انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

زندگي كردن به ما فكر كردن مي آموزد ،فكر كردن به ما زندگي نمي آموزد.

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: با هم بودن  (دفعات بازدید: 1267 بار)

فرید

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 603
  • زندگي سعادتمند تنها در عشق حقيقي خلاصه مي شود
با هم بودن
« : 06 نوامبر 2010، 08:47:14 am »

سلام به همه دوستان
.
چند شب قبل وقتی با تعدادی از دوستان خانوادگی ام به یک رستوران سنتی رفته بودیم، اتفاق جالبی برایم رخ داد که باعث شد این مطلب را امروز بنویسم. تخت بزرگی به شکل دایره وسط رستوران گذاشته بودند، تعداد ما زیاد بود و روی تختای معمولی جامون نمی شد، یه کیف زنانه روی اون تخت بزرگه بود، من از یکی از خدمه رستوران که اتفاقاً بر اثر کثرت رفت و آمد با ما هم رفیق شده پرسیدم، میز رزرو کردن؟ اونم جواب داد بابا ما این میز را فقط مخصوص شما گذاشتیم که تعدادتون زیاده و غیر شما هیچ کس از این میز استفاده نمی کنه. خلاصه بچه ها نشستن و من برای امری بیرون رفتم و بعد از چند دقیقه ای برگشتم تو، ناخودآگاه دو تا از زوجهایی که اطراف ما نشسته بودن را دیدم که با چه حسرتی به جمع ما نگاه میکنند و در تنهائی و سکوت غذاشون را می خورند. یک کم برای تنهائی بعضی از آدما دلم سوخت، راستی چرا ما که زمانی به همین باهم بودنمان در دنیا شهره بودیم، اینچنین از هم بیگانه شدیم. چرا ترسها و غرورمان نمی گذارند با هم ارتباط داشته باشیم، البته یکی از دوستانم می گفت اینا از خواص زندگی تکنولوژیکه که انسانها را بیشتر به انزوا ودوری از هم ترغیب می کنه. نمی تونم جواب قطعی بدم. اما هر چی که هست چیز جالبی نیست، ساها قبل وقتی هنوز خدابیامرز بابابزرگم زنده بود. بیشتر وقتها توی خونه پدری که خیلی هم بزرگ نبود جمع می شدیم و بعضی وقتها توی پذیرائی جا برای همه ما نبود که نهار بخوریم وعده ای از بچه ها می رفتن توی آشپزخونه غذا می خوردن، اما الان چی؟ خیلی از بچه های فامیل را اتفاقی توی خیابون می بینم و میگم ماشاءالله چه بزرگ شدی اونم جواب می ده شماهم یه کمی پیر شدی ... واقعیت تلخی است ما خودمون و دلامون از هم دور شدیم. خدایا کمکم کن دیگران را دوست داشته باشم و اون لذت دور هم بودن قدیم را بازم به ما بچشون. خدایا کمک کن یه دفعه چشمام را باز نکنم و ببینم یه تعدادی از عزیزان را از دست دادم بدون اینکه مدتها ازشون حالی پرسیده باشم.
.
در پناه حق باشید.
« آخرين ويرايش: 06 نوامبر 2010، 09:02:17 am توسط فرید »
خارج شده است
موفقيت نيز ناشي از آغازگري و ابتكار، پشتكار و بيان روشن عشق و محبت ژرف قلبي است.((آنتوني رابينز)) .

روزیتا

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 20
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : با هم بودن
« پاسخ #1 : 20 نوامبر 2010، 08:38:33 pm »

مطلب جالبی بود ولی متاسفانه ادمهای این روزها فقط ادمو برای پول میخوان تا داشتیم همه با ما بودن ولی الان که خانواده پیر شدن ومریض شدن حتی همسیایه هم در خونه ما رو نمیزنه چند روز پیش به خالم زنگ زدم بهم گفت من شمارو نمیشناسم وخیلی راحت قطع کرد دایمم کلا ما رو ترد کرده چرا؟ چون پدرم الکلی بود ورشکست خود هودم ضربه خوردم بعد پدرم ام اس داره دیگه کسی مارو نمیشناسه دنیای خوبی نیست دیگه چه میشه کرد
« آخرين ويرايش: 21 نوامبر 2010، 11:05:47 am توسط فرید »
خارج شده است

sgte84uxm

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 227
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • nop520

/ reporter Qin secret, editor Qiu Jiang
 shares nearly a month to third times by placards. Recall notice, May 19, disclosure,hogan outlet online, Wudaokou innovation (Tianjin) equity fund investment partnership (limited partnership), Ka Wah original dragon (Tianjin) equity fund investment partnership (limited partnership) total stake to 5%; on May 28, the company disclosed five export innovation (Tianjin) equity fund investment partnership (limited partnership), Ka Wah original dragon (Tianjin) equity fund investment partnership (limited partnership) and precision (Tianjin) equity fund investment partnership (limited partnership) and other three companies total shareholding proportion reached 10%,tn requin pas cher, reached the second Jupai line.
This is the Yongxin
6 April 23, Yongxin shares re released notice, as of June 19, Wudaokou innovation (Tianjin) equity fund investment partnership (limited partnership), Ka Wah original dragon (Tianjin) equity fund investment partnership (limited partnership) and precision (Tianjin) equity investment fund a partnership enterprise (limited partnership), Jia Huachengmei (Tianjin) equity fund investment partnership (limited partnership), Austrian Ruijin Packaging Co., Ltd., Beijing AORUIJIN packing container Co., Ltd. and other six shareholders of the total shareholding proportion has reached 15.06%, the six companies have been on June 19, signed the concerted action agreement ".
 &gt,hogan outlet online;
 "three sense&quot,hogan outlet online; Origen
5 month 19 to 6 April 23, just more than a month's time, Yongxin shares series released the three copies of "Jupai" announcement, placards are natural song forward management of four limited partnership and Austrian Ruijin. From the point of view of the relationship between equity. The four limited partnership with the Austrian Ruijin has a close relationship, as companies in the same industry, orin Jinyi desire for what? The face of "barbarians", Yongxin shares the current actual controller of Huangshan City SASAC will be how to deal with? A person close to the Yongxin shares Zhengbao reporter interviews revealed that the Yongxin shares now operating normally, "Jupai" did disturb the company had established the growth plan. Huangshan City shares is one of the Yongxin SASAC's only one of the two listing Corporation, the possibility of state-owned assets to give way little.
< p > just more than a month time launched three placards, announcements of the secondary market investment "has apparently unable to persuade the other participants. So, sense of what to do? From the point of view of the disclosure of information and public information,nike tn pas cher, early placards several partnerships may is in for the Austrian Ruijin playing as a striker,golden goose outlet, as the Yongxin shares peer org is placards "is the Lord",hogan sito ufficiale, at present org and a wholly owned subsidiary of Austrian Ruijin packaging respectively hold Yongxin shares 1.87% and 1.36% of the shares.
< p >, it is worth noting, according to public information, on June 4, the mayor of Huangshan City Kong Xiaohong had to Yongxin shares the largest shareholder of Yongjia group research,tn requin pas cher, require the company to do a good job in industrial investment and good use of the capital market, strengthen the capital operation.
Yongxin shares in January three by the Mount Huangshan state contingency plan to stay out of placards placards
 Yongxin
 revealed ambition
Related Articles:

The boss appliances small bos

The inform

Sea run film backdoor listing star shareholders Sun Li day earned 6 million 530 thousand y

With the continuous development of China's securities market matures, the listing Corporation delisting phenomenon will become increasingly common, normalization. The responsible person said, China's stock market started at the beginning of this century, the implementation of the delisting system of listing Corporation.
خارج شده است

این صفحه در 0.055 ثانیه 25 نمایش داده شد.