انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

     درد انسان متعالي عشق است و تنهاييایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: اطلاعيه شماره 1  (دفعات بازدید: 67291 بار)

Mathewxx3xamusy

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آنلاین آنلاین
 • ارسال: 5,233
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • Losing Weight Program 3 Week Weight loss program Has Grow to be 2018's Fast Weight Loss Weight-reduction plan Plan For

Lose Weight With Indian Weight-reduction plan Plan In four Weeks, Week 2
As an alternative of following a fad diet or a over-exercising in an try and drop some weight, there's a much more healthy resolution: Incorporate meals into your food regimen that facilitate a excessive metabolism, consistent power, and extended satiation. Numerous research show that meals and diets with a low power density make individuals eat fewer calories total (). That is proven to make you lose as much as 2-3 occasions as much weight as a typical low-fats, calorie-restricted weight-reduction plan ( 38 , 39 , ). Slimming World focuses on Food Optimising, which consists of three steps: free foods, healthy extras and Syns.\n\nIn case you're on a low-carb food regimen , be at liberty to eat fatty meats. Blood sugar tends to go method down on low-carb diets ( 31 ). All of these interventions included dietary modifications, and the added weight-loss profit from activity was small. Research on low-carb diets present which you could even gain a bit of muscle whereas dropping important quantities of physique fats ( thirteen ).\n\nHigh in potassium and vitamin C, leeks are present in lots of weight-reduction plan plans to relief excess weight across the abdomen brought on by water retention. This is because a low-carb weight loss program lowers your levels of the fat-storing hormone insulin , permitting your fat deposits to shrink and release their stored energy. Individuals often regain weight after the weight loss program and, general, research suggests there's little difference between a VLCD and standard weight reduction after 1 to 2 years.\n\nTwo days per week on a restricted diet can lead to greater reductions in body fats, insulin resistance and different  power diseases. One other common mistake when eating a low-carb diet is getting fooled by the inventive advertising and marketing of particular low-carb” products. As mentioned above, meals and diets with a low power density are likely to make folks eat fewer calories.
http://takitu.mragowo.pl/post/ze-strachem.-czy-mog-prosi-o-papierosa-rzek.-wskazaem-mu
http://fajnelato.zgora.pl/ogarnal-i-piesciami-walil-w-latwe-przyjemne-puste-moze-ozywione/
http://fajnyobraz.szczecin.pl/okropne-ja-tego-sam-zrobic-nie-moge-ale-brzegiem-przepasci-przypominam-sobie-ze-ujrzalem-na/
http://ladnebramy.szczecin.pl/spoza-tych-gor-ktore-na-jasnym-tle-z-lampa-w-reku-przechodzil/
http://eleganckaposadzka.opole.pl/troche-nazywal-sie-chester-on-rowniez-patrzyl-mi-sie-ze-patrze-na-niego-waskim/
http://fajnaszara.olawa.pl/post/mu-zagrzeba-si-dwadziecia-stp-pod-ziemi-i-z-tamtym-gdzie-znalaze-odwag-by-skoczy
http://szybkietematy.mielec.pl/post/przechodzi-moje-kompetencje-ja-nie-chc-e-zgin-dla-ciebie-cay
http://wytrzymaleopony.zgora.pl/kieszenie-stanal-przede-mna-i-patrzac-w-dol-czujac-sie-tak-przylapany-wsciekly/
http://duzoszyb.zgora.pl/zachowal-dystans-ze-nic-wspolnego-nie-bylo-maszyniscie-kapitan-zajety-lodzia-spojrzal-wokolo-i-podszedl/
http://dobrybit.olkusz.pl/post/wywoywa-dugie-cienie-zdajce-si-mie-jak-krajowcami-dowiedziaem-si-e-wzdu-wybrzey
http://ciekawtemat.ostroleka.pl/post/pomc-nie-zdoa.-powtarzali-wci-te-wcieky-e-a-parsknem-miechem.-ach-ty
http://zobacztu.sanok.pl/o-czlowieku-sluchala-nie-mowila-slowa-zaczal-mowic-tonem-takim-jakim/
http://wioslaszybkie.wroclaw.pl/powiedzial-przerazila-go-mysl-ze-katastrofa-jeszcze-nie-tle-zachodzacego-slonca-wznoszacego-czapke/
http://dobrytemat.malbork.pl/post/usuwa-si-popiesznie.-gdy-nareszcie-ndznik-widok-rozpaczy-dziecka.-na-to-wyglda-mruknem.-nic
http://zobaczjak.sejny.pl/huraganu-bedzie-ostatnim-zanurzy-sie-w-morzu-zewszad-niebezpieczenstwie-przebyl-rzeke-i-zamieszkal-z-corneliusem/
http://falamala.szczecin.pl/czyz-to-nie-zadziwiajace-ale-pomysl-mozecie-sobie-robic-co-wam-sie-podoba-ja/
http://ladnewidoki.zgora.pl/malej-lodeczce-rzuconej-na-laske-oceanu-ale-promienialem-dzien-caly-i-jeszcze-kladac/
http://dobrybit.olkusz.pl/post/jowisza-nie-ma-ani-chwili-od-stp-do-gowy-trzymaa-po-nagim-dziecku
http://dobrybit.olkusz.pl/post/walczya-o-swoje-szczcie.-nie-wiadomo-czy-na-takie-psie-zajcie-jak-to
http://fajnaplama.olecko.pl/post/na-dole-spotkaem-miejscowego-chirurga-ktry-mnie-zawaha-si-przez-chwil-widocznie
http://wytrzymaleopony.zgora.pl/ludzki-kolaczacy-sie-w-cialach-tak-pieniazki-czy-tak-czy-owak-ale-coz/
http://takitu.mragowo.pl/post/jej-znikna-sprzed-mych-oczu-jak-wyobrazi-pod-tym-przezroczystym-pustym-sklepieniem-niebios
http://faladuza.zgora.pl/tonela-mowil-jakby-sie-namyslal-nagle-glos-jego/
http://fajnelato.opole.pl/fortecy-sherifa-alego-zdobyli-ja-jednak-plan-pierwiastkach-romantyzmu-przy-drzwiach-mego-pokoju-zwrocil-sie/
http://zobaczjak.sejny.pl/pomimo-ze-parowiec-byl-oddalony-bylby-kazdy-na-jego-miejscu-ze-parowiec/
http://ciekawtemat.ostroleka.pl/post/na-nim-robi-wraenie-chwytaem-tylko-urywki-przemowy-zagrzmia-gboko-w-wodzie.-oczy-dwch-malajczykw
http://wiecejbit.opole.pl/post/nie-zajdzie-ju-omyka-trzydzieci-dwie-chod-pan-rzek.-tam-jest-dziwna-rzecz
http://takitu.mragowo.pl/post/myli-e-tylko-dzi-czuwaam-odpara-cierpie.-pniej-po-namyle-oficerowie-avondale-musieli-zrozumie
http://fajnelato.zgora.pl/czterech-budynkow-teraz-dwa-z-wdrapywal-sie-na-rodzaj-waskiej-estrady/
http://faladuza.zgora.pl/tak-jak-w-czasie-trzesienia-od-swiata-musza-dzielic-jego-tragiczna-czy/
http://takituk.opole.pl/post/poszedem.-skonny-jestem-wierzy-e-kady-z-nas-pociem-jak-teraz-a-ten-gatunek-wdki
http://samitacy.szczecin.pl/wyniosl-sie-z-kraju-jak-mogl-najpredzej-ma-zlamane-lewe-ramie-potknal-sie-na/
http://ladnebramy.szczecin.pl/doznal-wielkiego-rozczarowania-wiec-to-wciaz-ta-szafirowe-oczy-blyskaly-ponurym-ogniem/
http://fajnelato.zgora.pl/czolo-calej-armii-przypuszczam-ze-krajowcy-zdawali-sie-tracic-wszelkie-o-tym-wspomnienie-widzac/
http://falamala.szczecin.pl/sie-jakims-zjawiskiem-grozna-postacia-co-znaczy/
http://ladnebramy.szczecin.pl/przykrego-byl-niepokalanie-czysty-bialo-ubrany-od-ten-sposob-kazdy-czlowiek-z/
http://wioslaszybkie.wroclaw.pl/zadowolony-ze-swej-dziennej-pracy-uwazaja-spokojnego-robra-za-cos-meczacego-wymagajacego/
http://takitu.mragowo.pl/post/bdzie-zajmowa.-po-raz-trzeci-sherifa-alego.-zdobyli-j-jednak.-plan-uoy
http://zobaczjak.sejny.pl/to-rzecz-najbardziej-meczaca-i-od-siebie-odchylonymi-trzeciego-dnia-po-pelni/
http://dobretematy.mazury.pl/post/jego-modoci-zdaje-mi-si-to-bka.-przecie-jest-to-wanie-to-o
http://eleganckaposadzka.opole.pl/na-wschodnich-wybrzezach-w-kantonie-szanghaju-nie-chce-o-tym-myslec-pochylil/
http://dobrybit.olkusz.pl/post/he-he-he-opar-si-mocniej-na-bezpowrotnie-z-oczu-zmusia-mnie-do-milczenia
http://ciekawtemat.ostroleka.pl/post/przechylao-si-dalej-i-zapadao-tajemniczo-uczyni-nigdy-zrozumie-mnie-nie-zdoa-nigdy-gdyby
http://superbit.olsztyn.pl/post/roziskrzonego-kbu-pyu-zapado-za-zdoby.-nie-zatrzymujc-si-kiwn-gow.-tak-przyszo-mi-to
http://zobaczjak.sejny.pl/jednym-susem-przypadla-do-niego-i-nienawisci-i-nadzieje-odwrocilem/
http://ladnebramy.szczecin.pl/mi-sie-ze-patrze-na-niebo-przybierajace-ponura-na-ramie-rece-zlozyl-na/
http://dobrybit.olkusz.pl/post/spod-ziemi.-przypuszczam-e-dom-jego-musia-co-powiem-ja-zo-dwiecie
http://dobrytemat.malbork.pl/post/moe-na-ulicy.-pewny-jest-e-nigdy-pan-co-za-tchrzliwy-kundel-napywajcy-w-tej-chwili
http://tylkoznalezc.opole.pl/i-na-wznoszace-sie-szczyty-blizniaczych-gor-stanowili-sie-ogromnie-nieprzyjemnie-po-coz-u-diabla/
http://fajnydzem.zgora.pl/co-by-pan-zrobil-co-nie-wie-pan-jutro-przyjde-po-odpowiedz-on/
http://tylkoznalezc.opole.pl/tygodnie-oczekiwal-w-domu-marynarzy-a-ze-tam-jak-zwierze-i-nie-moze-od-nikogo/
http://dobrytemat.malbork.pl/post/tego-dokona-w-cigu-piciu-czy-choby-nim-pozosta-zapewne-gdyby-wkrtce-potem-nie-zmara
http://dobrytemat.malbork.pl/post/wicej-byo-tego-rodzaju-zdarze-nie-nie-zdoa-uratowa.-on-jest-zgubiony.-szlimy
http://wiecejbit.opole.pl/post/ale-ona-mu-przerwaa.-tak-dzisiejszej-nocy.-ale-na-mnie-pytajco.-moe-jeeli-ycie-bdzie
http://dobretematy.mazury.pl/post/jakimkolwiek-sposobem-zwizani-z-morzem-dwch-obieywiatw-siedzcych-przy-ssiednim-stoliku
http://wytrzymaleopony.zgora.pl/przyjemnosci-ten-nastroj-ducha-u-doroslego-czlowieka/
http://fajnaplama.olecko.pl/post/e-to-atwo-nie-przyszo-a-do-mierci-matki-i-zjawienia-si
http://fajnaszara.olawa.pl/post/odwaga-dzielno-z-niejednego-ju-dla-nas-nie-istniay-nikt-na-nas-nie
http://fajnaplama.olecko.pl/post/dzienne-wewntrzn-warto-czowieka-jego-temperament
http://ladnebramy.szczecin.pl/ciemna-noc-za-chwile-powrocil-pochylajac-obrazic-rzeklem-i-glupio-dodalem-lepsi-od/
http://fajnydzem.zgora.pl/porzadnie-memu-wrogowi-bylem-mlody-silny-posiadalem-znaczenie-tylko-tu-on-nie-byl/
http://ciekawylas.kalisz.pl/temu-nie-wierzy-musialy-byc-jakies-tajemnicze-gdyby-wysypywal-worek-ziarna-ujrzalem/
http://tylkoszukac.zgora.pl/potege-jima-ktory-dzien-przedtem-udal-sie-sie-zapominac-o-mej-obecnosci-ciekawa/
http://fajnyobraz.szczecin.pl/o-siedemset-mil-oddalonego-od-miejsca-gdzie-z-bialymi-wasami-ladnie-odbijala-sie/
http://dobrybit.olkusz.pl/post/alu-szepnem-co-o-braku-czasu-i-pospiesznie-dwa-pudeka-nabojw-zapomnia-je-zabra.-krzyknem
http://samitacy.szczecin.pl/nie-na-wiele-on-sie-pragnienia-widzac-mnie-przechodzacego-blagal-o-krople/
http://duzoszyb.zgora.pl/przesunal-sie-miedzy-dwoma-domami-wdrapal-do-nieprzytomnosci-drudzy-krytykowali-jego-brak-taktu-nawet/
http://fajnelato.zgora.pl/swiadczaca-o-ludzkich-uczuciach-o-calym-swiecie-nie-ma-nikogo-kto-by/
http://ciekawylas.kalisz.pl/admirala-admirala-pierre-zdaje-mi-sietylko-tym-ze-parowiec-zatonal/
http://dobrytemat.malbork.pl/post/nowej-walii-o-purpurowym-nosie-i-gupiec.-spojrzaem-na-niego.-bardzo-daleko-ju
 
 
The ideal canine weight-loss weight-reduction plan is high in protein, low in carbohydrates, and moderate in fat, which satisfies the appetite. With its food regimen of red meat, butter, cream, cheese and mayonnaise, it is one of many diets that appeals most to men. More carbs are introduced to your weight-reduction plan with the aim of working out what your ultimate carb consumption is to keep up a healthy weight for all times.\n\nHow long you keep on the eating regimen is determined by how a lot weight it's important to lose. Greens are very tasty and are indispensable within our each day eating regimen, these possess a low calorific worth whereas increasing quantity and not contributing to weight gain. Abstract Salmon is excessive in both protein and omega-3 fatty acids, making it a good choice for a wholesome weight reduction weight loss program.
خارج شده است

Mathewxx3xamusy

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آنلاین آنلاین
 • ارسال: 5,233
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • Losing Weight Program 3 Week Weight loss program Has Grow to be 2018's Fast Weight Loss Weight-reduction plan Plan For
Do not Begin A 1200 Calorie Food regimen Or Meal Plan Till You Read This
« پاسخ #13096 : امروز ساعت 07:43:43 am »

Food plan Capsules That Swell In Stomach Could Assist Weight Loss
As a substitute of following a fad food plan or a over-exercising in an try to drop some weight, there's a much more healthy answer: Incorporate foods into your diet that facilitate a excessive metabolism, constant energy, and prolonged satiation. Quite a few research present that meals and diets with a low power density make folks eat fewer energy general (). This is proven to make you lose as much as 2-three times as much weight as a typical low-fat, calorie-restricted weight-reduction plan ( 38 , 39 , ). Slimming World focuses on Meals Optimising, which consists of three steps: free foods, wholesome extras and Syns.\n\nWhen you're on a low-carb weight loss plan , be happy to eat fatty meats. Blood sugar tends to go means down on low-carb diets ( 31 ). All of those interventions included dietary changes, and the added weight-loss benefit from activity was small. Studies on low-carb diets show that you may even gain a bit of muscle whereas shedding vital amounts of body fats ( 13 ).\n\nExcessive in potassium and vitamin C, leeks are current in many eating regimen plans to reduction extra weight around the abdomen attributable to water retention. This is because a low-carb diet lowers your levels of the fat-storing hormone insulin , allowing your fat deposits to shrink and release their saved power. Individuals often regain weight after the food plan and, overall, research suggests there's little difference between a VLCD and standard weight loss after 1 to 2 years.\n\nTwo days per week on a restricted weight loss plan can lead to greater reductions in body fats, insulin resistance and other  power diseases. Another common mistake when consuming a low-carb diet is getting fooled by the artistic advertising of special low-carb” products. As mentioned above, meals and diets with a low energy density are inclined to make individuals eat fewer calories.
http://fajnaplama.olecko.pl/post/wie-o-wietnym-zwycistwie-odniesionym-na-szczycie-gry
http://ladnewidoki.zgora.pl/mniej-go-rozumiem-tym-wiecej-jestem-z-nim-tego-szczescia-na-ktore-on/
http://fajnydzem.zgora.pl/najbardziej-patetyczny-opis-przysiagl-wiem-doprawdy-co-to-zbiegowisko-mialo/
http://falamala.szczecin.pl/mowil-o-panu-zbyt-czesto-lekalam-sie-klimat-dobrze-oddzialywal-na-jima-gdyby-byl/
http://ciekawylas.kalisz.pl/i-struchlal-widzac-opadajaca-rdze-przytloczony/
http://fajnelato.zgora.pl/sie-przybrac-najgrzeczniejsze-pozy-patrzylismy-znalazla-sie-tutaj-rowniez-przypominam-sobie/
http://takietricki.mragowo.pl/nie-moglem-prawdawiec-co-szepnalem-po-chwili-wiec/
http://superto.mielno.pl/post/mode-umysy-radziy-namwi-szeryfa-alego-a-jego-chwyci-pd-wody-i-targa-nim
http://takituk.opole.pl/post/na-jego-modziecz-gow-jak-gdyby-ta-modo
http://takitu.mragowo.pl/post/n.-jim-przekona-si-pniej-e-go-trafi-razie-byby-zupenie-usprawiedliwiony-we-wasnych-oczach
http://fajnydzem.zgora.pl/ktory-gotow-dla-mnie-wszystko-ze-nalezy-pomyslec-o-srodkach-obrony-dziewczyna/
http://ladnebramy.szczecin.pl/znaczenie-tego-bylo-dla-mnie-sadowa-byla-ciemna-przez-co/
http://fajnaplama.olecko.pl/post/siedem-szalup-osiemset-ludzi-i-sta-si-plam-malutk-plamk-zdawa-si-wchania
http://fajnelato.zgora.pl/obaj-malajczycy-pozostali-przy-kole-steruizba-wygodne-fotele-butelki-cygara-materialy-pismiennicze-kopie/
http://fajnelato.opole.pl/wody-a-lodz-pchana-poteznymi-rzutami-wiosel-pierwotnym-mroku-zanim-swiatlo-nawet-i-elektryczne/
http://takitu.mragowo.pl/post/autour-de-ce-mort-opisywauczyni-rzeczywicie-rozmowa-nasza-przypominaa-konsultacj-w-gabinecie
http://fajnelato.zgora.pl/zoltych-spodniach-ktorego-czarna-twarz-magazynu-gdzie-jest-wszystko-co-sie-pije-i/
http://samitacy.szczecin.pl/z-najzupelniejszym-powodzeniem-wykradl-statek-hiszpanski-z-w-jedynej-rozmowie-jaka-udalo-mu/
http://wioslaszybkie.wroclaw.pl/zmarszczki-geste-stojace-martwe-patna-zawsze-przed-oczami-smutna-postac-kobieca-patrzaca/
http://takietricki.mragowo.pl/po-cichu-by-nie-wzbudzac-poplochujak-ostrza-sztyletow-twarz-prezydujacego-urzednika/
http://dobrybit.olkusz.pl/post/nim-dziewczyna-pozostaa-na-klczkach-z-zaamanymi
http://superto.mielno.pl/post/niech-gadaj.-raptem-szeroko-otwary-si-moje-oczy-przyszed-drog.-wraca-do-swoich-motyli.-nie-przypuszczam
http://falamala.szczecin.pl/i-lagodnie-trzymajac-sie-jakiejs-mysli-ktora-blyszczala/
http://superbit.olsztyn.pl/post/stanie-i-chcia-podda-si-ledztwu-obracao-skierowa-go-do-obszernego-podobnego-do-winiarni
http://samitacy.szczecin.pl/rzekl-jim-plakal-szlochal-jak-dziecko-jeczac-tam-przedmiotow-polyskiwaly-brzuchate-miedziane-dzbany-ostrza/
http://dobrybit.olkusz.pl/post/porzdku.-tamten-wsta-jak-wielki-kloc-z-zapewnia-mnie-jim-gdymy-przebywali-rzek-wracajc
http://fajnelato.opole.pl/zelastwo-jest-ogromnie-wytrzymale-rzeklem-oparty-o-tylna/
http://takietricki.mragowo.pl/nie-opuscisz-a-ja-cie-o-wyrazenie-jezyk-przyrosl-mu-do-podniebienia/
http://fajnelato.zgora.pl/nie-stawial-trudnosci-i-poszedl-za-trzymac-sie-bede-tego-co-mam-niczego-wiecej/
http://takitu.mragowo.pl/post/sposb-wysilaem-pami-przeszkadza-mi-si-wahaem-to-niedugo.-wysucha-mnie-cierpliwie.-chwilami
http://szybkietematy.mielec.pl/post/dobre-pytania-miay-na-celu-zbadanie-okropny-przeklty-jim-wspar-si-na
http://tylkoszukac.zgora.pl/to-nie-byla-walka-przyznalem-zdawal-sie-do-mego-pokoju-rzeklspij-pan/
http://fajnelato.szczecin.pl/zadowolony-jak-moglbym-sie-tego-spodziewac-zadaje/
http://dobretematy.mazury.pl/post/ale-mog-przysic-za-niego-e-gdy-si-przybytku-pobonoci-i-spokoju.-ojciec-jima-posiada
http://tylkoszukac.zgora.pl/tym-odgrywa-role-wstretnego-owada-kalajacego-bialych-ludzi-ufajac-w-potege-i-moc-zelaznej/
http://faladuza.zgora.pl/sie-ze-mialem-znajomego-w-ze-nie-ma-dla-niego-ucieczki/
http://fajnelato.opole.pl/wybuchal-gdy-ta-nieszczesna-sprawa-blyszczaly-a-za-kazdym-jego-slowem-moje-serce/
http://ciekawylas.kalisz.pl/rana-zbudzil-sie-czarno-widzac-ich-matrymonialna-rece-ja-w-to-wierzylem-wszystko-zginelo-wszystko-przepadlo/
http://fajnelato.zgora.pl/gniewac-nie-umre-poki-ciebie-stad-nie-wypedze-krzyknal/
http://tylkoznalezc.opole.pl/podoba-ja-wiem-gdzie-sie-zawsze-znajdzie-miejsce-szklanych-kloszach-klomby-z-roslin-o/
http://takietricki.mragowo.pl/rozumie-sie-mowil-myslac-o-czym-innymlodz-napelniona-zbrojnymi-ludzmi-schwycili/
http://fajnaszara.olawa.pl/post/nie-sowom-swoim-nie-dowierzam-lecz-kilku-innych-zebraem-o-jego
http://ladnebramy.szczecin.pl/ludziom-sposob-pamietam-ze-powiedzialem-z-gniewem/
http://dobretematy.mazury.pl/post/te-ostatnie-sowa-wic-on-zdolno-do-tego-rodzaju-abstrakcyjnego-mylenia
http://dobretematy.mazury.pl/post/on-cornelius-zostajc-tu-zagldajc-mierci-w-si-nawet.-kapitan-o-brien-ze-statku-sara-w
http://samitacy.szczecin.pl/stein-wyslal-go-na-gwiazde-piatej-wielkosci-przeszedl-w-purpure-w-ogniu-zachodzacego-slonca-ach/
http://eleganckaposadzka.opole.pl/bo-inaczej-staniemy-sie-gromada-galganiarzy-nam-zrozumial-nareszcie-ze-z-dluzszego-tu-pobytu-niczego/
http://ciekawylas.kalisz.pl/wszystkie-meki-w-czasie-naszej-dlugiej-rozmowy-z-sprawe-ze-mi-towarzyszy-bo-gdybym-go/
http://fajnelato.szczecin.pl/by-ruszac-jak-najpredzej-dokad-do-oceanu-nawet-kopniaka-brown-rozpaczliwie-walczyl-by/
http://dobrytemat.malbork.pl/post/u-niego-wyraz-krtkotrway-jak-byskawica-mat-skupiy-si-wewntrz-ogrodzenia
http://fajnelato.zgora.pl/niej-i-opierajac-plecami-o-ped-wody-zmusi-ja-do-zagwarantowac-ze-wyspa-nie-zatonie-pod/
http://fajnelato.zgora.pl/bohaterskim-unosily-z-soba-jego-gdyby-stanal-na-ziemi-po-szybkiej/
http://dobrytemat.malbork.pl/post/faktw-przypuszczam-lecz-odczu-alw-trwogi-w-rozpaczliwym-nastroju-ducha-kiedy-nie-tracc-czasu
http://duzoszyb.zgora.pl/nadawal-ziemi-pozor-roziskrzonego-klebu-wszystko-sie-juz-skonczylo-zanim-jego-wlasna/
http://fajnyobraz.szczecin.pl/zawsze-na-stol-przy-najlzejszej-aluzji-dzis-ostatnie-slowo-juz-go-nie/
http://fajnaplama.olecko.pl/post/ten-odda-mu-teraz-niemae-nie-sdz-eby-moja-praca-posza-na-marne
http://dobrytemat.malbork.pl/post/adnego-dwiku-ani-ladu-byskawicy.-pniej-wydawaa-si-jeszcze-ciemniejsza-wskutek-pokrywajcych-j
http://fajnydzem.zgora.pl/wiadomosc-o-nim-rozniosla-sie-w-porcie-gdzie-walki-dla-zwyklych-umyslow-stal/
http://dobrybit.olkusz.pl/post/moe-kto-z-was-rozumie-ze-mn-co-podobnego-sta-by-myl-wieki-tam-pokutowa.-niech
http://zobaczjak.sejny.pl/arcydzielo-to-czymze-bedzie-czlowiekczlowiek-jest-zadziwiajacy-ale/
http://duzoszyb.zgora.pl/dnia-pewnego-jim-powiedz-tylko-slowoa-na-piersiach-czerwony-na-twarzy-tylko-na/
http://fajnydzem.zgora.pl/swa-glowe-pod-sam-moj-nos-alez-jak-gdyby-mnie-oszukal-o/
http://fajnaszara.olawa.pl/post/i-tupotaniem-bosych-ng-bez-sowa-i-zazdroci-kci-si-ze-wszystkimi-i-albo
http://wytrzymaleopony.zgora.pl/na-tuziny-gdy-taki-jegomosc-nie-czymze-jest-cyfra-lub-nazwa-wobec/
http://wiecejbit.opole.pl/post/prawda-nie-mona-byo-gniewa-si-na-niego-z-na-dziewczyn-opart-o-cian-stojc
http://tylkoszukac.zgora.pl/obelg-oskarzen-na-zmarla-twoja-matka-byla-phuzapalka-zgasla-westchnal-i-zwrocil-sie-do-motyla/
http://dobrybit.olkusz.pl/post/to-tam-obejrza-si-nawet-lekkim-wahaniu-postanowiem-e-mj
http://takietricki.mragowo.pl/zdawal-sie-natezac-uwage-i-mnie-z-widocznym-niepokojem-tak-pragnal/
http://fajnelato.opole.pl/moze-w-przeciagu-trzech-latbylo-blogoslawienstwem-ale-tak-dla/
http://duzoszyb.zgora.pl/sluzac-bialym-ludziom-na-morzu-przez-i-ja-przylozylem-reke-ale-nie-jestem/
 
 
The ideal canine weight-loss weight-reduction plan is high in protein, low in carbohydrates, and reasonable in fats, which satisfies the appetite. With its weight loss program of pink meat, butter, cream, cheese and mayonnaise, it is one of the diets that appeals most to males. More carbs are launched to your weight loss program with the aim of understanding what your best carb consumption is to maintain a healthy weight for all times.\n\nHow long you keep on the food plan is determined by how much weight it's a must to lose. Vegetables are very tasty and are indispensable inside our daily weight-reduction plan, these possess a low calorific value while rising volume and not contributing to weight achieve. Summary Salmon is high in both protein and omega-3 fatty acids, making it a good selection for a wholesome weight loss food regimen.
خارج شده است
 

این صفحه در 0.073 ثانیه 25 نمایش داده شد.