انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

خدایا ما اگر بد کنیم ، تو را بنده خوب بسیار است .
تو اگر مدارا نکنی ، ما را خدای دیگر کجاست .

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: قدم دهم - کتاب راهنمای کارکرد قدم معتادان گمنام  (دفعات بازدید: 4655 بار)

رضا - اینترنت

• مدیر انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1,864
  • آی فلانی ، رسم همه خوبان این است ؟..
    • وبلاگ الکلی ها و معتادان گمنام

قدم ده   
« ما به تهیه ترازنامه شخصی خود ادامه دادیم و هرگاه در اشتباه بودیم سریعاً به آن اقرار کردیم »

از طرق کارکرد نه قدم قبلی ، زندگی ما به شکل هیجان   انگیزی و ورای انتظارات اولیه ما ، تغییر کرده است . صداقت ، فروتنی ، و   توجه به دیگران نزد ما بیشتر شده ، و ترس ، خودخواهی و رنجش ما تخفیف یافته   است . اما ضمانتی وجود ندارد که تغییراتی حتی اینچنین عمق و ژرفت ، دائمی   نیز باشند . چون ما بیماریی به نام اعتیاد داریم و همیشه امکان این وجود   دارد که دوباره مثل گذشته شویم . بهبودی هزینه خاص خود را دارد ، مراقبت   خاص ما را می طلبد . ما باید به انجام کارهایی که تاکنون برای بهبودی خود   انجام داده ایم ، ادامه دهیم . ما باید به صادق بودن ادامه دهیم ، باید   اعتماد و ایمان داشته باشیم ، باید به اعمال و عکس العمل هایمان توجه داشته   باشیم ، و ارزیابی کنیم که آنها چگونه به نفع یا ضرر ما عمل می کنند . ما   همچنین باید متوجه باشیم که اعمالمان بر دیگران چگونه تأثیر می گذارد و   وقتی که تأثیر آنها منفی یا مضر است ، سریعاً نسبت به پذیرش مسئولیتمان و   جبران صدمه ای که زده ایم اقدام کنیم . خلاصه اینکه باید به نوشتن ترازنامه   شخصی خود ادامه دهیم و هرگاه در اشتباه بودیم سریعاً به آن اقرار کنیم .
همانطور که می بینید ، قدم دهم ما را به تکرار   کارهایی که در قدمهای چهار تا نه انجام داده ایم وا می دارد ، اگرچه به   شکلی کوتاهتر و خلاصه تر . شکل و نوعی که این کتاب پیشنهاد می کند درکل   شامل اجزا یک ترازنامه شخصی می شود . بعضی از ما ممکن است ببینیم لازم است   سؤالهای بیشتری بر روی مسائل خاصی که بر روی بهبودی شخصی ما تأثیر می   گذارند را نیاز داریم به آنها توجه بیشتری کنیم را از جزوه شماره نه ،   زندگی به روال برنامه بدست آوریم یا راهنمای ما ممکن در رابطه با این مسئله   نظر خاصی داشته باشد . همانطور که قبلاً گفتیم این کتاب یک نقطه شروع است ،   نه حرف اول و آخر در رابطه با قدمها .
·                چرا انجام قدم دهم یک ضرورت است ؟
·                هدف از ادامه ترازنامه شخصی چیست ؟
·                راهنمای من چگونه می تواند در این رابطه به من کمک کند ؟

" احساسات در مقابل اعمال "

ما از قدم ده استفاده می کنیم تا اگاهی لازم نسبت به   احساسات مان ، افکارمان و مهمتر از همه نسبت به اعمالمان را بدست اوریم و   ان را حفظ کنیم . قبل از اینکه بخواهیم یک روش منظم برای نوشتن ترازنامه   شخصی را اغاز کنیم . لازم است که درک کنیم چخ چیزی را می خواهیم ارزیابی   کنیم . فایده چندانی ندارد که ما فهرستی از احساسات خود بنویسیم بدون اینکه   انها را با اعمالی که باعث می شوند ، یا اعمالی که توسط آن احساسات   جلویشان گرفته می شوند ، ربط دهیم . ما اغلب احساس خیلی بدی داریم اما   رفتارمان بسیار خوب است ، یا بر عکس . برای مثال : یک عضو  NA وارد جلسه ای   می شود و یک عضو دیگر از او می پرسد که حالت چطور است ؟ و او در جواب می   گوید (( وحشتناک )) . واضح است که این عضو دارد در مورد احساس خود صحبت می   کند . وگرنه امکان ندارد که در مورد عملی که در حال انجام ان است چنین نظری   داشته باشد . در واقع عمل و رفتار او بسیار هم خوب است ، چون او به جلسه   امده ، صادقانه احساسات خود را بیان کرده و برای کمک دست بسوی یک عضو دیگر   دراز کرده است .
از طرف دیگر ممکن است در ظاهر خیلی هم خوب بنظر رسیم   در حالیکه در حال افراط در انجام کارهایی انی و بدون فکر هستیم و از روی   نواقص خود عمل می کنیم . معمولاً مدتی طول می کشد تا ما به خلاء حاصل از   اینگونه زندگی کردن پی ببریم . ما از انجام کاری که میکند پاک بمانیم   اجتناب کرده و در انجام کارهای انی و بدون فکر افراط می کنیم و سعی می کنیم   راه فرار را انتخاب کنیم . ما می دانیم که این کار به کجا منتهی می شود .   قدم دهم ما را نسبت به خودمان آگاه نگه می دارد تا گرفتار افراط و تفریط   نشویم . ما نباید خود را بخاطر احساس بدمان محاکمه و تنبیه کنیم . در عوض   می توانیم بر روی اعمال مثبت خود تمرکز کنیم . این کار ممکن است حتی کمک   کند تا احساسات ما تغییر کنند و حال خوبی پیدا کنیم . اگاه ماندن از   اعمالمان کمک می کند تا الگوها و رفتارهای مخرب خود را بل از اینکه فراموش   شوند و در گوشه ای از وجود ما سنگر و موضع بگیرند تشخیص دهیم ف و در نهایت   از مسائلی که می توانند واقعاً برای ما خوب باشند بسادگی و با احساس جزئی   از سرخوشی بگذریم .
ما بعنوان معتاد انگیزه داریم که در مورد احساسات   خود نیز قضاوت کنیم . می خواهیم هر چیز که در ما احساس بدی بوجود می آورد   را سریعاً متوقف کنیم . ما اغلب این موضوع که اگر شرایط را بسنجیم ،   احساسات ما هم کاملاًً عادی اند را فراموش می کنیم .
برای مثال ما با این مشکل روبرو هستیم که خیلی زود   عصبانی می شویم و از احساسی که به ما دست می دهد خوشمان نمی اید . ما در   مورد این احساس قضاوت می کنیم و به این نتیجه می رسیم که حق نداریم این   چنین احساسی داشته باشیم . پس بیشترین تلاش خود را برای سرکوب کردن احساس   عصبانیت انجام می دهیم . در صورتیکه ما تجاربی را تجربه کرده ایم که می   تواند هر کسی را عصبانی کند . شاید با کسی رابطه داریم که دائم به ما بی   احترامی می کند . شاید چند بار حق ما را برای ارتقاء و پیشرفت در محل   کارمان نادیده گرفته و ضایع کرده باشند . عکس العمل ما در این شرایط خشم و   عصبانیت است . در حق ما اجحاف شده و واضح است که عصبانی می شویم . حال   زمانی رسیده که بهبودی ما می تواند ما را بجلو رانده و یطرف احساس احترام   به خود سوق دهد و یا برعکس بیماران ما را به سمت ابری غلیظ از افسردگی و   رنجش پایین کشد .
این مسئله رابطه مستقیم با عکس العمل ما درهنگام   عصبانيت دارد . اگر فریاد بزنیم ، فحش دهیم ، و اشیاء را پرتاب کنیم ،   امکان بهبود رابطه یا شرایط کاری را از بین برده ایم . اگر هیچ کاری نيز   انجام ندهیم و احساس خشم و عصبانیت را در خود دفن کنیم ، فقط باعث افسرده   شدن و رنجش پیدا کردن خود می شویم بدون اینکه شرایط یا روابط را تغییر داده   و بهبود بخشیده باشیم. اما اگر رفتار مثبت و سازنده با هدف بهبود شرایط   داشته باشیم، اوضاع ممکن است بهتر شود . حداقل اینکه بهتر می توانیم تشخیص   دهیم که زمانش رسیده تا آن رابطه یا شرایط را رها و ترک کنیم و پس از آن   نیز احساس تأسف و پشیمانی نکنیم .
بعضی مواقع تنها کاری که لازم است با احساسات خود   انجام دهیم ، این است که فقط آنها را احساس و تجربه کنیم . برای مثال اگر   کسی را از دست داده ایم ، مطمئناً احساس اندوه خواهیم کرد . این اندوه ممکن   است برای مدت درازی با ما باشد . و فقط زمانی تخفیف یابد که ما به اندازه   کافی اندو هگین و عزادار بوده باشیم . ما نمی توانیم به اندوه خود اجازه   دهیم تا آنقدر بر روی ما تأثیر گذارد که دیگر قادر به ادامه زندگی عادی   نباشیم ، اما می توانیم انتظار داشته باشیم که برروی ما تأثیر گذارد و ممکن   است به راحتی حواسمان پرت شود و پریشان گردیم ، و یا برای شرکت در مراسم   جشن و شادی مشکل داشته باشیم . ما لازم است تا بین انکار احساساتمان و یا   غرق شدن در آن ، تعادل برقرار کنیم . ما نمی خواهیم که افراط یا تفریط کنیم   . این مفهوم کاملاً ساده بنظر می رسد –حتی آنقدر ساده که بنظر می رسد   نیازی به بیان ندارد اما اکثر اعضاء ما متفق القول هستند که به سالها   بهبودی نیاز است تا بتوان در اکثر اوقات تعادل داشت .
بنابراین قدم دهم به ما آزادی می بخشد تا از طریق تشخیص تفاوت بین احساسات و اعمال خود ، احساسات مان را تجربه کنیم .
·                آیا مواقعی وجود دارد که من در تشخیص تفاوت بین احساسات و اعمال خود گیج شوم ؟ توضیح دهید .

" درست و غلط "
قدم به ما می گوید که وقتی در اشتباه هستیم باید   سریعاًبه آن اقرار کنیم . بنظر می رسد در این قدم فرض بر این است که ما   آگاه هستیم که چه مواقعی در اشتباه می باشیم ، اما واقعیت این است اکثر ما   از این امر آگاه نیستیم ، اقلاً نه خیلی فوری ما به تمرین مستمر در گرفتن   ترازنامه شخصی نیاز داریم تا در تشخیص اشتباه خود خبره و حرفه ای شویم .   بیایید با این مسئله روبرو شویم که همه ما وقتی که تازه بهبودی را شروع   کرده بودیم برای مدتی با بای دنیا در تضاد بودیم . همانگونه که کتاب پایه   می گوید (( مهارتهای ما در زندگی تا حد حیوانی نزول کرده بود))
ما نمی دانستیم که با دیگران چگونه درست ارتباط   برقرار کنیم . ما در بهبودی شروع به یاد گرفتن کردیم ، اما در این فرآیند   اشتباهات زیادی نیز مرتکب شدیم . اکثر ما این دوره را گذرانده ایم که در آن   نسبت به ارزش هایی که در بهبودی درک کرده بودیم بسیار متعصب شده و این   تعصب را نه تنها برای خود بلکه برای دیگران نیز اعمال می کردیم اصولی و   درست است که با افرادی که رفتارشان غیر قابل پذیرش است ، برخورد کنیم . اما   در واقع ، این رفتار خود ما بود که غیر قابل پذیرش بود . حق به جانب ،   مغرور و قاطع بودیم . ما در اشتباه بودیم .
       یا بعضی از ما ، بعد از اینکه سالها نقش   پادویی را بازی کرده بودیم که همگان آن را لگدکوب می کردند ، تصمیم گرفتیم   که لازمه بهبودی این است که به اصطلاح حق خود را بگیریم . اما هیچکس حق   نداشت که روز بدی داشته باشد و در نتیجه فراموش کند که ما برای او پیغام   گذاشته ایم تا به ما تلفن کند . هیچکس اجازه نداشت تا حتی برای مدتی کوتاه   از لحاظ احساسی و معنوی در دسترس ما نباشد . دراماکنی که آنجا ما کارهای   روزمره خود را انجام می دادیم ، با عصبانیت خواهان خدمات رسانی بی عیب و   نقص می شدیم . این کارها بیش از گرفتن حقمان بود . رفتار ما نابالغ و   خصمانه بوده است . ما در اشتباه بودیم .
حتی اگر کسی به ما صدمه بزند ، امکان دارد در نهایت   شخصی که اشتباه می کند ، ما باشیم . چگونه ؟ مثلاً ، راهنمای ما حرف خیلی   آزاردهنده ای به ما می زند و ما به جا ی اینکه این مسئله را با خود   راهنمایان مطرح کنیم ، آن را ظرف دو یا سه جلسه بعدی با ده ، دوازده نفر از   دوستان خود مطرح نمائیم . هنوز یک هفته نشده ، نصف انجمن دارد درباره   اینکه فلان کس چه حرف بد و ناسزایی در حق رهجوی خود زده ، صحبت می کند ، و   این فقط در صورتی است که داستان حالت واقعی خود را حفظ کند و یک کلاغ ، چهل   کلاغ نشود . پس می بینیم که شرایط بدون اینکه اشتباهی از ما سرزده باشد   شروع شده ، اما به آنجا ختم شد که ما بی اعتبار کردن راهنمای خود در برنامه   به او صدمه زدیم . مکانی که او نیز به اندازه ما به آنجا نیز دارد .تا   اشتباه کردن داشته باشد و به اندازه خاص خود بهبود پیدا کند .
·                آیا مواقعی در بهبودی من بوده که در اشتباه باشم ، اما در چند وقت بعد از آن آگاه نباشم ؟ آنها چه بودند ؟
·                اشتباهات من چگونه بر زندگی خودم تأثیر گذاشت ؟ بر زندگی دیگران چطور ؟
تشخیص مواقعی که در اشتباه هستیم به اندازه کافی سخت   است و اقرار به آن نیز دشوارتر . درست مانند قدم نهم باید مواظب باشیم که   با اقرار باعث خسارت بیشتری نشویم .
برای مثال بعضی مواقع ما از این طریق که یکی از   دوستان یا نزدیکان با ما صحبت نمی کند و با ما سر سنگین شده ، تشخیص می   دهیم که به او آزار رسانده ایم . اما خودمان مطمئن نیستيم که چه گفته ایم   یا چکار کرده ایم . و بجای اينکه وقت بگذاریم و فکر کنیم که چه ممکن است از   ما سر زده باشد یا از خود شخص مقابل دلیل دلخوریش را بپرسیم ، تصمیم می   گیریم که همه احتمالات را پوشش دهیم و یک اقرا ر کلی نماییم . من پیش آن   شخص رفته و می گویم (( لطفاً مرا بخاطر هر کاری که در طول مدت آشناییمان   انجام داده ام که باعث آزار توشده ، ببخش .))
در قدم دهم نیاز است تا در چنین شرایطی وقت گذاشته و   خود را مرور کنیم . احتمالش زیاد است که اگر فکر کنیم تا بخاطر آوریم که   رفتار شخص مقابل از کی تغییر کرده و رفنار خودمان را درست قبل از آن زمان   بررسی کنیم ، به اشتباه خود پی خواهیم برد . این کار ممکن است دردناک و شرم   آور باشد و به سعی و تلاش نیاز داشته باشد . اما این در مورد همه صدق می   کند . تنبلی نیز یک نقص اخلاقی است و ما توان عمل از روی آن را نداریم . و   اگر هم گیج شدیم و نتوانستیم دست بر روی عمل یا گفته آزاردهنده ای بگذاریم ،   مشکلی نخواهد داشت تا با خود شخص مربوطه صحبت کنیم و به او بگوییم که بنظر   می رسد مدتی است که او از ما عصبانی یا دلخور است و اینکه ما به رابطه خود   با او اهمیت می دهیم و دوست داریم که اگر حرف یا دلخوری دارد برای ما   بازگو کند . اکثر ما از اینکه در چنین شرایطی چه چیزی خواهیم شنید ، ترس   داریم . اما نمی توانیم اجازه دهیم که ترس ما جلوی کارکرد قدم ده را بگیرد .   
مسئله دیگری نیز وجود دارد که می تواند اقرار و   اعتراف ما به اشتباه مان را کاملاً بی اثر سازد : اینکه به اشتباه خود   اقرار کنیم و بلافاصله بگوییم که البته بخاطر فلان عمل بود که من مجبور شدم   اینگونه رفتار کنم . برای مثال رفتار بدی از فرزند ما سر زده و ما در عوض   سر او داد کشیده و به او فحش داده ایم . حال اگر وقتی داریم به اشتباه خود   اعتراف می کنیم ، به او بگوییم که رفتار او باعث شد که ما اینگونه عکس   العمل نشان دهیم ، فقط سعی کرده ایم که کار اول خود را توجیه کنیم و در اصل   اشتباه مان را دو برابر کرده ایم .
برخلاف روندی که از قدم چهار تا قدم نه وجود دارد و   در آن ما به رویدادهای گذشته می پردازیم . قدم ده ما را به روز و جاری نگه   می دارد . ما دیگر نمی خواهیم که مشکلات و اشتباهات حل نشده بر روی هم   انباشته شوند .  لازم است که ما سعی کنیم دائما ً با اعمال و رفتار خود   روبرو و در تماس باشیم . ما با تغییرات مداوم در دیدگاهها و نظرات خود   کارهایمان را انجام می دهیم . اگر ببینیم که منفی گرا شده و دائم در حال   شکایت هستیم ، باید وقت بگذاریم و در مورد چیزهایی که جای شکرگزاری دارند   فکر کنیم . ما لازم است تا به عکس العمل های خود وقتی که که کار اشتباهی   انجام می دهیم توجه کنیم . آیا اولین فکری که به سرمان می آید توجیه کردن   است ؟ آیا ادعا داریم که تحت تأثیر نفوذ منفی دیگران ، یا تحت تأثیر بیماری   خود بوده ایم ؟ باید همه بهانه ها را کنار بگذاریم ما مسئول اعمال خود   هستیم . امكان اینکه نواقص اخلاقی مان بر ما غلبه کنند ، زیاد است اما این   مسئله هم نمی تواند توجیه ای برای رفتارمان باشد . لازم است که مسئولیت خود   را بپذیریم و به داشتن تمایل جهت بر طرف شدن کمبودهایمان ادامه دهیم .
·                هر گاه در اشتباه بودیم سریعاًبه آن اقرار کردیم . برای شما چه مفهومی دارد ؟
·                آیا مواردی در بهبودی من بوده که   بواسطه صحبت کردن پیش از موعد با کسی و یا سرزنش دیگران بخاطر رفتارم ،   باعث بدتر شدن اوضاع شده باشم ؟ آنها چه بودند ؟
·                چگونه اقرار سریع به اشتباهم به من کمک می کند تا رفتار خود را تغییر دهم ؟
قدم ده بر لزوم استمرار و تداوم ما در نوشتن   ترازنامه شخصی مان تأکید می کند و بنظر می رسد که تنها ادعای آن این است که   ما از ابن طریق می توانیم به اشتباهات خود را تشخیص دهیم اگر در مقایسه به   کارهای خود نگاه نکنیم ؟ تشخیص دادن کارهای درستمان و دست یافتن به یک سری   ارزشهای شخصی نیز بخشی از ترازنامه نویسی است . به همان اندازه که تشخیص   مسئولیت هایمان قسمتی از ترازنامه نویسی می باشد . اکثر ما با مفهوم حق   داشتن ، مشکل دااریم . ما زمانهای را یخاطر می آوریم که سرسختانه از عقیذه   ای دفاع می کردیم زیا می دانستیم که حق با ماست . اما در هنگام بهبودی   آموختیم که تحقیر و لگدکوب دیگران در بحث ما را ناحق و باطل می سازد با   ممکن است ارزشهای شخصی برای خود داشته باشیم که می دانیم درست و برحق هستند   اما اگر بخواهیم اصرار کنیم که دیگران نیز طنق آن رفتار کنند ، دیگر بر حق   نبوده بلکه پرتوقع و حق به جانب بوده ایم . پس باید چکار کنیم که با حق   داشتن راحت باشیم و در آن افراط و تفریط نکنیم ؟ اول و مهمتر از همه ، باید   قدم ششم و هفتم را کار کنم تا نواقص شخصیتی ما نتوانند کارهای مثبت ما را   به کارهای منفی تبدیل کنند و بعد از آنکه باید درک کنیم که احتمالاً مدت   زمان ، و مقداری آزمون خطا نیاز داریم تا بتوانیم با زندگی  جدید خود در   بهبودی راحت باشیم .
·                آیا شرایطی در بهبودی من وجود داشته که از تشخیص اینکه کاری را بخوبی انجام داده ام احساس بدی و ناراحت کنم ؟
" هر چند وقت یکبار باید ترازنامه شخصی بنویسم ؟ "
کتاب چگونگی عملکرد می گوید (( در حالیکه هدف ما این   است تا در طی روز آگاهی از خود را حفظ کنیم )) ، بهترین کار این است هر   روز در پایان روز بنشینیم و این قدم را کار کنیم . لازم است که ما هر روز   کاری را انجام دهیم تا برایمان به صورت عادی درآید و اصول روحانی حاصل از   آن در ذهن و باطن ما رسوخ کند . هر چقدر بیشتر پاک بمانیم و روزهای مستمر   پرهیز کامل از مصرف هرگونه موادمخدر به هفته ها ، ماهها ، و سالها تبدیل   شود می بینیم که نوشتن ترازنامه شخصی بیشتر و بیشتر قسمتی از طبیعت ما گشته   است . می بینیم که بطور طبیعی و بدون فکر زیاد مراقب شرایط روحانی خود   هستیم . اگر داریم به سمت انجام کاری می رویم که درست نیست ، یا داریم   رفتاری را آغاز می کنیم که مطمئناً باعث خسارت می شود ، دیگر فوری متوجه می   شویم و می توانیم آنرا اصلاح کنیم . بنابراین تعدد و تناوب ترازنامه نوشتن   به تجربه ما در بهبودی بستگی دارد . در ابتدا اکثر ما اول ثبح ، آخر شب یا   شاید روزی دوبار جزوء شماره نه ، زندگی به روال برنامه یا چیزی مشابه آنرا   مرور می کردیم تا درجه حرارت روحانی خود را اندازه بگیریم . نکته آن است   که ما به این کار آنقدر ادامه دهیم تا برایمان عادت شود تا جاییکه تحت نظر   داشتن بهبودی و شرایط روحانی مان برای ما بصورت یک غریزه در آید تا هر جا   داریم از میسر خارج می شویم فوری متوجه گردیم و راهمان را تغییر دهیم .
·                چرا لازم است که ما آنقدر به نوشتن ترازنامه شخصی ادامه دهیم تا برایمان به صورت یک غریزه در آید ؟

" یک ترازنامه شخصی "

سؤالات زیر ما را به طرف مسائلی که باید در ترازنامه   شخصی به آن بپردازیم رهنمون مي سازد . بعضی مواقع ممکن است راهنمای مان از   ما بخواهد که یک ترازنامه ای از یک مورد خاص در زندگی خود تهیه کنیم ،   مثلاً در مورد روابط عاطفی و عشقی خود ، یا رفتار در محیط کار ، یا ممکن   است راهنمای مان بخواهد سؤالات بیشتری به موارد زیر اضافه کند . ما باید   همیشه با راهنمای خود در مورد کارکرد قدم هایمان مشورت کنیم .
·                آیا امروز برایمان خود به خداوند مهربان و بخشنده تأکید مجدد کرده ام ؟
·                آیا امروز از نیروی برتر خود درخواست راهنمایی کرده ام ؟ چگونه ؟
·                چه کاری برای خدمت به خداوند و انسانها انجام داده ام ؟
·                 آیا امروز خداوند چیزی به من عطا کرده که بخاطر آن شکرگزار باشم ؟
·                آیا باور دارم که نیروی برتر من می   تواند به من نشان دهد که چگونه زندگی کنم و خود را بهتر در راستای اراده   این نیرو قرار دهم ؟
·                آیا امروز هیچ یک از الگوهای رفتاری قدیم را در زندگی خود تجربه کرده ام ؟ اگر آری ، کدامین الگو؟
·                آیا خودخواه ، ناصادق ، ترسو یا رنجش داشتم ؟
·                ایا باعث سرخوردگی خود شدم ؟
·                آیا نسبت به دیگران مهربان و بخشنده بودم ؟
·                آیا در مرد دیروز یا فردا نگران بودم ؟
·                آیا به خود اجازه دادم که در مورد   چیزی وسوسه شوم ؟ آیا بخود اجازه دادم که خیلی گرسنه ، عصبانی ، تنها یا   خسته شوم ؟
·                آیا در مورد هیچ چیزی خود را جدی گرفتم ؟
·                آیا از هیچ مشکل جسمی ، روانی ، یا روحانی رنج بردم ؟
·                آیا مسئله ای که باید با راهنمای خود مطرح می کردم درون خود نکه داشتم ؟
·                آیا امروز هیچ احساس شديدی داشتم ؟ آنها چه بودند و چرا به من دست دادند ؟
·                امروز در چه زمینه هایی در زندگی مشکل دارم ؟
·                امروز کدامیک از نواقص من در زندگیم نقش پیدا کرد ؟ چگونه ؟
·                آیا امروز ترس در زندگی من جای داشت ؟
·                امروز چه کاری کردم که ارزو می کنم ان را انجام نداده بودم ؟
·                امروز چه کاری نکردم که آرزو می کنم آن را انجام داده بودم ؟
·                آیا تمایل دارم که تغییر کنم ؟
·                آیا امروز در هیچ  یک از روابط خود درگیر تنش شدم ؟ آنها چه بودند ؟
·                آیا درستی و راستی را در روابطم با دیگران رعایت و حفظ کردم ؟
·                آیا امروز به خود یا دیگران بطور مستقیم یا غیر مستقیم خسارت زدم ؟ چگونه ؟
·                آیا معذرت خواهی یا جبران خسارت بدهکار هستم ؟
·                در چه کاری اشتباه کردم ؟ آیا اگر   می توانستم آن کار را دوباره انجام دهم ، چگونه رفتار می کردم ؟ دفعه بعد   چگونه می توانم رفتار کنم ؟
·                آیا امروز پاک ماندم ؟
·                آیا امروز با خود خوب بودم ؟
·                احساساتی که امروز داشتم چه بودند ؟ چگونه از آن احساسات برای انتخاب عملی که بر محور اصول باشد استفاده کردم ؟
·                چگونه در خدمت دیگران بودم ؟
·                امروز چه کاری انجام دادم که نسبت به آن احساس مثبتی دارم ؟
·                چه چیزی امروز مرا ارضاء کرد ؟
·                چه کاری امروز کردم که دوست دارم باز هم تکرار کنم ؟
·                آیا امروز به جلسه رفتم یا با یک معتاد در حال بهبودی دیگر صحبت کردم ؟
·                امروز چه چیزی دارم که برای آن شکرگزار هستم ؟

" اصول روحانی "

در قدم دهم ما بر روی انضباط شخصی ، صداقت ، و   درستکاری تمرکز می کنیم . انضباط شخصی برای بهبودی ما ضروری است . در زمان   مصرف ما افرادی خودخواه و خودمشغول بودیم . ما همیشه آسانترین راه فرار را   انتخاب می کردیم . در برابر رفتارهای اجباری خود تسلیم بودیم و تمام   فرصتهای خود برای رشد را نادیده می گرفتیم . اگر موردی در زندگی ما بود که   به تعهد مداوم و منظم نیاز داشن به احتمال قوی ما فقط انرا در صورتی می   پذیرفتیم که خیلی سخت نبود یا سد راه افراط های ما نمی شد یا اینکه آن را   دوست داشتیم .
انضباط شخصی در بهبودی به معنای انجام کارهای خاص   علیرغم احساسی است که نسبت به انجام آن داریم . مثلاً ما لازم است که بطور   منظم به جلسات برویم حتی اگر خسته هستیم یا در محل کار سرمان شلوغ است یا   در حال خوشگذرانی هستیم و یا وقتی که مأیوس و ناامید هستیم . لازم است که   ما بطدر منظم به جلسات برویم حتی اگر و مخصوصاض اگر با شرایط و لازمه های   بهبودی در تخاصم و تضاد هستیم . ما به جلسات می رویم ، با راهنمای خود تماس   می گیریم و با دیگران کار می کنیم چون می خواهیم در  NA  بهبود یابیم . و   اینها اعمالی هستند که بهبودی مداوم ما را تضمین می کنند . بعضی اوقات ما   برای انجام این کارها بسیار مشتاق و علاقه مند هستیم . بعضی اوقات به تمامی   تمایل موجود در خود نیاز داریم تا بتوانیم این اعمال را انجام دهیم . و   بعضی وقتها ایت اعمال انقدر با فعالیتهای روزانه ما در هم می آمیزد که   بسختی حتی متوجه می شویم که داریم انها را انجام می دهیم ؟
·                چرا اصل روحانی انضباط شخصی را در این قدم لازم داریم ؟
·                چگونه تمرین اصل روحانی انضباط شخصی در این قدم بر روی کل بهبودی من تأثیر می گذارد ؟
اصل روحانی صداقت در قدم یک پایه گذاری می شود و در   قدم ده به بار می نشیند . ما معمولاً وقتی که تا این حد به بهبودی می رسیم   از اندازه و عمق صداقت خود شگفت زده می شویم . قبلاً از لحاظ ادراک به   صداقت رسیده بودیم و قادر بودیم انگیزه واقعی خود را مدتی پس از اینکه   جریانی خاتمه می یافت درک کنیم . اما مروز قاد هستیم در حالیکه در حین عمل و   جریان می باشیم با خودمان و درباره خودمان صادق باشیم .
·                چگونه آگاه بودن از اشتباهاتم ( صداقت با خود ) به من کمک می کند تا تغییر کنم ؟
اصل روحانی درستکاری می تواند خیلی پیچیده باشد اما   همین درستکاری بیش از هر اصل دیگری به ما برای تمرین اصول روحانی دیگر   توانایی می دهد . در واقع درستکاری به معنی آن است که در هر موقعیتی بدانیم   که باید کدام اصل را و تا چه حد تمرین کنیم . برای مثال ممکن است که ما یک   شب بیرون جلسه در جمعی قرار بگیریم که دارند درباره یکی از اعضاء برنامه   غیبت می کنند . مثلاً درباره رابطه نامشروعی که همسر یکی از دوستان ما دارد   و ما می دانیم که این حرف واقعیت دارد چون دوست مان این مسئله را شب قبل   برای ما بازگو کرده است . تشخیص اینکه در این شرایط باید چگونه رفتار کنیم   احتمالاً به تمام درستکاری موجود در ما نیاز دارد . بناتراین به کدام اصل   روحانی در چنین شرایطی نیازمندیم ؟ صداقت ؟ تحمل ؟ احترام ؟ خویشتن داری ؟   احتمالاً اولین فکر ما این است که سریعاً جلوی این بحث را بگیریم ، چون می   دانیم که این امر که مسائل شخصی دوستمان در یک جمع مطرح شود تا چه حد می   تواند باعث دلخوری او می گردد . اما انجام این کار ممکن است حقیقت داشتن   این مسئله را تأیید کند و باعث خسارت بیشتری به دوستمان شود ، یا ممکن است   با حالتی حق به جانب افرادی که در حال غیبت هستند را تحقیر کنیم . اکثر   اوقات نیاز نیست تا شرایطی که مورد تأیید ما نیستند برخورد کنیم تا   درستکاری خود را ثابت کنیم . در چنین شرایطی ما می توانیم دو کار انجام   دهیم . ما یا می توانیم بحث را عوض کنیم  یا می توانیم معذرت خواهی کرده و   ان جمع را ترک کنیم . هر یک از این کارها هم ثیامی نافذ در مورد احساسات ما   می باشد و هم اجازه می دهد که اصول مورد قبولمان را رعایت کرده و از دوست   خود در حد امکان حفاظت کنیم.
·                چه شرایطی در طول بهبودی من پیش   آمده است که نیاز به تمرین اصل روحانی درستکاری داشت ؟ من چگونه عکس العمل   نشان دادم ؟ چه مواقعی نسبت به عکس العمل خود احساس خوبی داشتم و چه مواقعی   بد؟

" حرکت به جلو "

مسئله جالب در مورد قدم دهم این است که هر چه بیشتر   ان را کار کنیم ، متر به ان نیاز خواهیم داشت زیرا دیگر خیلی کم اشتباه   خواهیم کرد . وقتی که تازه بهبودی را آغاز کرده بودیم ، اکثر ما قادر   نبودیم که رابطه ای را برای مدتی طولانی با کسی داشته باشیم . بخصوص رابطه   ای که نیاز داشت تا در آن مشکلات و برخوردها را به طریقی سالم و با حفظ   احترام متقابل حل کنیم . بعضی از ما افراط می کردیم و دعواهای خشونت باری   با دیگران داشتیم که پس از خاتمه هیچ وقت در مورد ریشه های زیربنایی آن   صحبت نمی کردیم . بعضی دیگر تفریط می کردیم و هیچ وقت با افراد خانواده و   دوستان نزدیک خود ابراز مخالفت و عدم توافق نمی کردیم . بنطرمان راحتر بود   که فاصله خود را حفظ کنیم تا اینکه باانها برخوردی داشته باشیم که بعد   بخواهیم فکری به حالش کنیم . نهایتاً تعضی از ما از هر رابطه ای که در ان   اختلاف نظری وجود داشت فرار می کردیم . برای ما فرقی نمی کرد که با این کار   خود تا چه حد به شخص مقابل خسارت می زنیم چون به هر حال راحت تر از این   بود که بخواهیم مشکل را حل کنیم و رابطه ای محکمتر بسازیم .
قدم دهم این امکان را به ما می دعد تا روابط طولانی   مدت با دیگران داشته باشیم . ما به روابط طولانی مدت نیاز داریم ف یخصوص در   NA . زیرا ما برای زنده ماندن به یکدیگر تکیه می کنیم . ما وقتی که به   برنامه آمدیم و برای مدتی ماندیم ، به دیگر اعضايNA  عمیقاً احساس وصل و   مربوط بودن می کنیم .ما با یکدیگر کارهای خدماتی انجام داده ایم یا با   یکدیگر همخانه شده ايم ، یا با هم ازدواج کرده ایم ، یا بعضی مواقع از هم   طلاق گرفته ایم . ما سالگرد وقایع مهم زندگی مانند :تولد، فارغ التحصیلی ،   خریدخانه ، ترفیع مقام و سالگرد یهبودی را با هم جشن گرفته ایم . 
 ما با هم برای فوت دیگران عزاداری کرده ایم و در   دوران سخت زندگی از یکدیگر حمایت کرده و به هم آسایش بخشیده ایم . ما بر   زندگی یکدیگر اثر گذاشته و تاریخ مشترکی را شکل داده ایم . ما یک جامعه   هستیم .
آموختن اینکه هر وقت در اشتباه هستیم به آن اقرار   کنیم ، آزادی را برای ما به ارمغان می اورد که قبلاً عرگز تجرته نکرده ایم .   اقرار به اشتباه انقدر برایمان طبیعی می شود که تعجب می کنیم چرا این کار   زمانی برای ما انقدر وحشتناک می نمود . شاید بخاطر اینکه از خیلی لحاظ خود   را کمتر از دیگران فرض می کردیم . و اقرار به اشتباه برای مان به این معنی   بود که عمیق ترین راز خود را برملاء کنیم :یعنی حقیر بودن را . اما وقتی که   از طریق کارکرد قدمها ، در یافتیم که اصلاً حقیر نیستیم و درست به اندازه   دیگرانسانها ارزش داریم ، دیگر اقرار به اشتباه برایمان انقدر هم مشکل نبود   . ما احساس کامل بودن را شروع به تجربه کردیم .
·                قدم دهم چگونه به من کمک می کند تا در زمان حال زندگی کنم ؟
·                در نتیجه کارکرد قدم ده ، چه کارهایی را متفاوت با گذشته انجام می دهم ؟
کارکرد قدم دهم امکان دستیابی به تعادل و هارمونی را   در زندگی برای ما بوجود می اورد . ما درمی یابیم که اوقات بیشتری خوشحال و   آرام هستیم . احساس حال بد آنقدر نادر می شود گه اگر هم روی دهد ، نشان از   این است که کاری را که اشتباه انجام داده ایم . وما می توانیم سریعاً با   گرفتن ترازنامه شخصی به علت آن پی ببریم .
رهایی شخصی که از زمان آغاز کارکرد قدمها بدست   آوردهایم ، حق انتخاب و گزینه های ما را افزایش داده است . ما آزادی کامل   داریم تا هر طریقه زندگی که می خواهیم برای خود انتخاب کنیم . ما شروع به   جستجو برای هدف و معنا در زندگی خود می کنیم . ما زا خود سؤال می کنیم که   ایا طریق زندگی که برای خود انتخاب کرده ایم نه معتادانی که هنوز در عذابند   کمک می کند ، یا دنیا را مکان بهتری برای زندگی می سازد . آن چیزی که   بدنبالش هستیم را در قدم یازدهم پیدا خواهیم کرد .
خارج شده است
مامیآموزیم که درزندگی تضادها،جزئی اززندگی هستندویادمی گیریم که به جای فرار،آن هاراحل کنیم.آن هاقسمتی ازدنیای واقعی ماهستند.مامی آموزیم که بامشکلات احساسی برخوردنکنیم
مابامسائلی که پیش میآیندروبرومی شویم وسعی نمیکنیم که آنهارابه زورحل کنیم.ماآموخته ایم هرراه حلی که عملی نیست روحانی هم نیست

monarahmani

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...

.کسی روکه بینهایت دوست دارم،تقریبانود روزهست که پاکه.وقتی تصمیم به ترک گرفت منودرجریان اعتیادش قراردادوهیچوقت نفهمیدم دقیقابه چه چیزی اعتیادداشت.تاقبل ازترکش رابطه بسیارعالی احساسی داشتیم.وقتی تصمیم به اینکارگرفت مدتی درکمپ بستری بود وبعدازاون مرتب درجلسات انجمن ان ای شرکت میکنه.مدتی قبل بمن گفت که راهنماش گفته داشتن رابطه عاطفی بایک دختر،رونددرمانش رو مختل میکنه.من آدم تحصیل کرده ومعلم هستم بااینحال مدتی هست که بخاطرعدم شناخت روحیات یک معتادبعدازترک،کمی ازلحاظروحی وروانی اذیتش میکردم که خودش بارهاگفت با این اخلاقت چندبارنزدیک بوددوباره به سمت موادبرم.البته بسیارازش معذرتخواهی کردم وقول به اصلاح رفتارم دادم.اما نظرراهنماش اینه که ذهنش بایدآزادبشه پس چندماه حداقل پنج ماه بایددوری وجدایی روتحمل کنم.خودفردموردعلاقه ام میگه تا پایان قدمهاش بایدصبرکنم.اون میگه سه ماهه میتونه تمومشون کنه ورابطمونوازسربگیریم.خواهش میکنم نظرتونوبفرماییدکه اصلاهمچین چیزی صحت داره یانه؟درگیری عاطفی رونددرمانش روکند یامختل میکنه؟یکی ازدوستاش که چندساله ترک کرده درحضورخودش گفت بعدازمدتی جدایی،خواهی دیدکه رفتارش خیلی بهترومنطقیترشده وبسیاری از افرادی هم که درهمین شرایط هستندبه گفته راهنماشون بایدتا پایان قدمها ازشخص موردعلاقشون فاصله بگیرند.سوال من اینه که چنین قضیه ای درست هست یانه؟ضمنا من ودوستم هردو بیست ونه سال داریم.یک هفتست که توافق کردیم حتی به هم اس ام اس هم ندیم ومن بسیارازلحاظ روحی بهم ریخته ودلتنگم.لطفاراهنماییم کنید.خواهش میکنم.
خارج شده است

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

.کسی روکه بینهایت دوست دارم،تقریبانود روزهست که پاکه.وقتی تصمیم به ترک گرفت منودرجریان اعتیادش قراردادوهیچوقت نفهمیدم دقیقابه چه چیزی اعتیادداشت.تاقبل ازترکش رابطه بسیارعالی احساسی داشتیم.وقتی تصمیم به اینکارگرفت مدتی درکمپ بستری بود وبعدازاون مرتب درجلسات انجمن ان ای شرکت میکنه.مدتی قبل بمن گفت که راهنماش گفته داشتن رابطه عاطفی بایک دختر،رونددرمانش رو مختل میکنه.من آدم تحصیل کرده ومعلم هستم بااینحال مدتی هست که بخاطرعدم شناخت روحیات یک معتادبعدازترک،کمی ازلحاظروحی وروانی اذیتش میکردم که خودش بارهاگفت با این اخلاقت چندبارنزدیک بوددوباره به سمت موادبرم.البته بسیارازش معذرتخواهی کردم وقول به اصلاح رفتارم دادم.اما نظرراهنماش اینه که ذهنش بایدآزادبشه پس چندماه حداقل پنج ماه بایددوری وجدایی روتحمل کنم.خودفردموردعلاقه ام میگه تا پایان قدمهاش بایدصبرکنم.اون میگه سه ماهه میتونه تمومشون کنه ورابطمونوازسربگیریم.خواهش میکنم نظرتونوبفرماییدکه اصلاهمچین چیزی صحت داره یانه؟درگیری عاطفی رونددرمانش روکند یامختل میکنه؟یکی ازدوستاش که چندساله ترک کرده درحضورخودش گفت بعدازمدتی جدایی،خواهی دیدکه رفتارش خیلی بهترومنطقیترشده وبسیاری از افرادی هم که درهمین شرایط هستندبه گفته راهنماشون بایدتا پایان قدمها ازشخص موردعلاقشون فاصله بگیرند.سوال من اینه که چنین قضیه ای درست هست یانه؟ضمنا من ودوستم هردو بیست ونه سال داریم.یک هفتست که توافق کردیم حتی به هم اس ام اس هم ندیم ومن بسیارازلحاظ روحی بهم ریخته ودلتنگم.لطفاراهنماییم کنید.خواهش میکنم.
.
.
کابر محترم ، لطفا با خانم نرگس ، مدیر قسمت خانواده های اعتیادی و یا خانم فرزانه مدیر انجمن دوازده قدمی هموابستگان گمنام ارتباط برقرار کنید
این اتفاق برای اعضای خانواده یک بیمار اعتیادی کاملا طبیعیه
.
راهکار در کارکرد قدمها است
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

وحید - ط

• پارازیت
  • کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 153
  • قلم و رنگ در اختیار توست ،چرا بهشت را نقاشی نمیکنی
    • بهبودی

سلام دوست من
من وحیدم معتاد از بچه های ان ای سن پاکیم هشت سال و یک ماه و پنج روزه این هارو نوشتم تا بدونی منم از جنس دوستت هستم . فقط خواستم از خودت سوال کنی که این رابطه بخاطر چیه ازدواج یا فقط دوستی هر وقت صادقانه به جواب رسیدی بنویس تا جوابتو بدو چون من تجربه ی این دوستی رو دقیقا داشتم موفق باشی 
خارج شده است
هستی تو معرف توست نه گفته تو!!!

sedighe

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,690
  • پروردگارا ..بمن بردباري، فروتني و تسليم عنايت فرما

سلام دوست خوبم ....اول بايد بسيار خدا را شكر كرد كه اين عزيز از بند اعتياد نجات پيدا كرده ...راه بهبودي اش را پيدا كرده ....
  شمايي كه ادعا ميكنيد   دوستش داريد ...  حتما او را پاك و متعادل ميخواهيد ..؟غير از اين است ؟بنظر مياد شما منطقي باشيد...
  حالا در اين شرايط كار عاقلانه اي ست كه تصميم گرفته ايد به او كمك كنيد تا در پاكي اش بماند ..
 تيتر سنت ششم ما ميگويد "با اينكه الكليهاي گمنام موجوديتهاي جداگانه اي هستند اما ما بايد هميشه با آنها همكاري كنيم " همكاري به اين صورت است كه اعتماد كنيم و اجازه بدهيم كه راهنما بهش كمك كند و شما هم براي كمك به خودتان و عزيز معتادتان به يكي از جلسات خانواده ها "الانان يا نارانان شهرتان برويد و از اعضاي قديمي كمك و شماره تماس بگيريد ..بهايتا اگر عاشق اش هستيد بهش فرصت و حق انتخاب بدهيد ...براي آدرس جلسات من در خدمت شما هستم ..در صورت نياز از طريق پيام خصوصي پيام بگذاريد ..

بهتريتن ها را براي شما آرزومندم .. :rose:
خارج شده است
مگر ميشود زندگي مرا به هم ريخته آفريده باشد ؟  خداي  دانه هاي  انار !!!!!

d836zfgree

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 238
    • bcd732
Tomb Sweeping Day
« پاسخ #5 : 18 آوریل 2016، 11:21:14 am »

< p > this day, like an ascetic general, and avoid the demons, adhere to the direction, feeling stone to walk in the rapids, at any time have killed dangerous. Finally, when the fog cleared, the sun shines, the storm has already become the past, but also the sunny life begins, Caesar Caesar, God what belongs to God, I also went to the return to their own.
 in a hurry, clear and pure.
< p > always think university four years will be in a hurry, and then find a little work and live quietly in an alien environment, the annual home once or twice, see getting older parents, give them sent to enough living expenses. Always think not in someone remember me,chaussure tn pas cher, I just a little wild goose, geese abandoned, or is the geese away, a man struggling to free. Always think the storm is too violent, love trees uprooted,sac goyard pas cher, could not survive. Always thought that my thoughts are not always the case. Ending, some unexpected,hogan scarpe outlet, I this stray birds, actually there are leaders of the pack, unexpectedly and love of flowers, the dreamlike scene, that is not true, but irresistible to become a reality.
< p > when attacked by a new round of love, is so quietly quietly,air max femme pas cher, when once again,hogan sito ufficiale, I want to confidently say to yourself: "I could not to fall in love with someone else, the pain of love already let you collapse once!" I found that I can not say it, to say the time, my heart was another figure, thinking of her happy appearance, the mood suddenly a lot better. I do not know whether this is the love of infidelity, love a person to love her for a lifetime, I always think so, so I can not completely forget her, she always live in the eyes of the left to remember
< p > suddenly remembered last year at this time, sitting alone in a corner of the octagon, watching the passers-by to play bustle, passed the next to the window, or a smile, or meditation, but I know, and those who are with me has nothing to do. Although the storm storm, let me wander in the rain for a year, a year down, fall a year. But at last, along the still remains of the memory, I was in the overflow of the sludge in the exploration, and gradually found the way to the. Even if occasionally through a tree, or a piece of stone,stylo plume mont blanc solde, the brain will blink the original memory, the black and white picture, let me once again into the vortex of pain, the pain will be filled with the whole body. However, when to stop the vortex, I will move more heavily, even if Daoshanhuohai, for the redemption of the heart, never give up.
 lost too long, will develop a lot of inertia of the bad habits,hogan outlet, but also to change, but can find the direction, it has been successful half. Used in music in his exile, in poetry indulge themselves, in the fantasy building their own, in solitude to temper themselves, on blue medium according to their own, with a smile oneself mature. A spring of silence,scarpe hogan outlet, it seems that in exchange for the new alternative, do not want to go back to the past, just want to walk a person, a person to eat, a person reads a book, a person to sleep, a person want to why why, no bother to do a deserted lone traveller, alone walking in the lonely world.
Related Articles:

If time ch

Not all pe

The mother

I want to say that Ta is living under the shadow of the past, Ta is in your own life. This time witnessed the growth of people, Ta has not treasure their own, because the Ta in wasted their time watching. 23 degrees below zero wind, who can not fall up again, then who will be buried in the dust of yesterday.
خارج شده است

gdf8e7nert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
    • fgh902
Love life, life like a sentence
« پاسخ #6 : 26 آوریل 2016، 10:07:01 am »

< p > life such as water, flat as a pool of quiet lake, quiet in carrying a few leisurely clouds; heated such as Wang Mimi spa, over the years steaming out the fog Xia; sad, like the silent river, low whimper Jinbang sad bed; happy like gurgling streams; across the mountains towards the sea home; anger like sea waves emptying, the all buried... < br / > Life Cantabile, can express the world laughter, anger, sorrow and happiness; life such as wine, can human taste spicy sweet; colorful life rainbow, can deduce the universe...
 no matter how humble your life is,air max pas cher, you have to face it and live it; don't run away, don't curse. When you are poor, life is not so bad. And when you are richest, poor life is boring. Is in heaven, the fault of the people always find fault. Although poor, you should love life, because it is in the poor, you also have their own happiness, happiness and glory of the years.
Time: 2012-04-06 22:32 source: network editor: click on the network reproduced:< p > love life is: < br / > with wise and farsighted vision to look at life; < br / > with aesthetic point of view to watch live; < br / > with appreciate the mood to taste life; < br / > with unremitting efforts to create life,goyard paris; < br / > with a positive attitude to improve life,chaussure jordan pas cher; < br / > with the vigor of the inspiration to the perception of life,hogan outlet; < br / > with peace of mind to enjoy life.
 the love of life, is not only a healthy attitude to life,hogan outlet,
 looked magnificent.
 to write a new chapter in career.
, bright luster.
 life bitter have joy, sadness with joy, sadness is happy. Because of this, his life is rich and colorful, if less which life would seem monotonous and pale. Happy happy, sad people bring strong temper, keep humanity,air max 95 pas cher, hope to make.
< p > love life, if life is a challenge, accept it; if life is a sorrow taste it; if life is happy and enjoy it; if life is a duty, complete it; if life is mysterious,air max homme pas cher, it opened it; if life is a song, sing it; as if life is a trip, go through it; if life is love, love it. Anyway let us live a romantic life,jordan pas cher, let life like clouds like pleasant and beautiful.
Related Articles:

A deer

I love you, can not be replaced

Heart position

Don't know, what is love, do not know, what is love, do not know how, on the hand, do not know how, love your arms, has been quietly holding, Tianhuangdilao haikushilan. Love your arms, very warm, love your arms, faint smell of tobacco, love your arms, favored the moment the most stupid stupid, happiness. If you can hold your hand, I hope that we will always never abandon.
خارج شده است

hfg2vj1ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 221
    • cde733
Three cases
« پاسخ #7 : 28 آوریل 2016، 01:14:11 pm »

HTML template three cases
 "." The little girl said to the man.
 just sleep wake up from the soundly the man was very surprised: "small Yi, how long I have not seen you?"&quot,hogan outlet online;Well,hogan outlet online,
 man touched full chin Hu Zha laugh: "I didn't see you. Just when I wake up you have to be asleep to bale.
  "bah! Day and night upside down,scarpe hogan outlet, eating no Festival, you wait for it, you will not laugh out of!&quot,goyard paris;The relationship between
 34
  to master with a small, one male and one female, the story of them, you can think of?This is a
  such as small should be said,goyard prix, the life of a writer is very ridiculous, they in the daytime lira curtain drowsy, night shining eyes, like a waiting in the wings of the owl.

12 at night, when the tsunami woke up, the little girl had fallen asleep.

this day than usual tsunami awake a bit early,tn femme pas cher. So the little girl still had time to say good night to him.

looked at the little apprentice discontented and unhappy face, finally some guilt for master.

"small Yi, I have long not to chat with you?"

&quot,air max pas cher;yaaay."

&quot,chaussure jordan pas cher;so tonight I'll give you a real case said three piles......"/>1

Related Articles:

Mak spy's death

Starting f

On the road for the Dounias

From 1979 began literary creation, in the national and provincial literary journals published more than 100 million words of fiction, essays, reportage and script that works by income in various literary anthologies and middle school students in extra-curricular reading. Published works of fiction, essays, essays, dramas and operas.
خارج شده است

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
    • def238
Wings _5
« پاسخ #8 : 12 مه 2016، 02:32:17 am »

wing< br / > wings ever seen such a film, called "invisible wings", tells the story of a young girl, because of an accident,sac goyard pas cher, lost his hands. Therefore, she felt he did not face in people, and as many times as you want to commit suicide,hogan outlet, but without success, after many times parents of persuasion, and later,hogan sito ufficiale, her own open,air max femme pas cher, to participate in the Paralympic Games, and obtain a good result. Perhaps each of us everyone is eager to have a pair of wings, in your childhood, we want to separate wings and get rid of their parents, to fly to the society, grow up, we want to pursue a dream wings,scarpe hogan outlet, arrived at the own goal,hogan outlet, pain, we hope with strong wings, take us over despair abyss...... In fact, every one of us has a few pairs of wings, which are family, friendship, faith, literature, music, thinking, and so on...... Carefully recall, in the course of your growth,hogan sito ufficiale, whether because of the grief and sorrow, whether because of the failure and despair, but every time will have wings take you fly out of the abyss of despair, you lost use value was abandoned after, your family whether to abandon you? When you feel in the beautiful literature, forget your troubles, you revel in music, forgotten his own suffering? When you are ten, if you want to be independent,air max pas cher, to their own social independence? When you are twenty, if you want to pursue their own ideals regardless of family discouraged, when you feel desperate, you feel a hint of the warmth of the family? In your pain, you are because of the beautiful and forget your current situation? Remember, no matter you are rich or poor, whether you are good or bad, whether you succeed or fail, whether you are strong or weak, even if that even the best friend rejected you, tearing your wings, always have a pair of wings will not abandon you, the name of this pair of wings called - family!   is the family, so that you have the power, let you full of vitality, let you have a successRelated Articles:

March 5th, Lei Feng day

Growth _13

Diary refl

Then the bus only sleep trembling, as if they are in danger of tipping. And now the condition of the road to Changqing is very flat, the number of people who can not carry the number 1 bus has also changed into a cart, the light is the seat on the dozens of. Go in before all over the sky yellow sand that section of the people no longer conscious to shut the window but in the window for a breath of fresh air feeling very comfortable!
خارج شده است

vbb5c4rqp

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 193
    • bcd204
_3 express company
« پاسخ #9 : 15 مه 2016، 12:41:36 pm »

letter of intent signed 4 billion investment
Company news
 ultra day sun equity investment projects of production line production
< p > Zhongyin cashmere industry (000982, closing price of $13.48) 20 announcement,hogan olympia outlet, the company received the approval of China Securities Regulatory Commission, approved the company's non-public offering of a shares not more than 3900 million shares, the approval since the day of issue of the approval of the play is valid for six months.
 Bank of cashmere industry approved the non-public offering of stock
 China Baoan graphene preparation process to enter the pilot
 U.S. shares of non-public offering of shares was approved
< p > ultra sun (002506,air jordan homme, closing price of $47.09) 20 announcement,yeezy boost 350 pas cher, the company raised investment projects "with an annual output of 50MW silicon solar cell project" and "with an annual output of 100 MW of crystalline silicon solar cell components of the project production line has recently entered pre production stage. By the preliminary debugging, with an annual output of 50MW single crystal silicon solar cell project production line trial production of the battery piece average conversion efficiency of more than 18%; to achieve a fully automated production 100 MW of crystalline silicon solar cell components of the project production line with an annual output and performance of all equipment,hogan sito ufficiale, process conditions and product quality in line with the design requirements.
< p > Beautiful shares (000527, closing price of $16.42) 20 announcement, the company received the approval of the China Securities Regulatory Commission,nike tn pas cher, approved the company's non-public offering is not more than 3.5 million shares of new shares, approved since the day of issue of the approval of the play is valid for six months.
Eagles farming
< p > Rongsheng Petrochemical (2493, closing price of $60.98) 20 announcement, the company intends to respectively and SABIC Asia Pacific Pte Ltd signed to the procurement MEG (ethylene glycol) regular sales contract, to the agreement for sale and purchase of the procurement MEG,nike tn, the MEG procurement contracts signed with Sumitomo chemical Asia Pte Ltd signed to a stable supply of security company production of polyester raw materials MEG.
< p > Eagles farming (002477,nike tn femme pas cher, closing price of $46.28) 20 announcement, January 18, company, Sanmenxia City People's government signed investment and cooperation intent book "ecological project of pig", the project is expected to total investment of 40 billion yuan. The investment intention if successfully implemented, will be conducive to the development of high-end meat products business, so as to enhance the company's market competitiveness. Each reporter Li Bing Xu Jinmin
 Rongsheng petrochemical MEG signed a major contract procurement
< p > China Baoan (00000 9,hogan outlet online, closing price of $14.52) 20 announcement, BTR company holding subsidiary company has completed preparation of graphene process test, ongoing pilot and has been submitted to the technology associated with the product of the invention patent an application. Because the product is still in the development stage, has not yet formed mass production and foreign sales, so the company's performance of Bety effect.
Related Articls:

Zhong Heng group reported 10

The former

Rabbit in

With the previously published annual report of the Chinese life and peace Chinese compared to Chinese Taibao net profit growth significantly ahead. China Life annual report shows that last year, net profit of $95.47%, an increase of, China Ping An net profit of about 17 billion 400 million yuan, an increase of 126%.
خارج شده است

sh5hbzz5l

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 97
    • abc523
The landlord into Old Trafford asylum field 6 stra
« پاسخ #10 : 23 مه 2016، 12:28:18 am »

< p > last weekend 1-4 defeat of Manchester City,hogan outlet, David Moyes and his Manchester United is pushed to the crest of wave crest,scarpe hogan outlet, the League after five rounds, they only ranked No. 8,louboutin pas cher, for the worst record in nearly nine years. The campaign home refight Liverpool although only Carling Cup third round match, but Moyes desire victory to lead Manchester United rebound, therefore, he sent Rooney, Shinji Kagawa, Hernandez, forcing and dries. And at home, Manchester United really confident. After deal with the Reds in the second half, the Red Devils half launch blitz scored the only goal of the game.
< p > at Old Trafford, the Red Devils hold their positions, the season so far, Manchester United at home unbeaten, war five wins and 4 1. At the beginning of the season in the community shield cup, Manchester United 2-0 defeat Wigan cup; subsequently in home games against Chelsea, Manchester United were harvested at 0-0; nearly three home games,scarpe hogan outlet, Manchester United were defeated Crystal Palace, Bayer Leverkusen and tonight Liverpool. Although the Premier League start,hogan rebel outlet, but the home court has become their fig leaf.
)
 (Zhou Kai
< p > and the magic of the home of the Red Devils also extends to the against Liverpool, although League third round defeat to rivals, but the game is the away game against the Reds. The campaign battles at home to Liverpool, even if the opponent has Suarez comeback, Steven Gerrard and Daniel Sturridge is still the first, but they are difficult to break through the Old Trafford City, and reds nearly six home games against Liverpool harvest the victory.
< p > from March 21, 2010 in the home league beating Liverpool 2-1 began, the Red Devils of the Red Army's six game winning streak in the realization of the three fronts of the home, in September 2010, Manchester United at home 3-2 beat Liverpool; 11 years of the FA Cup, Manchester United a 1-0 win at home; 12 years on February 11 and 13 years January 13, the Red Devils in the League at home are beat Liverpool 2-1. And tonight 1-0 victory is united against Liverpool home court 6 liansha.
 but for now Manchester United, all of this is not to boast,guess pas cher, just beat Liverpool completed the opponent's revenge, and the Carling Cup, they are just a promotion to the fourth round. Now, the Red Devils have with home momentum gradually rise, because this year's premier competition is extremely fierce, even if David Moyes took over the Premiership champions,scarpe hogan outlet, but to his challenge has just begun.
The landlord into Old Trafford asylum field 6 straight Reds + season unbeaten
< p > Phoenix Sports League Cup third round, united by Hernandez scored against Liverpool 1-0 revenge, the third round of the new Barclays Premier League season, the Reds had a guest 0-1 defeat to rivals. After last weekend 1-4 defeat of Manchester City, Manchester United in a victory temporarily to tide over the crisis, and Old Trafford has also become a Red Devils sanctuary,hogan outlet, the season so far, David Moyes's team here has not lost the ball. It is worth mentioning that the home court Manchester United beat Liverpool after they have achieved six at Old Trafford for the kill.
Related Articls:

The daught

Champions League change defending champion +7 Leag

Hummel J Bayern has not yet become a dynasty I nev

These years, the mainland TV market rescreens becomes common practice, from Jin Yong's drama, Qiong Yao drama, red classics to four famous and "on the beach" "fearless" and other classic TVB, the audience almost can up to the classic movies have been remade over again. Classic in the former, 99% of the remake of the drama is condemning, little beyond the former works, but rescreens the play continue to be intensified.
خارج شده است

gvhl84zxi

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 241
    • cde427

announced that the aforementioned personnel holdings is based on the company's future development prospects of confidence, holdings of the funds needed by its self made, including but not limited to focus on the auction and bulk transactions. Participate in the holdings of directors and senior management commitment: during the period of holdings and the completion of the 6 months after the completion of the company does not transfer the shares held. (Yao Xuanjie)
The board of directors LETV executives holdings of shares of the company plans | shares | company
< p > LETV late December 22 announcement,yeezy 350 pas cher, said the company received the directors and senior managers of the company on the same day a total of 12 people notice,hogan outlet online, the plan within the next six months (from December 23, 2014 date), according to the provisions of the China Securities Regulatory Commission and the Shenzhen Stock Exchange, holdings of shares through the Shenzhen stock exchange trading system allows, the total number of holdings for 21 million shares to 51 million shares.
< p > announcement shows,golden goose deluxe brand, Deng Wei, director of the company, the Board Secretary Zhang, Chief Financial Officer Yang Lijie, deputy general manager of goofy,air max homme pas cher, Liang Jun, wuyazhou, leizhen sword, Tan Shu,hogan scarpe outlet, ginger 9 per capita intends to increase to 2 to 5 million shares; company directors, Liu Hong,hogan outlet, deputy general manager,hogan interactive outlet, deputy general manager Jia Yuemin,air max femme pas cher, Yeoh eng Kiong are intended to increase 1 to 2 million shares.
Related Articls:

The sellin

Listing Corporation frequent change of major shareholders of shares rose triggered massive holdings

It is understood that, in order to seize the initiative in the smart ship market, Japan, South Korea, China and many countries in Europe and the United States classification society, shipbuilding and ship machinery enterprises, are actively engaged in the development of intelligent ships. Among them, Japan's classification society, Hyundai Heavy Industries, man company, Caterpillar, ABB and so on in this area is more active.
خارج شده است

bcfg5b1ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 157
    • ghi135
The message to the 2015 session of the graduates
« پاسخ #12 : 03 ژوئن 2016، 03:45:33 am »

The message to the 2015 session of the graduates
The
 six years later, the boys grow handsome boy, girl grow into a beautiful girl. You all have the thought,hogan outlet online, has the ideal, the heart is good, the sunlight is up......... Witness your growth, the teacher is how happy!
XX
 someone said, "everyone is a tree." Indeed, we live in a world like a forest, trees, shrubs, towering poplar, willow Posuo have...... Each of us has a tree of our own life, the problem is not that you are a tree, but that you how to make their own life and vitality of the tree of life. You may not be the most beautiful, but you can be the most lovely; perhaps you are not the most intelligent,hogan roma outlet, but you can be the most diligent; perhaps you are not the richest, but you can be the most fulfilling; you may not be the best, but you can most optimistic... In short,occhiali ray ban wayfarer, no matter what you do, as long as you do your best, there will be no regrets in life. Do you still remember the teacher often give you a word? People's life is faced with the choice, you can choose to work hard,hogan outlet, you can choose lazy, you can choose to adhere to, you can choose to give up...... Today is the result of yesterday's choice, today's choice to determine the outcome of tomorrow.
 dear children:
 you guys are good!
 in the days of a common study has been very few,tn requin pas cher, but I hope that the day can be infinitely extended. As you grow a watcher in the process, I have sent you a journey. This is a full of happiness of farewell.
 "love of the deep,scarpe hogan outlet, the policy of" this sentence,hogan outlet, the teacher wants you to remember. This six years, you no less affected by the teacher's criticism, the pointer in the hands of the teacher no less angry, it is because the teacher is so I hope that you will become the best child. In the future study and life, you may also encounter similar things, but one thing is certain, he must be the people around you are most concerned about you.
 Dragon Boat Festival
This
 class to graduate in 2015 for
 as your personal anthology "teacher's message". Congratulations on your first personal essays was born, it witnessed your growth,hogan outlet, a beautiful childhood record. I believe that the pace of growth will be more firm! Behind you, there will always be our eyes.
Related Articles:

The 2015 h

Summary on

PMP learni

According to the deployment of learning school science development view, these days, through learning and group discussions and other forms of learning, I to the scientific development concept spiritual essence and the scientific connotation have more profound understanding and the understanding. Conscious of my work and the actual requirements of Scientific Outlook on Development, found that there are some specific problems.
خارج شده است

dfg8x5sdfy

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 161
    • abc659
Application for reference
« پاسخ #13 : 08 ژوئن 2016، 01:32:02 am »

,adidas yeezy pas cher
 I volunteer to join the Communist Party of china. I through the learning of the constitution, the help of Party organization and Party member comrade,tn pas cher, education,hogan outlet, and in-depth study of General Secretary Jiang's "Three Represents", and the learning of the national events and to the party's major policy decisions study, comprehend deeply recognize as the youth in the 21st century, to adapt to the trend of the development of the times, we must actively seek to join the vanguard of the Chinese working class organization -- the Communist Party of China.
 applications
 the Communist Party of China is a political party of the working class, which is made up of the advanced elements of the working class. The Chinese working class is China's most advanced and most progressive class, and thus become the leading force in the Chinese revolution and the socialist core of leadership, the Communist Party of China embodies a concentrated reflection of the Chinese working class and the class nature of,hogan outlet, the Communist Party of China set the outstanding elements of the Chinese working class and of the people of all ethnic groups, the Communist Party of China is a communist consciousness of the vanguard fighters of the Chinese working class. They always stand in the forefront of the revolution and construction,jordan pas cher, and led the people of our country for the liberation of the nation and the people's well-being of indomitable heroic battle. Leadership of the Communist Party of China and the people of all ethnic groups were indomitable struggle, finally overthrow the three big mountains of imperialism, feudalism and bureaucrat capitalism, achieved the victory of the new democratic revolution, ushered in a new era in Chinese history. After the founding of new China, the Communist Party of China eliminated the system of exploitation and exploitation in the mainland of China, and established a new socialist system, which made China's face a historic and significant change.
Application for reference
 reference model
 dear Party branch:
 China Communist Party to Marxism Leninism and Mao Zedong thought and Deng Xiaoping theory as the guide to action. Marx doctrine is the fundamental guiding ideology of our party, and it is the common theoretical basis of the unity and struggle of the people of all ethnic groups. Marx doctrine is the basic principle,hogan sito ufficiale, we must adhere to at any time, otherwise, our cause will be attributed to failure, which is why we always adhere to the principle of Marx principle. Because without the correct theoretical foundation and ideological soul, our political life will lose its direction. With Comrade Mao Zedong as the core of the first generation of collective leadership and with Comrade Deng Xiaoping as the core of the second generation of collective leadership of the CPC, led the Chinese Communist Party to combine the basic principles of Marxism with China's practice, the formation of the Mao Zedong thought,pandora jewelry outlet, Deng Xiaoping theory, the two theoretical results is Chinese Marxism, that embodies the basic principles of Marxism, but also contains the actual experience of the excellent thoughts of the Chinese nation and the Communist Party of China. It is because of the guidance of Marxism Leninism, Mao Zedong Thought and Deng Xiaoping theory,hogan outlet, the Communist Party of China to lead people to overcome all hardships and setbacks and get one victory. Deng Xiaoping's theory is the crystallization of the party and people's practical experience and collective intelligence, is in the new historical conditions of Mao Zedong thought the best continuation and creative development, for us to create a new situation of the socialist cause in China has made a significant contribution. In order to Marxism Leninism and Mao Zedong thought and Deng Xiaoping theory as the guide is the vanguard of the working class China Communist Party "
Related Articles:

Water Cons

Valentine'

Three good student achievemen

According to the deployment of the Autonomous Region Party committee, government and municipal Party committee, municipal government, we put the governance in the field of medicine purchases and sales of commercial bribery special work as the focus of this year's clean government and anti-corruption work, after a full x, the city's governance of commercial bribery special work meeting, timely on the job were research and deployment.
خارج شده است

mhK2gSz3kw

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 150
    • nop560
Van Cleef & Arpels Replica silver sulfide film
« پاسخ #14 : 07 ژانویه 2018، 11:10:31 pm »

washed with water,cosmetics containing mercury and sulfur containing only can make the Silver Black Silver sulfide in addition the air sulfur should wear silver some chemical plant or chemical plant work should pay attention more to wear silver oh 2 washed with silver blisters to two minutes
7, (2) put some pieces of aluminum foil underneath the silver jewelry, cartier juste un clou replica fine particles. stored in a dry place. the RMB against the dollar long basically gave up 90% of this year's rise [Topic. 5 in order to maintain the brightness of jewelry and no bills are required remove moisture and dirt to avoid silver again black remember to do the daily routine maintenance a chain of color after the bubble rinse with water and then wipe dry it is difficult to wipe white simple handling of silver jewelry plating method is as follows: 1 easy black skin care products together then put it in the chain bag to keep it away from the air how to store silver jewelry perm and other things easy to damage the surface of silver shiny goods; 3 hair dye according to the correct method with a large imitation cartier love bracelets amount of water Amoy net there will be some van cleef replicas small black or black (silver) film (silver sulfide film) By cooking 2 avoid 925 pure silver jewelry contact http://www.boxvideos.co/ with water vapor and chemicals 925 silver jewelry has a black oxide isolation of air then the soft dry cloth to wipe very fresh vinegar Van Cleef Replicas and aluminum will http://www.cngc.co/ release hydrogen under the catalysis of hot water and salt it would be very slender hands silver the best maintenance method is to wear every day Wipe it with silver cloth whether it is electroplating or no plating air barrier and silver contact. silver oxidation does not matter.
   silver jewelry good maintenance body grease.

http://dtipa.com.wakelion.net/plus/feedback.php?aid=348

http://sddongzhen.com/plus/feedback.php?aid=1442

http://www.qcmoli.com/forum.php?mod=viewthread&tid=132&pid=3375&page=2&extra=page=1#pid3375

http://park17.wakwak.com/~littlemuseum/cgi-bin/lm_bbs/simplebbsy01.cgi

http://park7.wakwak.com/~uo_alice/cgi-bin/bbs/fantasy.cgi

http://markt.vaart.nl/cgi-bin/vaart/markt/classifieds.cgi

http://themanchestermirror.com/classifieds/index.php?item/28143

http://hsjjh.cn/bbs/forum.php?mod=viewthread&tid=1743731&pid=2020407&page=1&extra=page=1#pid2020407

http://3dbbt.com/plus/feedback.php?aid=15

http://www.zgtwpzxsww.com/plus/feedback.php?aid=164

http://park21.wakwak.com/~yakumo/cgi-bin/bbs10.cgi

http://park20.wakwak.com/~omax/cgi-bin/bbs/oma_bbs.cgi

http://www.animege-mu.com/forum.php?mod=post&action=reply&fid=195&tid=4366&extra=page=1&replysubmit=yes&infloat=yes&handlekey=fastpost

http://ks35439.kimsufi.com/spip.php?article453/

http://www.slotcardbbs.com/index.cgi
خارج شده است

این صفحه در 0.203 ثانیه 27 نمایش داده شد.