انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

رابطه جنسی هرگز کسی را ارضا نکرده‌است. این پیوند بیشتر و بیشتر عدم رضایت ایجاد می‌کند. رابطه جنسی هرگز کسی را به کمال نرسانده – با کمال بیگانه‌است. رابطه جنسی زمانی معنا می‌یابد که با عشق همراه باشد. پس عشق و رابطه جنسی به هم می‌آمیزند. و عشق مرکزیت عظیم‌تری است، مرکزیتی والاتر. آن گاه که رابطه جنسی به عشق گره می‌خورد، بالا و بالاتر جریان می‌یابد.

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه دویست و دوازدهم  (دفعات بازدید: 7051 بار)

hfg2vj1ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 221
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • cde733
Smile slightly sweetly, waiting for you in the world.
« پاسخ #15 : 18 مه 2016، 10:17:58 pm »

< p > do not know is obsessed by the scenery or because I haven't such a good appreciation of forest beauty, she forgot to herbs of things, only to know, her selfless intoxicated in this piece is filled with sweet medicine in the woods. Is at this moment, at the side of a small hill not far away from her, a burst of groans of pain, she did not want to be so abrupt interruptions,hogan outlet, but helpless, so she only stride,air max 95 pas cher, step by step, carefully near moan of origin, step by step, with curiosity and fear of psychological, near, near, closer, to the bold leaned out,hogan outlet online, or stop this, never tangled, she began to tangled up, so tangled for a moment, she finally decided to explore what was going on. So,scarpe hogan outlet, the big step of the turn of the hill, overlooking the lower body a look, "God na! This is how a situation. How will the man is so covered with bloodstains lying here? How will a such fear somniloquy?" Too many questions and do not allow her to do research, at the moment, she can only to a smaller pair weak body to bear a seriously injured the tall man's weight. Stumbled a road, a road fall fell down,hogan sito ufficiale, she has not care so much, she just know, this man's life, at the moment in her hand, she has shall not delay.
< p > at that time, she is a naive little girl, unaware of the concept, I do not know what is meant by the sorrow of parting, she knew, she wants every day are so happy to live, in addition, she doesn't care about, she did not need to care about.
 he and she met in a season, the most beautiful, but also other most lackluster. At the time of the March,golden goose outlet, fallen flowers, grass in such a romantic scene, the is destined to be a beautiful accident.
 that day, she went to the mountain herbs, for many years been beaten path, this is a bit so the vicissitudes of life, yet so isolated. Mountain scenery is always so fresh and pleasant, and the eyes are located, is also a good nature of the good scenery.
< p > just, destiny and so she toying with the one, she thought, she would so naive down, she thought,christian louboutin pas cher, as long as is not subjected to the mouth of the people have always been pursuing love, so she can always stay, and said she is naive, rather, is she so truly sees only. Because see rightly, so just so calm.
 is such a step by step, the reel right and left walk and walk, almost spent two or three hours, she helped him home. And put him to bed, and immediately open the box, wipe the body wound for him. Yes, she smatters medical knowledge, for this, or it is handy.
< p > here has been no stranger to disturb,hogan outlet online, so the mountain is a place is the best form of self-cultivation good dwelling, at least the slightest earthly bustling, but more so a trace of Enron.
Because of injury to the body > man
 but this is her wishful thinking that thought, life is not so much thought to let you assume it virtual ending.
Smile slightly sweetly, waiting for you in the world.
Related Articles:

Waiting for the sunset wind that was once a few (novel full version)

Uncle Wang has this year old, deaf children, live far away, every time I come back to my parents about how to use the cooker, but they always remember the old two. The pony on the patience to Uncle Wang, every time the key is pressed, steamed to Steamed Rice. I then Uncle Wang and chatted a few words, Uncle Wang has to live in the new building have concerns, said there are many do not understand, feel shy to me.
خارج شده است

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 286
    • def870

4 8 afternoon,scarpe golden goose, Zhang Hengyuan appeared in 2015 IAAF Diamond League press conference: ShangHai Railway Station. As the Diamond League star challenge ambassador Zhang Hengyuan,golden goose saldi, usually also attaches great importance to physical exercise. The organizers also invited the men's 110 meter hurdles Xie Wenjun and female middle distance runner Zhao Jing came to the scene to help out.
 and Xie Wenjun in the face of the sudden interview is also a free, for Liu Xiang retired,hogan outlet, I feel more regret. He is a great and great athlete,tenis asics brasil, and he is also a good friend and good friend of mine. The Diamond League,hogan outlet, I will go all out of the ShangHai Railway Station!" Zhang Heng Yuan and Xie Wenjun early during the filming of the propaganda films became friends,hogan outlet online, two people will also join the game host star challenge match.
 Diamond League Conference
< p > earlier Zhang Heng Yuan,tn pas cher, Xia Bi have jointly participate in the Shanghai Diamond League official promo shoot,hogan outlet online, and Boxer Zou Shiming, star Li jinzhe in the long jump and the came to the scene of the 110 meter hurdles champion Xie Wenjun "with athletic." The final version of the promotional film, Zhang Hengyuan Liu Xiang and Xie Wenjun young played scenes". Live Zhang Heng Yuan Liu Xiang yesterday formally announced his retirement, specially guest reporter on the scene interview up to Xie Wenjun: "for Liu Xiang yesterday formally announced his retirement, you have in what way and he contact, for Liu Xiang retired have what feeling can share?"
 Promo Photo.
Zhang Hengyuan attended the Shanghai Diamond League Conference with Liu Xiang young "budweiser"
 Promo Photo.
Related Articls:

Li Yugang

Shen then do WABC art volunteers transfer positive

& nbsp; & nbsp; new deductive

Liverpool start only 75 seconds had taken the lead, the Torres straight biography, offside Gerrard raced past to attack the green launched into an empty net. Thirteenth minutes, Noble pass, before the Spanish striker Tristan header was confiscated reina. Fifteenth minutes, Skrtel pass, Torres left the restricted area shot wide of the far corner. Twenty-second minutes, Torres won the free kick, Gerrard 30 yards shot higher.
خارج شده است

hfgh4q5rrr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 217
    • tuv752
Key points of school safety work in 2015
« پاسخ #17 : 23 مه 2016، 04:50:24 pm »

two, a sound responsibility system, build a long-term mechanism
 2 to engage in safety education teachers to carry out professional skills training, further enhance the quality of teachers in safety education, improve the safety of classroom education.
2015 years of school safety work points
 9 serious accident investigation and accountability. In the event of an accident,nmd runner femme pas cher, according to the State Council "production safety accident report and investigation and handling Regulations" reported on time,tn pas cher, and to carry out active and effective >
 guiding ideology: to Scientific Outlook on Development as a guide, firmly establish the concept of safety first, to further strengthen the implementation of the main responsibility to improve the campus security system to promote the city's education and sound and fast development.
 3 focused on the school's principal responsible person, security, special (and) staff management, special operations personnel and other employees to train, improve the safety personnel's sense of responsibility and business capacity.
 8 to strengthen the construction and management of the school room and board, improve the level of personnel from the (). Food and accommodation should be strictly in accordance with the requirements of health and epidemic prevention construction, food practitioners to improve the level of business, strict import of raw materials, strictly in accordance with the norms of operation.
 6 strictly implement the school collective activities for approval system. Teachers and students should be submitted for approval according to the procedures, and to develop a thorough security plan and measures, without approval shall not go out.
< p > objectives and tasks: to further improve the safety awareness of the teachers and students of the city, to further strengthen school security,tn pas cher, the hidden dangers of accidents get timely treatment, further improvement in security conditions, to prevent the occurrence of extraordinarily serious safety accidents to ensure the majority of teachers and students of life and the safety of school property.
< p > 1. Continue to carry out internal and external safety campaign, organized in primary school "safety education on", "safety production month", "11&middot; 9" fire protection publicity, and other activities, the majority of teachers and students of safety knowledge of education, improve safety awareness and the ability of accident prevention ability.
 four,chaussure tn pas cher, strictly investigate and deal with serious responsibility for
 4 to improve the campus security objectives management responsibility system. Security key positions to be posted in a prominent position in the security name and responsibilities of the person in charge, the safety of the person in charge should regularly check the security and rectification of the situation to be published.
Key points of school safety work in 2015
 one, increase publicity and education training efforts to improve the safety awareness of teachers and students
 7 to carry out a comprehensive investigation and management of daily hidden trouble. According to the characteristics of the season, conscientiously carry out the comprehensive safety inspection activities, in major festivals, major events,goyard pas cher, focus on the time period to carry out for the special safety inspection, and strictly implement the provisions of accident hidden danger investigation,hogan scarpe, assessment, management, documentation, monitoring,air max 95 france, to ensure that risk management in place.
 three, to strengthen the source management, improve the safety factor
 5 to strengthen the construction of emergency rescue system. Improve the emergency rescue plan,hogan sito ufficiale, strengthen the exercise of emergency rescue plan.
Related Articles:

High schoo

Students w

Establish "to the moral idea of virtue" further to theme class meeting, recreational and sports activities as the carrier, promote different levels of students to develop good moral character, healthy personality and good psychological quality, enhancement of moral education, effectiveness, initiative and creativity of for, and create a school a good school spirit and style of study, to build a harmonious campus. Trying to create a new situation of moral education in our school.
خارج شده است

fgh1p1ertt

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • nop498
Autumn harvest _2
« پاسخ #18 : 24 مه 2016، 12:18:29 am »

,hogan sito ufficiale
 &lt,air max homme pas cher;

autumn scenery beautiful, I love to show the breath of autumn harvest.
 I love autumn harvest!
< p > you listen to, the golden rice fields a busy,scarpe hogan outlet, laughter, ah, the original is people are busy harvesting rice?,air max femme pas cher, not and in a short while, field and piled up a Kingsoft. Transport carriage car,adidas nmd runner pas cher, rice in a continuous line run in harvest field. Sugarcane is boiling up, people holding a broadsword,hogan outlet online, straining to cut the cane, stripped the leaves, plunge into a bundle of fitted in a car, smiled and said: "this year's sugar cane obtained big bumper harvest,scarpe hogan outlet, our country's sugar and exported abroad."
Autumn harvest

you see, orchard fruit. Yellow banana like crescent moon hangs in the treetop,stylo mont blanc pas cher, glowing red apple like a little girl's face hidden under the green leaves, purple grape like agate string down hanging. Pick the fruit of people smiles on their faces.
 harvest autumn

Related Articles:

Touching c

Thanksgivi

Finally, the Chinese players out, he is not a bit like high jumpers, while scratching their heads, while jumping left and right jump, like a quick boxer, I really like the high jump of material. Suddenly, he quickly ran up and jumped into the cloud nine, after a long time before the fall. The foolish eye, do not know how to write the score, had to write "cannot be measured".
خارج شده است

d0ouksg5m

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 119
    • fgh388
The concept of high valuation assault entrants in high spirits
« پاسخ #19 : 24 مه 2016، 02:06:35 am »

despite this, the agency is still optimistic about the growth trend of the performance of the Internet sector listing Corporation. For example, as of August 5, a total of 12 agencies on the palm interested in science and technology for the year 2013 performance forecast. The average prediction net profit of $1.68 billion yuan,scarpe hogan outlet, average prediction diluted earnings per share of $0.4671 (highest 0.519 yuan, the lowest 0.3772 yuan). According to this forecast,air max homme pas cher, the company's annual net profit of 2013 compared to the previous year will be substantial growth, an increase of 104.36%.
< p > however, some company although the huge price increase, but performance is with contrast, Shanghai steel joint is expected this year net profit in the first half of ~1262.55 901.82 million yuan million in yuan,scarpe hogan outlet, reduced by 30% to 50%; Eastern wealth in the first half of this year achieve net profit -0.17 million yuan (-0.02 yuan basic earnings per share), than the same period last year dropped 139.26%.
< p > from the performance perspective,hogan outlet online, many companies realize the substantial growth, such as palm interested in science and technology is expected in the first half of this year achieve net profit 4467.82 million yuan ~5106.08 million yuan, an increase of 40% ~ 60%; Rong of contact is expected in the first half of this year achieve net profit 6352.43 million yuan ~8084.92 million yuan; 10% ~ 40% growth; China media is expected to net profit for the first half of the year ~12147.90 11338.04 million yuan million in yuan, increased by 40% to 50%; Dr. Peng is expected in the first half of this year net profit margin growth.
 but the listing Corporation is still crazy to invest in the Internet field, such as the market for mobile phone games, many listing Corporation have invested heavily involved in mobile games. 13 years ago,hogan roma outlet, global capital market stir Internet stocks, heavily hit enter the Internet ruguojiangzhiji. Now, look so alike.
< p > for example, as of July 27, a total of 10 institutions of Dr. Peng 2013 annual results to make a prediction, the average forecast net profit of $4.82 billion yuan, average forecast diluted earnings per share of $0.3485 (highest 0.4341 yuan, the lowest 0.3074 yuan). According to this prediction, Dr. Peng 2013 annual net profit compared to the previous year will be substantial growth, an increase of 133.26%. < >
 high valuation of
 but from the valuation point of view, the Internet sector, the high valuation of listing Corporation. Haihong holding the latest earnings rate 7.6 times,bottes ugg pas cher, mobile phone game plate three listed companies palm interest in science and technology,air max homme pas cher, cy treasure and latitude communications latest price earnings ratio of 167 times, 228 and 83 times; the music network, business treasure, China media and extension information dimension of earnings rate are more than 100 times. According to statistics, Shen 12000 industry network service 24 listed companies, eight companies the latest price earnings ratio of more than 100 times, accounting for one third.
The concept of high valuation assault entrants in high spirits
 this year, the concept of the Internet across the A shares, the Internet involves Zhangshengyipian. In the continuous rise behind,golden goose saldi, is the high valuation of the Internet stocks, performance is uneven.
 Yang Yonggudong
Related Articls:

Beginning

[21 Centur

According to foreign science and technology media Engadget reported that Israel Corp Insinct Deep said it is developing a depth of learning anti-virus software, users do not need to update the software on a regular basis to get the latest data identification. The software using the skills of autonomous learning, found that the accuracy of new malware than the current best anti-virus software to be higher than 20%.
خارج شده است

gdf8e7nert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
    • fgh902
Carry forward the spirit of Lei Feng, from my start
« پاسخ #20 : 25 مه 2016، 12:09:17 pm »

but some students think, only to save people is considered a kind of Lei Feng spirit. In fact, we are doing things they should be doing well, but also a spirit of Lei Feng. As a student, we should study hard,goyard paris, learn Lei Feng's "nail" spirit, good at "drill" and "squeeze", learn skills, grow up to report to the community. Such as doctors and nurses,nike tn pas cher, encountered a patient, can heal the sick, to make the patient restore health; work in all walks of life the uncles and aunts in their posts selfless dedication, dutifully do their own work, this is the spirit of Lei Feng.
 I have been thinking about a problem, what is the spirit of Lei Feng, how can we carry forward the spirit of Lei Feng?
< p > today in the school on the road, I saw some white haired old grandpa and grandma in the hot sun to paste on the wall and wire rod small advertising tear down, and forced to the wall and wire rod brush clean, they tired face sweat straight. I have a bright eyes, think: This is not a kind of Lei Feng spirit, because they are in order to make our living environment better and better,hogan sito ufficiale, at hard work, this spirit is worth us to learn.
 I listen to the teacher said, last year, there is a big brother to the field, came to the Zhanqiao. He suddenly saw a big sister fell into the water,air max pas cher, he even without taking off his clothes and rushed into the. Because the wind is too big,barbour pas cher, big brother is engaged in the sea. Although he was dead, but he kind of chivalrous spirit of Lei Feng live forever in the hearts of people!
Carry forward the spirit of Lei Feng, from my start
 I think we should carry forward the spirit of Lei Feng, from my start,scarpe hogan outlet, from the little things to do, as the saying goes, to do a good thing is not difficult, difficult is a lifetime to do good. Let us act, from my start,nike tn pas cher, from now on!
 to carry forward the spirit of Lei Feng,tn requin pas cher, from my start
Related Articles:

If I were

Stroll the market _0

Reading ex

The Fox family is busy transporting food, a total of two nests have their food, a nest, a sleeping nest. One day a group of big wild boar in the forest. The wild boar were everywhere destroying forests, the small animal family get out of order. Animal they see their beautiful homes were destroyed, sad to cry. The fox came up with a solution: on the ground with a nail. But the wild boar knew, put the plank under the foot, the first method failed.
خارج شده است

hfgh5t0wea

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
    • pqr156
School teaching Li Town Center in 2015
« پاسخ #21 : 25 مه 2016، 05:55:43 pm »

4, and actively promote the experiment of new curriculum reform, to strengthen the training of primary and secondary schools the training of the academic leaders and new posts of teachers. For the establishment of 2 Municipal & quot; curriculum reform demonstration school & quot. Primary and secondary school subjects each have a window class, Koko has leaders. Tree teaching pacesetter 15. Test results to ranking in the upper and middle reaches of the city. Various competitions,hogan outlet online, the game scores to ranks in the upper reaches of the city.
1, basic education curriculum reform experiment
5, information-based teaching, strengthen teaching management and strengthen the multimedia assisted instruction of teacher training. School computer classes rate reached 100%, primary school complete computer room construction commencement rate was 100%.,

Li Town Center Teaching20XX school year teaching plans
< p > to Deng Xiaoping Theory and & quot; Three Representatives & quot; important thought guidance, and implement the party's spirit of the Third Plenary Session of the 16th National Congress of. Adhere to the education quality is the lifeline of education, promoting quality education, training innovative talents. Training to improve teachers' professional quality is guaranteed to classroom teaching reform as the main position, in order to cultivate the students' innovative spirit and practical ability focused, solid propulsion experiment to develop in depth, curriculum reform experimental work take new breakthrough, has made new progress, new achievements. In order to comprehensively improve the quality of education in our town, build strong town of education to contribute. < p
 two,nike tn pas cher, the main work target
7,hogan outlet online, the amount of class.04 gradually control the amount of primary school control in 50 people, junior high school control in 56 people less than.05 years of primary school control in 45 people,tenis asics feminino, junior high school control in 50 people less than
2, attaches great importance to and further development of preschool education, ensure the 3-5 years old children enrollment rate reached 93%, achieve universal preschool three years education goals. 1 kindergarten center is completed.
 three, method, measure
 one,hogan outlet online, guiding ideology
School teaching Li Town Center in 2015
The school work plan for 2015
3, do a good job of primary and secondary school teachers to education, to promote small and medium school teachers teaching benefits teachers as well as students to apply what they have learned. Continuing education appraised as a teacher, Pingxian is one of the important basis, selection and training to primary school English teaching, the teachers of information technology teaching. < p< p
 Li Town Center
1, to further consolidate the & quot; "Pujiu" & quot; results in order to improve the quality of teaching. Elementary school and junior high school enrollment rate reached 100%; consolidation rate reached 100%,adidas yeezy pas cher, 98.5%; graduation grade students pass rate of 98%, more than 95%; the poor eyesight rate respectively in 12%, below 30%. School presentation rate in experiment and experimental groups open rate reached 100%. The experimental apparatus, audio-visual equipment and sports equipment, according to the provincial standard, 40% of schools as a standard, 60% of the schools of second class standard. < p< p
6,hogan outlet, change ideas,louboutin soldes, enhance the effectiveness of the teaching of moral education courses.

Related Articles:

City Board of education administrative law enforce

Then I'm going to tell you, you're wrong. If you in the street litter on the ground, just be is China's tourism foreigners saw, will give them leave what kind of impact? What will they think we Chinese people? Is, readily lost garbage man many, you a is not much, but less of you a lot ah! You make garbage points to the cleaners are not?? listening to my speech, I hope everyone think! We are not should set an example, do not readily littering the floor.
خارج شده است

dfg2s5erty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 226
    • nop773
I'm so happy _2
« پاسخ #22 : 27 مه 2016، 12:32:20 am »

I'm so happy.
 we walk on the stone path, the breeze blowing,goyard soldes, the rustle of bamboo leaves, mixed with the birds singing, really intoxicated with the,hogan outlet online...
< p > we first came to set science watch for one of the birds landscape - 100 bird parks, there are more than 5000 birds, perched between Mao Lin Yu Xiu Zhu,spaccio golden goose. Through the chain consisting of the curtain, we can get so close, and these rare birds in close contact. Look, the eagle wings circling, strolling the Red Crowned Crane,scarpe hogan outlet, the footsteps of ostrich,golden goose saldi....... I excitedly approached the birds,adidas nmd runner pas cher, they are not panic, and some even the eyelids did not carry a look, continue to comb their feathers.
 I'm so happy
 today, mom and Dad took me to Sheshan national Forest Park.
< p > left hundreds of birds Park, into the deer park, I saw a deer or leisurely walk,tn homme pas cher, or complacent to graze, all the deer is so peace and gentleness. When holding the deer eat the leaves to feed the deer, my heart pounding, lest the deer would bite my finger. Did not expect the deer saw green leaves are like greedy children,scarpe hogan outlet, the neck outstretched, mouth always follow a leaf son turn until the mouth to eat up until the end. And with its warm tongue to my hand licking the two, and touch your head with me, my mother said, this is the deer in gratitude and affection.
Related Articles:

Domestic e

Chinese culture kindergarten venture book

Two year f

Advocate teachers make full use of network resource access to teaching materials, making use of courseware, give full play to the effective role of multimedia, to improve the effectiveness of classroom teaching, enhance the interest of classroom teaching, the habit and culture., and make students learn knowledge is more solid, more rich.
خارج شده است

bh47gsgere

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 275
    • def180
2014 Summer volunteer college students social practice report
« پاسخ #23 : 31 مه 2016، 08:07:55 am »

the following is a small series of social practice for the collection of reports,basket tn requin, for reference only!
2014 Summer volunteer college students social practice report
< p > the time pass so quickly, before practice that green water very long 20 days practice activities such as XX Township, unconsciously in our feet slowly flows, fleeting, but to 30 players leave infinite sweet and unforgettable memories. Everything seemed to continue, because there are too many feelings and love,hogan olympia outlet, 20 days to the players are not only the practice of the harvest, but also the human feelings, friendship, teachers and students...... In short too much too much love, not simple words can be expressed. Our practice base is XX XX city XX town school, here, we carried out lasted 20 days of practice, is divided into three stages in a planned way to carry out of, mainly in Mandarin, emphasizes on the overseas Chinese children in the level of Chinese traditional culture has greatly improved, and enhance their sense of patriotism.

this is the first week we came to XX school. Remember XX years on July 10, this is we came to practice base -- XX XX city XX town school on the first day, for a period of 20 days of service activities place in time for our long and arduous, but we to its unparalleled vision and expectations. That afternoon after two hours of driving, the practice team finally arrived at the town of XX XX XX school. With the help of the school teacher, the team moved into the school dormitory, and was warmly received by the school. Real activity from the second day in the morning, the players with the expectations of the children, all early on the bed,scarpe golden goose, hoping to give the children a good first impression. This is the first day we took to the podium, we as a teacher's experience is still shallow, with a hint of tension on the podium. Some unexpected situations in the classroom, make the classroom atmosphere is not up to our expectations. Like a low grade Mandarin class, children's language foundation is weak, plus children lively nature, to our teaching brought some challenges. Compared to the low grade students lively,air jordan pas cher, high grade students seem to be a little low-key,hogan outlet online, so our teachers and students in the interactive link a lot of effort. Finally, we practice team also mandarin level for each student to do research and testing and based on the results were stratified education classes,pandora sito ufficiale, in order to make our study more effective. The next four days, the team members to XX school and here are the children do the full contact and understanding, according to the program rules to students of Mandarin courses, martial arts class,hogan outlet online, acting lessons, reading class, Chinese class, group counseling class curriculum teaching and in their spare time and students interaction, students learn in happy and happy life. During our practice team also from time to time came to practice base of players said encouragement and care, hope the players "teach a man fishing" at the same time, careful experience,hogan outlet, feel the "teacher" happy and harvest more achievements. And the next two days are our x>
2014 college students summer volunteer social practice report
Related Articles:

Experience

2015 graduate in accounting

In the process of recruiting departments strictly according to the school students will internal regulations, careful examination, focusing on the selection of, for students to bring the fresh blood. The successful completion of the work to become the future work of the smooth development of the original power. At the same time, it also produced a new session of the student union cadres through democratic elections.
خارج شده است

yzmj38mbl

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 220
    • uvw451
Friends invited people to retreat from Internet addiction mobile phone ring comp
« پاسخ #24 : 02 ژوئن 2016، 02:15:36 am »

,scarpe hogan outlet
 in order to validate the feasibility of contemporary Zhen Shiyin in the netizen call 10 chop hand family control, mobile phone test for ten days. In this regard, he summed up the four four - ring to the seclusion of the Heart Sutra: ring contact with the outside; quit smoking wine Hunxing; ring noisy idle language; ring of computers and mobile phones; read classic article; practice yoga,ray ban outlet, Tai Chi; farming and weaving garden; pen and paper to write letters. And said: all costs paid by me. If the test is successful, the future or will be promoted.
 as early as 2010,hogan outlet, as an outdoor photographer,christian louboutin pas cher, he personally experienced a similar seclusion, not only to alleviate the network dependency syndrome, even creative inspiration than before. Later,golden goose sneakers, with the help of a friend in the study of psychology, he invented the commitment to allow the heart to get a real cure,ray ban outlet, is different from the shallow level of seclusion of the cured type.
Friends invited people to retreat from Internet addiction: mobile phone ring computer practicing Tai Chi Yoga
< p > according to media reports, office workers more than one-third of the day time are playing with the phone in, play network game even spend millions,hogan outlet online, to quit addiction swear to chop hand... Recently, netizens contemporary Zhen Shiyin in the horizon community on this topic posting, inviting chop hand family, mobile control to challenge the invention cure reclusive.
 this method has fueled debate, the netizen objected: still farming cloth? City doll said it did not have the ability. Some netizens also said to play along: let alone ten days,tn requin pas cher, even if a month is no problem. Some experts said that this seclusion can effectively reduce the symptoms of the network, but also provides a direction, the basic cure is also required to enhance the ability of participants to strengthen. (Bai Jingjing)
Related Articls:

Beijing As

Baidu said 3 days to complete the process without copyright documents are advancing revenue sharing

The second

It is reported that Qiyi video using a variety of advanced P2P technology, built-in accelerator, the user after loading, whether it is through Qiyi video or directly through the web page viewing Qiyi video content, will receive the acceleration effect, in the same network environment to get better viewing effect.This feature is expected to be launched in the near future.
خارج شده است

bfh5i2ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • lmn538
Lily theme wedding planning program
« پاسخ #25 : 03 ژوئن 2016، 03:28:02 am »

[
< p > at the end of the carpet is white lilies door, metal frame, wrapped in various plants, take the door, to a blossoming white lily,hogan sito ufficiale, sky full of stars form, each flower lily toward different directions, like a little horn, to convey the joy and blessings to you. Under the shade of ferns and lilies hang one green apple refreshing Keren, creating a piece of greenery of the natural scenes, in the mapping of chasing lights and candles,hogan outlet, like flows on the morning of rattan collections of dew sparkling.
< p > [color tone] white linen, white coverings,air max pas cher, white napkin, white dishes, white lilies,scarpe golden goose, white candles, transparent glass,saldi golden goose, let all become pure romantic.
 white on behalf of the sacred purity, many of the bride and groom have a dream to hold a white wedding, but also worried about the obstruction of the elders, there is no compromise? To you recommend a white lily wedding,cheap mac makeup, with fresh lily flowers to decorate your wedding, the meaning of "bainianhaohe" will satisfy the elders.
 [dinner] guests enjoy good food and wine. The taste of the dish is bright, light and not greasy. Beef roll with lettuce, lemon salmon, cheese, tomatoes, cucumber and olive made of cheese on, egg white and yellow stocked with Arctic sweet shrimp, shrimp, chicken, with green,timberland boots outlet, yellow, purple color of lettuce and pepper and black olive. This dish is not only good to hear or see, and with a hint of vanilla flavor.
< p > in addition to the delicious food, fragrant wine and certainly not less,hogan outlet online, you can prepare some wine and cocktails for the guests, and after dinner drink wine. For those who don't drink, they can prepare some fresh orange juice for them. The guests drink together, and wish you all the days of the future, like the lily of the fragrant lily, for ever and ever......
 ceremonial area is a white world, this romantic scene will make you remember for a lifetime. White carpet has been extended to the ceremony, on both sides of the carpet is the Roman road 20 pieces of white flowers, each road above is a white Fleur de lis.
] banquet area a happy feast began, long table ordered together, natural and casual. Placed on the table a few groups of lily flowers, not only looks bright, but also give people a dreamlike feeling. Take the time to put a only white ducks and drakes Candlestick, flicker of a candle on the table and covered everything with a layer of hazy color, make every guest are bathed in the light of the candle and the intoxicating bouquet consisting of a world of fantasy. Each table decorated a high center floriation, goblet in full blooming lilies and green Lily buds, around the flowers adorn the ivy had been hanging to the desktop, lush flowers will let guests appetites.
Related Articles:

Safety mon

In May 201

2014 Summe

According to the deployment of learning school science development view, these days, through learning and group discussions and other forms of learning, I to the scientific development concept spiritual essence and the scientific connotation have more profound understanding and the understanding. Conscious of my work and the actual requirements of Scientific Outlook on Development, found that there are some specific problems.
خارج شده است

pe44apbe8

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 242
    • ghi554
Sichuan petrochemical project to take black smoke
« پاسخ #26 : 04 ژوئن 2016، 02:01:15 pm »

more dirt! Welcome to scan the two-dimensional code below concern Sina News official WeChat (xinlang-xinwen). The public to report
 toothpaste into the cosmetics category is worrying
 daughter father?< p > net exposure always than the regular way report "works," loyalty "than ordinary report can cause the attention of the parties concerned, plainly or an eyeball effect based on, even though the therefore uncover some corrupt officials will eventually. In reality,hogan rebel outlet, between the so-called "loyalty" report due to their enemies,occhiali ray ban outlet, and this probability is very little, far less corrupt family "Baotuan" corruption occurrence probability.
 local government office building over the standard is crazy< p > not all local government offices are majestic, illustrious almost, but people line of sight of the towering almost,ray ban outlet, illustrious almost really belongs to too common, too common phenomenon. In fact, the luxurious office buildings many photos or images, has not only belongs to people in mainland China Guanlan laughing funded, and had been spread abroad the wonderful.
 full liberalization of fertility policy can not be delayed< p > if you don't let go of the two child policy, full liberalization of the family planning policy, still in hesitation a missed opportunity, I believe will not be long before, the government should encourage the growth of road towards, begging people for the country children,air max homme pas cher, only to that time, too late. If the full liberalization of the policy, it will be the current government to China of particularly important contribution,hogan outlet, although it's long overdue.
 editor: SN069
 July 22nd afternoon, is located in Pengzhou, Sichuan,nmd running femme pas cher, Chengdu petrochemical project torch smoke out of the thick black smoke picture of social media widely spread, the scene shows that the petrochemical base of two chimneys emit flames and smoke. 23 evening, Pengzhou Sichuan petrochemical base official briefing, said the incident due to external power grid outage, did not cause secondary disasters.
Sichuan petrochemical project to take black smoke official said power grid outage did not cause pollution,scarpe hogan outlet, Sichuan Petrochemical black smoke
 toothpaste is defined as cosmetics, which is reflected in the relevant departments to strengthen the management of the industry. However, because the toothpaste itself is a kind of daily necessities for everyone in the daily use, will be included in the ranks of cosmetics, but also easily lead to some questions. About the price, on the production of health and safety issues,scarpe hogan outlet, are likely to lead to a series of questions or concerns. Most important, the public has the following concerns.
Related Articles:

After the

The former Beijing Second Sec

Grandson of Zhu De after the founding of Zhu De ha

This person is good, we have a good relationship. Mao Zedong behind his hands, slowly walked forward, you said, he will be against me? Yang Chengwu did not have a positive answer, roundabout way: the army of the old comrades are with you to do the revolution, they have feelings for you. Mao Zedong said with deep feeling: Yes ah!
خارج شده است

fgh1p1ertt

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
    • nop498
2014 party personal autobiography
« پاسخ #27 : 04 ژوئن 2016، 07:08:33 pm »

second paragraph: introduce your family nature, what the parents are doing, what kind of a person, family income and the impact of childhood family environment on you is what.
8. can not only narrative without writing your thoughts change, but also can not talk about ideas and not combined with the actual, many students to write the rotation of the image of the account, that is, because of the neglect of these two points.
 part of the high school, but the university part of the poor. The University section must be more written, because the development of Party members in the university is mainly to study the performance of your university in the period.
4. typo and wrong sentences appear frequently, sometimes after the verb object sentence less, improper link,hogan sito ufficiale, let people read out etc..
3. punctuation problems, some students use a comma, and a little, in addition to the quotation marks, other punctuation marks can not appear in the beginning of the first line.
 the first paragraph: simply introduce yourself.
2. should pay attention to the content of the University before the 1/3,scarpe hogan outlet, the university part of the 2/3, there are a lot of students in junior high school
2014 party autobiography
6. write rotation,scarpe hogan outlet, to pay attention to the combination of its own actual situation, to seeking truth from facts,nike tn requin soldes, the notice in writing your thinking changes,hogan sito ufficiale, your every stage in thought will have ups and downs, should be paid attention to when writing your motives or desire to join the party in the aspects of thoughts,zapatillas new balance outlet, your thoughts should be the is gradual, the impossible all of a sudden span large, and as such it is false, and does not conform to the reality,nmd runner femme pas cher, this part must be practical and realistic.
< p > the third section is from your primary school to university has your personal situation, each entrance to specify the time, joined the young pioneers, Communist Youth League, and was the party organization absorption for activist of join or be admitted to the party, Party school training link can not be missed.
2014 party personal autobiography
 rotation: each person's experience is not the same, if you want to reference, give you a template it ~ I recently wrote, their own experience is not copied other people, so you need to write more of their own ~
1. many students in the writing time is prone to error, such as in September 1998,hogan olympia outlet, some students total in Chinese characters said written in September 1998, writes in this way does not meet the requirements must be expressed by the number of time. And the number is only one case.
7. Party school often have students forgot to write, Party School in the process of join or be admitted to the party is very necessary of. In Party school will let you thinking is more mature, further straighten up your motivation to join the party, so this part of the content can not be omitted.
5. this is the main part of the contents to write their own situation, don't be too much from theory. Some students almost 2 pages of manuscript paper copy theory from the book, these theories in the rotation is not much more to say to you, you can write theory, but can not be long winded, can put the theories in your story, interspersed in what you have written.
 this part of the problem a lot of:
Related Articles:

A report on the eight honors

2014 second half of the work

2015 last school year

Zhu mayor of my bureau income hundred days campaign activities practice fully affirmed. Two is to carry out the analysis, the focus of monitoring. Carry out the macro tax burden of the city, industry tax, focusing on sources of tax, export tax rebate warning and policy effect analysis, in a timely manner to the mining tax potential.
خارج شده است

xy5uitk7m

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
    • uvw144
The man for police to help their son back for its
« پاسخ #28 : 05 ژوئن 2016، 03:46:30 am »

it is understood that the same day at 3 pm, Yanan station police station received a call from Linxian County, Shanxi province. Phone man said his son Tommy (a pseudonym) alone to visit Yan'an, unexpectedly the wallet in a bus on the stolen,hogan outlet, can not go home may now in Yan'an railway station nearby, request the police to help find. After receiving the report, the police in accordance with the physical characteristics of the phone in the station square search. At 4:30 in the afternoon, at last,sca goyard pas cher, a frozen young boy was found in the corner of the front of the railway station square. After verification, the boy is looking for someone to.
 police will be brought back to the duty room to ask that Zhang Yu, 15 years old,hogan sito ufficiale, is a student at school. A few days ago, and his family after a quarrel alone came to Yanan,hogan outlet online, but was the thief stole the money. Subsequently,hogan outlet, the police Zhang Fengming immediately arranged for him to buy a meal,scarpe hogan outlet, and dial telephone to inform the parents. At the same time, for Zhang Yu to buy a return to Taiyuan Shanxi T42 times tickets.
The man for police to help their son back for its 500 mobile phone charging fees
< p > Washington Yan'an (reporter correspondent Zhaobin Ren Ji Jun) 15 days of evening 9 when, Yan'an station police station Zhang Fengming in the waiting hall to be on duty, five SMS let he didn't know why, because message hint to his mobile phone costs 500 yuan.
 Zhang Yu's father that his son All is well. news, asked Zhang Fengming to thank the bank card money, was rejected. Subsequently, Zhang Fengming's cell phone received a 5 recharge SMS tips, a total of 500 yuan. Before the train starts,occhiali da sole ray ban, Zhang Fengming found Zhang Yu in the car,hogan outlet online, took out 500 dollars to his hand......
Related Articls:

Security for jumping woman pa

Wu Yanjun,

In fact, innovation is not limited to science and technology, finance, politics and innovation. China's decades of development model, but also the results of our innovation, we are "feeling the stones across the river" created. In addition to accept innovation mentality, whether we should also have the courage to dare to try.
خارج شده است

idh9bhe4u

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
    • qrs631
Taobao and small businesses to upgrade the conflic
« پاسخ #29 : 05 ژوئن 2016، 10:09:45 pm »

< p > Taobao Mall recently released the 2012 China Merchants renew and rules adjustment notice "and the technical service fee from the previous 6000 yuan to 30000 yuan and 60000 yuan in two grades,hogan outlet online, or 5 times to 10 times. At the same time, the amount of the deposit of the default margin increased from 10 thousand yuan in the past rose to 50 thousand yuan, 100 thousand yuan,stylo mont blanc pas cher, 150 thousand yuan range. Taobao mall will be interpreted as a regular adjustment for the promotion of more active business, and seriously carry out its business in the Taobao mall".
 Taobao want to clean up the portal,scarpe hogan olympia?
 in the new network in October 13 by China Merchants rules and tariff adjustments triggered by the conflict between Taobao and small businesses are constantly upgrading, to participate in the siege of a large number of small businesses in the shop is close to 50 thousand. Some commentators believe that face from Jingdong, Dangdang and other opponents of challenge and "proliferation of fake" notoriety, Taobao has no longer intends to delay their profit demands, low quality small businesses if you do not accept the new rules, would allow the elimination of. Taobao mall and Ma has a tough stance, but also seems to confirm this point.
Taobao and small businesses to upgrade the conflict with the rate to clean up the portal?
Taobao Mall > statement the nature of the behavior of these small businesses as a "network of violence", said the company has alarm, and will take technical means, for normal operations by the interference of compliance stores provide the corresponding help.
 map news agency
 Ma Yun: the company wants to earn money for normal
 only after two hours,new balance baratas, Ma Yun also said that the company would like to make money is normal, do not want to make money is not normal. Taobao has experienced nine years is not normal! For nine years we have never tested Taobao revenue, Taobao has never asked for a penny of profit. Not today! To make money is not our goal. We are not a moral model, but we do want to make a different company in China. We are dedicated to helping small businesses because we know the kind of pain. But not everyone from the chamber of Commerce to earn money, business is a serious knowledge of the door."
 free is a double-edged sword that makes Taobao love and hate. Rely on free strategy, Taobao >
 Ma Yun has issued two views on the matter of micro-blog. 12 at noon, Ma Yun said "there are moments in life, we need the courage to choose. These choices not only inconsistent with common sense, contrary to reason,nmd running femme pas cher, even offend deviant friends. Even so,barbour paris, we may still persist in wilfully and arbitrarily! Because we believe in our decisions,air max 90 baratas, we do what we do best. Today in Chinese, difficult to do business, integrity to do business more difficult, hard to establish business trust system. But the choice must be done! This is the hope!"
 Taobao said small businesses network violence
 move triggered a small and medium businesses dissatisfaction. On October 11, part of small and medium-sized businesses to malicious grab take goods, to bad review,hogan outlet, no reason to return and other means, to Taobao Mall merchants launched "attack", causing the many well-known large shop shut down. October 12th, part of the Taobao mall seller in Hangzhou Taobao headquarters pull up banners, expressed opposition to Taobao's price policy.
Related Articls:

Central ba

Courier into electricity suppliers run short board

Panasonic will push Android m

One year later, Dangdang once again pushed its own clothing brand, Li Guoqing today given the reason is that Western clothing sales reached 6 billion, they can do its own brand. Dangdang has not reached the size of the sales this year, but in the preparation for next year. That, in the next year Dangdang clothing sales volume will reach 6 billion.
خارج شده است

این صفحه در 0.231 ثانیه 26 نمایش داده شد.