انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

تا دوری نزدیک نتوانی بود. اگر همیشه دور بمانی، عشق خواهد مرد. اگر همیشه نزدیک بمانی، عشق خواهد مرد.

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه یکصد و نود و نهم  (دفعات بازدید: 4071 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

رسید . ظرف دو ماه سی پوند چاق شدم ، قیافه ام مثل خوک شده بود و تنگی نفس ناراحتم می کرد . بعدمتوجه شدم که اگر دهان انسان بوی آبجو بدهد دیگران نمی توانند بفهمند که او چه مشروبی خورده است . بنابر این شروع به قاطی کردن آبجو با الکل خالص کردم اما از آنجا که این تجربه نتیجه بسیار بدی داشت آنرا متوقف کردم.
            در آن دورانی که آبجو را امتحان می کردم با گروهی آشنا شدم که تعادل ، سلامت و خوشحالی آنها مرا به خود جذب می کرد . آنها بدون خجالت و با ازادگی صحبت مب کردند ، کاری که من هرگز قادر به انجام آن بنودم . اینطور بنظر می رسید که این عده در همه مواقع از آرامش برخوردارند و سالمند و از همه مهمتر هوشحال بنظر می رسیدند اما من در بیشتر مواقع از خود به شدت شک داشتم و نا آرام بودم . سلامتیم در خطر بود و کلا بیچاره شده بودم . احساس می کردم در آنها چیزی وجود دارد که در من نیست و آن می تواند به من کمک کند . سپس متوجه شدم کمبود من روحانیت است که برایم چندان جالب نبود اما فکر می کردم ضرری هم نمی تواند داشته باشد . حدود دو سال و نیم وقتخود را صرف مطالعه در این زمینه کردم اما مشروبم را هم هر شب می خوردم . هر چیزی که بدستم می رسید می خواندم و با تمام کسانی که فکر میکردم چیزی بارشان است صحبت می کردم .
            همسرم به مرور به این جریان علاقمند شد و با آنکه هیچگاه احساس نکردم که ممکن است دوای درد من باشد اما علاقه همسرم باعث می شد که من هم ادامه دهم . حال چطور همسرم در آن سالها توانست ایمان و شهامت خود را حفظ کند و ادامه دهد ، من نمی دانم اما در صورتی که ادامه نداده بودم ، می دانم که مدتها پیش مرده بودم . اینطور بنظر می رسید که ما الکلی ها بنحوی خاصیت انتخاب بهترین زنهای دنا را داریم . حال چرا باید آنها را مورد شکنجه های ما قرار گیرند مطلبی است که من جوابیبرایش ندارم .
            در همین دوران ، خانمی در بعد از ظهر یک روز شنبه به همسرم تلفن زد و گفت برای ملاقات با یکی از دوستان او که احتمال داشت بتواند به من کمک کند به خانه اش برویم . آنروز ، روز قبل از روز مادر بود . من مست و لایعقل به خانه آمده بودم و از قرار گلدانی بزرگ را که با خود داشتم ، روی میز گذاشته بودم و در طبقه بالا از
.
.(199)
.
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

bfh5i2ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • lmn538
Book Daquan 200
« پاسخ #1 : 18 آوریل 2016، 04:29:24 pm »

,tn homme pas cher
 Book Daquan 200 two
 "love tree" is about the tree tree dedication, broadmindedness, let me move. He paid so much for the boy,air jordan pas cher, did not return. In my life, there are two tall this tree in every shelter me, for my cover wind and rain, they are my dear mom and dad. No matter when and where, they are always on my side, give me the deepest, thick love, let me light of heart from care healthy growth. I was accustomed to enjoying it, not to regard it as right. Today, the "love tree" let me feel the soul, my eyes moist. Mom and dad for me only to give,goyard prix, never to return. I can't do that in the story of a child. I also want to do a grateful love children.
Book book 200
 reading a Book 200
 a lovely bird, a friend of its trees, is so honest; a big tree, gave the bird a warm home. Such a pair of friends,hogan sito ufficiale, unfortunately, quietly came. There is a song called "friends", there is a kind of love called "friendship", there is a kind of love called "love"". School, to accompany me to spend a happy day is a friend, to help me is also a friend, give me encouragement or friends. When you are happy,scarpe hogan outlet, your friend also glad you, give you praise, called bliss; when you are sad, there are friends to share for you,scarpe hogan outlet, give you comfort and encouragement, when called. If you have no friends,goyard pas cher, lonely will surround you. Would you please shout: I love you, friends! The bird at the lights singing,hogan roma outlet, that's a real friend, the tree will smile and fly to heaven. I want to say to my friends: "thank you, friends!"
Related Articles:

Excitement

I had no father when I was 13 years old. Father died away his discipline to me and my interest in the lesson, I was 16 years old into the factory, before me two years of school, but did not graduate, I due to fight was expelled. I like working night shift, because I and my friends are used to sleep during the day; I like to play cards to fall in love, because I have nothing else to do.
خارج شده است

vbxc7y2sgf

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 199
    • opq709
Life is like a bicycle
« پاسخ #2 : 21 آوریل 2016، 06:31:20 pm »

Life is like a bicycle

< br / > life is like a bicycle, some people ride faster, some people ride slowly,scarpe hogan outlet, some people tic with very difficult,hogan scarpe, some people riding very easily,hogan outlet.

&lt,golden goose; br / &gt,scarpe hogan outlet; life is like a bicycle,hogan sito ufficiale, sometimes you'll find Road Huang, fierce, look carefully,goyard prix, turned out to be round of questions. Some spoke too tense, some spoke too relaxed,air max 90 pas cher, the road is long, round is crooked.

Related Articles:

Would you

The civili

The hands of the Zen

We are in the interaction of external relations and in the quiet inner solitude, body sense the value of their own sense of presence, the one and only lived your life. If not active, not passive, whether you are willing or not willing, we used to deep and external relations or interactions or kink or investment or payable in, to the maximum tension and elasticity show that both strange and familiar with your own, embodies the contradictory and harmonious self existence, aware of the high spirited and low self pulsation.
خارج شده است

fgh1p1ertt

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • nop498
Stand quietly let you.
« پاسخ #3 : 23 آوریل 2016، 09:10:54 am »

night, is lonely; the night, the sentimental person's night. In this city of the night, it is even more monotonous, beautiful!
< p > a man, picked up the falling on the ground, let the wind blowing, any residual set foot petals; in the middle of the night, on a sentence, a sad words; solo with the sad, sad music, no one to share, no one to share her heartache,sac goyard pas cher, her sorrow, her frustration,hogan sito ufficiale, she tired...
 just, life has not come again; life is not possible to let you me to choose! So, I can only be hurt,scarpe hogan uomo, can only be so silent, until you can not breathe......
 how many times how much patience, tolerance; has been wandering, has hurt when the pain has been lost. In every lonely night, I had to cry!
< p > night, hazy; night, mysterious; night, always so charming; so infatuated,air max pas cher, kind-hearted people for her and enchanted, heart...
 I don't love it. I hate fighting feeling; I don't love fame, but I cannot escape. So, I just stood there silently, let others come up, the blood of the heart, slowly flowing......
 why would you want me to get hurt? Is tolerance you also wrong? Is silly to live with you? I do not understand, I really do not understand, I am really confused, good confused......
 friend, you are my friend! Listen, look, this is a beautiful word! But the reality is very cruel.
 so, I've been sad. For a man full of sorrow, her sky is always covered with scars! Roads, a road, clearly visible; every night, she would again and again the breakdown of the scar, the flowers bloom in the garden of the helpless and beautiful...
 if life can choose, if life can come again, I would rather give up this, seems to be beautiful but cruel friend! I would rather be a tree stand aloof from worldly success of the tree of heaven; to be alive, a thousand dead,hogan sito ufficiale, dry and also for thousands of years; don't break than bend Yi, stand on the high mountains.
< p > from then on, I though promised to leave, stay here not to leave; but vertical song life,tn requin pas cher, although I will learn to smile, smile is very sweet,golden goose, but my tears will also Xiao Xiaoran down!
< p > however, such a night, just to meet me, let I the heart is uncertain with nowhere to soul, with a piece of habitat!
 no matter how much I hate,converse blanche, how much do not like, can still be the wind over the mountains to spend the sky! The four seasons of the replacement, flowers, thanks to the sad, helpless life!
Related Articles:

You are no

Bow of the

3 years 17

Away from their homeland in the drifting journey, exotic city lights reflects my lonely feelings, facing the free lands is unaccompanied helpless, even even the language of illogical, the most exciting is to suddenly heard someone in the crowd said accent in the street. I know a person to a strange country, home in the heart is no longer the anchorage but an inn. I have the hope of life, the pursuit of life are pouring to the journey of wandering.
خارج شده است

ngfhi3t9we

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 266
    • abc542
The long wait
« پاسخ #4 : 25 آوریل 2016، 04:01:39 pm »

,air max pas cher
 I close my eyes, do not think do not want to, heart and nature absolute blend, listen carefully to the starting point of the most profound in the morning breeze. I know, picked up when the mysterious naked and bare, you will be careful to weave a beautiful flower of lily, come to my side, let me forget the world all kinds of chains and untamed heart crosses the ancient Yellow River, with heart hot cater to your warmth.
 every one of the the Yellow River, the river is the field, the river there is undulating hills. Walking in the gradually green is field moist refreshing morning breeze touch with my skin, the innocence of the dawn and the light of the morning blend together, dotted across the river in the golden mountain bases. Field there are many farmers began the day's labors, Morrowind lick dry their sweaty face, and blew away my heart of suppressed, I do not by the passion to suppression, how poetic in the morning! We should learn in the imperfection to the past, look forward to the future in perfection.
< p > I know, the long hot wait, such as high days of convective clouds, like the scent of summer, this is my dream the most beautiful moment, the Department of the boat in my dream, let it perched on the side of my love, please. This is a pay, a harvest, the way of life to get out of the world of self,scarpe hogan online, life will have a deep feeling, lonely heart will become accessible.
< p > or infants hazy green drops of dew dawn,air max pas cher, the deep sky, the moon gradually hidden face, one silk red light bathed in the blend of the moonlight and the glow of dawn, I can only feel heaven and earth eternity. I know that we are each other's secrets,air max femme pas cher, you hugged each other tightly when, in your eyes I read their hope, in such a quiet and aloof in,scarpe golden goose, we are accepting their joy and pain,hogan outlet, your gentle smile,hogan outlet, has already let me feel the beauty of life.
< p > stroll in the furrows of the dawn, feelings of caressing the earth, the breeze and the mist alternately impact me shake a weak heart, let me call must be love in the dream songs, eyes had no trace of fear. Gentle breath of the field, and the sun was warm but not hot, trees, grass and free bird, then in the sounds of traction, imagine in the Yi Keke glittering and translucent dewdrop, spring put appreciates his people into the arms.
< p > without any reason, do not know from when to rise, a ray of light, leisurely, like a dream, the such as yarn, such as Acacia fog floated into the depths of my heart, disseminated my body and mind, and miss the tide finally disaster seems to be an appointment to a consonance in the bottom of my heart, the banks of the heart bear the impact of surge, were driven to find your arms, all the loneliness are in your true gentle comfort,tn pas cher, fog, cloud, my heart was also you traction, trembling.
Related Articles:

Is a year

I have nev

rayban remise  reporters go along Wan temple a few

The Secretary of the president, listening to nice, actually doing is all water sweeping wipe live. Busy time. He may even become a panacea plaster, where are posted, employee of the company for a meeting, he is a handyman, company executives met. He is a waiter. And sometimes even to the workshop to help sweat out behind and loading and unloading.
خارج شده است

gvhl84zxi

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 241
    • cde427
United legend China China curse insult guy discrim
« پاسخ #5 : 08 مه 2016، 06:27:33 pm »

) British media reports Kean racist remarks
< p > Beijing time on November 5 news, the British "Daily Mail" reported that former Manchester United midfielder Roy Keane in the Champions League match day visit, a media analyst uses the Chinaman the vocabulary, the vocabulary with a strong means of racial discrimination, this led to the British media attention.
< p > Roy Keane continued: the old players should catch him. Such behavior in Manchester United should not be accepted, may once or twice is seen as a mistake, but he has up to 9,hogan outlet, 10 times, he in his old team to do the same, this is absolutely a shame.
 now, Chinaman is rarely used, this time as a public figure,hogan sito ufficiale, Roy Kean use this word is obviously very inconsistent with the occasion. It is worth mentioning that, in 2009, NBA commentator Kamala on Chinaman Yi Jianlian, has caused a great disturbance. In 2014, Fawkes cable news channel a host in the comments using the word,basket tn requin, by the Chinese community in California protests.
United legend China "China curse insult guy" discrimination speech controversy | Manchester | Kean

Rooney won the honor in the domestic British Press

No. 10 num

"The Legen

While Kaine and Spurs signed a new contract expires in 2020, but Real Madrid still continue to focus on the development of Kaine. Kaine's length and the attitude of Levi, chairman of the Spurs are made in the next two years to sign Kaine is very difficult. But before Real Madrid have bought from Baer and Modri, so Real Madrid will continue to observe the situation of Kaine.
خارج شده است

pe44apbe8

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 242
    • ghi554
Rare earth permanent magnet xng sea magnets limit
« پاسخ #6 : 12 مه 2016، 07:06:46 pm »

Rare earth permanent magnet xng sea magnets limit
< p > Phoenix Financial News on Tuesday morning,scarpe hogan outlet, rare earth permanent magnet stocks rose among the biggest gainers, plate only a unit force soared,scarpe hogan outlet, Cicai sea opened immediately limit to stimulate the magnetics concept stocks overall activity ended around 9:48 and the plate or 1.57%.
Stock < br / >, Zhenghai magnets limit,golden goose outlet, Baida, Jiang powder magnets,hogan sito ufficiale, Galaxy magnet, Hengdian dmegc magnetics etc. stocks rose sharply.
< p > message level,air max pas cher, China's rare earth resources, the main origin, Baotou City, Inner Mongolia,scarpe golden goose, Jining City,nike tn pas cher, Shandong,hogan outlet online, Sichuan Liangshan Prefecture Government has signed the Mongolian Luchuan provinces (regions) 3 city (state) light rare earth mineral development regulatory region joint action program. " The other according to reports, the Ministry of land and resources to on has released the first batch of rare earth mining areas of national planning based and delineated a number of national planning mine as a strategic resource reserves, this is not only conducive to the protection of rare earth resources and conducive to long-term stability of the price of rare earth.
Related Articles:

work >

Inter will

Arnautovic has been considered as a potential star, he reached the height of 1 meter 92, but at the foot of the flexible technology, characteristics and Ibrahimovic somewhat similar. 2009/10 season, Arnautovic had a brief playing for Inter for a season, but he did not succeed in Italy stadium.
خارج شده است

casrbg1tv

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 144
    • qrs086

< p > then Rogers of say: "we are disappointed with the goals conceded today, Zaha's goal was offside,scarpe hogan olympia, and the penalty is clearly outside the area. This summer is very important, if you want to continue to move forward, we need to have a huge improvement in some position. But this is what we will assess the problem,louboutin pas cher, now is not the right time, but this thing in the summer is sure to do.
Rodgers: sorry Gerrard, the other 2 Liverpool goal there is no | Liverpool | Gerrard
 overall,air jordan pas cher, our performance, especially in the second half of the performance, and we expect a far cry from. From an individual point of view, the team in some cases the defense is too bad. We didn't play aggressive enough, several times in the fumble apparently wasn't good enough. This occasions (Gerrard left Anfield) there is no relationship,tn requin pas cher, we only defense is not good enough.
< p > this game is Gerrard before leaving one last time at Anfield to play in,nike tn pas cher, but officers and soldiers of the Red Army but failed with a victory for their captain farewell. Liverpool first into a ball, by Crystal Palace even after three ball,nike tn pas cher, eventually lost 1-3.
 Liverpool in the current round of the League home court 1-3 against Crystal Palace, after the Reds boss Rodgers criticized the team's performance,hogan outlet, and that they play sorry about to leave Gerrard.
 after the game Rodgers said: first of all,scarpe hogan outlet, we are very disappointed, today, Gerrard fans and the team have shown great enthusiasm. They are so great, even if they end up with 1-3, they give Gerrard and the team's support. But today we're sorry Gerrard or the fans. Liverpool had a lead, but today we have a very poor defense.
Related Articls:

on the sta

North Korea is expected to pa

site to ac

Twenty-sixth minutes, Real Madrid houchangchangzhuan, C Luo pole into the area by Adrian with the ball down a man. Thirty-first minutes, C Luo area on the left side of the pass, the ball hit the other players in the arm, but the referee did not say. Thirty-fifth minutes, Real Madrid players pass three consecutive break in Bettis at the left, Campbell shot Dapian volley hook up. After 2 minutes, Bettis right pass, Castro Leavalane header high.
خارج شده است

cghx0y2drte

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 146
    • uvw421
The night is not miss you, but remember at work -
« پاسخ #8 : 27 مه 2016، 05:24:23 pm »

who said that love will eventually expire, unless it is I did not meet you
 - when the sun rain sing my sad
 I know one day will leave me, now or in the future
 when I hear you say you're sad, I want to comfort you.
.
 I am no matter who left, will have a good life of the girl
 a person quiet have to walk the road, a little bitter taste
 heart good empty,air max pas cher, do not know what the future is like a
 you a simple word, so my heart torn.
 after breaking up can make friends who can afford the kind of girl,ray ban wayfarer outlet, put down
I love my
 think of you, I took you to my pain to take out a review of the
 as long as fell in love, it will be hurt
 life is like chess, Lazi no regrets, my heart sad, just silent
 can not,hogan outlet, in my cry when you are with me at the side
 - cloudy to sunny and let the love we see a trace of the sun
 poor in my life to give you true love, we are not separated, no matter better and worse
 you seem to be true, but the words are like a fake
 if God wants me to live a new life, I will cherish the youth
 if you use the brain in terms of feelings, that you really do not have the brain
 you have your choice, just like the world, can not withstand scrutiny
 as long as the heart is still not willing to give up, it is not the time to give up
 I dedicated my love, though doomed eternally
The night is not miss you,tn homme pas cher, but remember at work - non mainstream Love Quotes
 don't love, don't love me but I love, always let a person helpless
 I want to fall in love with a person,chaussure jordan pas cher, I want to live a good life
 no one will know how to really care about other people, only they will understand
 they love, how to love,scarpe hogan online, you will never understand
 I have been laughing all the time, and finally found that already burst into tears
 can not have a little bit of sadness, put on a pair of do not want to look like
 weekend two days like a century, because you are not around me
 I'd like to ask you before I die, and I'm going to go with me,
 later in the mirror, so handsome I am embarrassed by
 only with the heart of the feelings, after the injury did not know how much pain
 did not say that the export is, do not leave,barbour pas cher, because I can not do without you
 Inexplicable heart empty, but do not know who is with
 flower heart of the people also have a heart and heart,scarpe hogan outlet, then I will wait for
Related Articles:

Laughing C

In the day

I would like this perched on his castle, watching the time time quietly, flow like water. I do not know whether the traces of the years, has been hanging on my face, whether it has been engraved in my heart. I know that one day, my eyes no longer like snowflakes clear. A heavy snow over the years, will remember the snow behind the woman, once in the past, such as snow.
خارج شده است

gvhl84zxi

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 241
    • cde427
Zhang Ruimin, Haier will be exposed to cut layoffs
« پاسخ #9 : 28 مه 2016، 12:04:12 am »

< p > for motivation layoffs, Zhang explain said that the age of the Internet companies face new situations, for example,air jordan pas cher, becomes the zero distance between enterprises and users, each person is center, no leadership, in this regard, Haier put forward in the age of the Internet business must take the customer as the center,hogan outlet, to encourage employees to entrepreneurship, on the organization structure is to go outside the middleman, to heat the wall, middlemen that external suppliers,nike tn pas cher, vendors, etc., the thermal wall is middle management person.
Zhang Ruimin, Haier will be exposed to cut layoffs to cut the middle of the main object
< p > yesterday, media reports said, "the godfather of home appliances," Zhang in a forum blew this year Haier will on the basis of last year's layoffs are expected will be laid off nearly ten thousand people. Yesterday,scarpe hogan outlet, the reporter on this confirmation to the Haier, the other did not respond positively, only reply that the official WeChat issued by the quasi".
 lay the object in the middle of the main
 Zhang Ruimin also pointed out that last year, Haier has reduced the profits of the people, the profit has increased by 20%. According to Qingdao Haier (600690) earnings data, in 2013, Qingdao Haier revenue of $8.3%, an increase of, net profit attributable to the parent company of yuan,hogan outlet, an increase of 27.5%. (reporter Zhang Yu,adidas nmd runner pas cher, Yang Shan)
 reporter saw Haier official WeChat, June 14th Haier Group CEO Zhang Ruimin has delivered a speech at the Walton Business School global forum to explore the Internet era of business model innovation. In the speech, Zhang did mention about layoffs, "at the beginning of last year was 8.6 million people, become 7 million people by the end of last year, removed the 18%, this year is expected to get rid of 1 million people,scarpe golden goose, mainly is the middle, there is some business to become intelligent,zapatillas air max outlet, they don't need so many people."
Related Articls:

China Shenhua three quarterly

Oriental S

5 billion yuan investment in three on the eve of H

New energy saving and environmental protection industry, the semiconductor lighting industry belongs to the national key support. But at the same time, enterprises in order to compete for market share, competition between various enterprises increasingly intense, in addition to the traditional price war, in the brand, channels and other aspects of competition has gradually staged.
خارج شده است

vsf24bg23

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 123
    • rst028
Baoshuo shares to reorganize CRE securities to ded
« پاسخ #10 : 30 مه 2016، 02:39:32 am »

< p > announcement shows that Baoshuo shares the board will be on June 11, considered by the the on the signing of the & lt; agreement of intent Restructuring & gt; the motion of ", to approve the listing company and shareholders Huachuang securities in Guizhou materials group, Hong Chi Group, Jiangsu Shagang Group, fir financial industry, Guizhou Moutai distillery (Group) and 11 shareholders signed" agreement of intent restructuring ". "Daily economic news" reporter noted that according to the agreement, Baoshuo shares intends to issue shares to buy the 11 shareholders CRE equity securities, and Huachuang securities of integration strategy. It is reported that the 11 shareholders together hold Huachuang securities 84.25% stake, but up to now, Baoshuo shares still unable to determine intends to issue shares to buy equity ratio. In addition, the listing Corporation also plans to raise matching funds not more than 10 specific investors.
< p > Baoshuo said that due to recombination may be involved in the issue of shares to buy assets,goyard pas cher, involving object and a wide range of assets, more complex procedures, relevant parties still need on specific restructuring plan, counterparties to continue to carry out the demonstration. The company will apply for the stock since June 23rd to continue the suspension, is expected to continue the suspension period of not more than 2 months, the latest disclosure of major asset restructuring in August 22nd related to the motion.
< p > Baoshuo said that in view of the fact that the company currently main business scale is small, the reorganization is mainly in order to enhance the company's core competitiveness, improve the company's sustainable business capacity. Data shows, Baoshuo shares is mainly engaged in steel tube production and marketing business. In recent years, the real estate market downturn,golden goose, the company's business situation is not optimistic. In 2014,hogan outlet, the company net loss attributable 147 million yuan; the 1 quarter of this year,zapatillas new balance baratas, the company is still a loss, the loss amounted to 24 million 979 thousand and 700 yuan.
Baoshuo shares to reorganize CRE securities to deduct or backdoor | cre | Baoshuo composition
 the latest August 22nd disclosure scheme
 for planning major events, Baoshuo shares (600155, closing price of 14.98 yuan) has been suspended since March 9th so far. During the period,adidas yeezy pas cher, although the company continued to publish the reorganization progress announcement, but always keep from talking about the restructuring of the underlying. Last night, in a bulletin board resolution, finally disclosed the general framework of content reorganization. The "daily economic news" reporter noted,hogan outlet online, Baoshuo shares the reorganization of the underlying asset for equity securities cre. Although the company is still unable to determine to buy equity ratio, but from the point of view of both the amount of assets, the reorganization have may be Huachuang securities backdoor listing. However,zapatillas new balance outlet, this kind of speculation, the reporter last night no opportunity to verify baoshuo.
 as of the end of 2014, Hua >
 public information, CRE securities was founded in 2002. As of the end of 2014, the company has a total of 13 shareholders. Among them,tn homme pas cher, 15.09% stake of Guizhou materials group, as the largest shareholder; Hong Chi Group, Jiangsu Shagang Group, Shan Rong industrial, Guizhou Moutai distillery (Group) and other four shareholders stake were 12.54%.
 CRE securities total assets of over ten billion
Related Articls:

-ST too light restructuring a

Jia Electr

-ST Chines

Four years later, He Huazhang graduated from University, was assigned to return to Chengdu, in Sichuan people's press work, any political editor room editor, after the deputy director of the political editing room. In the press, he was a colleague at the time that the evaluation for the smart, competent, with a business mind".
خارج شده است

casrbg1tv

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 144
    • qrs086
State Copyright Bureau asked Baidu to a rectification plan as soon as possible
« پاسخ #11 : 02 ژوئن 2016، 02:24:45 am »

response
 Zhu Guang,tn requin pas cher, vice president of Baidu, said Baidu Library of literary works has been largely empty, copyright DNA recognition technology will be on-line to prevent the upload of non copyright works. Baidu has reached a cooperation with a number of copyright side,scarpe hogan outlet, through the payment of reading and advertising into patterns, to help the copyright side benefit, and most of the benefits back to the copyright side,hogan outlet, to achieve a win-win situation for users and copyright parties. Reporter Li Bin
State Copyright Bureau asked Baidu to a rectification plan as soon as possible
< p > report from our correspondent (reporter quiet) Baidu Library for alleged violations, the press and publication administration, deputy director of the deputy director of the National Copyright Administration Yan Xiaohong,hogan outlet online, said yesterday that Baidu company should be considered from the two aspects of the legal and social responsibility, as soon as possible to come up with a good corrective action plan.
 Yan Xiaohong said that the matter is under investigation, Baidu also began to consider some of the rectification plan. "The supreme law is considering the introduction of some of the Internet's safe haven for the judicial interpretation. The solution of this problem should not only take into account the spirit of the existing law, but also consider the protection of the rights and interests of the case, to facilitate the dissemination and use of works."
 to achieve a win-win situation through the
 - Baidu
 he said,pandora sito ufficiale, now the Internet copyright dispute is very much,hogan outlet online, about more than half of intellectual property cases. To this end,nmd runner femme pas cher, the "copyright law" is considering amendments.
 Baidu library provides a large number of works in the storage space without authorization. March 15, Han and Jia Pingwa,golden goose outlet, 50 writers issued a "Chinese writers to denounce the baidu book", directed at the "Baidu Library" of suspected infringement.
Related Articls:

Private courier generally stop receiving

Government

The official version of Kingsoft mobile phone push privacy management again the impact of industry r

Since the start, VANCL always maintain a healthy and rapid pace of development. Currently a single daily VANCL about 50 thousand, average daily sales of more than 100 thousand. World famous accounting firm Deloitte audit said: over the past three years, VANCL was one of the fastest growing brand in the Asia Pacific region, the annual compound growth rate as high as 29700%.
خارج شده است

hfg2vj1ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 221
    • cde733
Eat KFC _3
« پاسخ #12 : 05 ژوئن 2016، 01:23:13 pm »

eat KFC
 "get up quickly! Get up quickly! The sun is drying up!" Mother again and again urged, I quickly got up the bed. My mother said, "how about going to Dongying?" I excitedly said: "good!" at this time my father also came out from the room, said: "today I treat, let's go to eat KFC."!" My mother and I said: "OK, let's go."!&quot,guess pas cher; We drove up to Dongying Kentucky Fried chicken shop. Father said: "the child, what do you eat?"&quot,louboutin soldes; I said: "I eat hamburgers,scarpe hogan online, cola, ice cream sundae." Dad was surprised to say: "ah! How...... What...... So much?" &quot,hogan outlet;Yes, so much!" I carelessly said. I ate half a mouth "so as to hear! Ta!&quot,timberland boots outlet; Voice. Drink a plump hand in his mouth! Plump "sound. After I finished my mother and said: &quot,tn requin pas cher;I would also like to eat baked sweet potato." My mother bought me a baked sweet potato. I and mom and dad said: "I have enough to eat,golden goose outlet.&quot,hogan outlet online;."
 I thought on my way home, today is a special day!
 Li Shiyu
 eat KFC
 today is a happy Sunday. Because my mother took me to Dongying to eat kfc.
 Cui Meiru
Eat KFC
Related Articles:

Reading Besieged City

A carnival in the fridge

Next life

Think about what a success at all times and in all countries, the success is dropped down from the sky? Which success is not the success of hard struggle to come?. They are not afraid of difficulties and arduousness of spirit, with perseverance, perseverance perseverance to overcome difficulties, the only access to the brilliant achievements.
خارج شده است

sgte84uxm

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 227
    • nop520
The opening ceremony of the Beijing Olympic Games 18 suspicious foreigners are u
« پاسخ #13 : 06 ژوئن 2016، 09:41:27 pm »

< p > Beijing Municipal Public Security Bureau Security Bureau state protection director Guo Zhi in the Olympic Games will be responsible for the Olympic security work during, he in the book recalls said that the Olympic Games opening ceremony of the day,cheap pandora charms, found the foreign delegation lost 18 tickets,hogan outlet online, which for the opening of security caused great threat. Lost ticket event "after the occurrence of, command immediately tight arrangements, security of into the crowd checked one by one, with careful investigation to everyone, a piece of a lost tickets are" coming out "the, 18 ticket wishing to enter the Olympic Park suspicious foreign staff was quickly controlled,nike tn pas cher, finally eliminate the significant security risks, to ensure the absolute security of the opening ceremony. In addition, the Olympic Games before the 7&middot; 25 ticket storm also filed and recorded by many people. Day of 30000 people "tickets snapping force", in case of emergency, 2000 police forces transferred to the scene,guess soldes, wall the interception of the populations were interspersed with segmentation,nmd runner femme pas cher, blocked by a crowd of impact, to avoid the stampede occurred.
 recently, the Beijing Olympic Park Administrative Committee officially launched the "Olympic model",nike tn soldes, "the Olympic Games" two sets of books. The first time in the book of the opening ceremony of the Olympic Games,pandora outlet online, the foreign delegation lost 18 tickets,scarpe hogan outlet, the final 18 suspicious foreigners were out of the investigation and control.
The opening ceremony of the Beijing Olympic Games: 18 suspicious foreigners are under control
< p > it is reported that these two sets of series lasted a year of planning, interviews and writing, for once in the Olympic Park 100 leaders, staff and volunteers were interviewed, secret of the touching story and fresh known stressful events. (Liu Dili)
Related Articles:

Spring Festival Golden Week first tourism informat

Wuhan prosecutors 1 days reward 11 informants

Fengtai, Beijing suspended th

Hebei regulations prohibited to report the material transferred to report unit or informants, without consent of the informants, is strictly prohibited in verification, investigation, publicity, leakage in reward processes, open informants situation, otherwise it will be severely dealt with according to discipline.
خارج شده است

این صفحه در 0.094 ثانیه 26 نمایش داده شد.