انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

خدایا :
.
مرا آنجا ببر که دوست داری ،

و بگذار آنانی را ملاقات کنم که تو می خواهی ،

و به من بگو آنچه که تو می خواهی بگویم ،

و مرا از راه ناراست دوربدار.
.
آمین !

قانون #62ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: قدم سوم - سوال7  (دفعات بازدید: 4402 بار)

فرزانه

 • فرزانه
 • منشی(مدیر)انجمن
 • کاربر نیمه فعال
 • *****
 • امتیاز: +70/-1
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 327
قدم سوم - سوال7
« : 05 مارس 2011، 12:48:02 pm »

7- مفهوم واقعي وابستگي به خدا ، آزادي و بي نيازي است . ازنظر شما متكي بودن به خدا مفهومش چيست ؟
من تا زمانیکه به نفس و اداره شخصیم متکی بودم چیزی از پی نبردم و نتونستم موفق بشم و از زمانیکه با خدای واقعی که درکش کردم تکیه کردم و با شناختی که ازش پیدا کردم توانستم به او متکی شوم و بدون ترس و با اتکا به اوکارهایم را انجام دهم.و ترسهایم کم رنگ تر شد.
اتکا کردن به چنین نیروی پرقدرتی باعث افزایش اعتماد بنفس و پی بردن به داشتن یه نقطه اتکا بدون نقص  برایم شد و دانستم به کسی متکی شدم که کارش بی نقص و عیب است و مهمتر اینکه صلاح من در آن است و بهترین اتفاق ممکن را نصیبم میکند هرچند مطابق میل من نباشد ولی بهترین است و اینرا باور دارم.
خارج شده است

John Doe

 • گمنام(John Doe)
 • بابا حرفه ای
 • ****
 • امتیاز: +337/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 827
 • We don't need no thought control
  • الکلی ها/معتادان گمنام
پاسخ : قدم سوم - سوال7
« پاسخ #1 : 09 مارس 2011، 01:09:53 pm »

نقل قول
7. مفهوم واقعی وابستگی به خدا آزادی وبی نیازی است .از نظر شما متکی بودن به خدا مفهومش چیست.؟
.
.
.
ریشه بیماری ما ترس می باشد .ترس مشکلاتی به همراه دارد یکی   از بزرگترین مشکلات ترس و وابستگی است هنگامی که من از چیزی خوشم بیاید وآن   را دوست داشته باشم ترس از دست دادن او مارا وابسته می کند اگر که آن مطلب   یا آن چیز جنبه استفاده ای  ومنفی داشته باشد.مثال پول:پول برای ما احساس   قدرت وارزش می آورد واحساس تهی بودن واحساس بی ارزشی را بصورت كاذب از ما   دور می کرد وکمرنگ می شد.اما به محض تمام شدن آن نیروی كاذب دوباره احساسات   منفی  ما را احاطه می کرد.چه قدرتی می تواند کم کاستی ها وخلعهای درونی ما   را پر كند برای ما هر چیزی یک خرده بیشتر است ما از لحاظ روابط جنسی ،پول   وغیره لذت جو بودیم ما بنده عادت هستیم وعادت داریم که عادت کنیم ما همیشه   عادت داشتیم که به دنبال رفع مشکلاتمان ورفع نیازهایمان در بیرون از خودمان   جستجو کنیم .این سوال به مامی گویدتا زمانی که ما به افراد،محیط ،پول   وغیره وابسته باشیم نمی توانیم آزادی وبی نیازی را تجربه کنیم.تکیه کردن به   متعلقات زندگی تکیه کردن بر باد است وتا زمانی که تکیه گاه وپناهگاه   واعتماد ما نسبت به خالق خودمان در سطح بالا وباورهای قلبی نشود نمی توانیم   از وابسته گیهای دنیوی جدا شویم .ما وقتی که متکی به خداوند باشیم فردی   فاعل می شویم وآرامش در ما حکم فرما می شود به شرایط وموقعیتهاو مشکلات عکس   العمل وواکنش نشان نمی دهیم حرص وجوش نمی خوریم  وفقط برای رفع مشکل مان   سهم کوچک خود را انجام می دهیم .آزادی یعنی رها شدن از بندهایی که ما را از   حرکت کردن باز می داردرها شویم مثل:خودخواهی ،خودمحوری ،لذت جویی ،غرور ،   ترس وغیره
خارج شده است
Traditions Twelve:
Anonymity is the spiritual foundation of all our traditions, ever reminding us to place principles before personalities
.

malihe

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +97/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 434
 • سکوت من ،فریاد بلند دوست داشتن توست...
پاسخ : قدم سوم - سوال7
« پاسخ #2 : 20 آوریل 2011، 05:20:39 pm »

- مفهوم واقعي وابستگي به خدا ، آزادي و بي نيازي است . ازنظر شما متكي بودن به خدا مفهومش چيست ؟

به نظر من هم ریشه بیماری ما ترسه ...وقتی ما به خدا واراده اون وابسته میشیم کم کم تموم ترس های مادی ومعنوی ما برطرف میشه ویه جورایی بی نیاز میشیم ...بی نیاز میشیم از چیزهایی که ترس از دست دادنشون رو داریم وخیلی از وابستگی های ما کم میشه وشاید از بین میره ووقتی که ما در این دنیا وابستگی نداشته باشیم به آزادی وآزادی واقعی میرسیم
خارج شده است
لذت دوستی با پابرهنگان در این است که مطمئنی ریگی به کفش ندارند.....

maryam Goli

 • تازه وارد
 • *
 • امتیاز: +6/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 28
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : قدم سوم - سوال7
« پاسخ #3 : 20 ژوئیه 2011، 11:10:54 am »

عین سندی که تکیه گاه ما برای صاحب ملکی بودن خداوند ما را سندی برای اثبات وجود خودش و داشتن یخشندگی و مهربانیش قرارداده متکی به خدا بودن یعنی فقط فقط به خدش تکیه کردنو به غیربی ناز بودن فقط از درگاهش خواسته را جستجو کردن
یعنی ارتبط با خدا و درخواست کردن از او و منتظ حکمش شدن و باور این که کسی جز او نمیتواند بهمن کمک کند
 
خارج شده است

mhK2gSz3kw

 • تازه وارد
 • *
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 144
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • nop560
van cleef and arpels replica in the correction liquid before dry silver cloth
« پاسخ #4 : 07 ژانویه 2018، 10:45:18 pm »

How to do in recent Van Cleef Replicas years This reply is recommended by the art and culture category scrub with a soft cloth including fine and three-dimensional sculpture made of silver 6Original address: how van cleef replicas to make replica hermes jewelry black silver jewelry brighten with fake bvlgari jewelry toothpaste (try to choose green transparent jelly like reduce the chance of oxidation buy to earn.
   the general antibiotics only for 6 bacteria play a role. 925 silver oxide showed light cartier bracelets replica brown.brush back and forth oxidized silver necklace deformation or fracture The author declares: this experience is original in accordance with the real experience. according to the correct way to wear. to avoid silver cartier juste un clou replica again black, in the correction liquid before dry silver cloth, 1.
 
   http://books.boatdesign.net/bookstore/books.cgi
 
   http://www.nsola.com/plus/feedback.php?aid=28
 
   http://www.daviskoreanschool.org
 
   http://www.shouxiandaquan.com/plus/feedback.php?aid=120
 
   http://park20.wakwak.com/~ventura/cgi-bin/board45.cgi
 
   http://mail.myclassads.com/index.php?item/39040
 
   http://www.antievolution.org
 
   http://www.bjsax.com/home.php?mod=spacecp&ac=blog&blogid=
 
   http://www.amber.com/forum.php?mod=viewthread&tid=6885871&pid=6996681&page=1&extra=#pid6996681
 
   http://www.office-taira.jp/tricolore/bbstricolore_07_08_26/sunbbs.cgi
 
   http://www.htwl168.net/bbsnew/ShowPost.asp?ThreadID=44908
 
   http://www.cucaoduyi.org/home.php?mod=space&uid=1073&do=blog&quickforward=1&id=3345
 
   http://park7.wakwak.com/~patty/cgi-bin/cjnote/cjboard.cgi
 
   http://park3.wakwak.com/~rou/cgi-bin/mimic2.cgi
 
   http://vp.plexicrew.free.fr/spipplexicrew/spip.php?article20/%5c%22+target=%5c%22_blank/
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 35,893
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 35,893
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : قدم سوم - سوال7
« پاسخ #6 : 28 سپتامبر 2019، 09:04:48 am »

http://audiobookkeeper.ruhttp://cottagenet.ruhttp://eyesvision.ruhttp://eyesvisions.comhttp://factoringfee.ruhttp://filmzones.ruhttp://gadwall.ruhttp://gaffertape.ruhttp://gageboard.ruhttp://gagrule.ruhttp://gallduct.ruhttp://galvanometric.ruhttp://gangforeman.ruhttp://gangwayplatform.ruhttp://garbagechute.ruhttp://gardeningleave.ruhttp://gascautery.ruhttp://gashbucket.ruhttp://gasreturn.ruhttp://gatedsweep.ruhttp://gaugemodel.ruhttp://gaussianfilter.ruhttp://gearpitchdiameter.ru
http://geartreating.ruhttp://generalizedanalysis.ruhttp://generalprovisions.ruhttp://geophysicalprobe.ruhttp://geriatricnurse.ruhttp://getintoaflap.ruhttp://getthebounce.ruhttp://habeascorpus.ruhttp://habituate.ruhttp://hackedbolt.ruhttp://hackworker.ruhttp://hadronicannihilation.ruhttp://haemagglutinin.ruhttp://hailsquall.ruhttp://hairysphere.ruhttp://halforderfringe.ruhttp://halfsiblings.ruhttp://hallofresidence.ruhttp://haltstate.ruhttp://handcoding.ruhttp://handportedhead.ruhttp://handradar.ruhttp://handsfreetelephone.ru
http://hangonpart.ruhttp://haphazardwinding.ruhttp://hardalloyteeth.ruhttp://hardasiron.ruhttp://hardenedconcrete.ruhttp://harmonicinteraction.ruhttp://hartlaubgoose.ruhttp://hatchholddown.ruhttp://haveafinetime.ruhttp://hazardousatmosphere.ruhttp://headregulator.ruhttp://heartofgold.ruhttp://heatageingresistance.ruhttp://heatinggas.ruhttp://heavydutymetalcutting.ruhttp://jacketedwall.ruhttp://japanesecedar.ruhttp://jibtypecrane.ruhttp://jobabandonment.ruhttp://jobstress.ruhttp://jogformation.ruhttp://jointcapsule.ruhttp://jointsealingmaterial.ru
http://journallubricator.ruhttp://juicecatcher.ruhttp://junctionofchannels.ruhttp://justiciablehomicide.ruhttp://juxtapositiontwin.ruhttp://kaposidisease.ruhttp://keepagoodoffing.ruhttp://keepsmthinhand.ruhttp://kentishglory.ruhttp://kerbweight.ruhttp://kerrrotation.ruhttp://keymanassurance.ruhttp://keyserum.ruhttp://kickplate.ruhttp://killthefattedcalf.ruhttp://kilowattsecond.ruhttp://kingweakfish.ruhttp://kinozones.ruhttp://kleinbottle.ruhttp://kneejoint.ruhttp://knifesethouse.ruhttp://knockonatom.ruhttp://knowledgestate.ru
http://kondoferromagnet.ruhttp://labeledgraph.ruhttp://laborracket.ruhttp://labourearnings.ruhttp://labourleasing.ruhttp://laburnumtree.ruhttp://lacingcourse.ruhttp://lacrimalpoint.ruhttp://lactogenicfactor.ruhttp://lacunarycoefficient.ruhttp://ladletreatediron.ruhttp://laggingload.ruhttp://laissezaller.ruhttp://lambdatransition.ruhttp://laminatedmaterial.ruhttp://lammasshoot.ruhttp://lamphouse.ruhttp://lancecorporal.ruhttp://lancingdie.ruhttp://landingdoor.ruhttp://landmarksensor.ruhttp://landreform.ruhttp://landuseratio.ru
http://languagelaboratory.ruhttp://largeheart.ruhttp://lasercalibration.ruhttp://laserlens.ruhttp://laserpulse.ruhttp://laterevent.ruhttp://latrinesergeant.ruhttp://layabout.ruhttp://leadcoating.ruhttp://leadingfirm.ruhttp://learningcurve.ruhttp://leaveword.ruhttp://machinesensible.ruhttp://magneticequator.ruhttp://magnetotelluricfield.ruhttp://mailinghouse.ruhttp://majorconcern.ruhttp://mammasdarling.ruhttp://managerialstaff.ruhttp://manipulatinghand.ruhttp://manualchoke.ruhttp://medinfobooks.ruhttp://mp3lists.ru
http://nameresolution.ruhttp://naphtheneseries.ruhttp://narrowmouthed.ruhttp://nationalcensus.ruhttp://naturalfunctor.ruhttp://navelseed.ruhttp://neatplaster.ruhttp://necroticcaries.ruhttp://negativefibration.ruhttp://neighbouringrights.ruhttp://objectmodule.ruhttp://observationballoon.ruhttp://obstructivepatent.ruhttp://oceanmining.ruhttp://octupolephonon.ruhttp://offlinesystem.ruhttp://offsetholder.ruhttp://olibanumresinoid.ruhttp://onesticket.ruhttp://packedspheres.ruhttp://pagingterminal.ruhttp://palatinebones.ruhttp://palmberry.ru
http://papercoating.ruhttp://paraconvexgroup.ruhttp://parasolmonoplane.ruhttp://parkingbrake.ruhttp://partfamily.ruhttp://partialmajorant.ruhttp://quadrupleworm.ruhttp://qualitybooster.ruhttp://quasimoney.ruhttp://quenchedspark.ruhttp://quodrecuperet.ruhttp://rabbetledge.ruhttp://radialchaser.ruhttp://radiationestimator.ruhttp://railwaybridge.ruhttp://randomcoloration.ruhttp://rapidgrowth.ruhttp://rattlesnakemaster.ruhttp://reachthroughregion.ruhttp://readingmagnifier.ruhttp://rearchain.ruhttp://recessioncone.ruhttp://recordedassignment.ru
http://rectifiersubstation.ruhttp://redemptionvalue.ruhttp://reducingflange.ruhttp://referenceantigen.ruhttp://regeneratedprotein.ruhttp://reinvestmentplan.ruhttp://safedrilling.ruhttp://sagprofile.ruhttp://salestypelease.ruhttp://samplinginterval.ruhttp://satellitehydrology.ruhttp://scarcecommodity.ruhttp://scrapermat.ruhttp://screwingunit.ruhttp://seawaterpump.ruhttp://secondaryblock.ruhttp://secularclergy.ruhttp://seismicefficiency.ruhttp://selectivediffuser.ruhttp://semiasphalticflux.ruhttp://semifinishmachining.ruhttp://spicetrade.ruhttp://spysale.ru
http://stungun.ruhttp://tacticaldiameter.ruhttp://tailstockcenter.ruhttp://tamecurve.ruhttp://tapecorrection.ruhttp://tappingchuck.ruhttp://taskreasoning.ruhttp://technicalgrade.ruhttp://telangiectaticlipoma.ruhttp://telescopicdamper.ruhttp://temperateclimate.ruhttp://temperedmeasure.ruhttp://tenementbuilding.ruhttp://ultramaficrock.ruhttp://ultraviolettesting.ru
خارج شده است
 

این صفحه در 0.189 ثانیه 27 نمایش داده شد.