انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

خدای من : هرگز نگویمت که بیا دست من بگیر !
عمریست گرفته ای مبادا رها کنیایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: رها شدن در لحظه  (دفعات بازدید: 3056 بار)

mahtab

 • مدیر انجمن
 • کاربر نیمه فعال
 • *****
 • امتیاز: +132/-1
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 495
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
رها شدن در لحظه
« : 02 سپتامبر 2010، 11:05:32 am »

سلام دوستان ،چند روزی میشه که از دخترم دورم دلم واسش خیلی تنگ میشه اما دارم روی صبر وسپردن بخدا کار میکنم .هر موقع که خیلی بیتاب میشم خودم روتو همون لحظه رها میکنم وبه هیچ چیز ،نه دیروز ونه فردا مطلقا به هیچ چیز فکر نمیکنم واین باعث آرامشم میشه .با اینکه توهفته آینده مسابقه داره ومربیش دائم تلفن میزنه که هانا بیاد کلاس اما کاری ازدستم برنمیاد واسه هردو مون دعا کنید .
راستی تبریک واسه این خونه ی جدیدبهبودی .امیدوارم به  میلیونها آدم بیمار کمک کنه  .
خارج شده است
من کسی نیستم ،توکیستی؟؟؟اگر توهم مانندمن کسی نیستی ،مایک زوج میشویم .مبادا این راز را باکسی درمیان نهی ،ماراتبعید خواهند کرد ...

faranak_so

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +110/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 372
 • برای آغازی دوباره هرگز دیر نیست...!
پاسخ : رها شدن در لحظه
« پاسخ #1 : 04 سپتامبر 2010، 12:01:55 pm »

خيلي خوبه ما براي روحمون يك چنين حالتي ايجاد كنيم يعني يك احساس نياز براي رها كردن ديروز و ديروزها جهت ادامه زندگي در امروز و متوجه باشيم اگر روح و روانمون رو دايم بخواهيم در گذشته ها سير بديم تغذيه نميشه و توانش رو از دست ميده  دچار مرگ تدريجي ميشه .روان ما احتياج به نشاط داره كسب تجربه هاي جديد آرامش و رهايي اينها آب و غذاي روحمون هستن بايد كمك كنيم تا روحمون دچار سوءتغذيه نشه بايد ويتامينهاي محبت و سر زندگي و نشاط و خنده و عشق به دخترامون رو بهش برسونيم مهتاب جون اميدوارم روحت هميشه رو فرم وشاد باشه و در مسابقات روحي قهرمان جام جهاني بشي ودختر گلت رو كنارت ببيني.
خارج شده است
یادمان باشد....هیچکس دلیل خوشبختی ما نیست مگر خود ما.....

رضا - بیل

 • رضا - اینترنت
 • نمایندگان انجمن ها
 • کاندیدای خدمت در تالار
 • ******
 • امتیاز: +374/-13
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 3,690
 • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
  • الکلی ها و معتادان گمنام
پاسخ : رها شدن در لحظه
« پاسخ #2 : 04 سپتامبر 2010، 12:25:35 pm »

مهتاب عزیز :
ایمان بی عمل مرگ است ...
.
و همواره به یاد داشته باش که اصل سپردن در برقراری ارتباط تنها با خداوند میسر نمی شود ...
.
شما باید تلاش خودتان را در این مسیر نیز به انجام برسانید ...
.
مهتاب عزیز :
ما روزگاری قبل از آنکه بیمار را ترک کرده باشیم خود را دچار بیماری کرده ایم ، هر چند که در جلسات مرتب تکرار می کنیم که ما سالها قبل از آنکه با این نحو دچار بیماری شده باشیم به این بیماری مبتلا بوده ایم و فقط شرایط محیط و عواممل اطراف آن را در ما شدید نمود و به آن سرعت داد ...
.
از خدا می خوام که به تو پای راه رفتن رو بده ...
و از تو می خوام که همیشه اولین قدم که مهمترین قدمه رو برداری ...
.
.
به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل               که گرچه مزد نگیرم به قدر سعی بکوشم ...
.
.
قربانت »
رضا -
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

pari

 • کاربر فعال
 • ***
 • امتیاز: +138/-2
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 728
پاسخ : رها شدن در لحظه
« پاسخ #3 : 04 اكتبر 2010، 11:32:06 pm »

مهتاب عزیز دبی فورد در کتاب جدایی معنوی بر این موضوع تاکید میکنه که ما انسانها هرگز از هم جدا نخواهیم شد.و توضیح میده که همه ما از یک روح هستیم .جدایی ما از آدم ها تنها تصوری از این جدایی هستش. چون ما از نظر سیر روحی به مرحله ای که لازم هستش نرسیدیم نمیتونم کامل هسش کنیم و تنها زمانی که به مبدآ خودمون نزدیک تر میشیم بیشتر میتونیم حسش کنیم.
پس بدون جدایی تنها تصویر ذهنی ما هستش.
امیدوارم هر چه زودتر مشکلت رف بشه تا حضور فیزیکی دخترت هم کنار خودت احساس کنی عزیزم.
خارج شده است
تنها شیطانهایی که در جهان وجود دارند،آنهایی هستند که در قلب های ما به جست و خیز مشغولند.در آنجاست که باید بجنگیم.
"مهاتما گاندی"

hawh04xht

 • تازه وارد
 • *
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 141
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • jkl479
This day's fair, the daily turnover of the State Council
« پاسخ #4 : 10 ژوئن 2016، 02:52:57 am »

it is worth noting that, from Yunnan, the main export target for the Southeast Asian countries, representing the company, said the company's first quarter of this year, exports fell by 77.7%. Similarly, exports from Shandong bus companies also said that the first quarter of the industry in the first quarter increased by 60%.
This day's fair, the daily turnover of the State Council
 in the morning,scarpe hogan outlet, Vice Minister of Ministry of Commerce, Zhongshan and electromechanical, Minmetals chamber of Commerce and from the provinces in different sectors of the 11 companies on behalf of the discussion.
 for emerging markets to make up for the traditional market
< p > on the day of the meeting,hogan outlet, to speak on behalf of Zhejiang Province, from the beginning, Tianjin, Guangdong,ray ban outlet, Sichuan, Chongqing, Fujian, Jiangsu, Shandong, Yunnan, Hunan and other China's foreign trade key provinces on behalf of enterprises around the past six months, especially in the first quarter of this year the foreign trade situation, the current session of the Canton Fair and the government policy advice three aspects has to speak.
< p > enterprises generally reflect, from the fourth quarter of last year, exports fell sharply, which has not only a loss of orders or cancelled, and prior to the set of orders for customers for the bankruptcy of the void.
 in view of this,goyard paris, the government, enterprises of all sectors of the current level of attention reached its peak. Newspaper was informed that the current trade fair daily turnover of this day to the State Council, and there will be at least 6 Deputy ministerial level officials to inspect.
 from the mechanical and electrical chamber of Commerce responsible person also said that this year, 1-3 months of mechanical and electrical products exports fell by 20%, 22% and 18%. The reason is the main products (computers, communications equipment, household appliances) export growth decreased significantly. Among them,hogan outlet online, accounting for six of China's exports of mechanical and electrical products processing trade has dropped by more than 38%.
< p > "the protection of foreign trade is to protect jobs, security and stability, to maintain growth,goyard pas cher, if the external market down the domestic market is still unable to temporarily fill." Zijin Mountain in the analysis of the current situation, said that the financial crisis has not yet bottomed out, to date, the United States and Europe has not been significantly improved the Japanese economy, and this trend is still spreading to other countries."
 Zijin Mountain on business representatives stressed that although China's economy in March there have been some signs of improvement, but still need to strive to overcome various difficulties.
 and the first quarter of this year, especially in the case of 1-2 is even worse, although March has improved, but the reason for this is that more 1-2 month's base is relatively small. In the first quarter of this year,goyard prix, from Sichuan, Chongqing and other provinces in central enterprises on behalf of the decline in exports is about 30%, and from Tianjin, Guangdong, China eastern coastal provinces on behalf of enterprises export decline in about 15%.
 but some companies believe that the trend has been the end of the decline in exports, from the current order situation,scarpe hogan outlet, the expected decline in exports in the second half will be narrowed." >
Related Articles:
 
 
   Shanxi Wang Jia Ling mine flooding accident spokesman explained rescue questions
 
   Defense Ministrys new spokesman Geng Yansheng debut
 
   Jiang Weixin excessive price
 
 
   Although there are many financial institutions at the job fair, the students who are seeking jobs are also many. Due to the number of candidates to increase, the more room for the selection of banks, many banks also significantly raise the threshold, and some directly in the recruitment conditions indicate the need for graduate education.
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آنلاین آنلاین
 • ارسال: 38,504
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آنلاین آنلاین
 • ارسال: 38,504
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : رها شدن در لحظه
« پاسخ #6 : 28 سپتامبر 2019، 08:38:40 am »

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آنلاین آنلاین
 • ارسال: 38,504
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : رها شدن در لحظه
« پاسخ #7 : 07 ژوئن 2020، 07:27:38 pm »

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
خارج شده است
 

این صفحه در 0.71 ثانیه 26 نمایش داده شد.