انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

خدایا :
حکمت قدمهایی را که برایم برمی داری بر من آشکار کن تا درهایی را که به رویم باز می کنی ندانسته نبندم و درهایی را که به رویم می بندی به اصرار نگشایمایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: اضطراب  (دفعات بازدید: 2046 بار)

فرید

 • منشی(مدیر)انجمن
 • کاربر فعال
 • *****
 • امتیاز: +132/-2
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 603
 • زندگي سعادتمند تنها در عشق حقيقي خلاصه مي شود
اضطراب
« : 06 نوامبر 2010، 10:29:46 am »

سلام به همه دوستان
.
اضطراب (ترسی که علتش مبهم است) هنوز بعد از چند سال تمیزی گاه گداری در زندگی من هست. از دوستان می خوام تجاربشون را در خصوص این مسأله توی این ستون بنویسند. فقط خواهش می کنم تجارب خودتون را بنویسید. چون من تقریبا تمامی مقالاتی که راجع به این موضوع نوشته شده را خوندم نیاز به تجارب شخصی دوستان دارم.
خارج شده است
موفقيت نيز ناشي از آغازگري و ابتكار، پشتكار و بيان روشن عشق و محبت ژرف قلبي است.((آنتوني رابينز)) .

روزیتا

 • تازه وارد
 • *
 • امتیاز: +4/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 20
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : اضطراب
« پاسخ #1 : 06 نوامبر 2010، 09:10:14 pm »

سلام فرید من روزیتا هستم خوشحالم از اینکه باهات اشنا شدم فرید جان من از صبح تا شب اضطراب دارم ومیترسم در ضمن من پدرم جز الکلی ها بوده افسردگی شدید دارم ازت میخوام یک جلسه ای بهم معرفی کنی برم توکل به خدا خوب بشم من قرص اعصاب هم زیاد میخورم ولی تاثیری نداره چون من از درون داغونم میخوام دردو دل کنم با یکی به غیر از خانواده خیلی مشکلات داشتم تا حالا کمکم کن
« آخرين ويرايش: 07 نوامبر 2010، 06:39:38 pm توسط malihe »
خارج شده است

فرید

 • منشی(مدیر)انجمن
 • کاربر فعال
 • *****
 • امتیاز: +132/-2
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 603
 • زندگي سعادتمند تنها در عشق حقيقي خلاصه مي شود
پاسخ : اضطراب
« پاسخ #2 : 07 نوامبر 2010، 09:57:00 am »

با سلام خدمت همه دوستان و با سپاس از برادرم وحید به خاطر اینکه تجربه خود را بی دریغ در اختیارم گذاشت :
همانا بدانید که با یاد خدا دلها آرام می شود. دیروز پس از مدتها توانستم در مقابل خداوند زانو بزنم و دست به دعا بردارم و با او راز و نیاز کنم، شاید اگر این درد و این اضطراب کشنده نبود به درگاهش نمی رفتم. پس شکر به واسطه این درد که رشدی در پی اش نهفته بود. امروز خیلی آرام ترم، از اصطراب دیروز تنها مقدار کمی باقی مانده، براستی چه اکسیری است این عبادت در پیشگاه معبود که چنین معجزه می کند، روبه قبله نشستن و با خدا راز و نیاز کردن جواب مرا داد، وقتی خداوند را مجددا به زندگی ام فرا خواندم او پشت در بود و اماده برای درست کردن همه چیز، خدایا از صمیم قلب دوستت دارم و ترس ها و اضطراب هایم را به تو می سپارم و بدون شرمساری دست نیازم را به سوی تو دراز می کنم که تنها گدائی که مایه مباهات است گدائی از درگاه توست و لاغیر.
.
در پناه حق باشید.
خارج شده است
موفقيت نيز ناشي از آغازگري و ابتكار، پشتكار و بيان روشن عشق و محبت ژرف قلبي است.((آنتوني رابينز)) .

malihe

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +97/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 434
 • سکوت من ،فریاد بلند دوست داشتن توست...
پاسخ : اضطراب
« پاسخ #3 : 07 نوامبر 2010، 06:38:33 pm »

سلام
منم درکل استرسم زیادبود ولی جدیدا خیلی بهترشدم( ازوقتی که بجلسات رفتم)..خیلی آرومم...واحساس میکنم از وقتی که رابطمو با نیروی برترم یعنی خدای خودم بیشترکردم  اضطراب هام خیلی کمتر شده ...طوریه که دوستام حس میکنن من آدم بیخیالی هستم ولی اصلا اینطوری نیست من نگران مسائل هستم ولی اجازه نمیدم این نگرانی قدرتش از قدرت من ونیروی برترم بیشترباشه که نتونم کارمو درست انجام بدم....دعای آرامشم خیلی بم کمک میکنه...
مخصوصا سرجلسه امتحان خیلی آرومم...همه دوستام یه عالمه نذر ونیاز میکنن!!!رنگشون میپره فشارشون می افته;D ولی من فقط دعای آرامشو میخونم واز خدا میخوام منوتو این امتحان  همراهی کنه...واقعا هم به من کمک میکنه و خدارو درکنارخودم حس میکنم .
خارج شده است
لذت دوستی با پابرهنگان در این است که مطمئنی ریگی به کفش ندارند.....

روزیتا

 • تازه وارد
 • *
 • امتیاز: +4/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 20
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : اضطراب
« پاسخ #4 : 08 نوامبر 2010، 11:33:08 pm »

چرا همه میگن استرس ما داره خوب میشه ولی من نه اخه چیکار کنم چرا خوب نمیشم دیگه از استرس خسته شدم
خارج شده است

xy5uitk7m

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 180
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • uvw144
The most vulgar China history from which the Imperial Emperor of mine
« پاسخ #5 : 31 مه 2016، 06:46:32 pm »

< p > scholar Zhang, of course, is grateful. This does not, in accept beauty mansion the next day early in the morning run to Shane, ready to form for the emperor Zhang,tn homme pas cher, Atlantic regime revolve, jump through hoops at the expense of loyalty. Zhang Xianzhong on the throne a listen to the champion to the, suddenly I do not know what a nerve was touched, said: raising the donkey, Lao Tze love him tight. As soon as he saw heart is love not. I was afraid to see him, you quickly gave me to put him away,hogan roma online, not to ask him to come back to see me! Then, a champion of beauty, together with the whole family, old and young reward Guardin was beheaded, leaving one person. Available >
 Zhang Xianzhong statue data figure
< p > will nonsense from Cantonese slang,charm pandora outlet, meaning is that a person's words and deeds do not follow the routine, there is no backing,nike tn pas cher, meaningless, baffling, incredible. This kind of funny scenes in a lot of Hongkong film and television drama can often be seen,barbour soldes, especially in Stephen Chow's performance will be the interpretation of the most vividly. But their leader Zhang Xianzhong farmers than the thousandth, can only show the white feather to shame.
This article from the "Longmen
 array" in 2010 3 Author: Jiang
< p > if not blame Fang Yuezong fairly similar with his own wild wilderness gas Zhang Xianzhong Freemasonry's body, that his attitude to Shinco Zhuangyuan Zhang greatly people completely puzzled. Zhang Xianzhong in Chengdu emperor, the establishment of Atlantic power, to the families, Jinshi 120. Champion named Zhang Dashou, less than 30 years, students have very good-looking, qiyuxuanang, and good horse bow,hogan outlet, can be described as civil and military, young talent. The courtiers were on the table he said, heaven Hyun, will soon dominate the buildings and so on. Zhang Xianzhong a listen to exultation, hurriedly summoned Zhang greatly. A really big Wyatt, ministers see the unanimous praise, agreed by large but no ancient wizard. Zhang Xianzhong, beaming and bounty. And gives a dinner, is called the painter for the portrait, finally actually enjoy beauty 4, a one block and Guding 20 people, really field for wizards and happy days.
 Zhang Xianzhong faces fierce and resolute, height, claiming eight of the gentry in Ming Dynasty king, very afraid of fear. Zhang Xianzhong in Gucheng (this is in Gucheng County, Hubei Province) pseudo reduced, had arrested the a call Fang Yuezong Ming gentry, and its request for money. Zhang Xianzhong knew that he had no money, but love him and good drink kind of style,tn pas cher, together with him to talk about drinking. Fang Yuezong Youzui after bacchanal problems,hogan outlet online, asked Zhang Xianzhong not to get him drunk. Zhang Xianzhong smiled and said: this be it? Is music to the ears straight when drunk! The Fang Yuezong drunk. Results fangyue case really is drunk and disorderly, a fist, Zhang Xianzhong mandizhaoya. His clothes were torn. According to Zhang Xianzhong past temper, dare in Tai Sui Ye head on earth Fang Yuezong is to die a hundred times also can not blame him, the Zhang Xianzhong not only not angry, also a vigorously kua fangyue Zong is a man, true heroes. After he re Gucheng, respectfully put Fang Yue in the whole family, old and young out of the city, really make people fell back a glasses.
The most vulgar China history from which the Imperial Emperor of mine?
Related Articls:
 
 
   Interpretation of why Xi Jinping in the name of an individual message - Xi Jinping - North Korea Kor
 
   The cross-
 
   What is co
 
 
    Is holding the child is do not pay attention to maintenance procedures, the roadside bag slipped. There are 300 thousand yuan in cash and bills, bank cards and other things, the total value of over one million yuan. At noon, she found the bag was gone, hurriedly walked along the road, did not expect to pick up unexpectedly on the side of her bag.
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آنلاین آنلاین
 • ارسال: 5,295
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : اضطراب
« پاسخ #7 : 27 سپتامبر 2019، 09:01:29 pm »

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
خارج شده است
 

این صفحه در 0.081 ثانیه 26 نمایش داده شد.