انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

وقتی که فکر می کنی که به تو چطور می گذرد ، تو واقعا در کثافت غرق شده است
قانون #62ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: مشارکت ، چرا ، چگونه و به چه علت ؟  (دفعات بازدید: 2321 بار)

رضا - بیل

 • رضا - اینترنت
 • نمایندگان انجمن ها
 • کاندیدای خدمت در تالار
 • ******
 • امتیاز: +374/-13
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 3,690
 • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
  • الکلی ها و معتادان گمنام
مشارکت ، چرا ، چگونه و به چه علت ؟
« : 04 سپتامبر 2010، 05:11:54 pm »

اوائل ورود به جلسه  بود که فکر می کردم یک سری از کارهایی که این برنامه توصیه می کند بی نیازی است و اصلا می توان از آنها به راحتی گذشت و درباره آنان هیچ منطقی هم وجود ندارد .
بهد از مدتها تحقیق فهمیدم که این برنامه چیزی را توصیه نمی کند ، مگر اینکه برای آن دلیلی وجو داشته باشد ...
.
ولی به راستی دلیل آن چیست ؟
چه دلیل قاطعی برای آن وجود دارد که این برنامه اینقدر بروی آن اصرار دارد  و بیشتر توجه خود را بروی این قسمت برنامه متمرکز کرده است ؟
.
بعد از مطالعه در این باره و گرفتن تجربه های فراوان متوجه چند چیز شدم که آنقدر این کار برایمان مهم است که حتی اگر لازم باشد باید در هر جلسه رسمی دوازده قدمی برای این قسمت تایم بخصوصی اختصاص داده شود ، هر چند اندک.
.
بهر حال چند تا از دلایل آن این ها است که بعدا متن کامل اونو اینجا میذارم.
.
1)- ما بیماران دوازده قدمی ، افرادی به شدت منزوی و دور از اجتماعی هستیم و برای آشتی کردن با محیط پیرامون خود باید بتوانیم ارتباط کلامی و گفتاری را با اطرافمان شروع کنیم که این اولین قدم است برای آشتی کردن با محیط پیرامون یک معتاد منزوی
.
2)- ما بیماران دوازده قدمی بخاطر اینکه تفکرات ما همیشه جلوتر از اعمال و عملکردمان است و این خود موجب دور افتادن از اجتماع به دلیل اینکه قضاوت و پیش داوری انجام می دهیم گردیده است . خود این مشارکت کردن باعث می شود که ما بتوانیم قضاوت و پیش داوری را به کناری بگذاریم و بتوانیم با اجتماعمان ارتباط برقرار کنیم.
.
3)- به دلیل پیشروی اعمالمان و تفکراتمان ما مجبوریم به نوعی آنها را با هم هماهنگ نمائیم که یکی از بهترین و ساده ترین روشها آن همین موضوع است ...
.
4)- به علت اینکه اشکالات ما برایمان واضح و آشکار نیست " به علت درون نگری های خاص معتاد گونه " این عمل باعث باز شدن دریچه افکار ان می شود و اشتباهات خودمان را در کلاممان پیدا می کنیم .
.
5)- از دیگران مدد و یاری می گیریم که این خود باعث به گردش درآمدن خون بهبودی و اعتماد از اینکه ما تماما مثل هم هستیم و احساس جدایی و تفرقه نکنیم .
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

رضا - بیل

 • رضا - اینترنت
 • نمایندگان انجمن ها
 • کاندیدای خدمت در تالار
 • ******
 • امتیاز: +374/-13
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 3,690
 • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
  • الکلی ها و معتادان گمنام
پاسخ : مشارکت ، چرا ، چگونه و به چه علت ؟
« پاسخ #1 : 04 سپتامبر 2010، 05:12:24 pm »

اگر می‌خواهید بیمار نشوید، احساس تان را بیان کنید
.
سرکوب کردن احساسات و هیجانات سبب ابتلا به بیماری‌هایی مانندورم معده ، زخم معده ، کمردرد و درد ستون فقرات می‌شوند. سرکوبی احساسات با گذشت زمان گاهی می‌تواند به سرطان هم منجر شود. بنابراین گفتگو، صحبت کردن و … وسیله درمانی قدرتمندی هستند.
-تصمیم‌ قطعی بگیرید
افراد دودل و مردد به دلهره و اضطراب دچار می شوند.
دو دلی و تردید سبب می‌شود که مشکلات و نگرانی‌های شما روی هم انباشته گردند. تاریخ انسان بر اساس تصمیم‌گیری‌ها ساخته شده است.
تصمیم‌گیری به معنی چشم‌پوشی آگاهانه از برخی مزایا و ارزش‌ها برای به دست آوردن برخی دیگر است.
افرادی که مدام مردد هستند بیشتر در معرض بیماری‌های معدی، دردهای عصبی و مشکلات پوستی قرار می گیرند.
- به دنبال راه حل‌ها باشید
افرادی که منفی نگر هستند، مشکلات را بزرگتر می‌کنند و راه حل‌ها را پیدا نمی کنند. این قبیل افراد، غم و غصهو شایعه و بدبینی را ترجیح می‌دهند. روشن کردن یک کبریت بهتر از تاسف خوردن از تاریکی است. زنبور، موجود کوچکی است اما یکی از شیرین‌ترین مواد جهان را تولید می نماید.
ما همانی هستیم که فکر می کنیم. فکرهای منفی سبب تولید انرژی منفی می‌شود که این انرژی ها نیز تبدیل به بیماری می شوند.
-در زندگی اهل تظاهر نباشید
افرادی که واقعیت را پنهان می کنند و تظاهر می‌کنند و همیشه می‌خواهند راحت و خوب و کامل به نظر برسند، در حقیقت بار سنگینی را بر دوش خود قرار می دهند، مانند یک مجسمه برنزی با پایه‌های گِلی.
هیچ چیز برای سلامتی بدتر از نقاب به چهره گذاستن و زندگی کردن با تظاهر نیست. افراد متظاهر، زرق و برق زیاد و ریشه و مایه کمی دارند و مقصد آن‌ها داروخانه، بیمارستان و درد خواهد بود.
- واقعیت‌ها را بپذیرید
عدم پذیرش واقعیت‌ها و نداشتن اعتماد به نفس ، شمارا از خودتان بیگانه می‌کند.
نکته اصلی یک زندگی سالم، یکی بودن و رو راست بودن با خود است. کسانی که این را نمی‌پذیرند، حسود، مقلد، مخرب و رقابت طلب هستند. پذیرفتن انتقادها، کاری عاقلانه و ابزار درمانی خوبی می باشد.
- اعتماد کنید
افرادی که به دیگران اعتماد ندارند نمی‌توانند ارتباط خوبی با دیگران برقرار نمایند و نمی‌توانند رابطه پایدار و عمیقی با دیگران به وجود بیاورند. این قبیل افراد نمی توانند معنی دوستی واقعی را درک کنند. بی‌اعتمادی باعث کاهش ایمان افراد می شود.
- غم را از زندگی خود دور کنید
تفریح ،شوخی، خنده، استراحت، شادی همه سلامتی را به شما برمی‌گردانند و زندگی طولانی‌تری را برایتان به وجود می‌آورند.
افراد شاد می‌توانند محیط زندگی خود را بهبود بخشند. شوخ‌طبعی شما را از دست بیماری ها نجات می دهد. شاد بودن، هم سلامتی و هم درمان است.
هنر تندرست ماندن
اثری از: دکتر دراتسیو وارل
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

lyd0f8blr

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +2/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 251
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • vwx019

open three because the situation forced
< p > to supervise the implementation, Jiahe County requirement each unit filing County Commission for Discipline Inspection and report for the record to the content of the publicity, the County Commission for Discipline Inspection of the joint financial and auditing departments to carry out special inspection, special audit, special accountability, and the provisions of every half a year per capita three consumption ranks top 5 unit main responsible person to the county government executive will make a statement. In the funds,air max soldes, the three funds into the budget, and refine each index, an indicator of the use of other projects can not be diverted, otherwise the finance will not be reimbursed, if the overall budget, the next budget cut
< p > in fact, two years ago, Jiahe County, Hunan Province have taken the initiative to practice "three consumer disclosure pilot,guess soldes, select 10The department,hogan outlet online, with several forms of public three books" details ", giving workers and people's right of supervision, creating a national county-level government three" account "open the precedent.
< p > for publicity, then regulate the public "details" and pilot units of the three "books" whether in which the public must list the expenses of specific details, such as reception fee to list of public expenditure, poor travel out inspection fees open to individuals, publication fee to each car; in the frequency of publicity for the three consumer spending quarterly publication, special funds for publicity once every six months. The three consumer disclosure form must be by unit leaders signed to open to show responsibility.
 public opinion is sparse or blocking? Financial information is closed or open? In a series of cadre style rectification measures, many officials as "mined" reform, "three consumer disclosure pilot start, Jiahe decided from April 2011 onwards, the government gradually introduced the three consumer disclosure.
 pilot units three a year down a total of
< p > Jiahe County selected health bureau, the Bureau of justice,hogan outlet, the county Party Committee Party school, county of the fifth and the varying degrees, type "10 units of a pilot,hogan outlet, and pilot units of the official reception fee take the form of notification,golden goose scarpe donna, within the unit leadership open; the use of the bus taken to convene the general assembly or in the unit publicity column published in the form of fees, in the units of all the cadres and workers of the public; public funds to study and inspection fee is taken in the county related to the media announced, the county open.
 Jiahe three open reform, is the initiative, but also against the background of the situation forced shadow. Jiahe was a famous petition,scarpe hogan outlet, petition rate in Hunan Province in the forefront of the province. Jiahe County Commission for Discipline Inspection, the style of the cadres' style of luxury 'is the key issue of criticism."
 pilot units of different types of different types of
Jiahe,zapatillas new balance baratas, Hunan, the first pilot to open three 2 year funding down 1 into a public Jiahe, the public has a
< p >, according to the Xinhua news agency Xinhua recently, Premier Li Keqiang, the State Council convened the first conference on clean proposed deepen the publication of "three funds, from the beginning of this year, and gradually realize the governments at or above the county level official received public funds.
Related Articls:
 
 
   The Ministry of public security cracked a large manufacturing and selling fake drugs seized fake fak
 
   Beijing Jin Ji Lu, near Highway 50 - Highway closed due to heavy snow - Snow - closed
 
   
 
 
   All regions, departments and units should draw profound lessons, conscientiously carry out all sectors, particularly in the fire, coal, civil explosive, non coal mines, transportation, dangerous chemicals and other safety inspection, the hazard remediation is not in place to suspend rectification until the closure bans.
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 35,893
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 35,893
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : مشارکت ، چرا ، چگونه و به چه علت ؟
« پاسخ #4 : 30 سپتامبر 2019، 02:20:53 am »

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.ruultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
خارج شده است
 

این صفحه در 0.088 ثانیه 25 نمایش داده شد.