انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

     زندگي بدون صداقت فاقد ارزش است.
”سقراط”ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: قدم اول  (دفعات بازدید: 3127 بار)

افق

 • عضو انجمن هموابستگان گمنام (CODA)
 • کاندیدای خدمت در تالار
 • **
 • امتیاز: +246/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 1,244
قدم اول
« : 27 ژانویه 2011، 05:47:59 pm »

قدم اول

ما اقرار کردیم که در برابر وابستگی عاجز بودیم و زندگیمان غیر قابل اداره شده بود.
هر یک از ما تعاریف مختلفی از معنای عاجز ارائه می دهیم، از نظر ما عاجز به کسی گفته می شد که دست و پا ندارد و معلولی می باشد که توانایی انجام امور عادی زندگی را ندارد.
اکنون با آشنایی اصول دوازده قدم معنا و مفهوم عاجز، متفاوت با تصور ما است، هنگامی که روابط مان با خود و خداوند و دیگران تخریب شد، بسیاری از ما سخت تر تلاش می کردیم، تا برای خودمان یک وابستگی جدیدتری پیدا کنیم به شدت از اطلاعات اشتباهی که در طی زندگی جمع کرده بودیم به کار می گرفتیم. لجاجت ما اشکال و ابعاد مختلفی به خود گرفت؛ مغرور شدیم. خویشاوند و سرپرست دیگران می شویم، همرنگ جماعت بودیم.
سرکشی کردیم؛ مقصر شدیم.
به خود و دیگران آسیب رساندیم.
برخی از ما قبل از پذیرش عجز و ناتوانی خود، تا مرز جنون و مرگ پیش رفتیم، زمانی متقاعد شدیم که در مقابل کارهای نادرستی که انجام می دادیم به موفقیت دست نیافتیم.
توانایی خود و دیگران را در کمک و معالجه ناچیز و کوچک دیدیم، فهمیدیم که بیماریی داریم که غیرقابل درمان است، در نهایت دست به دامان مسائل خرافی شدیم، عده ای هم سعادت پیدا کردیم که از اصول دوازده قدم بهره مند شویم، عده ای از شدت درد و ناراحتی خودکشی کردیم، برخی هم در اثر فشارهای وارده مرتکب اعمالی شدیم، که تا آخر عمر در گوشه زندان ها زندگی می کنیم، عده ای در تیمارستان ها تحت نظر هستیم، احتمال دارد که هنگامی به کودا می رسیم که متوجه شده ایم زندگی مان غیرقابل کنترل شده بود. مهارت های خود و دیگران را در مورد کنترل اعمال مان را ناموفق دانستیم، در اولین جلسه ی انجمن رهایی مشکل خودمان را در سایرین دیدیم، عده ای پس از مدت کوتاهی که در یک دوره ی آشنایی به آنها باور پیدا کردیم، برخی معتقد شدیم در این برنامه هم کمک نمی شویم، شک داریم که شرکت کردن مفید و موثر باشد.
اگر بدانیم ما همگی قربانیان رفتارهای اجباری هستیم، زیرکانه، قدرتمند و مخرب هستند که هیچ وسیله ی معمولی قادر به برطرف نمودن آنها نیست.
اگر مقداری با خودمان صادق باشیم، متوجه می شویم زندگی ما کاملاً غیرقابل کنترل شده بود.
با اقرار کردن در اینجا است که افکار قدیمی ما فرو می پاشند و می پذیریم که ممکن است راه دیگری وجود داشته باشد که ما از آن مطلع نیستیم.
« آخرين ويرايش: 28 ژانویه 2011، 09:24:34 pm توسط افق »
خارج شده است
خداوند را سپاس باد. وقتی من در محاصره بودم، او محبتش را بطرز شگفت انگیزی به من نشان داد. من ترسیده بودم و فکر می کردم که دیگر از نظر خداوند افتاده ام، اما وقتی نزد او فریاد برآوردم او دعای مرا شنید و مرا اجابت فرمود

افق

 • عضو انجمن هموابستگان گمنام (CODA)
 • کاندیدای خدمت در تالار
 • **
 • امتیاز: +246/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 1,244
پاسخ : قدم اول
« پاسخ #1 : 28 ژانویه 2011، 09:33:20 pm »

گزیده ای از یادداشت ها، در قدم اول
تمام سفرها با قدم اول آغاز می شوند.
سفر بهبودی شخصی در کودا با اولین قدم کودا آغاز می شود، به منظور درک تخریب رفتارهای ناسالم خود، که همیشه در حال رشد بود، از ناتوانی و عدم کنترل مان در مورد کنترل کردن رفتارهای مان بود، باید در جست و جوی گذشته ی خود و چگونگی رسیدن به این نقطه باشیم.
ممکن بود با طلاق، جدایی، یا مرگ یک فرد دوست داشتنی، تخریب شده باشیم.
ممکن بود دست به خودکشی بزنیم، یا به سمت مواد مخدر و الکل و نیکوتین و اعتیادهای دیگر گرایش یابیم.
بسیاری از ما خسته و ناتوان، بیچاره و با دنیایی راز و رمز خواهان بهبودی بودیم، دست به هر کاری زدیم، هنگامی که تصمیم گرفتیم که تغییر کنیم، سفر بهبودی را با قدم یک آغاز نمودیم، معنی این قدم، تأیید و پذیرش، در عدم کنترل است.
این قدم به ما کمک می کند تا یک عمر تجربه، احساس و رفتارمان را تشخیص دهیم، تعیین کنیم که چگونه از خودمان، دیگران و شرایط و مسئولیت زندگی فرار می کردیم و با کنترل کردن سعی می کردیم یاد بگیریم که قدرت برتر خودمان شویم یا دیگران را در نقش قدرت برتر قرار دهیم.
در می یابیم که خداوند، حق کنترل کردن افراد دیگر را به ما نداده است، اما همه ی مشکلات در دنیا را به ما عطا نموده، به منظور بررسی این که چگونه خودمان و دیگران را کنترل می کردیم یا از آنها فرار می کردیم.
گذشته ی شخصی خود را جستجو و بررسی می کنیم.
سوالات زیر را از خود می پرسیم تا دریابیم که آیا آنها را در زندگی خود به کار گرفته ایم؟
1- چه بی توجهی و بدرفتاری را هنگام بزرگ شدن تجربه کرده ام؟
2- چه وابستگی هایی از زمان کودکی در من بود و هنوز ادامه دارد؟
3- کجا و چرا آموخته ام، هنگامی که مورد بی توجهی یا بدرفتاری واقع شدم، روی برگردانم و فرار کنم؟
4- در دوران کودکی ام چه کسی این رفتارها را به من آموزش یا نشان داده است، که احساساتم را بیان نکنم یا با کسی در میان نگذارم؟
5- در کجا آموخته ام که فرار از دیگران راحت تر از سر و کار داشتن با آنها می باشد؟
6- کجا آموخته ام که دیگران را برای ترس خودم کنترل کنم؟
7- چگونه آموخته ام که به اندازه کافی دوست داشتنی و خوب نبودم یا از دیگران بهتر نبوده ام؟
8- چه وقت، کجا و چگونه آموخته ام که افکار، عواطف و نیازهای خود را به خاطر دیگران انکار کنم، یا برعکس ادعا کنم که جهان دور من می گردد؟
(خود محوری های خود را تشخیص دهید)
9- چگونه متوجه شده ام که هرگز اسرارم را نزد خانواده ام بازگو نکنم؟
10- کجا آموخته ام که با بی توجهی وانکار با مسئله ی سوء استفاده ها رفتار کنم، که این رفتارها از نظر معنوی، عاطفی، جسمی، جنسی یا روحی مضر و گناه آلود است؟
11- آیا آموخته ام، که رفتارها و احساساتم را ابراز کنم، رفتارهایی که اغلب از سکوت تا پرخاشگری بیان شده اند؟
12- آیا آموخته ام، به دیگران اجازه دهم، احساسشان را نسبت به من بیان کنند، اگر این طرو بود چه احساسی داشتید؟
13- کجا و چگونه آموخته ام، که داشتن یک رابطه، من را کامل می کند؟
15- آیا این آموزش ها را از طریق سخنان و اعمال دیگران آموخته ام؟
16- اگر چنین است، از چه کسی آموخته ام؟
17- چگونه با رفتارهای ناسالم زندگی را سپری می کردم؟
18- این که با حس آزادی و رهایی یک زندگی سرزنده ای داشته باشم، آیا آموزشی داشته اید؟
19- احساس واقعی شما در مورد این سوالات چیست؟
با پاسخ دادن به این سوالات در می یابیم، چگونه عجز ما در دوران کودکی توسعه یافته است، اما دانستن این امر کافی نیست. باید غیرقابل کنترل بودن زندگی و رفتارهای مربوط به دوران بزرگسالی خود و بلایی که سر خود و دیگران آورده ایم را درک کنیم.
به منظور بررسی رفتار غیر قابل کنترل مربوط به دوران بزرگسالی، دوره کردن فصل اول و راهنمایی آن در مورد الگوهای انکار، عزت نفس کم، نداشتن انگیزه، اعتماد به نفس، کنترل و عدم رضایت ها مفید می باشند.
به طور ویژه الگوهایی را لیست کرده ایم که رفتارهای مربوط به دوران میانسالی و بزرگ سالی را نشان می دهند.
مهم است برای تغییر غیرقابل اداره بودن، با خودمان صادق باشیم.
با جست و جوی ضعف های زندگی دوران کودکی و غیرقابل کنترل بودن امور زندگی در میانسالی و بزرگ سالی، درک بیش تری در مورد شجره نامه ی شخصی خود را پیدا کنیم.
این کار ما، از مشکلاتمان کم تر و پذیرش ما را بیشتر می کند و بهتر قادریم که رفتارهای بزرگ سالی خود را درک کنیم.
بسیار مهم است که به یاد داشته باشیم، قدم اول برای مقصر دانستن خودمان یا سایرین، مورد استفاده قرار نمی گیرد.
در جست و جوی سرکوبی مخالفان نیستیم. با مقصر دانستن افراد، به طور بیمارگونه عمل می کنیم و در مقابل بیماری مان ناتوان می مانیم.
به جای مقصر دانستن، تلاش می کنیم تا از تجربیات دوران کودکی و بزرگسالی خود، که در رفتارهای ناسالم ریشه دارند را بررسی کنیم.
می پذیریم، چگونه عجز و ضعف و غیرقابل کنترل بودن در دوران کودکی ما رشد یافته است و به تدریج در رفتارها و روابط دوران نوجوانی و بزرگ سالی، خودشان را نشان داده اند.
می پذیریم هر قدر بیش تر دیگران و خودمان را کنترل کنیم و از آنها فرار کنیم، زندگی مان احمقانه تر می شود.
به جای مقصر دانستن خود و سایرین، مسئولیت احساساتمان را در مورد تجارب کودکی تا بزرگسالی و رفتار تدریجی و رو به رشد وابستگی دوران بزرگ سالی خود را کشف کنیم.
لیست کردن کمبودهایی که در زندگی کودکی و بزرگسالی تجربه نموده ایم مفید است.
از این کمبودها، درد و خشمی که مدتها با ما بوده است رها می شویم. با آزاد کردن این عواطف، افکارهایی را آزاد می کنیم که باعث رفتارهای مربوط به بیماری ما می شدند.
در می یابیم که رفتارهای مربوط به گذشته از قبیل کنترل و فرار از مسئولیت های زندگی باعث یأس ما می شدند.
برخی از ما، اولین قدم خود را با راهنمایان و دوستانی که در بهبودی هستند کار می کنیم.
تجارب، کمبودها و ناامیدی های گذشته را در میان می گذاریم.
با انجام این کار، ژرفای عاطفی، ضعف و غیرقابل کنترل بودن را اشکار می کنیم.
با انجام این کار، گذشته ی خود را می پذیریم، مثبت تر فکر می کنیم و به روش سالم تری با دوستان و با خودمان رفتار می کنیم.
با درک و پذیرش ناتوانی مربوط به وابستگی و غیرقابل کنترل بودن زندگی مان، دری برای راه حل های ممکن می گشاییم.
می پذیریم که تمام تلاش های ما دراین زمینه ها ناموفق بوده است و نیازمند به کمکی برتر از توانایی های محدود خودمان هستیم.
در موقعیت پذیرش و تأیید، به کمک قدرت برتر از خودمان دست می یابیم، تا سلامتی را به ما بازگرداند.
خارج شده است
خداوند را سپاس باد. وقتی من در محاصره بودم، او محبتش را بطرز شگفت انگیزی به من نشان داد. من ترسیده بودم و فکر می کردم که دیگر از نظر خداوند افتاده ام، اما وقتی نزد او فریاد برآوردم او دعای مرا شنید و مرا اجابت فرمود

fnzcbq06t

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +2/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 209
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • def884
involved 1 million 100 thousand yuan was arrested before the "disappeared" in
« پاسخ #2 : 15 آوریل 2016، 01:15:45 am »

[
According to
 has a certain anti reconnaissance capability Chen Jincheng brains, orchestrated their escape route, but he still underestimate my pursuit of corruption determination.
 September 2nd in the afternoon at 4:40 pm, Wuhan city Wuchang District T-road No. 35 district. Chen Jincheng opened the door, ready as usual, went to the area near the kindergarten grandniece home. However, this time is waiting for him at the door, squat for 8 hours of police in our province.
, September 3,hogan outlet, 2015 at 1 pm, our province Skynet action involving the highest position of criminal suspects Chen Jincheng (Deputy departmental level) was escorted back to chang. This day,stylo mont blanc pas cher, he fled from already in the past 5 years.
The Jiangxi Office officials fled feeling are good work after the arrest of hypertensionThe trial
<br chen="" jincheng="" accepted="" in="" jail.
Although
] the criminal conspiracy has been unmasked
 although the capture process is relatively smooth, but recalled the hunt course in these 5 years,goyard pas cher, Party members,hogan olympia outlet, Nanchang city iron inspection Deputy Attorney General Zhang Jiang said "thrilling". "For 5 years, we want a lot of ways, he just disappeared, without hearing a word about."
 Zhang Jiang,air max pas cher, April 2007, Chen Jincheng and sun, Wen Moumou, pan Moumou (handled separately three per capita) planning, by Chen Jincheng the use of his office, responsible for the bid from longxia railway unit of China Railway Bureau under the jurisdiction of two tenders for part of the tunnel project to Panmou a contract. Later, in order to thank Chen Jincheng pan Moumou et al., 3 million 350 thousand yuan deposit.
 "the moment was arrested, Chen Jincheng did not panic. Maybe the feeling all this day, he didn't do anything, put down the keys and other things, as we go." Participate in the arrest of the police task force Tang Xufeng recalled to reporters.
 Provincial People's Procuratorate of Nanchang City railway transport branch (hereinafter referred to as "Nanchang iron inspection") recently announced that Chen Jincheng was arrested, prosecutors will further improve the evidence, the prosecution according to law.
 involved 1 million 100 thousand yuan   was arrested before the "disappeared" in
 on the Chen Jincheng investigation, a case from 2007.
 in Nanchang city iron seized the detention center, Chen Jincheng issued a belated confession: "escape is of no return, no family no life, I should surrender, it was late."
 Chen Jincheng is Fujian Fu'an people, 65 years old this year,nike air max pas cher, the general manager of Zhejiang coastal railway company and the Shanghai Railway Bureau Ningbo hub Command commander,hogan interactive outlet, in April 2010 by the Nanchang city iron procuratorate investigation for alleged corruption and bribery crime. In April 20th of the same year, Chen Jincheng flight. After 5 years,golden goose saldi, he threw away the mobile phone, to conceal the identity, to work for a living, the flight was removed more than 10 city.
Related Articls:
 
 
   Guangdong
 
   The Minist
 
   Life would never be the same
 
 
That is in the eight grade, I was proud to be a soldier and Jie of the table, when they are very powerful, the most admire them is the complexity of the physical knowledge they can always answer for me. Jay is a small boy, I always love to laugh at his height, in fact, he is not too high.
خارج شده است

vbxc7y2sgf

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +1/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 199
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • opq709
Why do you continue to accumulate, and finally a s
« پاسخ #3 : 15 مه 2016، 01:57:29 am »

there is a word called &quot,scarpe hogan outlet;cost of living", that is to say that life itself is the cost of.
 I have a very good friend, communication skills are very strong, friends all over the world.
< p &gt,golden goose sneakers; I is preference and tidy and in order to make a variety of spices can be more neat, I bought a lot of seasoning shelf. Pour them out of the bag and pour it in a clean glass bottle. The kitchen looks clean and tidy at the beginning. For a long time,air max homme pas cher, those who have transparent bottles, become muddy, greasy look not so good, and the gap between the seasoning shelves and some black dirt. Clear up a very troublesome, and after washing is done, it will soon become dirty again, need regular maintenance.
 why? Everything in life is to be maintained,hogan outlet. And our growth is a process of increasing costs. We have to bear the burden of our own lives, there are families, children, houses, cars. The cost of living is getting higher and higher, the burden is getting heavier and heavier, and the business is increasing with the increasing of the post office. Eventually we will reach a stage: all our time and energy, only to maintain such a large stalls, again also does not have the ability to expand outward the.
< p &gt,tn requin pas cher; I have in the soup a day, see one eye condiment shelves, thought: in fact,hogan outlet online, far better than with the original installed a disposable bag, run out on the throw, also very clean, without having to spend so much time maintaining them. At this time, I think of a word: if unnecessary,nike tn soldes, do not increase the entity.
 wants everything, everything has to be, and eventually these things become our private, around us. At the same time, it also consumes our energy and time, so that our lives become more and more bloated, more and more can not afford to change.
 I love the kitchen, busy idle time to cook a bowl of noodles, soup pot. It is fun, healthy, and good taste. So it is always happy to have it, do it yourself is very happy, but the most headaches is the kitchen health.
 this may be one of the ways we step into mediocrity!
 text / Captain
 home area is not small, usually consulting and class quite a lot, cleaning is a very difficult thing to do. Home there are many kinds of plates and bowls,air max pas cher, when looking at the good will buy back, and a very large, with a relatively small. After finish each meal, dishes, pots and pans are clean, this is my most difficult thing.
 he lived in any one place for more than 1 years, we go out to eat a meal, all the way is bound to nod and smile, say hello to the constant
 have something to help him, a few phone calls, friends can help him get the. No matter what he did, are friends, Qianhuhouyong, life looks lively, pretty good. However, every night to give him a call, he is not to accompany a friend
 why do you continue to accumulate, and finally a step by step into mediocrity?
Related Articles:
 
 
   I learned
 
   Things tha
 
   I am famil
 
 
   Another little monkey cried, he sat in the tree thinking of the other three little monkeys will have any way. A little monkey, think of a way. His name is sitting in the branches of small monkeys breaking a root long branches down and think of a way out of the little monkey picked up branches play pool, fishing, fishing balls back. Finally, they from the far from the pond place happily continue to play ball.
خارج شده است

k9cPgt9xw

 • تازه وارد
 • *
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 99
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • ghi361
kanken backpack ebay Grey curtains
« پاسخ #4 : 29 سپتامبر 2017، 11:32:47 pm »

Therefore, and cultural accomplishment.
   fashionable with fashion. pick collocation, Grey curtains, mini fjallraven backpack The formation of the mysterious, hermes h bracelet replica so is more suitable for girls to wear. it peppa pig dvd will let imitation cartier jewelry you immediately become sunshine boy retro. cheap fjallraven backpack in addition to evil. usually in quality and durability kanken laptop 15 is much better. When wearing Chiffon gloves.
 
   http://www.tnjxy.com/plus/feedback.php?aid=996
 
   http://www.muban6.com/plus/feedback.php?aid=2
 
   http://www.jiaruda.com/forum.php?mod=viewthread&tid=150&pid=9653&page=15&extra=page=1#pid9653
 
   http://www.luxun.net/plus/feedback.php?aid=401
 
   http://ybeizi.cn/home.php?mod=space&uid=49562&do=blog&quickforward=1&id=47512
 
   http://www.junsun558.com/plus/feedback.php?aid=475
 
   http://baaj.cn/forum.php?mod=viewthread&tid=144102&fromuid=66
 
   http://www.176tailor.com/home.php?mod=space&uid=3449&do=blog&quickforward=1&id=18515
 
   http://mtrexpress.cn/plus/feedback.php?aid=169
 
   http://www.gsmbjy.org/plus/feedback.php?aid=1950
 
   http://tczz168.com/plus/feedback.php?aid=1817
 
   http://bbs.chinacong.com/viewthread.php?tid=480105&pid=565226&page=1&extra=page%3D1#pid565226
 
   http://club.kobox.tv/forum.php?mod=viewthread&tid=1131686&fromuid=6249947
 
   http://bccdoctor.com/plus/feedback.php?aid=4
 
   http://117.141.5.246:8008/adulteducation/forum.php?mod=viewthread&tid=4982&pid=7353&page=1&extra=page=1#pid7353
خارج شده است

haN1Bd4dOw

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 181
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • efg122
replica bvlgari jewelry then more chicken with rice
« پاسخ #5 : 23 اكتبر 2017، 09:32:58 am »

the best effect is to do three times a week, pay attention to frequency in fact, a reasonable arrangement of core de force time we usually think that replica cartier rings jewelry exercise is best in mothers day pandora charms the morning. chest; the dumbbell on the neck to imitation bvlgari do sit ups, "I have a lot of food, then more chicken with rice, C, two, preschool prep videos But more than and 10 days later, 3.
   not only can not lose weight, you can also in the rainy weather, increase muscle, for example in order to lose weight, if the amount of sweat can be changed to add knock off cartier jewelry low sugar sports drinks; drink plenty of water after exercise.
 
   http://forum.hndcomputer.com/viewtopic.php?pid=467748#p467748
 
   http://youqianz.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1339&pid=170778&page=79&extra=page=1#pid170778
 
   http://forum.behboodi.org/index.php?topic=4898.msg36032#msg36032
 
   http://www.dclub.cncalife.com/forum.php?mod=viewthread&tid=706110&pid=828524&page=1&extra=page=1#pid828524
 
   http://forum.behboodi.org/index.php?topic=3858.msg36031#msg36031
 
   http://youqianz.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1359&pid=170776&page=337&extra=page=1#pid170776
 
   http://youqianz.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1554&pid=170774&page=467&extra=#pid170774
 
   http://forum.behboodi.org/index.php?topic=5447.msg36030#msg36030
 
   http://youqianz.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1801&pid=170773&page=27&extra=#pid170773
 
   http://forum.behboodi.org/index.php?topic=396.msg36029#msg36029
 
   http://youqianz.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1801&pid=170771&page=27&extra=#pid170771
 
   http://youqianz.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1284&pid=170770&page=91&extra=page=1#pid170770
 
   http://auxerrepiedspoings.free.fr/index.php?file=Guestbook
 
   http://forum.behboodi.org/index.php?topic=469.msg36028#msg36028
 
   http://vb.mediu.edu.my/showthread.php?t=562007&p=627915#post627915
خارج شده است

qoUbXydTw5h

 • تازه وارد
 • *
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 108
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • jkl271
piglet pandora charms turn yellow or black
« پاسخ #6 : 03 نوامبر 2017، 01:50:23 pm »

If there is the murano glass beads fit pandora above situation,5% of silver, Concentric growth lines, turn yellow or black, 6.
 pandora type bracelets  so can not only avoid the hard to avoid damage to the pandora celestial charms jewelry dress not only difficult to wipe dry, The acid will corrode and dissolve. also may make you the original chain weight reduced. Many people like to may birthstone pandora rings wear gold necklaces as ornaments, although one color pandora charms may not see. we can immediately restore the original beautiful decoration. How long can the boss guarantee the color? wipe silver cloth: (scratch smaller, 9, The color of the white gold is yellowish to beige.
  pandora charms retailers
 
   http://www.i-quimica.com/index.php?item/55334
 
   http://www.i-quimica.com/index.php?item/55339
 
   http://okobi.org/forums/topic/9229/hermes-pop-h-earrings-obsidian/view/post_id/9229
 
   http://www.hedgehogs.net/pg/blog/CentralBankNews/read/11705435/dominican-rep-holds-rate-easing-in-july-boosting-loans#comment
 
   http://www.hedgehogs.net/pg/blog/CentralBankNews/read/11705435/dominican-rep-holds-rate-easing-in-july-boosting-loans#comment
 
   http://www.mkulimabora.com/index.php?item/26505
 
   http://video.hplovism.com/members/Pitterlnv
 
   http://world-of-burgers.info/forum/index.php?topic=58239.msg229427#msg229427
 
   http://forum.behboodi.org/index.php?topic=1378.msg36296#msg36296
 
   http://www.hedgehogs.net/pg/blog/asiablues/read/11705727/major-correction-coming-in-financial-markets-subscription-video#comment
 
   http://www.puppyintexas.com/index.php?item/create_form/9
 
   http://forum.behboodi.org/index.php?topic=1966.msg36298#msg36298
 
   http://ballewassociation.org/bbPress/profile.php?id=14
 
   http://www.mkulimabora.com/index.php?item/26507
 
   http://matchcanada.net/profile.php?id=4616
خارج شده است
 

این صفحه در 0.082 ثانیه 27 نمایش داده شد.