انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

بگذار بگویم که در جامعه ای غیر آزاد میتوانی آزاد باشی، در جهانی سیاه بخت، سعادتمند باشی. مانعی از سوی دیگران نمیتواند وجود داشته باشد، میتوانی دگرگون شوی

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه دویست و سیزدهم  (دفعات بازدید: 7223 بار)

sgte84uxm

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 227
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • nop520
Performance of ZTE digging dead carry individual i
« پاسخ #30 : 27 مه 2016، 07:30:57 pm »

< p > the three products are: China Life - dividend - individuals participating in (hereinafter referred to as "China Life FH002"); China Life - traditional general insurance products -005L-CT001 (hereinafter referred to as "China Life CT001"); and China Life Insurance (Group) Company - traditional - General insurance products (hereinafter referred to as "life group general insurance products"),occhiali ray ban prezzi; China >
 the largest holdings of venture capital firm
Performance of ZTE &quot,goyard soldes;digging" dead carry individual insurance funds raised gallon
< p > public data show that as of the end of September 2012, ZTE's top ten tradable shareholders, excluding ZTE's largest shareholder, Shenzhen Zhongxing new communication equipment Co.,nike tn pas cher, Ltd., Hong Kong Central Clearing Agent Co., Ltd. (H shares), and Hunan Nantian Group Co., Ltd., the other seven are institutions.
< p > however, in the 21st century network discovery,asics brasil, holding ZTE's venture capital has not been a substantial reduction, although the fourth quarter, the most recent data has not been disclosed, but as of now the latest data display, which has two products of the number of holdings in the second and third quarter did not change.
< p > what is more, Everbright Pramerica's two funds, in the ZTE 2012 3 quarterly reports a Yukui case, in the fourth quarter but violent opening.
21 Century Network ZTE to institutions "Jukui dug a pit, which institutions flee, which defend?

21 century network found ZTE holding institutions seem to have the foresight, in the third quarter, holding ZTE's number of institutions began to decline.
< p > flush Ifind statistics data show that in the middle of 2012, a total of 168 institutions held by ZTE, as of the end of the third quarter, only 27 institutions hold the stock. Even with institutions, there are people to lighten up.
 the 7 top ten tradable shareholders, China insurance Limited by Share Ltd's 3 products impressively, becoming the largest Holdings institutions.
1 21, ZTE (000063.SZ) released 2012 annual results notice, said the annual net profit attributable to shareholders of the listing Corporation will be a loss of 2 billion 500 million yuan to 2 billion 900 million yuan. Compared with the same period last year profit of $, its net profit will decline from 240.77% to 221.35%.
 it is worth mentioning that,hogan outlet online, as early as October 14,hogan outlet, 2012,ugg pas cher, ZTE expects third quarterly -17.5 billion yuan 1 billion 650 million yukui. The body seems to hold the number of foresight, ZTE, from 27 in mid 2012 168 dropped to the three quarter.
< p > flush Ifind statistics show that as of January 22,scarpe hogan outlet, has been published on the fund report found that the four seasons, the part of the public offering has fled, of which only 14 funds still holds ZTE.
Related Articles:

Lu letter

China Petroleum chairman Jiang Jiemin appeared to

However, Guodian the reduction to seems to have little effect on the performance in the secondary market of the Hubei energy, December 18, Hubei energy turnover 567 million shares, is a trading day to reduce more than 50 million shares, stock price does not fluctuate, and yesterday the company stock trading volume continue to reduce, shares rose 0.14%, reported 7.09 yuan / share.
خارج شده است

dfg8x5sdfy

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 161
    • abc659
Life in the classic motto of life (the heart is wi
« پاسخ #31 : 28 مه 2016، 11:34:18 pm »

,hogan outlet online
If you fail,adidas yeezy pas cher, don't forget to learn your lesson.

I feel strongly that I can make it. Better than never
never tomorrow what you can do today today,ray ban outlet, after the completion of
Put off till
Life in the classic motto of life (the heart is willing, nothing can not be)
/>the early bird catches the worm
Don't try so hard, the best things come when you least expect them to.
 don't worry, the best always when you least expect them to.
Better than to curse the darkn>
The shortest answer is doing,goyard prix.

it's is better than no good
Four short words sum up what has lifted most successful individuals above the: maybe a little bit more. < br / > successful secret is four simple words: a little bit more.
Remember the best love is to love others unconditionally rather than make demands on them,golden goose.
 remember, the best love is to love to others than to others demanding above.
To light one candle
Don't waste your time on a man / woman,hogan rebel outlet, who isn't willing to waste their time on you.
 don't those who do not want to spend time in you waste your time,hogan outlet online,
Nothing is impossible to a willing heart,tn requin pas cher.

Related Articles:

Life is bu

The most simple words love is like this

Merry Chri

However, losing the integrity of the shadow is like a ghost in general with me, make me depressed. At this time, I accidentally read a quote from Tagore: "if you shed tears when you miss the sun, you also miss the stars." Suddenly, I understand such a truth: miss the sun can enjoy the stars, green is the harvest to lose, lost without sorrow, childish, we entered the mature.
خارج شده است

fgh0z1tersx

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
    • ijk085
Power supply company leadership
« پاسخ #32 : 30 مه 2016، 12:56:54 am »

3, build a first-class enterprise and promote. Constantly improve the enterprise standardization management system and the construction of first-class measures. Timely completion of the rectification project and sorting the data, according to the requirements of the carried out analysis of various economic and technical indicators, the indicators to achieve the online operation, reached a "controllable, in control, and timely sum up,barbour pas cher, and actively improve the. In the progress of science and technology, built the power marketing system, 12 power supply realized the fiber-optic broadband network,cheap pandora jewelry outlet, all teams are equipped with computer, office automation system is put into use, workers forum completed and erection of become a platform for thinking of the masses of workers, business and technological exchanges.
Power supply company leadership
< p > powered smoothly or not is directly related to homes and factories production, so as the manager of a power supply company, I want time to the concept of serving the people recorded in the heart, to constantly in the best interests of the people, do a good job in their own,hogan sito ufficiale, will power supply safety and continuity of remain good, this is I have been working philosophy.< p > this year,air max femme pas cher, I under the correct leadership of the district power grid company and agency network, unite and lead all the staff, actively implement the work of the Bureau and district company and network deployment,goyard prix, emancipating the mind, enterprising, pioneering and innovative, fulfill their duties, enterprises have maintained a good momentum of development, two civilization construction effect is improved remarkably, in charge of the work made good results, now a year to perform the duties of the job, thinking, learning summary report as follows: < p
4, complete the transformation of rural power network. Full completion of this year the 10kV and below the second phase of the rural power grid construction and transformation project construction tasks, the new area with radio 545 sets,occhiali ray ban wayfarer, with a total capacity of 2
Two
1, a variety of industries to achieve rapid development. In line with prudent investment, pay attention to the output, arduous tasks of development policy, to further strengthen the productive development strategy research, perfect the rules of operation. To the company's three production restructuring as a leader, the establishment of a limited liability company, and actively open up new space for development, seize the favorable opportunity, and change the operational mechanisms of enterprises, improve the prolific core competence, to ensure the prolific embarked on the road of sustainable development.
2, management level to further improve. Through grasp management, extension of the market, to further strengthen the financial control, the full implementation of the budget management, to carry out the business investigation and anti stealing work,hogan outlet online, to achieve the increase and expand sales, increase revenue and reduce expenditure. Completion of the annual power supply 1.51 million kilowatts, an increase of 20.27%; electricity sales 1.44 million kilowatts, an increase of 24.54%; comprehensive line loss rate of 4.86%, 3.26 percentage points year-on-year decline,air max 95 soldes, the high voltage line loss rate of absolute value of & lt; 7%, the low voltage line loss rate of the absolute value of & lt; 12%; the annual tariff collection 48.76 million yuan, recovery rate of 100%, chenqian tariff recovery rate of 10.6%; company's assets to maintain value-added rate of 125%, assets and liabilities rate of 63%, 18 million yuan of profits, real benefit wages 22 million yuan.
 power supply company leadership work self identification
 first, to forge ahead, to deepen the management, the work of innovation and development.
Related Articles:

Missing relatives of the poem

Financial professional college graduates

Law underg

However, losing the integrity of the shadow is like a ghost in general with me, make me depressed. At this time, I accidentally read a quote from Tagore: "if you shed tears when you miss the sun, you also miss the stars." Suddenly, I understand such a truth: miss the sun can enjoy the stars, green is the harvest to lose, lost without sorrow, childish, we entered the mature.
خارج شده است

hfgh6p5ess

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 259
    • nop792
Beautiful Beijing botanical garden _1
« پاسخ #33 : 30 مه 2016، 08:34:03 am »

< p > I really like this all encompassing around the world gathered plants products of Beijing Botanical Garden, I believe you after reading will and I, deeply in love with it.
: Zhang Wenjuan
Beautiful Beijing Botanical Garden
 not only that, the Beijing botanical garden there are many places of interest, such as Wat Chayamangkalaram,barbour pas cher, the former residence of Cao Xueqin, Liang Qichao tomb, etc. These are particularly attractive to Chinese and foreign tourists come to visit.
 beautiful Beijing botanical garden
< p > enter the picturesque Beijing Botanical Garden, you can't help but be fascinated park scenery, be careful, don't get lost,jordan pas cher, because there are 200 hectare botanical garden is divided into 10 small plant area: four seasons such as spring rain forest, the thrills of the desert landscape, colorful garden, majestic tall and straight trees... Each garden flourish,zapatillas new balance outlet, verdant trees,hogan roma outlet, there are about 3000---5000 of every hue of plants. Again with all kinds of wonderful sculpture, exquisite pavilions, lifelike bridges, there are all kinds of rare medicinal herbs plants,scarpe hogan outlet, hidden in the green trees,hogan sito ufficiale, red flowers,goyard prix, people forget.
 friends,hogan sito ufficiale, do you want to see all the rare plants around the country? Do you want to enjoy the pastoral scenery? Do you want to feel the French palace garden layout? Do you want to browse the stretch of the British style? Please come to the Beijing botanical garden, the scenery here is very attractive.
Related Articles:

Campus lif

The diary

Mom loves

A twelve year old girl naughty, stubborn, white and ruddy face inlaid with a delicate nose, and usually love to sip a small mouth, very cute -- this is who I am. In a corner of a bookstore, you will meet a is there holding the book with relish looking at her for a moment with a smile on his face, seemed to hear the cheers of the winner, while they frown on his face, as if encountered problems in deep thought. She, that's me, a small frequent visitor to the bookstore.
خارج شده است

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 286
    • def870
The equity structure of the parent company Alipay settled
« پاسخ #34 : 31 مه 2016، 12:31:01 pm »

is the parent company of Alipay "Zhejiang Alibaba Agel Ecommerce Ltd" as the main body of equity reform Ali small and micro financial services group (chips) (hereinafter referred to as Ali micro),sca goyard pas cher, yesterday announced the new shareholding structure: 40% of the shares as equity incentive to share with all the staff, the remaining 60% of the shares will be used in the next step the introduction other strategic investors".
 according to the Zhejiang provincial Trade and Industry Bureau, Zhejiang Agel Ecommerce Ltd,hogan outlet, established in October 19, 2000, the registered capital of the registered capital of the yuan,pandora outlet online, the legal representative ma.
 initially for Alipay stake was quietly from the Alibaba group transferred to Zhejiang Alibaba Agel Ecommerce Ltd has the "loss" and Yahoo! Softbank compensation scheme yesterday also surfaced: Zhejiang Alibaba Agel Ecommerce Ltd Alibaba group promises to be a one-time cash return in the market, the return of the amount of Alipay in the total market value of listed 37.5% (subject to the IPO price) in return, the amount will not be less than $2 billion and not more than $6 billion.
 Ali small and micro CEO Peng Lei said, equity sharing plan is a new governance system to seek to create a shared. She believes that after more than 2 years of time in the past for the equity structure within the framework of thinking, as well as the current domestic Internet banking is facing tremendous opportunities for development,golden goose outlet, the specific program released the time is ripe."
The equity structure of the parent company Alipay settled
< p > Ali micro equity share plan shows: November 2013 1, on-the-job Ali small micro and Alibaba Group employees will all be included in the sharing list, a total of 23810; in addition to the day of the one-time grant equity outside, Ali small micro 40% of the shares also will be used for future performance incentives for staff and the future to attract the talents of the equity incentive.
 Morning Post reporter Zhang Lu Lu Lu
 potential strategic investors
2011 have been the equity transfer Alipay raise a Babel of criticism of the storm,nike tn soldes, yesterday finally settled.
60% shares reserved for
 as for the 60% stake to vote for the war, shares Ali small and micro shares of the price,golden goose saldi, the list of potential strategic investors, Ali small and micro aspects, said yesterday, has not yet been considered, there is no specific timetable. "At present,scarpe hogan outlet, only to determine the ownership structure of the target structure, equity structure is also in transition optimization >
 2011,adidas nmd pas cher, Alipay company had fought a storm of equity transfer.
 Ali small and micro also stressed that the proportion of the chairman of the board of directors of the Alibaba Ma Yun personal small and micro gold clothing, not higher than its stake in the Ali group, that is, 7.3%. Ma Yun's shares are included in the aforementioned 40% of the equity portion of the employee.
 Ali small and micro aspects of the current round of equity issuance did not disclose more information, the relevant sources, the equity structure of the adjustment will be gradually implemented, the specific implementation details will be announced at the appropriate time.
Related Articls:

Announced

Domestic solar product price low 10GW market attractiveness is still not

Give up wi

In the 20 years of the 20th century, the world is not so much of Alice, this equipment is useless Wu to, otherwise some popular. Jansen ·, a New Zealand man, decided to make such a route navigator. He put two brass modeling pipe welded together, and cuts a microscope slide door, and put the text portion of Google Maps Navigation Service make the catalog printing to a piece of tissue.
خارج شده است

terdd54jer

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 168
    • mno487
In 2015 the factory workers party for application example
« پاسخ #35 : 31 مه 2016، 02:37:46 pm »

< p >, the Chinese Communist Party is the vanguard of the Chinese working class, the faithful representative of the interests of all ethnic groups in China, is the core of leadership of the socialist cause in China. The party's ultimate goal is to realize the Communist social system. Therefore, I volunteered to join the Communist Party of China, and is willing to fight for the cause of the party for life!
2015 factory workers membership application example
 I am an ordinary factory workers, there is not much culture, born like a pair of toil under the. But my heart still have a regret that I didn't have a chance to contact with the Chinese Communist Party, can not become a member of the Communist Party of China, this is my heart has always been! But now I finally free, because I also can join the Communist Party of China through their own efforts, I believe that as long as I try, I can join or be admitted to the party!,< p > by learning the party constitution,hogan outlet, I realized: the maximum programme of the party is to realize communism, and the party's basic line in the primary stage of socialism is leadership and unite the people of all ethnic groups, taking economic construction as the center, adhere to the four cardinal principles,hogan roma outlet, adhere to the policy of reform and opening to the outside world, self-reliance and pioneering effort to the construction of our country become prosperous, democratic and civilized socialist modern country and struggle.
 respected Party Organizations:
< p > adhere to the party's basic line, emancipating the mind, seeking truth from facts; persist in serving the people wholeheartedly; adhere to the democratic centralism is the party's construction, we must resolutely implement the four basic requirements. Serving the people heart and soul is the fundamental purpose of the party. Democratic centralism is the basic organization system and leading system of the party, the development of democracy within the party, is an important guarantee for the prosperity of the cause of the party. Party discipline is the party's all levels of organization and all Party members must abide by the rules of conduct, is to safeguard the unity and unity of the party, the completion of the task of the party to ensure. Party organizations must strictly implement and maintain the party's discipline, the Communist Party must consciously accept the party's discipline, the party's discipline, including political discipline,golden goose outlet, organizational discipline, economic work discipline, the masses of work discipline, etc.. The style of the party is the important embodiment of the party's nature, purpose, creed and route, related to the party's image and feelings of the people, attaches great importance to the construction of style of is the fine tradition of our party, is our party is different from a prominent symbol of the other party. At the same time, style and the construction of the party is an important part of the construction, its interaction with the party's ideological construction, organizational construction, promote each other,nike tn pas cher, it is related to the party's survival. Party members must fulfill eight obligations and enjoy eight rights.
< p > since the founding in 1921, the leadership of the Communist Party of China Chinese people's heroic struggle,yeezy boost 350 pas cher, sacrifice,golden goose sneakers, one after the other, after a long struggle against imperialism, feudalism, capitalism, the revolutionary struggle and achieved the victory of the new democratic revolution, established the people's democratic dictatorship of the Chinese people's Republic of China; after the founding of the people's Republic of China, successfully were socialist transformation, completing the transition from New Democracy to socialism,nike tn pas cher, the establishment of the socialist system, the development of the socialist economy, politics and culture. After the third Plenary Session of the 11th CPC Central Committee,adidas yeezy 350 pas cher, the leadership of the Communist Party of China >
In 2015 the factory workers party for application example
Related Articles:

Summary of the work of the second semester of the 2014-2015 school year

The work i

2011~2012 academic year first

In the process of recruiting departments strictly according to the school students will internal regulations, careful examination, focusing on the selection of, for students to bring the fresh blood. The successful completion of the work to become the future work of the smooth development of the original power. At the same time, it also produced a new session of the student union cadres through democratic elections.
خارج شده است

cghx0y2drte

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 146
    • uvw421
Comic book
« پاسخ #36 : 02 ژوئن 2016، 07:54:31 pm »

Guo Yilong five (3) class
 with the growth of the age, with the growth of the volume of books, his knowledge is also growing. This is the spirit of his favorite study, so that he eventually became the general manager of a certain company.So in a conference,goyard pas cher, wearing a black tuxedo, he took out the the comic book, with deep feeling says: "is this comic book makes me embark on the road to success, is that it makes me become your today's general manager."
 this comic book is so old that it doesn't look like it. It's all around him. "You look at it. The cover is half done!" "That's it! It's all out of date. Do you see, or "Sanmao Rangers"!" Laugh at others in the comic book,scarpe hogan outlet, put your head on the ground, crying loudly: "lord...... Master,scarpe hogan outlet, for...... Why do you want to throw me away? I want to go back...... Home!" At this time, a little boy picked up the little boy to pick it up. The little boy was all dressed up and down, and he was walking alone in the dark. He couldn't help sitting on the roadside, open your book,hogan scarpe, by the dim lighting, relish looks. Until late into the night, his eyes only reluctantly left the comic book and stood up, put it carefully in a headlock, said to himself: "this book really good-looking!".
 under the dim light,zapatillas air max outlet, a comic book lying in the middle of the road.
 comic book
 later, the little boy and comic book became close friends. At night, the little boy put his comic book on his pillow and let it sleep with his own bed. In the side of the pillow, it saw a lot of the same experience with their own comic book: Niels riding a goose, "father and son" and so on. These are the brothers and sisters! Suddenly, it tears,adidas yeezy pas cher, do not know what to say. During the day, the little boy went out to pick up rags, and took it with them. Other children are very look down on him, but also often ask him to give him a snack. Sometimes,tn requin pas cher, good hearted people will give him some of the books do not read,hogan sito ufficiale, he will be collected in order to take the time to read. Sometimes, he will also read the comic book to the poorer than he......
Comic book
 comic book
Related Articles:

Renjiaoban 2 the sixth grade three unit composition the ideal is the sacred year

temple fai

Robinson drift _0

A drizzle, the wind with a fresh smell of the soil, rice, the aroma of ripe fruit, floating in the slightly dry in the air, let everyone feel refreshed. Ripe rice, like a shy girl, lower the head: like a drunken Tahan sorghum, from the face has been red to the neck; the white cotton piled into the seat of a cotton into the seat of a white snow capped mountains: red light cage like apple, golden oranges a vertical along three feet.
خارج شده است

casrbg1tv

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 144
    • qrs086
Cash compensation for delayed orders during the Tr
« پاسخ #37 : 04 ژوئن 2016، 05:06:13 pm »

warehouse upgrade
< p > in addition, COFCO I buy nets has been to "user experience is supreme" is the most fundamental business principles, and strive to become in the minds of consumers the most trusted food professional shopping site. Of course, it is worth mentioning that, >
Cash compensation for delayed orders during the Treasury upgrade
Cash compensation for delayed orders during
< p > it is reported that in early October, COFCO I buy nets to expand the product category, improve distribution efficiency, better services for consumers, move the new warehouse work, to Beijing warehouse is a comprehensive upgrade. During this period, COFCO I buy network in line with the user responsible attitude,basket tn requin, in the process of upgrading the mall bulletin,hogan outlet, send e-mail,adidas nmd runner pas cher, page reminders to inform orders had been delayed. I bought the food network also strive to ensure that most users of the order on time delivery, but there is still a small part of the user delay order, this abnormal situation caused the attention of COFCO I buy leadership, with good faith, the principle of the supremacy of users, for the first time this unusual event launched a powerful compensation measures: more than normal delivery time of 2 days of the order will give me 10 yuan (equivalent to the use of cash card),hogan outlet, more than 2 days of the order will give me 20 yuan card (equivalent to cash) compensation,sac goyard, all consumers move positions due to the order of Dan Yanwu in October 8th were the cause of the above will enjoy the cash compensation. Compensation is the B2c electronic commerce website for the first time to face and to solve the user order delay problem problems, solve the sincere and quickly set out to improve the user experience of the initiatives, highlighting the I bought the food network as their national team, the courage to play,hogan sito ufficiale, honest and responsible attitude for the people.
< p > currently with the development of electronic commerce, more and more business website ongoing profit model in the overall expansion, increasing product category, expanding the warehouse area, shopping system optimization and so on,golden goose sneakers, and the user experience did not keep pace with the times, just to stay on the web site experience level, did not care to go shopping all the links, to keep up with the rapid pace of development site. Recently, I understand that, as a national electricity supplier team COFCO I buy network opened business precedent, the distribution situation of delayed in the move positions during a small amount of orders, the first time publicly released a statement by the influence of user apologize to and to develop the corresponding cash compensation standard, compensation scheme is not electricity supplier industry commonly limiting consumer vouchers, but direct compensation equivalent to cash "I buy cards". Move not only the performance of the COFCO I buy network to the user enough attention and sincerity, but also in the electricity industry to the user experience to write the event in a pen. Brand management has a term called the brand contact point, a brand and consumers have N contact point exists,hogan outlet online, each contact point will produce experience. For electricity suppliers, the contact point of course, including the site's experience, including the sale of goods to the user experience, as well as the distribution of experience, packaging experience, customer service voice tone of experience...... Many a lot of experience. For each user, no matter which part of the experience are hoping to get a sense of respect for care, rather than in the problem, the user will not be ignored, and even the complaint no door.
Related Articls:

Huicong net earnings to take their own way to fly

Perfect wo

Data show that local buy site below 300 survival r

One year later, Dangdang once again pushed its own clothing brand, Li Guoqing today given the reason is that Western clothing sales reached 6 billion, they can do its own brand. Dangdang has not reached the size of the sales this year, but in the preparation for next year. That, in the next year Dangdang clothing sales volume will reach 6 billion.
خارج شده است

cnyeh119a

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 248
    • vwx572
1941 Chen Mingren why contradict Jiang Jieshi this
« پاسخ #38 : 04 ژوئن 2016، 06:22:20 pm »

< p > Taiwanese is the Kuomintang generals,golden goose sneakers, Chiang's Whampoa clique. He hated the Kuomintang infighting, bureaucratic corruption and dissatisfaction with the dictatorship of Chiang Kai Shek, eventually to join the Communist Party,hogan outlet, embarked on a anti Jiang road.
1941 Chen Mingren why contradict Jiang Jieshi "this is strange to you? Chen Mingren Jiang Jieshi
< p > core tip: dress is your hair, two years, but only wear a week is broken, and last year issued only we old, so my troops did not wear a good, it can not blame me to blame,goyard soldes, blame it on your own.
  famous Western Hills tour, when he passed the wall hens, found on both sides of the road a lot of soldiers is the construction of fortifications, and the soldiers were ragged, cotton padded clothes fly, so dilapidated scene and Xishan beauty formation contrast, really is not coordinated, Chiang Kai Shek's heart felt very fast, this is the troops who! Jiang Jieshi asked, when he was around the 11 army commander Song Xilian said: the Commission, which is Chen Mingren's troops in the repair work. < p < p > after three days, Taiwanese was recalled from the frontline, his division of duties were abolished, enhance 71, deputy army commander, Taiwanese, for unknown reasons, upstairs,golden goose outlet, heart is very angry, he said to his men, Chiang Kai Shek to see him and go ahead regardless to ask actually, I if return not to come, you have just takeit!

1941 in the winter of, Chen Ming Ren rate in the second division of the newly organized in front in a bloody battle with the Japanese, the officers and soldiers for his part in Yunnan garrison. Chiang Kai Shek in Kunming,hogan sito ufficiale,

the other units not to wear bad clothes soldiers out of the barracks,hogan outlet online, out to wear new clothes, I want to let you know the truth. 70 army is just from Chongqing, all the equipment is new.
,
 Jiang Jieshi said loudly, "you should think of a way to the teacher."! Chen Mingren uncompromising: I did not have the money, let you wear what I wear what,goyard prix, you told me how to do?

There is no such a rule! Blame me, you actually. You said, I saw so many troops, not like you this army wear so broken, why didn't 70 army wear rotten clothes? Jiang Jieshi said.
 Committee said the teachers not being a good, why didn't I be? Is not a good fight, but also the training is not good? Taiwanese more say more sound high on the combat, I again and again by your awards and training theory, Hui school test scores first. Not long ago, you also boast my discipline strict, what am I wrong? Please appoint instruction.
 clothes are made of you, two years, but only a week on the broken, and last year, only to our old, so my troops did not wear well, this can not blame me, blame it on your own.

good, you this not being a good teacher! Jiang Jieshi said.
 your troops wear nothing good! Doesn't look like it!
 (pictured: Chen Mingren, picture source: data map)
 call &gt,basket tn requin;

and the risk of being argued against< strong >

Related Articles:

Recovery a

MITSUBISHI China apology book open - labour had no

This person is good, we have a good relationship. Mao Zedong behind his hands, slowly walked forward, you said, he will be against me? Yang Chengwu did not have a positive answer, roundabout way: the army of the old comrades are with you to do the revolution, they have feelings for you. Mao Zedong said with deep feeling: Yes ah!
خارج شده است

yvlf37pty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 255
    • def904
Wenchuan Earthquake Memorial was not affected by the flood normal open - Wenchua
« پاسخ #39 : 06 ژوئن 2016، 08:32:32 am »

,tn requin pas cher
< p > "although the recent storms and even hit Sichuan, the old town of Beichuan suffered a 50 years, the strongest storm,air max baratas mujer, many places are flooded, but and the old town not far from the adjacent memorial hall were not affected by floods, remained open to the outside world, the day did not stop." Wenchuan Earthquake Memorial Museum opening reception management center director Yang Mengyun said, for security through the flood season, the memorial hall in advance to develop a flood emergency plan, an ample supply of sandbags,hogan outlet, solder iron and other rescue tools.
 (original title: Wenchuan Earthquake Memorial was not affected by the flood normal open)
Wenchuan Earthquake Memorial was not affected by the flood normal opening of the Wenchuan Earthquake Memorial and the normal opening of the flood
< p > Xinhua Chengdu, July 14 (reporter Wu Xiaoying) 14, consecutive days rainfall of Sichuan Province Beichuan County Qu town the weather cleared, came to "5&middot; 12" Wenchuan Earthquake Memorial Museum visitors.
, designed by the Tongji University,, this memorial, covers an area of. Looking down from the air,guess soldes, the overall architectural modeling is like a deep "crack", but also like a sharp lightning. Its main building called "crack", meaning "will be the time of the disaster, lightning like fixed between the earth, left to future generations of eternal memories".
< p > Memorial Museum, to the mountains and permanent record "for the theme exhibition Chen divided into lobby, disaster hall, hall of earthquake resistance and disaster relief, post disaster Reconstruction Exhibition Hall, six parts of the spirit of earthquake relief exhibition hall and tail hall, a true record of the Wenchuan earthquake disaster, earthquake relief and post disaster reconstruction process.
 rainstorm period, although the number of tourists affected by the weather has declined, but the average daily reception of tourists or more than 3000 people." Yang Mengyun said,nike tn pas cher, the memorial prepared an umbrella and cold medicine,sac goyard, while increasing the duty officer, in case of accident. "In July 16 days later, Sichuan will once again usher in heavy rain, we have made a new round of flood prevention preparation." He said.
< p > in addition, mid June strong rains, memorial also specially invited to the original design of a unit to carry out the investigation of waterproofing and drainage system, timely rectification of the drainage pipeline of displacement is smaller, the organization of specialized personnel to clean outside the museum landscape Hanoi silt debris.
 has long wanted to come and see, let the child feel and remember history." 10, 14 am,hogan sito ufficiale, the people of Chengdu Li Shuming with 9 years old son came from Chengdu. Although the earthquake has been over the past 5 years, but saw the exhibition, everything seems to happen yesterday, the national people to work together to rescue the scene as if in the eyes,tn requin pas cher, it is a miracle."
Related Articls:

Experts said the Beijing atmospheric legislation s

The Ministry of civil affairs today opened a new type of martyrs and the certificate of martyrs - th

Guangzhou

In fact, we are updating every working day. The site of the first in the design is combined LAN and WAN, a part only to the internal staff open, a part of open to the public. Some columns are the exchange of internal staff of the garden, the public is not appropriate, and should be open to the public, such as the open column is open.
خارج شده است

gqg8eob9g

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 285
    • efg174
The intersection of Shanxi landslides have caused 6 dead 1 injured casualties co
« پاسخ #40 : 06 ژوئن 2016، 07:45:41 pm »

public security organs of the 4 suspects, and took control of the relevant person in charge. Rehabilitation work has been carried out, rescue and rescue tight.
 currently, 6 deaths and 4 people were buried,new balance outlet, the public security organs of which the identity of the 9 people and their families were approved, the other 1 have their families get in touch.
, Jiaokou county public security organs in four working group on comprehensive investigation thoroughly. 28,cheap pandora jewelry outlet, 18 PM, the investigation found that Chen Zhilian statements are inconsistent with the actual situation. That night when 20 Xu,hogan outlet, who died families arrived from the field in the intersection of, what they reflect and Chen Zhilian 27 The for the list of the dead identity does not match.
The implementation of the criminal
< p > after the incident, Jiaokou County, the county government to fully carry out the rescue, and instructed the Jiaokou County Public Security Bureau and arrived at the scene of the Public Security Bureau of Shanxi Province, Luliang City Public Security Bureau relevant personnel to complete verification of the number of casualties. 27 PM, Shanxi energy Kaisheng Coal Co., Ltd. engineering responsible for Chen Zhilian accountable to the public security organs, collapse caused by three people dead and one injured 3 people were buried.
 (Editor: SN028)
According to
< p > Jiaokou County, the county government immediately to the provincial and municipal public security departments report to the leadership and held overnight emergency meeting, agreed to start a comprehensive public security organs investigation procedures, criminal investigation. Public security organs in charge of the project Chen Zhilian and other 4 people to take coercive measures and sudden trial. Trial situation: after the incident,scarpe hogan uomo, the workers to carry out self-help dug 2 bodies, and promptly without permission to dispose of, and rescued 1 injured persons (currently vital signs stable). Jiaokou County, the county government and Shanxi energy Kai Sheng Co.,golden goose saldi, Ltd. rescue work was launched,saldi golden goose, has dug up 4 dead bodies. According to the control staff statement,hogan sito ufficiale, there are still 4 people were buried.
The intersection of Shanxi landslides have caused 6 dead 1 injured casualties in Shanxi
 enterprises concealed | Jiaokou landslide
< p >, Xinhua, Taiyuan, November 30 report (reporter LV Xiaoyu), the relevant departments Jiaokou County, Shanxi Province,scarpe hogan outlet, 30 in the morning to reporters informed "11&middot; 27" collapse of the mountain rescue verification the latest progress, the current casualties as. 6 people death one wounded four people missing, the provincial, city and county public security investigation organ, and enterprises have concealed behavior number of casualties.
< p > on the 27th of Luliang City Information Office news release, 27 8 30 points, Shanxi energy Kaisheng Coal Industry Co., Ltd. in Luliang City Jiaokou County cloud Qian Cun geological disposal of the security risks of occurring landslide, construction excavator and engineering vehicles were buried.
Related Articls:

The Centra

Beijing covers all built with anti falling Net - C

Russian me

According to the daily reports, the whole farm in the introduction of tens of thousands of chicks, currently has more than 7000 deaths. A Laogui fellow said, if there is no accident, this batch of chicks and 20 days can be listed the slaughter, but now, is certainly lose everything. The chicks and cast into the feed, the estimated loss is 200 thousand.
خارج شده است

terdd54jer

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 168
    • mno487
Boarding students weekend home toward the school safety management program
« پاسخ #41 : 08 ژوئن 2016، 07:26:35 am »

Boarding students weekend home toward the school safety management program
 organizational leadership
< p > with the important thought of "Three Represents" as a guide,zapatillas new balance outlet, comprehensively implement the scientific concept of development, adhere to the principle of putting people first and governing for the people, efforts to solve good concern of the masses, social concerns of rural boarding students car safety problem. To further implement the responsibility to improve measures, extensive publicity, strict law enforcement,scarpe hogan outlet, in the township small boarding school full implementation of "weekend bus system, ensure the boarding students returning to school to take a car in order,hogan interactive outlet, norms boarding and safe ride, to create a good security environment for the healthy growth and all-round development of students, to run the people's satisfaction of education, the construction of a harmonious society to provide a strong guarantee.
 in each administrative village,basket tn requin, Xiang Zhi relevant units:
1, strengthen publicity, improve awareness. One is through held the township, the rural boarding students weekend returning to school by car work conference on the implementation of the "weekend train system mobilization deployment and helps keep departments at all levels of leadership and school person in charge of a sober understanding of the Township rural boarding students rides in a carriage to the status quo and the existing security risks, strengthen the township to implement" weekend bus "system of responsibility, a sense of mission and sense of urgency. The second is in the form of school bus safety education, village cadres home preaching, etc.,hogan outlet, to send places students and their parents to promote related policies, laws and regulations the recognize ride tricycle, four-wheel and other non passenger vehicles and overloading of the dangerous and harmful, enhanced ride "weekend bus" consciousness and initiative.
< p > I rural students ride safety management work in accordance with the principle of "administration according to law, departments, duties, the,hogan outlet, management by the township government unified leadership and coordination, established to township government in charge of education deputy mayor for the head, to the police station, schools and other units responsible for human members of the" small and medium-sized school boarding students over the weekend to go home back to school by car management working group ", responsible for guidance and coordination of the township, students back to school by car safety management work of returning home. Under the leading group office, by the central primary school vice principal Lan Yuewen served as director of the office, is responsible for specific guidance and coordination of the township, the rural boarding students weekend returning to school by car to work.
< p > according to the county Party committee and government issued "on the issuance of & lt; County Rural Boarding Students weekend returning to school bus safety management implementation plan & gt; notification" (hereinafter referred to as "the implementation of the programme"), in order to ensure the implementation scheme of the measures implemented, according to the implementation of the program, "the spirit, combined with our country actual,nike air max pas cher, conscientiously do a good job of boarding students weekend returning to school bus safety management work. Specially formulated the following work plan:
2, reasonable sharing, the implementation of the fare. According to the actual condition of the country,golden goose outlet, take "boarders or village is responsible for basic fare at the county and township levels according to the proportion of bear car blowdown fee, encourage owners to some none in the emptying fee and airfare and sharing to solve the boarder travel costs. Basic fares can be registered by the school at a time when a one-time charge, and then by the local government agreed to pay for the passenger fleet. A vent on
 measures
 target task
 boarding students weekend home toward the school safety management scheme of
Related Articles:

Pesticide

Guidelines

Deputy dir

Therefore, on a daily basis, teachers should specific, image to the child the day recipes and explain the superficial knowledge of nutrition, through the "see, touch, taste experience, understand the nutritional value of food, children like to eat a variety of food culture, and know things like to eat also should not eat too much, overweight also can affect health.
خارج شده است

vbb5c4rqp

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 193
    • bcd204
Guangzhou holds more than 20 breastfeeding mothers breast milk - breast - milk -
« پاسخ #42 : 09 ژوئن 2016، 12:08:19 am »

Guangzhou holds more than 20 breast milk flash activities in public breastfeeding breast milk in Guangzhou, the mother of the flash< br / > to "milk flash" as the theme of public service activities,hogan outlet, for the first time in Guangzhou held that breastfeeding mothers to breast-feeding in collective behavior arts initiative breastfeeding. Liu Ye photo
 breast love volunteer service was founded in Guangzhou in May 20, 2013. Service team from the breastfeeding mothers and support from all walks of life in all walks of life enthusiastic people, the core members of nearly 200. As of August 1, volunteer service team members has donated breast milk 554 times, a total of 84196 ml, has 15 sick preterm infants and children with severe receive breast milk nutrition therapy. (end)
 in the new network in Guangzhou in August 3 power (Liu Ye) more than 20 mothers sitting neatly,goyard soldes, holding her baby calm in public...... 3, the breast milk flash as the theme of public welfare activities held in Guangzhou for the first time, breastfeeding mothers to collective breast feeding behavior art initiative to attract a large number of passers-by onlookers".
< p > breast milk love volunteer service team sponsors Xu Liang introduced,air max pas cher, at present China's breastfeeding rate is low in general,hogan sito ufficiale, many people are milk advertising brainwashed and that breast milk is not milk is rich in nutrition, but in fact breastfeeding is mother to child's "special meals, for the healthy growth of children is very useful.
 reporter learned that breast milk contains all the nutrients and antibodies needed to ensure that the baby's normal, healthy development. In addition, through breastfeeding can also enhance the feelings between mother and baby.
< p > returned home from Australia of breastfeeding mothers swing, made a special trip with 8 months old baby come to participate in the activities, swing, she has donated breast milk 4 times, each time the amount of donation are in 280ml to 350ml,goyard paris, the surplus milk donated is very useful. I hope that mothers can change the old ideas, the more involved. "
< p > August 1 to 7 is a world breastfeeding week 22. This initiated by the world alliance for breastfeeding action organization's global activities to promote the society and the public on breastfeeding correctly understand and support breastfeeding.
 here in Guangzhou, the "breast milk flash" activities organized by the United Nations Voluntary Service, such as breast milk love. In Changlong wild animal world event in flash action of mothers in the feeding very calm, some mothers breast-feeding cover towel,hogan outlet online, some skilled use sideways bit block,scarpe hogan outlet, in order to avoid "emptied".
 (original title: Guangzhou organized "breast milk flash" activities more than 20 mothers in public)
 (edit: SN010) [see Sina News win Mini iPad]
 breast flash event day, a number of mothers also carried out a breast donation, these breast milk will be sent to the Guangzhou women and children's Medical Center,zapatillas new balance mujer, to help save the children of severe.
Related Articls:

Jiangsu Zhenjiang office director for multi box -

Jiangxi villagers dug suspect

Sichuan Pengan county Party Secretary Paul 2 million sculpture Ping career false - ping - county Par

All regions, departments and units should draw profound lessons, conscientiously carry out all sectors, particularly in the fire, coal, civil explosive, non coal mines, transportation, dangerous chemicals and other safety inspection, the hazard remediation is not in place to suspend rectification until the closure bans.
خارج شده است

hfg2vj1ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 221
    • cde733
Activist Award
« پاسخ #43 : 09 ژوئن 2016، 05:59:25 am »

distinguished leaders, colleagues, we are good:
 I am honored to be named activists, which represents the leadership of my recognition and look forward to, but also contains the support and encouragement of my colleagues, I thank you.
 activist award
 looking back XX years,hogan rebel outlet, under the leadership of the leadership, the squad leader to encourage me to have a lot of progress,hogan outlet. In this year,hogan outlet, I can abide by the rules and regulations of the laboratory, to handle the work with great enthusiasm, experience things back, but actively face the problem, solve the problem, a serious and responsible work, dedication to do a qualified laboratory technicians,golden goose mid star. When I first took over the finished the job analysis, feel program different, complex,hogan outlet online, multiple products, test project is not the same as sometimes complain "busy", but through the monitor to encourage and guide, I recognize my own shortcomings, decided to do the little things bit by bit, to a second time grasp, fill out every piece of recording, to associate each data, constantly in accordance with Liu total "scientific, accurate and true" to their own requirements.
Activist Award
< p &gt,golden goose outlet; finally, I wish all the leaders and colleagues a happy new year, good luck in everything,air max pas cher, the whole family is happy! I wish the coalification of the Yellow River in 2014 to achieve better results,hogan sito ufficiale!,
< p > I want to award as a new starting point, with more high standard strict demands on themselves, not only to show his passion and wisdom, improve the comprehensive quality, with team spirit to improve the work, this can be selected, for my future work a spur, in the new year, to work harder learning laboratory knowledge and improve their professional knowledge and operating skills, get rid of his bad temper weakness, steadfast, conscientious do their own work, to return to my trust to the leaders of the company and employees.
Related Articles:

On the lon

ICBC internship report

Engineerin

At the beginning of the semester is in the class formed a good endeavour, the atmosphere of unity, to help them establish a correct outlook on life, values, seek to develop a suitable for their own life goals, re establishing confidence in learning. Held new Laosheng to exchange experiences, in their own experiences and help the students to have a correct understanding of their own learning, ideological level and ability, in order to better establish a personal goal.
خارج شده است

itraf630a

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 140
    • vwx448
Guangdong governor said before and after drought floods this year to plan ahead
« پاسخ #44 : 10 ژوئن 2016، 01:10:34 am »

according to the provincial water resources department,hogan outlet, Guangdong flood prevention this year, the situation is grim, the annual total rainfall in the province is little, but it may appear before the drought waterlogging phenomenon. Due this year Guangdong open flood time too late, the Pearl River basin upstream of Yunnan, Guangxi, Guizhou and other provinces are suffering from severe drought, Guangdong domestic Beijiang and Xijiang and Dongjiang mean flow respectively than years decrease over the same period greatly,hogan olympia outlet, Guangdong this year's drought must be from the flood season begins,nmd runner pas cher, the optimal allocation of water resources to achieve the purpose safe flood and reservoir impoundment. While strengthening the Xijiang River, East River, North River basin reservoir dispatching management control,scarpe hogan outlet, ensure that this year during the dry season in the Pearl River Delta and Hong Kong and Macao Water Supply and demand adequate security. (end)
Guangdong governor said before and after drought floods this year to plan ahead
< p > China News Agency, Guangzhou, April 27, Guangdong governor Huang Huahua 27 here pointed out that this year, Guangdong Province may appear before and after drought, waterlogging phenomenon, must early preparation, early deployment, early implementation,yeezy boost 350 pas cher, and resolutely fight NBC this hard battle.
< p > Huang Huahua pointed out that at present, Beijiang Levee Reinforcement Engineering Standards and "two Chung River remediation" project to be completed and entered the completion acceptance stage, Beijiang embankment has become set comprehensive flood safety,goyard prix, water resource protection and water conservation function as one of the modern water conservancy engineering, levee, Feilaixia reservoir, PA Jiang lag basins and Lubao Chung, the Xinan united operation of Floodway defense Beijiang 300 years floods.
< p > on April 27, the Guangdong Provincial Government in Sanshui District, Foshan City, held 2010 Beijiang embankment flood prevention work conference, Beijiang Levee Safety in flood season and the province's three proofing work deployment.
 he pointed out that this year Guangdong 3-defence complex situation, may occur before and after drought waterlogging phenomenon. The province at all levels of government and departments must be in accordance with the "safety first, always be on the alert, to prevent, efforts to rescue" policy, early preparation, early deployment,hogan outlet online, early implementation and maximize reduce casualties and property losses, resolutely fight NBC this hard battle. To highlight the good work in five aspects,hogan outlet online, one of which is to take precautions, carry out drought and water supply. We must adhere to the flood control and drought simultaneously, take practical and effective measures to strengthen the management of water resources, conservation and protection, to ensure that urban and rural residents living water security; to the rational allocation of water resources, strengthen the infrastructure construction of arid areas of water.
Related Articles:

Director o

Sichuan Daofu fire is still under investigation (Photos)

Sichuan Minjiang diverted into the Wenchuan Yingxiu town hospital board room was destroyed

Although there are many financial institutions at the job fair, the students who are seeking jobs are also many. Due to the number of candidates to increase, the more room for the selection of banks, many banks also significantly raise the threshold, and some directly in the recruitment conditions indicate the need for graduate education.
خارج شده است

این صفحه در 0.111 ثانیه 26 نمایش داده شد.