انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

آنان که پاره های روح خویش راب رای التیام به دیگران میبخشند ، از همه به خدا شبیه ترندایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: رشد کردن وابستگان  (دفعات بازدید: 2295 بار)

افق

 • عضو انجمن هموابستگان گمنام (CODA)
 • کاندیدای خدمت در تالار
 • **
 • امتیاز: +246/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 1,244
رشد کردن وابستگان
« : 07 نوامبر 2010، 09:10:59 am »

وقتی دست به کار شدیم، اگر به حرکت ادامه دهیم، پیشروی پدیده ای اجتناب ناپذیر خواهد شد. گاهی اوقات ممکن است چند قدمی به عقب بازگردیم. این نیز اشکالی ندارد، گاه ضروری و بخشی از رشد است.
بعضی از ما با تصمیمات دشواری مواجه هستیم، تصمیماتی نظیر خاتمه دادن به روابطی غم انگیز و مخرب. به گفته ارنی لارسن: اگر رابطه ای مرد، ان را دفن کنید. ما می توانیم به خود فرصت دهیم، به خود بپردازیم و آن وقت است که قادر خواهیم شد در زمان مناسب تصمیمات درست اتخاذ کنیم. بعضی از ما در حال تلاش برای بازسازی روابطی هستیم که آسیب دیده، اما هنوز زنده اند. باید صبور باشیم.. عشق و اعتماد در زندگی جوهر شکننده ای دارند و اگر آسیب ببینند، خود به خود و با یک فرمان حیات تازه نمی یابند. عشق و اعتماد به خودی خود ظاهر نمی شوند، حتی اگر فرد دیگر از اعتیاد دست بکشد و یا هر مشکلی را که با آن درگیر بود حل کند باید به عشق و اعتماد خویش در موقع خود فرصت التیام داد. آنها گاهی التیام پذیر و گاهی نیستند.
بعضی از ما بدون دوست داشتن فرد خاصی زندگی را می گذرانیم. این حالت شاید ناخوشایند باشد، اما غیر ممکن نیست. ما شاید نیازمند و خواستار دوست داشتن فردی باشیم، اما من معتقدم اگر خود را به اندازه ی کافی دوست بداریم به اوضاع کمک نموده ایم. وجود یا عدم وجود رابطه هیچ اشکالی ندارد. افرادی را بیابیم که می توانیم دوست بداریم و دوستمان بدارند و برای ما ارزش قائل شوند. از فرصت های خود برای استراحت استفاده کنیم، خود را رها کنیم، نکته های لازم را بیاموزیم، رشد و پیشرفت کنیم، تا زمانی که عشق پا به صحنه گذارد و زندگی کامل و دلفریبی را به ما ارزانی کند. عشق نباید همه ی توجه ما به زندگی را در بر گیرد و یا عامل فرار ما از یک زندگی ناخوشایند باشد. در جهت اهداف خود بکوشیم. لذت ببریم. به خداوند و مقدرات او اعتماد کنیم. او به ما اهمیت می دهد و به همه ی نیازها و خواسته های ما واقف است. شرایط ما هر چه هست، می توانیم آرامتر حرکت کنیم. شاید قلب ما بخواهد ما را به جایی هدایت کند که فکر ما مخالف آن است و برعکس فکر ما بخواهد به جایی برویم که قلبمان راضی نیست. گاهی جذب شدن به افراد ناهنجار ما را به راهی می کشاند که نه قلب و نه فکرمان راضی است. این هم اشکالی ندارد. قانونی برای دوست داشتن یا نداشتن فرد مقابل ما وجود ندارد. ما مختاریم که هر که را مایلیم دوست بداریم و هر گونه که می خواهیم باشیم. کمی آرام بگیریم و کارها را به نحوی انجام دهیم که آسیبی به ما نرساند. به رخدادها توجه کنیم. دوست بداریم اما نه از موضع ضعف، بلکه از موضع قدرت، و از دیگران نیز بخواهیم ما را چنین دوست بدارند. هر روز تصمیمات درستی در خصوص اینکه باید چه اعمالی را به منظور مراقبت از خود انجام دهیم، اتخاذ کنیم. ما به کمک نیروی برتر خود قادر خواهیم بود ارزیابی کنیم که چه کارهایی را باید انجام دهیم.
اما هشدار اینکه شاید گاه به گاه تعادل خود را از دست بدهیم، مسائل را از قلم بیندازیم یا از آنها فرار کنیم، بالا و پایین بپریم و ناگهان پیشانی مان به زمین اسفالت اصابت کند و همه ی حالات دیوانه وار گذشته به ما هجوم آورند. نباید وحشت کنیم، این امری طبیعی است. ویژگی های وابستگی متقابل، نحوه ی تفکر و احساسات فرد تبدیل به عادت می شود و ممکن است گاه به گاه آن دسته از احساسات و افکار عادت گونه به سطح آگاهی بیایند. تغییرات (حتی تغییرات خوب)، فشارها و شرایط خاصی که یادآور رفتار جنون آمیز فرد معتاد است وابستگی متقابل را در فرد بیدار می کند. گاهی حالت دیوانگی بدون هیچگونه عاملی در انسان بیدار می شود. به آنها خوب بنگرید، خجالت نکشید و آنها را مخفی نکنید. ما دوباره می توانیم بپا خیزیم و این کار از ما ساخته است. با دوستان معتمد صحبت کنیم، با خود صبور و ملایم باشیم فقط به کارهایی بپردازیم که نیاز به انجام داریم. همه چیز رو به بهبودی می رود. مراقبت از خود را تحت هیچ شرایطی قطع نکنید.
تعبیر بهبودی،بدست آوردن تعادل و حفظ آن می باشد. چنانچه فرمان بزرگی به گوش می رسد، نگران نباشید. اما از عهده ی آن بر می آییم. ما می توانیم دوباره زندگی کنیم، می توانیم هنر زندگی کردن را بیاموزیم، می توانیم هنر دوست داشتن را فرا گیریم و همگام با یکدیگر از زندگی خود لذت ببریم.
(برگرفته از کتاب وابستگی متقابل، نوشته ملودی بیتی)
خارج شده است
خداوند را سپاس باد. وقتی من در محاصره بودم، او محبتش را بطرز شگفت انگیزی به من نشان داد. من ترسیده بودم و فکر می کردم که دیگر از نظر خداوند افتاده ام، اما وقتی نزد او فریاد برآوردم او دعای مرا شنید و مرا اجابت فرمود

hdfg0z2ter

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +2/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 276
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • def238
Home of the towering coast twists and turns
« پاسخ #1 : 21 آوریل 2016، 07:00:47 pm »

< p > the shore when long beach, Jimu open, as if the sky was cut open after filling the boundless scenery, it can reminiscent of "smoke in the desert straight down the long river of the yen" all beauty. Such as you can in the bright moonlight night on the shore to overlooking the sea, "Jiaojiao the sky is so lone" moonlit night landscape, let you enjoy not spring river's tidewater even sea level like poetic masterpiece through the ages.
< p > in the boat tour travel coincides with the good weather, on the other side of the scenery all stops eye into the heart; the shore or rocks strange, such as animals,supra pas cher, such as birds, such as carving, such as material, uncanny workmanship let viewers are amazing day Qiao, the nature of the wonderful. Cliffs towering, some of the cliff facing the sea end, from the top to the bottom of the summit to cliff, flat like a huge drum, in the continuous wave sonorous exciting strong knocking, in accompaniment to the coast symphony, such a high spirited endeavor drumbeat of ranked no substitute for the natural Symphony Orchestra in the vast feet color.
< p > the shore of flowers, trees, scenery at, shore, hilly plexus, rock crevices, Glen,tn requin pas cher, a variety of colors, size, height, fragrant flowers and trees mix a disorder, green and luxuriant, luxuriant, thrive; apple tree, pine, wild mulberry, wild grape, pansy, Boston ivy plants,sac goyard pas cher, they intertwine with, winding, leveraging each other climbing growth, colorful, formation a myriad of sizes of different caves, countless vaults, bridges, countless colonnade, pavilion, pavilion,, also pour out bursts of their unique, unique fragrance.
< p > you can be in the summer cruise, looks across to the coast,stylo mont blanc pas cher, group Ling Yanmian ups and downs of meandering endless to you on both sides of the visual, upper and lower stretch out, let you glance right and left, or bow to or looking up. Hills from the top by straight to the foot of the hill mixing covered with rich green broad-leaved coniferous forest, far and far hope to seems to be covered with a layer of long green yarn, in the summer breeze brandish, the magnificent ethereal ethereal,hogan outlet, static if the virgin like, in the waves of the sea surging move a static matched endless wonderful.
< p > the calm sea, also now gentle, gentle, delicate, gentle affectionate amorous sweet intention; calm sea such as yarn, light show like mist, Shuiqing calm; in near the coast of the sea, the water is clear and transparent, submarine gravel, rocks, stones, all kinds of seaweed, seaweed clearly visible, even wandering in the sky white clouds, the air dance petrel, gulls, etc. into the eye,hogan outlet, pure and fresh and pleasing to the eye and cool mind,mont blanc porte mine, light body, so selfless such as Wonderland, painted floor, Ge in the sky...
 my hometown Liaodong Peninsula coast, whether it is from the air overlooking, or on the ship in the coast of the opposite thin view, or along the coast to watch, are not the twists and turns. I see is the world-famous the Yellow River eighteen bend is far less than.
< p > this is meaningful, the bending form is to remind people, the road of life is curved and rugged,goyard paris, difficult to wind along the direct thoroughfare destination.
 ocean, the broad will only show a coast to us.
HTML template hometown coast towering twists and turns
Related Articles:
 
 
   Ask the fa
 
   Warm winter
 
   The mask i
 
 
  Out of high school, we think, can finally get rid of examination oriented education, shout, breathing loudly, in order to childhood that may be ambitious, may be small but absolute ideal is not dispensable and hard, only to find university is like Sprite and liquor depth bomb is sweet but is also very easy to let you fall.
خارج شده است

vbxc7y2sgf

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +1/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 199
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • opq709

< p > help soldiers returned yet, Shoucheng soldiers but one by one escaped, Guan Yu looking up at the sky, the full face of frustrated and dissatisfied: "I since the breaking of the Yellow turban, invincible, 'warm wine chopped Huaxiong', 'five passes, cut six', 'gorge Cao Cao' can be described as a veteran, which one do not own decision, which not make full use of my wisdom. Why is today the day, not! I don't believe that I was brave, the embodiment of wisdom, I will not lose, see me next time!"
 so the meirangong captured, first lord to revenge this scene.
 "you don't smell my self in, invincible, ever-victorious? Only the least Meng, ann. I have decided to withdraw from the!"
 "I heard general famous literati scene,yeezy boost 350 pas cher, as in the. Just a small one to poor Soochow, lack of lack of general bad ear. At the general tried to attack Cao Wei, which can be soochow.&quot,hogan sito ufficiale;
 "-- the multi wall, Sergeant out, Wu went down,hogan roma outlet!"
 "ha ha, Soochow people All the world knows. my name. Good! Tomorrow." Guan Yu stroking beard road.
 Guan Yu fell account, &quot,scarpe hogan outlet;I shouldn't, I shouldn't refuse to listen to your opinion, ignore the Soochow, to the end. So, what is the next step?"
< p > "general, such a move was defective, Wu Dong has a peep of Jingzhou, if it were to attack the ban, fear in the Meng, let him attack Jingzhou. Looking at the general think twice!" A counselor voice.
 "report, Mai Cheng food will do, in urgent need of rescue."
 "but to please Meng Da, Liu Feng aid yong."
 "report, Lu Xun in the psyche, sergeant has falls the meaning of the enemy."
 Yong in the late, Guan Yu decided to break out.
 "! The mountain is rugged,air jordan pas cher, easy to break out and walk the path." Meirangong categorically said again.
< p > Yes, for nanzhengbeizhan warriors, independent decision-making, showing that the wise and wisdom, this is each a successful soldiers should be. But we should also see whether in the military or the government,ray ban outlet, civil servants are not less. Therefore, we believe in yourself, wish to listen to the opinions of others,hogan outlet online, that will "get"!
2004 Shandong college entrance examination outstanding composition: Guan Yu hate
 is going to come back to Jingzhou.
 "general, Soochow soldiers will suppose we are weak, the ambush in the road, please general road."
 "back!"
2004 Shandong college entrance examination outstanding composition: Guan Yu hate
 "report, Jingzhou has been hit meng. Wu Lu Xun is introduced here and hope to soldiers."
 after several days of fighting, the capture of the ban, but Guan Yu also paid a certain price,hogan outlet online.
Related Articles:
 
 
   CountryofImmigrants (country of immigrants)
 
   Dream is d
 
   The first lesson of 2015 school composition 300 words
 
 
   I was bleeding profusely, his legs are not twitch. Go wrong sin step, I almost died. Terror, terror. I'm glad I can keep my life. The field I directed the vehicle in front of the cover, bring me a deep feeling of deep thief. I am now one one back past visible before the eyes. After experiencing the consciousness of the struggle, and finally rose to an unprecedented height. Ask the world what love is, I am greatly discerning and apprehending.
خارج شده است
 

این صفحه در 0.064 ثانیه 25 نمایش داده شد.