انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

کسی که برای دیگران خواستار روشنایی است ، روشنایی به او ارزانی خواهد شد .
(اوستا ، اشتاودگاه ، هات 43)ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: اعتیاد به غم  (دفعات بازدید: 2562 بار)

افق

 • عضو انجمن هموابستگان گمنام (CODA)
 • کاندیدای خدمت در تالار
 • **
 • امتیاز: +246/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 1,244
اعتیاد به غم
« : 04 نوامبر 2010، 11:04:47 am »

اعتیاد به غم
بسیاری از وابستگان به تعبیری به بحران ها خو می گیرند. «مشکلات به طرز عجیبی اعتیادآور می شوند. اگر ما به مدت طولانی و به حد کفایت در بحران و مصیبت و آشفتگی زندگی کنیم، ترس و تحریک ناشی از این مشکلات برای ما مبدل به تجربه ی عاطفی مطبوعی می گردد.» تویی رایس دروز، این احساس را «مصیبت تحریک کننده» می خواند. بعد از چندی، به حدی به درگیر کردن عواطف خود با مشکلات و بحران ها خو می گیریم که ممکن است گاهی خود را درگیر مشکلاتی کنیم که هیچگونه ارتباطی با ما ندارند. حتی امکان دارد برای ایجاد انگیزه در خود، دردسر ایجاد کنیم و یا مشکلات را بزرگتر از بُعد واقعی آن جلوه دهیم، به خصوص اگر در گذشته احساسات و زندگی خود را بیش از حد نادیده گرفته باشیم. وقتی درگیر مشکلی هستیم، احساس زنده بودن می کنیم و سردرگمی در زندگی و بحران ها برای ما آرامش به ارمغان می آورد و در واقع ما را از احساس یکنواختی در زندگی نجات می دهد. درست مثل افرادی که به تماشای مجموعه های تلویزیونی معتاد می شوند. با این تفاوت که بحران به طور روزمره در زندگی ما، خانواده و دوستان ما حضور دارد.
بعد از تمرکز بر مسائل زندگی خویش و قطع وابستگی، بالاخره زندگی ما نیز به آرامش می رسد. بعضی از وابستگان متقابل گهگاه به دنبال هیجانات گذشته می روند. اوقاتی پیش می آید که روش جدید زندگی خود را عاری از هر گونه هیجان می یابیم. در واقع ما به حدی به هیجان و آشفتگی خو گرفته ایم که آرامش به نظرمان بیش از حد ملایم و ملال آور است، اما ما به آن عادت خواهیم کرد. همزمان با پیشرفت زندگی، تعیین اهداف و انجام اموری که بدان ها علاقه داریم، آرامش برای ما به راحتی مطبوعی مبدل می شود؛ به مراتب راحت تر از بودن در بحران و آشفتگی. ما دیگر نیاز و تمایلی به مصیبت تحریک کننده نداریم و باید بیاموزیم و تشخیص دهیم چه موقع در پی مصیبت تحریک کننده هستیم و درک کنیم که نیازی به ایجاد مشکلات یا درگیر شدن با مشکلات دیگران نداریم. روشهای سازنده ای بیابیم که نیازهای ما را برای این درام جایگزین کند. مشاغل مفرح برگزینیم، اما مصیبت تحریک کننده را از زندگی خود دور نگه داریم.
خارج شده است
خداوند را سپاس باد. وقتی من در محاصره بودم، او محبتش را بطرز شگفت انگیزی به من نشان داد. من ترسیده بودم و فکر می کردم که دیگر از نظر خداوند افتاده ام، اما وقتی نزد او فریاد برآوردم او دعای مرا شنید و مرا اجابت فرمود

رضا - بیل

 • رضا - اینترنت
 • نمایندگان انجمن ها
 • کاندیدای خدمت در تالار
 • ******
 • امتیاز: +374/-13
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 3,690
 • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
  • الکلی ها و معتادان گمنام
پاسخ : اعتیاد به غم
« پاسخ #1 : 06 نوامبر 2010، 07:15:16 am »

بسیار مطلب زیبا و جاداره
از ناظر محترم تشکر می کنم
ضمن اینکه دلیل به وجود آمدن گروههای کودا دقیقا به همین علت بود و کانون توجه کودا به خانواده های اعتیادی بر می گشت ...
.
بازم ممنونم از حسن توجهت ...
 
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

mahtab

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +132/-1
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 495
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : اعتیاد به غم
« پاسخ #2 : 06 نوامبر 2010، 09:13:38 am »

قبلا اعتیاد شدیدی به غم وغصه خوردن داشتم واین مطلب رو که خوندم یادم افتاد به گذشته که غم رو پرستش میکردم
اشک من خودتو نگه‌دار      نیا پایین منو رسوا می‌کنی
    آخه غم تو میون جمعی      چـرا تنها منو پیدا می‌کنی }الف
  می‌شکنی منو با نگاهی      پیش مردم      آخه ای چشم سیاه
خون  قلب منو  هر  شب       جای  بـاده      توی   مینا  می‌کنی
                            ....................
 می‌ریزه  رو   بالش  من      هرشب این اشکای لرزون
   بی‌تو من غمگین و تنها      من  پریشون  دل پریشون
                            ....................
          مستی‌ام رو تا سحر پیمونه‌ام می‌بینه و بس
         غنچه‌های اشکمو دست غمت می‌چینه و بس
                             
                             
   اشک من خودتو نگه‌دار      نیا پایین منو رسوا می‌کنی
    آخه غم تو میون جمعی      چـرا تنها منو پیدا می‌کنی
خارج شده است
من کسی نیستم ،توکیستی؟؟؟اگر توهم مانندمن کسی نیستی ،مایک زوج میشویم .مبادا این راز را باکسی درمیان نهی ،ماراتبعید خواهند کرد ...

bfh5i2ert

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +1/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 281
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • lmn538
Empress color _318
« پاسخ #3 : 06 آوریل 2016، 05:12:23 pm »

This vast country, the vast world, until today, by the end of her hand from a universe. There's a better way ahead. Not heard her voice at the moment -- I want to control the scattered wilderness, I want to capture this picturesque,chaussure louboutin pas cher, I want this world have heard me speak, listen to me,hogan outlet online, I love him, and not to any oppression. ...... Ice crystal light splash, flash chaos, and accompanied by the fierce jump waves, is the palace body yin. Murong pro at the house of Yin jump out, fundus gushed out ecstasy -- to take needle crystals worm, has been enmesh Gong Yin, crucify at the bottom of the lake,christian louboutin pas cher, snow worm spit silk is very tough,hogan sito ufficiale, simply pull continuously will only ever lengthening, the past take the needle, rely on is the drag force, the snow crystal insect drill into the body, the line to drag needle, needle, snow insect secreted out of the liquid crystal can be wound repair. Just take this method is one of the most brutal bully, a careless, would lead to death. Even die, in a very long period of time, it will lose the martial arts. The nine day, said strong take needle like this, "day bite". The heaven of the deadly bite, seize power. They love to hang a hook. Now as long as the palace to Yin strong leap, is a strong take needle. Because of the uncertain Gong Yin needle exactly where,goyard pas cher, for a zougong,hogan outlet, he Seven Snow insect, subordinate around, each life beads to control a, be sure to withdraw the needles. At the moment the palace became suddenly and violently, the splash is flashing, with dark blue ice water toward the strange figure. Pond full control snow insect of seven people,air max homme pas cher, originally did not seriously, ice attack, of the people naturally weakened. So that no one was paying attention, between those pale splashes and faint of crushed ice, ambiguously has a tiny golden object flash. The next moment all seven feel heart pain, chest a familiar to Sen cold, plunged into the. Together they spray a mouthful of blood, backward. Some people fall when still a touch the chest, then aghast shouted: "we were under the needle!" Murong swept over by a pro needle? How could it be? In addition to Tianmen elders, who can in Tianmen people again under? The needle and the needle is as dangerous,hogan outlet, the loss of action after the needle is a normal thing. In his palace Yin needle is taken in an instant, but also to the seven needle? He come from the snow hidden needle? How can there be such a terrible person in the world? Seven series of personal overturned, pond edge to keep death battle suddenly appeared gap, Gong Yin figure is one Shan, set foot seven man in the chest and. The next moment, he has crossed the courtyard walls, such as a flying across the sky, leaving a white mark yellow sky. The rest of Murong a livid, driven to distraction, eyes fell on the ground. Gong Yin by the Department, a broken snow fall.Related Articles:
 
 
   Empress color _590
 
   Nine days, free and unfettere
 
   Dear Socrates, _144
 
 
  But even so, and half an hour before the difficult trek than up, Jing shear suddenly feel to heaven. Pity is the net house is too high, can not be straight body, she must be in the freedom of body and straight body state to teleport immediately, otherwise there will be free.
خارج شده است

npg5euy1d

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +2/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 257
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • abc094
The French - Girod 89 minutes lore Montpelier 1-0
« پاسخ #4 : 23 مه 2016، 12:13:14 am »

Marseille broke into the quarter finals of the Champions League, but they qualify for the Champions League next season, the hope is very slim. Because before losing,guess soldes, Marseille in Ligue 1 only 40 points in the eighth row. But the team coach Didier Deschamps still did not give up, he said: I don't have to look at the table, in order to give us hope, we need to get more success and a to fight.
Although
 in the standings, with 60 points at the top of their billy. But if the Paris Saint Germain in 25 of the league team beat Bordeaux, Montpelier will let the top position.
 Marseille on the road to 1:1 at a nice team,nike tn pas cher, ending the team recently in all competitions in the seven game losing streak. The draw is also to raise morale for the upcoming 1/4 final against Munich, Bayern,air max pas cher, next week.
 home court face of rival Saint Etienne, Zhou Zhong just in the French Cup in Montpelier to win the gutter capsize. Their presence is indeed dominate, but due to the visiting goalkeeper play extraordinarily brave, they audience is most of the time failed to score.
< p > critical moment, Ligue 1 ranked shooter announcement first place Girod to come forward, the 89th minute outside the area vigorously implementing shoots forces a door open,scarpe hogan outlet, scored in the league this season 18 goals and for the team brought the precious victory.
< p > in other competitions,hogan sito ufficiale, the team Auxerre team 1:1 Pingluoliang,air max pas cher, Lyon team 2-1 win over Sochaux, Brest team 1-0 defeat to Nancy team, Evian team 3-0 defeat to Lille.
The French - Girod 89 minutes lore Montpelier 1-0 temporary registration list
< p > Xinhua net Paris on March 24 sports news in Ligue 1 match on the 24th, Montpellier team rely on Girod the 89th minute winner 1:0 win over St Etienne,chaussure jordan pas cher, resulting in played a more counter ultra Paris Saint Germain 1 points,tn requin pas cher, temporarily landed on the top of the table.
Related Articls:
 
 
   ?%C3%A9?%C3%A9?%C3%A9?%C3%A9?%C3%A9?]The Champions League - the wo
 
   Beijing VS
 
 
   These years, the mainland TV market rescreens becomes common practice, from Jin Yong's drama, Qiong Yao drama, red classics to four famous and "on the beach" "fearless" and other classic TVB, the audience almost can up to the classic movies have been remade over again. Classic in the former, 99% of the remake of the drama is condemning, little beyond the former works, but rescreens the play continue to be intensified.
خارج شده است
 

این صفحه در 0.088 ثانیه 25 نمایش داده شد.