انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

عشق چنان از احترام سرشار است که آزادی را هدیه می کند. و اگر عشق آزادی به همراه نیاورد، عشق نیست؛ چیز دیگریستایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: فقط برای امروز چیست؟  (دفعات بازدید: 1346 بار)

aramesh254

 • تازه وارد
 • *
 • امتیاز: +9/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 16
 • هرآنچه از آرامش میخواهید را دروبلاگ ببینید
  • ghasrearamesh.parsiblog.com
فقط برای امروز چیست؟
« : 05 مارس 2011، 11:02:46 pm »

وقتی که مشکلی داریم، خیلی راحت نیست که به آن فکر نکنیم و سعی در حل آن نداشته باشیم اما نباید با نگران بودن به خاطر فردا، امروزمان را نیز تلف ‌کنیم.
خدا روزانه به ما فیض می‌دهد. فیض قدرت خدا، برای انجام کارهایی است که باید انجام دهیم زیرا ما هنوز فیض برای مشکلات فردا و مسائل آینده را نداریم. به همین دلیل است که وقتی به آخر جاده نگاه می‌کنیم، همه‌چیز سخت به نظر می‌آید.
اگر قبل از این‌که مشکلی داشته باشید، به دو هفته‌ی دیگر نگاه کنید، شیطان به شما می‌گوید: «تا آن موقع، وضعت بدتر می‌شود.» و خودتان می‌دانید که این چه احساسی به شما می‌دهد و می‌گویید: «اصلاً نمی‌توانم تحمل کنم.» و وارد جنگ با خود و مردم و خدا می‌شوید که دو هفته‌ی بعد که هنوز نیامده را درست کنید و شروع می‌کنید به نقشه کشیدن.
در این هنگام است که کلافگی، به سراغ شما می‌آید؛ کلافگی یعنی نا‌آرامی. بدین شکل است که آرامش امروزتان و کارهایی که می‌توانید به بهترین شکل ممکن انجام دهید را از دست می‌دهید مانند برخورد خوب داشتن با اطرافیان، صحبت کردن با خدا، خوب کار کردن، خوب فکر کردن و... زیرا آرامش‌تان را از دست داده‌اید. آیا می‌توانید با فکر کردن، همه‌چیز را درست کنید؟
نگران هیچ چیز نباشید،برای هیچ چیز اندیشه نکنید،بلکه درهرچیز،با دعاوشکر گذاری سوالات خود را به خدا عرض کنید.
می‌دانید چرا ما همیشه نگران و افسرده هستیم؟ زیرا برای امروز زندگی نمی‌کنیم، هیچ‌وقت از امروزمان لذت نمی‌بریم و با سعی در فهمیدن فردا، همیشه امروزمان را نیز هدر می‌دهیم. گاهی پیش می‌آید که می‌خواهیم برای دو هفته‌ی‌ آینده یا یک‌سال بعد، برنامه بریزیم و با این کار، خیلی چیزهایی که می‌توانیم امروز داشته باشیم را هم برای سالی که هنوز نیامده، از دست می‌دهیم و وقتی هم که آن سال می‌آید، می‌بینیم نقشه‌کشیدن‌های‌مان، بیهوده بوده است. این‌جاست که یک‌روز یک‌روز، یک‌سال را ازدست داده‌ایم و باز هم متوجه ‌نمی‌شویم و عمر خود را در انتظار فردا، به هدر می‌دهیم. دیر یا زود، همه باید این را بدانند که آیا فردا زنده خواهند بود؟

پس من تصمیم گرفته‌ام از همین امروزم لذت ببرم و فقط امروز خودم را در برابر ناملایمات، محکم نگه‌دارم و از شیطان پیروی نکنم تا بتوانم خوب فکر کنم، شاد باشم و شادی ببخشم. فردا را هم به خدا می‌سپارم که فیضش (قدرت انجام) را به من بدهد.
هیچ انسانی در هر روز از زندگی‌اش، زیر بار فشارها و سختی‌های آن روز، از پا درنمی‌آید بلکه هنگامی از پا درمی‌آید که بار سختی‌های فردایی را که هنوز نیامده، بر بارهای امروزش بیفزاید. دلشوره، وقتی پدید می‌آید که ما امروز سعی داریم جواب فردا را هم بگیریم...
پس بدون دلشوره، برای امروز زندگی کنیم. برگرفته ازکتاب قصرآرامش
خارج شده است
کتاب قصرآرامش رابخوان تا آرامش بیابی

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 2,469
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 2,469
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : فقط برای امروز چیست؟
« پاسخ #2 : 28 سپتامبر 2019، 09:10:40 am »

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
خارج شده است
 

این صفحه در 0.14 ثانیه 25 نمایش داده شد.