انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

     گناهان ديگران بزرگ نيست بلكه اين قلب ماست كه كوچك استایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: فیلمهای زیبا به سلیقه من ....  (دفعات بازدید: 22758 بار)

رضا - بیل

 • رضا - اینترنت
 • نمایندگان انجمن ها
 • کاندیدای خدمت در تالار
 • ******
 • امتیاز: +374/-13
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 3,690
 • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
  • الکلی ها و معتادان گمنام
چه سریال‌هایی در راهند؟!
« پاسخ #30 : 02 آوریل 2011، 11:17:04 pm »

سریال محبوبتان به پایان رسیده و دیگر پخش نمی‌شود؟ بازیگری که دوستش داشتید، دیگر در سریالی بازی نمی‌کند؟ نگران نباشید، فصل پخش قسمت‌های نخستین آزمایشی سریال‌ها یا pilotها در آمریکا شروع شده است و به احتمال زیاد مطابق با سلیقه خود به زودی سریال‌هایی را پیدا خواهید کرد.
شبکه‌های تلویزیونی با استخدام بازیگرهای موفق و یا نویسندگان و تهیه‌کنندگان مشهور و امتحان ‌پس داده در پی آن هستند تا سریال‌های موفق خلق کنند.
بعضی از این pilotها آنقدر ضعیف خواهند بود که از همان اول اجازه پخش به آنها داده نمی‌شود، بعضی‌ها پخش می‌شوند، اما توجه مردم را به خود جلب نمی‌کنند، ولی برخی هم با نظر مساعد مردم و رؤسای شبکه‌ها مقدمه‌ای می‌شوند برای ساخت فصل اول سریال، معدودی هم می‌شوند سریال‌های چندفصلی.
بر اساس برآورد «ورایتی»، تنها یک چهارم Pilotها شانس تبدیل به سریال را پیدا می‌کنند.
شما می‌توانید در اینجا و اینجا فهرست بسیار جالبی از این Pilotها را پیدا کنید.
من فقط به برخی از آنها اشاره می‌کنم:
آلکاتراز، محصول شبکه فاکس: پنجاه سال پیش، گروهی از زندانیان از زندان آلکاتراز ناپدید شده‌اند، اما ناگهان در حال حاضر سر و کله‌شان پیدا می‌شود و توسط FBI دستگیر می‌شوند. جی جی آبرامز این سریال را تهیه می‌کند و در آن جورج گارسیا (هرلی سریال لاست) را در کنار بازیگرانی مثل سارا جونز (Sons Of Anarchy) خواهید دید. از انجا که تهیه‌کنندگان و بازیگران خوبی دارد، بخت زیادی برای موفق شدن دارد، اما این نگرانی وجود دارد که با پریزین بریک مقایسه شود.
فرشتگان چارلی، تولیدشده توسط شبکه ABC: این یکی، بازسازی سریال محبوب دهه هفتاد به همین نام است، داستانش هم این است که شخص  پولداری به نام چارلی سه خانم جذاب را استخدام می‌کند تا به مبارزه با جرم و جنایت در میامی بپردازند!
این سریال مثل فیلم‌هایش که چند سال پیش پخش شد، شاید پاپ‌کورنی از اب دربیاید ولی خوب، سوژه مأموران خوش بر و روی بزن بهادر و زرنگ، همیشه مخاطب خاص خودش را جمع می‌کند!!
NBC و سریال گریم: داستان فیلم در جهانی می‌گذرد که در آن شخصیت‌های داستان‌های برادران گریم، وجود خارجی دارند. البته فقط یک کارآگاه می‌تواند آنها را ببیند! داستان فیلم می‌تواد در آن واحد نقطه قوت و ضعف‌اش باشد!
سریال هللویا از شبکه ABC: اگر مثل من برای جان لاک سریال لاست، دلتان تنگ شده، انگیزه‌ای برای دیدن این Pilot خواهید داشت. داستان این سریال درباره شهر کوچکی در تنسی است که در آن نیروهای خیر و شر با هم در حال مبارزه هستند. تهیه کننده این سریال مارک چری (Desperate Housewives) است.
روزی روزگاری شبکه ABC: پسری، شهر کوچکی به نام Storybrook که در ان افسانه‌ها، واقعی هستند، اهالی شهر به نفرین ملکه خبیث آن گرفتار هستند.
فرد مورد علاقه شبکه CBS: متن این یکی را هم جی جی آبرامز نوشته است و در آن مایکل امرسون (همان بن لاینس سریال لاست)، شخصی را استخدام می‌کند تا اقدامات باندهای تبه‌کاری را عقیم بگذارد.
«پو»ی شبکه ABC: در این سریال شخصیت و واقعیت تاریخی ادگار آلن پو (نویسنده مشهور)، دستکاری شده و او در قالب نخستین کارآگاه خصوصی در بوستون سال‌های ۱۸۴۰ دیده می‌شود! با اینکه معلوم نیست چه نیازی به کشیدن پای پو، وسط این سریال است، اما شاید این ایده حسابی بگیرد!
REM شبکه NBC: داستان این سریال جالب است. کاراگهی بعد از یک تصادف اتوموبیل، درمی‌یابد که در آن واحد در دو دنیا زندگی می‌کند. در یکی پسرش در آن تصادف مرده و در دیگری همسرش!
SMASH شبکه NBC: یکی از تهیه‌کنندگان این سریال استیون اسپیلبرگ است و داستانش در مورد یک گروه است که تصمیم می‌گیرند نمایشی در برادوی در مورد مریلین مونرو بدهند.
تماس یا TOUCH شبکه فاکس: دلتان برای جک سریال ۲۴ (کیفر ساترلند) تنگ شده؟ در این سریال او در نقش پدری بازی می‌کند که درمی‌یابد پسر درخودمانده‌اش (مبتلا به اوتیسم‌)، توانایی باورنکردنی پیشبینی آینده را دارد.
 

 
  خوب! این از معرفی خیلی مختصر Pilotها.
اما خیلی خوب است که در همینجا یک سریال اینترنتی به نام اعتراف یا Confession را به شما معرفی کنم، در این سریال کیفر ساترلند (جک سریال ۲۴) در نقش یک قاتل حرفه‌ای بازی می‌کند. هر قسمت این سریال، تنها ۵ تا ۹ دقیقه است و در آن ساترلند نزد یک کشیش به گناهانش اعتراف می‌کند و هر بار فلش‌بک‌ای به گذشته زده می‌شود و خاطرات او نمایش داده می‌شود.
قاتل بر این باور است که کسانی که کشته، واقعا مستحق این سرنوشت بوده‌اند. ساترلند که پیش از این هم در سریال ۲۴، هم تجربه بازی در نقش کاراکتری داشته که بارها در تنگنای قضاوت اخلاقی و عملگرایی قرار گرفته است، این بار هم از این  لحاظ نقشی مسابه دارد. اما این بار شخصیتی که بازی می‌کند، بیشتر وجه تیره‌ای دارد، برخلاف جک بائری‌ای که همیشه پاک از حوادث بیرون می‌آمد!
سریال به صورت آنلاین از سایت Hulu.com قابل مشاهده است. تا لحظه نگارش این سطور ۳ قسمت از این سریال پخش شده است و به زودی ۲ قسمت دیگر هم در سایت قرار داده می‌شوند.
من این سریال را نتوانستم ببینم و گرچه می‌شود علیرغم پخش استریم این سریال، با برنامه‌های سریال را دانلود کرد، اما سرعت فعلی اینترنت‌ام جوابگو نیست. اگر کسی لینک سرراستی (مثلا در رپیدشیر یا هات فایل و امثال آن) دارد، لطفا دریغ نکند و با ما به اشتراک بگذارد.
 

 
  حالا که صحبت از سریال‌ها به میان آمد، برایتان بگویم که مینی‌سریالی با بازی کیت وینسلت به نام Mildred Pierce هم بسیار جالب است. تا به حال دو قسمت از این سریال پخش شده است. به زودی در مورد این سریال در یک پزشک، خواهیم نوشت!
اگر در حال دیدن سریال یا سری مستند جالب نسبتا جدیدی هستید که هنوز در ایران زیاد مشهور نشده و خودتان افتخار کشف‌اش را دارید، می‌توانید برای من و بقیه خواننده‌ها در موردش بنویسید. برای ما بنویسید که سریال مورد نظر شما چرا برایتان جالب است و آیا از داستان آن یا بازیگرها یا تکنیک ساخت‌اش خوشتان آمده است.
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

رضا - بیل

 • رضا - اینترنت
 • نمایندگان انجمن ها
 • کاندیدای خدمت در تالار
 • ******
 • امتیاز: +374/-13
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 3,690
 • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
  • الکلی ها و معتادان گمنام
جنسیت و فلسفه یا عشق و فلسفه
« پاسخ #31 : 12 آوریل 2011، 08:46:45 am »

     
دیالوگ های برگزیده از فیلم :
   
جان: صبر کن من تورو می‌رسونم. بشين.
تهمينه: نه. تايم عشق ما به پايان رسيده.
جان: وايسا. نه به عنوان يک عاشق. به عنوان يک راننده تاکسی. کجا می‌رين خانوم.
تهمينه: به زمان گذشته. به يک سال قبل. وقتی که خوشبخت بودم.
جان: تو روز تولد منو ياد داری. وقتی که برای ۳۹ سالگی من ۳۹ شمع هديه آوردی.
 
ـــــــــــــــــــــــــــــ
جان: حالا قلبت تاپ تاپ می‌کنه؟می‌خوام ترا در آغوش بگيرم.
مريم: چرا مردها همه‌اش می‌خوان جسم زن‌رو تسخير کنند؟
جان: برای اين که می‌خوام عشقمو ثابت کنم.
مريم: تصاحب تن، عشقه؟
« آخرين ويرايش: 12 آوریل 2011، 08:47:55 am توسط رضا - بیل »
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

رضا - بیل

 • رضا - اینترنت
 • نمایندگان انجمن ها
 • کاندیدای خدمت در تالار
 • ******
 • امتیاز: +374/-13
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 3,690
 • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
  • الکلی ها و معتادان گمنام
تصاویری دیدنی از پشت صحنه سه فیلم مشهور
« پاسخ #32 : 12 آوریل 2011، 09:58:43 am »

   
     
تصاویری دیدنی از پشت صحنه سه فیلم مشهور
 
[/t] 
   
در صورتی که هر یک از عکس ها باز نشد بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه show picture را بزنید
 
تایتانیک:

پشت صحنه سه فیلم مشهور

پشت صحنه سه فیلم مشهور

پشت صحنه سه فیلم مشهور

پشت صحنه سه فیلم مشهور

پشت صحنه سه فیلم&#38;#10; مشهور

پشت صحنه سه فیلم مشهور

پشت صحنه سه فیلم مشهور

پشت صحنه سه فیلم مشهور

پشت صحنه سه فیلم مشهور

پشت صحنه سه&#38;#10; فیلم مشهور

پشت صحنه سه فیلم مشهور

پشت صحنه سه فیلم مشهور

پشت صحنه سه فیلم مشهور
 


لیون حرفه ای:

پشت صحنه سه فیلم مشهور

پشت صحنه سه فیلم مشهور

پشت صحنه سه فیلم مشهور

پشت صحنه سه فیلم مشهور

پشت صحنه سه&#38;#10; فیلم مشهور

پشت صحنه سه فیلم مشهور

پشت صحنه سه فیلم مشهور

پشت صحنه سه فیلم مشهور

پشت صحنه سه فیلم مشهور

پشت صحنه&#38;#10; سه فیلم مشهور

پشت صحنه سه فیلم مشهور

پشت صحنه سه فیلم مشهور

پشت صحنه سه فیلم مشهور
 


آواتار:

پشت صحنه سه فیلم مشهور

پشت صحنه سه فیلم مشهور

پشت صحنه سه فیلم مشهور

پشت صحنه سه فیلم مشهور

پشت صحنه سه فیلم&#38;#10; مشهور

پشت صحنه سه فیلم مشهور

پشت صحنه سه فیلم مشهور

پشت صحنه سه فیلم مشهور

پشت صحنه سه فیلم مشهور

پشت صحنه سه&#38;#10; فیلم مشهور

پشت صحنه سه فیلم مشهور

پشت صحنه سه فیلم مشهور

پشت صحنه سه فیلم مشهور

[/t]
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

رضا - بیل

 • رضا - اینترنت
 • نمایندگان انجمن ها
 • کاندیدای خدمت در تالار
 • ******
 • امتیاز: +374/-13
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 3,690
 • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
  • الکلی ها و معتادان گمنام
خانم روانشناسی که بازیگر شد
« پاسخ #33 : 22 آوریل 2011، 06:24:32 am »

  دوست دارم يك روز به چين بروم و ورزش‌هاي رزمي ياد بگيرم حتي از نقشي كه مرا به اين رويا نزديك مي‌كند نيز خوشم مي‌آيد
در دوره دبيرستان رشته علوم تجربي را انتخاب كرد ولي براي پيش‌دانشگاهي رشته هنر را برگزيد، جالب اين‌كه در دانشگاه به رشته روان‌شناسي رو آورد. مي‌گويد: سه ترم را در دانشگاه روان‌شناسي خواندم و همچنان كه در اين رشته در حال تحصيل بودم وارد بازيگري شدم.


خاطره حاتمي در قرنطينه


شايد كساني كه فيلم «قرنطينه» را ديده‌اند با بازي خوب «خاطره حاتمي» و نقش عجيب او در اين فيلم آشنايي دارند. او در فيلم «قرنطينه» با موهاي تراشيده جلوي دوربين رفت. مي‌گويد: «در اين فيلم مجبور بودم به خاطر نقشم موهايم را از ته بتراشم. بسياري از همكارانم مي‌گفتند كه اگر ما بوديم قبول نمي‌كرديم ولي من معتقد بودم كه اگر بخواهم توانايي خودم را نشان دهم بايد از همين نقش شروع كنم.»
لازم به ذكر است كه خاطره حاتمي در اين فيلم نقش يك دختر سرطاني را بازي مي‌كرد. او كه بازي در نقش «مونا» در مجموعه تلويزيوني «گاوصندوق» آخرين حضورش در تلويزيون بود مي‌گويد: «انسان با خاطرات روان‌شناختي‌اش زندگي مي‌كند. خاطراتي از مكان‌ها، زمان‌ها، اشخاص و حتي اشيا .اين دلبستگي‌ها گاهي براي انسان آن قدر پر رنگ مي‌شوند كه قسمتي از وجودش را در بر مي‌گيرند و گاهي غمگين او را مي‌كنند و گاهي شاد. اصولا انسان‌هاي حساسي، به خاطرات شان وابستگي زيادي دارند.»روياهاي رزمي حاتمياز او در مورد آرزوهايش مي‌پرسيم و او در پاسخ مي‌گويد: «هميشه برايم سوال بوده كه يك انسان چه طور مي‌تواند به آن ميزان از تمركز برسد كه بتواند بر روح و جسمش تمركز كند. با توجه به اين‌كه هنرهاي رزمي احتياج به تمركز زياد روحي و جسمي دارند، آرزو دارم كه اين هنرها را ياد بگيرم. دوست دارم يك روز به چين بروم و ورزش‌هاي رزمي ياد بگيرم حتي از نقشي كه مرا به اين رويا نزديك مي‌كند نيز خوشم مي‌آيد.»

گريه كردن بلد نيستم 
اين بازيگر جوان كه به گفته خودش از روحيه حساس و شكننده‌اي برخوردار است سعي مي‌كند در زندگي‌اش شاد باشد و ديگران را شاد كند. مي‌گويد: «به قول بعضي از دوستانم گريه كردن بلد نيستم و دوست ندارم سر هر چيز كوچكي اشك بريزم. به نظرم شاد بودن موثرتر از گريه كردن است چون گريه كردن تقريبا مشكلي را برطرف نمي‌‌كند ولي در كنار شاد بودن مي‌‌توان مشكلات را حل كرد.»

غذاي خانم بازيگر

خاطره حاتمي با آن‌كه بيش از سه ترم رشته روان‌شناسي را ادامه نداده، ولي علاقه زيادي به اين رشته دارد به طوري كه كتاب‌هاي روان‌شناسي زيادي مي‌خواند و علاقه زيادي به نظريات روان‌شناسي دارد تا جايي كه روان‌شناسي در تغذيه او هم تاثيرگذار شده .او علاقه خاصي به خوردن بستني و معجون دارد به طوري كه مي‌گويد: «خوردن معجون مرا شاد مي‌كند.»
او قهوه‌خور قهاري است و از بين غذاها لازانيا را بسیار دوست دارد و يكي از لذت‌هاي دنيا را خوردن لازانيا با پنير و قارچ مي‌داند. اگرچه او بچه تهران است و اكثر تهراني‌ها با غذاهاي سيردار ميانه خوبي ندارند ولي وجود سير را در غذاها بسيار مي‌پسندد و بوي آن را با آدامس يا چاي خشك برطرف مي‌كند.

رانندگي با چاشني موسيقي را دوست دارم
«دوست دارم شب‌ها در خيابان‌هاي تهران رانندگي كنم و اگر اين رانندگي با چاشني موسيقي همراه باشد مانند اين است كه يوگا كار مي‌كنم. همه نوع موسيقي گوش مي‌كنم. پاپ، سنتي، كلاسيك و... و روي سبك خاصي تعصب ندارم. هر وقت احساس كنم كه يك موسيقي مي‌تواند كمكم كند لحظه‌اي درنگ نمی‌كنم حتي اگر نيمه‌هاي شب باشد.»
« آخرين ويرايش: 22 آوریل 2011، 06:25:25 am توسط رضا - بیل »
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

mira

 • میرا
 • بازوی نارانان | آلانان
 • بابا حرفه ای
 • ***
 • امتیاز: +174/-3
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 950
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : فیلمهای زیبا به سلیقه من ....
« پاسخ #34 : 22 آوریل 2011، 05:53:11 pm »

فیلمی را که می خواهم در باره اش صحبت کنم کمی قدیمی است ، احتمالا دیدید..امیدوارم حداقل یک نفر ندیده باشه و با خوندن این متن بره دنبالش.....داگویل (DOGVILLE ) محصول 2003 و با بازی بسیار زیبای نیکول کیدمن. ( بقیه رو نمی شناسم ) ( کارگردان : متاسفم )...تمام فیلم در استودیو تصویربرداری شده و صحنه پرداری عجیبی داره که من نظیرشو ندیده بودم....من شیفته نتیجه گیری پایانش هستم...واقعا جای او بودم چکار می کردم؟...وقتی تمامی جنبه های قدرت رو داشته باشم چه کار میکنم با کسانی که باعث آزارم شدند؟...
خارج شده است

رضا - بیل

 • رضا - اینترنت
 • نمایندگان انجمن ها
 • کاندیدای خدمت در تالار
 • ******
 • امتیاز: +374/-13
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 3,690
 • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
  • الکلی ها و معتادان گمنام
پاسخ : فیلمهای زیبا به سلیقه من ....
« پاسخ #35 : 22 آوریل 2011، 07:03:27 pm »

فیلمی را که می خواهم در باره اش صحبت کنم کمی قدیمی است ، احتمالا دیدید..امیدوارم حداقل یک نفر ندیده باشه و با خوندن این متن بره دنبالش.....داگویل (DOGVILLE ) محصول 2003 و با بازی بسیار زیبای نیکول کیدمن. ( بقیه رو نمی شناسم ) ( کارگردان : متاسفم )...تمام فیلم در استودیو تصویربرداری شده و صحنه پرداری عجیبی داره که من نظیرشو ندیده بودم....من شیفته نتیجه گیری پایانش هستم...واقعا جای او بودم چکار می کردم؟...وقتی تمامی جنبه های قدرت رو داشته باشم چه کار میکنم با کسانی که باعث آزارم شدند؟...
.
.
چون میدونم که به فیلمهای روانشناسی و رواکاوی خصوصا ایده ئو لوژی های فروید این نابغه قرن ، این بزرگ دوران علاقه داری ، رتبه های این فیلم رو با اطلاعات انجمن فیلهمهای حرفه ای دنیا IMDB برات قرار می دم که خاطراتت رو تکمیل کنه و اگه قسمتی رو تو این فیلم جنجالی متوجه نشده بودی و یا فراموشت شده بود مجددا برات یادآور بشه ...
.
.
 نقد و بررسی کامل و جزء به جزء فیلم داگویل، فیلمی برجسته از لارس فون تریر و با بازی نیکول کیدمن   جمعه ، ۳ دی ۱۳۸۹ ، ۱۷:۱۳ | فرستادن به ایمیل       
Dogville (داگویل)

ژانر : درام، معمایی، هیجانی
کارگردان : Lars von Trier
نویسنده : Lars von Trier
فروش کل : 1,578,000 دلار
ناشر: Lions Gate Films
تاریخ اکران : 21May , 2003
زمان فیلم : 178 دقیقه
زبان :انگلیسی
درجه سنی :R

امتیاز IMDB به این فیلم : 8
میانگین امتیاز منتقدین : B

 
 
 
 
خلاصه داستان :
داگویل شهر کوهستانی در ایلات متحده است که جمعیت آن بسیار کم است و مردم شهر انسان های ساده اند که به کار خودشان مشغول هستند. تا اینکه در یک شب دختری به نام گریس که از دست تعدادی گانگستر در حال فرار است به این شهر پناه می برد


بازیگران
Nicole Kidman,
Patricia Clarkson,
Jeremy Davies,
Paul Bettany,
Philip Baker Hall
 
نقد و بررسی کامل و جزء به جزء فیلم
Dogville (داگویل)

 
 
در مورد فیلم
داگویل ادبی ترین فیلم تاریخ سینماست یعنی زبان فیلم بسیار به زبان ادبیات نزدیک است و شما هنگام دیدن فیلم حس می کنید که در حال خواندن یک رمان هستید. همانطور که نویسنده، رمان خود را به چند فصل تقسیم می کند لارنس فون تریه هم داگویل را در نه بخش و یک مقدمه روایت می کند. هر بخش دارای عنوانی است که در حقیقت خلاصه داستانش را بیان می کند.همان طور که هر رمان یک راوی یا دانای کل دارد، داگویل نیز دارای یک راوی است که در قسمت هایی از فیلم به روایت داستان می پردازد، راوی داستان حتی به بیان احساسات و افکار درونی شخصیت ها و توصیف صحنه ها می پردازد. صدای راوی بسیار دلنشین است و داستان را به زیبایی روایت می کند، طوری که شما نه تنها از صحبت های او خسته نمی شوید و آن را اضافه نمی دانید بلکه آرزو می کنید که او قسمت های بیشتری از داستان را روایت کند.

داگویل داستان یک جامعه است. کارگردان برای اینکه داستان را روایت کند دست به کار جالبی زده تمام فیلم در یک استودیو در سوئد فیلمبرداری شده . داگویل شهری است که خانه های آن دیوار ندارند و به جای دیوار روی زمین استودیو با رنگ سفید خط های فرضی کشیده شده. بین این خانه های فرضی روی زمین اسم خیابان ها را نوشته اند. شهر یک معدن فرضی هم دارد که در واقع تنها چند تکه چوب بیشتر نیست. حتی شهر یک سگ به اسم موسی دارد که روی زمین کشیده شده است و کنارش نوشته شده است dog. به این ترتیب همه چیز در داگویل فرضی است به جز آدم های شهر. نبودن دیوارها موجب می شود که ما درآن واحد بتوانیم تمام مردم شهر را ببینیم.


خلاصه فیلم

داگویل شهر کوهستانی در ایلات متحده است که جمعیت آن بسیار کم است و مردم شهر انسان های ساده اند که به کار خودشان مشغول هستند. تا اینکه در یک شب دختری به نام گریس که از دست تعدادی گانگستر در حال فرار است به این شهر پناه می برد. روز بعد ساکنان داگویل در یک نشست همگانی به ماندن گریس رای می دهند به این شرط که او بتواند در طی دو هفته همدردی آنها را جلب کند. گریس به یکایک خانه های شهر می رود، در کار روزانه به اهالی کمک می کند. به مدت یک فصل او در داگویل روزگار را به خوشی می گذراند، و حتی به ازای کاری که می کند مزد می گیرد. در این میان به تام دل می بازد. تام هم به ظاهر عاشق اوست.

اول تابستان پلیس از راه می رسد. آنها به جستجوی گریس هستند. با آمدن پلیس مردم داگویل نگران می شوند. از نو در یک نشست همگانی رای می دهند که هر چند گریس می تواند همچنان در داگویل بماند، اما به دلیل خطری که از سوی او متوجه اهالی ست، می بایست سختکوش تر باشد و مزد کمتری بگیرد. کم کم گریس مورد آزار قرارمی گیرد و زن ها از او مثل یک برده کار می کشند ومردها او را وسیله هوسرانی خود می کنند. دست آخر او را مانند یک سگ به زنجیر بسته و همچنان از جسم، زنانگی و نیروی کار او بهره می گیرند.

داگویل غرور گریس و شخصیت او را می خورد. تا اینکه تام، گریس را به گانگسترها لو می دهد. ولی وقتی گانگسترها وارد شهر می شوند متوجه می شویم که رییس گانگستر ها در واقع پدر گریس بوده و دخترش برای اینکه شریک جنایات او نباشد از دستش فرار کرده. به این ترتیب ورق برمی گردد و قدرت به او می رسد. گریس که مردم او را از دختری مهربان به یک سگ تبدیل کرده اند، دندان های خود را به مردم داگویل نشان می دهند و انتقام سختی از آنها می گیرد.


تحلیل فیلم

داگویل تنها در مورد یک شهر کوچک نیست بلکه در مورد کل جامعه امریکا یا حتی کل جامعه بشری است. گریس نماد طبقات پایین جامعه و انسان هایی است که قلب های پاک دارند و از فداکاری و کمک به دیگران هراسی ندارند. مردم شهر نماد طبقات متوسط ویا حتی بالای جامعه (و شاید هم کشورهایی مثل آمریکا) هستند که تنها به خود و زندگی شان (یا منافع ملی خودشان) می اندیشند و دور خود دیوارهای فرضی کشیده اند. این دسته با سگی خود انسان ها بی پناه مثل گریس را استعمار می کنند و فکر می کنند آدم های ضعیف برای خدمت به آنها خلق شده اند و با رفتار های خود آنقدر به آنها فشار می آورند تا آنها به سگ هایی درنده تبدیل کنند. این فیلم به ظالمان هشدار می دهد که اگر روی قدرت به دست این افراد بیافتد انتقام انها سخت خواهد بود و این سگ ها که خود تربیت کرده اند به جان آنها خواهند افتاد...

و چه زیبا و با معناست سکانس پایانی فیلم که می بینیم آدم های شر روی زمین افتاده اند و تبدیل به خط هایی فرضی تبدیل شده اند و موسی سگ شهر که فقظ یک نقاشی روی زمین بود تبدیل به یک سگ واقعی شده و شروع به پارس می کند.

وای به روزی که انسانیت بمیرد و سگ ها جای انسان ها را بگیرند.

داگویل فیلمی بسیار زیباست که فون تریه روی ثانیه، ثانیه آن کار کرده به طوری که مثلا در آخر فیلم ما متوجه می شویم چرا اسم فیلم رداگویل یا روستای سگ است.

در آخر توصیه می کنم حتما تیراژ پایانی فیلم را ببینید که بسیار با معنی و در واقع کامل کننده فیلم استنقد فيلم

داگويل رمان تصويري نه فصلي است كه توسط لارس فون تريه دانمارکی و بر اساس نمايشنامه‌اي عميق و فلسفي از برتولت برشت ساخته شده است. نمي‌دانم فون تريه چه بلايي بر سر نمايشنامه آورده اما نتيجه شاهكاري مثال زدني است. فيلمي كه بار هرمونتيكش بر ساختار فرماليستي‌اش مي‌چربد و مي‌كوشد انسان را و تنها انسان را در موقعيتي قائم به خلقت و سرنوشت نقد كند. داگويل حرفهاي بسياري دارد و بهتر است براي تحليل آن ابتدا لايه‌هاي داستان ورق بخورد تا بتوان در خلال مسائل پيچيده مطرح شده به نتيجه گيري مطلوبي دست يافت. داگويل نام روستايي در قلب كوهستانهاي امريكاست اما اين اهميت ندارد، بحث امريكا يا قوميت يا ملت خاصي نيست، مسئله مورد نظر جامعه بشري است. لذا داگويل نماينده كل آدمهايي است كه در جهان آفرينش زندگي مي‌كنند اما چگونه؟ آيا آنها واقعاً زندگي مي‌كنند به روشي كه از نظر فلسفي درست و ارزشمند است؟ اين گونه نيست. اين جامعه به ظاهر متمدن و انسان‌زده از داخل در حال انزوال و پوسيدن است. معني لفظي داگويل هم «سگداني» يا «شهر سگها» است از اين رو داستان از يك باغ‌وحش شروع مي‌شود كه حيوانهاي آن دوپا دارند و ناطق هستند. گريس (با بازي نيكول كيدمن) كه نماينده موهبت الهي، پاكي و صداقت است به عنوان يك هديه تصادفي به اين جامعه تقديم مي‌شود، اما انسان آزمند و وحشي با او چه مي‌كند؟ آنها خود را و از پي آن صداقت و افتخار بشري را به لجن م
ي‌كشند و فون تريه به خوبي نشان مي‌دهد كه آدمي بخت خود را ويران كرده و رعايت و نگهداري حدود و موازين انساني در قاموسش نيست. گريس خوبي مي‌كند و بدي مي‌بيند. اين البته في‌نفسه چيز جديدي نيست اما نحوه ارائه آن تغيير كرده است. از طرفي در اين جامعه پرآشوب آيا واقعاً كسي وجود ندارد كه سرش به تنش بيارزد؟ فون تريه ما را گمراه مي‌كند و ابزار اين كار تام است. تام سنبل آدمهايي است كه ارزشها را يا مي‌شناسند و يا وانمود مي‌كنند كه مي‌شناسند و در ميدان عمل تهي و پوشالي هستند. عشقي كه بين او و گريس ايجاد شده تلويحاً عشق انسان وارسته به ارزشهاست اما همين انسان وقتي منافع را در خطر مي‌بيند ارزشها را زير پا مي‌گذارد و از روي غريزه عمل مي‌كند. گويي بدبيني فون تريه (يا برشت) لبه تيزي دارد كه نشان مي‌دهد جامعه بشري تمام شده و اگر خوب وجود داشته باشد از روي اراده و پنداري غريزي و قهقرايي است. درماني وجود ندارد و هرچه هست پليدي است. آدمهاي فيلم ابتدا خود را منزه جلوه مي‌دهند؛ همان چيزي كه تك تك ما در برخوردهاي اوليه انجام مي‌دهيم و از بيان حقايقي تلخ درباره شخصيت خود ابا داريم. با پيشبرد داستان، آدمها كم‌كم چهره عوض مي‌كنند و ديو دروني‌شان از پيله اختفا و دورنگي بيرون مي‌آيد و در انتهاي فيلم متوجه مي‌شويم كه حقيقتاً در يك سگداني زندگي مي‌كنيم. بعد از تماشاي فيلم انسان از خودش منزجر مي‌شود و اولين سوال اين است كه ما كداميك از اين آدمهاي به استحاله رفته هستيم؟

فيلم تنها يك لوكيشن دارد و خانه‌ها و خيابانها با خطوط سفيد مشخص شده‌اند و فيلمبرداري در اغلب سكانسها دستي و روي شانه است. اين كه صحنه‌هاي فيلم شبيه تئاتر است و ديوار و پنجره انتزاعي هستند و ديده نمی شوند چه دليلي دارد؟ قطعاً فون تريه قصد نداشته يك تله‌تئاتر يا به عبارتي سينما‌تئاتر توليد كند. اين كار از روي عمد و به درستي انجام شده است. فون‌تريه مي‌خواهد بيننده در جاي خدا نشسته باشد و از چشم يك الهه به وقايع بنگرد و تحليل بكند. دليلش اين است كه ديوارهاي نمي‌توانند جلوي ديدگان خداوند را بگيرند و او طبق اعتقاد همه اديان توحيدي «ناظر بر اعمال انسانهاست.» پس، ما ديوارها و حتي درختان و مناظر اطراف شهر را نمي‌بينيم. هرچه هست آدمها و روابط بين آنهاست. يكي از سكانسهاي نمادين و عجيب فيلم جاييست كه شهروند كور در خانه نشسته و گريس پنجره را باز مي كند و در پشت پنجره هرچ
ه هست نور و جنگل است (تنها جايي كه در فيلم يك منظره طبيعي مي‌بينيم). اين سكانس به طور استعاري نشان مي‌دهد كه انسانهايي كه نمي‌بينند بيشتر به طبيعت و خاستگاه خود نزديك‌ترند و آنهايي كه چشم دارند تنها نظر بر منظر پليديها انداخته‌اند. هرچند كه با بسته شدن پنجره او لامسه را جايگزين بينايي مي‌كند و به جاي ديدن زشتيها آنها را لمس مي‌نمايد. پدر گريس (با بازي جيمز كان) نماد خود خداست، آن پروردگاري كه جبار است و انسانها را به خاطر زير پا گذاردن درستي و صداقت مستحق عقوبت و عذاب مي‌بيند. ديالوگهايي كه بين گريس و پدرش رد و بدل مي‌شود نشاندهنده اين واقعيت است. در اينجاست كه به قدرت لايزال پدر گريس و اينكه همه چيز بر اساس تصميم و اراده او مي‌تواند تغيير و دگرگوني داشته باشد مي‌توان پي برد. هرچند فيلم از نظر جامعه‌شناسي نيز قابل تامل است و به خوبي نشان مي‌دهد كه محيط و ناهنجاريها چگونه مي‌توانند بر انسان در درجه اول و ارزشهاي او در درجه دوم تاثيرات منفي داشته باشند. در انتهاي فيلم همه آدمهاي بدكار به مجازات مي‌رسند و به جز يك سگ هرموجود زنده‌اي كه در داگويل وجود دارد كشته مي‌شود. اين سگ با خطوط سفيد روي زمين نقاشي شده و در كل فيلم تنها صدايش را مي‌شنويم اما در سكانس انتهايي اين نقاشي بر يك سگ واقعي فيد مي‌شود؛ استعاره از اينكه وقتي شرارت از بين مي‌رود حقيقت و درستي رنگ مي‌گيرد و حيات پيدا مي‌كند. فيلم به طور كلي نقد انسان است. انساني كه نمي‌بايست خود را فراموش بكند و همواره از خالق خود بهراسد. البته توجه به خدا كه در فيلم مشهود است از اعتقادات كارگردان نشات گرفته است؛ كما اينكه مي‌دانيم فون تريه مذهب‌گرا و كاتوليك است. اين روز واقعه و رستاخيزي كه در داگويل به نمايش درآمده قصد دارد نقش عقوبت و مجازات را دو چندان كند اين كار به خوبي به انجام رسيده است. داگويل فلسفه خلقت و زندگي است و اصالت غريزه را نكوهش مي‌كند. در انتهاي فيلم تنها يك سوال باقي مي‌ماند، چه درماني براي اين بيماري فلسفي-اجتماعي وجود دارد؟ فون تريه جواب را به عهده ما گذارده است. داگويل فيلمي ناتوراليستي و ارزش‌مدار است و نوعي دلسوزي براي جنس انسان را نيز در زمينه دارد. بايد فون‌تريه را براي دقت در ميزانسن، نور، دكوپاژ و بازيها تحسين كرد. بايد كوشش كرد كه سرنوشت داگويل براي دنياي واقعي ما (يا داگويل واقعي) تكرار نشود. به اميد آن روز.درباره برتولت برشت

برتولت برشت (۱۰ فوریه ۱۸۹۸ - ۱۴ اوت ۱۹۵۶) نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر و شاعر آلمانی بود.او را بیشتر به عنوان نمایشنامه‌نویس و بنیانگذار تئاتر حماسی، و به‌خاطر نمایشنامه‌های مشهورش می‌شناسند. اما برتولت برشت علاوه بر این که نمایشنامه نویسی موفق و کارگردانی بزرگ بود، شاعری خوش‌قریحه نیز بود و شعر‌ها، ترانه‌ها و تصنیف‌های پر‌معنا و دل‌انگیز بسیاری سرود.

او سرودن شعرهایش را در ۱۵ سالگی و پیش از نمایشنامه‌نویسی آغاز کرد و نخستین سروده‌هایش را بین سالهای ۱۹۱۴ تا ۱۹۱۷ سرود و آنها را در نشریات محلی منتشر کرد. در سال ۱۹۱۸، هنگامی که به خدمت سربازی اعزام شد افزون بر کار در بیمارستان نظامی پشت جبهه، سروده‌هایش را همراه با نواختن گیتار برای سربازان می‌خواند و آنها را مجذوب نوای گرم و سرود دلنشین خود می‌کرد.

شعرهای نمایشی برشت را از مهم‌ترین آثار او دانسته‌اند. اینها شعرهایی هستند که به صورت سرود، تصنیف یا ترانه وارد نمایشنامه‌های او شده و به مناسبت‌های موضوعی خاص یا برای غنا بخشیدن به موضوع و افزایش اثرگذاری، به صورت پیش درآمد، میان‌پرده، موخره یا در میان متن آورده‌شده‌اند. این شعرها اغلب طنزآمیز یا هزل‌آمیز هستند و زیر پوستهٔ شوخ‌طبعانهٔ خود مفاهیم بسیار جدی و آگاه کننده داشته و پیام‌رسان ایده‌های نقادانه و اجتماعی برشت هستند. بیشتر نمایشنامه‌های برشت دربرگیرندهٔ یک یا چند سرود، ترانه و شعر است. از آثار او مي‌توان به زندگی گالیله، ننه دلاور و فرزندانش، زن نیک ایالت سچوان، دایره گچی قفقازی، آدم آدم است، ارباب پونیتلا و نوکرش ماتی، مادر، سرود آنکه گفت آری و آنکه گفت نه اشاره كرد.
داگویل و دین
سینمای فون تریر در  فیلم داگویل یک سینمای دینی است. اگرچه بیشتر منتقدان به جنبه‌های سیاسی آن توجه بیشتری کرده‌اند. اما اشارات و نشانه های دینی و مذهبی در فیلم چنان واضح ‌اند که شکی برای بیننده دقیق باقی نمی گذارند.
واژه گریس که نام  قهرمان فیلم است ،  علاوه بر لطافت و شکوه و زیبایی  به معنای بخشش و عفو الهی است که طبق آموزه های مسیحیت(رومن کاتالویک) شامل حال همه، حتی آن هایی که سزاوار نیستند، می شود.(Unmerited favor)مسیحیت پنج فاکتوری را  که هر کدام به تنهایی موجب بخشش و عفو می شود  بیان می کند؛ هر کدام از این "سولوها" که در واژه به معنای  به تنها یی است، به تنهایی بخشش و عفو  را اجتناب ناپذیر می کند، نخستین آن ها "بخشش توسط عفو الهی است"یا"Sola Gracia , Saved by God's Grace" که در تفاسیر مسیحیان به آن اشاره شده است.

اکثریت مسیحیان پا از این فراتر گذاشته و به "از پیش بخشودگی" یا Pre-salvation معتقدند. این که مسیح با تحمل رنجی بی پایان و به جای همه به خاطر بشریت مجازات شده و لاجرم نابخشوده ای وجود نخواهد داشت؛ جهنمی نیست و هر که هر چه انجام بدهد مجازاتی گریبانگیرش نخواهد شد.
در انجیل (Mathew 6:14-15) همچنین از کسانی یاد می شود که به سبب گذشت و رحمت و عفو نسبت به دیگران بخشیده می شوند. فون تریر علاوه بر چالش کشیدن مسئله عفو و سلب مسئولیت از خاطی با شیوه خویش اشاره به  مضمون این نوشته در انجیل دارد که می گوید:" گریس(رحمت و عفو) توسط شهر پذیرفته نشد و این نپذیرفتن منجر به لعنت و نابودی شهر شد."(Gospel Of  Mathew 11:20-24)
فرم خاص داگویل با نگاه محاط از بالاGod like point of view)) به خانه هایی که به سبب نداشتن در و دیوار هرگز نمی تواند رازی را مخفی کند و آگاهی دائمی از آنچه در خفا می گذردو همچنین فرم روایت داستان توسط روایتگری که همه ماجرا را می داند و دانای کل است به این نگاه خداگونه اشاره دارد.

در واقع فون تریر دیوارها را قراردادهای بسیار ابتدایی در حد مرزبندی‌های گچی می داند که هرگز قادر به پنهان کردن رازها و اتفاقات نیستند؛ چشمان خدا همه چیز را می بیند، گریسی که در معدن پنهان شده ،تمام قد آشکار است  و  حتی صحنه  شنیع تجاوز چاک به گریس، در معرض دید کل قرار دارد و یا گریس که در وانت بار در کنار سیب‌ها پنهان شده  از ورای پوشش بار نیز  کاملا مشهود است و به قول متن فیلم: "سیب کاملا رسید ه ای است" که شیطان به خوردنش اغوا می کند، همچنان که آدم و حوا را اغوا کرد.
در تمام متن فیلم، به نخوت و تکبر بارها و بارها هم با واژه مستقیم(Arrogance) و هم به صورت مضمون اشاره می شود. نخوت و تکبر در آموزش‌های مسیحیان بسیار تقبیح می شود و حتی در پاره ای از تعلیمات بدترین گناه محسوب می شود. گریس  از این که با تکبر بزرگ شده ناخشنود است و فرار به داگویل را شرایطی برای مجازات در برابر آن می داند. لزوم قضاوت و برقراری عدالت  نیز از مسائل مهمی است که فیلم مطرح می کند. جمله "قضاوت نکن" از جملات اعتقادی برجسته مسیحیان است که در این فیلم مورد انتقاد و چالش قرار می گیرد.
فیلم فون تریر به ابعاد مختلف  واژه تکبر  و استکبار پرداخته مخصوصا در مکالمه پایانی گریس با پدرش دلایل متکبر بودن گریس بحث و نتیجه گیری می شود، اینکه "تکبر بخشش" به معنای بخشش کسانی است که سزاوار بخشش نیستند و مجازات حق آن‌هاست و از این رو بدترین نوع تکبری است که پدر گریس می شناسد.
مجازات یا بخشش مسئله این است!
فیلم داگویل بی پرده و در صحنه‌های زیادی به حق مجازات  و مسئله مجازات اشاره می کند. مثلا گریس  به سبب این‌که به تام شک کرده خود را مستحق مجازات می داند یا خود را مستحق نان صدقه تام نمی داند چون استخوان سگ را دزدیده و باید تاوان آن را پس دهد. جیسون پسر چاک  کتک را مجازات عادلانه خود مطرح می کند و... تام در سکانش پایانی ترس و ضعف و حقارت خود را خصلت غیر قابل انکار انسانی مطرح می کند که سزاوار مجازات نیست!
اما پدر گریس به او می گوید که نباید دیگران را به سبب آن چه خودش را به خاطر آن نمی بخشید، ببخشد و باید مجازات را اعمال کند؛این که بخشش گریس یک عمل اخلاقی و انسانی نیست بلکه به سبب تکبر او  است.

مانند فیلم های دیگر فون تریر" بس"  در شکستن امواج و "سلما" در رقص در تاریکی  زن قهرمان این  داستان نیز  مسیح وار رنج و مشقت بسیار را می پذیرد. گریس در مقابل تجاوازات پی در پی به روح و جسمش تاب می آورد و حتی رام تر می شود(سمت چپ صورتش را برای سیلی جلو می آورد) اما بر خلاف فیلم های دیگر فون  تریر این رویه را تا انتها ادامه نمی دهد و مجازات متجاوزان  را بر می گزیند. در این فیلم شاید نمایش پدر قدرتمند و گریس، دخترش، اشاره ای به  تثلیث  مسیحیان  هم باشد. پسر مسیح وار است و پدر قدرت مطلق،"خدای گانگستر" عنوان یکی از نقدهای فرانسویان بر این فیلم است که دیدگاه فوق را نقد می کند. پدر، گریس را به این تفکر راهنمایی می کند که بخشش این موجودات سگی عین بی عدالتی است و حق بخشش گناهکاران، بشریت را به خطر می اندازد و سزاوار نیست.

فیلم طولانی داگویل که در یک مقدمه و نه فصل و مدت 177 دقیقه به نمایش در آمد و عده ای آن را خسته کننده و تمام نشدنی خواندند، تلاش می کند تا مخاطب را به جایی ببرد که خود تصمیم بگیرد که باید  این افراد را قضاوت و مجازات کرد و یا نه؟ این که بخشش سگان درنده و دادن فرصت به آن ها آیا موجب تکرار فجایع و جنایات بشری نخواهد شد؟

در مونولوگ گریس با خودش که توسط "جان هارت" روایتگر بیان می شود، نتیجه نهایی گرفته  و حکم صادر می شود. داگویل شهری است لعنت گریبانگیرش می شود  مانند آن چه در آیه انجیل به آن اشاره شد و این به سبب اعمال اهالی آن است. آن ها، خود بخشش را پذیرا نشده اند.
آن‌ها کفران نعمتی چون گریس را در اوج آن کرده اند. گریسی که در" زمان مقدس" برداشت محصول( وفور نعمت‌ها) مورد تجاوز قرار می گیرد! اگر آن ها مجازات نشوند آنچنان که درمونولوگ  گریس می شنویم، ضعف و انحرافشان را درباره دیگری اعمال خواهند کرد و از این رو برای بشریت هم که شده نباید از مجازات آن ها چشم پوشید.
نقشه ای  که  لوکیشن فیلم است و با خطوط گچی نمایش داده می شود در انتهای فیلم از بین می رود. استودیوی خالی نشان از نابودی کامل دارد و نور آتش بر چهره گریس این سوختن و نابودی را تصویر می کند.
فرم خاص صحنه‌های داگویل ، نام و اسامی افراد و خیابان ها  و جزییات صحنه‌ها همگی معنی دار و دقیق اند و این چیزی است که هر فیلمساز مطرح امروز سینما بلد است. این که نام ها  و نشانه ها باید به یاری زبان تصویر، پیام فیلم را القا کنند.
موسیقی فیلم هم موید نگاه دینی فیلم است""Nisi Dominus اثر  آنتونیو ویوالدی با عنوان "مگر خدا" اشاره به آیه(Psalms 126) کتاب مقدس  مسیحیان  دارد که در بخشی از آن  می گوید"جز آن که خدا شهر را حفظ کند ...."
داگویل و سیاست
اگرچه نگارنده این یادداشت داگویل را بیشتر فیلمی دینی و با جهان بینی خاص می داند اما نگاه سیاسی فون تریر در این فیلم غیر قابل انکار است و به قول
Darrel Manson" " نمی توان به سادگی از آن گذشت. با این که ملهم شدن از شیوه نمایش برتولت برشت و نگاه بدبینانه او به انسان، دیدگاه فلسفی فون تریر را به رخ می کشد اما نام‌ها و وقایع به شکل غیر قابل انکاری دیدگاه سیاسی نویسنده را نشان می دهد." الم استریت"، خیابان اصلی داگویل که بر خلاف نامش از درختان نارون بهره‌ای ندارد و مردم داگویل این موضوع  را به روی مبارکشان هم نمی آورند،  همچنین نام خیابانی است که کندی رییس جمهور آمریکا در آن ترور شد. علاوه بر این الم استریت نام مکانی است که کابوس‌های سینمایی در آن جشن گرفته می شد.
توماس ادیسون نام پدر سینما، رادیو ... روشنایی است اما همین توماس ادیسون مانند مردم آمریکا شعور و دانش سیاسی اندکی دارد و در پی آن هم نیست. آن چنانکه هنگام سخنرانی رییس جمهور رادیو را خاموش می کند و کتاب ماجراهای تام سایرش را می خواند! آ نچنان که امکانات روز ، متنوع و تکنولوژیکی مردم آمریکا در بسیاری موارد چیزی به دانش و آگاهی آن ها نیفزوده وبی خبری و خوش خیالی و راحتی   را بر دانستن  آن چه اتفاق می افتد، ترجیح می دهند. در صحنه ای که پلیس به دنبال گریس آگهی جدیدی می آورد هم این نکته شنیده می شود؛ در  پاسخ  پلیس  که می پرسد که  مگر  مردم از آن چه می گذرد بی اطلاعند ،تام پاسخ می دهد که آن ها از رادیو  تنها برای شنیدن موسیقی استفاده می کنند.

مردم داگویل مانند آمریکاییان اهل تجارت(business people) هستند. حتی گریس(رحمت و عفو ) را در قبال خدمات می پذیرند؛ یعنی برای عمل خیر و انسانی هم شروط مادی قائلند. و مهم این که این شرط با بحرانی و حساس شدن شرایط سخت تر می شود و به استثمار و مزدوری بی مواجب منجر می شود. نگاه استثمارگرانه به اندازه ای حاد می شود که گریس را با کمک قلاده سگ داگویل به زنجیر می کشند که آدم را به یاد فیلم" نبرد آخر" لوک بسون و یا "قلعه مالویل" روبر مرل می اندازد که استثمار انسان از انسان در آن به شکل فجیعی  به نهایت می رسد.
عشق تام به گریس  عشقی حقیقی نیست. تام که نماینده قشر روشنفکر جامعه است هم نگاهی کاسبکارانه و سوداگرانه به مسئله گریس دارد. او به دنبال  پیدا کردن قدرت و نفوذ (سیاسی گری ) و  کشف رازهای گریس  و سوژه‌های جدید  برای خلق آثارش است؛ او  که کتاب " افکار پیشرفته در تفکر نقادانه" را می خواند و دوربین تعمدا  آن را نشان می دهد،  به دنبال کشف حقیقت است تا  بتواند به قول روایتگر داستان با تصویر سازی"Illustration" آثارش را خلق کند اما این کار را   برای بشریت انجام نمی دهد  بلکه برای ترقی  و رشد خودش انجام می دهد.
در داگویل آدم‌ها شیشه های ظریف و شکننده‌ای تولید می کنند که به شدت مشابه نمونه ‌های اصلی اند و به سرعت ظریفتر و گول زننده‌تر می شوند اما  به هر حال اصل نیستند و  در جشن چهارم جولای آن که پرچم آمریکا را تکان می دهد افلیجی ناقص العقل است!

این نگاه و اشارات  سیاسی آشکار و دقیق به "سرزمین فرصت‌ها" و برخوردش با تازه واردین، هم در هنگام نمایش فیلم و هم تا امروز  موجب بر آشفتن و ضدیت با فیلم داگویل شده است. حتی "راجر ابرت" که از طرفداران فون تریر بود این فیلم را ایده خوبی خواند که به خطا رفته و معتقد بود که عده کمی این فیلم را برای دومین بار خواهند دید.
منتقدان دیگر هم به شدت فون تریردانمارکی  را به سبب ابن که آمریکا را شخصا ندیده و اما به خود اجازه قضاوت درباره آن را  داده ، سرزنش کردند. قضیه برای حیثیت آن ها آنقدر حیاتی بود که ضعف‌های شخصی فون تریر را به رخ کشیدند تا او را اساسا  محکوم و تحقیر  کنند؛ این که فون تریر فوبیای پرواز دارد و نمی تواند دورتر از دماغش را ببیند و ....یکی از منتقدان آبزرور مستقیما از او خواست و نصیحتش کرد که برای فیلم بعدی زحمت سفر به آمریکا را بر خود هموار کند تا دیگر فیلمی فانتزی نسازد. ابرت هم در نقدش این را یک فیلم ضد آمریکایی فانتزی خوانده بود که به شدت متضاد با داگمای فون تریر است.
"فیلیپ فرنچ" منتقد آبزرور فیلم را آزار دهنده و ساده لوحانه خطاب کرد گو اینکه "کیم نایت" فیلم را شاهکاری می داند.
این که فیلم تقلیدی از "our Town" اثر  تورنتون وایلدر است، انتقاد دیگر به این فیلم بود که فون تریر گفت که هرگز پیش از فیلم با آن آشنایی نداشته است  و یا این که شخصیت‌های داگویل نزدیک به   شخصیت‌های نمایش "دورنمات" با عنوان "دیدار زن پیر" است نظر عده ای دیگر از منتقدان بود."دیوید جانسون" فیلم را بچگانه ، متظاهرانه  و گستاخانه خوانده وبه نظر نویسنده این یادداشت  این‌ها تا حدی واکنش به دیدگاه سیاسی فیلم است تا کلیت فیلم که بی شک  به شدت خلاقانه و متفاوت است.

اگرچه عده‌ای فیلم را با نگاه خوشبینانه‌تری نگاه کردند مثلا "Darrel Manson"  که نگاه دینی فیلم را نگاه برجسته تر آن می داند، معتقد است که نمایش فیلم در کن 2003 درست پیش از حمله آمریکا به عراق که خود "عملی استکبارانه"(Act Of Arrogance) است رخ داد، او می گوید :" در واقع مانند مردم داگویل، ما آمریکایی‌ها فکر می کنیم که می توانیم جلو دار دیگران باشیم و ضعف‌های خود را پنهان کنیم."
همین منتقد همچنین معتقد است  که عکس‌های واقعی  از  دوران رکود اقتصادی آمریکا( که فون تریر به سبب بسته بودن فضای دوران رکود اقتصادی  و ویژگی های خاصش انتخاب کرده) و در تیتراژ پایان فیلم دیده می شود، چهره ای دیگر از آمریکا را نشان می دهد که به شدت  متفاوت از چهره قدرت و موفقیت اوست.
انتقاد‌های بی شمار از فرم فیلم و میزان تاثیر گذاری آن بر مخاطب شده است که فون تریر پاره ای را پاسخ گفته است ؛ در این باب فون تریر در دفاع  از فضای مجازی، بسته و تاریک فیلم  می گوید که با این تمهیدات  تمرکز ببینده از فرعیات به اصل ماجرا معطوف می شود. عده دیگری مثل منتقد آبزرور به "مونو کنتراستی" فیلم ایراد گرفته‌اند که به نظر نویسنده این یادداشت می تواند به سبب نپذیرفتن ایده فیلم باشد  و نه مشکلات نورپردازی. در فیلم بازِی‌های بصری تاثیر گذاری با نور انجام می شود مثل لحظه زیبای کنار کشیدن پرده توسط گریس و چهره  رنگ آمیزی شده او با نور سواحل شرقی! در زمینه سیاه (قابل توجه از نظردیدگاه  سیاسی) و یا تغییر فصل‌ها و فضا با تغییر نور و شرایط گریس در مکان جدید یا انعکاس شعله های  آتش به هنگام مجازات در جهنم خود ساخته  داگویل و .... و یا برف زود هنگامی که نشانه و نمادی از پایان ماجرای داگویل است و سطح استودیو را فرش می کند و یا ماهتاب که لحظه‌ای داگویل و حقیقتش را مکشوف می کند(به مثابه یک روشنگر)...حرکت‌های دوربین هم در این فیلم ویژه و جالب است و در خدمت فیلم است.چرخش بسیار ناگهانی  دوربین از چهره ای به چهره دیگر و یا زاویه ای به زاویه دیگر، که برای سرعت بخشیدن به ریتم فیلم و همچنین القای تحولات و هیجاناتی که در فیلم اتفاق می افتد، انجام می شود.
شخصیت های داگویل اگرچه محدود، نمادهای تیپ‌های انسانی اجتماع بشری اند. مارتا نمادی از کلیسا است.تام نمادی از روشنفکری، ادیسون طبقه ثروتمند و ....نام افراد آن‌چنان که پیشتر اشاره شد اشاراتی غیر مستقیم و حتی مستقیم هستند. نام سگ  چاک و یا فرزندانش که اسامی الهه های  یونانی و بعضا خونخواران تاریخ مثل آشیل است.
فون تریر در پاسخ به کسانی که به  این موضوع  که او   آمریکا راندیده و درباره آن قضاوت کرده ایراد گرفته اند، می گوید که آمریکایی ها باید خوشحال باشند که کسی نگاهش را درباره آنها بیان می کند چنانچه اگرغریبه‌ای  نگاهش را درباره دانمارک به تصویر بکشد، دیدنی خواهد بود و این که آمریکا خود درباره همه دنیا فیلم می سازد مثل فیلم "کازابلانکا" که شاید  هرگز آن را ندیده باشد. فون تریر بی پروا گفته که این فیلم سر آغازی برای فیلم های بعدی او با این نگاه سیاسی است و او از این موضوع ابایی ندارد.
داگویل و انسانیت
اگرچه داگویل به دلایل ذکر شده، جهان بینی دینی و سیاسی فیلمساز را در بر دارد اما به دلایلی نگاهی بشری و انسان دوستانه دارد که فراتر از مذهب مسیحیت و یا جامعه آمریکاست. این که اتفاقات فیلم در زمان رکود اقتصادی و در کوههای کلرادو رخ می دهد و پرچم آمریکا و سرود آمریکا آمریکا که در چهارم جولای خوانده می شود و جورج تاون نزدیکترین شهر به داگویل است و ...... بی شک مستقیما به آمریکا اشاره دارد  اما، گریس انسانی  است که نیاز به حمایت و دوستی و همدلی و انسانیت دارد که از آن محروم است و هرچه تلاش می کند  از آن دورتر می شود.فرار به داگویل به سبب چالش های انسانی و نپذیرفتن ایده‌های گانگستری است؛گریس به دنبال انسان‌تر شدن است و آرمانگرایی او در همان لحظات اول که خود را برای دزدیدن استخوان سگ ملامت می کند آشکار می شود و یا زمانی که وصال تام را فقط در زمان آزادی می خواهد و نه اسارت.در اپیزود چهار وقتی اهالی داگویل به هنگام رای گیری برای او هر کدام تحفه ای گذاشته‌اند حس انسانی دوستی آدم را قلقلک می دهد؛ روایتگر ازدستاورد دوستی در قبال ارائه خدمات و بخشش  سخن می گوید که خیلی زود  در اپیزودی که داگویل دندان‌های تیزش را نشان می دهد رنگ می بازد؛  عشقی که تام می تواند به گریس ببخشد نیز  به هنگاه تجاوز چاک  به گریس رنگ می بازد. تجاوز به گریس  هرگز  واکنشی انسانی را در تام بر نمی انگیزاند. دوستی این آدم‌ها مانند  عشقشان آبکی است  و اساسا آیا دوستی و عشق وجود دارد؟
این نگاه انسانی و پرسشگر از این جهت که داگویل نماد جامعه ای انسانی است که حیوانی عمل می کند قابل توجه و ذکر است.
موسی سگ چاک  یعنی تنها حیوان داگویل ،تنها سزاوار بخشش این جامعه انسانی است چون ناراحتی و تیزدندانی اش به سبب این بوده که گریس غذایش را دزدیده و نامانند دیگران، زیاده‌خواه، استثمارگر و وحشی نبوده و چیزی جز به غیر از حق خویش طلب نکرده است.
شیوه تجاوز حیوانی به گریس که با گذشت زمان حیوانی تر می شود نیز محکوم کننده اسراف انسان  از طبیعت انسانی و زیاده ‌خواهی او در امیال است. داگویل محیطی است که در آن  مراتب انسانی به شدت افول کرده و لاجرم محکوم به نابودی  و فنا است.
به نظر نویسنده این یادداشت، داگویل با وجود اطناب نسبی  در روایت و ریتمی که گاهی کند به نظر می رسد ،مخاطب را متعمدا به جایی می برد که از مجازات و انتقام از اهالی داگویل ناراحت نمی شود. بخشش و عفو این موجودات آنقدر غیر قابل پذیرش است که اگر فیلم به شکلی دیگر تمام می شد، قطعا ببینده را آزار می داد.

ین که تام تنها کسی است که گریس شخصا او را اعدام می کند هم آزار دهنده نیست. تام تزویر بیشتری نسبت به همه داشته، از در عشق درآمده اما دروغ و جنایت و ضعف او از همه بیشتر است و چون از در مصلحی در آمده که ادعای راهنمایی دیگران را دارد اما به شیوه مفسدان و رندان  عمل کرده، مجازاتش شدیدتر است. او نه تنها  مجازات دیگران را می بیند بلکه شخصا تقاص پس می دهد. این موجود به ظاهر قوی از همه ضعیف تر و پست تر است و این که گریس ضعف نفس اورا دریافته  او را عاصی و عصبانی‌ کرده است  ...افراد داگویل در اپیزود آخرین به جای قضاوت درباره خود  و  آن چه با گریس کرده اند به دنبال دفاع از خود هستند از این رو با آن ها اتمام حجت شده، این جا حتی یک نفر نیست که به حق رای بدهد. خوبی این آدمهای خوب به شدت  مخدوش و نسبی است و مانند شاهکار کوبریک، "چشمان کاملاباز  بسته" بر خلاف و حتی متضاد با آن چه می نمایند، هستند. "ورا "مادری فداکار، رقیق القلب و حساس به نظر می رسد اما سنگدلی‌اش تا حدی است که هنگام شکستن‌ها "ثمره‌های" گریس، شیوه‌ای غیر انسانی بر می گزیند(هفت مجسمه گریس که سمبل رابطه او با شهر هم هست و تعداد فرزندان ورا هم  به همین تعداد است).. تام ، بن ، مککوی و بقیه نیز این چنیند. آن ها مانند یهودا پیش از آن که زنگ صبح نواخته شده باشد، سه بار گریس را تکفیر کرده اند.
مسئله عفو مجرمان امروزه از مسائل مهم جنجال برانگیز  در غرب است که همواره ملهم بسیاری از فیلمسازان بوده است. اعدام در بسیاری از ایالات آمریکا و اروپا ممنوع است. بسیاری از قاتلان زنجیره ای در سراسر دنیا حتی آن هایی که از نظر روانی رای به سلامتی نسبی شان داده می شود، هرگز مجازات نمی شوند. روشنفکری هم از مسائل روز جهان است. مصلحان فاسد، ادیبان سوداگری که مانند فیلم قابل ذکر" کاپوتی" انسان ها را فقط به شکل سوژه می نگرند. یا سیاست و اعمال سیاست از طرف جوامعی که به شدت سیاست زدایی شده اند و یا شعور سیاسی ندارند ، در حالی که خود  با مشکلات و ضعف‌های اساسی دست به گریبانند ، اما جلودار جوامع دیگرند و برای دیگران تصمیم می گیرند .

داگویل با حداقل فضا و استفاده بی نظیر از فرم، نجوای گفت و گوها، موسیقی و البته هنرپیشگان قابل(مخصوصا نیکول کیدمن باشکوه در نقش گریس)   این مضامین  و این سوالات را و پاسخ خودش را مطرح می کند.به چالش کشیدن آموزه های دینی میلیون‌ها مسیحی همچنین هجو جامعه و مردم آمریکا بی شک جسارت قابل تاملی است.  جزییات دقیق   فیلم و پیام آن بر فانتزی  و مجازی بودن فضای قیلم می چربد و  ببینده گاهی  آن فضا را  اگرچه بسیار رو و تئاتری  است،  فراموش می کند و سرانجام این که  این  فیلم، مانند تمام فیلم های ارزشمند سینما، آدم را به فکر وا می دارد.

گریس کیست؟
من یا شما ممکن است خود گریس باشیم یا گریس را در اطرافمان دیده باشیم؟


گریس یک انسان ضعیف است . انسان مهربانی که نمی خواهد آزاری به کسی برساند می خواهد در حق همه خوبی کند و در برابر آزاری که به او می رسانند توان برخورد ندارد.
علامه طباطبایی معتقد که مهمترین اصل زندگی انسانها استخدامه انسانها همواره بدنبال استخدام یکدیگر هستند.
نیچه معتقد ماهر گزنباید منکر نظام برده داری بشیم.

جان راجز سرل معتقد ما همه چیز رو بواسطه کارکردی که برای ما داره می شناسیم.

گفته شده که این فیلم در مورد جامعه آمریکاست اما من معتقدم این فیلم بر همه جوامع منطبق است. این فیلم  می تونه روابط جامعه ما رو نشون بده البته ما دنبال استثنائات نیستیم ما بدنیال عمومیت هستیم بطور کل در جامعه شناسی ما با اوسط آدمها یعنی آنچه که عمومیت  داره روبه رو هستیم. داگویل در این فیلم  نام شهر کوچکی  محصور در کوهستان است اما در واقع داگویل سمبلی از جامعه بشری است. داگ ویل (شهر سگ) می خواد به ما بگه که  در باطن آدمها خباثتهای عجیبی وجود داره.

گريس (با بازي نيكول كيدمن) كه نماينده موهبت الهي، پاكي و صداقت است به عنوان يك هديه تصادفي به اين جامعه تقديم مي‌شود، اما انسان آزمند و وحشي با او چه مي‌كند؟ آنها خود را و از پي آن صداقت و افتخار بشري را به لجن مي‌كشند گريس دائم خوبي مي‌كند و بدي مي‌بيند. تام سنبل آدمهايي است كه ارزشها را يا مي‌شناسند و يا وانمود مي‌كنند كه مي‌شناسند و در ميدان عمل تهي و پوشالي هستند. عشقي كه بين او و گريس ايجاد شده تلويحاً عشق انسان وارسته به ارزشهاست اما همين انسان وقتي منافع را در خطر مي‌بيند ارزشها را زير پا مي‌گذارد و از روي غريزه عمل مي‌كند. کار این شهر بجایی می رسه که دست آخر گریس تنها سگ رو زنده می گذاره چون آزاری به او ن نرسونده.
این فیلم نقد انسان است. این فیلم بیان همون صفات منفی است که خدا در قرآن از انسان نموده بینید و تامل کنید.
 
فیلم قواعد سینمایی رابهم زده است و به شکلی تئاترگونه ساخته شده است. با فضای تله تئاتر در 9 بخش با یک مقدمه می باشد اما صحنه نمایش از همه اینها قابل تأمل‌تر است. خانه‌های شهر دیوار ندارند، همین‌طور کلیسا و گاراژ و معدن و آسیاب قدیمی و لانه سگ. همین‌طور که خیابان نارون درخت ندارد و مزرعه سبزیجات. و همه اینها با خطوط گچی و نوشته‌هایی بر سطح صحنه مشخص گردیده‌اند. (و این نما می تواند به شما این را نشان دهد.)


این شهر دیوارنداره همه چیز مشخصه و آدمها وانمود می کنند که درها را باز و بسته می کنند این فیلم می خواد همه چیز رو برای ما عیان کنه گویا که ماداریم زندگی این آدمها را از دید خدا می بینیم نه دری و نه دیواری و نه حجابی.این فیلم چند نکته جامعه شناسی رو به ما میگه:

همیشه جامعه رو باید در یک نگاه سه بعدی دید: فرد- جامعه- طبیعت
طبیعت ما آدمها به فرمایش علامه طباطبایی و کلی از جامعه شناسان و فیلسوفان بر اساس استخدام یکدیگراست. و اگر جامعه تشکیل می دهیم و شهروند متمدن می شیم بخاطر نفع ما در این بوده که این استخدام رو قانون مند و با برنامه و بطور متفاوت انجام بدیم. در واقع اصل اجتماع تعدیل کننده اصل استخدام است. و ظهور پیامبران در این عالم هم برای کنترل این خصلت بوده است.
خیلی از ما ها دوروبرمون آب نیست و الا شناگر خوبی هستیم.
اگر خیلی عامیانه بگیم انسانها بی جنبه هستند و به قول قرآن (کفورا) پس برای زندگی در اجتماع باید مکانیزمهایی باشه . باید قدرت و قانون بالای سر همه باشه و الا میشه سگستان.
در ارتباطات بین فردی باید مکانیزمهایی رو رعایت کنیم. (هر چند عشق و محبت گاهی نمیگذاره) باید بتونیم برخلاف گریس اعتراض کنیم محکوم کنیم و انسانها رو در شرایطی بگذاریم که حقوق ما رو رعایت کنند. هر فرد فرهیخته و متمدنی در برخورد با کسی که مستخدمانه در برابر او فرمان می بره به طبیعتش بر می گرده . بنابراین ما باید همیشه سیاستهای کنترلی برای آدمهای اطرافمون داشته باشیم.
شما حتما با زن و شوهر هایی برخورد کردید که یکدوم به نفع اون یکی کلی عقب نشسته و طرف دوم داره از این وضعیت حسابی حال می کنه . شاید در میان نزدیکانتون کسانی هستند که در موقعیتهای مختلف و برنامه های خانوادگی بیشترین زحمت رو می کشند و دیگران به جای اینکه بنوعی جبران کنند بیشترین کار و به اینها واگذار می کنند.
شاید اگر طبیعت انسان را بشناسیم او نموقع خوب می فهمیم که باید در جامعه فرمانده- قانون و مجریان قانون وجود داشته باشه و باید یادبگیرم گریس نباشیم چون دست آخر تبدیل به یک انسان افراطی و خشونت گر میشیم و کمر به قتل همه آدمها می دیم ( واینجوریه که آدمهایی رو می بینید که ذهنشون پر از بدبینی و کینه است. آنها در ذهنشون همه رو کشتند.)


منابع :
ویکی پدیا
وبلاگ myfilm
وبلاگ filmsociology
rottentomatoes

IMDB
کاری از گروه نقد فارسی
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

mira

 • میرا
 • بازوی نارانان | آلانان
 • بابا حرفه ای
 • ***
 • امتیاز: +174/-3
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 950
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : فیلمهای زیبا به سلیقه من ....
« پاسخ #36 : 22 آوریل 2011، 08:43:31 pm »

( واینجوریه که آدمهایی رو می بینید که ذهنشون پر از بدبینی و کینه است. آنها در ذهنشون همه رو کشتند.)
تشکر....عالی بود
تو نتیجه گیری چند نکته ارزشمند برام بود..بله به همون زبان عامیانه ، انسانها بی جنبه هستند ..پیامبرانی هم که آمدند قوانین اجتماعی وضع کردند که بعدها به غلط جزئی از دین شد...
رعایت کردن مکانیزمهای ارتباط فردی که من از اون به عنوان تکنیک نام می بردم ولی به نظرم مکانیزم کلمه درستیه
شناخت طبیعت انسان..که من براش خیلی ارزش فائلم...شاید و حتما افرادی هستند که قوانین را می دونند ولی توان مقابله ندارند...خوب شاید این از جهل مرکب بهتر باشه....
در پایان..از فیلم خیلی لذت بردم....و باعث شد با این که مدتهاست سعی می کنم کمتر قضاوت کنم ، قضاوتهامو باز هم کمتر کنم....هنوز هم گاهی فکر می کنم من که در روزهای بارونی حتی حشره هایی رو که خیس شدند و نمی تونند پرواز کنند رو می گیرم و جای امنی می زارم آیا واقعا می تونم کار گریس رو انجام بدم ؟


خارج شده است

ایلیاEiliya

 • بابا حرفه ای
 • ****
 • امتیاز: +137/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 785
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : فیلمهای زیبا به سلیقه من ....
« پاسخ #37 : 30 آوریل 2011، 03:30:39 pm »

مونیکا بلوچی قرار است در فیلم بعدی «بهمن قبادی» به نام « Rhinos Season» بازی کند. فیلم قبلی بهمن قبادی «کسی از گربه های ایرانی خبر ندارد» نام داشت.

مونیکا بلوچی این فیلم را فیلمی سیاسی دانست که به جنگ در عراق می پردازد. ظاهرا فیلم داستان عاشقانه ای نیز دارد و او در نقش زنی ایرانی ظاهر می شود.


فیلمبرداری فیلم چند ماهی است که در ترکیه آغاز شده است.
خارج شده است
هي فلاني مي داني ؟ مي گويند رسم زندگي چنين است...

مي آيند.... مي مانند.... عادت مي دهند.... ومي روند.

وتو در خود مي ماني و تو تنها مي ماني

راستي نگفتي رسم تونيز چنين است؟.... مثل همه فلاني ها....؟

ایلیاEiliya

 • بابا حرفه ای
 • ****
 • امتیاز: +137/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 785
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...

"شان پن" این بازیگر مطرح سینمای جهانی، 10 روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری سال 1384 به ایران آمده بود. این هم 2 عکس جداگانه از بهرام رادان و هدیه تهرانی در کنار شان پن.   
 
خارج شده است
هي فلاني مي داني ؟ مي گويند رسم زندگي چنين است...

مي آيند.... مي مانند.... عادت مي دهند.... ومي روند.

وتو در خود مي ماني و تو تنها مي ماني

راستي نگفتي رسم تونيز چنين است؟.... مثل همه فلاني ها....؟

ایلیاEiliya

 • بابا حرفه ای
 • ****
 • امتیاز: +137/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 785
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...

تصاویری دیدنی از فرش قرمز هالیوود در دهه 70!
تصاویری دیدنی از فرش قرمز هالیوود در دهه 70!
شاید در این عکس ها زرق و برق ‌های امروزی را نبینیم ولی در آن زمان نیز فرض قرمز اهمیت خودش را داشته است. البته آن زمان آرایش های خیلی زیاد و جراحی پلاستیک خیلی باب نبود و مراسم....
ستارگانی که همیشه روی صحنه می‌درخشند، ستارگان محبوب نسل‌های قبلی و حتی نسل جدید. ما همیشه یک جک نیکلسون افسانه ای را در ذهنمان داریم، او یک افسانه بود و هنوز هم هست، اما الان دیگر مثل قبل جوان نیست. اما برای ما جالب است که بدانیم او و دیگر بازیگران مشهور قبلا چه شکلی بودند و چگونه در مراسم مهم ظاهر می‌شدند. شاید در این عکس ها زرق و برق ‌های امروزی را نبینیم ولی در آن زمان نیز فرش قرمز اهمیت خودش را داشته است. البته آن زمان آرایش های خیلی غلیظ و جراحی پلاستیک زیاد باب نبود و مراسم ساده تر و راحت تر برگزار می‌شد. شاید این عکس های سیاه و سفید حتی از عکس های رنگی امروزی زیباتر باشند.
                                                      
خارج شده است
هي فلاني مي داني ؟ مي گويند رسم زندگي چنين است...

مي آيند.... مي مانند.... عادت مي دهند.... ومي روند.

وتو در خود مي ماني و تو تنها مي ماني

راستي نگفتي رسم تونيز چنين است؟.... مثل همه فلاني ها....؟

ایلیاEiliya

 • بابا حرفه ای
 • ****
 • امتیاز: +137/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 785
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
فیلمهای قاتل
« پاسخ #40 : 09 مه 2011، 05:44:11 am »

  16 سناریو تکراری در فیلم‌های ترسناک +عکس
قاتل در فیلم‌های ترسناک همیشه شخصیت و وجودی فرا زمینی دارد. او دارای صورتی بسیار ترسناک است و همین طور دارای قدرت فوق العاده ای می‌باشد به طوری که هر چقدر او را کتک بزنید یا...
    فیلم‌های ترسناک همیشه دارای یک سری حرکات، صحنه‌های و جاذبه‌های تکراری برای ترساندن مخاطب دارند اما آیا از آنها اطلاعی دارید ؟ 
1-همیشه قاتل یا شخصیت ترسناک فیلم پشت سر هنرپیشه می‌باشد:
 
فیلم ترسناک
    همیشه در فیلم‌های ترسناک قاتل پشت سر مقتول حضور پیدا می‌کند و او را می‌ترساند بدون اینکه مقتول صورت این فرد را ببیند اما همیشه احساس می‌کند که شخصی پشت سر او است و یا اینکه در تعقیب اوست.
در این لحظات همیشه تپش قلب مقتول بالا می‌رود و جیغ می‌زند و از صحنه فرار می‌کند یا اینکه قاتل بالاخره او را در چنگال خود اسیر می‌کند. 
2. قاتل همیشه شخصی عجیب است:     فیلم ترسناک  قاتل در فیلم‌های ترسناک همیشه شخصیت و وجودی فرا زمینی دارد. او دارای صورتی بسیار ترسناک است و همین طور دارای قدرت فوق العاده ای می‌باشد به طوری که هر چقدر او را کتک بزنید یا به او گلوله شلیک کنید نیز در او اثری نمی‌کند و همیشه از خانواده یا گروه شما هستند که می‌میرند نه قاتل. 
3. همیشه گروهی دوستانه، یا یک خانواده حضور دارند:       در فیلم‌های ترسناک، همیشه گروهی دوستانه متشکل از دختران و پسران جوان یا یک خانواده حضور دارند که در جریان داستان یک یا چند نفر از این اعضا کم کم از گروه حذف می‌شوند و در نهایت همیشه یک یا دو نفر زنده می‌مانند و بر قاتل فائق می‌آیند. 
4. یک خانه مخروبه و قدیمی‌:       گروه در این ژانر فیلم در یک خانه قدیمی ‌و مخروبه ساکن می‌شوند. خانه ای که از شهر کاملا دور و در محوطه بیرون شهری است در یک جزیره، جنگل یا یک شهر دور افتاده. 
5. خونریزی‌های بیش از حد و باور نکردنی وجود دارد:      در این فیلم‌ها شخصیت اصلی داستان یا یکی از هنرپیشه‌ها با وجود خونریزی شدیدی که دارد اما تا آخر فیلم همچنان زنده است و به زندگی خود ادامه می‌دهد. خون این شخصیت‌های همیشه به در و دیوار می‌ریزد و با این جنبه‌های فیلم شخصیت روانی تماشاچیان را هدف می‌گیرد. 
6. زیباترین دختر گروه تنها در برابر قاتل:       زیباترین دختر گروه در برابر قاتل قرار می‌گیرد اما قاتل موفق به قتل او نمی‌شود و او در ابتدا می‌گریزد یا کسی به کمک او می‌آید و قاتل موفق به قتل نمی‌شود.    7. قاتل، هنرپیشه‌های فیلم را عذاب می‌دهد:       قاتل، هنگامی‌ که شخصیت اصلی فیلم را به دام می‌اندازد، او را مورد شکنجه بسیار قرار می‌دهد. به طرز باورنکردنی جنون دارد و از جیغ و فریاد سایرین خوشحال می‌شود. 
8. صمیمی‌ترین دوست هنرپیشه فیلم قاتل است:       معمولا کسی که به او خیلی نزدیک هستید مانند صمیمی‌ترین دوستتان یا اینکه پدر یا مادر خانواده قاتل می‌باشد. شخصی که بسیار در نظر شخصیت اصلی داستان محبوب است.
  9. مقتول داستان همیشه با سلاحی آماده است:       کسی که در داستان مورد حمله یا ضرب و شتم قرار می‌گیرد همیشه با یک سلاح سرد، سلاحی که به نسبت سلاح قاتل ضعیف‌تر است به او حمله ور می‌شود.
  10. وجود عشق در داستان:       همیشه در جریان داستان، دو نفر که عاشق هم هستند به خاطر دیگری تمایل به فداکاری دارند. اگر قرار باشد یکی از آن دو کشته شوند همیشه این مرد یا پسر داستان است که مایل به فداکاری و نجات جان همسر خود است. 
11. راه فرار بسیار سخت است:       اگر شخصیت‌های داستان بخواهند فرار کنند باید از گذرگاه‌ها، پشت بام، زیر زمین یا پارکینگ که خود این فضاها ترس را انتقال می‌دهند عبور کنند.
  12. بچه‌های نورمالی در داستان وجود ندارند       در فیلم‌های ترسناک بسیار دیده می‌شود که فرزند خانواده اقدام به کشتن سایرین می‌کند. اصولا شکل،رفتار، چیزهایی که غیر عادی هستند ترس و ارعاب را برای مخاطبین ایجاد می‌کنند. 
13. معمولا یک کلمه یا راز وجود دارد:       در این فیلم‌ها برای اینکه به هویت اصلی قاتل یا قاتلین پی ببرید یک کد، رمز یا یک ابهامی‌ وجود دارد که شما باید آن را کشف کنید تا بتوانید به قاتل برسید. 
14. وجود یک حیوان در داستان:       همیشه در ژانر فیلم‌های ترسناک یک گربه یا حیوان دیگری حضر دارد که با حضور ناگهانی یا ایجاد صدا باعث ترس بازیگران می‌شود. 
15. کشف جسد یا اجساد:      در جریان این فیلم‌ها، جسدهایی که مخفی شده بودند ناگهان هویدا می‌شوند و ترس چند برابری را به تماشاچی القا می‌کنند.
  16. پلیس همیشه دیر می‌رسد:       پلیس زمانی در صحنه حضور پیدا می‌کند که کار از کار گذشته و تمام شخصیت‌های داستان کشته شده اند و فقط برای جمع آوری اجساد و اعزام آمبولانس می‌رسند.
خارج شده است
هي فلاني مي داني ؟ مي گويند رسم زندگي چنين است...

مي آيند.... مي مانند.... عادت مي دهند.... ومي روند.

وتو در خود مي ماني و تو تنها مي ماني

راستي نگفتي رسم تونيز چنين است؟.... مثل همه فلاني ها....؟

ایلیاEiliya

 • بابا حرفه ای
 • ****
 • امتیاز: +137/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 785
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...

گزارشی   از فرش قرمز فیلم «جرم» مسعود كيميايي 
   سايت "سينماي ما"    پنجمين مراسم فرش قرمز سينماي ايران را به افتخار فيلم «جرم» و مسعود كيميايي   برگزار كرد. اين برنامه شنبه 7 خرداد از ساعت 7.30 تا 10.30 با اسپانسري انحصاري   شركت فرسان قشم نماينده انحصاري محصولات خانگي ميديادر سينمافلسطين برپا شد و پس از   آن فيلم «جرم» با نسخه دوبله براي حاضران نمايش داده شد.
 
پولاد كيميايي، حامد   بهداد، داريوش ارجمند، لعيا زنگنه، شبنم درويش، كيانوش گرامي و اكبر معززي   (بازيگران)، خسرو خسروشاهي، منوچهر اسماعيلي، چنگيز جليلوند (دوبلور)، تورج منصوري   (مدير فيلمبرداري) ، كارن همايون‌فر (آهنگساز)، تينا پاكروان (مجري طرح و مدير   توليد)، محمد داوري (سرمايه گذار)، محمدعلي جناب (دستيار كارگردان و برنامه ريز) و   سارا حمزه (منشي صحنه) از عوامل پشت دوربين «جرم» و مسعود كيميايي در اين برنامه   روي صحنه رفتند و به ابراز احساسات مردم پاسخ دادند.

خارج شده است
هي فلاني مي داني ؟ مي گويند رسم زندگي چنين است...

مي آيند.... مي مانند.... عادت مي دهند.... ومي روند.

وتو در خود مي ماني و تو تنها مي ماني

راستي نگفتي رسم تونيز چنين است؟.... مثل همه فلاني ها....؟

mira

 • میرا
 • بازوی نارانان | آلانان
 • بابا حرفه ای
 • ***
 • امتیاز: +174/-3
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 950
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : فیلمهای زیبا به سلیقه من ....
« پاسخ #42 : 04 ژوئن 2011، 09:16:37 pm »

فیلم قوی سیاه  BLACK SWAN ) ) با بازی بی نظیر ، شگفت انگیز ، فوق العاده ناتالی پورتمن ، فیلمی بود که دیروز دیدم . حقیقتش نمی دونم بیشتر شیفته بازی پورتمن شدم یا داستان فیلم و یا هر دو
فیلمی که در واقع هیچگاه در طول تماشا کردنش نمی تونید به واقعی بودن صحنه ای که دیدید مطمئن باشید هر زمان که مطمئن بودم به تصویری که دیدم باز هم ادامه فیلم به من ثابت کرد اشتباه کردم..و به چیزهایی که می بینم اعتماد نکنم
توضیح بیشتر نمی دم تا خودتون فیلم رو ببینید... ( شاید هم دیدید )فقط اینکه آخر فیلم رو دوست نداشتم اینکه اگر نتونی خودتو تطبیق بدی باید این عاقبت رو داشته باشی و یا اینکه در جدال بین خیر و شر، نتیجه مرگ سیاهیست و با چنین بهایی برای سپیدی ...
ببینید....قشنگه...
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 35,893
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 35,893
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : فیلمهای زیبا به سلیقه من ....
« پاسخ #44 : 30 سپتامبر 2019، 04:47:57 am »

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.ruultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
خارج شده است
 

این صفحه در 0.16 ثانیه 26 نمایش داده شد.