انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

وقتی درد یکنواختی بیشتر از درد تغییر شود ، آنگاه تغییر می کنیم ...

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه دویست و چهاردهم  (دفعات بازدید: 10401 بار)

gqg8eob9g

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 285
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • efg174
Lego Batman will be set to shoot 2017 Lego Batman Superman
« پاسخ #15 : 11 مه 2016، 11:35:59 pm »

< p > much attention "Le big movie 2" fixed gear 2018 May 18, although the tall music movie director Chris Miller and Phil - Rhode is still the backbone of future LEGO movie series,tn requin pas cher, but in the sequel to "Le Gaoda Movie 2",hogan outlet online, two people will no longer be pro directed tube, only is to participate to the identity of the producer. Chris Miller and Phil - Rhode this year the main project "LEGO Ninja" original released in 2016,scarpe hogan outlet, and now Warner announced its schedule delay to 2017 September 22. The first meeting with you, Lego Batman big movie will bring together the various DC hero.
 last year's release of the "music big movie" caused "Lego" wave, but also crazy to pull $468 million (more than 29 million yuan) at the box office. It is reported that,scarpe hogan outlet, "Yue tall Movie 2" finalized the new director Schrab Rob. TV drama director born rob Schrab previously directed sitcom the moron alliance "parks and recreation" the Mindy vexed thing "and a spoof of the practice of drama" Grey's anatomy, "doctor" children's Hospital "," Le big movie 2 "will become his big screen debut.
2014 in October, Warner Brothers chairman and CEO Kevin Tsujihara would have been to the public said that Warner recently produced plans include 10 DC superhero movie, three "Harry Potter" series fan and a few "LEGO" series of films. These films will be the focus of the next five years,hogan outlet, the plan.
&quot,hogan outlet online;Lego Batman" will be set to shoot 2017 Lego Batman Superman
 &quot,nike tn pas cher;Le tall movies".
  time Reuters recently,tn requin pas cher, Warner released three "Lego" series of films of the schedule. Among them, the most early to meet with you will be not yet named "LEGO Batman movie, the film will be on February 10, 2017 release.
Related Articls:

A Sa night boyfriend Valentin

Ang Lee will be a sequel to the film side the natu

But now three films were not released, we are unable to evaluate his performance, had to focus on his favorite topic of which one of them to ask questions, this let him quite a headache, "can not be said," ask again began to play Tai Chi, "Chen Kaige shot a costume drama, Jiang Wenpai was one of the age play, Feng Xiaogang pats the a modern drama..."
خارج شده است

nk75xpre2

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 253
    • ghi910
Petrochemical planes support index two cities conc
« پاسخ #16 : 13 مه 2016، 11:42:12 pm »

plate, China oil rose 3.80%, continue to hold the market. Non-ferrous metals, coal plates in the morning shot up after, have profit taking, a downward trend, Shenhuo shares, Lu'an, international industry rose among the biggest gainers.
Petrochemical planes support index two cities concussion stock index fell 0.37%
< p > Phoenix Financial News on March 20 in early trading today, the two cities both re opened slightly higher, petrochemical planes underpinned stock index, resource stocks also performed better,hogan sito ufficiale, but financial stocks lower pressure index. As of the morning of closing, Shanghai refers to turned green newspaper 2257.27 points, fell 0.37%, clinch a deal the 758.12 billion; Shen Chengzhi newspaper 8504.14 points, fell 1.37%, clinch a deal 407.85 billion.
 gold card Consultant: the resources sector in 2005 to the 2007 bull market is the most powerful performance of the plate,hogan sito ufficiale, at present,mont blanc porte mine, the mainstream funds market indicator turn signs resources sector significantly. 2000 to 2400 points, the main funding, including funds and capital,bottes ugg france, the speculation of the main small cap stocks, the subject shares, stocks, and early 2400 points to 2000 points of adjustment,scarpe hogan uomo, the main funding has successfully completed the transfer of convertible positions,nike tn pas cher, the style of the market has already been converted, by the value of the return transfer for the value of mining stage, the excellent performance of the A shares will become main care funding,chaussure louboutin pas cher, it is recommended that investors concerned about such stocks, with the investment value of the eyes to choose stocks operation.
 agency point of view:
< p > Beijing premiere after the two cities opened higher Friday inertia appeared obvious blunt high resistance movements, blue chips such as non-ferrous metals, coal, petroleum, iron and steel although Piaohong trend,scarpe hogan outlet, "Petrochemical Hutch" is jointly soared, but the financial, real estate, automobile has tumbled, number of ups and downs also shows Pudie the bad situation has been replaced by a continued Puzhang scene. Morning turnover yesterday sharply over the same period increased, both illustrate the differences between pupil increased greatly, also showed relatively heavy selling pressure upstream and finishing the short-term so it is difficult to avoid.
 today
Related Articles:

Threshold of 5 million small and medium investors

Real estate sector fell two or 3.5% cumulative fel

Niu Er new personal articles for newly weds brand Naruko Naruko d 'lux, innovation and R & D out of the latest generation of "good night jelly mask series", excellence from the texture, degree of repair, the absorption degree, stability of active components of the details of the improved, during sleep can layers of penetration, play a high efficient function and maintenance.
خارج شده است

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
    • def238
The beauty of loneliness
« پاسخ #17 : 14 مه 2016، 09:29:11 pm »

lonely beauty also sends out too many emotions, the temptation of our emotions. Only truly lonely with the United States and the United States and loneliness,goyard pas cher, will have our own life to cultivate the number of flowers, and the longer the more fragrant and more concentrated.
< p > lonely people counting life long, singer and romantic from the impression in the heart of praise, elegance in the endless artistic conception and longing, can burn germinal!
< p > lonely spirit most elegant a pen,scarpe hogan outlet, when the pursuit of a career of constancy since the soul overflowing in the study,tn requin pas cher, self narcissistic and fragrance of flowers, the interpretation of the beauty of human nature. Born with all the impetuous is fuzzy forgotten as disposable, to reproduce the fragrance of the soul of flowers, they are careful of the product,hogan outlet online, a thin lonely romantic!
< p > lonely should actually be blooming in the heart the most beautiful flowers,scarpe hogan outlet, rooted in the soil of loneliness, self generated, self imparting. The unique beauty of flowers, flowers are pretty lonely wandering in the air flow through the heart of the sea.
 lonely is the soul of the cautiousness, if open snow on the summit of the mountain flowers, beautiful and solemn! In the flow of time, quietly blooming in the nature world, loneliness, proudly!
 should be a bit lonely, focused on a career or research, loneliness and loneliness is the day. Indifferent attitude of life, concentrated on their own learning, such as the lonely profit education with the bud,louboutin soldes, is experiencing frustration of the wind and rain,golden goose outlet, carrying the joy of conquering,hogan sito ufficiale, step by step towards the success of the other side!
Related Articles:

Soul powde

Kind condu

Have a headache, examination, examination

The car finally to meet us each of us, no lingering on the bus, up to now, it is heartless. Sunlight scattered into the window, we each feel like sunshine, but the teacher must give this piece of sunshine and some shadow - announced the results of the examination, our good although the mood has been hit, but immediately perk up!
خارج شده است

bfh5i2ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • lmn538
Energetic time 500
« پاسخ #18 : 16 مه 2016، 02:19:01 am »

Energetic time 500
 A: vibrant days
 in this vibrant years, really want to really want to stand in the lonely and deserted beach a long time, listening to the ocean deep forceful breathing and let the awareness disappear in the open-minded in, so timid in seawater on the reef's unyielding erosion abandoned. It would be like in the blue sea winds and waves, like a seagull flying free, really want to wait at the seaside, quietly waiting for the red sea delivery when the pains of the magnificent,hogan outlet online, quietly appreciate the sunset falling lingering lingering.< br / > in this vibrant years, really want to Zhenxiang hiking the vast desert, the Sahara treasure exploration, stepping on the vast expanse of grassland,nike tn, to renew the chanting of Sanmao, let the bells sounded in the open, and the wind flying, perhaps this can also have a second Jose, a third Jose tender. Really want to really want to in the vast grassland, dash,scarpe hogan outlet, rough long repeated pastoral care, green and red. The full moon, we are surrounded by red Bonfire Dance, taste the tender eyes.< br / > in this vibrant years, Haoxianghaoxiang paddled raft roundabout on the "with Jiang Zunqing collect, mountains such as biyuzan" beautiful scenery. Shuttling on both sides of the Taiwan Straits and the monkeys live,tn femme pas cher, has been in a canoe difficult "Gallery, perhaps here somewhere will appear" Tianjie rain run as crisp. The grass close but no gorgeous scene. Perhaps there are people willing to once again just because in the mountains "application.< br / > in this vibrant years,scarpe hogan outlet, always want to climb the mountains of dangerous peak, overlooking the group Luan overlapping peaks, enjoy the region of rivers and lakes boating pond. Always think Deng Bingfeng pick lotus, Tianchi smooth although agitation,hogan sito ufficiale, again set foot in the red shop falls on a small slope, play a song of vitality in the years to come endless melody.
 two years: full of vitality
 finally wait until Saturday, my dream finally can be extended. For a moment, the phone rang. I am impatient to pick up the phone: "who ah!" "You haven't woken up yet!" The other side said. The original is a classmate ah! "Today is Saturday. Why did you do that early."!" I'm not happy to say. "Today, go to the teacher's lessons." And hung up. I am one Leng, to make up a missed lesson? So the house was filled with screams......  
 results as can be imagined. Being criticized by the teacher is trivial, after that I was stunned by the teacher actually made 3 sets of questions for me to do. Look around,tn pas cher, only to see the fast rotation of the pen, write only heard a rushing sound. Tong Tong Tong Tong I,hogan scarpe, small voice asked me: "how to do this problem?" I didn't lift my head. "Can a genius like me do it?" A closer look dumbfounded. After to sit at the same table responded with a smile, and then said: "this is my kind of genius to >Related Articles:

Laughter in class 1000

The fossil

The book n

So we choose from the university after the mountain path up the mountain. The mountain road started is not too good to go, not a few minutes I came out of the sweat of a body and farther on the road is steep, later it was on all fours, "climb". I accidentally feet also slightly wounded! Although very tired, I always stick to it, until the top of the mountain.
خارج شده است

cghx0y2drte

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 146
    • uvw421
The little girl's pet dog
« پاسخ #19 : 16 مه 2016، 04:19:40 pm »

The little girl's pet dog
,hogan rebel outlet
< p > when I was young, I go to friend's home and the Chinese new year, saw a, year old little girl,scarpe hogan outlet, standing in front of a whole body white dog cry. The dog like in bed. I used to ask her, "Why are you crying?" She cried side and say, 'white dead. "She pointed to the white fur of the dog, I was depressed, he is not sleeping?,air max 95 soldes, when I touched to the dog,scarpe hogan online, the body is cold, I froze.
< p > I was foolish to live. This is like a,air jordan pas cher, old girl say words to you, I in the mind Kua the she, indeed, dogs also have life, blame she must not be so sad,hogan outlet, and even cry, the original the dog with her in the,hogan outlet, ha ha, this tells us that pet urban life. Please treat them.
 Oh, I said: "don't die on a dog, don't cry!" She looked at me and said loudly: "it is not the same, it was with me, today is poisoned, if it is you, will you not to regard it as right? If you are really not to regard it as right then you, don't care about the life of an animal,tn femme pas cher, they also have life."
Related Articles:

In addition to all the pursuit of success, what we have left

The first

Corpse de

From small to large, nobody tell you how to get rich, they have been living until the dead follow the prescribed order. This is the father's generation of the general outlook on life. Thereout, father then scold me I never bicker with him, because that is the differences in values of two generations of people, I can't completely according to their life view value or view has life been. So, I have been in the bottom of my heart to resist, more time by their own will to create the future of life.
خارج شده است

xy5uitk7m

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
    • uvw144
God opened shares in the three quarter net profit down 61%
« پاسخ #20 : 17 مه 2016، 12:22:22 am »

,hogan roma outlet
 three quarter net profit down 61%
 / reporter Wu Fanglan,tn pas cher, editor Zhu Jianhua
 God open shares
< p > God shares,scarpe hogan outlet, said, in late 2008 and early 2009, international crude oil prices appear larger drop, trigger a contraction of foreign market orders to a great extent,hogan outlet, increased competition in the domestic market,tn requin pas cher, product sales prices, the rising cost of sales and administrative expenses,golden goose outlet, the single season of the profitability of the company in the third quarter cause greater impact.
 God open shares today revealed third quarter results letters show that the company's third quarter net profit of 61.18% yuan, down 0.04,scarpe hogan olympia, basic earnings per share of yuan, down 63.64%. The first three quarters of the company's net profit of yuan, down 7.01%, basic earnings per share of 0.34 yuan,hogan outlet online, down 15%.
God opened shares in the three quarter net profit down 61%
Related Articls:

Guangdong

Research s

Hebei iron and steel issued b

It is reported that taking into account the poor market situation, gold wind technology management has to be issued price limit by 19.8 yuan down to 18.1 yuan, but the market is still not buy it, the subscription is very light, sold to the public the first day of the subscription amount is only 10.3 million yuan. In this regard, the gold wind technology is also reluctant to let the price, would rather suspend the listing plan.
خارج شده است

bdfg89exc

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 202
    • mno779
Tough guy in the classic lines
« پاسخ #21 : 17 مه 2016، 06:03:03 pm »

., remember, I was the youngest, is a good man,air max pas cher, you are bad, so you! (at the beginning of the movie the third played down grab bag people say) < br />. has a force is designed to destroy the evil exists, that is -- I. Cattle B.
. I say you are of good character, who did not point defects. Grass: you do not always say that I am good, in fact, I have many shortcomings.
. you is not very bad, you can also change.
. drinking more water is good for health, smoking is not good. To remind everyone, please pay attention to smoking.
2. I promised to the grass to be honest,hogan outlet online, because political commissar said lies will make people lose the direction. />2. 22,chaussure air jordan pas cher. 2. 2. 2. martial arts pragmatic, rather for his own safety, the shot key,ggdb outlet, is not enough. A snake die, anti snakebite. />2. 2.   

"Tough guy" in the classic lines
;
  /&gt,hogan outlet;. I was good in person!
2. I hit you this,scarpe hogan outlet! A: the
  .... On behalf of the people's education is what you once again
. your weapon?  Red tasselled spear < br />.  any enemy ` only by old hit ` will lose floating ability ` crashed and sank `
. is a kind of force is designed to destroy evil exists,hogan sito ufficiale, that is me. < br />. Hello, I am old and today I, I, I, I again ah < br />. commissar said, lie will make people lose the direction < br />. grass may not wrong, forget her, is not hate her the < />. teach you what! A: />. < br of martial arts in the Song Dynasty we should reduce the number of unnecessary sacrifice. This is Mr. Chairman Mao / said,

Related Articles:

To maintai

2016 beaut

A poem wit

Eyes against the street lights dim, there is full of confusion on the future road. Just like this dark night in how the bright lights are not separated from the fog around. Is forward or indulge in the moment, she did not dare not to decide. There is a breeze, but inadvertently the girl's eyes on the Pearl to the ground, out of the gorgeous flowers.
خارج شده است

atzkax57c

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 105
    • mno039

domestic auto industry in the government of 1.6 liters and the following displacement vehicles,hogan outlet, such as the purchase of tax and other favorable policies and strong consumer demand under the support, an explosive growth of the year. However,air max femme pas cher, in this big background,tn requin pas cher, with small displacement models based hippocampus shares then issued three quarterly Yukui announcement.
 shares fell 3%,nike tn requin soldes, price 5.18 yuan. (Panorama network / Shi Hongbin)
 company announced that,nmd runner femme pas cher, by the financial crisis, in 2009 the car sales dropped,goyard soldes, resulting in loss of performance.
In the first three quarters of the shares fell 3% against losing nearly 200 million yuan
< p > panorama network on October 16 hearing,goyard paris, shares of the hippocampus (000572) on Thursday released a stock car the first three of the Quarterly Bulletin Yukui announcement - 1 month to September this year is expected to 1.7 billion yuan to 2 million yuan loss. Affected by this news,hogan sito ufficiale, shares fell on Friday.
In
Related Articls:

Liu worker

Guangzhou

The main industry in the dold

SEG group is restructuring program and related trading with each other; and SEG Samsung the latest on December 3, namely released Thursday specific plans. Due to the expected progressive stimulation, recently two trading days Shen Saige shows some. On the 23rd session has a time limit; on the other hand volume continued to enlarge, trading was active from the previous month.
خارج شده است

fgh1p1ertt

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • nop498
Woman incense
« پاسخ #23 : 19 مه 2016، 09:20:23 am »

woman can dress up not to say. Light is a woman incense, let you,air max pas cher, no matter for men or women, feel comfortable in a woman heap.
 a woman,scarpe hogan outlet, not only will protect themselves,bottes ugg pas cher, would like the hen guarding the chicks, guarding her husband and child. Such women are examples of women. Even if her man in the eyes of others is a piece of shit, but if she heard his men be bullied, it must hub up hard, similar to today's men and women. Her fragrance can not find the things that can be compared, for the time being compared to salt, no salt of life is unthinkable.
 a quiet woman, her fragrance if jasmine, like there is No. Eventful, quietly do their job; don't say much, never any Tom, Dick or Harry, oblique accusations. Not much to ask,hogan outlet online, ask a man to tell you will naturally tell. Asked,hogan outlet online, he did not want to tell, but also to attend to him.
 three characteristics of a woman is quiet, peace of mind, security.
Woman incense
< p > because there is a large courtyard home that can accommodate a group of children games, so childhood and boy crazy play in a, in the alley, I am the child's head. For a long time, think a woman is really a lifetime.
 a woman, her scent like aloes,hogan outlet online, enduring. She feel comfortable doing laundry, cooking,tn requin pas cher, cleaning these...... A woman must not smoke cigarette with anger, anger of woman, not too good to be true, awesome. The ancients said: in the hall, under the kitchen. I think it's the highest evaluation of women. If you have a solid position in these two places, it is necessary to let the family solid rock. Peace of mind under the kitchen of the woman is not much, so that their own Red Peony under the kitchen man seems to be a little. In fact, it is not mature men and women ideas. Now if its not chowhound prevailed in fuel steeped, how to be chowhound how to eat healthy and happy. In addition, not only can eat chowhound, also took a few dishes. Generally women, if do, be at ease in the kitchen brewing food, not only can make family tooth buccal health fragrant, will give birth to a different kind of brilliant, it is motherhood, women are the brightness. If a man is in the kitchen, along the way, the woman looks brilliant, absolutely envy immortal.
 any woman, practice for a long time, will be the body of such a real woman, a mature man will be intoxicated in this woman, because he felt quiet, safe, safe.
 woman is not the kind of publicity of the choking smell; nor is it full of temptation, so you have a restless taste; it is not aggressive seems to take control of your breath.
 do not know when to start to change,nike tn pas cher, found to be a woman is not bad.
Related Articles:

People on the road, and the l

Endure hap

The dancing circle little drops of water, such as golden dance, happily dizzy wave after wave of vortex. In the face of the wind, with the flavor of the sun, blown chaos of the rhythm of the rain, accidentally bumped into the eyes, so fresh a trace of warmth, self heart leapt, diffuse through the fingertips. Dipped in a drop of rain, on a piece of the sun, write your name, every brushstroke, each stroke, graffiti sunny smile.
خارج شده است

hfgh4q5rrr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 217
    • tuv752
Sentences that show learning attitude
« پاسخ #24 : 21 مه 2016، 02:00:05 pm »

2,nike tn pas cher, with friends, keep a promise inviolate.
     ,montre guess pas cher, irresoluteness, rather than retreat webs.
      2,hogan outlet, irren ist menschlich? It's never too late to mend.
     , non indifferent to Ming, quiet Zhi yuan.
     , The gentleman is open and at ease., the villain often worried.
     , read a book by an intellectual. Do not eat,hogan outlet, hungry, you're not reading.
     , to ease real character, reading should try hard.
That sentence learning attitude
     ,scarpe hogan outlet, learning without thought is labor lost, thought without learning is perilous.
     , if wear.
     , small and whom not to be evil, not good for small.
     , close.
      &quot,hogan outlet;
      I have also had a career, but know also has no boundaries.
      2, have an insatiable desire to learn, tireless in teaching others.
      and the three of us are walking together,tenis asics feminino, there must be my teacher.
      bird, want to fly first wings, who seek to improve themselves to reading.
     , The past is the prologue.
     , and in the original Beowulf force, woman and suspense free countries.
      2, it is a wise man, there must be a loss; a fool,hogan sito ufficiale, there will be one.
     , Forewarned is forearmed.
      22, which we can never forgive.
      hard, know the word all over the world, determined to make the world read the book.
      2, taolibuyan xiazichengqi.
     , and, at the same time.
Related Articles:

70 classic love love is always in the most beautif

Black brother

45 sad love sayings a section of love is not taken

Do not complain, do not complain, do not blame, and constantly strive to climb, will eventually be in the dark night, looking to the beautiful flowers in full bloom. Some of life and self, can be used to overcome, but also used to get along. The fate of the wonderful, not only in imposing between those dull and quiet, is another kind of spiritual strength.
خارج شده است

dhuk89mll

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 240
    • klm412
Phoenix shares Nanjing securities 100 million yuan
« پاسخ #25 : 22 مه 2016، 08:54:04 am »

,goyard soldes
Phoenix shares Nanjing securities 100 million yuan equity income
< p > Phoenix shares (600716) Notice, to meet the funding requirements in construction project development and construction,hogan sito ufficiale, the company,goyard soldes, a wholly owned subsidiary of Phoenix Property intends to sign a "right of return on equity transfer and repurchase agreement with Chongqing Guoxin,air max pas cher, Phoenix Property Right of return will be held in Nanjing Securities 1.98 billion stake in 1 billion yuan of shares corresponding to the paid transfer to Chongqing Guoxin.
< p > announcement said that Chongqing Guoxin and controlling shareholder of the company, Jiangsu Phoenix publishing media group Co.,hogan sito ufficiale, Ltd. Chongqing Guoxin issued a letter of commitment, commitment in Phoenix Property fails to perform under the agreement and the supplementary agreement related right of return on equity transferee and the total transfer payment obligations, unconditionally on behalf of the Phoenix home to fulfill their obligations.
 Phoenix property transfer target of the right of return on equity transfer price of 300 million yuan, the transfer price per share Nanjing stock corresponding to the right to return 3 yuan. At the same time,golden goose saldi, the transfer of the expiration of the period of eighteen months,guess soldes, according to the agreed price by the Phoenix home premium repurchase the underlying equity income. The underlying equity repurchase premium amount 343 million yuan.
 Phoenix shares, said the purpose of the transaction is to obtain the necessary funds for the company's production and operation through the transfer of the underlying equity transfer arrangements, is a kind of financing behavior. Chongqing through the transfer of the right to the subject of the transfer of equity, and in the agreed period of time in accordance with the agreed price premium to repurchase the underlying equity returns,nmd runner femme pas cher, broaden the company's financing channels.
Related Articles:

Car sales

Top studen

Novog acquisition does not avoid Pro Beidou naviga

According to the huge group and Star car yesterday signed the "letter of intent cooperation", the large group intends to Hebei, Shandong, Shanxi and Inner Mongolia in 12 cities to invest in the construction of 12 Mercedes Benz brand stores, and leased to the use of the joint venture, the lease term for 15 years, 15 years after the expiration of the joint venture company has the right to renew 5 years, rent according to the local market level consultations identified.
خارج شده است

fnzcbq06t

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 209
    • def884
China's Internet oligopoly trend is obvious _0
« پاسخ #26 : 24 مه 2016، 12:57:47 pm »

China's Internet oligopoly trend evident
,hogan rebel outlet
< p > according to the reporter, at present the monopoly behavior in the Internet industry is mainly the abuse of a dominant market position,nmd runner pas cher, the concrete manifestation is tie-in sale, limited trade and refusal to deal, discriminatory monopoly. Bundled tying is a phenomenon common in the Internet industry, some bundled tying brings convenient, but some bundled tying the inequality of opportunity to compete, is using its dominance extrusion behavior of competitors. For example, Microsoft lock IE browser on the operating system, leading to the decline of the Netscape Co, is the Internet industry's most well-known monopoly cases. The most typical is the Tencent's QQ client software.
 China Internet oligopoly trend evident
 is currently in the field of Internet, monopoly is more concentrated search engines, instant messaging, e-commerce and third party payment four areas. Tencent, Baidu and Taobao, respectively, led by a stable oligopoly pattern. In the year to the third quarter of 2010 data, for example,nike tn pas cher, Tencent in the instant messaging market market share reached 76.56%; Baidu in the search engine market share reached 72.3%; Alibaba B2B market in market share reached 54.39%,tn requin pas cher, Taobao's market share in the C2C market to 94.71%, Alipay in the third party online payment market share reached 71%.
 daily news (reporter Jin Zhaoli) China's first Internet monopoly investigation report released yesterday. This report by the Internet Lab released a report pointed out that the Internet development in China has experienced three upsurges in has from the development of free competition to monopolistic competition stage, in some of the relevant market, and even the emergence of the oligopoly phenomenon. Reporters also learned that the famous Chinese Wikipedia website Interactive Encyclopedia will sue Baidu today to shield its search of unfair competition.
,golden goose, Baidu, Taobao, Alipay,spaccio hogan outlet, Tencent in their respective fields dominate
< p > according to the Fang Xingdong, chairman of the internet lab, in November 2010, listed Chinese Internet companies market value of the sum has reached 1105 billion US dollars, and the total market capitalization of Tencent, Baidu and Alibaba, the three companies, occupy the Internet market value of Listed Companies in more than 70%.
< p > in this regard, academician of the Chinese Academy of Engineering Ni Guangnan said that traditional Chinese IT industry highly monopoly, the Internet is China's independent innovation the most active areas, must be healthy and orderly development, avoid re take the traditional IT industry's monopoly of the road.
 countermeasures against monopoly >
 Internet market,scarpe hogan outlet, the essence of the monopoly can be divided into two party trading market monopoly and multi market monopoly. Internet industry monopoly to multi trading market monopoly as the mainstream. Multi market monopoly of the judge has the nature of concealment, namely free market monopoly cover the charge market monopoly profit, people often pay attention only to the free market monopoly, while ignoring the market charges. " Antitrust expert Hu Gang told reporters. The Internet monopoly squeezing the entrepreneurial environment,ray ban outlet, the fight against the will of innovation, but also to suppress the healthy development of the industry.
Related Articls:

China Carg

CEO Twitter revealed the long-term goal to connect

According to foreign science and technology media Engadget reported that Israel Corp Insinct Deep said it is developing a depth of learning anti-virus software, users do not need to update the software on a regular basis to get the latest data identification. The software using the skills of autonomous learning, found that the accuracy of new malware than the current best anti-virus software to be higher than 20%.
خارج شده است

itraf630a

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 140
    • vwx448
Huayi executives in advance two days to sell Wang Zhonglei precision cash
« پاسخ #27 : 26 مه 2016، 08:34:02 pm »

< p > such as LED concept shares Hongli photoelectric, rectangular lighting, poly fly optoelectronics, REFOND optoelectronics; 3D printing concept shares high music, sudawei Haiyuan machinery, aircraft heavy machine; satellite navigation stocks orbita, Guoteng electronics, BDStar, software hypergraph, the decline in ranking.
Huayi executives in advance two days to sell Wang Zhonglei precision cash
A yesterday's
 brokerage, banking, coal, led by blue chip appeared in the transaction, the possibility of very large market hot conversion. Because of this round of brokerage sector growth is small,tn requin pas cher, and the sector stocks are presented.
 the elephant dance to death mouse GEM stocks have tumbled
< p > however, 28 rotation feature is apparent, the Beidou navigation, apple concept,hogan outlet online, concept of 4G, such concept, culture media, 3D printing concept as a representative of the emerging industrial sector, popular in small cap stocks began to collective high volume fell,chaussure louboutin pas cher, the theme focused on the gem, the final business plate KLCI peatlands crashed 3.03%.
He Ting SW investment adviser
 yesterday morning, the financial, real estate industry to stabilize the weight plate strong, non-ferrous metals, coal and other resources heavyweight resonance up, the Shanghai index rushed to 2300 points. From the flow of funds, the main funds are also involved in the brokerage,golden goose outlet, banking, real estate rights liquor, nonferrous metals, coal and other weight plates. The brokerage sector rose 3.41%, led by Founder Securities over 7%,scarpe hogan outlet, Haitong Securities, Northeast Securities, China Merchants Securities other gainers.
 yesterday,golden goose saldi, the weight index of blue chips almost across the board. The total market value of the top 30 stocks, Ping An Bank rose 5.78%, Vanke A, Haitong Securities rose more than 4%. Haitong Securities and China Vanke A drive, the insurance broker, the two real estate sector led the increase in more than 3%.
 media entertainment Huayi Brothers also fell 6.55%, hualubaina, light media were also declines over 6%.
 heavyweights excited attention brokerage market
< p > the GEM listed company Huayi Brothers (300027) fell 6.55 percent yesterday, company executives Wang Zhonglei by precise operation rhythm called "Warren": on Friday, the instant cash 1.41 billion yuan to the unaware, the gem from the crash only two trading days.
 shares should have an old saying: - Feng Shui turns. Insurance, brokerage, real estate plate suddenly excited, pushing the stock index rose 1.23% and firm 2300 points,hogan outlet online, and 3D printing, 4G communication technology stocks in the doldrums, gem fell 3.03%. Hot hot gem finally cooling, interestingly, executives of listed companies seems to know ahead of time plunged ahead of the sharp sell-off.

Shanghai and Shenzhen two obvious heavy volume, respectively, 120 billion 400 million yuan and 129 billion 700 million yuan, the total amount of more than 250 billion yuan. Stock index once again stand on the 2300 bit integer, appeared more than 1% of the total synchronization and shenzhengchengzhi. Shanghai index reported 2321.32 points, up 28.24 points, or 1.23%,adidas yeezy 350 pas cher, a record high since May rebound.
Related Articles:

Tesla MiHu

Jiulong Mo

Sinoma International involved

The reason for the substantial decrease in performance, the company said, over the same period last year due to the loss of control of the atomic company of Wuhan East Lake High Group Co., Ltd., and in accordance with the relevant provisions of the accounting standards for enterprises "confirmed the return on investment, resulting in a year earlier profit larger base induced.
خارج شده است

hf0i8cvbdf

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 129
    • jkl782
I am a small tour guide _0
« پاسخ #28 : 27 مه 2016، 12:06:14 am »

I'm a little guide
 today, we make a photo,louboutin soldes. First,hogan sito ufficiale, let's look at the students do, you see, peach shape, shape of the house, a basket shape below give you five minutes to think should do what shape the photo, and then from the mud box removed a fist so much mud, and the IT bunched up into a circle. Well, it is the pressure, pressure to about a finger width almost. This step is completed, you can make your love pattern. Let me give you a demonstration, I do is nuts wall in the shape of a photo, we first use a nail carve out the basic shape,hogan outlet, with repair embryo knife inside the mud dug out. Finally, use your fingers to frame the edge and smooth, that would be more beautiful, the next is a good place to repair can be smooth. Let's get started! Carter,hogan outlet, the tourists could not wait to rush to do it, and fall over each other.
I am a little guide
 visitors, you are now in the 3 building, here is our comprehensive experimental base,hogan outlet, this is the pottery room, would you please come with me.
 all the tourists made a beautiful photo,goyard paris, beautiful!
< p > all of a sudden I saw a visitor inside dig too much and above will break soon. He also in the think of a way to remedy, I quickly walked over, to him said: "you dig too much, too thin, so that you out of the mud box and take the little mud out, take fewer places to fill,hogan outlet, you can." The tourist did what I said, and restored his work. I look at the other person,goyard pas cher, there is a visitor he had finished, but photo release unstable, I to him said: "you can take the little mud out, two can support frame at the bottom, so that your work can put stability." Visitors listen to me so that I began to start, a beautiful picture frame has finally succeeded.
Related Articles:

English six class chart writi

Xinsanmao remember

My mother

Advocate teachers make full use of network resource access to teaching materials, making use of courseware, give full play to the effective role of multimedia, to improve the effectiveness of classroom teaching, enhance the interest of classroom teaching, the habit and culture., and make students learn knowledge is more solid, more rich.
خارج شده است

hdg5epi7c

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 252
    • klm448
Kangshifu bottled instant noodles price five hair _0
« پاسخ #29 : 30 مه 2016، 01:36:35 pm »

report shows that in 2010 the total turnover, compared with the same period last year increased by 31.50% to $6 billion 681 million. The instant noodles, beverages and turnover respectively over the same period last year increased by 27.04%, 38.94% and 3.96%.
 Master said yesterday, before is the bag surface part of the price adjustment,nike tn pas cher, barrel surface is nearly two first price changes. Kangshifu announcement that Kangshifu in coordination with the policy of the government to stabilize prices,hogan scarpe, through the sophisticated production technology and efficiency to absorb the cost pressure, new specifications container product prices will be slightly adjusted 0.5 yuan. In the happy barrel,tn pas cher, for example, the retail price of 3.5 yuan to 4 yuan.
 news
 Master said, before is the bag surface part of the price adjustment, barrel surface is nearly two first price changes. Nanshan photo
< p > Kangshifu said that Kangshifu instant noodles last year overall profit although maintain double-digit growth,chaussure jordan pas cher, but gross margin was significantly lower than that in 2009 compared to the same period. "As the main raw materials such as flour, palm oil, sugar and PET particles and other prices continued to rise, the pressure on the industry. The group's overall gross profit margin in 2010 decreased by 6.2 percentage points to 28.43%,ray ban outlet, in which the gross profit margin fell 2.62 percentage points to 28.83% of the instant noodles business."
 in addition,air max 90 baratas, the master said that this is not a simple price increases, but the adjustment of product specifications. "The adjustment does not involve a disguised price adjustment, but the adjustment of product specifications. If you do not involve a doubling of meat and food products did not adjust the retail price, still maintain 3 yuan; and the original does not contain meat in the barrel of the treasures in the adjustment, the product specifications will contain meat." Kangshifu stressed.
 -
< p > Kangshifu Beijing Office of the relevant person in charge said yesterday, in October last year to date, the company for three consecutive times released instant prices notice, give a person the feeling always rose, but is actually each price relates to the different categories,spaccio hogan outlet, and or not.
The
< p > of report from our correspondent (reporter Li Jing) yesterday, Kangshifu, announced that due to rising costs, from April 1 onwards bottled instant noodles series most of the products the price per barrel increase 0.5 yuan, an increase of about 14%. It is reported that the barrel surface (container surface) series accounted for about 30% of sales Kangshifu instant noodles group.
< p > of report from our correspondent (reporter Li Jing) Kangshifu yesterday announced last year's annual report shows, Kangshifu 2010 profit 4.77 billion, compared with the same period in 2009, an increase of 24.42%. Last year,hogan outlet, the sales of instant noodles business was $, accounting for 43.88% of the group's total turnover.
Kangshifu bottled instant noodles price five hair
 master last year net profit by 24%
< p > the company's annual report cited AC Nielsen in December 2010 report pointed out that the master in the Chinese market of instant noodles, instant tea drinks and bottled water sales and sales market share was 55.8%, 51.9%, 20.8% and 41.6% and 54.1%, >
Related Articls:

If the Rua

Direct cha

Domestic auto sector as much as China and thailand

According to his introduction, Mcglaughlin to clothing as the main commodity, 80% of revenue from online sales, and another 20% from the line under the store. Expansion of the line under the store led to a decline in gross profit Mcglaughlin, while relying entirely on online sales Dangdang does not exist this problem.
خارج شده است

این صفحه در 0.32 ثانیه 26 نمایش داده شد.