غير اشباع‌اند و طبيعي‌ترين منبع ويتامين E
خربزه درجه قليايي خون و سلولهاي بدن را بالا برده و سموم آن را خنثي و دفع مي‌كند. همچنين، فسفر موجود در خربزه باعث تقويت سلولهاي مغزي و فعاليت اعصاب مي‌شود و كلسيم آن در تقويت عضلات، تكميل استخوان‌بندي و رشد و نمو كودكان مؤثرست . خربزه باعث افزايش ميزان ادرار، عرق و شير مي‌شود و ويتامين‌هاي موجود در خربزه در ايجاد نشاط و فعاليت اعصاب نقش موثري دارند. خربزه داراي مقدار زيادي پكتين و مواد معدني مثل پتاسيم، منگنز‌، فسفر و كلسيم است .
سير : سير از سبزي هايي است که تاريخي بسيار کهن دارد. انسان خواص درماني اين گياه را پنج قرن قبل از ميلاد مسيح شناخته بود. سير هزاران سال براي اهداف پزشكي استفاده مي شده است. اين گياه حداقل 3000 سال در طب چين كاربرد داشته است. ‏ مصريان، بابلي‌ها، يوناني‌ها و رومي‌ها از سير براي موارد شفابخش استفاده مي ‌كرده‌اند. در جنگ‌هاي جهاني اول و دوم نيز از سير ‏به عنوان ماده ي ضد عفوني كننده براي پيشگيري از قانقاريا استفاده مي‌شده است. ‏ در طول تاريخ، سير در سرتاسر دنيا براي درمان ناراحتي ‌هاي مختلف شامل فشار خون بالا  ، عفونت‌ها و مارگزيدگي‌ها استفاده شده و ‏برخي فرهنگ‌ها از آن براي دفع ارواح شيطاني استفاده مي ‌كردند- در حال حاضر از سير براي كاهش ميزان كلسترول  و كاهش خطر بروز بيماري ‌هاي قلبي-عروقي  و نيز براي بهره مندي از خواص ‏ضد ميكروبي آن استفاده مي ‌شود. ‏در آزمايشاتي که در سال‌هاي 1993 تا 1994 صورت گرفت، مشخص شد كه مصرف سير در كاهش سطح كلسترول خون نقش اساسي ‏دارد. بر اساس توصيه‌هاي مهم باليني، به بيماران گفته مي ‌شود كه سير تاثير خفيف و كوتاه مدت در كاهش چربي خون  دارد. ‏ بيماراني كه سابقه ي ابتلا به بيماري ترومبوز  (تشكيل لخته خوني در عروق يا قلب) را دارند، بايد بدانند كه سير مي ‌تواند تاثير اندك، اما مهم روي تجمع پلاكت‌ها داشته باشد. به علاوه بايد به بيماران توصيه شود كه اين گياه خاصيت كاهش خطر ابتلا به سرطان  بويژه سرطان ‏معده و روده را دارد. ‏ تركيبات سولفور شامل آليسين، ظاهرا تركيبات فعال آنتي اکسيداني در ريشه ي گياه سير هستند. پياز ريشه ي گياه سير مصرف پزشكي دارد. از آن مي ‌توان به صورت تازه، خشك و يا روغن گرفته شده استفاده كرد. از آن جا كه برخي ‏تركيبات مفيد در اين گياه در اثر حرارت غير فعال مي ‌شوند، لذا سير پخته قدرت طبي كمتري دارد. ‏  مصرف سير در كاهش سطح كلسترول خون و فشار خون نقش اساسي ‏دارد. معمولا اثرات جانبي مصرف سير خفيف و غير متداول است. ‏ظاهرا سير تاثيري بر متابوليسم داروها ندارد، اما بيماراني كه از داروهاي ضد انعقاد استفاده مي‌ كنند، بايد در مصرف سير احتياط كنند. ‏از اين رو افرادي كه جراحي مي ‌كنند، بايد 7 تا 10 روز پيش از جراحي از خوردن سير خودداري كنند، چرا كه سير زمان خونريزي را ‏طولاني ‌تر مي ‌كند
فوايد سير : خواصي که دانشمندان (طب قديم و جديد) براي سير برشمرده اند، عبارتند از: 1- معده را ضدعفوني مي کند، ولي نبايد آن را زياد مصرف کرد. 2- رسوبات خون را حل مي کند، از اين رو مصرف سير به کساني که درد مفاصل ، نقرس  يا روماتيسم دارند، توصيه مي شود. 3- نيروي شهوت جنسي را تقويت مي کند. 4- بهترين درمان براي فراموشي و نسيان است. خوردن سير کدورت ذهن را از بين مي برد. 5- بهترين تقويت کننده ي پياز مغز است و روي سلول هاي مغز تأثير مفيدي دارد. 6- عضلات قلب را به نشاط مي آورد و به اين وسيله گردش خون منظم مي گردد. همچنين فشار خون را کاهش مي دهد. 7- مجاري تنفسي را پاک مي کند و به اين وسيله از تنگي نفس مي کاهد. بيماراني كه از داروهاي ضد انعقاد استفاده مي‌ كنند، بايد در مصرف سير احتياط كنند. ‏از اين رو افرادي كه جراحي مي ‌كنند، بايد 7 تا 10 روز پيش از جراحي از خوردن سير خودداري كنند، چرا كه سير زمان خونريزي را ‏طولاني ‌تر مي ‌كند. ‏ 8 - برخي از انواع سل ريوي  را معالجه مي کند. به خصوص وقتي که با شير مخلوط باشد. 9- براي معالجه ي اسهال ، برونشيت، سردرد و زکام مزمن، ضعف حافظه  و سرگيجه  سودمند است. 10- در برابر امراض بسياري مانند تب ، مقاوم است. 11- پوست بدن را خوش رنگ و گونه ها را سرخ و روده ها را از عفونت ها پاک مي کند (به خصوص در کودکان) و با اين خاصيت از انسان در مقابل بيماري حصبه و ديفتري  محافظت مي کند. 12- سنگ کليه  را از بين مي برد و کرم هاي نازک شکم کودکان را نابود مي سازد. 13- فلج و رعشه را معالجه مي کند و در مورد مالاريا و بي خوابي  خيلي مفيد است. 14- براي درمان ميخچه و زگيل  بايد سير را نرم کنيد و بصورت مرهم روي ميخچه و زگيل بگذاريد. هر چند وقت آن را تکرار کنيد تا به کلي ميخچه و زگيل از بين برود. 15 - وقتي حشره اي شما را گزيد، فوري محل نيش زدگي را با سير بماليد تا سوزش و درد آن تسکين پيدا کند. 16- اگر يک بسته سير را در انبار غلات آويزان کنيد و يا روي آن پخش کنيد، باعث فرار موش ها خواهد شد.
بعضي از خواص سويا: تحقیقات برجسته امروزه مشخص نموده است که شما چقدر می توانید سویا بخورید و چقدر می توانید وزن خود را با خوردن این محصولات کنترل کنید و در عین حال خوردن محصولات سویایی برای تامین سلامت شما در موارد زیر چه کمک هایی می تواند بکند: سويا، خطر ابتلا به پوكي استخوان را كاهش مي‌دهد - تامین سلامت استخوانها، مفاصل، پوست شادابتر، موی سالم تر و ناخن های زیبا تامین انرژی، بنیه، نیروی حیاتی و افزایش نیروی کار تامین سلامت عروق وابسته به قلب ، لذا با ترفیع سلامتی مستقیم سیستم عروقی ، ریسک بیماریهای قلبی را کاهش می دهدسلامت پستان افزایش دهنده توده عضلانی و نمایش ورزیدگی عضلات بدن تامین سلامت رحم و پروستات کاهش علائم و نشانه های دوران یائسگی مثل گرگرفتگی، خشکی شبانه واژن، رفع بی حوصلگی و جلوگیری از افزایش وزن کم کردن کلسترول و تری گلیسیرید همچنین با توصیه رطوبت واژن، فعالیت جنسی را افزایش داده و به تقویت قوای جنسی کمک می نماید
سویا دارای میزان بالایی از اسیدهای چرب امگا تری  omega-3 می باشد که خطرسکته مغزی و حمله قلبی را کاهش می دهد . سویا تقویت کننده طحال و لوزالمعده وموثر در فعالیت های روده، تمیز کننده رگهای خونی وقلب ، تسریع کننده گردش خون وعملکرد لوزالمعده است. تاثير سويا در كاهش كلسترول سويا مي‌تواند سطح كلسترول و قند خون را كاهش دهد.  دو جايگزين غذايي در دسترس كه يكي با سويا و ديگري با شير تهيه شده بود را در ميان افراد چاق به مدت 12 هفته مورد بررسي قرار گرفت. هر دو گروه وزن از دست دادند اما گروهي كه غذاي حاوي سويا مصرف كرده بود در هر هفته كاهش وزن بيشتري داشتند ، سطوح كلسترول سرمي و كلسترول پايين‌تري را نشان دادند. مصرف سويا كاهش اندك اما قابل ملاحظه‌اي را در ميزان قند خون سبب شد.سويا يك ماده غذايي سالم است و با آن كه شركت آن در برنامه كاهش وزن ممكن است نسبت به برنامه‌هاي تغذيه‌اي ديگر تاثير بيشتري بر اندازه دور كمر شما نداشته باشد ، منافع آن بيش از كاهش وزن است و سلامت عمومي را هم دربرمي‌گيرد.  مصرف خوراكي‌هاي سبك (اسنك) زماني براي كودكان سودمند است كه داراي ارزش غذايي بالا وكالري كم باشند تا از چاقي كودكان جلوگيري شود ترشي نخوريد! زيرا: ((سركه حاصل تعفن و فساد و پوسيدگي و حاوي اسيد استيك است . اگر چه سوخت و ساز سركه در بدن به سهولت انجام مي گيرد . در عين حال مانند الكل اثرات مخربي بر روي كبد بر جا مي گذارد . به علاوه  قلب و شريانها را تحت فشار قرار داده و خون را غليظ مي كند . نكته مهم تر آنكه مانع  هضم و جذب مواد نشاسته اي مي شود . صرف يك قاشق چاي خوري سركه  كافي است كه هضم نشاسته در يك وعده غذا متوقف شود .   سركه با كاهش ذخيره قليايي خون ، زمينه ابتلا به بيماري قند را نيز فراهم ميكند)) 
خارج شده است
هي فلاني مي داني ؟ مي گويند رسم زندگي چنين است...

مي آيند.... مي مانند.... عادت مي دهند.... ومي روند.

وتو در خود مي ماني و تو تنها مي ماني

راستي نگفتي رسم تونيز چنين است؟.... مثل همه فلاني ها....؟

ایلیاEiliya

 • بابا حرفه ای
 • ****
 • امتیاز: +137/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 785
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : خام گیاه خواری - نوشته و تالیف اوشو
« پاسخ #6 : 12 مارس 2011، 11:04:04 pm »

چند غذاي گياهي:
 نان گياهي ، مقداري آرد گندم سبوس دار تازه ، گنجد و كمي نمك را با آب مخلوط كرده و خمير بدست آمده را به صورت ورقه نان در آوريد و در مقابل حرارت  آفتاب  قرار دهيد و پس از خشك شدن ميتوانيد آن را با عسل  يا خرما مصرف كيند .
كباب گياهي ،يك ليوان جوانه گندم ، ماش و عدس را چرخ كنيد سپس آنرا با يك قاشق گنجد و كمي پودر بادام و گردو به همراه دو قاشق زرشك و يك پياز رنده شده مخلوط كيند بعد مقداري روغن زيتون بو دار خام و بكر را با كمي آبليموي تازه و نمك كاملا خمير نموده و به شكل مناسب و دلخواه خود درآوريد و سپس مقداري سماق قرمز روي آن بپاشيد و آنرا به همراه سبزيجات تازه و نان و سالاد گياهي بعنوان غذاي كامل  ميل كنيد .
سالاد گياهي ، مخلوطي از انواع سبزيجات ( گشنيز ، تره ، جعفري ،پيازچه ، خيار ، كاهو ، كدو سبز ، كرفس ، هويچ ، فلفل سبز ، تربچه ، كلم سفيد و قرمز، گل كلم و ساير سبزيجات موجود در بازار ) چند حبه سير له شده ، مقداري گنجد و چند قاشق جوانه گندم ، عدس و ماش را با كمي ابليمو يا آب نارنج طبيعي با چندقاشق روغن زيتون خام و غير تصفيه  بو دار را با قدري مغز گردو ، بادام  ، بادام زميني  كاملا مخلوط كنيد . حالا اين سالاد كامل و مقوي آماده مصرف مي باشد كه ميتوانيد آنرا بعنوان  يك وعده غذايي خود ميل كيند يا آنرا با كباب  و نان گياهي مصرف كنيد . با توجه به مواد مغذي موجود در اين سالاد ، سالاد گياهي  يكي از مهم ترين غذاها در تغذيه گياهي محسوب ميشود و بسياري از نياز هاي غذايي انسان را  بتنهايي تامين ميكند . همچنين سبزيجات به علت دارا بودن فيبر حركات معده وروده را تسهيل نموده و عمل گوارش  بخوبي صورت ميگيرد و از يبوست نيز كه عامل بسياري از بيماريهاست جلوگيري ميكند .
خوراك جوانه ها  ( سوپ گياهي ) ، مقداري جوانه گندم ، ماش و عدس را بكوبيد سپس سه عدد گوجه فرنگي و شش حبه سير رنده كنيد بعد  اين مواد را با دو قاشق پودر گردو ، كمي آبليمو و زوغن زيتون خام مخلوط نموده و بعنوان يك غذاي  كامل ميل بفرمائيد.
خوراك جوانه ها ( حليم گياهي ) ، يك ليوان جوانه گندم ، ماش و عدس را بكوبيد و آنرا با قدري پودر بادام و گردو ، دو قاشق گلاب ، سه قاشق عسل   مخلوط كنيد بعد كمي دارچين روي آن بريزيد . غذاي شما آماده مصرف ميباشد .
بوراني اسفناج ، دو ليوان اسفناج خرد شده رابادو قاشق روغن زيتون كمي آبليمو  و چند حبه سير له شده و قدري گردو و بادام نرم شده  را با يكديگر مخلوط كرده و حالا بوراني اسفناج را ميتوانيد بعنوان يك غذاي سبك ميل بفرمائيد
يك صبحانه كامل: مواد لازم :۱- گردو ۵ عدد * ۲- بادام۱۰عدد * ۳- عسل ۴ قاشق غذا خوری * ۴- گنجد  ۳ قاشق غذا خوری * ۵- جوانه گندم ۱ قاشق * ۶- جوانه ماش ۱ قاشق * ۷ - جوانه عدس ۱ قاشق
مواد غذایی مغذی فوق را با هم مخلوط کرده و با اشتهای فراوان  میل بفرمائید !
مواد لازم براي تهيه سالاد :نيم كيلو اسفناج تازه يك عدد متوسط كلم برگ قرمز يك عدد متوسط پياز يك دوم فنجان برگه ي زردآلو يك فنجان مغز تخمه ي آفتابگردان به مقدار كم نمك مواد لازم براي سس سالاد : 2 قاشق غذاخوري روغن زيتون 2 قاشق غذاخوري آب نارنج 2 قاشق غذاخوري ريحان تازه ي ساطوري شده 2-1 حبه( در صورت تمايل) سير( رنده شده) 2 قاشق غذاخوري آب انار شيرين 
طرز تهيه : برگ هاي اسفناج را شسته و درشت خرد كنيد. سپس آنها را در ظرفي بريزيد. كلم قرمز را به صورت خلالي باريك ببريد و يا رنده كنيد ، زيرا بعضي از افراد آن را خوب نمي جوند. سپس پياز را خلالي و برگه ي هلو را به صورت باريك ببريد و همه را به همراه مغز تخمه ي آفتابگردان به ظرف محتوي اسفناج اضافه كنيد . خوب هم بزنيد تا همه ي مواد با يكديگر مخلوط شوند. براي سس اين سالاد در ظرفي جدا ، روغن زيتون و آب نارنج ( به جاي آن مي توانيد از سركه سيب يا آبغوره نيز استفاده كنيد ) را با هم مخلوط كنيد. كمي نمك بيفزاييد و بعد سس را بچشيد. ملس بودن سس را مي توانيد با آب انار تازه كم و يا زياد كنيد. بعد از اينكه مزه ي دلخواه را به دست آورديد ، سير رنده شده و ريحان ساطوري شده را به آن اضافه كنيد و خوب به هم بزنيد. آنگاه روي سالاد بريزيد و سالاد را دوباره با سس مخلوط كرده و سپس سرو كنيد.
نكات تغذيه اي : 1- اين سالاد به علت دارا بون آهن براي افراد كم خون يا دچار فقر آهن و  كساني كه ضعف بدني دارند يا حتي دچار ريزش مو هستند بسيار مفيد مي باشد. 2- به علت دارا بودن مقدار بالاي اسيد فوليك براي خانم هاي باردار مناسب است ، ولي اسيد فوليك در اسفناج خام موجود است و در اثر پختن از بين مي رود. 3- اسفناج به علت دارا بودن آنتي اكسيدان ها، با سرطان و تصلب شرائين مقابله مي كند. 4- اسفناج خام به علت دارا بودن فيبر روده را فعال و تخليه مي كند.5- بيماران كليوي بايد از خوردن اسفناج خودداري كنند ، زيرا به علت دارا بودن اسيد اكساليك، با كلسيم تركيب شده و سنگ كليه را به وجود مي آورد
نوعي سالاد ديگر: يك فنجان مغز پرتقال يك فنجان انگورهسته گرفته يك فنجان مغز نارنگي يك فنجان سيب پوست گرفته ورقه ورقه شده  يك فنجان موز حلقه حلقه شده 2 عدد كيوي پوست گرفته شده يك فنجان خامه آماده شده 2 قاشق سوپخوري  آبليمو 
طرز تهيه: آبليمو را در ظرف سالاد مي ريزيم. سيب ورقه شده را با آن مخلوط مي كنيم و سپس به جز كيوي بقيه ميوه ها را اضافه كرده و ميوه ها را با آرامي مخلوط مي كنيم و بعد خامه را در قيف با ماسوره كنگره دار روي سالاد به صورت شكوفه قرار مي دهيم و سپس كيوي ها را چهار قاچ كرده، روي سالاد را با آن تزئين مي كنيم.
نكات تغذيه اي :اين سالاد سرشار از ويتامين C و A ، املاح و فيبر است. پرتقال و كيوي منبع غني ويتامين C   مي باشند. مقدار ويتامين C يك ليوان آب پرتقال دو برابر مقدار نياز روزانه است.
خارج شده است
هي فلاني مي داني ؟ مي گويند رسم زندگي چنين است...

مي آيند.... مي مانند.... عادت مي دهند.... ومي روند.

وتو در خود مي ماني و تو تنها مي ماني

راستي نگفتي رسم تونيز چنين است؟.... مثل همه فلاني ها....؟

ایلیاEiliya

 • بابا حرفه ای
 • ****
 • امتیاز: +137/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 785
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : خام گیاه خواری - نوشته و تالیف اوشو
« پاسخ #7 : 12 مارس 2011، 11:04:54 pm »

________________________________________
در اين قسمت فقط بعضي از خواص ميوه جات و سبزيجات و ... را ميتوانيد مشاهده فرماييد. اين توضيحات و خواص 100% كامل نيستند، فقط براي درك بيشتر از آنچه پيرامون ما هست و ما توجهي به آن نميكنيم، به طور بسيار خلاصه اي، گرد آوري شده است؛ و گرنه توضيح دادن و شرح خواص هريك از گياهان و يا گلها و ديگر خلاقيت هاي هستي نياز به يك يا چندين كتاب دارد.
 
كلم:  داراي كلروفيل، ويتامين C,E است. كلم يكي از ضد سرطان هاي قوي است كه با انواع سرطانها به ويژه سرطان روده بزرگ مبارزه مي كند. خواص كلم در درمان بعضي بيماري ها از جمله پيشگيري سرطان، عفونت و زخم معده به اثبات رسيده است. علم جديد خواص كلم را در درمان بعضي بيماري ها از جمله پيشگيري سرطان، عفونت و زخم معده به اثبات رسانده است. كلم يكي از ضد سرطان هاي قوي است كه با انواع سرطانها به ويژه سرطان روده بزرگ مبارزه مي كند. تحقيقات نشان مي دهد كه مصرف كلم به صورت خام، پخته و يا آبپز در سركه، براي يكبار در هفته حدود 66 درصد احتمال بروز سرطان روده بزرگ را كاهش مي دهد . اين سبزي داراي يك ماده شيميايي به نام indole ايندول مي باشد كه راديكالهاي آزاد را كنترل مي كند. اين راديكالهاي آزاد طي فرايندي اكسيداسيون كرده و مي توانند ساختار سلولها را تغييرداده و يا حتي آنها را از بين ببرند.
________________________________________
جعفری : این گیاه اشتها ‌آور است و جوشاندۀ ریشه و به‌طور کلی تمام قسمت‌های گیاه، برای درمان سنگ کلیه، اختلالات دستگاه هضم، نفخ، زردی، بیماری‌های کبد و طحال‌، تنگی نفس‌، ترشحات زنانگی، قطع حالت قاعدگی در زنان جوان ناشی از ضعف و بیماری‌های جلدی مفید است. دم کرده آن به‌صورت مخلوط با چای علفی برای بیماری‌های مجاری ادرار و التهاب غدۀ پروستات استفاده می‌شود. همچنین برای افرادی که به بیماری سرخک مبتلا شده‌اند خوردن این سبزی توصیه می‌شود.
________________________________________
هويج: هويج داراي 87% آب ، 1/5 مواد ازته ، 0/02 % چربي ، 8% مواد گلوسيدي ، حدود 1/5% سلولز و مقدري ماده رنگي كاروتن (ويتامين ) و دياستازهاي مختلف و ويتامين هاي A,B,C,D,E مي باشد . در هويج يك نوع آنسولين گياهي وجود دارد كه اثر كم كننده قند خون را دارا مي باشد بنابراين اين عقيده قديمي كه هويج براي مبتلايان به بیماری قند خوب نيست كاملا غلط است وبيماران قند مي توانند به مقدار كم از اين گياه استفاده كنند . هويج با داشتن مواد مقوي و ويتامين ها يكي از مهمترين و مفيدترين براي بدن مي باشد  خوردن هويج مقاومت بدن را در مقابل بيماريهاي عفوني بالا مي برد. مصرف هويج در برطرف كردن بيماريهاي آب آوردن انساج بدن ، عدم دفع ادرار ،‌تحريك مجاري هضم و تنفسي ، سرفه هاي مقاوم ، آسم ،‌اخلاط خوني و دفع كرم اثر معجزه آسائي دارد. از هويج مي توان در موارد زير استفاده كرد :
براي برطرف كردن يبوست يك كيلو هويج را رنده كنيد و در مقداري آب، دو ساعت بجوشانيد تا مانند ژله در آيد صبح ناشتا چند قاشق بخوريد - هنگاميكه كودك شروع به دندان درآوردن مي كند يك قطعه هويج باريك را براي دندان زدن به او بدهيد . - آب هويج را اگر روي صورت بكشيد باعث روشن شدن و جلوه پوست صورت مي شود . - اگر بخواهيد لاغر شويد همه روزه با غذا هويج خام بخوريد - اگر مي خواهيد چاق شويد بعنوان صبحانه بايد آب هويج بخوريد - خوردن هويج براي بيماريهاي بواسير موثر است - براي خارج كردن سنگ كيسه صفرا هويج اثر معجزه آسا دارد - خوردن هويچ جوشهاي صورت را درمان مي كند - براي تقويت قواي جنسي و تحريك كبد و روده ها هويج داروي موثري است - هويج اعمال روده ها را منظم مي كند و كمبود الياف غذاهاي گوشتي را جبران مي كند بنابراين آنهايي كه گوشت زياد مصرف مي كنند حتما بايد هويج بخورند تا مشكل يبوست نداشته باشند .- براي برطرف كردن اسهال بچه ها بهترين دارو سوپ هويج است . - براي بچه هايي كه معده حساس دارند سوپ هويج بهترين دارو است - آب هيج در  صبح ناشتا مواد سمي را از خون خارج مي كند - اگر آسم يا گرفتگي صدا داريد آب هويج بخوريد - خانم هايي كه پوست حساس دارند حتما بايد پوست صورت خود را با آّب هويج پاك كنند  -- طرز استفاده : هويج را نبايد هيچگاه پوست كند زيرا مواد مغذي و ويتامين هاي خود را از دست مي دهد بلكه بايد آنرا با برس شست و مصرف كرد.
مضرات : البته با تمام خواص زيادي كه هويج دارد مصرف آن نبايد زياده روي كرد ديده شده آنهائيكه هويج زياد مصرف مي كنند رنگ پوست و چشم آنها زرد مي شود كه البته خطري ندارد چون اگر چند روز هويج مصرف نكنند دوباره پوست و چشم به رنگ طبيعي خود برمي گردند ..
________________________________________
گوجه فرنگي: گوجه فرنگي گر چه داراي اسيد سيتريك است اما بدن را قليايي مي كند - گوجه فرنگي درجه قليايي بودن خون را بالا برده و به دفع مواد سمي خون كمك مي كند بطور كلي تصفيه كننده خون است - به دفع سايد اوريك كمك مي كند - گوجه فرنگي ملين است - براي درمان ورم ملتحمه چشم مفيد است - سنگ كليه را دفع مي كند - آقايان با خوردن مرتب گوجه فرنگي مي توانند خود را در مقابل سرطان پروستات بيمه كنند - مصرف مداوم گوجه فرنگي، خطر ابتلا به سرطان پروستات را كاهش مي دهد. - گوجه فرنگي از ورم آپانديس جلوگيري مي كند  - گوجه فرنگي براي مبتلايان به نقرس و رماتيسم مفيد است - گوجه فرنگي ورم مفاصل را برطرف مي كند - از تصلب شرائين جلوگيري مي كند و حتي مصرف آن براي اين مرض مفيد است - اوره خون را پائين مي آورد - ورم مخاط روده را رفع مي كند - براي تميز كردن لكه  جوهر بر روي لباس يك تكه پنبه را در داخل آب گوجه فرنگي برده و لكه جوهر را با آن مالش دهيد و سپس آنرا بشوئيد - اگر پوست شما كك و مك دارد هر روز آنرا با آب گوجه فرنگي تميز كنيد كم كم كك و مكك ها را از بين مي برد .
مهمترين تركيبات گوجه‌فرنگي شامل حدود"90" درصد و يا كمي‌بيشتر آب مي‌باشد و بقيه آن را پروتئين، چربي، قندهاي مختلف از جمله گلوكز و فروكتوز، ويتامين‌هاي آ، ث، كا، تيامين، ريبوفلاوين، پانتوتنيك اسيد، اسيد فوليك، ‌ويتامين اي، اسيد آمينه‌هاي ضروري، املاح معدني از جمله كلسيم، فسفر، آهن، سديم، پتاسيم، منيزيوم، مس، منگنز، كبالت، روي و آرسنيك مي‌باشد و به تازگي وجود يد نيز در گوجه‌فرنگي گزارش شده است‌. و در طب سنتي نقاط مختلف جهان، براي گوجه‌فرنگي اثراتي در جهت تسكين و بهبود بعضي بيماري‌ها نظير آسم، سرفه، آنفلوآنزا، امراض چشم، گوش درد، حصبه، برص و تب زرد قايل مي‌باشند‌. در مراجع جديد علمي‌خاصيت‌هاي ضد ميكروب، ضد اسهال، هضم كننده و ادرارآور را براي آن ذكر كرده‌اند‌.
مضرات : در بعضي از اشخاص هضم گوجه فرنگي با اشكال صورت مي گيرد آنهائيكه معده حساس دارند نبايد درخوردن گوجه فرنگي افراط كنند . بعضي از افراد نسبت به گوجه فرنگي حساسيت دارند اينگونه افراد نيز نبايد گوجه فرنگي بخورند.
________________________________________
کاهو :داراي طبيعت سرد وحاوي پروتئين وقند وکلسيم وفسفر وپتاسيم ومنيزيم و ويتامين هاي آ و ب و ث است . کاهو براي دفع يبوست مزاج ، دفع صفرا و درمان يرقان و افزايش حجم ادرار وخون قاعدگي وتسکين سوزش مجراي ادرار وتصفيه خون ورفع عطش وسر درد وزکام مفيد است .   
کاهو مدر ، ملين وخواب آور است . - برگ کاهو براي مفصل ومزاجها مفيد وبراي مبتلايان به ورم قولون مضر است . - کاهو خون را صاف واخلاط را رقيق مي کند . - چنانچه کاهو مخلوط با عصاره هويج خورده شود ، بر خاصيت آن افزوده مي گردد. -کاهو مسکن اعصاب وصاف کننده خون است. -کاهو رنگ مو را براق ورنگ روي را گلگون مي کند. - کاهو براي بدن سودمند است وداراي ويتامين (( آ  )) و  (( ب )) و  (( ک )) و  يد و کلسيم وسليکون وآ هن ، پتاسيم  وسولفور و فسفر و مواد قندي ومواد چربي ومواد ازته مي باشد . - اگر کاهو را بعد از غذا بخورند  غذاهائيکه خوب هضم نشده اند را خيلي سريع هضم مي کند . - کاهو براي معالجه يرقان ، انسداد مجراي طحال وکبد ونيامدن   ادرار تجويز مي شود. - و براي اشخاص عصباني وپريشان مفيد است زيرا خواب راحتي توليد مي کند لذا اشخاصي که مبتلا به  تپش قلب ، نورالژي وبيخوابي هستند بايد هنگام شب قبل از خواب کاهو بخورند.
توصیه : مبتلايان به سل وتنگي نفس وکساني که معده شان زودنفخ مي کند بايد آن را به مقدار کم وبا احتياط بخورند . مصلح کاهو نعناع است.   
________________________________________
زرشك : امروزه، گفته ميشود اين گياه درد مفصلي، روماتيسم و تورم ناگهاني پسوريازيس را تسكين مي بخشد. انواع عفونتهايي كه زرشك مي تواند در درمان آنها مؤثر واقع شود عبارت است از: عفونت گلو، مجاري ادراري، مجاري معده اي- روده اي، ريه ها، عفونتهاي مخمري و اسهال.
خواص دارویی : زرشك از نظر طب قديم ايران سرد و خشك است ميوه زرشك خواص زير را دارد: 1) قابض است 2) تقويت كننده قلب و كبد است 3) بواسير خوني را درمان مي كند 4) خونريزي را برطرف مي كند 5) براي برطرف كردن بيماريهاي كبدي مفيد است 6) صفرا بر است 7) دم كرده زرشك را براي برطرف كردن ناراحتي هاي دهان غرغره كنيد .
براي درمان آرتريت، پسوريازيس، ناراحتيهاي پوستي: 10 درصد عصاره زرشك را روزانه سه بار روي پوست بدن بماليد. یا اینکه می توانید زرشک را به مدت 24 ساعت خیس کرده و آب آن را صاف کرده و بعد از صاف کردن آب زرشک را  به مدت 24 ساعت در آفتاب گذاشته و بعد از این مدت هر صبح ناشتا یک استکان میل نمایید . البته کسانی که فشار خون پایینی دارند بهتره که موقعه مصرف با آب یا عسل  مخلوط کنند.
تداخل هاي احتمالي : ميزان مصرف بالاي اين گياه به مدت طولاني مي تواند سبب ناراحتي معده و روده ها شود، و جذب ويتامين B كافي در بدن را مشكل كند.
نكات احتياطي :اگر زرشك به صورت صحيح استفاده شود ماده دارويي بي خطري است، اما در صورت باردار بودن از مصرف آن اجتناب ورزيد. زيرا رحم را تحريك مي كند و ممكن است باعث سقط جنين شود .
________________________________________
قهوه خواص دارویی :  قهوه محرك است و هضم را آسان مي كند  - تب بر است مخصوصا تب هاي نوبه اي را برطرف مي كند - به بدن نيروي كاذب مي دهد  - سردرد را برطرف مي كند  - مسموميت هاي نشاي از مصرف الكل زياد را درمان مي كند  - براي برطرف كردن يرقان مفيد است  - ادرار آور است  - ضد عفوني كننده است  - در درمان سرفه اي كه با بلغم همراه باشد موثر است  - دردهاي عصبي را درمان مي كند  - در درمان سياه سرفه مفيد است  - گرد قهوه براي سوختگي ها مفيد است  - قهوه ضد افسردگي است  - مقاومت ورزشكاران رازياد مي كند  - برونشها را باز مي كند براي مبتلايان به بيماري آسم مفيد است  - براي برطرف كردن تب يونجه مفيد است  - از كرم خوردگي دندان جلوگيري مي كند
مضرات : عوارض زیاده روی در قهوه - قهوه فشار خون را بالا مي برد و آنهائيكه فشار خونشان بالاست بايد از نوشيدن قهوه خودداری كنند - باعث تحريك و ضعيف شدن قلب مي شود - كلسترول خون را افزايش مي دهد . - زنان باردار به هيچ وجه نبايد قهوه مصرف كنند زيرا باعث عوارض خطرناك براي كودك مي شود - خوردن قهوه در خانم ها ممكن است باعث كيست در سينه شود - ايجاد سردرد مي كند - قهوه بيخوابي مي آورد - ممكن است باعث حركات غير دري عضلاني شود - ايجاد ناراحتي هاي روده اي و معده اي مي كند - سوء هاضمه مي آورد - دربرخي مصرف زياد توليد اسهال مي كند - باعث تضعيف قواي جنسي مي شود .
يك بررسي جديددر آمريكا نشان مي‌دهد كه نوشندگان قهوه نسبت به افرادي كه اصلا قهوه نمي‌خورند در معرض خطر كمتر ديابت نوع 2 هستند . مغز و اعصاب: تأثير كافئين بر مغز و اعصاب، مي تواند به پيدايش عوارض زير منجر شود:
1- اضطراب2- هيجان 3- ناآرامي 4- فراموشي و افسردگي . خون: كافئين باعث مي شود كه مقدار قابل ملاحظه اي از سديم و پتاسيم بدن از طريق كليه ها دفع شود، همچنين مقدار مصرف قند را نيز كاهش مي دهد كه نتيجه آن ، افزايش قند خون خواهد بود. لاغري: كافئين ميزان سوخت و ساز بدن را بالا مي برد و در نتيجه مصرف كالري نيز افزايش پيدا مي كند.
كافئين براي نوزادان دو عارضه ايجاد مي كند: از طريق شير مادر وارد دستگاه گوارش كودك مي شود و او را در وضعيت استفراغ قرار مي دهد.2- مدت زيادي در بدن نوزاد مي ماند تا متابوليزه شود، زيرا كبد نوزاد به اندازه كافي  آنزيم ندارد. بعضي از افراد نسبت به كافئين به شدت حساسيت دارند، به طوري كه مقدار اندكي از آن ، اشخاص را گرفتار هيجان مي كند، ضربان قلبشان را افزايش مي دهد و دچار بي خوابي مي كند.
تأثير كافئين بر اندام بدن : - فشار خون: كافئين ، فشار خون را افزايش مي دهد. - قلب: پس از مصرف قهوه، ضربان قلب كاهش مي يابد اما پس از مدتي بر تعداد آن افزوده مي شود - هورمون ها: كافئين بر توليد برخي از هورمون هاي بدن مي افزايد - معده: كافئين بر ترشح اسيد معده و ميزان پپسين كه نوعي آنزيم معدي است مي افزايد. - خانم هاي باردار: كافئين باعث زايمان زودرس مي شود و ممكن است در نوزدان ناراحتي ايجاد كند.
________________________________________
چای: چاي سبز خطر مرگ قلبي را كاهش مي‌دهد- چاي سبز خطر مرگ در اثر بيماري قلبي را بيشاز بيست و پنج درصد كاهش مي‌دهد . اخيراً از فوايد بسيار چای سبز صحبت های زيادی می شود  و حتی چای را بهترين نوشيدنی پس از آب می دانند . چای محتوی ميزان کمی از رنگدانه ها ، مثل کافئين و ... است .  چای سياه و چای سبز هر دو از گياه واحدی به دست می آيند.  تفاوت در اين است که برای تهيه چای سبز برگها را بخار داده ، گرد می کنند و سپس آنرا خشک می نمايند . ولی برای تهيه چای سياه برگها ، خشک شده ، تخمير شده و برشته می شوند يعنی  فرآيند بيشتری به روی چای صورت می گيرد. هم چای سياه و هم چای سبز دارای رنگدانه هايی می باشند که اثر کاهش ابتلا به سرطان های مختلف در آنها ديده شده است . زمانی که چای با غلظتی مناسب دم بکشد ، تنها محتوی نيمی از کافئين يک فنجان قهوه است . با اينحال چای بدون کافئين هم وجود دارد .
ترکیب شیمیایی برگ چای مواد متشکله برگ چای عبارتند از مواد سلولزی ، مواد صمغی ، دکسترین ، پکتین ، مواد چربی ، مواد مومی ، "نشاسته" نشاسته ، اسید گالیک ، اسید اگزالیک ، کورستین ، مواد پروتئینی ، الیاف ، مواد معدنی ، تانن ، "کافئین" تئین ، ترکیبات معطر و بالاخره دیاستاز . در پژوهشهای امروزه مشخص شده چای ممکن است در کاهش خطر برخی بیماریهای مزمن عمده مثل سکته، حمله قلبی و بعضی سرطانها مفید باشد،نوشیدن چای می‌تواند از پوسیدگی دندانها جلوگیری کند؛ اینها اخبار بسیار خوبی برای مردم تمام دنیاست چون چای پس از آب پر مصرفترین نوشیدنی در دنیاست .مصرف چای تأمين کننده رنگدانه هايی است که شما به طريق ديگر دريافت نمی کنيد،  پس با مصرف متعادل اين نوشيدنی مفيد زمينه های سلامتی را درخود فراهم آوريد . صرفنظر از آب، چاي پرمصرف ترين نوشيدني در جهان است و هرساله سه ميليارد كيلوگرم چاي در جهان توليد مي‌شود . بررسي‌هاي آماري نشان مي‌دهد در حدود 80 درصد مردم ژاپن چاي سبز مي‌نوشند به طوري كه بيش از نيمي از آنها روزانه سه فنجان يا بيشتر از آن مصرف مي كنند . پژوهشگران همچنين از اين مطالعات دريافتند فوايد چاي سبز ظاهرا براي زنان بيشتر بود .
زناني كه روزانه پنج فنجان يا بيشتر چاي سبز مي‌نوشيدند در مقايسه با كساني كه يك فنجان يا كمتر مصرف مي كردند 31 درصد كمتر باخطر مرگ در اثر بيماري قلبي روبرو هستند. چاي سبز طول عمر را مي‌افزايد - نتايج يك بررسي جديد در ژاپن نشان مي‌دهد كه اگر به طور مرتب چاي سبز بنوشيد، احتمال مرگ ناشي از بيماري‌هاي قلبي- عروقي 25 درصد كاهش‌ پيد مي‌كند . تجزيه و تحليل اطلاعات ثبت شده نشان داد كه افرادي كه روزانه پنج فنجان يا بيشتر چاي سبز مي‌نوشيدند نسبت به افرادي كه چاي سبز نمي‌نوشيدند، 16 درصد كمتر در معرض مرگ به هر علت بودند. هنگامي كه مرگ به علت بيماري قلبي در نظر گرفته مي‌شد، نوشيدن چاي سبز  26  درصد خطر  مرگ را كاهش مي‌داد، اما در مورد مرگ ناشي از  سرطان نوشيدن چاي سبز تاثيري نداشت .
________________________________________
دارچین :گياه دارچين به علت داشتن اسانس و تانن ، محرک و قابض است و به عنوان تقويت کننده ،اعمال هضم و جريان گردش خون به کار مي رود . و از آن براي رفع سوءهاضمه ، بويژه در مواردي که با نفخ همراه باشد، به عنوان بادشکن استفاده مي شود. همچنين به علت داشتن تانن در رفع اسهال ، ضعف عمومي بدن و انعقاد خون مصرف مي شود و به صورت دارو، مانند گرد و تنتور به کار مي رود.
با بررسي اثر2 گياه دارچين و سياه دانه بر روي نفخ معده ، نتايجي که به دست آمد، نشان داد: 60 درصد افرادي که سياه دانه نود درصد افرادي که مخلوط دارچين و سياه دانه و10درصد افرادي که دارچين استفاده کردند، ، بهبود يافتند. اروپایی‌ ها از گذشته ‌های خیلی دور در شیرینی ‌پزی و آشپزی از دارچین برای طعم دادن به انواع غذاه و شیرینی ‌ها و کیک ‌ها استفاده می ‌کرده ‌اند . دارچین کوبیده نشده خیلی بهتر از دارچین آسیاب شده، عطر خود ر حفظ می ‌کند .  از دارچین برای معطر کردن غذاهای گوشتی استفاده می ‌شود. دارچین یکی از اجزای اصلی کاری هندی  است. دارچین رمز جوانی است و مصرف روزانه آن انسان را سلامت و جوان نگاه می‌دارد. دارچین بهترین دارو برای دردهای عضلانی است و به تازگی در آمریکا و کانادا کرم‌هایی به بازار آمده که دارای دارچین است و برای تسکین درد بکار می‌رود. دارچین اثر آرام‌بخش و شادکننده دارد و در حقیقت می‌توان گفت دارچین والیوم گیاهی است.
اثر مهم دیگر دارچین پایین آوردن تب می‌باشد و حتی امروزه دارچین را به‌صورت قرص و کپسول درآورده‌اند که به‌ پایین آوردن تب کمک می‌کند. همچنین دارچین مصونیت بدن در مقابل امراض را بالا می‌برد. در صورتی که احساس ضعف می‌کنید و احتمال می‌دهید که دارید مریض می‌شوید چای دارچین را فراموش نکنید.
________________________________________
هل: هل داراي اسانس فرار و معطري در حدود 4% مي باشد ضمنااين گياه داراي مواد رزيني و چربي نيز است.
خواص دارویی :هل از نظر طب قديم ايران گرم و خشك است . - چون هل بشكل قلب مي باشد بنابراين تقويت كنده قلب است . - بادشكن بوده و گاز معده و روده را خارج مي سازد. - تقويت كننده بدن است . - ادرار آور است - قاعده آور است . - مقوي سيستم هضم است و باعث هضم غذا مي شود. - زخم هاي دهان را برطرف مي كند بدين منظور دم كرده هل را در دهان مضمضه كنيد . - خوشبو كننده دهان است . - براي تسكين گوش درد مفید است . - براي برطرف كردن دل بهم خوردگي و تهوع  ،‌از دم كرده هل استفاده كنيد . - اشتها آور است . - ضد مسموميت است . - تب را پائين مي آورد . - معالج سرما خوردگي است . - براي تسكين درد رماتيسم مفيد است. - ترشي معده را برطرف مي كند . - براي رفع بيماريهاي چشم مفيد است .
طرز استفاده : دم كرده : مقدر 30 گرم هل كوبيده را در يك ليتر آب جوش ريخته و بگذاريد بمدت 10 دقيقه دم بكشد سپس صاف كرده و بنوشيد . هل را همچنين مي توان به چايي اضافه كردو میل نمایید. -- مقدار مصرف زياد هل براي روده ها مضر است .
________________________________________
فلفل :فلفل گياهي است كه در آب و هواي نيمه گرمسيري و گرمسيري مي رويد. ميوه آن در پوششهاي غلافي بلند كه به موازات رسيدن رنگ قرمز، نارنجي يا زرد به خود مي گيرد، مي رويد. ميوه اين گياه به صورت خام، پخته شده، خشك يا در قالب چاشني پودري در صنايع غذايي و دارويي، مصرف ميشود.
تركيبات گياه : تحقيقات نشان داده است كه اسيد بيرنگ كپساسين به عنوان فعالترين عنصر موجود در فلفل، سبب كاهش ميزان كلسترول خون و كاهش شدت سيگنالهاي درد در بدن ميشود. اين ماده همچنين خاصيت ضد اكسيدي (كه سلولهاي شما ار از آسيب ديدن محافظت مي كند) و ضد باكتري دارد. - "كپساسين" ماده اي در فلفل است كه سبب گرم بودن اين گياه ميشود. هر چند كه فلفل گياهي گرم است، اما كپساسين موجود در آن در واقع سبب كاهش درجه حرارت بدن ميشود كه يكي از دلايل اصلي تمايل مردم مناطق آب و هوايي گرم به مصرف زياد فلفل محسوب ميشود. اين ماده همچنين به بسياري از خواص درماني فلفل كمك مي كند تا سيستم قلبي - عروقي را تحريك، سيستم هاضمه را تقويت، درد موجود روي پوست يا مفاصل بدن را تسكين بخشد، و به مثابه "داروي ضد احتقاق و ضد باكتري" عمل مي كند. فلفل ميزان كلسترول خون را پايين مي آورد. كه اين امر باعث پايين آمدن فشارخون ميشود. اين گياه همچنين از انعقاد خون در رگهاي خوني جلوگيري مي كند، اين خواص فلفل به پيشگيري از بيماريهاي قلبي نظير آرترواسكلروز (سخت شدن رگها) كمك مي كند. هر چند فلفل سبب سوزش زبان ميشود، اما اين گياه واقعاً مسكني قوي است. اين گياه ابتدا سبب تحريك درد ميشود، اما سپس شدت علايم درد را در بدن كاهش مي دهد. اين حالت، آنرا براي افرادي كه از درد مزمن رنج مي برند به طرز خاصي مؤثر كرده است چون چندين روز طول مي كشد كه نتايج قابل توجه آن معلوم گردد. آنهايي كه از زونا، درد ناشي از ديابت، درد پس از برداشتن پستان (ماستكتومي) و ساير دردهاي پس از عمل جراحي رنج مي برند، مي توانند به ويژه از چندين نوع فلفل يا انواع "كرمهاي كپساسين" كه قابل دسترسي است، بهره ببرند. كپساسين موجود درفلفل نه تنها درد آرتروز و آرتريت روماتيسمي را تسكين مي دهد، بلكه به كاهش ميزان ورم ناشي از اين حالات وقتي كه به عنوان پماد موضعي مورد استفاده قرار گيرد، كمك مي كند. فلفل با تحريك توليد مايعات هاضمه در معده و نابودي باكتريهايي كه مي توانند عامل عفونت باشند، قدرت هضم را تقويت مي كند. خاصيت ضد باكتري فلفل همچنين از اسهال ناشي از عفونت جلوگيري مي كند. اين گياه به عنوان داروي ضد احتقان، سبب رقيق و نازك شدن خلط و خارج شدن آن از ريه ها ميشود. از آنجا كه اين گياه بافت ريه را تقويت مي كند، در نتيجه براي آنهايي كه مبتلا به آمفيزم هستند نيز مفيد است.اشكال موجود :فلفل را مي توان با خوردن فلفل قرمز خام يا پخته شده مصرف كرد. پودر فلفل قرمز خشك نيز موجود است كه مي توان آنرا به غذا اضافه كرد، در مايعات، چاي يا شير مخلوط كرد يا كپسول آنرا مصرف كرد.
نحوه مصرف :چون فلفل براي قلب خيلي مفيد است، اضافه كردن مرتب ان به غذا يا مصرف كپسول آن مي تواند از بيماري قلبي پيشگيري كند. هر چند فلفل يك چاشني محسوب مي شود، اما اين ماده واقعاً به هضم بدن كمك مي كند و براي اغلب زخم ها تحريك آور نيست. اين ماده حتي در ميزان مصرف پايين نيز قوي است، لذا بهتر است كه بيشتر از مقداري با غذا ميل مي كنيد از اين ماده استفاده نكنيد. كرم يا پودر فلفل به عنوان نوعي مسكن مي تواند در تسكين درد دندان، زونا، آرتريت، پسوريازيس و ساير انواع دردهاي مزمن مفيد باشد، هر چند ممكن است مصرف اين ماده سبب سوزش يا خارش نسبي گردد، اما اين عارضه به زودي از بين مي رود. چون فلفل ابتدا با تحريك و سپس كاهش شدت سيگنالهاي درد در بدن مؤثر واقع ميشود، لذا ممكن است درد كمي شدت پيدا كند، سپس بايد ظرف چند روز اول مصرف، اين اثر تا حد زيادي از بين ببردُ
________________________________________
سياه دانه: سياه دانه حاوي 30 تا40 درصد ماده روغني و 0.5 تا يک ونيم درصد اسانس با بوي نامطبوع و قندهاي مختلف ، مواد صنعتي و ساپونوئيدي است. سیاه دانه گرم و گیاه سیاه دانه علاوه برخواص درمانی در بیماریهای گوارشی ،تنفسی وکلیوی دارای خوا ُو کلیوی دارای خواص ضد تشنجی نیز است. گیاه سیاه دانه به دل   گیاه سیاه دانه به دلیل  داشتن ماده ای موسوم به تیمو کیتون در دانه های خود دارای اثر  خود دارای اثرات ضدتشنجی است .نتایج آزمایشهای مختلف به عمل آمده نشان داد که گیاه سیاه دانه می تواند موجب تاخیر در زمان شروع تشنج و کاهش مدت تشنج شود. همچنين از دانه هاي آن، اثر ضدتوموري و ضدباکتري نيز مشاهده شده و ممکن است اثر ضدنفخي آن مربوط به داشتن اثر ضدباکتريايي باشد. بيماري نفخ ، بسيار شايع است بيشتر مردم جامعه به دليل بي توجهي و رعايت نکردن رژيم غذايي مناسب و زياده روي در غذا دچار آن مي شوند. از اسانس سياه دانه، ماده اي به نام نيژلون استخراج مي شود دانه اين گياه اثر قاعده آور، ضد کرم ، مسهل و زياد کننده ترشحات شير دارد از دانه هاي آن براي مصارف مذکور و دفع گازهاي معده و بيماري هاي نزله اي دستگاه تنفسي استفاده مي شود.
________________________________________
گندم : گندم پر از املاح معدني است. اگر طالب كسب ويتامين هاي گوناگون هستيد، به سراغ گندم برويد . حريره گندم با شكر و بادام براي خونريزي سينه مفيد است.گندم، جلوي سرطان روده را مي‌گيرد . هر چند مواد متشكله گندم در انواع مختلف فرق مي كند، ولي بطور متوسط درصد قسمت گندم مواد زير ديده مي شود: - آب 13.65 درصد
- سلولز 2.53 درصد - نشاسته و دكسترين 66.77 درصد - مواد قندي 1.45 درصد - مواد معطر 1.85 درصد - مواد سفيده اي و گلوتن 12.58 درصد - چربي 1.75 درصد - ضمن مقدار كافي املاح معدني و ويتامين هاي گوناگون داشته و براي انسان غذاي نسبتا كاملي است . علاوه بر مصرف تغذيه ، گندم داراي اثر درماني بسيار مي باشم .
اگر آرد گندم بر روي پوست مالش دهيد، التهاب و ورم آنرا از بين مي بردو به همين منظور، از قديم گندم ر در تسكين التهاب ، باد سرخ بكار مي بردند و براي اين منظور با مقداري مواد ضد عفوني كننده همراه مي نمودند تا ميكروب آنرا نيز از بين ببرد . در صنعت از آرد گندم نشاسته مي گيرند. ضماد سوخته ي گندم با موم و روغن جهت جلاي رخسار بي نظير است - گندم چاق كننده و مقوي غرايز جنسي است و بين غذاهايي كه با گندم ساخته مي شود، سمنو از همه قوي تر است، پخته گندم با شكر و بادام به صورت حريره، چنانكه  كم كم خورده شود، درمان خونريزي سينه است . ضماد پخته گندم ب روغن زيتون جهت فروبردن ورمهاي گرم و آب پياز جهت ورمهاي سرد مفيد است ، و با آب گشنيز جهت تحليل ورمهاي گرم و خنازير و غدد مجرب است . پخته گندم با سكنجبين جهت بثورات آبكي سودمند مي باشد .   
روغن گندم كه از جوشاندن و پختن گندم در روغن زيتون بدست مي آيد. جهت رفع قوبا (زخم هاي جلدي كه منشاء عصبي دارد) مخصوصا قوباي اطفال و همچنين پاك شدن كك و مك و معالجه كچلي و ريزش طبقات شاخي پوست مفيد است .
جوشانده سبوس گندم درمان سرفه و زكام هاي سخت است . جوشانده ي سبوس گندم كه با عسل  شيرين شده باشد، بعد از غذا يبوست هايي را كه منشاء آنها تنبلي كبد و تحريكات روده باشد درمان مي كند.  از سبوس گندم مي توان نان سياه هم تهيه كرد، ولي سنگين بوده ترشي معده را زياد مي كند.  مبتلايان به زخم معده - سرطان دستگاه هاضمه و آپانديس بايستي از سبوس گندم پرهيز نمايند به زنان حامله توصيه كنيد كه از سوپ گندم كه داراي املاح كلسيم - فلوئور و سيليس و ويتامين هاي (( ب و پ  )) مي باشد حتما استفاده کنند.
________________________________________
جو: جو براي هزاران سال غذاي اصلي بسياري از مردم جهان بوده است. گلادياتورهاي رومي جو را به دليل انرژي زايي زيادش مصرف ميكردند. جوماده غذايي شفابخش نام دارد و در مبارزه با سرطان ، تنظيم كلسترول و درمان يبوست موثر است. جو از نظر طب قديم ايران سرد و خشك است . جو معمولا به سه صورت در بازار عرضه مي شود :1) جو پوست نكنده كه هنوز سبوس آن جدا نشده 2)جو پوست كنده كه پوست آن گرفته شده است 3) جو سفيد كه پوست وسبوس آن گرفته شده است و بنام جو مرواريدي معروف است . تركيبات ضد سرطان
جو داراي تركيبات شيميايي با نام پروتوآزاينهبيور  " Protease inhibitors "  ( مهار كننده آنزيم ، تجزيه كننده پروتئين ) است. اين تركيب عوامل توليد سرطان در روده را متوقف كرده و از ايجاد تومورها جلوگيري مي كند.  جو داراي تركيباتي است كه در وهله اول از توليد كلسترول " LDL " (چربي مضر) در كبد جلوگيري مي كند. اين اقدام ،يعني عدم توليد كلسترول باعث مي شود كه احتمال ابتلا به بيماري هاي قلبي كاهش پيدا كند. تحقيقات دانشمندان ايالت مونتاناي آمريكا نشان ميدهد كه جو در تنظيم و كاهش دردهاي شكمي و درمان يبوست موثر است. خاصيت نرم كننده درد .
چرا و چه مقدار جو مصرف كنيم؟ بر اساس تحقيقات اگر فردي روزي 3 بار جو مصرف كند،بعد از 6 هفته 15 درصد از كلسترول خونش كاهش پيدا مي كند. جو را در طبخ غذا و يا به عنوان نان جو استفاده كنيد. براي پائين آرودن كلسترول از جو استفاده كنيد . جو چون  داراي پروتئاز مي باشد بنابراين از سرطان جلوگيري مي كند . ماء الشعير براي درمان سل ،‌زخم هاي ريوي و سردرد گرم مفيد است . ماء الشعير خون ساز است و زود هضم مي شود. ماء الشعير را با خشخاش كوبيده براي سردرد مفيد است . بيسكوبيت جو بهترين دارو براي درمان يبوست است و حتي نفخ و شكم درد را از بين مي برد. سوپ جو خوردن سوپ جو در وعده صبحانه از ضعف حافظه به ميزان چشمگيري جلوگيري مي کند. البته اين اثر داراي پيش شرطهايي نيز هست با اين عنوان که (حدود 50گرم سيب زميني در تهيه سوپ به کار رفته باشد) شام سبک و دير خورده نشده باشد.  فيبري که در جو موجود است مانع بالا رفتن قند و کلسترول خون مي شود و به تنظيم کار روده نيز کمک مي کند. مطالعات حاکي از آن است که غذاهايي شامل جو، لوبيا، برنج ، ميوه ها و سبزي بويژه سيب منابع سرشار فيبر هستند که علاوه بر فوايد خود بتدريج هضم مي شوند و مانع بالا رفتن ناگهاني قند خون مي شوند، در صورتي که نان و شيريني ها چنين نيستند، منابع سرشار فيبر به کنترل وزن نيز کمک مي کنند.
________________________________________
ذرت: خواص درماني ذرت : ذرت كه به فارسي بلال نيز ناميده مي شود، گياهي است يك ساله و يك پايه داراي ساقه اي راست كه ارتفاع آن تا چهار متر مي رسد ذرت گياه بومي آمريكاي مركزي و مكزيك است و از آنجا به نقاط ديگر دنيا راه يافته است . برگ هاي ذرت متناوب و دراز مي باشد . گل هاي نر ذرت بصورت خوشه اي بوده كه مركب از سنبل هاي قرمز روشن مي باشد . گل هاي ماده آن از 2 تا 4 گل تشكيل شده که در كنار برگ هاي ذرت قرار دارد . غشايي كه روي بلال را مي پوشاند، سبز رنگ مي باشد . دانه هاي كروي شكل ذرت در اطراف محور مركزي بلال قرار گرفته اند . اين دانه ها به رنگ زرد يا قهوه اي مي باشند .ذرت داراي ارزش غذايي فراواني است، ولي بعلت نداشتن گلوتن ( ماده چسب مانند گندم ) قابليت تهيه نان را ندارد . بنابراين براي تهيه نان ذرت ، آرد آن را با آرد ساير غلات مخلوط مي كنند .
در صد گرم ذرت خام : انرژی 350 کالری - آب 13 گرم - پروتئین 9 گرم - چربی 4 گرم - مواد نشاسته ای 72 گرم و همین طور کلسیم – پتاسیم – فسفر آهن – ویتامین آ – ب1 – ب2 – ب3  یافت می شود . ذرت از نظر طب قديم ايران سرد و خشك است . ساير خواص آن عبارتند از : - پماد ذرت خشك كننده زخم ها می باشد. - ذرت غذاي خوبي براي پيشگيري ازسرطان است . - استفاده مداوم از ذرت ازپوسیدگی دندان جلوگيري مي كند . - روغن ذرت کلسترول خون را پائين مي آورد . - روغن ذرت براي درمان اگزما و بیماری های پوستی مفيد است .
خواص درماني كاكل ذرت : كاكل ذرت را قبل از رسيدن كامل ميوه يعني قبل از پژمرده شدن آن مي چينند و به سرعت خشك مي كنند . كاكل ذرت بعد از خشك شدن رنگ قهوه اي پيدا مي كند . براي درست كردن دم كرده كاكل ذرت ،‌مقدر 30 گرم از آ ن را در يك ليتر آب جوش ريخته وبه مدت پنج دقيقه دم کنيد . كاكل ذرت داراي مقدار زيادي پتاسیم   است، به همين دليل دم كرده آن ادرار آور است و  آرام كننده دستگاه ادراري است . - درد وناراحتی های دستگاه ادرای را تسكين می دهد . - سنگ مثانه ،‌التهاب و درد مثانه را از بين می برد . - كاكل ذرت بطور كلي دستگاه ادراري ر تميز مي كند . به غير از كاكل ذرت از برگ ، ريشه وساقه بلال نيز استفاده طبي به عمل مي آيد . - جوشانده ساقه وسط بلال خونریزی بینی را بند می آورد. - براي دفع سنگ مثانه از جوشانده برگ هاي ذرت استفاده كنيد . - جوشانده ريشه ذرت برای سوزش مجاری ادرار مفيد است . - جوشانده وسط ذرت درد شكم و معده را از بين مي برد . - در قديم براي معالجه سوزاك از جوشانده ساقه بلال استفاده مي كردند .
________________________________________
چغندر : چغندر را از قديم شناختند و حتي در حدود چهار قرن قبل از ميلاد بخواص درماني آن آَشنا بوده و از آن استفاده مي كرده اند . چغندر بطور بومي در ناحيه مديترانه و شرق اروپا وجود داشته است و در حال حاضر در بيشتر نقاط دنيا كشت مي شود . چغندر دو نوع مي باشد يك نوع آن چغندر معمولي است برنگ بنفش تيره و يا قرمز است و نوع ديگر آن چغندر قند است برنگ زرد روشن مي باشد كه بمقداربسيار زياد در نقاط مختلف دنيا براي استفاده از شكر کشت مي شود .
تركيبات شيميايي: چغند ر بسيار مغذي است و سرشار از مواد معدني و ويتامين ها است .در زير مقدر مواد آن در صد گرم چغندر آمده است - انرژي: 33 كالري - پروتئني: 1.2 گرم - چربي:0.06 گرم - هيدروكربن: 7.2 گرم - كلسيم: 11.1 ميلي گرم - فسفر: 20 ميلي گرم - آهن: 0.8 ميلي گرم - ويتامين آ: 5000 واحد - ويتامين ب 1 : 0.015 ميلي گرم - ويتامين ب 2 : 0.025 ميلي گرم - ويتامين ب 3: 0.33 ميلي گرم - ويتامين ث: 17.62 ميلي گرم 
خواص داروئي: برگ چغندر خواص درماني بسياري دارد-  1-بعنوان ملين و رفع يبوست بكار مي رود 2-تقويت كننده كليه است  3-درمان كننده التهاب مجاري ادرار است 4-بعنوان مصرف خارجي براي پانسمان زخم و درمان تاول مصرف مي شود. 5- چغندر مخلوط با آّ ب هويج دفع كننده سنگ كيسه صفرا نيز هست . 6- شربت چغندر بهترين نوشابه و تقويت كننده بدن و دافع سموم بدن است .
طرز استفاده: براي درست كردن شربت چغندر با آب ميوه گيري آب سه تا چهار چغندر خام را بگيريد و آنرا با يك ليوان آب معدني گاز دار مخلوط كنيد اين شربت بسيار خوشمزه و انرژي زا است .
________________________________________
عسل: از شهد گل‌ها كه زنبور عسل توسط خرطوم كوچك خود آن را مكيده و از راه دهان به كيسه بسيار كوچك خود موسوم به كيسه عسلي وارد مي‌كند. وقتي ميزان شهد جمع‌آوري شده به حدود "40" ميلي‌گرم رسيد، گل‌ها را رها كرده و به سمت كندو پرواز مي‌كند. جالب اينكه براي تهيه يك كيلو عسل، زنبور بايد شهد "20" ميليون گل را جمع و به كندو حمل كند. جالب‌تر اين است كه زنبور عسل خاصيت ثابت گلي دارد، يعني تا وقتي كه مشغول جمع آوري شهد يك گل است، روي ساير گل‌ها نمي‌نشيند.
درباره فوايد عسل چه مي دانيم؟خواص و مواد موجود در عسل، همانطور كه مي دانيد عسل از قديمي ترين و نخستين شيرين كننده هايي است كه انسان استفاده كرده است و شامل قندهايي چون گلوكز، فروكتوز، مواد معدني همچون منيزيم، پتاسيم، كلسيم، كلريدسديم، گوگرد، آهن و فسفات است. در ضمن اينكه ويتامين هايي همچون B1 ، B2 ، B6 ، B3 ، B5 و C نيز براساس كيفيت و نوع عسل به نسبت هاي متفاوت در آن ديده مي شود. علاوه بر موارد ذكر شده در حد كمي مس، يد و روي نيز در عسل وجود دارد. به همين جهت در حال حاضر زنبورهاي عسل يكي از بخش هاي اساسي و اصلي اقتصاد كشاورزي سالم به حساب مي آيند. از ويژگي هاي مهم عسل خاصيت ميكروب كشي آن است. عسل يك ضدعفوني كننده طبيعي است. تحقيقات انجام شده در سال هاي اخير نشان مي دهد كه گذاشتن آن بر روي زخم ها مانع عفونت مي شود. از آنجايي كه عسل حاوي مواد آنتي باكتريايي است مي تواند بخوبي باعث بهبود زخم ها شود. زنبور عسل پيش از رسيدن به كندو در بين راه مقداري از آب شهد را جذب مي‌كند و چون شهد گل‌ها حاوي "50" تا "80" درصد آب است،‌ با اين عمل ميزان رطوبت عسل را به حدود 17 تا حداكثر25 درصد مي‌رساند، يعني حدودا از هر سه گرم شهدي كه زنبور عسل به كندو مي‌آورد، يك گرم عسل به دست مي‌آيد. البته عسل مناطق شمالي كشور به علت بالا بودن رطوبت هوا از آب بيشتري برخوردار است و لذا آبكي مي‌باشد، ولي عسل مناطق كوهستاني از آب كمتري برخوردار مي‌باشد.
زنبور عسل نوعي از آنزيم دياستاز به نام انورتاز را نيز به شهد اضافه مي‌كند كه اين آنزيم به همراه مواد قندي و نشاسته‌اي كه چهار پنجم وزن عسل را تشكيل مي‌دهند، عامل اصلي متبلور شدن يا شكرك ‌زدن عسل به شمار مي‌روند. لذا اين باور كه عسل غيرطبيعي شكرك مي‌زند صحيح نيست، بلكه دليل متبلور شدن و رسوب دادن عسل طبيعي وجود دياستاز و همچنين كربوهيدرات ها مي‌باشد. دياستاز، ‌ذرات خيلي ريز عسل را به خود جذب كرده و باعث ته‌نشين شدن آن مي‌شود. مقدار گلوكز عسل هر چه بيشتر باشد، زودتر متبلور و ته‌نشين مي‌شود. اين خاصيت فقط در عسل‌هاي طبيعي و غيرتقلبي ديده مي‌شود، زيرا تنها عسل‌هاي طبيعي حاوي دياستاز هستند. مدت زمان شكرك زدن يا متبلور شدن عسل بسته به نوع گل متفاوت است و حتي در مورد عسل اقاقيا به چهار سال هم مي‌رسد. در كشورهاي اروپايي عسل سفت شده و متبلور شده را بيشتر مي‌پسندند. تشخيص عسل طبيعي و غيرطبيعي از طريق مزه كردن غيرممكن است. براي مصرف كننده يك را ه بيشتر وجود ندارد و آن هم استفاده از ابزارهايي است كه بدن در اختيارش گذاشته است. با چشمانش شكل ظاهري عسل را ارزيابي مي‌كند، با بيني‌اش آن را بو مي‌كند و با زبانش آن را مزه مي‌كند. اگر مجموعه خصوصيات باب طبعش بود و اگر عسل عطر و طعم گل‌ها را داشت، آن عسل واقعي است و ارزش آن را دارد كه بهايش را در حد معقول بپردازد. لازم به ذكر است مزه، عطر، طعم، رنگ و بوي عسل فقط مربوط به گل هر منطقه مي‌باشد و به نژاد زنبور عسل بستگي ندارد. نوع نژاد فقط در پركاري و كم‌كاري تاثير دارد.»
همان طور كه قبلا اشاره شد چهار پنجم وزن عسل را كربوهيدرات‌ها تشكيل مي‌دهند و بقيه آن عبارت است از: پروتئين، املاح معدني، عناصر معطر، آنزيم‌ها، ويتامين‌ها، گرده گل و آب. هر 100 گرم عسل 330 كيلوكالري انرژي توليد مي‌كند. لذا عسل، غذايي مقوي و انرژي‌زاست و به كمك دياستازهايش چربي‌هاي اطراف قلب را آب مي‌كند. به همين دليل مصرف آن به سالخوردگان و بيماران قلبي توصيه مي‌شود. چگونه عسل در درمان زخم ها مؤثر است؟ زماني كه عسل با رطوبت بدن تماس پيدا مي كند. آنزيم گلوكز اكسيداز كه توسط زنبورها در عسل ايجاد شده است به آرامي آزاد مي شود و پراكسيد ئيدروژن ضد عفوني كننده به ميزان زيادي آزاد مي شود و مي تواند در حدي كه به خود بافت آسيب نرساند، باكتريها را نابود كند.در ادامه با جذب مايعات و مواد مقوي به منطقه آسيب ديده باعث رشد سلولي و جلوگيري از خشك شدن زخم مي شود.
فعاليت استميك عسل باعث حضور يك لايه از مايع بين بافتها و بانداژ مي شود و باعث مي شود در هنگام نياز بدون درد جابه جا شود و سلولهاي جديد پاره نشود.به همين جهت در برخي بيمارستانهاي دنيا براي درمان زخم بستراز تركيبات آن استفاده مي شود.
ويژگي منحصر به فرد: 1_ به راحتي هضم مي شود: مولكول هاي قند موجود در آن مي توانند به راحتي به ساير قندها تبديل شوند، به همين جهت حتي حساس ترين معده ها نيز مي تواند آن را به سادگي هضم كند. 2_ منبع بسيار خوبي از آنتي اكسيدان است: نقش بزرگي در جلوگيري از سرطان و همچنين بيماريهاي قلبي دارد. 3_ سطح كالري آن پايين است: در مقايسه با ساير مواد قندي ۴۰% كمتر كالري دارد، هرچند انرژي آن بسيار بالاست، اما به وزن بدن شخص اضافه نمي كند. 4_ به سرعت در خون پخش مي شود: وقتي با ميزان مناسبي آب مخلوط شود. پس از ۷ دقيقه در جريان خون پخش مي شود و با آزادسازي ملكول قند به عملكرد بهتر مغزكه اصلي ترين مصرف كننده قند در بدن است، كمك مي كند و مانع بروز خستگي مي شود. 5_ در سلامت و ساخت عوامل خوني مؤثر است: بخش مهمي از انرژي مورد نياز براي اين مورد تأمين مي كند. به علاوه باعث تميز شدن خون مي شود و جريان خون را تنظيم و آسان مي كند و مانع بروز مشكلات عروقي و تصلب شرايين مي شود.
چند ويژگي جالب ديگر: 1_ عسل هرگز فاسد نمي شود، جهت نگهداري احتياج به يخچال ندارد و مي توان در دماي اتاق آن را نگهداري كرد. 2_ به خاطر ميزان بالاي فروكتوز ۲۵% شيرين تر از قند است. 3_ در درمان آلرژي هاي فصلي براي ساكنين مناطقي كه عسل از گلهاي همان منطقه به دست آمده است، بسيار مفيد است. 4_ تنها غذايي است كه استفاده از آن باعث نابودي چرخه طبيعت نمي شود.
ساخت چند داروي خانگي ساده و مؤثر
1_ براي درمان گلودرد، مي توان آن را با چاي و ليموترش مخلوط كرد و نوشيد.
2_ يك قاشق غذاخوري عسل را با سفيده يك تخم مرغ و يك قاشق چايخوري گليسيرين و يك چهارم فنجان آرد مخلوط كنيد و از ماسك به
دست آمده به جهت جلوگيري از چين و چروك صورت بمدت ۱۵ دقيقه استفاده كنيد و سپس پوست خود را با آب گرم بشوييد.
3_ دو قاشق غذاخوري را با ۲ قاشق چايخوري شير مخلوط كرده، بر روي پوست بماليد، مرطوب كننده خوبي است.
4_ براي جلوگيري از خشكي پوست دست، آرنج و پاشنه پا هم يك قاشق چايخوري عسل را با يك قاشق چايخوري روغن زيتون و يك دوم قاشق چايخوري آب ليمو تركيب كنيد و ۱۵ دقيقه بر روي محل مورد نظر قرار دهيد. نتيجه را بزودي خواهيد ديد.
5_ براي درخشندگي مو نيز يك قاشق چايخوري عسل را در ۴ فنجان آب گرم حل كنيد و بر روي مو بماليد، اگر رنگ موهايتان روشن است، آب يك ليموترش را هم اضافه كنيد. نتيجه خوبي خواهد داشت.
6_حتي مي توانيد از آن به عنوان دهان شويه هم استفاده كنيد: يك قاشق عسل را با يك فنجان آب گرم تركيب كنيد و دهان خود را با آن بشوييد.
7_چند سالي است كه دانشمندان تحقيقات زيادي بر روي خواص اين ماده داشته اند و معتقدند ساير خواص اين ماده اسرارآميز بر آنان پوشيده است كه در آينده روشن خواهد شد. بد نيست بر روي تأثير مثبتي كه دوست جوان ما در مبارزه با آلودگي هوا از اين ماده مغذي ديده است هم تحقيقاتي انجام شود.
8_شايد روزي مشكل هواي آلوده تهران و ساير شهرهاي بزرگ جهان به همين سادگي حل خواهد شد تا آن روز بد نيست كمي زنبورداري بياموزيم تا بتوانيم خودكفاتر عمل كنيم
________________________________________
زعفران : زعفران گياهي است با نام علمي Sativus Crocus از خانواده  زنبق ( lridaceae ) . چون زعفران داراي مصارف متعدد بوده و جايگاه ويژه اي را در تغذيه دارد ، از اين رو اطلاعات مفيدي براي خوانندگان و مصرف كنندگان اين ماده ي با ارزش ارائه مي شود . - زعفران از نظر طب قدیم گرم و خشک است. - دارای بوی قوی و طعم تلخ است. - خون ساز است و گردش خون را آسان می کند . باعث تحریک اعصاب می شود. مصرف زعفران خونریزیهای بعد از زایمان را از بین می برد. قوای جنسی را تقویت می کند . کبد را تصفیه و قوی می سازد. سرفه را رفع و اثر مفید روی درمان برونشیت دارد. کلیه و مثانه را پاک می کند . خوردن چای زعفران باعث هضم غذا می شود . آرام بخش و خواب آور است. گاز معده را برطرف می کند . ضد تشنج – اثر مسکن درد – ادرا آور و قاعده آور است. و اگر بالاخره می خواهید همیشه شاد و خندان باشید زعفران بخورید.
خواص درماني : مهمترین خواص زعفران که از قدیم الایام بوده درمان افسردگی می باشد. زغفران خاصيت كاهش چربي و كلسترول خون و افزايش نفوذاكسيژن در پلاسم - در طب عوام نقاط مختلف جهان ، زعفران به عنوان آرام بخش ، ضد اسپاسم ، اشتها آور و مقوي معده استفاده مي شود . در كشور آلمان زعفران به عنوان آرام بخش ، درمان درد معده و شكم و آسم مصرف مي شود . مصارف : زعفران به جهت طعم ، بو و رنگ زرد خاصي كه دارد به وفور در غذاها و به ويژه همراه با برنج ،. صنايع شريني سازي ، داروسازي و صنايع ديگر به مصرف مي رسد   سميت : مصرف زعفران به مقدار زياد سمي است و باعث استفراغ ، خون ريزي رحم ، اسهال خوني ، خون روي از بيني ، پلك ها و لب ها ، سرگيجه ، بي حالي ، زردي پوست وتحريكات شديد ماهيچه هاي صاف و حتي گاهي مرگ نيز مي شود . توصیه : چون زعفران بر روی سیستم تولید مثل اثردارد بنابراین زنان حامله باید از خوردن آن احترازکنند زیرا ممکن است باعث سقط جنین شود.
________________________________________
سويا: سویا دارای میزان بالایی از اسیدهای چرب امگا تری omega-3 می باشد که خطرسکته مغزی و حمله قلبی را کاهش می دهد . سویا تقویت کننده طحال و لوزالمعده وموثر در فعالیت های روده، تمیز کننده رگهای خونی وقلب ، تسریع کننده گردش خون وعملکرد لوزالمعده است. سويا مي‌تواند سطح كلسترول و قند خون را كاهش دهد.  دو جايگزين غذايي در دسترس كه يكي با سويا و ديگري با شير تهيه شده بود را در ميان افراد چاق به مدت 12 هفته مورد بررسي قرار گرفت. هر دو گروه وزن از دست دادند اما گروهي كه غذاي حاوي سويا مصرف كرده بود در هر هفته كاهش وزن بيشتري داشتند ، سطوح كلسترول سرمي و كلسترول LDL پايين‌تري را نشان دادند. مصرف سويا كاهش اندك اما قابل ملاحظه‌اي را در ميزان قند خون سبب شد. سويا يك ماده غذايي سالم است و با آن كه شركت آن
خارج شده است
هي فلاني مي داني ؟ مي گويند رسم زندگي چنين است...

مي آيند.... مي مانند.... عادت مي دهند.... ومي روند.

وتو در خود مي ماني و تو تنها مي ماني

راستي نگفتي رسم تونيز چنين است؟.... مثل همه فلاني ها....؟

ایلیاEiliya

 • بابا حرفه ای
 • ****
 • امتیاز: +137/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 785
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : خام گیاه خواری - نوشته و تالیف اوشو
« پاسخ #8 : 12 مارس 2011، 11:05:25 pm »

________________________________________
اسامي تعدادي از گياهان داروئي و بعضي از خواص درماني آنها به صورت بسيار خلاصه!
 
نام اندام مصرفي خواص و موارد مصرف
آنفوزه  رزين ضد کرم،ضد تشنج،رفع يبوست در افراد مسن،رفع آسم
آويشن سرشاخه گلدار باد شکن،مقوي معده،مدرو قاعده آور،رفع اخلاط خوني،سياه سرفه
آويشن شيرازي برگ و سرشاخه جوان بيماري دستگاه تنفسي، سياه سرفه،گلودرد،دردهاي عصبي،دردمعده
استاخيس گل و برگ ضد قارچ،
اسطوخودوس برگ و گل مقوي معده،مدر،نيرو دهنده،درمانسرماخوردگي،بادشکن
اسفرزه دانه رفع التهاب،رفع رماتيسم،مدر،قابض ،ملين،تسهيل کننده عمل هضم
اشک برگ 
اشنان سر شاخه در صنعت براي بيرنگ کردن تارهاي ابريشم
افسنطين برگ،سرشاخه گلدار رفع آسم،تقويت قلب،محرک جريانگردش خون،رفع سرماخوردگي
اکاليپتوس برگ ضد عفوني کننده،تسکين رماتيسم و آسم و برونشيت مزمن،کرم کش،تب تر
انيسون بذر محرک دستگاه هاضمه ،باد شکن،رفع ناراحتي معده و روده
بابونه گل  تصفيه کننده خون،زياد کننده ترشح صفرا،رفع دردهاي قاعدگي زنان،رفع ميگرن
بابونه اروپايي زرد گل، سرشاخه گلدار دفع کرم،رفع ناراحتي معده و روده، رفع دردهاي قاعدگي زنان،رفع ميگرن
بادرنجبوبه برگ و سرشاخه جوان نيرو دهنده،رفع کرم خوني،ضعف اعصاب،تسهيل کننده عمل هضم
بارهنگ تمام قسمت گياه تصفيه کننده خون،آرام کننده ،درمان ناراحتي هاي آسم،رفع نزله هاي مزمن
باريجه صمغ در تهيه چسب بي رنگ،تثبيت کننده بوي عطرها،محرک ،داروي سينه
بالنگو دانه رفع خونريزي لثه،تقويت کبد،خنک کننده و آرام بخش،رفع يبوست
برازمبل سرشاخه و ريشه  ضد مالاريا ،ضد سالک
بلادون (شابيزک) برگ، ريشه، ميوه،دانه آرام کننده،درمان آسم و سياه سرفه ،آپانديس ،باز کننده مردمکچشم
بومادران سرشاخه گل دارو نيرودهنده،ضد تشنج،قاعده آور،بند آورنده خون
بومادران قالهر سرشاخه کلدار معرق،محرک ،تونيک ،مقوي و قاعده آور،گرفتگي مجاري ،سرماخوردگي
پنج انگشت ميوه  مقوي و اشتها آور،ازدياد شير ،تنظيم عادات ماهيانه در زنان
پنيرک گل رفع سرفه، التهاب مخاط، بيماري کليه و مثانه، سرخک، آبله، يبوست
پونه برگ و سرشاخه  باد شکن، خلط آور، رفع سياه سرفه
ترخون برگ، سرشاخه جوان اشتها آور ،مقوي معده، قاعده آور،ضد کرم
تره برگ، دانه ضد عفوني کننده روده ها ،مقوي کليه و مثانه، تقويت نيروي جنسي
تره خوني نوانسار برگ  ضد نفخ ،محرک دستگاه گوارش، ضد باکتري
چاي ترش برگ 
خار مريم تمام قسمتهاي گياه بند آورنده خون، افزايش فشار خون، اشتها آور، رفع سنگهاي صفراوي، تب بر
ختمي ريشه ،گل، برگ رفع کننده تحريکات جلدي نرم، کننده برطرف کننده سرفه و گلو درد
خردل زرد دانه قرمز کننده پوست
خواجه باشي  تمام قسمتهاي گياه تنظيم جريان خون، تسکين درد قاعده آور
درمنه دشتي شرشاخه گلدار رفع کرم، ضد نفخ، رفع سردردو سرفه، ضد عفوني کننده قوي و حشره کش
درمنه کوهي بذر، سرشاخه 
رازيانه   مقوي،قابض، خلط آور،ضد تشنج، مقوي قلب، قاعده آور، التيام دهنده
رزماري ريشه ،برگ ،ميوه دفع ادرار،قاعده آور، آرام کننده، ضد التهاب و ضد باکتري، زيادکننده شير
روناس ريشه و رزيوم  مدر،ضد تشنج، صفرابر، مقوي معده، نيرودهنده بسيار قوي
ريواس دمبرگ ضخيم شده مسرت بخش ،مقوي معده و روده،اشتها آور، بادشکن
زرشک البرز ميوه برگ، پوست ،يشه ،ساقه مقوي کبد و قلب، رفع کننده اسهال، ضد انگل،صفرابر
زرين گياه سرشاخه گلدار،برگ درمان رماتيسم ،دردهاي مفصلي
زعفران کلاله سهولت هضم، مسکن تقويت معده، محرک نيروي جنسي، قاعده آور
زنبق ريزوم مدر خلط آور، دفع کرم، مسهل قوي، محرک دستگاه هضم
زنجبيل شامي ريشه مقوي، نيرو دهنده، اشتها آور،ضد باکتري، ضد عفوني کننده
زنيان ميوه باد شکن ،ضد تهوع، مقوي باء، ضد کرم، مدر، رفع برونشيت ،خلط آور
زوفا برگ و سرشاخه جوان نيرو دهنده ،آرام کننده سرفه، خلط آور، مقوي معده، ضد کرم
ژرانيوم اسانس 
 
سداب اندام هوائي گياه نيرو دهنده، ضد تشنج، قاعده آور، ضد خونريزي
سر خار گل ريشه تقويت سيستم ايمني بدن
سريش ريشه ،بذر درد پهلو، سرفه، يرقان، قاعده آور،جوش خوردن استخوان، ورم بيضه
سگ دندان برگ 
سنبل الطيب ريشه ضد تشنج، کاهش دهنده ميزان ادار در بيماران قندي، رفع ناراحتي عصبي
سنبل الطيب ريشه و رزيوم رفع اختلالات عصبي، رفع بيخوابي، کم کننده فعاليت دستگاه عصبي مرکزي
سير برگ و کورم ضد عفوني کننده، هضم کننده غذا، اشتها آور، صفرا بر، کم کننده فشار خون
شب بوي بياباني برگ   
شکر تيغال پيله حشره گلودرد، رفع حالت سرفه
شيرين بيان  ريشه و رزيوم  مدر، شستشو دهنده دستگاه گوارش ،بادشکن ،رفع ورم معده و سوزش آن
صابوني ريشه  سيفليس ،بياريهاي مزمن پوستي، رماتيسم ،رفع کم خوني دختران جوان
عروسک پشت پرده ميوه، برگ تصفيه کننده خون، رفع ناراحتي هاي جلدي، رفع سنگ کليه، رفع يرقان
علف توت روباهي تمام قسمتهاي گياه جلوگيري از خونريزي رحمي، درمان سوختگي ها و زخمها
علف مار ميوه، ريشه ،پوست درامراض مربوط به انسداد طحال
عناب برگ ميوه ريشه  نرم کننده سينه و بند آورنده خون ،کاهش تب، افزايش شير ،کاهش نيروي جنسي
فراسيون سفيد سرشاخه گلدار،برگ ضد برونشيت، آبله، سرفه هاي مزمن ،تب بر ،خلط مجاري تنفسي
فرنجمشک سرشاخه گلدار ضد اسياسم ،تقويت معده، ضد تنگي نفس
قيچ سرشاخه ضد قارچ، ضد کرم، قابض
کرقيچ برگ باريک برگ  ضد ميکروب
کرفس وحشي کليه اندامها مدر،مقوي معده، نيرودهنده، باد شکن ،صفرابر، تب بر
کلماتيس تمام قسمتهاي گياه دردهاي مفصل، رفع سردرد، مدر، التيام زخم هاي چرکي
کنگر فرنگي ريشه، برگ، نهنج افزايش ترشحات صفرا، اثر مدر، مقوي صفرا، بر تب بر، ضد روماتيسم
گاو زبان سرشاخه گلدار، برگ  نرم کننده مدر ،آرام کننده ،تصفيه کننده خون ،رفع زکام ،برونشيت ،سرفه
گاو زبان افعي سرساخه گلدار  ضد ميکروب التيام دهنده زخمها معالجه بيماريهاي پوستي (دمل و سياه زخم)
گاو زبان سبز   
گزنه سرشاخه گلدار برگ افزايش خون، مدر، قابض، قاعده آور، ضد انگل و کرم
گل اروانه سر شاخه  رفع ناراحتي هاي پوستي مانند جوش وزخمها
گل راعي سر شاخه گدار مسکن، مسهل صفرا ،اثرات ضد تورمي، درمان عفونتهاي دستگاه تناسلي زن
گل ساعت کليه قسمتهاي گياه آرام کننده ناراحتي هاي عصبي رفع بيخوابي ضعف اعصاب
گل قاصدک داروئي  ميوه، برگ 
گل گاو زبان ايراني تمام قسمتهاي گياه مدر، معرق، آرامبخش، رفع سنگ کليه و مثانه، تقويت کبد
گل ماهور   خلط آور، آرام کننده اتهاب دهان و گلو، رفع برونشيت، مدر
گل مغربي  بذر تصفيه کننده خون ،تنظيم فشار خون و سيستم عروق قلبي
گلپر ريشه ،برگ ،ميوه معطر ساختن غذا، رفع نفخ ،سوءهضم
گلپر دشتي ميوه 
گون سفيد و زرد صمغ  تهيه موسيلاژ تهيه قرص ها امولسيون دهنده در صنايع آرايشي و بهداشتي
گون گزي مان (گزانگبين) توليدگز، عامل مولد گزانگبين پوره حشره است
لاله واژگون دانه گرده و نوش پياز سمي محرک دستگاه هضم، نرم کننده، ضد روماتيسم
ماميران سر شاخه گلدار سييفليس، بيماريهاي مزمن پوستي، رماتيسم، رفع کم خوني دختران
مخلصه (بابونه کبير) سر شاخه گلدار  ضد درد، ملين، نرم کننده ،معرق، ضد ميگرون
مرز نجوش سر شاخه گلدار  آرام کننده، نيرودهنده، مدر، معرق، کنترل ترشحات، عرق بدن
مرز نجوش سر شاخه گلدار آرام کننده، نيرودهنده، مدر، مقوي معرق، معرق
مريم گلي برک و شاخه گلدار تسهيل کننده عمل هضم، ضد تشنج، تب بر، ضد عفوني کننده، قاعده آور
مريم گلي  برگ و سر شاخه گلدار  تب بر، تسهيل کننده عمل هضم غذا، ضد عفوني کننده خون، قاعده آور
مريم نخودي  سر شاخه گلدار مقوي، نيرو دهنده رفع سردرد رفع بيماري دستگاه تناسلي
مريم نخودي طناز گل، برگ  قابض، ضد روماتيسم، کاهش دهنده التهابات، تب بر، ضد عفوني کننده ،مدر
موسير کورم زيرزميني  اشتها آور، رفع بي خوابي، دافع سنگ کيسه صفرا و کليه و مثانه
نپتا   قاعده آور، باد شکن، معرق ،خنک کننده، ضد عفوني کننده، محرک
نعنا برگ سرشاخه  نيرودهنده ،مقوي معده، باد شکن ،ضد تشنج
 وايول سر شاخه استفاده در صنعت و توليد کائوچو
وشا صمغ  مقوي و نيرودهنده قاعده آور خلط آور
هميشه بهار گل و برگ معرق تصفيه کننده خون قاعده آور التيام دهنده بيماريهاي پوستي
________________________________________
اميدواريم اين مطالب براي شما مفيد واقع شود
باگوان شري راجنيش اشو ::: اولين و كاملترين وب سايت اشو به زبان فارسي
Bhagwan Shree Rajneesh Osho
http://ods.blogfa.com
http://iranosho.bravehost.com
http://groups.yahoo.com/group/oshodreamstar
 
خارج شده است
هي فلاني مي داني ؟ مي گويند رسم زندگي چنين است...

مي آيند.... مي مانند.... عادت مي دهند.... ومي روند.

وتو در خود مي ماني و تو تنها مي ماني

راستي نگفتي رسم تونيز چنين است؟.... مثل همه فلاني ها....؟

d836zfgree

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +2/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 238
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • bcd732
8 poker gambler husband hit my ious sleep
« پاسخ #9 : 16 آوریل 2016، 09:58:55 am »

8 poker gambler husband hit my ious sleep
 six pm yesterday, I just pick up my daughter came home from the training class, there are several men rushed to the door: "sister-in-law, sister-in-law......" So they did not speak, I spoke first: "the devil to find the money,golden goose sneakers, we do not find niangliang." Then I went into the room, locked the door. The door burst of restlessness: you can't do this right, sister-in-law,golden goose outlet, I lose you to my brother, and it hit the IOUs here! < br / > < br / > outside like flies like buzzing aloud, because some words very vulgar,goyard prix, I fear that affect the seven year old daughter,goyard prix, so I call let my mother to her daughter picked up. < br / > < br / > after 20 minutes, my mother riding electric cars come, after getting off,tn pas cher, my mother to the door of the seven or eight men cry, ask them to leave quickly, something to look for my husband. < br / > < br / > can this help gamblers unreasonable and shouted: "let my brother out, we find him, we were holding ious it is in black and white, how can you deny it?" "Qianzhaihuanqian as unalterable principles." "There is a perfectly logical and reasonable to accompany sleep." Don't know who put such a sentence, this is my mom frightened. She picked up her daughter, secretly call the police calls. < br / > < br / > police later to them ask clear, results show that, original my husband lose the red eye, pocket money gambled also want to play a few, because there is no money, the husband offered to me when the stakes. Just beginning the gambler is reluctant, but the thought I was a famous American woman in the community so evil,scarpe hogan outlet, and promised to the requirements of the husband.  later the men called by the police to the police station, and I am looking for husband. Last night, everywhere the, I did not find, until the morning, her husband's first love girlfriend to me to phone, secretly told me that my husband hid behind her there, I only pay a few people put her husband dragged back home. < br / > < br / > before the police came, the husband had to kneel on the ground to beg for mercy, watching with tears in her husband,golden goose saldi, my sad: because our previous life is so happy. < br / > < br / > I told her husband is university students,hogan scarpe outlet, love that a few years, the courtyard of the classmates envy us, after graduation, we have found a satisfactory job, and gave birth to a lovely daughter. < br / > < br / > only later, because her husband in the unit accidentally made a mistake. As a result, the lost opportunities of promotion, after the husband became depressed, was addicted to gambling addiction.
Related Articles:
 
 
   Because of human tragedy stor
 
   Far from Zhenyuan
 
   In the nov
 
 
   You have to take the risk, too. In the pan view, the child needs a complete home, but also the biological parents. Go from here, you need to see what kind of life, you are to pay attention to personal feelings, or the emphasis on family values, what kind of thinking, will make what kind of decision.
خارج شده است

yvlf37pty

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 255
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • def904

Wenger: Diaby will be back in the League Cup and Mesut Ozil should not be questioned about the Diaby cup
< p > Beijing time on September 22,hogan outlet online, Arsenal manager Arsene Wenger confirmed in an interview, due to injury sidelined for a long time the team midfielder Abou Diaby will play and Southampton in the League Cup and Wenger again to defend love Ozil,scarpe hogan outlet, think it has enough strength should not be questioned.
 fans should be very clear about the strength of Mesut Ozil. I believe that everyone wants us to do well, and if there is something extra special for the team, you will be very satisfied, and Mesut Ozil is the player. When the team played well,hogan interactive outlet, Mesut Ozil also played well. If the rear came a quick strike, Ozil always send out the final pass, his strength is determined in the rear of the passing whether < / strong >.
 in spirit, he is a giant. Have Diaby such performance, have been so many injuries, each time can return,tn femme pas cher, such a dedication,scarpe hogan outlet, he is worthy of respect. I trust Diaby very much, and I am very sad that he can't show his strength. If God is fair,chaussure tn pas cher, he's going to be a lot better in the future.
 defeat to Dortmund, such a game may happen to anyone. Before the game on Saturday, we just with Manchester City battle a, then Tuesday we must face Borussia Dortmund, we lack adequate time to prepare. Now we all love. Most everyone will say you are Mesut Ozil, you have yayatoure, but soon fans will question their. But the last round of the League two people have proved their strength.
< p > at the same time, Wenger again for Ozil defense,golden goose saldi, we may forget. He played in a world cup, he August 11 to rejoin, I wanna swing back the best state in physical and mental. He needs a little time.
 over the past few years, the midfielder has been plagued by injuries, and now Diaby finally out of the injury, this is a good news for the gunmen coach Wenger is no doubt a good news. The professor confirmed that the player will be in the League Cup in the middle of the week.
< strong > Abou Diaby last week at Villa Park on behalf of the U21 youth team played 90 minutes,hogan scarpe outlet, on Saturday he followed us to the Villa Park, and he will be on Tuesday and Southampton play < / strong > < p > Wenger said.
Related Articls:
 
 
   "Guardian" quoted the Spanish
 
   how about you on this season'
 
   Sterling t
 
 
   While Kaine and Spurs signed a new contract expires in 2020, but Real Madrid still continue to focus on the development of Kaine. Kaine's length and the attitude of Levi, chairman of the Spurs are made in the next two years to sign Kaine is very difficult. But before Real Madrid have bought from Baer and Modri, so Real Madrid will continue to observe the situation of Kaine.
خارج شده است

casrbg1tv

 • تازه وارد
 • *
 • امتیاز: +1/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 144
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • qrs086

China Securities Regulatory Commission Guangdong authority is the agency of the China Securities Regulatory Commission, its main responsibility is to Guangdong (except Shenzhen) securities and futures market to implement supervision. In order to strengthen the securities and futures regulatory power,hogan outlet, approved by the China Securities Regulatory Commission, the Guangdong Securities Regulatory Bureau intends to recruit 5 staff from Guangdong City, Guangzhou Province, the civil service units,golden goose scarpe donna, the civil service law management unit. Recruitment through the civil service transfer mode. According to the state transferred to civil servants of the relevant provisions on and follow the principle of "open, equal,nike tn pas cher, competition,hogan sito ufficiale, preferred", in accordance with the procedure for Republican primaries,air max femme pas cher, examination, examination, physical examination, political were. Applicants should meet the requirements of the civil service transfer conditions and conditions.
< p > to enter oneself for an examination personnel with immediate effect to August 10, can visit the China Securities Regulatory Commission (site) or Guangdong securities regulatory bureau website guangdong.csrc.gov.cn view detailed announcement, download and fill out the registration form,golden goose saldi, by e-mail sent to the Guangdong securities regulatory bureau for registration,air max pas cher, declined to visit.
China Securities Regulatory Commission Guangdong Supervision Bureau recruitment announcement
 Tel: 020-37853867,nike tn femme pas cher.
Related Articls:
 
 
   
 
   IPO PE to restart the war vot
 
   1985 was born in February 5th
 
 
    There are two kinds of people, a wasted years, another kind of people live a meaningful life. In the eyes of the first kind of person, life is a sleep, if the sleep in his eyes, is to sleep in both soft and warm bed, he will be very satisfied. In the eyes of second people, it can be said that life is the establishment of merit. People in the achievement of this achievement to enjoy the happiness.
خارج شده است
 

این صفحه در 0.13 ثانیه 25 نمایش داده شد.