انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

زندگی برگ بودن در مسیر باد نیست
امتحان ریشه هاست
ریشه هم هرگز اسیر باد نیست
زندگی چون پیچک است
انتهایش می رسد پیش خدا

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه دویست و دهم  (دفعات بازدید: 3316 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

مرجعیت استفاده نمی کنند . آنها حکومت نمی کنند و کلید ثمر بخشی آن احترام به هستی است .
            10)- گروه های و یا اعضای آنها بطریقی که جمعیت الکلی های گمنام درگیر شود هرگز نباید هیچ عقیده ای در مورد مسائل بحث برانگیز خارجی ابراز کنند ، بخصوص در مسائل سیاسی ، مسائل مربوط به مشروبات الکلی و فرقه های مذهبی گروههای الکلی های گمنام با هیچکس هیچگونه مخالفتی ندارند و در مورد اینگونه مسائل نمی توانند هیچگونه عقیده ای ابراز کنند .
            11)- برخورد اجتماعی مادر سطح عمومی باید بارعایت گمنامی شخصی همراه باشد . بنظر ما اعضای الکلی های گمنام باید از تبلیغات پر سرو صدا پر هیز کنند . اسامی و تصاویر ما بعنوان اعضای الکلی های گمنام نباید از رادیو یافیلم پخش شود و یا در روزنامه و امثال آن بچاپ برسد . روابط عمومی ما باید بنا بر اصل جاذبه باشد نه تبلیغ . ما هرگز نیاز به تعریف از خود نداریم و بهتر است بگذاریم وستانمان ما را توصیه کنند .
            12)- ما اعضای الکلی های گمنام اعتقاد داریم اصل گمنامی از لحاظ روحانی اهمیت فراوانی دارد و یادآور آن است که اصول اخلاقی را به غرایز شخصی ترجیح دهیم . فروتنی واقعی را در زندگی خود حقیقتا رعایت کنیم و همیشه مراقب باشیم که موهبت های بزرگی که شامل حالمان شده است باعث ضایع شدنمان نشود و تا ابد در حالت شکر گزاری از آفریدگار خود باقی بمانیم .
.
.(210)
.
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

bgfh7m7xter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 287
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • nop154
Give a false heart
« پاسخ #1 : 21 آوریل 2016، 02:20:54 am »

lived for half a lifetime,scarpe hogan outlet, and made a big decision last night. Although with the passage of time,hogan sito ufficiale, this difficulty is greater than the previous, but still have to continue to, after all, life is still going on, have to adapt to the cruel competition, although is a little pain,hogan interactive outlet, but also worthy of future life.
 instant flash, marks another year over half.
< p > may be old mentality, is to look at the strange world of cold, what have cynical, think life is just so so, will mix to the old bar. But in the process of life, we always consciously or unconsciously, voluntary or involuntary by too many other effects, when looking back, only to find that in fact, a lot of things we missed, no good to grasp. In the complaint is actually their own fault.
 flowers in spring and autumn months, the summer there are cool winter snow, if not things hanging in my mind, the world is a good time". Return to nature, purification of the mind, the already tense heart to relax, do not have and care about others, do not have perplexed for gossip, do not have and care about others, does not need to calculate gains and losses, the soul will become so simple and pure, in a quiet place, let thinking to rest, relax, relax on a per cell,tn pas cher, each a root of the string tension relaxation, life will be much happier as a result.
 inadvertently saw an article in the newspaper, saying that it is to give the mind a false. Yes, I should have given my heart a holiday. Returning to the light seemed far from his side, for a long time always deeply immersed in the depressed, a rare a release of a breakthrough. More than a few days, it is difficult to get together with friends, it is difficult to talk about the outside world, it is difficult to feel the outside air, feel that they have closed themselves up.
 living in this busy world, sometimes there is a feeling of exhaustion of body and mind.
< p > through a long time spiritual journey is sadness,hogan outlet, laughter, joy and sorrow. Although initially very pain, but also calculate is survived, but only price is returning to the smoke and smoke. It seems that this time to let go, a bit difficult. No longer like the last time to quit is ten years of time. Although sometimes also understand the harm of smoking, but really want to let go or feel very difficult, this may be the weakness of human nature.
< p > let the soul back to life the starting point, regardless of the positions of the high and low,goyard pas cher, whether rich or poor, regardless of the busy and idle are a kind of spiritual release. Put down your mind, let the body and mind return to nature, at any time can be in the gift of nature to get nourishment, have a common heart,nike air max pas cher, do not have to pay any price, you can enjoy the vast world.
< p > sometimes very hard to do things, but not necessarily every time will be recognized and endorsed by others, may not be able to get a friend to agree, but didn't care how other people view,tn homme pas cher, as long as the conscience conscience also. Some things are not needed in the show in appearance, as long as have a good heart is.
Related Articles:

After the end of the Three Ki

Jane love 300 words

A window at night

Moon night and how many people want to see and do not want to see the night, would like to see is because the moon is too pure, it is a beautiful yearning, a lot of good looking forward to. Don't want to see, because the moon quiet such as Yihong clear water, the wind gave birth to many mood ripples, acts add much without resistance to sorrow.
خارج شده است

bgfh7m7xter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
    • nop154
Love scene - wolfberry bonsai
« پاسخ #2 : 27 آوریل 2016، 02:39:06 am »

The HTML template is love scene - wolfberry bonsai
Are you the only from
 after the relocation,air max 95 soldes, the original old neighbors and old friends gradually recovered fro, in addition to the Chinese wolfberry bonsai still outside the mother had a loud shouts of applause, head, a cup of fresh wolfberry just picked fruits, saying "eat eyes, eat the body care, is a heart of friends simple and memorable.
 after the summer, those small green fruit after flowering produced by turning red, the new leaves, plus two times for a red green and white trim adorable, exceptionally beautiful. Especially that a red coral water liner shaped small fruit, crystal clear,hogan rebel outlet, very happy. Until the first snow moved into new homes,scarpe hogan outlet, red still do not fall,hogan outlet, snow white, Ye Lv, red fruit, with each other. No wonder the ancients "snow Coral" said.
 after the demolition of the old house, the original home in the courtyard of the flowers, Fujito, throw throw,golden goose uomo saldi, give the give, the rest is in the transition period do not dead, nine out of ten. But the basin wolfberry bonsai, Mieshigeruhashi, full of vigour.
 moved into new homes, I use a large pot of white poetry to replace the original tile basin with bamboo and bamboo, re built in the basin with the parachute tower type support new, carefully each arch branch with muslin climbing bar in the three layers of round bamboo ring,hogan outlet online, and other factors. The well-proportioned plunge into branchlets droop, to repair the stragglers, cut off the tiller buds, soil after fertilization watering, a pot of green pagoda shaped to add a touch of bright new wolfberry bonsai.
 carefully care soon return,golden goose saldi, just in June, in the green foliage, a funnel-shaped purple flowers, give her birthday brings an unexpected joy. Although there is no other flowers so colorful, but the petite, dazzlingly beautiful, the net to Li, all the visitors have left a deep impression.
 Italy tired branch red camellia, shoots a deep friendship.
 Qun Wang, Xia Linrui spit little purple.
, leaving only the people of Ankang
Hope for the people praise without
 went to the year of the Spring is in the air. spring season, home of the Chinese wolfberry bonsai is still so lush, so full of vitality. The urbanization of the rural areas, the original in the quiet, that at ease, that nature has all gone, on behalf of the hustle and bustle and strange, only in the form of Chinese wolfberry bonsai, can still see the memories of the farmhouse,hogan sito ufficiale, neighborhood......
 chant doggerel wolfberry bonsai
Related Articles:

Someone I have to wait forever

In the end is the time to play tricks on the love,

Is your heart filled

Don't know, what is love, do not know, what is love, do not know how, on the hand, do not know how, love your arms, has been quietly holding, Tianhuangdilao haikushilan. Love your arms, very warm, love your arms, faint smell of tobacco, love your arms, favored the moment the most stupid stupid, happiness. If you can hold your hand, I hope that we will always never abandon.
خارج شده است

npg5euy1d

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 258
    • abc094
Guo Meizhu: Swallow lunch fee 4 million
« پاسخ #3 : 27 آوریل 2016، 12:57:28 pm »

< p > Pai Ping Ping afterwards responded: "1 set lunch fee of 1.5 million yuan, each set can only be set 187 easy, tour bus fee is due to our naive to show, that she is generally video viewers to pay money,tn requin pas cher, China, as the splicing machinery is 10 years ago. Unable to load my show, I didn't spend money to hire people to do, lighting and sound is outsourcing." As for cut Kan water notice fee,tn requin pas cher, she said: program is for everyone to see, can't let he each episode on,hogan sito ufficiale, every day he called me, I do not know do? "
 Guo Meizhu: Swallow lunch fee 4 million
Bai Bingbing was accused of corruption,spaccio hogan outlet, the 25 million first appeared to open a press conference to refute
< p >, according to Taiwan media reports, Pai Ping Ping before being Betty and several other senior artist charges, to grant the old artist "grounds, intercept payments of 25 million yuan, making China regarded the laugh every day" storm intensified. Pai Ping Ping yesterday for the first time appeared to refute,goyard prix, statement 2 season, 120 episodes, the actual expenditure 40-45 million 8000 yuan, subsidizing more than 2000 million yuan, but yesterday Guo Meizhu and questioned her expenses irrigation, even the lunch fee are a 400 million yuan, both sides said the words.
 then she said: "make-up artist fee is one day, the 1 set of artists notice fee is not more than 20 thousand, so the 1 set to spend 180 thousand?" Said he could do 100 thousand yuan 1 sets.
< p > Senior Artist Kan water had recorded 2 "laugh", yesterday he said: "Pai Ping Ping said to give me nine thousand dollars, but just give me six thousand yuan, cut me 3 times on the phone." Lu Tian Lu said: "the prize said 1 sets of 15 thousand yuan,nike tn pas cher, I have only 6500 yuan."
< p > Pai Ping Ping before take documents said, show season 2 received a total of 1857 million yuan in 1429,goyard soldes, the actual expenditure is 4045 80 million yuan, also daotie 21.88 million 6571 yuan. Yesterday she recorded in transit "happy everyday,mont blanc porte mine, press statement:" host and guests 11, lighting and sound, comb and convenience etc., set 1 to 18 million, grant set 1 only enough to spend 15 million yuan, they 2 years before it comes out to discredit me. What is the motive? I will retain the right to legal recourse."
 Bai Bingbing (data)
< p > Guo Meizhu in Pai Ping Ping to come forward after open journalists and Tian Lu Road, You Meifang et al. Jointly accused Pai Ping Ping made the show season 2 lunch a go of 400 million yuan, she said: "artists didn't eat, 1 day but 8, 900 a lunchbox, tour bus she said set 1 3 million, but the audience is 1 since pay 800 yuan, lighting and sound, she said to 400 million yuan, I in China regarded recorded, do not have the money."
Related Articls:

Forest can

Gateway2000 case

The format of the certificate

In fact, it is the person coming out, which still needed after observing how true or false. But again, Cecilia Cheung and Nicholas Tse even feelings no matter how cold, after all, there are son in the middle that completely cut off contacts or disassociate themselves is not possible. No wonder Xiao Yan opened his mouth, "I do not know, I do not know, I can not represent what they say. Go ask the weekly magazine!" Clean too hard chores!
خارج شده است

bdfg89exc

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 202
    • mno779
HR actual combat case both the workplace and schoo
« پاسخ #4 : 30 آوریل 2016، 04:39:24 pm »

HR actual combat case: both the workplace and school< br / > job seekers often ask a question is: &quot,hogan outlet;where I post in the future in your company is how to develop the future?"
< br / > survey of domestic enterprises found that new employees are usually first entered the business will be arranged in the production workshop or other primary sector exercise Yinianbanzai, but managers did not for new employees that why to grassroots exercise, has what kind of development of transit employees concerned about the problems in the enterprise.
< br / > in of some multinational companies in the survey,goyard prix, we found that, these from abroad into Chinese companies and give considerable attention to new employees, in the aspects of training to their offers a variety of learning knowledge (opportunities such as enterprise culture, behavior norms,goyard soldes, etc.),ugg soldes, in the inaugural give them provides various training opportunities (such as job rotation, encourage career exploration etc.),hogan outlet, in the work requirements managers provide guidance and help for the subordinate employees (such as the introduction of work experience), and so on. The practice of these Multi-National Corporation is worth learning and reference.
 Chinese in Multi-National Corporation, new employee training is the main content of corporate culture training. Multinational companies consciously organization new employees receive intensive training, to their preaching of the enterprise business philosophy, rules and regulations,hogan outlet online, that enterprise advocate, as opposed to what, as a qualified staff should have what kind of thought, sentiment and style and so on. That is,hogan sito ufficiale, through training, so that the new employee's behavior norms, attitudes, values and beliefs in accordance with the requirements of the enterprise.
[cases]
The new employee
< br / > Intel back to the staff arranged a execution layer ESM and staff dialogue, from the Asia Pacific region sent two vice president level to China with new employees meet the dialogue and answer some of their questions. General such a forum is in the new employees work 6 to 9 months after the Intel.
< br / > Intel management staff manager will be from the company to get a set of data, the data very clearly tell manager each month to teach new employees to do anything. The manager has a record of every person in the new employee, ensuring that every new employee gets the same treatment. Training is the main content of each manager,hogan outlet online, in the assessment of the behavior of managers, 30% to see them in the management of staff performance.Related Articles:

Venture capital guidelines (two)

Entrepreneurship the road of network trade (on)

HR marketi

International tax planning is the domestic tax planning within the scope of the extension and development, its behavior not only across the tax environment, but also related to the tax policy of more than two countries. Therefore, international tax planning than those of the domestic tax planning is more complex.
خارج شده است

atzkax57c

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 105
    • mno039

although there has yet to be officially announced, the club also tight lipped, but understand according to the reporter, Gao Hongbo joined almost no suspense. The person familiar with the matter said: "it has not yet been announced, but it has been about ten or eight or nine."  in to the coaches at the meeting, he told the news genbao. < strong >, at present, the two sides in some details not yet settled, Gao Hongbo's specific duties is not determined, but may be for the manager's job.
 on Saturday, a familiar figure into the Chongming base. This person is not someone else, it is former national football coach Gao Hongbo. As the saying goes, no matter not to ascend three Treasure Palace, Gao Hongbo's sudden arrival,air max pas cher, or will once again change Shanghai East Asia currently coaching pattern. Yesterday, the circle of an insider said: "Gao Hongbo is likely to cooperate with Xu Genbao, joined the group on the Hong Kong Group coaching."
 Gao Hongbo wants to join east Asia?
 is purely to help the former "friendship", this time is a real "teacher and student sentiment". In this weekend, Gao Hongbo low-key touchs Shanghai,golden goose, went straight to Chongming,air max 95 france, and teacher Xu Genbao meeting, to discuss the theme of nature is took over the East Asian young team. Considering the cruelty of the first season of super and Super League coach qualification of relevant provisions, Genbao intends to enrich the coaching staff, Gao Hongbo temporarily unemployed entered the his line of sight.
 [related links: Beijing BAXI officially announced Gao Hongbo joined as technical director
 Gao Hongbo: technical director is &quot,nike tn soldes;friendship&quot,nmd runner homme pas cher; will still be super team coach]
< p > in fact, last season flushes the ultra success shortly after Genbao consider the position of the team coach, leading candidate is his star pupil Fan Zhiyi, but in the end, for a variety of reasons ran aground. Now,scarpe hogan outlet, another big Genbao disciple Gao Hongbo will replace Fan Zhiyi position. Before from Shenhua invited Xi Zhikang,hogan scarpe outlet, now pull Gao Hongbo, coach for the team's role Genbao is obviously quite valued.
 from the port group, said that the fancy is the qualifications of Gao Hongbo. Known as the domestic football of the Young Marshal, Gao Hongbo was the coach of the national team, then led the people in Guizhou Province and the first season won the AFC Champions League qualification, no doubt, he joined to attract more attention. For Gao Hongbo, can have such a new platform to continue coaching career, nature is a good,scarpe hogan outlet, let alone or with teacher Xu Genbao cooperation.
Gao Hongbo resigned to join the East Asian coach group signed no suspense will be announced
< p > previously, Gao Hongbo become football news hot words, one is in Camacho headed poor performance away loss to Saudi Arabia, former Gao Hongbo is considered to succeed his "spare tire"; another is a team in Beijing Baxi announced the initiative appointed as the club's technical director, Gao Hongbo, but afterwards Gao Hongbo denied, saying only "Cameo".
 once Gao Hongbo decided to join the group of people on the Hong Kong Style
Related Articls:

The black swan is fired or Saudi football Hengda e

newcomer Gao Hongbo is talking about the arrival of the Jiangsu coaching is a lo

To confirm

In addition, according to many entrepreneurs said, due to various reasons, in terms of credit, tax, funds to support and preferential policy of the government still exist the phenomenon difficult to implement, especially in terms of credit, even complete B round of start-up companies are also difficult to obtain bank loans, not to mention on which early entrepreneurs.
خارج شده است

dhuk89mll

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 240
    • klm412

pay double does not coincide with the performance of the company. Annual report shows that in 2008 Donghua industrial realization of the main income of the yuan,scarpe hogan outlet, an increase of 8.91%, net profit of yuan,scarpe hogan outlet, an increase of 41.46%.
< p > reporter noted, Donghua industrial board of Libiao and supervisors Yu Biao were in the listed company,christian louboutin pas cher, a wholly owned subsidiary of Investment Co., Ltd. Beijing Donghua Foundation Office, Libiao fourth quarter salary in holding subsidiaries receive. Vice chairman Yang Shukui from zero salary to $.
< p > for executive pay increases significantly exceeded the growth performance, Donghua industrial secretaries Cai Jinlu said salary growth is mainly for several reasons, several of the directors of the salary is in the subordinate and the company to receive the table, because our company's salary is lower than other companies, last year more than 100 million yuan, so deliberately put them in the subsidiary salary column into. In addition, they pay more than the parent company.
< p > yesterday, secretaries Cai Jinlu told reporters, also has general reflect to dividends, in accordance with the accounting policy to to the parent company's undistributed profits, but the parent company undistributed profits is negative, and because the real estate industry is now in the stage of adjustment, the company is continuing >
Donghua industry billions of dollars of profits dividend of 15 executives salary doubled up
< p > according to statistics, there are 13 executives of listed companies pay total average reached 635 million yuan, over the previous year over a lot, and net profit growth rate,louboutin soldes, but which are inaccessible to six.
< p > with the Department of Guangdong, although HUAFA shares up to tens of millions of yuan of executive compensation, Donghua industrial difficult to hold a candle to,hogan outlet online, but Wah Industrial salary increases are not inferior. 2008, Donghua industrial chairman and other executives of the total remuneration of 15 yuan, an increase of 106% yuan over the previous year.
 in fact, some weak base of the listing Corporation executives pay rise in the market there is a greater pressure,goyard paris, forced to follow the market up wages.
 although Donghua industrial executives have water pay, but no dividend has become a pain in the heart of small investors. Some investors expressed desire for dividend, hoping to learn Donghua industrial city transit investment profit distribution plan does not change.
 following HUAFA executive compensation increased after being exposed, the real estate enterprises, large rise phenomenon is already an open secret. Interestingly, some companies do not hesitate with the results of the decoupling of the executives of the generous pay for shareholders without the slightest dividend return.
 executives pay a double vs to investors do not share
 up to now, since 2006 10 to send 0.5 yuan, Donghua industry for two consecutive years does not implement the distribution of profits, while the account does not distribute the profits have accumulated.
 however,hogan outlet online, in 2008 Donghua industrial parent company for the allocation of profit for the year was -1283.12 million, capital fund. The board intends to determine the company's 2008 annual profit distribution plan,sac goyard pas cher, the annual distribution of cash dividend, nor capitalization of capital reserve.
Related Articles:

April 12th

125 millio

FAW car three quarter net pro

And the sea in March of the real estate sales for HK $77.6 million, sales area of 58.1 million square meters, respectively, an annual increase of 13.2% and 19.7%; chain in February of 42.5 billion sales and 27.9 million square meters of sales area, respectively, an increase of 83% and 1.08 times.
خارج شده است

cnyeh119a

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 248
    • vwx572
Shanghai pharmaceutical shareholders shelling inve
« پاسخ #7 : 22 مه 2016، 06:29:23 am »

meeting began half an hour later, that is, to enter the state of tension, the shareholders of Shanghai pharmaceutical goodwill increased 3 billion yuan, said that the premium is too high, the damage to the interests of small shareholders. "Last year, net assets of 10 billion yuan, why the goodwill of 3 billion yuan?" Speak shareholders shelling road.
- reporter Xie Lan trainee reporter Zhao Mingjie
 executives deny that the management of fighting rumors
Shanghai pharmaceutical shareholders shelling investors questioned the 3 billion growth of goodwill
 denied the company fighting
 "I am from the start of the issue of shares, holding company stock, I am very sad. I just want to know what happened in the company management " One of the old shareholders of the old shareholders emotion, said: now the stock price is only 10 yuan, the price I'm sorry all the shareholders.
 in this regard, Shanghai medicine, said each person to speak only three minutes,tn homme pas cher, and try to skip this problem, the results of the participating shareholders dissatisfied. Subsequently, Guo Xiong Xu, President of the responded,golden goose saldi, saying the increase of goodwill is mainly the acquisition of CITIC pharmaceutical and Wuxi Shanhe caused by, as for the premium is high,hogan outlet, mainly to see the can give a return to shareholders. CITIC medicine last year, the main business and profits have achieved more than 35% growth, shareholders are satisfied.
 in the past few days, trapped in financial fraud and the company's bucket rumors and cause stock prices fell Shanghai pharmaceutical 2011 Annual General Meeting held yesterday afternoon. The reporter saw, outside the heavily fortified at the same time, the venue is lively and extraordinary,hogan olympia outlet, the general assembly become angry shareholders "shelling" Shanghai Pharmaceutical Management "battlefield",
.
< p > with the advance of the general assembly, the shareholders think problems in assembly procedure,jordan pas cher, independent director, speaking, only to find that, Shanghai Pharmaceutical three independent director, without exception, all missed the in the general meeting of shareholders. For shareholders questioned the strong, Shanghai medicine explain said that three independent director of the company is due to the work arrangement,sac goyard pas cher, unable to attend. About the independent director report have been published online, without any problems of legitimacy of the shareholders' meeting.
The absence of independent director
 questioned
< p > however, is worthy of attention is the acquisition of CITIC pharmaceutical, making Shanghai Pharmaceutical former vice president of Ge Jianqiu reported,hogan outlet online, said its leading to CITIC pharmaceutical acquisition pricing is too high,golden goose, the loss of state assets too.
Related Articles:

Sinopec intends to 600 million yuan shares Heng Yi

Shang Rong medical signed nearly 500 million yuan

15 excelle

According to the huge group and Star car yesterday signed the "letter of intent cooperation", the large group intends to Hebei, Shandong, Shanxi and Inner Mongolia in 12 cities to invest in the construction of 12 Mercedes Benz brand stores, and leased to the use of the joint venture, the lease term for 15 years, 15 years after the expiration of the joint venture company has the right to renew 5 years, rent according to the local market level consultations identified.
خارج شده است

bgfh7m7xter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
    • nop154
You, is the master of life _2
« پاسخ #8 : 22 مه 2016، 11:27:41 am »

and I know I am in as an observer, the shuttle in the mortal world. Immersed in nature,hogan outlet, always watching judge others' story, but forget the perception of their life. When I watched from the person and the matter, and in the heart given this a positioning and critique, I forget, someone else's story, is I staged. The process of life, we are not a spectator,nike tn pas cher, you can escape, can be leisurely. Instead, it should be a master's attitude, in the life of the journey to create their own landscape. Many times, people for life, there are too many tangled. Entangled in emotional, tangled in the trivial.
 once,ray ban sito ufficiale, I melt in the field to listen to the wind, see all the red maple, or green mountain. In Trinidad yingti, I forgot to body in the mundane world of the soul when placed in pure and clean the desire realm Xiandu,hogan outlet, escape from the red troubles, short in the landscape will suppress distraction...
 once, I stood under the eaves, separated by a curtain curtain,hogan outlet online, see pedestrians on the street in a hurry. Splash umbrella, forward Huani, seems to me in sunny days, watching the scene on the rain
 so, always want in someone else's story, find a way to solve your problems. People sigh, the wrong choice made too many wrong results, have to face everything can not give up, like a cage will live in physical and mental torture. A job that is not ideal, an unpleasant trip, a bad marriage...... And would to the spectator's attitude to envy those happy people, lamented the others the right choice to bring happiness in life. In fact, the correct choice to decide whether you had trouble. Because, even if the right choice, but also in the life of the journey has a superposition of the shackles. Only, the degree is different.
You are the master of life
 belongs to others;
 once, I lie on the window sill, with his hands on his cheek, looked at the flowers in the flower bed in the downstairs. In the autumn wind pined,basket tn requin, Fallen petals lie in profusion., dance in the wind, but my mind is still retained, its brilliant face. I have forgotten, life is not only beautiful;
 day, I saw a fish in the water, swim freely. I sigh fish choose water as a life partner, is the evolution and choice of fish this race wisdom. Water ripples, fish leisurely forward, comfortable, free in. I think, this is not my pursuit of the life process? Suddenly, a weed and stone blocking in the middle of the stream, the fish stagnant, turning circles do not know where to go...... In a short while,guess pas cher, the fish is hard to move between weeds and stones, through the "thorns" continue to move forward. I think the fish's skin will be hurt...... At that moment, I know that the journey of life and the plight of tangled has nothing to do with the correct selection is the. Plight,adidas yeezy boost 350, always inadvertently appear. Learn to release and comfort, rather than focusing on a vulnerable, not for an emotional pressure release. Life is short, look back several and autumn, we are in the passing of life, to refrain from in the life of white moonlight painted bitter, even painted, it with Enron and atmospheric and relieved the mind eraser off. The occasional traces, it is a "
Related Articles:

The dancer

Bit by bit

The breeze

Only a life on the edge of love letters, essays and so on, that is honest, tongtongkuaikuai a one-sided view. World is so vast, we staring eyes, face horizontally, vision or provincial poor dog stared at meat, bones, what taste to the care of the next and the dog? As for the usually called prejudice, had to aim than shooting, with an eye to see. However, some people think that it is aiming things in view of hearts.
خارج شده است

yzhq82ury

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 230
    • lmn842
Shanghai Wallace shares rose more than 7% new year
« پاسخ #9 : 29 مه 2016، 12:45:33 am »

news,scarpe hogan outlet, Shanghai RAAS pharmaceutical acquisition of state and motion is blocked, did not give up this scarcity of high-quality assets. Shanghai RAAS on Thursday's announcement,scarpe timberland outlet, said the major asset restructuring the original application materials after the amendment and supplement, has been considered by the board of directors. The company said that the revised application information will be submitted to the Commission as soon as possible to the audit.
 Shanghai Wallace stock price continued to rise this year,nike tn femme pas cher, continue to hit new highs. 19 days after the stock rose again,scarpe hogan outlet, topped 50 yuan mark. As of 13:27,golden goose mid star, the stock rose 7.95%, to 51.55 yuan.
Shanghai Wallace shares rose more than 7% new year high
 Restructuring Commission
< p > at the same time, Shanghai RAAS in early December also announced that, companies and some subordinate apheresis plasma, the current implementation of the VAT rate is 17%, the amount of deductible input tax. According to the relevant documents,tn requin pas cher, you can choose according to the simple method in accordance with the 6% levy. Recently, the company has received the approval of the company's VAT rate adjustment matters,cheap pandora charms, since January 1,nike tn pas cher, 2014, the value-added tax in accordance with the simple way to increase income. It is expected to have a positive impact on the company's annual operating results in 2014 and beyond.
Related Articls:

People can

China Railway in response to

Four years later, He Huazhang graduated from University, was assigned to return to Chengdu, in Sichuan people's press work, any political editor room editor, after the deputy director of the political editing room. In the press, he was a colleague at the time that the evaluation for the smart, competent, with a business mind".
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019
Baidu home quietly face online input method appeared
« پاسخ #10 : 31 مه 2016، 06:38:46 am »

Baidu home quietly face
 reason seems to be very simple. It should be said that Baidu released the nature of the online input method of service, is still the continuation of its insistence on the simple concept of a simple and reliable. As the world's largest Chinese search engine, Baidu covering more than 4 of China's more than 90% Internet users. In such a case,barbour soldes, how to maximize the needs of users, so that users with online input method more easily find the request, has undoubtedly become the original intention of Baidu launched the service.
 not only that,tn requin pas cher, Baidu advantage also makes online input method on-line logical function module. Hundreds of millions of times a day of massive retrieval scale, in addition to ensure that Baidu online input method has a sufficient user scale, its huge user search volume also laid the foundation for Baidu more accurate understanding of user needs. Based on data retrieval, Baidu can easily according to the related data constructed with netizens use habits and focus more compatible input method model, users get a more intelligent,hogan sito ufficiale, more convenient application experience.
Baidu home quietly face online input method appeared
< p > recently,hogan sito ufficiale, the reporter found that has always been known for simple Baidu home page unwittingly quietly face: used to be placed in the Baidu the button next to the settings and advanced search link, are integrated into a single settings and moved to the page in the upper right corner of the entrance sign next to, and their original position is with tick function input method options instead.
 reporters after the trial found that the new addition of the function of the input method of the page and before being placed in the location of the module compared to become more practical. This includes spelling and handwriting two new online input is applied not only to users a simple random input request, also real-time updates of the vocabulary and no need to install the client will be able to use the convenient also makes the reporter's eyes a bright. But nevertheless, in input method market warlords,nike tn pas cher, various lords of one-third of the world situation, baidu reached the initiatives in the field still make many people to understand. Behind this action, what kind of hidden Baidu thinking?
< p > it is particularly worth mentioning is that with the traditional input method that is limited to local memory size and CPU processing power to upgrade the data in real time different and architecture in Baidu strong hardware environment for support of the Internet platform online input method module completely beyond the similar application limits. To Baidu thousands of servers and storage systems as the background, every minute of every day,tn requin pas cher, baidu online input method can uninterrupted massive user input behavior of collection,zapatillas air max baratas, and in the shortest time at a rate of hours of data and model updating.
 and online input method of the function module on the line as a sign of Baidu in the user's ability to grasp the ability to grasp the leading edge is also fully highlighted. Online input method for the entrance, Baidu can clearly see the user's needs, and through the collection and analysis of user input behavior, guide and optimize the Baidu search data,hogan outlet, and developed more in line with the needs of the user service strategy. That is to say, even though online >
Related Articls:

The third

Third party payment license to usher in a competit

Ann Bo responded CCTV questio

Among them, R & D and marketing system of salary levels significantly higher than production and customer service system. Just graduated from the undergraduate students in Huawei's starting salary standards for 6000 yuan / month or so, graduate for 8000 yuan / month or so, this distinction with the work longer years more and more small, mainly competition work performance and ability.
خارج شده است

ngfhi3t9we

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 266
    • abc542
Safety production back to see the work of the implementation of the program
« پاسخ #11 : 02 ژوئن 2016، 04:55:01 am »

1, I will in this area,jordan pas cher, the industry once again investigation thoroughly, on the creation of a new, new >
Two types of enterprises,
 (a) re mobilization and re deployment phase (11 November 5 days ago)
1, the new establishment, the new operating without a license (including the field of new enterprises in Jiexiu) of a class of enterprises.
 one,air max pas cher, working target
< p > the production and business operation entity to fully aware of the success or failure of the "look back" work related to building I system and the annual production safety special rectification work, to the Bureau in accordance with the unified arrangement, with the first three stages actual work to develop enterprise specific programme of work of the,hogan outlet online, of the enterprise "back the head see work to deploy, the enterprise belongs to the project, Department, operating facilities, equipment and in-depth a self-examination self adjustment, and effectively improve the level of safety in production, prepare to meet the provinces and cities" look back "inspection team of the preparatory work.
 two, scope and requirements
 safety production back to see the work of the implementation of the program
 safety production special rectification look back work,mont blanc porte mine, in three stages to carry out.
 (two) concentration stage (November 5th 11 - November 30th )
 "look back" at the stage of the work of the construction industry, the construction industry in the field of construction enterprises, municipal public utility operators.
3, in the province, city, county,hogan outlet, three linkage inspection of the production and operation of the unit.
4, into the winter, whether the enterprise according to the characteristics of winter, to take appropriate measures, measures are practical and feasible,scarpe hogan outlet, whether to do the winter heating fire, electricity and other security measures.
2 licenses incomplete license expired, or there are significant risks not rectification.
< p > to conscientiously implement the "Jiexiu City production safety special rectification" look back "stage of the implementation of the work programme" (referral Ann word [2011]34,) the spirit of the document, to consolidate the I system production safety special rectification of the first three phases of the work, to ensure production safety special rectification of the fourth order segment achieved the desired results, research by the office, specially make the following implementation of the program.
 focus:
Safety production back to see the work of the implementation of the program
 three, implementation steps
 by carrying out safety special rectification "look back" action, to further deepen the production safety special rectification work on classification, undocumented illegal production and business units (the new establishment,adidas nmd runner pas cher, new operation) resolutely banned; the incomplete licenses (including certificate or license expired) although Zhao Qiquan, but there are major accidents in production and business units,ggdb outlet, to suspend business for rectification, and take different measures; on the license, in accordance with the conditions for safe production, strengthen the daily supervision, urging them to improve the production and business activities, to further standardize the production safety special rectification and perfect archives collection work, do the person responsible for gathering.
 to do a good job of special rectification look back to check the work, emphasizing the following aspects of work:
Related Articles:

The first

2015 educa

In 2014, the young pioneers c

To be a party member is glorious, but it does not mean that it is glorious, but also that it is dedicated to the service, but also to withstand the test of the party organizations. A member of the Communist Party must always be set up for the cause of communism struggle life wholeheartedly serve the people, ready to sacrifice for the benefit of the party and the people all the ideals and beliefs and correct world outlook, outlook on life, value view.
خارج شده است

fgh36h7wrd

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 107
    • lmn070
Zi Genlan
« پاسخ #12 : 05 ژوئن 2016، 09:23:31 am »

,air max homme pas cher
 purple root orchid
< p > the pots,hogan outlet online, purple root orchid basin length with clumps of sun flowers, from afar, the pots, purple root LAN multi like a beautiful princess,nmd running pas cher, the following sun flower is its skirt?
< p > every time I approached it a stream of fragrance will smell, smelling the faint fragrance, can not help but think of Grandpa Chen Yi's poem: Orchid in the valley,nike tn pas cher, the unmanned. Just as the fragrance, for all the mountain corner.
Zi Genlan
A flower to my
 I love orchids, love the beauty of it, love it Gao Jie's character.
< p > it is the root of purple,new balance baratas, like a big round onion and from its roots extend seven or eight pieces long and narrow leaves, green leaves,pandora sito ufficiale, like a jade belt,golden goose saldi, in the middle of the leaves with a root long pedicel, a few days ago or flower head. Today, there have been three roses fully open flowers,montre guess pas cher, you see them on how beautiful ah! Six braid pink flower plait holding hands even together, hidden in the middle of the tender yellow tipped stamens, far looked like red small speakers are singing songs of joy. The flower bud flower is attractive, it braid together, leaving only a little gap, slightly can see the delicate flower. I think it must be a shame to be shy!
, called purple root orchid.
Related Articles:

Chinese dream, I dream _1111

The financ

They are alive, is a kind of vitality, energetic, symbol, indicating people to freedom, unrestrained life yearning. Not only for human nature, and also for their own! They are left to fend for themselves, although little vitality, but their "glorious sacrifice is worth it, finally no vain world go for a walk, which will allow us to know more.
خارج شده است

bgfh7m7xter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
    • nop154
Believe in the ideal power
« پاسخ #13 : 06 ژوئن 2016، 09:19:54 am »

text / Yu Minhong
 in our new Oriental, there are few "official two generation" and "rich two generations",scarpe hogan outlet, although some of us have become a "rich generation", but also, after all, is a minority. Every one of us are from the grassroots birth,yeezy boost 350 pas cher, each of us have cock wire feelings, but every one of us are never forgotten. A higher mountain to climb, longer road can walk. On a higher mountain, we can see the scenery of life better, in the farther Road, we can meet the friends and opportunities we have not encountered. We walked all the way,hogan outlet, twenty years, and today, we have achieved some success, the success depends on our own efforts, but not all of our own strength. So we would like to thank, thank our time to we provide such an opportunity, although this time and a lot of shortcomings and problems, but please slightly recall that in China two thousand years of history, which can better than today? Is in the Song Dynasty, the Tang Dynasty, when only a small number of intellectuals and bureaucrats to enjoy the prosperity of society. Today even though we do not enjoy the prosperity of the whole society, because we know that there are many in need of reform places in China, the group's interests, the privileged bureaucrat,charm pandora outlet, but it is no exaggeration to say that, in a country with a population of 1.3 billion, most of the people has been able to eat wear warm clothes, and have been able to dream of the day, I think this era really deserve our gratitude.
Believe in the ideal power
 is very happy to be able to stand here today, standing on the stage of the Great Hall of the people. This reminds me of the time when I was in college, riding a bicycle from Tiananmen square, and then I thought, one day I could walk into such a sacred hall. Later, the reform and opening up to the Great Hall of the people to open to the people,tn requin pas cher, I have been to a tourist's identity,hogan outlet, to visit the Great Hall of the whole hall and the surrounding some of the hall. At that time I think, when I can sit in this meeting place? Later,new balance baratas, I was named the CPPCC National Committee members, qualified to enter the hall to attend the meeting, listen to the speech of the national leaders.
 second >
 -- Yu Minhong's speech at the celebration of the 20 anniversary of the Great Hall of the people in the Great Hall of the people
< p > maybe every venue can accommodate new Oriental's 20th anniversary, but here really is not the same, because,sac goyard, it is proved that the humble dream to a humble man, as long as you keep at it, can be achieved, New Oriental is a bunch of humble people achieve a great dream.
 believes in the power of the ideal
< p > A, celebration of the 100th anniversary of Beijing University, was held in the Great Hall of the people, I and Wang Qiang, Xu Xiaoping as the representative was invited, sit into the Great Hall of the people. At that time New Oriental or a very small body. I sat in this once thought, when New Oriental also be able to celebrate his birthday in the Great Hall of the people? That was more than a decade ago, when I thought about the twenty anniversary, we should be able to come in. Today, we walked in, walked into the Great Hall of the people.
Related Articles:

Experience in technical train

To commemo

There is love in the heart, to drive away the cold winter. Changan II in the new campus built using is shines in the sunshine of 100 million Changan heart, is drenched in the second heart a wisp of sunlight, reflects the affection of the party and the government for the people of Changan, love of the second one. Here, let me on behalf of the Changan District Education Bureau, to the Changan II all teachers and students to express warm congratulations! To express my heartfelt thanks to the district government!
خارج شده است

pe44apbe8

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 242
    • ghi554
Nantong, Jiangsu dispatched 300 police seized two high-end entertainment
« پاسخ #14 : 07 ژوئن 2016، 03:28:56 pm »

Nantong, Jiangsu dispatched 300 police seized two high-end entertainment
< p > yesterday evening,hogan outlet online, the once busy, neon flicker of Nantong City Royal Wynn International Entertainment Club door deserted piece; and in Nantong City Tao Wu Lu Xi Shou "Polygram" club entertainment front, too, is deserted. It turned out that a few days ago,hogan outlet, a storm of porn entertainment venues to scrape to Nantong, local police deployed more than 300 police, the two high-end entertainment seized,hogan outlet online, and ordered to suspend business for six months. It is reported that the two clubs are due to provide paid escort services, and Polygram also relates to black evil forces.
< p > in 9 in the evening, police in the "Polygram" security room seized 14 root length approximately 70 centimeters of steel pipe, entertainment clubs for Zhao a five person because of gangs involved in evil by the police to take coercive measures.
< p > in that night's raid, police control the place 3 out of 12 box inlet and the day of the guests, for all the presence of 132 people one by one check register and seized a number of drug addicts and 52 engaged in paid escort female attendants.
 in action including security,barbour paris, criminal investigation, and various kinds of police anti drug police and urban district Traffic and patrol police etc.. The huge lineup and a huge momentum let people very surprised. It is understood, the Nantong upscale entertainment clubs at the door, before opening day,cheap mac makeup outlet, all the "Princess", "master" and the accompanying lady are on the side of the road "aggregation" and accept lecture, flocks of handsome boys and pretty girls become "street scene".
< p > in fact, on June 7, evening to the next morning, Hongqiao Nantong Chongchuan City Public Security Bureau police station is on Polygram entertainment club had a raid, and the scene seized three gambling, gambling total 3.5 million yuan, also found three urine test was positive drug addicts.
 10 day and night, Nantong >
.< p > the evening of June 9 11 11 points, in checked unsuspecting, Nantong City Public Security Bureau fielded nearly 200 police raid Tao Wu Lu Shenyuan building, upstairs and Polygram entertainment clubs, including the site management personnel, security, escort miss, hundreds of present people each member security checks.
< p > Nantong police received reports from the public and the victim report, out at the early stage of the a lot of careful investigation, confirmed the "Polygram" paid escort and gangs involved in the problem of evil, and gradually the arrested several suspects to justice.
 in the past
< p > in addition, Polygram entertainment clubs still exist gangs involved in the problem of evil, with black evil forces "wherever he goes,hogan sito ufficiale, and has a long history. According to reports, the guests to the police report said, if the guest with the shop dispute, after go out will encounter violence unidentified persons beaten. Here's miss theattendant if another,scarpe hogan online, will also encounter the telephone intimidation,scarpe hogan outlet, tracking and assault.
 large escort Miss Shop assembled into a scene of
 black evil look wherever he goes, the guests do not listen go to
Related Articles:

Chengdu to Shanghai pneumatic horizontal attendance half 3 soft sleeper seat cha

Guangzhou'

Guangzhou

After a preliminary investigation, 10 people were killed on the spot, 1 people were seriously injured and sent to hospital died, 1 people were slightly injured, is being treated in hospital. Yixian County from the local leaders and cadres more than 150 people, to carry out remedial work to appease the families of the casualties.
خارج شده است

این صفحه در 0.102 ثانیه 26 نمایش داده شد.