انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

هرچيزي كه در اين دنيا ميبيني در تضاد است! شب و روز، خوب و بد، زشت و زيبا، عشق و تنفر ... اما با عبور از تمام اين تضاد ها، به حقيقتي ميرسيم كه ميشه اسمش را خدا گذاشت.ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: چه چیزهایی را به همسرمان نگوئیم؟  (دفعات بازدید: 3341 بار)

رضا - بیل

 • رضا - اینترنت
 • نمایندگان انجمن ها
 • کاندیدای خدمت در تالار
 • ******
 • امتیاز: +374/-13
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 3,690
 • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
  • الکلی ها و معتادان گمنام
چه چیزهایی را به همسرمان نگوئیم؟
« : 13 نوامبر 2010، 12:20:55 pm »

چه چیزهایی را به همسرمان نگوئیم؟
آیا میدانید برای اینکه روابط زناشویی تان تداوم بیشتری داشته باشد ، همه چیز را نباید به همسر خود بگویید ! آیا میدانید چه صحبتهایی را باید به همسر خود بگویید و چه سخنانی را باید مطرح نسازید ؟


اولین گام در روابط زناشویی نحوه ی صحبت کردن است ، طرز صحیح صحبت کردن با همسرتان تاثیر بسزایی را در روابظ شما میگذارد البته لازم به ذکر است نه هر صحبتی .
بعضی از خانمها یا آقایان عادت دارند تمام اتفاقاتی را که در طول روز برای شان اتفاق افتاده است را برای همسر حود تعریف کنند . با این وجود گاهی اوقات صحبت کردن بسیار خظرناک است و توصیه نمیشود که مدام صحبت نکنید ، سکوت در بسیاری از موارد بهتر از صحبت کردن میباشد .
در این مقاله توصیه و پیش نهادهایی را برای شما ارائه خواهیم کرد :

از دیدگاه روان شناسان انسانها از این منظر به چند دسته تقسیم میشوند

1- افرادی که همه مطالب زندگی خود چه در حال ، چه در گذشته را برای همسران خود بازگو میکنند به بلوغ فکری نرسیده اند ، ذهنشان مانند دوران نوجوانی شان عمل میکند که عادت داشتند همه چیز را برای خانواده خود تعریف کنند .

2- افرادی که در تعاریف خود ، صحبتهای شان اغراق میکنند و حتی گاهی وقتها به دروغ نیز متوسل میشوند ، افرادی هستند که اعتماد به نفس کمی به خود دارند ، با این کار قصد دارند تا اعتماد به نفس خود را افزایش دهند . امروزه پیوند بین زوجهای با ازدواجهایی که در سابق صورت میگرفت کاملا متفاوت میباشد . در زمان امروز اکثر زوجین هر دو با هم به کار بیرون از خانه اشتغال دارند ، زمان کمی را برای صحبت کردن با یکدیگر دارند ، هنگامی که فرصتی برای صحبت کردن پیش میآید در اغلب موارد راجع به کار بیرون از خانه ی خانم یا آقا میگذرد ، به ندرت پیش میآید که زوجین در مورد رابطهی خودشان ، زندگی دو نفره ای یا چهار نفرهاشان به صحبت بنشینند .

حال به توضیح این موضوع میپردازیم که چرا نباید تمام صحبتهای خود را به همسرتان بازگو کنید ؟ این سوال چندین پاسخ دارد

1- از دیدگاه بعضی از روانشناسان افرادی که گذشته تلخ و سخت داشته اند باید توجه کنند که ، هنگامی تجربه های تلخ گذشته باید چراغ راه آینده باشد و بس. سعی کنید با گذشته های تلخ تان خداحافظی کنید و با عنوان کردن تجربه ها ذهن همسر تان را مغشوش نکنید . توجه کنید که شما دیگر در دوران مجردی به سر نمیبرید ، شما تشکیل خانواده داده اید و از همان روز اول که وارد زندگی زناشویی میشوید باید سعی کنید همهی گذشته ی خود را فراموش کنید ، و الان زمان آن است که زندگی دو نفره ی که در آینده خواهید داشت فکر کنید ، صحبتهایتان نیز باید حول زندگی مشترکتان باشد نه گذشته تلختان .

2- اگر از اشتباهات گذشته عبرت گرفته اید و تحول خاصی در رفتارتان ایجاد کرده اید لزومی به بازگو کردن اشتباهات گذشته تان نیست چون ممکن است بر دیدگاه طرف مقابل به شما اثر منفی بگذارد و یا برخی قابلیت های فعلی تان نادیده گرفته شود. مگر در مواردی که بازگو کردن تجربه شما میتواند مانع تکرار اشتباه برای طرف مقابلتان شود.

3- صحبتهایی را از گذشته ، حال برای همسرتان باز گو و تعریف کنید اما سعی کنید وارد جزییات نشوید ، مسائل را برای او کاملا باز نکنید و نشکافید .


حال چه صحبتهایی را نباید مطرح کرد

1- اسرار تان را به همسرتان نگویید .منظور از اسرار چیست ؟
مشکلاتی که در دوران قبل از ازدواج برایتان بوجود آمده و بازگو کردن آن تنها باعث مشغول کردن ذهن همسرتان میشود. نا گفته نماند که مسائلی است که گفتن آنها به همسرتان ضروری است مثلا تجربه نامزدی ناموفقی اگر در گذشته داشته اید به همسر تان بگویید اما آیا واقعا لازم است همسرتان از جزئیات آن مطلع باشد؟ مشکلاتی که با پدرو مادر، خواهر یا برادر تان داشته اید و عنوان کردن آنها به دیدگاه همسرتان نسبت به خانواده تان خدشه وارد میکند ، کمبودهایی که در زندگی با آنها مواجه بوده اید ، رنجها و مشقتهایی را که متحمل شده اید ، و مسائلی مانند این موضوعات بهتر است بازگو نکنید.

2- اگر زمانی به همسرتان ، رفتارهایی که انجام میداده شک کردید و در وفاداریش نسبت به خودتان مردد بودید
هرگز این موضوع را مطرح نسازید ، زیرا ممکن است شما به اشتباه چنین فکری را داشته بودید در این صورت احساس وفاداری که بین شما و شوهرتان وجود داشته است در همان زمان از بین میرود
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

فرید

 • منشی(مدیر)انجمن
 • کاربر فعال
 • *****
 • امتیاز: +132/-2
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 603
 • زندگي سعادتمند تنها در عشق حقيقي خلاصه مي شود
پاسخ : چه چیزهایی را به همسرمان نگوئیم؟
« پاسخ #1 : 13 نوامبر 2010، 04:27:40 pm »

مطلب بسیار ارزشمندی بود، اما باید مراقب بود بعضی اوقات ما در خصوص اینکه چه مطالبی را باید به همسرمان بگوئیم و چه مسائلی را نگوئیم دچار سردرگمی می شویم. این حالت خوش بینانه قضیه است حالت دیگر اینست که ما با همین بهانه خلوتی را برای خود بنا کنیم و با اتکاء به این مطلب که نباید همه چیز را با شریک زندگی مان در میان بگذاریم، اندوخته این خلوت را زیاد کرده و در نهایت خود این خلوت با محتویاتش بلای جان ما خواهد شد.
خارج شده است
موفقيت نيز ناشي از آغازگري و ابتكار، پشتكار و بيان روشن عشق و محبت ژرف قلبي است.((آنتوني رابينز)) .

bvr5b3hbfg

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +1/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 281
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • pqr904
Buried in the heart of the miss
« پاسخ #2 : 19 آوریل 2016، 08:01:09 am »

in love,jordan pas cher, there are too many reality makes us fell dejected, there are too many words to make us cry secretly. People in the world, straight people! I finally feel what love is. That is how great, also how humble; how beautiful, also how cruel
 your words, in one fell swoop, a move, in my eyes. Even in the minute, I can see, remember to live. Perhaps, no one more than I love you. But I know there are more people than I do for you. So, I have to let go, no matter I do not want to give up. My love for you, can only be buried in my heart forever. Because, I know, we are no longer possible.
< p > I tears flowing through your number is not completely, a drop of a drop of tears witnessed my love for you, also proved the rumbling of I ever loved. How wonderful it is. Also how delicate ah! I know,hogan outlet online, I always know that you love me,golden goose saldi, but we have to be forced to break up. There are too many reasons, there are too many sentimental. Tears, I don't want to stay for you. But the tears are not obedient.
 the passage of time such as sand, such as meteors flash. However, nothing can erase my missing for you.
< p > swallows,tn pas cher, and is a time of return; willow and in green again; peach blossoms, bloom; however, our love cannot be restored. We had, I still visible before the eyes. One point, one drop, and it has become a red line. However, I know that we are not possible. Reality, is always cruel, a beautiful dream that I can not extricate themselves. Cruel reality, so I left the tears.
 I don't want to know why I love you so much, even if you don't love me. This very worried about Miss, I will forever, forever buried deep in the heart, in the deepest corner.
 even if we are just a passer-by, I still can not help but to care about you all. How are you recently? How about learning? You,hogan outlet, still love me...... I always care about you, and this concern has become my habit. You cry, my heart aches; you are happy,golden goose saldi, I am happy; you are angry, I am angry. All this is so accustomed to, can't help. However, can secretly love you,golden goose mid star, I feel so happy.
 -- "
 is indeed broken,scarpe hogan outlet, even if stick it back, or there will be a scar. Even if the back, or there are defects. No matter how we all can not go back to the past, the vigorous dream. How can I not know? I just love you. Nobody can stop me from loving you. Gradually, this kind of love turned into a miss.
The red
Related Articles:
 
 
   Dream, has
 
   Missing is
 
   Goodbye yo
 
 
  The failure of love is Dutch act, maybe, in modern society, as long as two people to heart strong enough, not what can not become the. It involves material, housing and food. Although housing prices remain high, but borrow some Shoufu housing loans are generally not a problem. Now is the only son, more be nothing difficult.
خارج شده است

fgh0z1tersx

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 243
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • ijk085
Don't give up, keep on working hard.
« پاسخ #3 : 15 مه 2016، 09:51:31 pm »

but, the fact is this, who can not change. I know,hogan sito ufficiale, not only their own suffering, the mother can not suffer, not sad, not embarrassed. Also see the "others" face life,golden goose mid star, or her brother and sister-in-law will say "black sheep" and "disgrace". Always learn to be self reliant, but oneself is unwilling.
 encountered in the future and you don't have to choose obstacles, forget your purpose, don't give up,hogan outlet online, continue to work hard!
 in the next few years, I continue to struggle......
< p > I'm sorry, his childhood is very dependent on, although it will be hot,hogan sito ufficiale, washing, sorting, financial management, but still managed the family, because usually do little a lot of knowledge do not understand. And every day a person, able to endure loneliness, resist pointing down. Never thought that the home will become like this, I fall down: no longer be diligent in reading, no longer continue to clean and tidy, are no longer willing to go shopping.
Don't give up,tn requin pas cher, keep on working hard.
< p > when I was 14 years old, nominal, under the economic condition of the family, dad body is very weak, my mother decided to go to grandma's house to find a work to maintain family life and my study costs.
.
No matter what
 until one day, I met a good friend. Tao Tao told her everything.
 "why do you fall?" "I...... I am uncomfortable, "you do not intend to?" "I don't want to school,scarpe hogan outlet, home in need of money, even if I Hanchuang hard 10 years, so many community leader, less chance of my success and less. And now the success does not depend on the diploma. I'm going out to work." "You are wrong ridiculous and absurd, and your mother go out to work is not to your school, let you with in the future prospects for home glory, you give up now,hogan outlet online, your mother white suffer. Why don't you study hard and be a good person in the future to repay your parents. You have to think about it." "Yes ah, I do not fall, I love my mom and Dad, i...... Successful people will be celebrated, will let my parents have the most well-being of the most comfortable enjoyment of life." "That's right,hogan outlet online,"
Related Articles:
 
 
   
 
   From the b
 
   Winter But
 
 
  The car finally to meet us each of us, no lingering on the bus, up to now, it is heartless. Sunlight scattered into the window, we each feel like sunshine, but the teacher must give this piece of sunshine and some shadow - announced the results of the examination, our good although the mood has been hit, but immediately perk up!
خارج شده است

bdfg89exc

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 202
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • mno779
College Students' thought of preparing party membe
« پاسخ #4 : 12 ژوئن 2016، 07:21:11 am »

< p > I remember the iron is how tempered "Paul & middot; kecha Jinguan saying" the most valuable life, life belongs to everyone only once. One's life should be spent like this. Looking back on the past, I should not wasted the mood for love and remorse,yeezy 350 pas cher, not because of mediocrity and shame, dying to say: all my life, all my strength are dedicated to the world's most magnificent career -- for human liberation struggle "I want to if we can put our body are dedicated to when people, as * * * * life and struggle that we have is to realize the self value.
College Students' thought of preparing party members to report 5
< p > in socialist society, in the relationship between the individual and the society, the human value includes two aspects: the society of personal respect and meet; the individuals of social responsibility and dedication. The former is the condition and premise to realize the value of life, and the latter is the means and purpose to realize the value of life, that is, the purpose of life and the meaning of life. These two aspects are unified. But the essence of the value of life is the individual's responsibility and contribution to the society. This is because of the development of human society. As citizens, in the relationship between individuals and society,louboutin soldes, they are mutually dependent and inseparable, people can provide the level of contribution to determine the level of people's rights to enjoy. The supreme value of life is to contribute to the liberation of the proletariat and all mankind. Yes, as Einstein said, "a person's value, should see what he contributed to,golden goose pas cher, and should not see what he achieved" the value of life lies in the dedication.
 beloved party organization:
< p > Karl Marx once said, "if we choose the best for human welfare and labor employment,hogan outlet, we wouldn't for his burden overwhelmed, because this is the human sacrifice; when we feel will not be a little selfish and >
 on the teacher's life values of the people of Mei Ping after class, I feel quite deep. How can we realize the value of self, how to establish a correct outlook on life, world outlook, values? I've been thinking......
 college student Party member thought to report 5
 is to offer. As a famous singer,golden goose sneakers, Cong Fei commercial performances frequently, this should be rich in life. But he is ten years to tilt all accumulated donations donations of more than 300 million yuan,gioielli pandora outlet, 183 poverty-stricken children out of school funding, he has been living (debt 17 million yuan) life of the poor,scarpe hogan outlet, even at the expense of borrowing to life. By Cong Fei funded the Guizhou Province Zhijin County middle school students Wang Weishan wrote in a letter to Cong Fei's letter said: "I never know great can be so specific and can be moved by such a complete, life can live so broad and unselfish. The meaning of life lies not in the length of time, but in the quality of life,adidas nmd runing pas cher, in the value of life ". This is a summary of Cong Fei died on the meaning of life to explore and he died for fighting the portrayal of so in today's China, is not the lack of wealth, but lack of caring; more will enjoy the rich, less is Cong Fei like the devotees.
The value of
Related Articles:
 
 
   College st
 
   
 
   College st
 
 
   Department of the company in the engineering construction carried out to set off a big upsurge and promoting the construction of production" as the theme of technical contest activities, Download call project all young workers courseware [in one hundred days of the craze in Dagan, work with full enthusiasm into their respective production tasks for ahead of schedule to achieve the established objectives throughout the year.
خارج شده است
 

این صفحه در 0.069 ثانیه 25 نمایش داده شد.