انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

خدایا :
قلبم تشنه نور و عشق توست ، هر روز به افکارم و آرزوهایم بیا ،
به رویاها و خنده ها و اشک هایم بیا ، از سر رحمت در فراموشی هایم پدیدار شو ، به مار و زندگی و نرگم بیا .
خدایا !
از سر لطف و عشق با من باش ...ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: آنچه درباره اعتیاد و مواد مخدر باید بدانیم (4)  (دفعات بازدید: 29779 بار)

رضا - اینترنت

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +233/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 1,864
 • آی فلانی ، رسم همه خوبان این است ؟..
  • وبلاگ الکلی ها و معتادان گمنام

افزايش آمار مصرف کراک       متخصصان و کارشناسان موضوع اعتياد در گفتگو با «سلامت»:

افزايش آمار مصرف کراک

بر اساس آمارهاي موجود، اين روزها كراك و شيشه طرفدار بيشتري پيدا کرده‌اند، چرا که جوانان و نوجوانان آنها را بر عکس ترياك و هرويين، ماده مخدر و اعتيادآور نمي‌دانند و شايد چيزي مي‌دانند در حد يك قليان تفنني.


دكتر شاهين شادنيا، رييس بخش مسمومان بيمارستان لقمان در گفت‌وگو با سلامتيران مي‌گويد: «آمارهاي بيمارستان لقمان نشان داده که مواد‌مخدر در سال گذشته سومين علت مسموميت و مرگ‌ومير ناشي از آن بوده است.» وي خاطر‌نشان مي‌كند: «مواد‌مخدر در كل براساس نوع اثرات‌شان به دسته‌هاي مختلف تقسيم مي‌شوند. يك دسته از آنها مواد‌مخدر شبه‌مرفيني است كه شامل ترياك‌، هرويين و اشكال دارويي مثل كديين، ترامادول و مورفين مي‌شود و دومين گروه از موادي كه مورد سوء‌مصرف قرار مي‌گيرند تركيبات توهم‌زا هستند كه سردسته آنها حشيش و بعد از آن lsd است. همچنين تركيبات محرك از قبيل آمفتامين‌ها (اكستازي و شيشه) در رده سوم اين دسته از مواد قرار مي‌گيرند.»

رييس بخش مسمومان بيمارستان لقمان با اشاره به اينكه در مراحل بعدي، آرام‌بخش‌ها كه سردسته آنها الكل است مورد سوء مصرف قرار مي‌گيرند، توضيح مي‌دهد: «البته در كشور ما به‌صورت سنتي تركيبات مخدر شبه‌مرفين شايع‌تر از گروه‌هاي ديگر هستند، به‌طوري‌ كه از سال‌ها قبل ترياك و بعد از آن هرويين سردسته اين مواد محسوب مي‌شوند.»

دكتر شادنيا بيشترين موارد مسموميت را هم به اين دسته از مواد نسبت مي‌دهد و مي‌گويد: «معمولا افرادي كه اين مواد را استعمال مي‌كنند، علايمي مانند خواب‌آلودگي، تنگي مردمك چشم و تنگي و افت تنفس در آنها ديده مي‌شود، به‌طوري‌ كه حتي همين افت تنفس و به‌دنبال آن كاهش هوشياري به مرگ فرد استعمال‌كننده منجر مي‌شود.»

معاون آموزشي مرکز ملي مطالعات اعتياد نيز در اين‌باره معتقد است: «جديدترين ارزيابي صورت گرفته از توزيع و پراکندگي مدل اعتياد در کشور نشان مي‌دهد که کراک (هرويين فشرده) به رتبه اول مصرف در مناطق پرآسيب شهرها رسيده است.» دکتر آذرخش مکري با بيان اينکه معمولا مصرف ترياک در مناطق مرفه شهرهاي بزرگ رايج است، افزود: «اين در حالي است که کراک با سرعت بالاي شيوع به پرمصرف‌ترين ماده در شهرها تبديل مي‌شود.» وي ادامه داد: «مشاهدات ما در مورد مصرف مواد محرک و شيشه، تمرکز بيشتر آن در شهرهاي بزرگ و پراکندگي مصرف آن در همه اقشار اعم از ضعيف تا قوي را نشان مي‌دهد که اين موضوع بر خلاف نظر عامه مبني بر شيوع غالب مصرف مواد محرک در اقشار مرفه جامعه است. از طرفي، پراکندگي شيوع مصرف شيشه در اقشار مختلف در حالي است که مصرف ماده‌اي مثل کراک اغلب در اقشار ضعيف و متوسط رايج است.»

حامد اختياري، مسوول آزمايشگاه عصب- روان‌شناسي مركز ملي مطالعات اعتياد نيز با هشدار نسبت به افزايش اعتياد رواني به ماده كراك مي‌گويد: «مصرف كراك باعث احساس گرفتگي، خارش، لذت، بي‌دردي و حالت خواب‌آلودگي مي‌شود.» وي ادامه مي‌دهد: «اگرچه اين احساس لذت و بي‌دردي در دفعات بعدي مصرف مرتباً‌ كاهش مي‌يابد اما از شدت يبوست و مردمك تنگ بيماران وابسته با وجود مصرف طولاني مدت عموماً چندان كاسته نمي‌شود. در عين حال، با وجود علايمي كه كراك در فرد معتاد ايجاد مي‌كند، نكته جالب اينجاست كه ماهيت اين ماده به عقيده كارشناسان در كشورهاي غربي كاملا با نوع مصرفي آن در ايران متفاوت است.»

دكتر كامبيز سلطاني‌نژاد، متخصص سم‌شناسي و مشاور علمي مركز اطلاع‌رساني دارو و سموم نيز مي‌گويد: «اين ماده در كشورهاي غربي، كوكايين ناميده مي‌شود ولي در كشور ما با درصد خلوص بالاي هرويين به فروش مي‌رسد و موجب تشديد اعتياد به‌خصوص در جوانان مي‌شود ولي در ايران اين ماده علاوه بر دارا بودن مقادير زيادي هرويين، متأسفانه ناخالصي‌هاي آلوده‌كننده‌اي هم دارد و حتي در نمونه‌هاي بسيار زيادي از اين ماده به اعتراف وارد‌كنندگان، مدفوع انساني ديده شده است كه همين امر موجب آلوده شدن بدن مي‌شود.»

وي با تاكيد بر اينكه كراك هم جزو مواد توهم‌زاست، مي‌افزايد: «با مصرف كراك، تنفس سطحي ضعيف شده و درصورت مصرف زياد و مسموميت، قطع تنفس مي‌تواند باعث مرگ مصرف‌كننده شود اما نکته بسيار مهم اين است که احساس ولع مصرف و نياز شديد به مصرف كراك، ممكن است موجب شود بيمار وابسته براي رسيدن به آن به هر كاري دست بزند و اين موضوع به شدت سلامت جامعه را تهديد مي‌کند.» از طرفي، مديرکل امور اجرايي ستاد مبارزه با موادمخدر، روند مصرف کراک را در کشور در حال افزايش مي‌داند و مي‌گويد: «اين ماده مخدر نيز هم اکنون رتبه دوم مصرف را بعد از ترياک به خود اختصاص داده است.» دکتر محمد مسعود زاهديان ادامه مي‌دهد: «متاسفانه به دليل تبليغات و سوء‌استفاده شبکه‌هاي ماهواره‌اي ميزان مصرف انواع مخدرهاي صنعتي در کشور در حال فزوني است که البته استقبال از آنها در بين جوانان بيش از ساير اقشار است.» وي در پاسخ به اين سوال که آيا ميانگين دسترسي افراد در مدت زمان کمتر از 15 دقيقه به مواد مخدر به ويژه کراک و شيشه صحت دارد، به خبرنگار سلامتيران مي‌گويد: «البته زمان مشخص شده و ثابتي در ميان نيست اما با توجه به اقدامات پليس در خصوص برخورد با توزيع‌کننده‌هاي مواد مخدر اين زمان افزايش پيدا کرده است.» دکتر زاهديان در ادامه با اشاره به يافته‌هاي پژوهش‌هايي كه تاكنون درباره ميزان شيوع مصرف كراك در جامعه و عوارض اعتياد به اين ماده انجام شده است، خاطرنشان مي‌کند: «براساس يافته‌هاي اين پژوهش‌ها «کنجکاوي و بي‌اطلاعي نسبت به اعتيادآور بودن روحي و جسمي شديد اين ماده» و «دسترسي آسان» از مهم‌ترين عوامل شيوع مصرف كراك در جامعه به ويژه در بين جوانان است.»
خارج شده است
مامیآموزیم که درزندگی تضادها،جزئی اززندگی هستندویادمی گیریم که به جای فرار،آن هاراحل کنیم.آن هاقسمتی ازدنیای واقعی ماهستند.مامی آموزیم که بامشکلات احساسی برخوردنکنیم
مابامسائلی که پیش میآیندروبرومی شویم وسعی نمیکنیم که آنهارابه زورحل کنیم.ماآموخته ایم هرراه حلی که عملی نیست روحانی هم نیست

bvr5b3hbfg

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +1/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 281
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • pqr904
military salute
« پاسخ #46 : 19 آوریل 2016، 07:21:21 pm »

Wang Yong is an upcoming military veteran in the army for five years of life let him remember, from just to the company even grab are holding the new recruits to the army shooting model, this road is long and hard, but he never gave up, he is a cheerful person, always ready to help others all my love, he is,chaussure air jordan soldes, at the moment, he filled with a thousand regrets five years in the army, life is coming to an end, he will begin a new journey,nike tn pas cher, good brother, take care, I hate you, Wang Yong heard a loud and familiar voice, a look back,scarpe hogan outlet, his comrade Zhang Ming, he turned so,tn requin pas cher, in the body of Zhang Ming hammer punch, good brother,chaussure tn pas cher, I also remember our agreement,hogan outlet online, of course, returned to his hometown, to contribute to the construction of new countryside together ah, well, yes, not a person, That's settled then., two At the same time, extend the hand, however, did not hold together,hogan outlet, but invariably lift up,mont blanc pas cher, a solemn salute, two lines of hero tears, then is two eyes firm,
HTML template salute
Related Articles:
 
 
   Escape dre
 
   The surprise attack on Pearl Harbor
 
   At night
 
 
  The failure of love is Dutch act, maybe, in modern society, as long as two people to heart strong enough, not what can not become the. It involves material, housing and food. Although housing prices remain high, but borrow some Shoufu housing loans are generally not a problem. Now is the only son, more be nothing difficult.
خارج شده است
 

این صفحه در 0.073 ثانیه 26 نمایش داده شد.