انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

واقعی تر زندگی کن. نقابها را کنار بگذار . آنها بر قلبت سنگینی میکنند. همه ی ریاکاریها را کنار بگذار .عریان باش البته خالی از دردسر نخواهد بود اما همین دردسر ارزش آن را دارد زیرا تنها پس از آن دردسر است که رشد پیدا میکنی وبالغ میشوی

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه یکصد و نود و هشتم  (دفعات بازدید: 3367 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

روزهای زمستان که هوا زود تاریک می شد ، شیشه های بغلی مشروب را داخل یک دستکش ÷وستی می گذاشتم و از محل جا سازیم در حیاط بطرف ایوان پشت در اتاق پرتاب می کردم . البته کسی که مشروب قاچاق برایم می آورد قبلا آنرا در زیر پله های پشت خانه جاسازی می کرد تا من در فرصت مناسب آنها را بردارم .
            گاهی اوقات بطری ها را توی جیبم می گذاشتم اما همسرم جیبهایم را می گشت و اینکار مخاطره انگیز شده بود و بعدها برای مدتی شیشه های کوچک چهار اونسی را پر از مشروب مب کردم و چند تایی توی جورابم می گذاشتم و به داخل خانه می بردم ، اینکار تا مدتی خوب پیش می رفت تا اینکه من و همسرم به خانه دوستی به نام "والاس بیری" (   Wallace Berry) در "تاگ بوت انی " (Tugboat Anneie) دعوت شدیم و در آنجا بود که راز جوراب بر ملا شد . در مورد داستان بستری شدنم در بیمارستانها و آسایشگاه مایل نیستم وقتی صرف کنم .
            در ظرف این مدت دوستانمان تقریبا بطور کلی با ما قطع رابطه کرده بودند . بخاطر مست کردنم ، نه جایی دعوت می شدیم و نه همسرم جرات دعوت کردن کسی را به خانه داشت . ترس من از شب نخوابی باعث می شد هر شب مست کنم اما برای خرج مشروب روز بعد مجبور بودم حداقل تا ساعتچهار بعد از ظهر مشروب نخورم . این وضعبه استثنا یکی دو وقفه به مدت هفده سال ادامه پیدا کرد . پوا درآوردم ، مشروب گرفتن و قاچاق ن به منزل ، مست کردم ، حال خراب صبح روز بعد و مقادیر زیادی قرص مسکن تا بتوانم پولدر آوردن ، مشروب گرفتن و قاچاق آن به منزل ، مست کردن ، حال خراب صبح روز بعد و مقادیر زیادی قرص مسکن تا بتوانم پول در بیاورم و غیره بصورت کابوس وحشتناکی در آمده بود . به همسر ، فرزندان و دوستانم بارهاقول داده بودم که دیگر مشروب نخورم و با آنکه قولم با خلوص نیت بود اما حتی برای یک روز هم دوام نداشت .
            برا کسانی که اهل امتحان راه های مختلف هستند بهتر است تجربه خود را در مورد آبجو بازگو کنم . وقتی مشروب آزاد شد و آبجو دوباره به بازار آمد تصور کردم که راهی را پیدا کرده ام و می توانم تا آنجا که بخواهم آبجو بخورم . فکر می کردم آبجو ضرری ندارد و هیچکس با ابجو مست نمی شود ، در نتیجه با اجازه همسر خوبم سرداب خانه را پر کردم . مدت زیادی نگذشت که مقدار مصرفم حداقل به یک جعبه و نیم یعنی 36 قوطی در روز
.
.(198)
.
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

ngfhi3t9we

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 266
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • abc542
A section of loneliness
« پاسخ #1 : 23 آوریل 2016، 07:53:41 pm »

The roof beams are rotting
 whisperIt climbed
,hogan sito ufficiale
 night quiet
 his picture in the pale Renli
HTML template is a lonely

,hogan outlet online.
 a drop of rain falling from the roof
 tile a broken down
 night,tn requin pas cher, no lights

wind from another fan window
 also stopped breathing
 wind said that everyone is alone
 swallowed
 house mouse

offerings
The wind from the window to
 hall is located in his room
 just fall into your corner of the eye
Related Articles:

Colleague engagement

" the duty of loyalty executi

A meteor of love

Away from their homeland in the drifting journey, exotic city lights reflects my lonely feelings, facing the free lands is unaccompanied helpless, even even the language of illogical, the most exciting is to suddenly heard someone in the crowd said accent in the street. I know a person to a strange country, home in the heart is no longer the anchorage but an inn. I have the hope of life, the pursuit of life are pouring to the journey of wandering.
خارج شده است

gdf8e7nert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
    • fgh902
Look up to thirty degrees of happiness
« پاسخ #2 : 29 آوریل 2016، 12:17:33 am »

< p > mottled light through the branches of the gap according to the face, early autumn warmth of the sun direct people, close your eyes and listen carefully to the, air slight rustle sound in mind scratched itch, such unconscious face emerge out of a cool smile,hogan outlet online, smell the smell of the sun, the memory in my heart >
The HTML template looks up to thirty happiness
< p > we always chase the road looking for happiness, as everyone knows, may in the busy moment will passing us by, we always in reality and fantasy, like a fairy tale story, fantasy, the prince and Princess of perfect, but the reality is always breaking the beautiful bubbles. Fantasy based on a look forward to the well-being of life on the look forward to. In a form of freedom to forget, do not force yourself, the more you grow up alone, grow up simple is a kind of happiness, and strive to, love, there is no regret.
 got open is the fate, not escape the feeling. When the tears in the eyes of the spinning and no way to let it flow freely, raised his head, look at the 30 degrees of the sky, you will find, that is a very beautiful arc. A look at the happiness of the radian.
 spring as the old, empty thin, red tears through Yi Jiao shao. The peach blossom falls, carefree chige, though ShanMeng, brocade book difficult to care. Mo, Mo, mo.
 dream, still love song, melodious, flourishing,chaussure louboutin pas cher, unforgettable miss.
Jesus
 feel is a thing, can not see, can't catch,tn pas cher, but deeply fascinated, greedy, want to have. It is said time is like a river,scarpe hogan outlet, the left bank is unable to forget the memories, right is worth grasp the youth, in the middle of the fast flowing, faint sad. Many we are looking forward to have things can't catch, I do not know is we clutched tightly from the finger joints slip or he is the traveler, has no intention to stay. Bustling magging issues.it, confusion is full of pure heart is lonely, let us become deep or deep let us become lonely, looking at a 30 degree angle, saw a square blue, such as washing the sky, the clarity of Parody in the heart lake small cast a stone, sparking ripples. We all have pain do not want to share with people, so only choose to hide, choose a person to bear, a person's tears,jordan pas cher, a person sad. Then,hogan sito ufficiale, a man slowly decay,hogan outlet, gradually forgotten, into the memories, no longer interfere. But then it is only a person's feeling, in addition to your heart, who will understand your story in how much joy and sadness? Just, if a person is not strong, weak to who look sad only their own feelings, tears can not deceive themselves. Sometimes I feel like a child, how can I imagine so strong.
< p > in the blink of an eye, night autumn taste, I like autumn, like the leaves swirling in the season, so high in the blue sky like, like the air is full of ripe fruit flavor, like to put their heart flying in the open distant sky, like so desolate, like the kind of quiet,air max 95 soldes, like so full of mysterious atmosphere.
 red hands, yellow vine wine, energy-saving. Dongfeng evil, happiness thin. A cup of melancholy, a few years away from the cable. Wrong, wrong, wrong.
Related Articles:

In the future, we are strangers

Maxim praise the work.

The blue of the deep, the clouds know

There are many kinds of edge, to be able to know who is a cherished and memorable edge. But love more is crowds in the pass, sometimes, rub shoulders in a hurry; sometimes, affectionate leisurely to you came. Under the eaves of it rains and shelter pedestrians, the faint light of the street waiting for the same road vehicles yeguiren. They are also a chance. Even under two birds, to meet in the air, but also because of the margin.
خارج شده است

hfgh4q5rrr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 217
    • tuv752
HUAWEI Battle of Europe
« پاسخ #3 : 02 مه 2016، 11:16:25 am »

HUAWEI: Battle of Europe
,hogan outlet online< br / > in the first nine months,chaussure jordan pas cher, Huawei total income of $60 billion, which 62% were from overseas markets,hogan sito ufficiale, is expected to the company's overseas income will continue to grow. HUAWEI plans revenue this year to achieve a growth rate of 34%, up to $7 billion 500 million. In the long run, HUAWEI's goal is to become a truly international business,air max homme pas cher, and now HUAWEI is getting closer and closer to this goal.
 hukouduoshi
< br / > last December 8, the Hague, Netherlands, Huawei CEO Ren and the Netherlands Telfort company CEO signed more than 2 billion euros in the WCDMA contract. Ren Zhengfei China 3G the most devout pilgrims,hogan outlet online, finally to open his mind in the 3G Shrine - europe. He smiled affably. Two days later, he invited all HUAWEI employees in Holland to eat Chinese food, usually not drink but he raised his glass. Some people laugh,hogan outlet, some people worry. At this time,goyard prix, Telfort 2G equipment maker Ericsson suddenly found backyard on fire, emergency appointment Telfort company CEO,golden goose outlet, CFO, senior executives and put forward strong challenge. You know, CEOStegge's Telfort before or Ericsson out of the. Original thought can climb on the relatives of Ericsson did not expect, Telfort's attitude is suddenly tough up. The Telfort of this relatively small operators do not pay attention to Ericsson lost position.
Related Articles:

The influe

Interpreta

International tax planning is the domestic tax planning within the scope of the extension and development, its behavior not only across the tax environment, but also related to the tax policy of more than two countries. Therefore, international tax planning than those of the domestic tax planning is more complex.
خارج شده است

pe44apbe8

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 242
    • ghi554
Investor protection work into the top-level design
« پاسخ #4 : 03 مه 2016، 09:07:30 am »

Securities Regulatory Commission spokesman recently also said at a regular press conference, the development of investors, especially small investors' rights protection policy is one of the focus of the Commission's recent work. Shanghai Securities Journal reporter learned that, for investors to protect the development of special rules and regulations,scarpe golden goose, the Interim Measures for the protection and management of securities and futures investors have completed the draft.
 securities and futures investors to protect the work of the top-level design is in the process of developing. Shanghai negotiable securities signs up for a reporter to understand, regulators recently after a systematic review of the domestic capital market investor protection laws and regulations, working mechanism, implementation effect, the initial formation of the about investor protection system of constructive opinions.
 / reporter Ma Jingyu Guo Yuzhi, editor Gong Weisong
In the construction of laws and regulations, in addition to the introduction of special regulations should also be considered in the process of the "Securities Law" revision, included in the content of investor protection, clear the subjects were investor protection responsibilities and obligations, thus further > < p > the expert said.
< p > senior experts said,nike tn femme pas cher, to protect the interests of investors, especially the interests of small investors is the most important work of regulatory authorities,tn pas cher, after in recent years of continuous efforts,goyard pas cher, investor protection system in China has been basically formed, on the investor protection system arrangement regulators out of various policy measures were embodied in.
Investor protection work into the top-level design"
< p >] for the protection of investors to develop the special regulations the securities futures investor protection management Interim Measures "has completed the first draft,< p >] a step in the design of supervisory system, will further to the protection of the investors especially small and medium investors tilt, efforts to strengthen the securities and futures market is the main parties of investor education and protection responsibilities and obligations,< p >] to protect the interests of investors should be from their participation in the capital market at the beginning,louboutin soldes, in system design, the rights and interests of the maintenance, the supervision of law enforcement, the judicial relief and the compensation mechanism should be fully clear or formulate relevant measures,
< p > the Commission Chairman Xiao Gang recently published in the "seeking truth" magazine signed article clearly pointed out that investor protection is the protection of the market. At the same time, China's market investors to protect the task is getting heavier and heavier,hogan interactive outlet, the institutional arrangements to safeguard the rights and interests of investors still do not adapt to the.
 to co-ordinate arrangements for the insurance work is imperative
< p > in addition to will for outside the investor protection issued special regulations and related rules, relevant departments also intends to on the basis of the existing of investor protection system, system, and investor education, power, rights, compensation, judicial relief and other related content to make overall arrangement.
 but the current special investor protection legislation is still blank, there is no standardized investors to protect the special rules and regulatory documents. Therefore, it is necessary to on the comprehensive assessment based on the current rules of system, issued investor protection of special regulations for,hogan rebel outlet, from all levels of the basic law,ugg pas cher, department regulations, supporting rules make system arrangement.
Related Articles:

The report

was the fi

The fund sold 3 billion 400 million yuan last Friday

Sun Mingchun, senior economist at Lehman brothers China, predicts that in the next few weeks to several months, the government may take up to 12 policy options. First or the government will further relax price control, including relaxation of the retail price of fuel and power, which will not only by an increase in the price limited impact on corporate profitability, but also improve the economy long-term operational efficiency.
خارج شده است

cghx0y2drte

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 146
    • uvw421
Cheer for ever on the opponent
« پاسخ #5 : 14 مه 2016، 04:11:28 pm »

In order to cheer -- the opponents have to refuel
,goyard pas cher
 -- in order to cheer the opponents have to refuel
            she is my former rival.< br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; then we also compete for a chance, for his composition to qualify,hogan outlet online, we stood in front of the whole grade, reading his composition.
            at that time I was nervous. In my own class, although one of the best achievements, but few top number. I am uneasy to look in her eye, and it was a calm face. Yeah,nmd runner femme pas cher, well,scarpe hogan outlet, she is in class 2, but the brigade Committee,hogan outlet online, I was just a life member of the class 4. The difference here,hogan outlet online, it is self-evident.
            start. She slightly cleared his throat with a calm voice read his article. I think at that time,scarpe hogan outlet, even the dull light of the article, after her reading, there will also be like the immortal chapter like sounds.
            it's my turn. I lift up my trembling arm, read the article. This essay I think is good, as long as I play as much as possible out of the usual reading level, the results should not be too ugly. I read, but the sound is because of tension and fibrillation, until the middle part was gradually normal.
            the result is self-evident. She was more than I was fifty votes, and I, not the nature. By the end of the game, it seems to me that I didn't dare to look at her,tn requin pas cher, her body seems to be a pressing light, the I ratio like a grain of sand, envy and pain at the side of the stone - the statue of tall and beautiful rocks./>   

Related Articles:

2008, let

Dim red sky

The car finally to meet us each of us, no lingering on the bus, up to now, it is heartless. Sunlight scattered into the window, we each feel like sunshine, but the teacher must give this piece of sunshine and some shadow - announced the results of the examination, our good although the mood has been hit, but immediately perk up!
خارج شده است

casrbg1tv

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 144
    • qrs086
I am now await urgently necessary condition
« پاسخ #6 : 15 مه 2016، 11:18:42 am »

"Thirteen beauties" creative (map)
< p > of the Jinling 13 hairpin finalists nominated for the Oscar and Golden Globe and other international awards, Zhang said with these awards is luck, "is the only way to be sure,tn requin pas cher, it is not possible to have so many individual, because these awards people mainly is the evaluation of American movies, few of the individual to the foreign language film, so can be named on the good."
 directed by Zhang Yimou, the war epic "The Flowers Of War" released two weeks more than 300 million at the box office. Yesterday,scarpe golden goose, Zhang Yimou with the film starring Ni Ni, Tong Dawei, Zhang Xinyi wait for Guangzhou to create the film. Zhang Yimou said that the "Nanjing Massacre" the theme is very difficult,adidas yeezy pas cher, because there are too many film and television drama interpretation, so it is difficult to have major changes, so the "Jinling" is a special." For large investment of 600 million yuan, Zhang Yimou also admitted a lot of pressure, but the box office does not belong to him.
 I am now await urgently necessary condition
 "The Flowers Of War" for 4 years, investment of 600 million yuan, China is currently one of the biggest film production investment. The film after the release,scarpe hogan outlet, good reputation, but yesterday Zhang said not to score on his works: "that is every day, I can only say this is all my work in the most unique a, because there are half in English and Japanese, the production team is also very large, in the works is rarely encountered." At the same time, Zhang Yimou also admitted that the big production more and more pressure. "The young director may really want to take a big production, but like I shot so big, in fact, think very difficulty,tn requin pas cher, because you want to shoot well immediately routed and waste is large. A small movie, maybe more concentrate on peace and quiet." Asked to the next film program, Zhang Yimou said the director in fact, as well as the actors are passive, simply do not talk about their own way of setting, in fact, is not to think about the problem, but to wait for the opportunity. I have always said, now is the "script shortage", I now in the hands of what is not a good script, await urgently necessary condition condition. Good writers, writers, even the network writers are being bought, have a reservation, and we literally feel no, I am not good at writing the script, so next movie is what, now is still in grope and looking for. "
 Tong Dawei: beauty too much, look.
 - the new express reporter Xu Shaona / Wen Shiyan /
Zhang Yimou: I'm not going to "Thirteen beauties" can have good scoring nominations
Zhang Yimou
< p > previously, Zhang Weiping put words target of the film's box office is a billion,scarpe hogan outlet, but Zhang said he does not worry about these things, "each director will at the box office, but from the point of view of creation, director or not too worry about these figures. And Chinese film box office is also a lot of problems, mainly concentrated in the first tier cities, so I think the potential in China is large,tn homme pas cher, but the road is tortuous,golden goose outlet, now these figures are on the way I usually do not worry about this. So the analysis at the box office, I also do not come. "
Related Articls:

Phoenix Entertainment News

on the fir

Wrote: "today is really experience the precious experience, almost 10 years do not take public transportation!" She also stressed, must give his seat to the elderly people. But this article in words but recruited the Korean netizens dislike, many people said "every day we go to work by bus, the bus has to be proud of what?"
خارج شده است

yzmj38mbl

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 220
    • uvw451

< p > the personage inside course of study points out, compared to low industry scenery bearing is loss of key factors outside, their own business poor, and lack of competitive products, this kind of enterprise endogenous growth is still missing the background under,hogan outlet, late aspect should is a positive transformation, or major shareholder equity injection, introducing strategic investment, improve operational efficiency.
< p > FAW Xiali recently is expected in 2014,scarpe hogan outlet, the company net profit loss of 15.5 billion yuan to 17.5 billion yuan,chaussure tn pas cher, up to a loss, the main reason includes the Xiali N3, N5 sedan, Weizhi V5 car sales year-on-year decline, the 2013 launch Xiali N7 products did not reach the sales target.
 investment opportunities
 opportunity one: a substantial provision for impairment of /
< p > Fujing Technology (002222, closing price of 10.71 yuan) on January 29, released results notice that after correction is expected to 2014, the company net profit loss does not exceed 1765.6 million yuan,yeezy 350 pas cher, and the third quarter of 2014 is expected to achieve 3138.84 million yuan to 4708.26 million yuan net profit. For the reasons for the revision of the performance, the company explained that the public
< p > except on the more than 30 losses central enterprises listed on the industry to sort out, the "daily economic news" reporter in the reasons for losses of each company to further analysis, it is found that these companies is not completely without investment value,scarpe hogan outlet, many of them in the last year,goyard soldes, the company a substantial loss,tn pas cher, in 2015 is expected to easily go into battle, even access to a huge return on investment, the reporter through interviews with market participants, summed up the three major investment opportunities.
 "daily economic news" reporter noted that there are about 6 companies involved in the provision of impairment losses related to asset impairment, which is a significant loss of 4 directly related to the matter, China aluminum is one of them.
 Yukui behind the mystery three "hunters" the loss of central enterprises
< p > and Baida (600980, closing price of 16.47 yuan) is expected to 2014 net profit loss of $25 million to $31 million yuan, the main reason of the loss performance of the company: production base of Guan shut down in accordance with the provisions of the accounting standards for enterprises, the company of equipment support, provision for the impairment of assets ready loss; and the base of shutting down the company's production capacity decreased, resulting in main business income has declined over the same period over the previous year.
< p > brokerage industry analyst said that overall, 2014 Aluminum Corporation of China substantial loss is more provision for asset impairment caused by, also the company leadership has just completed the new old alternant,air max pas cher, 2014 Jukui suspected financial "big bath", which also the new chairman took left a large space to play.
< p > for 2014 years of huge losses, China Aluminum gives three reasons is: 1. Associated with the industry, such as the average price of electrolytic aluminum drop is greater than the magnitude of cost decline; 2. On the part of the long-term assets meter provided substantial impairment of assets; 3. The internal Tuiyang and negotiation to lift labor relations staff provision for termination benefits costs. Among them, a total of about 5 billion 500 million yuan of provision for impairment of large assets, including: Chongqing branch of China Aluminum Corporation long-term assets.
Related Articls:

Hengda three new board listed in Taobao for the 2016 comprehensive profit - real - Club

The stem cells of umbilical cord blood bank Chinese billion tempting cake cited

Portuguese shares also said in the announcement, the national security group after the restructuring of ownership structure is more dispersed, from the ownership and control relationship, no single shareholder are not through its holdings of shareholders' voting rights decided board of directors of the company, more than half of the members elected.
خارج شده است

yzhq82ury

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 230
    • lmn842
Google has not yet submitted a network map service
« پاسخ #8 : 05 ژوئن 2016، 04:07:09 pm »

,scarpe hogan outlet
 but Google map service known whether submission and licence has triggered concern. In fact, since March last year,new balance baratas, Google's exit from the mainland, the number of its business in China suffered difficulties,scarpe hogan outlet, not only with the East China 7 agents dispute, search technology has also terminated the cooperation with the end of the world, sina. Its ICP Certificate (network business license) has been in doubt after the annual inspection.
 China software information network news in March 31st, it is reported that the State Bureau of Surveying and mapping information office, said Kou Jingwei, as of March 29th, Google has not been submitted to the State Bureau of Surveying and mapping to continue to provide a map service applications. If you do not submit an application before the deadline, the service will be prohibited from operating in the country.
< p > the Chinese government in May last year launched a new Internet map authentication system, network map service provider must be a license from the State Bureau of Surveying and mapping application and through the rear can continue operation network map service in mainland China.
< p > as of mid February, the State Bureau of Surveying and mapping has to 105 website issued license of network map, including Baidu, Sina,hogan outlet online, China Mobile and Nokia in a joint venture,hogan outlet, the State Bureau of Surveying and Mapping said earlier fails to obtain the license service will be shut down.
< p > the people familiar with the matter said that Google's withdrawal from events in China is still the main reason affecting the have not obtained the license plate of, and the licence of an enterprise with foreign capital requirements more stringent, in addition to the surveying and mapping department audit,charm pandora outlet, must also be reviewed by the security department.
Google has not yet submitted a network map service application or prohibit domestic operations
< br / >, it is worth noting that after the news, in the State Bureau of Surveying and mapping, the second phase on the network map related to the "standard" training, Google has sent staff to participate in, and at that time is also considered Google will be submitted to the network map of an application for a licence to a signal. But now it seems, this is still a mystery, and Google to stop the map service in China is likely to become.
 State Bureau of Surveying and mapping information office director Kou Jingwei said that as of March 29th, the State Bureau of Surveying and mapping has not yet received the Google to continue to provide a map service applications. Google spokesman Jessica &middot; Powell declined to comment on whether the company will submit an application.
< p > analysts pointed out that Google's market share in China fell, for Chinese Internet companies is the lack of competition,air max pas cher, the long term for the healthy development of the industry is not necessarily a good thing,hogan outlet online, the user's interests will be harmed. But the strict management of the Internet, but also to make Google's market share in China is irreversible in a period of time.
Related Articls:

Google wants to give all employees a raise

Net loan h

Structure

For some other types of calls will purchase group purchase website, returned directly to the user's Alipay or bank account. June 2nd, the company's Web site released third announcements, but the announcement did not disclose how many customers do not get prepaid recharge, a refund of the success of consumers and how much.
خارج شده است

qoUbXydTw5h

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 110
    • jkl271
preschool prep found the following
« پاسخ #9 : 22 اكتبر 2017، 08:51:29 am »

found the following causes will the vampire diaries season 1 dvd boxset lead to emergence of gold jewelry decolorization to avoid these problems, preschool prep method is the gold jewelry with a soft brush dipped in lotion. bogey decoration movement.
   the texture and light is always cold. brush it gently with beachbody shift shop workout a toothbrush. rose gold? glasses. a long time will be oxidized black. with warm water and detergent. Read on. The small shovel shaped tool made of copper wire hammer is used to shovel the enamel and glaze into the welded copper wire frame. grease and other substances. we just need to spend some time in daily life.
   hermes replica bracelet washing machine washing. scrub with absorbent cotton bvlgari jewelry replicas ball dipped in replica cartier jewelry soapy water.

http://gsfccp.com/bbs/viewthread.php?tid=39405&pid=49073&page=1&extra=page%3D1#pid49073

http://zxzb.ayjzs.com/forum.php?mod=viewthread&tid=421374&pid=479070&page=1&extra=#pid479070

http://www.fight-or-die.fr/forum/index.php?tid=7273&tpg=1#p19469

http://feiyuwan.com/forum.php?mod=viewthread&tid=92302&pid=150095&page=1&extra=page=1#pid150095

http://world-of-burgers.info/forum/index.php?topic=57420.msg220721#msg220721

http://www.35jun.com/forum.php?mod=viewthread&tid=4985680&pid=5098791&page=1&extra=page=1#pid5098791

http://gsfccp.com/bbs/viewthread.php?tid=39400&pid=49124&page=1&extra=page%3D1#pid49124

http://www.dclub.cncalife.com/forum.php?mod=viewthread&tid=699695&pid=819590&page=1&extra=page=1#pid819590

http://www.paramudajaya.com/guestbook/

http://bbs.chinacong.com/viewthread.php?tid=1264640&pid=1490365&page=1&extra=page%3D1#pid1490365

http://perfect.hol.es/newreply.php?tid=383

http://hosting.spookysin.org/forums/viewtopic.php?pid=155629#p155629

http://dsanctineweyr.jcink.net/

http://steel.isofra.com/aef/index.php?tid=21644&tpg=1#p32484

http://forum.behboodi.org/index.php?topic=1289.msg35986#msg35986
خارج شده است

این صفحه در 0.176 ثانیه 26 نمایش داده شد.