انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

مکاشفه بخوانش، آگاهی یا چیز دیگر، اینها نام های بیش نیستند، اما سکوت محض است که ذات و جوهر است. هیچ چیز در تو تلاطم را باعث نمیشود،هیچ بادی در تو موج ایجاد نمیکند و در این حالت است که به ملکوت قدم میگذاری

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه دویست و هفدهم  (دفعات بازدید: 18946 بار)

bh47gsgere

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 274
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • def180
I love him
« پاسخ #30 : 02 مه 2016، 11:52:40 pm »

but that he must not know the furthest distance in the world,air max 95 france,
But
 is not you don't know that I love you,sac goyard pas cher.
 some people say that the furthest distance in the world is not between life and death,louboutin pas cher soldes.
But
The HTML template I love him
I love the
,scarpe hogan outlet, I love you,hogan scarpe outlet, but can only stand behind you,sac goyard pas cher, always be your shadow.
,chaussure air jordan soldes, I stand in front of you,hogan outlet, yet you don't know that I love you.
 wrote to him: sw
Related Articles:

Shawshank

To control

I am 2014

The first time I met Yoko is what the occasion, the boy has forgotten. Is probably in a speech a professor, occasionally and Yoko's eyes met immediately like suddenly heard like early morning walks clockwise, days to clear the joy with "tick" sound, as if to infiltrated into the blood as. Who would dream, which is visible only in a dream to the girl.
خارج شده است

yzhq82ury

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 230
    • lmn842
Liverpool announced the absolute main season wins Chelsea but was hit
« پاسخ #31 : 05 مه 2016، 12:54:40 am »

,scarpe hogan outlet
 Liverpool beat Chelsea in the League Cup in the middle of the week, but midfielder Lucas was injured in the game. Liverpool after careful examination confirmed that Lucas was a left knee anterior cruciate ligament rupture. Liverpool have revealed that Lucas will be in the near future, but he will miss the rest of the season.
 as Liverpool's midfielder Lucas in the first 13 games in the Premier League in 12 appearances, all for the first time,hogan outlet online, he also played 3 games in the League cup. Lucas's injury is a big blow for Dalgliesh and Liverpool because he is one of the best players in the past two seasons. For Liverpool this season has in the league and cup twice beat Chelsea and in last weekend's game 1-1 draw with Manchester City,golden goose saldi, Lucas has in the game proved their worth.
Liverpool announced the absolute main season wins Chelsea but was hit

Chelsea exposure has reached

Chelsea football club is plea

Tong Yi Xu

And in this Sunday (October 5) will broadcast on this series, Zhang Zhixi is zhe Han Zhang jointly planning the event of counterfeit drugs in the palace, unexpectedly again meet Kenny Kwan, Su Qing become into the jail. While the mistress Zhang Zhixi but had to lay plans to escape. The broken mirror couple dead end people refer to the reoccurrence of counterfeit drugs, abuse of the heart.
خارج شده است

bvr5b3hbfg

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • pqr904
Aung San Suu Kyi will travel to Bangkok to attend the world economic forum
« پاسخ #32 : 06 مه 2016، 02:21:59 am »

.President Thein Sein
.Suu Kyi
But process of reform in Burma she was freed in late and 2010 won a seat in Parliament in by-elections last month,scarpe hogan outlet.
She to travel to Europe next month where she is scheduled to accept the Nobel Peace Prize,nike tn soldes.
Ms has spent much of the past two decades under house arrest as a political prisoner.
 Burma opposition leader Aung San Suu Kyi will attend the world economic forum in Bangkok next week,golden goose, which is the first time she left Burma in 24 years.
Burma's is also expected to attend the event,nike air max pas cher.
 years,golden goose scarpe..
Suu Kyi
 in more decades earlier than twoAlso plans
Will attend
Burma's Aung San Suu Kyi is to attend the World Economic Forum in Bangkok next week leaving Burma for the first time in 24
Ms who stayed in Burma because she feared that if she left she would not be allowed back in was given a passport the for first time this month,sac goyard pas cher.
She the summit which takes place from 30 to May 1 a spokesman for her National League for Democracy NLD party told the June BBC,nike tn pas cher.
Amid a
Aung San Suu Kyi will travel to Bangkok to attend the world economic forum
Opposition leader
Related Articles:

Brave to rise, there is not t

Women's health nine kinds of circumstances should pay attention to

Situational dialogue 25 at the hotel

But the fairies had her blessed so she just got beauty rest. For a hundred fifty years she missed balls and film premieres, till prince charming came along singing out a cheerful. Kneeling down he say her cheek hoping that she'd wake and speak. Sleeping Beauty raised an arm reaching for the snooze alarm and her waking words were these:just need five more minutes please."
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019
"focus" with "Fengjie" for example the audience questioned datingprograms
« پاسخ #33 : 06 مه 2016، 05:40:38 am »

in June 9th,hogan rebel outlet, SARFT issued a formal notice two requirements for "datingprograms abuse, fraud, vulgar tendency to rectification. For a time both the popular press and TV pundits, even ordinary viewers have to spearhead the major TV dating show Crusade sound to pour. And in last night (11) of CCTV's "focus interview" column again in the program announced the two circular of the State Administration of radio, film and television, and through the audience questioned, expert analysis and "Fengjie fraud story" examples dating shows the drawbacks pointed out that the necessity and claimed that this kind of program rectification.
 "focus" with "Fengjie" for example the audience questioned datingprograms
< p > last night "focal interview" program announced the notice of the State Administration of radio, film and television for some dating dating programs and emotional story programs: the, that dating shows a variety of malpractice and adverse effects and play the picture then interviewed audience,tn requin pas cher, proposed some this kind of program let the audience questioned, parents did not even dare to let children watch "to prove and so as to summarize the" on these programs should not really dating. " ,hogan outlet online, "to promote the value of the public from the public." "What the audience will do." Other point of view. In addition,nike tn pas cher, for when it comes to "show guest identity fraud, the emotional story of fraud, false", playing the "Fengjie" LuoYufeng tells the story to their picture.
 "focus&quot,hogan outlet; shelling dating programs
< p > on June 9, the State Administration of radio, film and television of the State Administration of radio, film and television (SARFT about further standardized dating class television program management notice "and the State Administration of radio, film and Television Office on strengthening the emotional story of TV program management notice" the two documents, "focal interview" also the were detailed interpretation and claimed to be on which the existence of fraud, excessive speculation, promote worship and other unhealthy value view the phenomenon of remediation. All the programs will include change recording and checks on program content and theme.
< p > as Jiangsu Satellite TV has dating show in the ratings,mont blanc pas cher, the highest column "the sincere not faze" responsible person for the first time to respond said "constraint of the State Administration of radio,hogan outlet, film and television dating programs, these programs help to standardization, favor the program to further improve the quality of." In addition, >
 TV have responded to
" If You Are The One to strictly joint mesh quality
The "focus" criticized the marriage program fraud Xifeng program into counterexamples
 Fengjie appearance expose program fraud
< p > Administration of radio, film and television two notifications and "focal interview" in the detailed analysis of burden of proof let the audience understand the regulation of radio and television dating show determination, and is now able to take corresponding measures,chaussure jordan pas cher, but for parties of the opposition, East, Jiangsu, Zhejiang and Hunan Satellite TV quickly responded and claimed that their programs were not notice that,,Jiangsu satellite TV: "
The
Related Articls:

The Legend of Zhen Huan Zheng

Sun Nan David Tao work together to break the rumor

Mtime time network June 2 reported on   strong

Yesterday, Van Gaal and his family returned briefly to Holland to discuss future, but according to the British media reports, Van Gaal has been United's high-level commitment, before the end of the season, he will not class. "The net" report says the Reds this season revenue shrink is serious, need to pay a hefty penalty of firing Louis van Gaal, the Manchester United top don't want to do so.
خارج شده است

vbxc7y2sgf

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 199
    • opq709
One of my favorite pictures
« پاسخ #34 : 06 مه 2016، 11:56:21 pm »

A picture of my love< br / > to say I draw pictures, it may be more, but I love painting,hogan outlet; to say my favorite picture, look, draw a box open, I will give you &quot,hogan outlet online;see&quot,tn requin pas cher; it!
      &nbsp,tn pas cher;     this picture is a few days before I finished, the theme is about the Olympic Games, a name is "hands, beautify the world,hogan outlet, welcome the Olympic games!" The main character in the painting is on the right side of the screen - Liu Xiang (probably not painted) his hand holding the torch, but not out rushed from the torch flame, but a just out of the green bud germination. "Liu Xiang is run forward, around him full of colorful paintings, there is a clear stream is happily with him go hand in hand?! "Liu Xiang" is the target on the left "cauldron" he will go to the light inside the tree".< br />  & nbsp; & nbsp; &amp,scarpe hogan outlet; nbsp; & nbsp; & nbsp; around the cauldron of all is the fallen leaves and twigs, and above it was shrouded in a cloud of smoke,, not far away there are many factories, discharge with gas, sewage... The whole world out of spirits. Don't worry, you see that just above the middle of the gigantic hand? He was holding a small tree ready to carry it out! All this hand through the place,ugg soldes, everywhere is full of vigour, birds'twitter and fragrance of flowers! This hand to the "Liu Xiang" in front of the road becomes more beautiful!
            know the hands are the hands of whom? He is not only the hand of a farmer, the gardener's hand, but your hand, my hand, we hand! We're going to use this hand to create our common yearning for green olympics!
            after the picture of me, what do you think? So from now on, we will do the painting that only after to make the world more beautiful tomorrow!
          &nbsp,chaussure tn pas cher; put your hands together!Related Articles:

Little by little in life

rhythm

Now think of the scene, still can feel the strength of unity. Crowds of rioters overturned parked the car in the street, the hands of the stones as the murder weapon and smashed the glass shop grab light in the shop all the valuable things; glass smashed buses, will people dragged off and on the streets of innocent pedestrians together to beat.
خارج شده است

cghx0y2drte

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 146
    • uvw421
Not too proud of frustrated without deformation
« پاسخ #35 : 09 مه 2016، 11:26:03 pm »

3, a good mood is to create their own
 we are often unable to change other people's view, only we can change our own. Bad life does not lie in the evil of others, but in our mood becomes bad. Let life be good gold key is in the hands of others,hogan sito ufficiale, give up our resentment and sigh, life will acquire a thing easily. We would like to live a good life, but the objective is not a good life, the reason is always want to wait for others to improve their lives. Don't expect to change other people, you have to be the master of your own life.
 5, do not always with their own too do not go to
 some people often lead to worry because of worry.
 life find something called by others, will never lost their joy and happiness. Vulgar comments will destroy their own personality, secular advice will make himself at a loss. For money and money will make them all, right and right to make their own reckless,ugg pas cher, name and name will make you steal heist. The real me in sedulous pursuit, will become a debris flying with the wind, the secular I have become hateful appearance.
 7, extreme undesirable
 2, do not have to blindly to please others
 1, mediocre defeated an able person was proud of
 learn to appreciate their own, is equal to have access to the golden key to happiness. Appreciate yourself not narcissistic,hogan outlet, enjoy yourself not conceited and appreciation of their own is not narcissism,hogan outlet, appreciate themselves more than their immobility, give yourself some confidence, give yourself a little happy, himself to give yourself a smile, why worry about no life happy??! Often themselves to their own holiday, learn to look for the pleasant mood.
 two kinds of people in the world must defeat, one is a lazy person,christian louboutin pas cher, the other is a proud person. The former what want to do again in "tomorrow", the results always nothing; the latter despises all people in the world, since that he is the most clever, often invite other grievances and resentment, and are often affected by detractors, curse, finally is engulfed by the malicious slander.
< p > life is so short, thinking how to waste it? A wise philosopher once said: "the street people called me, I was even the head also don't return doesn't want to know this boring person." we don't try to hurt others, also do not want to be around other people's criticism, or in accordance with their wishes, and first step steadfast practical skills besides. Especially in the juvenile to go all out to learn skills,hogan outlet, do not be distracted.
 6,hogan outlet online, do not chase the secular honor
 4, to do their own thing to do
 to please everyone is impossible, is not necessary. To please everyone,hogan outlet, is to offend everyone. Deliberately to please others, will only make people sick. Close to others to nature, "speculation" mentality to change. Have time to do things, as always, not to please others, their only real effort.
Related Articles:

Taiwan, returned.

The storm

The Tao is

But when I found a hundred flowers contend in beauty, my misfortune - I is far inferior to the others. Like holding the moon, the leaves of flowers. A debate class, the students are There were many discussions. I was a member of the opposition, while the argument was thrown into the high, I want to have a try. Confident I held my hands up, get the right to speak.
خارج شده است

vbb5c4rqp

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 193
    • bcd204

But in
< p > Haitong Securities, according to forecasts, the deep development of the suspension before 20 fold to $18.02,hogan outlet, according to 80% to 120% of additional range is calculated, the additional price may 14.42 yuan to 21.62 yuan between, hypothesis in 2009 the deep development still don't pay cash dividend and maintain 2009 first quarter around 58% of risk weighted assets proportion, can the deep development of the capital adequacy ratio of a simple calculations. If $18.02 for the issuance price estimates, additional 5 million shares will make this deep development of capital adequacy ratio increased to 11.83% level,hogan outlet, at the same time, the core capital adequacy ratio is expected to increase to 8.13%, a one-time settlement of the capital gap.
 for the deep development, long-term subject to the capital bottleneck, deep development in the 2002 to 2007 network addition has been very slow, even in 2007 after the capital adequacy ratio, the asset size is still lower than the same industry. If you only rely on endogenous profit retained, even if the 2009~2010 does not pay dividends in deep development,hogan sito ufficiale, as of the end of 2010,air max femme pas cher, its core capital adequacy ratio is only 6.2%.
 however, there is also an analysis of the view that if the deep development of independence, and the development of the peace and security of the bank's Ping An Bank
Everbright Securities: can continue to hold a deep development, but do not recommend buying
 Xie Shaoping
< p > however, up to now, Ping An bank outlets only distribution in Shenzhen, Shanghai, Fuzhou,air max pas cher, Quanzhou and Xiamen,hogan sito ufficiale, and deep development has been in the 18 economically developed cities set up nearly 300 branches,golden goose saldi, which coincided with the peace building national commercial bank's strategic intention agreement.
< p > according to the prediction of the Orient Securities senior policy analyst Wang Xiaogang,scarpe hogan outlet, according to the peace of the strategic intention and financial situation, peace will be the deep development of the equity ratio control in 30% is more appropriate, there is no need to privatize.
< p > mergers and acquisitions theme and has been for the capital market created numerous money "myth" China Ping An 601318.SH 02318.HK mergers and acquisitions (M & A), Shenzhen development a (00000 1. SZ) the huge "marriage" is destined to become the focus of the market outlook.
 therefore, through the way of private placement to solve the capital bottleneck, seems to have become a deep development of the road had to go. Through the peace with the bridge of the transaction, the deep development is expected to capital adequacy ratio by 8.53% at the end of a season in one fell swoop to enhance regulators to more than 10% of the "red line".
, the subject of speculation of the "smoke", entered the peace, exactly what can bring deep development?
 solve the capital gap
 growth space is how old?
 in accordance with the strategy of peace, with insurance, banking, asset management as the core business system of the comprehensive financial services group has been its development goals. Ping An chairman and chief executive officer has repeatedly mentioned in public, the bank will be the main growth point of peace in the future, but also the key to the integration.
Related Articls:

Exposure t

Yunnan cop

It is understood that the project by the China Metallurgical investment and construction, Zhuhai, China Metallurgical Investment Co., Ltd. is responsible for the implementation of investment. Since the December 16, 2009 project started to start in March 28th this year, only 100 days to complete the work required to complete the work of 500 days.
خارج شده است

dfg2s5erty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 226
    • nop773
300 praise Lin
« پاسخ #37 : 10 مه 2016، 05:47:41 pm »

You must think of Lin Chong
< p > Linchong only weakness is the only patience, but Linchong when Chao Gaihou, to iron the heart, no longer so weak, to kill Wang Lun, and Zhaizhu yielded the position of the Chao Gai.
 one day, Lin Chong was the two runner pressure to the small whirlwind wood in the house. Very glad to see the wood, and gave two officer some money, let them stay a few days in the house. At night, put the wood in the banquet table, gave a banquet in honor of Lin Chong.
300 praise Lin

Worry 400

My motto i

My childho

For a moment, I really can't adapt to it. Learning life in high school is really stressful. I can't keep up with the rhythm of my teachers and classmates. I keep telling myself that this is normal. Just entering high school may be like this. But I failed again and again, again and again, and I lost my confidence. I was like a small turtle began to have its own back.
خارج شده است

idh9bhe4u

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • qrs631
Tanas will return to military service, three bad guy into a farewell
« پاسخ #38 : 10 مه 2016، 08:06:09 pm »

< p > although four brothers first screen meet, but in order to avoid you start shuabao mode ", Zhou Zhiyong is" painstakingly ",scarpe hogan outlet, as far as possible less to arrange your opponents play." Since the shooting scene is not funny,nike tn femme pas cher, every time the conference and meet time we have become a paradise.
 Poster
< p > "love the godfather of the three" bad guy "tells the story of three good friend of" nonsense "(up), Fujisawa" (our ornaments) and "bullfrog" Qian Fengshi, respectively, because of three women hit the bowl after and abjection, they decided to form an alliance, reported for each other revenge story. Small five tanas in the film played our ex boyfriend, seriously ill and first love in the hospital again, the fate of reverie. Director Zhou Zhiyong also said with a smile, the fifth in the film "s..e..x" the most worth looking forward to.
< p > Phoenix Entertainment News spicy love comedy film "the love the godfather of the three" bad "guys" directed by Zhou Zhiyong,scarpe hogan outlet, Ming, Cherrie Ying, Zhang Meng, Xie Yilin and everyday brothers member Qian Feng, koji Yano, tanas (P5), Tian Yuan and other starring. Film will be on the 15th of January 2016 landing the major theaters,hogan sito ufficiale, everyday brothers gathered in a film can be described as rare,louboutin pas cher, attracted more and more attention, which will become the fifth tanas to return to military service before the last movie. The role of Koji Yano
< p > about five coming back to Korea to service military temporary screen,hogan outlet, Qian Feng, our starring also said that film was shown at cannot gather promotional activities, is very sad,nike tn, looking forward to his return. The fifth had admitted in an interview, "fear disappeared in the eyes of the audience also disappeared in all my heart." Users have also expressed dismay and retain the feeling: "every day without you, we will not forget you!"
Tanas will return to the service of "three" bad guys &quot,goyard paris;into" farewell to

Di Renjie's God dragon releas

Han

Angelababy white lace skirt, Chao white suit, Tahara white X-ray trousers have unveiled the conference site, interactive sessions, Tahara will represent their first love feeling rose flowers, live media gave as a Christmas gift. Tahara Emiyan: "go to school, when close to male students send flowers do not dare to take home, again afraid teacher found hidden in a drawer, a long time becomes dried the." First, ignorant shy feeling caused by resonance field.
خارج شده است

bvr5b3hbfg

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • pqr904
savings
« پاسخ #39 : 11 مه 2016، 02:07:11 am »

savings< br / > in life on the road, I carefully but firmly across every step, every step, I benefited from, I will get the tentacles, gradually accumulate.< br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; meet red rays of the horizon of the clouds, my stomach one sitting on the parallel bars,scarpe hogan outlet, lost in thought. Suddenly, being patted the shoulder. I turned around and met her first. She smiled and said to me: "you how a person, no one to play with you?" I nodded, I'm not gregarious,hogan sito ufficiale, often a person in a daze. "Then we play, than this." She patted the parallel bars, "we will see who made a long time." Finish saying, then first began. Than on!" Of course I followed. We neither want to admit defeat,nike tn pas cher, know each other's face flushed, only a fizz almost landed at the same time. We sat on the ground and laughed.
            I found, originally a playmate is so happy./>   
  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; she and I though often play together, I also did not expect to meet her at the remedial classes will. I did not know her name,hogan outlet online, and she was amazed at her excellent performance. Counseling course is not easy, I was often foggy,hogan outlet online, but she always put things in the classroom understand so well.
            when I stuck in the problem,hogan outlet, she always sits next to me,hogan outlet online, with a few points that seems to have a magic touch pen lightly, to explain a problem, it will magically unlock. With her help, my grades have improved so much in class.
            originally, a teacher, is as easy.
            friend< br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; she and I have been unknowingly become the good friend, from everywhere playmate, she when my little teacher, up to now, we have become the every time go to school, go home together, for the sake of each other, no words don't talk about good friends.< br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; the rain gradually under the Dalai the and rain heavily draped over my umbrella,hogan outlet, my heart has a strange feeling. It prompted me to speed up the pace. Near, she was still waiting there,;Related Articles:

Sweet litt

allergy

Nowhere to say

Because at that time the Changqing in the road, so whenever go to that part of the road is simply all over the sky yellow sand, sitting in the window will invariably put all the car windows closed on the. Then the bus only sleep trembling, as if they are in danger of tipping.
خارج شده است

cnyeh119a

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 248
    • vwx572

certificate gold company statistics found: brokerage firm to finance demand strong
 the current market conditions, the securities company of financing demand is increasingly strong. Shanghai securities news from China securities finance company was informed that, in accordance with the 52 securities companies to carry out the funds demand statistics,hogan outlet, by the end of 6 this year, the new brokerage financing needs to reach 25 billion yuan.
5 days after the Spring Festival in
 however, the new export orders fell this month, the initial index fell to 49.8.
< p > gold card company recently to 52 securities company funds demand intention of statistics, results show that,hogan olympia outlet, by the end of the month, in the existing 160 billion yuan financing balance based on, the securities company new financing demand for funds more than 100 billion yuan. The number of securities companies, Huatai Securities, Shenyin Wanguo Securities, China Merchants Securities and other new financing needs are over 1 billion yuan. By the end of 6 this year, the new brokerage financing needs to reach 25 billion yuan,hogan outlet, is expected to turn the balance of financing will be more than 40 billion yuan.
 listing Corporation executives are now leaving the tide 16 corporate executives resigned as
 after the Spring Festival period after the sale of shares lifted climax, the sale of shares lifted this week, the scale continues to remain high. This week (February 25 to March 1,) a total of 6.683 billion limit the sale of shares of the lifting of the ban, involving 22 stocks, according to the most recent closing price calculation, lifted the market value of 621.91 billion yuan flush data show.
, Shanghai and Shenzhen two frequent executives,hogan outlet online, and even the same listed.
2 month HSBC PMI preview value fell to four hit a 50.4 month low of
 news:
RQFII investment pilot approach will be implemented or the introduction of hundreds of billions of funds
The two cities within a narrow range up 0.50% of the real estate sector led the paper
< p > Phoenix Finance hearing in the afternoon,hogan outlet, the two cities continue in early trading in a narrow range of shock trend,hogan outlet online, wine, real estate, paper sector continued to decline, and environmental protection, 3D printing, water and other home or before. As of press time, the stock index at 2325 points, up 0.50%, Shenzhen component index reported 9344 points, up 0.21%.
< br / > the China Securities newspaper reporter 24 from the China Securities Regulatory Commission was informed that the Commission has recently completed the renminbi qualified overseas institutional investors domestic securities investment pilot approach "to modify the program, the ongoing ministries sign,hogan sito ufficiale, will soon be implemented. In addition, Taiwan investors to carry out RQFII business matters will also be made progress,air jordan homme, the details of the operation is under study. Analysts pointed out that is currently still in the Hong Kong market up to 2000 billion yuan rqfii line available for use, and the Taiwanese market rqfii gate. The move is expected to market introduction of hundreds of billions of dollars of new money.
 limit the sale of shares this week to continue to maintain a high level of
< p > according to Hong Kong media reports, HSBC announced in February China Manufacturing Purchasing Managers Index preview, index fell to 50.4, a four month low, but continuously for 4 months in more than 50, reflect the manufacturing sector as a whole is still in the expansion.
 bad news:
Related Articles:

CITIC Bank net profit decline

Lunch revi

Inter offi

At the moment, the negative impact of all luxury goods will in the night of the elite erosion exhausted, into people's rational thinking, so harmonious. To open the door for luxury goods, like a light source, both shining on the way, but also to guide the students in the future direction.
خارج شده است

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 286
    • def870

,tn femme pas cher< p > according to foreign media reports,air max homme pas cher, paramount to Paramount Pictures label,hogan outlet, before 2014 launched the second animated, currently scheduled the film has not been released, but since Rango fame and fortune,tn requin pas cher, there is no reason not to a sequel novel. Paramount now and DreamWorks have a contract in hand,hogan outlet, some time ago to selling global the Kung Fu Panda 2 "(film critic) is paramount is responsible for the issue, then there are the Shrek outside work, the cat in the boots will become two companies jointly products. In the field of animation for Paramount high-profile,hogan sito ufficiale, DreamWorks did not comment. Is this the paramount intervention will change Disney and Pixar hutch hegemony pattern?
 "Rango" red box office to paramount to the animation industry confidence
"Rango&quot,hogan sito ufficiale; red box office film animation brand will build confidence paramount
 movie nets July 8 reported < / strong > by "Pirates of the Caribbean" three former director Gore & middot; Director Verbinski, Johnny & middot; Depp, Bill & middot; Nighy stars such as voice animation "Rango" in the United States created $1.6 billion in box office. The film honors and media one-sided applause, so the film side of paramount animation industry confidence. Recently, paramount announced the establishment of a special animation department, paramount animation,mont blanc porte mine, the animation market formally.
Related Articls:

Jackie Cha

Wang Jing

Warring St

But now three films were not released, we are unable to evaluate his performance, had to focus on his favorite topic of which one of them to ask questions, this let him quite a headache, "can not be said," ask again began to play Tai Chi, "Chen Kaige shot a costume drama, Jiang Wenpai was one of the age play, Feng Xiaogang pats the a modern drama..."
خارج شده است

bdfg89exc

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 202
    • mno779
Head volt dumplings
« پاسخ #42 : 12 مه 2016، 02:52:04 am »

Head volt dumplings
  and historical allusions
  cultural heritage, just a year to three daysMr. season / because of hot days, people loss of appetite, the so-called "guxia", therefore, the this season, people will do something nice for them to eat, to increase people's appetite.

and  came to the festival
  Memorial . In fact, this is me
  a person,scarpe hogan outlet, every year, what holiday or anniversary, according to tradition,hogan outlet, conscientious to go
  taste history gives us the culture heritage.

wife in
    's daughter, I am the only one at home, no one to make dumplings! So, have intentnesses. Unexpectedly, after work had an accident
    moved to .

friend  bought 4 bags of Boiled dumplings for me, also jokingly said: "the sister-in-law is not at home, take care of your sister"! After repeatedly shirk,nike tn pas cher, still insisted on leaving me. To tell the truth, not several bags of Boiled dumplings are very expensive, but this time after a friend's hands,goyard prix, but showed thick
    friendship ,nike tn pas cher, showed the priceless Boiled dumplings. On this day, so delicate that these, not a true love, never mind
    is also thought about, in any case.

Some people say:

Related Articles:

The reason you are tangled, is too much care about the pros and cons

Quit smoki

Titles have such a sentence: "in each year for three consecutive years, have 3 million people commit suicide in Japan, there is such a Chinese Mr. father / in tenaciously tearful alive!" The film has changed the misunderstanding and prejudice of many Japanese people in China. The hero of the film, is a migrant workers working in Tokyo for 15 years, Shanghai man.
خارج شده است

terdd54jer

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 168
    • mno487
Like leaves to leave the tree
« پاسخ #43 : 13 مه 2016، 11:12:43 pm »

Like leaves to leave the tree
, respectively, the tree, the leaves will not forget you! Respectively!

< p > leaves from the tree, the leaves will fall to around,louboutin pas cher, she would be proud to others,hogan sito ufficiale, said: "I belong to the tree and the tree powerful tree" then let tears flow, let the memory to reproduce, despite missing the wanton!
 primary school memories, the memories of childhood, will be forever remembered.
 primary school students, teachers, leaders. Everyone left a memory in my mind. Deep memories, bitter memories.
 at this time of me, just as leaves left the tree generally helpless. Tears across the cheek, but also helpless.
 each have their own dreams, each have their own friends,hogan interactive outlet, each have their own memories.
 in the world,scarpe hogan outlet, respectively, as leaves to leave the tree as usual, ordinary, helpless.
 six years of primary school time blink of an eye disappeared without a trace. Standing in the memories of the past,spaccio hogan outlet, like the sweet and bitter,air jordan pas cher, happy and sad. Suddenly, unexpectedly found face left a tear. Hold graduation photos, alone with bitter.
 because the memory is so beautiful, so beautiful. The beautiful do not want to regard it as a memory, but as the eternal.
 a collective,tn requin pas cher, so scattered, scattered around the town,hogan rebel outlet, slowly, will spread to the whole of China, and finally, will be scattered throughout the world.
;
Related Articles:

Rose _3

There is l

Youth

For fear of the dog scared away birds, immediately expelled ten feet outside. A sieve with Valley busy, breath pull string. The birds were round, lift the screen to catch birds birds escape. You overtake the foot, but its wings are flying. Today, although no harvest, I am waiting for the moment the most happy.
خارج شده است

itraf630a

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 140
    • vwx448
Wine stocks rose Bikong liquor stocks at the begin
« پاسخ #44 : 14 مه 2016، 02:03:28 pm »

< br / > the wine industry as a whole plate performance is growing rapidly, stable profits to the wine sector is always many fund investment preferred, and in the context of the aftershocks of the,hogan outlet online, exchange funds seek hedge or further push up the plate stock price.
Wine stocks rose Bikong liquor stocks at the beginning of this year has basically doubled
< p > Phoenix Financial News 10 points after, wine stock reappearance Bikong rallies,goyard soldes, Shuijing Bono more than 8 per cent,air max femme pas cher, Laobaigan wine rose more than 6%,hogan outlet online, Gujing Distillery Yanghe, the ancient Yue Lungshan rose more than 3%,hogan rebel outlet, the liquor stocks continued strong, the entire recording. Liquor stocks earlier this year to the present, the basic double,hogan outlet online, becoming the most powerful plate in 2012.
< p > from the point of view of the history of the past,nike tn pas cher, China's beer monthly production presents regular seasonal cycle fluctuations, every summer is beer consumption season, this year the beer consumption for the upcoming season, beer company business performance of the chain will be monthly substantial growth, therefore,hogan sito ufficiale, to enter the season of beer shares, will also become the object of market and pursued.
Related Articles:

The iron and steel sector col

Bad news T

Commission

Although Huijin holdings shot that management has begun to consider to maintain a stable stock market, but policy and no real positive stimulus and expansion of new shares are still ongoing, in October and a considerable scale of new shares issued wait, so in the long term trend of a shares still need caution.
خارج شده است

این صفحه در 0.204 ثانیه 26 نمایش داده شد.