انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

ممكن است مردي كه دائم سؤال مي كند ابله به نظر برسد ، ولي كسيكه هرگز سؤال نمي كند در تمام عمر ابله باقي مي ماند.

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه دویست و سیزدهم  (دفعات بازدید: 11161 بار)

hdf7k0r8hd

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 237
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • cde661
To hold on is to love, to give up, to be the same.
« پاسخ #15 : 04 مه 2016، 07:31:07 pm »

10 years ago, I was 17 years old. For the first time in his life he was carried into the hospital, and he never came out. My leg was paralyzed in the accident. At that time I and in a ward lived is a mid twenties girl, she is worse than me, below the chest all the unconscious. Accompanying her about her lover, a refined and cultured middle school teachers. Although he is busy with his class, he is still coming every day. He is always careful to take care of her face and teeth, to comb her hair long hair, feed her to drink medicine to eat,hogan outlet, on time to help her get over the massage, to bring her to bring her to read the book, a very careful person.  < br / > but as long as the man way, her temper will suddenly furious, not choosy slightly not temper,scarpe hogan outlet, is cold a face let him how to tease the coax comfort always silent. But men do not care about, as always, gentle and considerate. < br / > < br / > misery loves company, I know sister and my heart pain,hogan sito ufficiale, but I can't understand: why she tortured by his wife? I feel a little bit unfair to the big brother.  she smiled, did not speak, eye is red.  here, she is in tears. The original is because love temper arrogant! The original true love was so broad and deep, well intentioned!  once, after quarrelling, sister slept, he sat on her bed, dejected look.  I comforted him: "sister mood is not good,montblanc plume pas cher, you don't put in the mind." He looked at her on the bed, tears in her eyes, he said: "I know her heart, but also know that she loves me. But she did not understand,hogan outlet online, not only is she can not do without me, I can not do without her! I really want to get angry, I tried,hogan rebel outlet, but no...... I take care of her,hogan outlet online, others think it is moral,louboutin soldes, in fact
Related Articles:

It's raini

What is the relationship betw

Good girl

The walls there poplar stretched out, eager enough flowering temperature, shook his head and refused to withdraw the arm. By twos and threes pedestrians, with the time passed by, you don't say, I'm not language, only the wind. Except the city also heavy makeup, face and body are colorful description of wiping, ostentatious people into glitz, ingratiating smile a fumbled for the world's purse.
خارج شده است

bvr5b3hbfg

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • pqr904
Oral English primary training (lesson26)
« پاسخ #16 : 05 مه 2016، 05:02:45 pm »

Oral English training (lesson26)
,golden goose outlet askedRelated Articles:

Obama spee

Zhejiang wealth password on start empty-handed

Pay attent

But the fairies had her blessed so she just got beauty rest. For a hundred fifty years she missed balls and film premieres, till prince charming came along singing out a cheerful. Kneeling down he say her cheek hoping that she'd wake and speak. Sleeping Beauty raised an arm reaching for the snooze alarm and her waking words were these:just need five more minutes please."
خارج شده است

idh9bhe4u

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • qrs631
the world's most beautiful music, is a million people chorus
« پاسخ #17 : 05 مه 2016، 07:09:35 pm »

Luo Dayou: Jobs is the enemy of computer music creation against replication
 Xingqingzhongren, send long piece of "stone" to send the salon
 Luo Dayou told reporters that so far, since >
< p > conference midway Shen Dongjun suddenly got up and back office took a piece of "stone", "I am listening to his songs grow,hogan sito ufficiale, for our generation, the music of Dayu already thorough marrow become a part of the body and spirit. I and Daisuke because music affinity, in addition of jade is our common hobby. This emerald stone is a few years ago Daisuke specifically from Taiwan to send to me, was stopped by the Shanghai Customs, customs officers told me that the stone cannot estimate... At that time I had a lot of twists and turns back to the precious gift. This' stone 'is still on my desk."
< p > circle called him "big brother", the outside of the circle called him "Godfather", which is a Chinese music whenever not book, and must be particularize the banner of the name: Luo. He to Nanjing in 2009 the four north-south line tour, if the 1 / 4 of the "Godfather" you don't see the fun, then you must not miss this time - November 14, Luo to visit Nanjing held a grand press conference announced, "France Le Lang night Luo Nanjing concert" will be in January 2012, at the Olympic Sports Center Stadium gorgeous concert, which will become Nanjing 2012 year first concert. At the press conference, the idol of many people the stunned,hogan outlet, yet they have exposed his "enemy" is also a lot of people's Idol: Steve jobs.
 the world's most beautiful music, is a million people chorus
 said, Luo Dayou this is really not just to promote their own concert,hogan olympia outlet, he special two days ahead of schedule, just to participate in the birthday party of Shen Dongjun's friends. The concert will be the host for the French Le Lang, the full Co Tesiro Tongling ancient jade, as the French Le Lang wine suzerain, Shen Dong Jun in the press conference revealed. He is also Luo many fans in a, ten years ago,hogan outlet, Shen Dongjun as fans and Luo met, ten years, the two sides in addition to several cooperation and personal.
< p > Luo also admitted that they play used crystal jade. "I started to collect a large number of crystal from the end of 2000,hogan sito ufficiale, I now of age can maintain such and the physical state, I would like to side with the crystal jade, because they are the essence of the earth."
Related Articls:

Liu Xiaoqi

"he is lovesick......"

18 year ol

First, every day I have a different state reflected, secondly I think media reports out of things with their views and perspectives, at best, is the media in the eyes of Wu Xiubo, so with my little relationship. Many times you think of Wu Xiubo's literary or profound or act or that is your point of view.
خارج شده است

bgfh7m7xter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 287
    • nop154
Time to ramble
« پاسخ #18 : 06 مه 2016، 10:21:12 pm »

< p > to the snow after the piece of yellow spots / you like / at the beginning of fresh bud green / you are / joy and tender / Shuiguang Fudongzhao you expect the dream in the white lotus ("you are the April days in the world"). She was using this smile to sing the world in April, decorate their own world. She can afford to be put down in all things. She can carry the bottle through the streets of Li Zhuang to play soy sauce to buy vinegar. Can also wear cheongsam repairs in Beijing Tiantan qiniandian on top of climb. Riding a mule, by truck, walk in the mud,air max pas cher, around to study the Chinese ancient architecture,mont blanc porte mine, climbed beams Shangzhu, measurement analysis and copying details and take photographs, and then write down the moving and important words "flat countryside building miscellany". She is equal to anything people, as long as she will, she will each piece of work on the handle was very appropriate and in place. Writing poems, written to make people a glimpse; "building" and breathtaking; as a mother and a wife, as mothers, the woman to achieve the ultimate. In Lizhuang in five years time, she two children mending clothes,goyard pas cher, socks,scarpe hogan outlet, for themselves gradually into empty disease pulmonary decocting soup; lying in bed writing poems and novels, in order to create a society of funds to worry about; Liang Sicheng and compiled together school "the history of Chinese architecture", assist husband editing the English notes the pictorial history of Chinese architecture "...
 only this day in April, because of a poem and a person and has repeatedly mentioned,tn pas cher, interpretation and deduction and analogy. Those who write, those words, and those images, those stories, always surround that person, the poem, the storm and the vortex that has triggered a long. The eye of the storm and the center of the vortex is always the man who wrote the poem Lin Whei-yin.
 is a poem, God loses human odor. Exhale, such as blue Lin Whei-yin, inadvertently spit out the April breath, let the world for eighty years. However,hogan outlet online, even without this poem,chaussure louboutin pas cher, Lin Whei-yin will still be a topic of the world. Her laughter, can through the years and the time of the shady barrier.
 the world has a myriad of April days.
 Lin Whei-yin is destined to be one of the people, or that is the focus of the crowd. She is surrounded by women. More time is surrounded by men. But she would never get lost in the endless maze of love. In >
< p > Lin Huiyin is open all the love to embrace the world, her almost every cell are overflowing with enthusiasm, wisdom, and look forward to.
 laughter has lit up all the things in the spring wind / Guangyan change in the TAC dance ("you are the world in April day"). This is a typical forest poem. Expression pattern of forest type. She is the spirit of laughter. Silver laughter is April dusk blowing send of, petals floating down the little bit of rain, a transparent warm and clear fibrillation. Shallow dimples shallow laugh. Her original name called "emblem tone",scarpe hogan outlet, avoid confused with at that time Shanghai male writer Lin micro sound, "sound" converted "because of". This change, change out of style and unique charm. Lush grass, dense atmosphere. This is the breath of the soul! Digestion of the tumultuous years of wandering suffering; melting of the Li Zhuang era of the hardships and suffering from constant chronic illness war pain. "Wife living room" of the sound of laughter, has become a symbol of the history of Chinese modern culture.
Related Articles:

Behind the

Trust is a kind of life

But the five years I most of the time consumption in wonderful raising baby, eat and drink Lazard sleep, even growth and education, etc., is certainly expends painstaking effort. Always think so, to see their own children, although very tired, but it was worth it, I desire she grew up in my scientific parenting, don't ask her for the future how prominent, but beg without regret my duty to her growth.
خارج شده است

cnyeh119a

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 248
    • vwx572
Foreign investment is expected to accelerate into
« پاسخ #19 : 07 مه 2016، 07:50:57 am »

"this statement is very reminiscent of the upcoming Sino US strategic economic dialogue." Central University of Finance and Economics professor Guo Tianyong believes that the Commission move just in time,tn homme pas cher. China opening up the financial sector will become one of the main topics of the fourth tomorrow will be the opening of the Sino US strategic economic dialogue.
Foreign investment is expected to accelerate into the securities and Futures Commission statement or to add strength to the stock market
,hogan sito ufficiale, however, expect the Commission greatly promoting the opening step is not realistic. The Commission said that although China's capital market opening time is not long,golden goose outlet, but the open degree has reached a higher level,scarpe hogan olympia, and at the present stage of China's securities industry development and capital market maturity basically adapt. The Commission spokesman stressed that excessive and fast open will lead to potential financial risks, the impact on the formation of the capital market.
 although the Commission has not given a clear timetable, but this has been enough to make the coveted Chinese capital market, foreign investment. "The further opening of China's capital market will give international investors more opportunities to benefit, which is clearly what they have been fighting for." In the opinion of a brokerage researchers, the Commission this open release signal will attract more foreign investors through legal channels to enter the China investment.
< p > in addition, in Guo Tianyong looks,hogan outlet online, although the capital market opening to the outside world assessment and the stock index level are not necessarily linked,nike tn pas cher, but in the short term will give the market into the arm. "Further open will increase more investors,louboutin soldes, short-term bullish views generated.
 "it is easy to think of the bailout policy." Fortune Securities chief analyst Yang Menghua also believes that the Commission's position will add strength to the stock market. "The market is expected to QFII may be so long, have an impact on the market. But in the market fell sharply after the opening, on the other hand also give foreign hunters the opportunity." Yang Menghua said, he expects more policy combined.
 daily news (reporter Chen Jie) China's capital market is accelerating the pace of opening up. Reporters learned yesterday, the Commission will carry out the securities industry and the capital market in the near future open assessment, and put forward further opening policy based on the assessment results. Since the opening of the market to increase the stock of funds,nike tn pas cher, the Commission has also been interpreted by the market as a good market.
 "the Securities Regulatory Commission will put forward the policy recommendations of China's securities industry and capital market opening to the outside world in the long-term strategic planning and further opening up to the outside world." Commission spokesman pointed out that in the coming period, the securities industry and the capital market opening to the outside world will be expanded in a timely manner.
Related Articles:

The central enterprises with

Overseas institutions optimistic about the A share

The company issued the size of not more than 1 billion 800 million shares, the initial price range of 34.99 yuan to 36.99 yuan, according to the upper limit of the calculation, to raise funds will be expected to be more than 66 billion yuan. It is noteworthy that the participation of China Shenhua preliminary inquiry institutions amounted to 176, has exceeded 167 of the previous construction bank.
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019
The Central Plains media white S-ST Xin'an rebirth xianshuguang
« پاسخ #20 : 09 مه 2016، 11:26:19 pm »

it is understood that the central Publishing & Media Investment Holdings Limited published in December 28, 2007 based group restructuring in Henan on the establishment of wholly state-owned enterprises. The company in books, newspapers,scarpe hogan outlet, periodicals,hogan outlet online, audio-visual and electronic publications, printed and issued,hogan sito ufficiale, for copyright and trade as the main business. The company by the end of 2008 the total assets of 7 billion 700 million yuan, sales income of 6 billion 900 million yuan,goyard soldes, the total amount of business is located in the national publishing industry in the top three.
 after several twists and turns, S*ST Xin equity auction before finally a safety hammer
S*ST Xin announcement today, the board of directors has recently received the company management transfer Henan Qingfeng Auction Co. Ltd. "statement" about Jiaozuo Xin'an Polytron Technologies Inc social corporate shares auction results, said in March 18th at the auction, the former largest shareholder of Henan S*ST Xin Garden Group Co., 37 million 506 thousand and 12 shares held by the listing Corporation (social legal person shares the company accounted for 28.99% of the total shares), through public bidding, by the central Publishing & Media Investment Holdings Limited (hereinafter referred to as the "Central Plains media") to share the highest price of 0.45 yuan, a total of 16 million 877 thousand and 700 yuan price auction, the Central Plains media signed on the spot auction confirmation.
< p > as first in 2008 to suspend the listing of the listed companies, s * ST Xinan this year have been carried out preparatory work for the debt restructuring and reorganization of assets. By the end of 2008,hogan sito ufficiale, Jiaozuo City Intermediate People's court approved the restructuring plan S*ST Xin, which became a major breakthrough in the progress of the reorganization of the company. S * ST Xinan managers had previously said that have been associated with the strength of recombinant parties reached a preliminary intent restructuring, * ST Xinan intends to through the issuance of shares to buy assets,tn pas cher, such as the implementation of a major reorganization of assets. However,scarpe hogan outlet, progress is not satisfactory. It is reported that the auction of the shares had been seized by the court, after the thaw in the beginning of this year at auction but suffered unsold, followed by the court announced the suspension of the auction. Now,scarpe hogan outlet, with the Central Plains media, asset restructuring S*ST Xinan will gradually clear.
 / reporter Xu Rui
The Central Plains media white S*ST Xin'an rebirth xianshuguang
Related Articls:

Piero moved to India at the age of 39 retired veteran League legend to Delhi Die

Five companies reported in th

It is understood that the project by the China Metallurgical investment and construction, Zhuhai, China Metallurgical Investment Co., Ltd. is responsible for the implementation of investment. Since the December 16, 2009 project started to start in March 28th this year, only 100 days to complete the work required to complete the work of 500 days.
خارج شده است

hawh04xht

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 141
    • jkl479

Weight stocks fell two city rushed down the stock index approaching 2200 points
,hogan outlet
< p > today, the two cities opened higher following a high, the stock index opened rushed over 2200 points,scarpe hogan outlet, reported 2205,tn requin pas cher, two city once flushed high,hogan outlet, but the weight shares subsequently fell back, the two cities also callback,hogan outlet, as 10:17 points Prev Close approximation of 2200 points,scarpe hogan outlet, reported 2202.21, rose 0.42 percent,scarpe hogan outlet, Shen Chengzhi rose 0.20%.
 GF Securities: the stability of the surrounding market provides a good market environment for A shares, in a bearish sound, U.S. stocks Friday fell to rise so that investor confidence has been greatly enhanced, while the market is Puzhang trend, but the real estate,ugg pas cher, banks, insurance and other blue chip gainers and the small market capitalization stocks outstanding performance is essentially different, the rise of the blue chips that institutional investors view on the outlook from light to strong, the market mainstream funds and private investors in the identity of the first force, will make the long-term trend of the stock is more optimistic, investors still should focus on the performance guarantee of blue chip stocks, financial stocks will continue to be the most dynamic sector recently.
Related Articles:

Guardiola 16 battle winning 50% season won the madman first crown is still a dea

The Commission to clarify the financing of housing prices is not an emergency gate

4. salicylic acid treatment is still highly recognized

On the disk, the number of stocks mixed basically flat. By the State Council, the deployment of energy-saving emission reduction target message driven, stocks in early trading today, the low carbon economy, energy-saving environmental protection plate rose, Keda Electrical, snow Wright limit, linkage optoelectronics, Vosges shares, new extension and have stronger.
خارج شده است

itraf630a

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 140
    • vwx448

The real damage to the skin in contrast: smoking (Figure) | smoking | beauty
,tn pas cher
The lead-in in
 third pairs of twins: the left lady does not smoke, the history of the right women's smoking for 29 years
 Case Western Reserve University in Ohio,hogan outlet online, Department of plastic surgery were analyzed from 79 pairs of twins face differences. Let us be startled at the!
Researchers at
< p > two people dressed up, but we can still feel left her age than the smaller game ah, from the skin's firmness and the state will be able to see. If you exclude the right lady left Hair Coloring, Ms. white hair faster.
 fifth pairs of twins: left women do not smoke, the smoking status of
The
 to the left lady features as the standard, her mouth and eyes on the right lady was drooping, and the eye black eye is very serious, the facial pigmentation is also more.
 fourth: Twins left lady not smoking, years of smoking right Ms.
: the first twins more than girls in 17 years than in the
 Ms.< p > the lady cigarette smoking age is lesser,goyard paris, but can see left her skin white and smooth, Ms. right facial relatively dull and forehead wrinkles significantly.
 second: the twins in men than the men more than 14 years of smoking
: < / strong > despite anti smoking campaign has gone on for so long,hogan sito ufficiale, still have a lot of people disagree on something like smoking. We all know that smoking has serious harm to the body,air max pas cher, not only is the lung, but also prone to cancer, CNN reported recently in the United States, smoking will make you ugly!
79 twins, a party to the other party not smoking, smoking or smoking is relatively short, by comparison we can see that the relationship between the twins because smoking is not too like twins!
 after comparison is not difficult to find,ugg soldes, the right man's face wrinkles more, facial features,chaussure tn pas cher, including the mouth,nike tn requin soldes, nose, eyes have a downward trend, presumably not only because of the gravity bar!
 we can see that the left side of the mouth of the lady has been down, the eyes are also depressed a lot, the overall look dull skin, and more relaxed. People who are short of smoke look younger.
Related Articles:

Securities practitioners qualification examination from October 19th registratio

Yingetouzi

Rumors to

This is Kewaxiqiben season for the first time assists. With the high optical performance and Heikki Milicic can finally breathe a sigh of relief, in fact this is not the game he all performance, in 30 minutes of time, Heikki Milicic has also completed the five steals, three successful per capita reflects that he is a complete player.
خارج شده است

casrbg1tv

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 144
    • qrs086
2011 the latest exposure will feature a true repre
« پاسخ #23 : 14 مه 2016، 10:22:30 pm »

< p > in the film side released the latest featurette, B elder brother Kenny personal battle, wearing a space shape, in the vigor song hot dance scene, and passion to sing, the Wynners band's signature songs,scarpe hogan outlet, stunning visual effects, success lets the scene participated in the filming of the audience hey day, attracted a million people in the audience chorus, more many of the audience were moved to tears, the scene is very moving.
< p > the annual Lunar New Year comedy blockbuster "Dong Chengxi 2011" will be in this year November 24, the national airborne screen,scarpe hogan outlet, this by the famous Hong Kong director Liu Zhenwei surgeon,spaccio golden goose, set 60 the first Chinese music star he old films not only will "comedy, fashion,hogan outlet online, love" as a selling point, in the music foot effort from, let the film is both good and beautiful. In order to shoot the film a million people in the concert will play a,golden goose outlet, Jeff Lau refused to beat off,hogan outlet, at a cost of 200 million, really mobilized 10000 spectators in the stadium continuous shooting three days, true representation of the "Superman masked concert".
"2011" the latest exposure will feature a true representation of thousand concerts
< p > in addition, carefully crafted to in the music, the crew specially invited famous Hong Kong director MV District Cher penned to join,scarpe hogan outlet, is responsible for the music scene in the play. In the thousand concerts filmed,hogan outlet online, especially the crew on the stage unique design five space capsule, collection of science fiction and action in a body, a Korean idol fan children and to the success of the 2011 China spacecraft emission salute. I believe this in the movie reappear million people singing creative shooting will also become the "Dong Chengxi 2011" the most brilliant pen, becoming a movie classic plot.
 will "2011" poster
Related Articls:

Tsui Hark

United States and China film master carefully polished

DreamWorks Animation in Shanghai SMG Kung Fu Panda

Wrote: "today is really experience the precious experience, almost 10 years do not take public transportation!" She also stressed, must give his seat to the elderly people. But this article in words but recruited the Korean netizens dislike, many people said "every day we go to work by bus, the bus has to be proud of what?"
خارج شده است

vsf24bg23

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 123
    • rst028

,nike tn pas cher
 it is worth noting that, if there is no financial assistance to the government of Jiayu Hubei County,air max 95 soldes, Jia Linjie net profit in the third quarter of this year will be a serious decline. More importantly, jialinjie has invested heavily in the development of its own brand this year's losses will continue to expand.
< p > just subsidies of Hubei jialinjie Jiayu County People's government and in October 11, again to the company reward 1402.43 million yuan, this time the name of the first is "to solve the Hubei jialinjie staff recruitment and high-quality education and skills training in a special incentive fund", the first pen 117.7 million yuan incentives already in place.
Government incentives to prop up the facade of the brand into a burden of its own brand
< p > in the opinion of a personage inside course of study,hogan outlet, jialinjie own brand why until today there is no improvement, the company strategy and the existing problems, the second is improper use of senior director of own brand. "
< p > jialinjie three of the Quarterly Bulletin shows that after deducting non often gains and losses, the third quarter net profit of only 550.46 million yuan, year-on-year decrease 47.06%; from January to September net profit for 3198.78 million yuan, compared to the same period only growth 6.64%.
 can not afford to help its own brand
 local government financial incentives have become part of the listing Corporation to gloss over the performance of the help of grass". On October 15, Jialin Jie (002486.SZ) released in 2013 in the third quarter earnings,hogan outlet, 1-9 months the company achieve operating income 70844.74 million yuan,chaussure air jordan pas cher, an increase of 10.83% compared to the same period in 2012; attributable to shareholders of listed companies net profit 4771.49 million yuan, compared to the same period in 2013 growth 49.47%.
2013 in October 9, jialinjie published a "sub companies get government special Award Fund announcement": Recently, the holding company, a subsidiary of Hubei Jialin Jie Textile Co., Ltd. (hereinafter referred to as Hubei Jialin Jie) received Jiayu County, Hubei Province People's government issued the high technology industry special incentive funds 1966 million yuan, the reward fund has been fully in place. According to the relevant provisions of the "enterprise accounting standards",nike tn femme pas cher, jialinjie received the sum of incentive funds will be included in the current operating income.
< p > in the first half of this year, before the Sturm und Drang sportswear brands collective encounter cold, sales continued to decline, high inventory,tn requin pas cher, have been compressed and the number of stores, only Li Ning, China Dongxiang >
 "obviously this money is received before the national day, in the third quarter results, if there is no such financial incentives, Jia Linjie's performance is very difficult to see the." A brokerage textile industry researcher told reporters that the first three quarters of this year, the non recurring gains and losses of about 20000000 yuan, apparently from the main business growth is very small."
 for this year's performance growth, Jia Linjie's forecast is an increase of 60%-100%, net profit of between. Under the support of the financial assistance,scarpe hogan outlet, this goal is clearly able to complete.
 government incentives to prop up the facade
Related Articls:

The business of the Guarantee Corporation

The large garden 284 million HUD ecological stock

Everbright Bank and China Uni

The operation of wind power projects Pinglu a 49.5mw and Pinglu second phase 49.5mw project, all in the construction period, of which Pinglu project is expected in January 2012 to build grid connected operation, Pinglu to the second phase of the project is expected in June 2012 before the completion and the realization of parallel operation.
خارج شده است

hfgh6p5ess

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 259
    • nop792
At that time, now
« پاسخ #25 : 18 مه 2016، 05:21:57 am »

< br / > now, we were all silent, may because of the reality of the society,hogan rebel outlet, it may be because we have grown up; now,hogan outlet, his like back full burden, completely at a disadvantage, lose their meaning. Lost myself; now, again also could not return to the innocence of his.
< p > then, we don't understand anything, do not even know what is the end of life, but we laugh is so heartless; at that time,hogan outlet online, I even don't know will grow up one day, and we do have our separate ways; at that time, I often watch your back,spaccio hogan outlet, sometimes you learn to walk; at that time,hogan rebel outlet, I didn't want to grow up, they will want to cry not cry when,hogan sito ufficiale, also did not think of me unexpectedly so soon grew up.
 at that time,nike tn soldes, then, looking forward to the number of unknown future. Now, now,hogan outlet online, it's never possible to make it back.
 with a sentimental memories of happiness and sadness.
Related Articles:

Small coll

Fire grams

Taibaijinxing know everybody's mind, offer advice to the Jade Emperor: a few years ago we recovered a giant Harpy, remember? The eagle was designed to soothe the flesh for food, after with the heaven, feed him every day. Now the temperament has changed, feel good side, sent him to rein in this giant caterpillar is right!
خارج شده است

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
    • def238
Formal examination
« پاسخ #26 : 19 مه 2016، 04:51:22 am »

< br / > the Communist Party members should always according to the constitution of standard and strict three real strict demands on themselves,hogan sito ufficiale, otherwise, do not take care will become molecular spoilage,hogan sito ufficiale, towards the opposite should always bear in mind the iron of the lesson.
Formal examination
< p > the leadership down inspection work always first a day or a few days ago,air max pas cher, notice the following,hogan outlet, below busy flower shelf,yeezy boost 350 pas cher, meet leading to check,golden goose sneakers, now all kinds of examination form, prior notice, prepared. To see such a vigorous surface phenomenon, can not see the actual problems, self deception,nike tn pas cher, can not notice and to engage in a surprise attack, find out the actual problems are exposed and punished it? So,scarpe hogan outlet, to change the leadership style to incognito like the ancient minister, to see the real thing.
Related Articles:

Rain is lo

A long time, after not time

Happiness is to fight for the

I is a like the trouble to write on the paper, will happily put in the side, home in the countryside, corn is the harvest season, watching all this let me think of the past, although now living conditions are good, but I yearn for the previous life, even for picking corn corn is also a fun, what kind of agrestic breath now how also can not find.
خارج شده است

vbb5c4rqp

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 193
    • bcd204
Wang Yawei love Tiansheng new material by shareholders holdings
« پاسخ #27 : 20 مه 2016، 01:50:18 am »

Tiansheng new material and a halo, was a famous company stock fund manager Wang Yawei favored. In the first half of 2011, Wang Yawei in charge of the Chinese market and the Chinese strategy in the list of the top ten tradable shareholders.
If
< p > reporters refer to the the holdings of shareholders Shen Xi's basic information, in the list of executives did not find the information of the shareholders, but inside the Tiansheng new material prior to the announcement to query the,adidas yeezy soldes, Shen Xi is before the listed companies, namely 2001 August from the hand of the other shareholders transferee company of shares in, or is direct capital to obtain new material Tiansheng shares, belongs to one of the original shareholders, it is estimated that this reduction is his personal behavior. However, if calculated according to the price before rehabilitation,air max pas cher, Tiansheng new material of the recent share price fell to the lowest 14.67 yuan, compared to the 32 yuan issue price, Shen Xi go to sell shares of the time seems to never set foot in.
2 9 in the evening announcement,golden goose sneakers, Tiansheng new material on the 8th received a notice, holding more than 5% of the shares of the shareholders of the company to Shen Xi through bulk transactions reduction to its holdings limited conditions for the sale of the total outstanding shares 101.60 million shares, accounted for 0.72% of the total share capital of the company. Notice that after the reduction, the shareholders Shen Xi also holding companies tradable shares 698.01 million shares,hogan sito ufficiale, representing the 4.98% of the total share capital of the company.
Wang Yawei &quot,tn pas cher;love" Tiansheng new material by shareholders holdings
 goes back to the company at the beginning of the listing,hogan outlet online, Tiansheng new material can be said to be a famous fund awkwardness. Tiansheng company new material began in January last year,bottes ugg pas cher, the listing, and according to a quarterly disclosure of the company last year, top ten shareholders of the company list, four seats are from company of fund of an ancient name for China. In addition,goyard pas cher, the Chinese golden age in 2010 the net value of the Fund ranked first appeared in Tiansheng new material in the list of shareholders. However, as the company moves downward, this part of the famous institutions have gradually disappeared in the recent report.
Related Articls:

Minfa aluminum fund-raising 6

Pearl River beer to clarify the poison rice Report

The 24 billion 600 million wi

Since then, although the company said publicly, this brokerage research report inconsistent with the facts, but also further affirmation: company does launch price of up to 2000 yuan a box of high-end hot pickled mustard tuber, and there have been some time. Putting aside the brokerage research newspaper why go wrong, but at least it echoed each other let Fuling mustard 2000 yuan a box of high-end products known to the general public.
خارج شده است

dfg2s5erty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 226
    • nop773
Tang Xiaosi's career happiness (speech)
« پاسخ #28 : 22 مه 2016، 11:25:11 am »

Tang Xiaosi's career happiness (speech)
 folly "colorful" ginseng fruit is prepared in
prose
online write down, becauseOur
,
, south wind drops of ink into a wound,stylo mont blanc pas cher, indifferent etc.Mr. editor / God Piao flops, don't write down the heart (in fact, this is my narcissism,hogan sito ufficiale, not operands), more important is for people to do things have beginnings and ends. But write down and have a lot of concerns, one of the reasons is that with the
article more and more, and my narrative almost from the experience, the surrounding
classmate ,
and colleagues will have his condemnationThe regret of Mr. mind body; the second is according to the routines written down may be tedious, even myself sometimes lack the urge to open the computer... I hesitate, hesitate, then leave the "ginseng fruit."< br / > suddenly one day, from the Russian border to a comrade in arms, we pour chat, introduced to each other, that I'm walking difficult, often oxygen protect the heart, he encouraged me to continue to write down. He was from the military after graduation, has been
forces engaged in propaganda work, amateur main painting, in the local has been very famous, to the Lake Baikal before painting. I admire him very much, he has made a lot of mistakes in the army, he has made a lot of mistakes in his painting career, but he has achieved a lot in the end,scarpe hogan outlet.
life goal. And I did it for the rest of my life.
writer dream, until suffering from a serious illness, walking inconvenient to have
time and continue to dream, dream is overcautious,
beautiful dream when to achieve?< br / > may be drunk, but skull like Li Bai Dou poem liquor 100, has come the inspiration suddenly,occhiali ray ban outlet, face painters comrades, Qi Baishi oldMr. Mr. / deal with Mr. Lao She's a picture of a proposition painting conception "Yihong springs out of the mountains" inspired me, and chatted with him his own feelings. It is in his comrades
art , I immediately support the conversion point,sac goyard pas cher, will be a picture of the sketch into a beautiful picture
landscape figure painting. You are too happy, just when it comes to my heart,hogan outlet online. So he promised to give me his rough experience, let me
novel form to write out, see if you can match the fictional characters. This is better, I can start to haveMr,adidas nmd pas cher. writing / impulse comrades, classmates, colleagues,tenis asics feminino, write their own experiences and anecdotes, packaging, a figure, between configuration even, not a very good workplace inspiring novels? So I will be the subject of this.
 but this very sorry readers and hard to editMr. teacher / who, because the fool for the opening may be picked by part of flops narrative prose "colorful ginseng fruit", waste the reader's eye, the delay time for editing, ashamed to.
Related Articles:

New and old alternation

This June wear cotton padded jacket! So the local people compiled "the people's Liberation Army uncle, June wear cotton padded jacket, Liberation Army uncle bitter, June to wear trousers" doggerel to describe hard life of the people's Liberation Army. In those years, every month only enjoy living allowance for yuan, daily necessities, toothbrush and toothpaste, stationery, envelopes etc...
خارج شده است

bvr5b3hbfg

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • pqr904
Finance and accounting direction
« پاسخ #29 : 24 مه 2016، 06:17:16 pm »

< p > learning, through the university three years of efforts to learn the course of "basic accounting", "intermediate financial accounting", "accounting", "cost accounting", "management accounting", I systematically master the necessary expertise in the basic theory, basic knowledge, skills and methods. On this basis, combined with the professional characteristics and actual work,hogan sito ufficiale, strengthen accounting, computer application ability and social ability training in professional knowledge, have strict demands on themselves, through solid learning "basic accounting", "cost accounting", "intermediate financial accounting", "management accounting" in the course of my system to master the basic theory, the necessary professional basic knowledge, skills and methods,chaussure air jordan pas cher, on this basis, combined with the professional characteristics and actual work, strengthen accounting, computer application ability, be familiar with the use of computerized accounting software, and skilled operation and office series of office software (word, Excel) and applied to the financial office. In order to better engage in financial work, improve the efficiency and quality of work to lay a solid foundation
Finance and accounting direction
< p > thought, I strive to make progress, concerned about current affairs,scarpe hogan outlet, support the policy of the party and the state, we strengthen their self-cultivation theory, in order to improve their ideological consciousness and political quality, and with honors from the Party school graduation. And with the help of the party organizations and their own efforts, has become a glorious party members.
 accounting direction self identification
 work, I always keep a warm heart and a high sense of responsibility, work hard, and be able to do the best, after a careful summary. During my college,adidas yeezy soldes, I served as a member of the class committee. During his tenure,air jordan pas cher, I earnestly carry out the work of the college and the community and successfully completed. During the holidays,hogan outlet, I also actively participate in social practice. These exercises make my social ability, management, organization and coordination ability to adapt has been greatly improved, the team cooperation spirit and sense of competition and get further strengthening, but also let me more flexible methods in dealing with things.
< p > life, I have been stricter than the law with oneself and lenient towards others, adhere to the principle of dare to criticism and self-criticism, cultivate a strong self-care ability, character, cheerful, honest and trustworthy, humble, studious, has the sense of responsibility and team spirit. Usually take an active part in Party organizations and the activities of the college and class activities, after school hours to pay attention to strengthen the physical exercise, and actively participate in sports games and all kinds of ball games.
< p > three years of university life will be ended,air max femme pas cher, several years of accounting professional knowledge and abundant social and leisure practice experience, cultivate my interest in the accounting profession, so I laid solid foundation. At the same time in the professional skills, college life of study and practice, let me from a young and inexperienced students, contact the society, from the childish, impetuous and impractical, psychological more mature,golden goose saldi, firm, for jobs well prepared.
 University for three years, I learned a wealth of professional knowledge, training of learning ability, work ability, interpersonal skills, improve the ideological and political quality; university three years, I understand how to
Related Articles:

Treasure t

Praise the

The musical effect of Jiangnan style

The reason is that the society made man. The feudal era is the era of feudal stubborn, landlord rule the roost, warlordism, Weizhuang is feudal poison village, ah q is a coward, he received the despotic landlord oppression, ah q's "false foreign devil" and "men and women protection" thought is the vast of Ah Q is not unique.
خارج شده است

این صفحه در 0.173 ثانیه 26 نمایش داده شد.