انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

قدرت پشت سر تو عظيم تر از وظيفه مقابل تو است

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: ویار در افسردگان گمنام  (دفعات بازدید: 28571 بار)

hfgh4q5rrr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 216
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • tuv752
College students reading notes
« پاسخ #105 : 07 ژوئن 2016، 08:37:59 am »

< p > Beethoven's life is tragic, is troubled, but why he can still succeed in it? Why normal people to do things, but he can do it? This is the cause of the me thinking. I think that Beethoven's success is because it has a super and the human spirit of perseverance and struggle. In the face of difficulties, he did not fear. This is the secret of his success. In our daily life,nike tn, we encounter difficulties, often think of is to ask the help of others, not to face the difficulties,pandora jewelry outlet, the determination must be resolved. But Beethoven, because cantankerous, no one is willing to make friends with him, so that he was facing difficulties, can single handedly, struggling to meet the challenge. Although very lonely, but learned what others can not learn: as long as the courage to give their own, and then a terrible enemy can be defeated.
< p > "celebrity biography" by the French famous writer Romain & middot; Roland "Beethoven", "Michelangelo biography" and "Leo" composition, they created in the early 20th century,hogan sito ufficiale, no matter at that time is in the later had a wide influence. In this three part biography, romance & middot; Roland is firmly hold the three have in their respective fields of artists have in common, and strive to portray their pursuit of the true, the good and the beautiful and long suffering suffering spiritual course.
< p > Roman & middot; Roland said they "hero", with touching words. Write the full human suffering they struggle with the fate of the lofty courage and overburdened with great feeling. In the early thirty or forty's of the twentieth Century, by the famous translator Fu Lei.
 wrote the book three of the world's people with a great reputation. The first German Composers: Beethoven; another is the Italian genius sculptor: Michelangelo; finally, a Russian writer: Leo Tolstoy.
 in this "celebrity biography" in the most touching me is the story of Beethoven. Beethoven is a musical genius,wholesale mac makeup, his talent has long been his father, unfortunately,cheap pandora jewelry, Beethoven's father is not a competent father. Every day he let Beethoven piano,hogan outlet online, regardless of his mood, a trial of strength training him, and sometimes even the Beethoven and a violin together into a house in locked up and off is a day and use violence to force him to learn music. Beethoven's childhood was very sad, his mother died when he was sixteen years old, his father became a waste of A. Together these misfortunes pressed down on Beethoven's head, and in his heart he carved a deep scar, which led to his temper and eccentric. But Beethoven did not sink, he put all his energy into his love of music career. Because of his talent and hard work,tn pas cher, he soon became famous. When he was intoxicated in music to bring happiness to him, the unfortunate thing happened again: his ears deaf. For a musician, the most important thing is ears,sca goyard pas cher, and like Beethoven, the music for the living of the great musician, but deaf ears, the blow is not acceptable to the ordinary people.
College students reading notes
 college student reading notes
Related Articles:

Brigade co

Four years of University

Student cl

For a start, the doctor let me go to the film, I thought what great event happened, actually let me go to the film, but there is no way, finally to shoot. There outside the room has an iron gate, went in, there is hot, I think it must be in order to prevent heat fled, and go into the room, the doctor let me take off your coat, standing in front of a machine, hands behind his back, suddenly, behind a bright light, a machines constantly close to me, so I startled, thought is to pinch me.
خارج شده است

bh47gsgere

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 274
    • def180
Construction and installation company project manager Job Responsibilities
« پاسخ #106 : 07 ژوئن 2016، 08:15:53 pm »

,hogan outlet
 4 funds for the approval of funds.
< p > 2. Complete the Jianan company issued construction tasks, do a good job in the joint review of the drawings, construction scheme,hogan outlet online, material planning and other preparatory work,basket tn requin, the construction crew reported to the scene forensics,yeezy 350 pas cher, hidden engineering,goyard pas cher, engineering quantity of record checks the signature.
 construction and installation company project manager job responsibilities
Construction and installation company project manager Job Responsibilities
 5 norms of employment system, signed a labor contract, strengthen management,hogan outlet online, to ensure safety in production.
 6 complete other tasks assigned by the leadership.
 3 project implementation project manager responsibility system, each of the engineering data collection,hogan scarpe outlet, collation AC office filing. Economic analysis of the project, self financing.
< p > 1. Accept commissioned by Party A, the project supervision, in accordance with the contract Party of the first part of the requirements of whole process supervision of the construction team of security, quality, schedule, material,nmd running pas cher, found problems in a timely manner and client contact and properly handle.
Related Articles:

Traffic sa

Grade six English Translation Contest

Memorial one two nine college students speech

Collecting and writing information, reflecting the style of the group, is one of the important work of the office. This year, the office of the team led the guidance and the joint efforts of all staff, the depth of the first line of police work, to assist the team leader in-depth research, actively writing articles to do a good job of information. Clearing management, actively complete the tasks assigned by the brigade.
خارج شده است

bcfg5b1ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 157
    • ghi135
The speech contest of teachers' professional ethics
« پاسخ #107 : 07 ژوئن 2016، 09:09:57 pm »

teacher professional ethics speech contest speech
 fruit art teaching idea that children's art is full of childlike,hogan outlet, full of innovation. I apply this concept in the actual teaching,louboutin homme, the requirements of their equal treatment of each child. I compared the children to the seedlings, compared to the new jade, I carefully watered, nurturing, care, Polish them. I know that I am in the sun is the most brilliant career, I take a green road is full of youth. My children should be sincere and selfless love.
The speech contest of teachers' professional ethics
 I am an art teacher,scarpe hogan outlet, my life is in the classroom, my life is in the student. Although the classroom keep the nest is their own,scarpe hogan outlet, it is flying the hope, although the chalk shed tears, it draw a rainbow. I will use my hard work in the future, the ordinary days, so that the children's lives will be more brilliant flowers, beautiful. Well, after many years, when I look back,montre guess pas cher, I can proudly say: "no"
 distinguished leadership, dear colleagues, everyone is good! My name is Zhang Yan, today my topic is: my dedication.
< p > "high school teacher, the body is fan", young we accept the numerous challenges and impact today network era has been deeply integrated into the people's lives, gives new meaning to the education,golden goose saldi, "education" has not been able to simply understanding to impart knowledge, but to teach today to tomorrow. We can cultivate children willing to explore interest, independent thinking of practical ability and creative passion, and strive to cultivate and is full of vitality of the next generation, we used their knowledge, morals, wisdom to nurture them. Youth and sweat to hold up tomorrow's star.
< p > to review previous fruit art business in the early period of time there is laughter and tears, when the fruit is far from the scale of today, only three classrooms, three or four teachers. We have firm belief,jordan pas cher, in Guo teachers and Du teacher led through the unremitting efforts of all employees experienced these years of ups and downs, finally won the parents and children of our identity, the social from all walks of life to our affirmation. In terms of learning environment, teaching quality and social reputation, such as the fruit of art in the local industry's premier, far ahead. A teacher growing up together as with fruit art from the bottom of my heart and pride. But must not be complacent. I want to continue to learn new knowledge, to supplement the energy, and colleagues with the progress and make Guoguo art will never become a goal to catch up with and surpass the others.
 people with countless beautiful words to describe the beautiful youth. Indeed, youth is full of ideals and beliefs; full of passion and hope. I often think, beautiful youth in the end what is it? When I face a group of lovely children, I see light suddenly, the original youth is a kind of responsibility. Youth is a kind of happiness, happiness is that I and the children together, it makes me deeply feel the passion of youth will burst forth in the middle of the children, stirring,spaccio golden goose, sublimation.
Related Articles:

The party's Day Poem

Select the clerk for 15 years in applications

The golden cangue

Collecting and writing information, reflecting the style of the group, is one of the important work of the office. This year, the office of the team led the guidance and the joint efforts of all staff, the depth of the first line of police work, to assist the team leader in-depth research, actively writing articles to do a good job of information. Clearing management, actively complete the tasks assigned by the brigade.
خارج شده است

yvlf37pty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 255
    • def904
Deputy Minister of the Ministry of housing - a week will have a detailed interpr
« پاسخ #108 : 08 ژوئن 2016، 12:24:00 am »

CPPCC National Committee members,hogan outlet, Vice Minister of the Ministry of Railways Peng Kaizhou was in the elevator between the media to intercept, questioning the railway fare and ticket difficult problem.
 recently,ugg pas cher, the national railway freight rate increased by 13%. In response to the outside world or too high voice, Peng Kaizhouping and responded: "the price is approved by the state,scarpe hogan outlet, not the Ministry of Railways
< p > although have already departed, but the media look forward to who was in charge of pollution prevention and reduction of the Vice Minister for public distress haze governance to dispel misunderstanding.
 "everyone's mood I can understand, it should be as soon as possible to achieve the quality of the masses satisfaction." Zhang Lijun said that this is not a simple problem, the atmosphere is much more complex than the control of water. This process can not be accelerated, rely on the common efforts of the people.
< p > 4, the second session of the CPPCC National Committee meeting packet the discussion space, a member of the CPPCC National Committee, environmental protection department vice minister Zhang Lijun, just out of the meeting room, it was media containment in the corner,nike tn soldes, solving the haze weather control schedule.
Deputy Minister of the Ministry of housing: a week will have detailed information on the interpretation of real estate regulation and control of real estate information interpretation
 Qi Ji, while finishing the session information while answering the media serial throw to the problem. "About low-income housing construction last year signed a military order, also completed. This year also signed a military order to ensure timely completion of the construction of low-income housing. For the new State Council regulation and control of the document,nike tn pas cher, there will be a detailed interpretation of the recent information."
 news agency Xinhua: March Beijing 4 CPPCC National Committee members asked the media containment livelihood anxiety
 "what time is it?" During the two sessions? A month or a week?" In repeated questioning by the media, blocking answer Qi Ji door: "there will be a week."
< p > on the price control problem, Qi Ji, a clear statement, live Jianbu the around the house price control targets are not guidance, but the requirement to maintain the basic stability of prices.
 and haze days as hot topic, as well as the recent introduction of the property market in the new state of five in terms of personal houses in terms of the difference between the 20%. Public opinion thinks, the policy will be speculative demand for second-hand housing market produce inhibitory effect, but also may "accidentally" some improve sexual housing needs of property buyers.
 China News Agency reporter Liu Shuangshuang
 "now has the Department to 18 years after the air quality standards? How long do you think it will take to achieve the blue sky and white clouds,hogan outlet?"
 at present, some cities have launched an emergency plan to deal with haze. Zhang Lijun frankly, the emergency is a means of governance haze, not a fundamental means. The basic means is to put pollution control.
 to get the most authoritative interpretation, the panel discussion just concluded, the CPPCC National Committee members, Vice Minister of the Ministry of housing Qi Ji was waiting for a long time reporters around. "How to protect the housing construction",nike tn pas cher, "what is the purpose of the new property market regulation policy?"......
 survey: your current view of the price regulation,scarpe hogan outlet?
Related Articls:

Fuzhou 1 m

Beijing set up conditions not to prosecute minors in the base - Beijing - minors

Harbin Dal

Among them, requiring schools to students to strictly abide by the laws and regulations on road traffic safety, do not chase each other on the road; students under the age of 12, are not allowed to ride a bike on the road; students under the age of 16, are not allowed to ride a electric bicycle on the road.
خارج شده است

bh47gsgere

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 274
    • def180
Internship report _1
« پاسخ #109 : 08 ژوئن 2016، 11:01:35 am »

to 20 days, the school arranged 09 political science and administrative science all students to the organs and units for a period of five days of practice. I spent the five day internship in the water park of Qinhuangdao Development Zone committee. Internship in the neighborhood, perhaps unlike other municipal units in the practice of the students that can come into contact with some of the most talented senior figures, can learn some leadership and management knowledge to them,scarpe hogan outlet, but I do not regret that he was assigned to the neighborhood practice. Instead, I feel very lucky. Personally think that college students start from the grassroots, solid foundation is the most important. In the neighborhood of just five days,guess pas cher, I learned a lot of things in the school, the benefit is quite deep.
< p > is, first of all,hogan outlet, family planning, family planning related to economic and social development, although in recent years the national policy has been relaxed, but due to the gap of economic development level in each district, the specific policy of family planning still exist bigger difference. Through the practice during the reading of the clear water garden community about family planning related documents and related responsible personnel exchanges, I understand that clear water garden community is still practised very strict family planning policy,air max baratas mujer, in addition to individual minority, both husband and wife are only children and remarried side no female of the three sub, in any other case are not allowed a second child, once discovered, according to the proportion of per capita income in different regions is fine, according to calculation, the clear water garden community now fines between 8 to 10 million. Although on the whole,scarpe hogan uomo, water park, community planning policy is very strict, but we are not difficult to see.
 water park, the neighborhood committee is set up in XX, a total of seven members,golden goose outlet, are college diploma. A director of the neighborhood, the affairs of the overall neighborhood; family planning departments, is mainly responsible for the diagnostic investigation of family planning; comprehensive management department, maintaining the stability of community is the main responsibilities; education department, in charge of community spiritual civilization construction; a civil affairs department, mainly responsible for the affairs of social security; wardens one, assist neighborhood management labor and social security matters. Internship period, I feel the most is the family planning, comprehensive management and spiritual civilization construction of the three aspects of the work.
Neighborhood internship report
 neighborhood internship report
 the residents' committee is a grass-roots mass self-government organization of self management,mont blanc pas cher, self education and self service in accordance with the residents' living conditions and the principle of facilitating the residents' self governance. The residents' committee is an important foundation of the people's democratic dictatorship and the urban grass-roots political power, and is also one of the bridges and ties between the party and the government. In China's urban areas, more than 4 million residents through this system directly exercise the power of autonomy and democratic management of economic, cultural and social affairs of the constitution granted by the constitution. Duties, mediation masses contradiction duties,sac goyard pas cher, youth education responsibilities, planning of family responsibilities, on behalf of public security will duties, aging job duties, residents welfare responsibilities, residential health responsibility, the residents group responsibilities is a neighborhood of nine basic duties. Here I will combine the specific circumstances and the Water Park neighborhood during the internship experience carries on the analysis to the three point.
Related Articles:

Open up th

Educationa

Therefore, on a daily basis, teachers should specific, image to the child the day recipes and explain the superficial knowledge of nutrition, through the "see, touch, taste experience, understand the nutritional value of food, children like to eat a variety of food culture, and know things like to eat also should not eat too much, overweight also can affect health.
خارج شده است

idh9bhe4u

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • qrs631
The survey said that over 6 of China's rich have been immigrants or are consider
« پاسخ #110 : 08 ژوئن 2016، 04:20:03 pm »

from the current &gt,hogan rebel outlet;
 said, now Chinese fled the rich reminiscent of the return of Hongkong in 1997 when the Chinese. At that time, the rich people of Hongkong to the United States and Canada, they are in order to make regular trips to the old and new. Reported that the rich Chinese now fled due to other concerns. First, China's economy has cooled significantly, is no longer in the best condition, the real estate market prices began to decline. Second, China's new leadership, led by Xi Jinping, has declared war on corruption, not only the corrupt officials, but also those who have.
 Beijing's attitude towards foreign ethnic Chinese and overseas Chinese is different. Students who study abroad are regarded as "Chinese ambassadors" in China, scholars and engineers are regarded as the source of the latest technology in the West. The number of Chinese students studying in the United States is far higher than those in other countries. The United States Institute of international education statistics show that last year the number of Chinese college students in the United States increased by 21% compared to 2012,hogan outlet, reaching the. In addition, more and more Chinese rich people send their children to foreign countries to accept the general education.
 said, this can not help but think of a meeting with former U.S. President Carter and founder of the Deng Xiaoping China economic miracle. When two people talk about immigration, Deng Xiaoping said with a smile: "if you want me to transport 10 million Chinese people to the United States, then I is very happy."
 reported that,golden goose mid star, despite fears that Chinese immigrants become "the fifth column", but the United States still welcome Chinese rich. According to the National Association of real estate brokers association, from March 2013 to March 2014, the Chinese people in the United States to buy a $22 billion worth of real estate. Today, the number of overseas Chinese is about 48 million.
The survey said that over 6 of Chinese rich people have emigrated or are considering immigration and immigration of Chinese rich
< br / > Reference News Network reported on August 21, foreign media said the Hurun Research Institute survey showed that 64 percent of China's rich (wealth not less than $160 million) has been immigration, is applying for immigration or are considering emigration. Moreover, the rich people's immigration seems to have just begun. Experts believe that the world will usher in the recent invasion of China's rich nine storm".
 Russia,occhiali ray ban outlet, the new news reported in August 20th, China's door open,hogan outlet, almost any Chinese citizens can get a passport and go abroad. According to official statistics, last year, China's entry and exit frontier inspection authorities to check out the immigration officers and men,veste barbour pas cher, but how many of them are not known to the rich. However, judging from the indirect data, intends to change the nationality of the rich There are plenty of people who Chinese. Last year,nmd running homme pas cher, the United States issued a 6895 visa to Chinese citizens under the EB-5 project, to obtain the qualification of the immigrants must invest at least $500 thousand to the United states. The number of Chinese who hold this visa is absolutely "champion"". South Korean immigrants with a huge gap in the second,hogan rebel outlet, they only get 364 EB-5 visa in 2013. Canada stopped a similar project this year, mainly due to the influx of Chinese people.
Related Articls:

scarpe hogan outlet

Suzhou baby girl stolen case continued -11 days after the home mother said long fat - the baby

Shanghai J

Its interpretation, the so-called practice assessment of undergraduate and pilot college, are similar to the Yellow Sea college in Shandong Province, such institutions in the spring college entrance examination for enrollment. According to his understanding, in the past year, the number of such enrollment, generally more than 1/3 of the expected number of recruits.
خارج شده است

gdf8e7nert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 242
    • fgh902
Overhaul work summary 2
« پاسخ #111 : 10 ژوئن 2016، 10:05:25 am »

overhaul work summary of 2 articles
 four,goyard pas cher, experience and lessons: the past year >
 one, from the thought: in the past year, from the thought of strict requirements on their own, to strengthen the study, to complete the tasks assigned by the leadership. In the process of work, I deeply appreciate strengthen self learning, the importance of improving the quality of their own, a is learn from books and the Internet to find relevant information,sac guess pas cher, continue to enrich themselves and improve the methods of learning; second is to learn from colleagues around,hogan outlet, humbly ask for advice; three is to practice learning, to learn the knowledge to practical work, in practical work check knowledge and find out the shortcomings and improve myself.
XX years to the past, the new year is coming. Last year, under the leadership of the strong support and enthusiastic support,adidas nmd runner pas cher, colleagues in close coordination, the purpose of sureness, recognize recognized principles really work, basically completed the tasks that bear upon their own,barbour pas cher, personal ideological and political quality and the ability to work from had made certain progress. The summary of the work study situation is as follows::
Overhaul work summary 2
< p > 3, overhaul and technical transformation of the work: in this year's poor performance, principle of repair old or discarded,goyard prix, to overhaul highlight major equipment and key equipment maintenance, also of XX year after the overhaul of the main equipment problems was analyzed and improved the overhaul of the way,scarpe hogan online, XX year overhaul work more successful. Technical transformation of the process requires the use of equipment in the yard of the old plant idle and old factory buildings over the old equipment. And the parking group does not use part of the equipment to adjust the use of. Ensure the equipment requirements of technical innovation.
< p > 2, from the manner of working: past the main job is to repair, busy all day, equipment more and more problems not only that they are not easily also often interfere with production. Now in the repair and maintenance of accounting and gradually formed the habit of. Equipment maintenance maintenance records and maintenance account,cheap pandora charms, failure often occurs on the equipment inspection, analysis of the main causes of equipment failure, if operation requirements site operation personnel timely rectification, the process requirement does not apply to the equipment, and technical personnel and equipment main pipe and the preservation of the team members to discuss to retrofit trial, the fault rate is greatly reduced. To 513a group oxidation tank pump as an example, the original use of wihf80-65-160 open impeller lining fluorine pump, a total of 8 sets of the site, the frequency of maintenance is relatively high. After many failures of the pump inspection summary we believe that the pump in the use of the pump is relatively high probability, but because of the oxidation of the coil in the tank is also often caused by falling out of the pump failure. And now we have arranged for to each oxidation reactor coil hoop for modification and strict inspection replacement, and the requirements for the pump in the process of conveying operation personnel shall not leave the scene to prevent playing air pump. And from the equipment yard to find 1 az80-65-160 after finishing the test results are very good, the current frequency of the 8 pump machine maintenance is equivalent to the previous 1/10. It not only reduces the cost of equipment maintenance but also reduces the labor intensity of workers.
Related Articles:

Mother's Day event planning _1

Progress i

Experience

Therefore, on a daily basis, teachers should specific, image to the child the day recipes and explain the superficial knowledge of nutrition, through the "see, touch, taste experience, understand the nutritional value of food, children like to eat a variety of food culture, and know things like to eat also should not eat too much, overweight also can affect health.
خارج شده است

sgte84uxm

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 226
    • nop520
Guangzhou mayor said the need to implement a motor vehicle license plate number
« پاسخ #112 : 10 ژوئن 2016، 11:41:09 am »

City Project Construction Committee and the relevant person in charge of the Commission, respectively, explained that due to the use of China to pass efficiency is not high, so the program has not been implemented. Current rectification scheme is one of the open Hua South Road, west of the auxiliary horizontal connection between the road and Tan Cun Lu, guide the Yuanhua Road South to the West into the Huangpu Avenue vehicles to Linjiang Avenue go to alleviate the Huangpu Avenue traffic pressure.
 government funded the route through China fast congestion
 "the truth is that the current problem of traffic congestion, a considerable portion is caused by road construction." Zhang Guangning frankly, with the Asian Games to meet the Asian Games, road and other projects in the construction of large and medium projects in full swing, the impact on the road traffic will be more prominent.
 came to Whampoa  Road West Gate of Jinan University Road, Zhang Guangning frowned. Because of the construction of the north extension of the bridge, the original 10 lane into 4 lanes, often traffic jam.
 when he learned that the node project to be completed in September next year,nmd running homme pas cher, Zhang Guangning a little "urgent": "there is no diversion approach? Last we study was not brought up to the South China fast route wide road, Zhongshan Road and Huangpu Avenue three nodes tolls relief to divert traffic? "
 necessary or limited motor vehicle license plate number
Guangzhou mayor said the need to implement a motor vehicle license plate number
< p > a reporter Zhou Lerui, correspondent Ju Yang reported: by the government funded route through South China fast route to ease congestion, when necessary, Guangzhou or limit motor vehicle license plate number! After the National Day holiday to work on the first day, Guangzhou mayor Zhang Guangning special investigation Guangzhou traffic congestion problems, and to finalize a number of traffic grooming measures and remediation program. He admitted that due to the construction of a number of significant projects in the Asian Games project, living environment comprehensive improvement, flood control and road construction,hogan outlet, now in Guangzhou is in the traffic is the most difficult "difficult times", hope recently through the peripheral evacuation route,hogan outlet, increasing pedestrian bridges, try to influence on the people to travel to a minimum.
 "how can I speak about the benefits? At that time the measures set down, you do not go to the implementation of the meeting,ray ban wayfarer outlet, then what is the use?" Slow, Zhang Guangning said, "then you made this proposal feasible, I said yes, but in the end you are not firm,scarpe hogan outlet, not to carry out the good. You have to do a program out of the point to the point of the statistics, the number of vehicles have gone to China, the number of statistics, the end of the government together to their settlement on the line."
< p > said Zhang Guangning,hogan outlet, next Guangzhou will be difficult area,louboutin prix, an important road, focusing on the vehicle and key traffic congestion point to implement strict control traffic, strict from punish all kinds of illegal behavior, "the traffic police department to fully assess the lane construction, the Spring Festival, Canton Fair and other factors may be the combined effect of traffic,hogan outlet online, from a greater level of considering traffic control problems. When necessary, consider the total amount of vehicle traffic demand by motor vehicle license plate number, and ensure the traffic flow ".
The
Related Articles:

Soldiers persist in the detection of the ruins of

New China'

Guangdong

Although there are many financial institutions at the job fair, the students who are seeking jobs are also many. Due to the number of candidates to increase, the more room for the selection of banks, many banks also significantly raise the threshold, and some directly in the recruitment conditions indicate the need for graduate education.
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019
National Federation of industry and Commerce Chairman Wang Qinmin introduced the
« پاسخ #113 : 10 ژوئن 2016، 12:44:52 pm »

National Federation of industry and Commerce Chairman Wang Qinmin introduced the functions of the National Federation of industry and Commerce
,hogan outlet
< p > 3 June (Wednesday) at 15:00,hogan sito ufficiale, the second session of the CPPCC National Committee meeting in the Great Hall of the people three golden hall held the first press conference, invite a new session of the Democratic Party Central Committee and the national industrial and Commercial Joint nine group chairman accept media interviews. The following is part of the text record:
< p > [Wang Qinmin]: second, Federation of industry and commerce is currently the focus of the work is, service on economic development mode change as the main line to promote the development of non-public enterprises in this, to serve in the cultivation of Chinese characteristics socialist builders as the goal, to guide the healthy development of non-public ownership economy. [15:44]
 [Wang Qinmin]: I simply three data to explain the current non-public economy with Federation briefly. First, according to the statistics, the non-public economic enterprises has more than 1000 million households,tn requin pas cher, individual industrial and commercial households and more than 4000 million, contributed more than 60% of GDP, tax contribution rate of more than 50%, employment contribution rate of over 80%, such a 60, 50, 80. For the Federation of industry and commerce, our membership has more than 3 million households. There are 3353 grass-roots organizations in our county, and 1 million 360 thousand of our corporate members. [15:44]
< p > [Wang Qinmin]: friends in the media, I today very happy have the opportunity to meet so many news friends,hogan outlet, I use this opportunity to first introduce the National Federation of the organization. The National Association of industry and Commerce linked the establishment of in 1953, in the development after the reform and opening up,scarpe hogan outlet, is to industry, non-public enterprises and non-public ownership economy as the subject of people's organizations and trade associations,adidas yeezy soldes, is a bridge between the party and government with the non-public ownership economy, is [15:41]
 [Wang Qinmin]: Third,scarpe hogan uomo, the current focus of the work is to serve the grassroots, serving small and micro enterprises as the focus,yeezy 350 pas cher, to strengthen the construction of our own business association. Simple introduction is completed. thank you。 [15:44]
Related Articls:

The China Environmental Prote

The fire c

State Food and Drug Administration Chinese herbal medicine professional market t

All regions, departments and units should draw profound lessons, conscientiously carry out all sectors, particularly in the fire, coal, civil explosive, non coal mines, transportation, dangerous chemicals and other safety inspection, the hazard remediation is not in place to suspend rectification until the closure bans.
خارج شده است

cdg3bmz6e

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 218
    • nop062
Nanjing, a worker picks up the radioactive source to throw away after being trea
« پاسخ #114 : 10 ژوئن 2016، 12:56:50 pm »

was finally found in a wasteland, 1 kilometers away from the scene of the loss of
 reporter again to explore the scene, to solve the 4 major doubts

< p > yesterday morning,hogan outlet online, in lover under the guidance, the reporters came to the find radiation iridium-192 site, located in Liuhe District Ge Tang street and Zhongshan community Mei Wang Group a piece of wasteland,hogan sito ufficiale, at least 1 km distance from the scene is lost. At the scene, reporters saw, a piece of green grass,goyard pas cher, by five pole end-to-end, take approximately two square meters large range, circle center is found iridium-192 place.
A worker in Nanjing picked up the radioactive source and threw away the radioactive source in Nanjing, who was receiving treatment for the lost radioactive source
< p > yesterday afternoon, the reporter learned from the Nanjing Chemical Industrial Park Branch of the Public Security Bureau, Tianjin Hong Di Engineering Development Co., Ltd. during the inspection job. After the loss of Iridium-192 radiation source is near a worker Wang picked up, mistakenly think that is the valuables, Chuai enter on the mouth clothes bag of the three hour, bring it home, and thrown into the backyard. In the public security organs and multi sectoral joint search, Wang moved it to be found in the location. At present, Wang due to radiation damage, is receiving the relevant treatment.
 Yangzi Evening News reporter Mei Jianming
< p > reporter found from the field of 100 meters, there are residents of a row house,air max soldes, local residents told reporters that dozens of households live them in the village, after the discovery of this kind of thing, so that they are worried about, first, in the end will not on their body damage, and the other is near they are planted with vegetables, radiation, can not eat.
 1 radiation source is finally found in where,air max femme pas cher?
 a worker at the scene told reporters that they are here to work a total of 95 workers in the workshop, a middle-aged worker said, and later he did not know that there is radioactive iridium -192, he has long been exposed. "I want to come now,hogan outlet, I feel a little nausea, dizziness, I do not know is not affected by the impact of." The worker was a little worried that he was a heat treatment worker in the workshop, about 7 in the morning of May 7th.

a worker called contact, then do not know is the source of radiation
 reporter saw this place was circle up, there are some weeds and part of the land has been shovel away. A nearby residents told reporters that they learned that the iridium -192 here is found, the heart is very afraid, I do not know what will be the impact on them. Village from a relatively recent 81 year old king old lady said she these days, sleep is not sleep, will not be the things to her and causing injury.
 2 loss of the site has been exposed to radioactive sources?
< p > subsequently,hogan olympia outlet, the reporter went to the Pu Liu 188 North Road,ggdb outlet, is located in the China Petrochemical the fifth construction company, bypassing factory security, the reporter found a worker lead to loss of iridium - 192 near the construction site, here away from the workshop very close.
Related Articls:

Xinhua News Agency informed the rectification of t

Zhao Baige

Chongqing

Its interpretation, the so-called practice assessment of undergraduate and pilot college, are similar to the Yellow Sea college in Shandong Province, such institutions in the spring college entrance examination for enrollment. According to his understanding, in the past year, the number of such enrollment, generally more than 1/3 of the expected number of recruits.
خارج شده است

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
    • def238
The party process brief guide
« پاسخ #115 : 11 ژوئن 2016، 04:13:30 pm »

party step is to submit "applications", expressed a strong desire to you to join the party to the party organization. In principle only submitted "applications" who is the party organization to consider the development of object. Not that you learn how much good work ability is outstanding,scarpe hogan outlet, in the party on this issue, do not play a decisive role. The "applications" written, in principle, is to give the class Party branch secretary of the Party branch or members of the organization. But in general, can be handed over to the class group secretary or counselor.
Submit an application to join the party "
 joined the party process brief guide
The party process brief guide
< p > "object" in the second half of the year after training,wholesale mac makeup, Party organizations in the development of you as probationary party members before, to your parents unit and main social relations, for example, uncle, aunt,golden goose saldi, uncle, aunt and other sending postal materials,hogan outlet online, mainly is to investigate the problems of politics and history in your family, such as whether to participate in 89 student unrest, flg organization and so on. This stage is also called political. Through the political and Party branch will open investigation of the masses and in randomly selected ordinary students (non party), ask your usual performance, get masses investigation meetings. These procedures have been fulfilled, no problem, Party branch can be held "branch of the General Assembly" discussion of voting issue of you join or be admitted to the party the.
< p > become "activists", each quarter at least a "thought report,sac goyard, submitted to the party organization, reporting to the party organization at this time since your state of mind and request content is close to the practical, and have real feelings. It can be said that the thought of the party organization is an important channel to understand you, so be sure to carefully write.
" after the party organization for your investigation, mainly study and life etc.. It is best to have outstanding performance,hogan outlet, such as scholarship or helping others and so on. Half a year later, party organization will choose the part of the good performance of the,hogan outlet, sent to the activist of join or be admitted to the party inspection table ", set your" activists ", and select 2 official members as you cultivate.
 joined the party process brief guide
 branch congress party members and Party members to participate in the general assembly, in the general assembly, you have to read out your "in"
 party is what kind of process? You want to join the party to do what? What procedures need to do? Very understanding of everyone's mood,zapatillas new balance baratas, as a party branch secretary, in the development of Party members, has accumulated some experience, hope to be able to share these experiences here, give you some help. For the following explanation completely in accordance with the provisions of the party constitution, but into the own experience experience, hope to be able to give us a better way to understand how from a ordinary people into true communist.
< p > "activists" full a year, excellent performance, can be identified as "focus on training targets," can be understood as good "activists", party organization ready to develop as a probationary member of the group. In "positive elements" (including "training object") this time in, you should have been a lectures, and got the dangke graduation certificate.
Related Articles:

On Cultivation of innovative ability in the educat

Summer int

The whole community shows the development trend of uprightness, and Xing industry. Hard won achievements, the progress of cohesion sweat. These achievements made, is the whole community people unite as one, the result of hard work and results are here together, unity and hard work, but also the social from all walks of life actively support, the result of the enthusiastic care.
خارج شده است

dfg8x5sdfy

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 161
    • abc659
Community cadres report _0
« پاسخ #116 : 11 ژوئن 2016، 08:39:15 pm »

community cadres report
< p > I community is located in the city center area, businesses everywhere,montres guess pas cher, complicated regional officials, as community leaders, first of all to accomplish know fairly well, integrate social resources, community work Guangkaimenlu, for the laid-off workers to build employment platform, promote socialization of community work in our efforts, our community has now been laid-off and unemployed workers to solve the employment way out problem.
< p > carry out rich and colorful cultural and sports activities, to create a healthy and upward harmonious culture atmosphere, and units in the street and school,zapatillas new balance mujer, we have organized many association, fun games, reading popular science, legal activities such as lectures, active in the the cultural life of the community.
< p > community environmental health is always the problem of community environmental remediation, from the spring of the patriotic public health campaign to create health city, corridor, landscaping, clean up the rubbish dead heap, devoted community leaders a lot of hard work and sweat; for tracing the dead pile of garbage,hogan outlet, sometimes I give up rest days, visits and other community leaders to the residents of the home, do the people's work. People sometimes do not understand, we must do the work of patience, sometimes even humiliation. The sweets and bitters of community work, we have experience greatly,scarpe hogan outlet, but we have no regrets, to, with our hard work and dedication, and residents of the masses to build their own harmonious and beautiful homes.
,hogan outlet, a party administrative chess community work Bentou
< p > in recent years, in the superior and the office of the leadership and concern, according to superiors about the community period tasks and work arrangements, I lead the community team, under the guidance of the spirit of the big party XX, XX of the scientific development concept as a guide, for the construction of new socialist harmonious community strive, in the community the ordinary post, hard work, through hard work and practice, make oneself become the servants of a people, a qualified community leaders.
< p > to catch a party to catch party members, community work is comprehensive, people-oriented, the party is a backbone; voluntary labor, vigil, nursing homes maintaining green color, less party figure.
< p > all in all, over the past few years,hogan outlet online, under the leadership of the office, in the support and cooperation of the broad masses of the residents,adidas nmd runner pas cher, community work made some achievements, our community has been rated as.... advanced collectives, aging, family planning..., poverty alleviation and disabled. The honorary title; I had won. Advanced individual >
 my name is XX,ggdb outlet, XX years old this year, is the Party branch secretary of the XX community and community director, responsible for the community's comprehensive work; after the election assessment, in this post on the community, I have been working for some years.
 two, the health environment to create a harmonious hand to create a harmonious home
.
< p > poor disabled, aged respected, for the majority of vulnerable groups and do practical things is the weight, for some special personnel and family, we have managed to master key, the key to helping, to the community of widows and orphans and elderly people living alone set up stalls inventoried, difficult problems arise himself to run, personally to solve.
Community cadres Report
Related Articles:

Business telephone etiquette

Constructi

The whole community shows the development trend of uprightness, and Xing industry. Hard won achievements, the progress of cohesion sweat. These achievements made, is the whole community people unite as one, the result of hard work and results are here together, unity and hard work, but also the social from all walks of life actively support, the result of the enthusiastic care.
خارج شده است

hdf7k0r8hd

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 237
    • cde661
Agricultural and sideline products sale and purcha
« پاسخ #117 : 12 ژوئن 2016، 03:20:41 am »

according to the economic contract law of the people's Republic of China and the relevant laws and regulations
,hogan outlet
 (Note: if the space is not enough,hogan sito ufficiale, can be another)
The provisions of the
 amount
 third packaging standards,golden goose sneakers, packaging supply and recovery and cost burden:
 unit price
 the first name,hogan outlet online, variety,golden goose saldi, quantity,hogan outlet, price and delivery time
 total RMB (capital):
Agricultural and sideline products sale and purchase contract in Pukou District
 origin
 variety
 second quality standards:
 number
 buy by Party: signing time:
 fourth reasonable loss standards and calculation methods:
,cheap mac makeup, the two sides agreed to sign the contract.
 seller: signing site:
 delivery (mention) goods time
 contract number:
 trademark
 Pukou district agricultural and sideline products trading contract
 name
Related Articles:

Personal l

New school

Eloquence and speech

Along with the school transferred the management of the Ministry of education, and the establishment of composed of countries Power Grid Corporation, China Southern Power Grid Company and each Power Group Corporation of the Council, and the Ministry of education, has brought new opportunities and challenges to the development and construction of the school.
خارج شده است

ngfhi3t9we

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 266
    • abc542
Hotel Marketing 2009 annual work summary
« پاسخ #118 : 12 ژوئن 2016، 10:11:57 am »

The
, brand concentration and competition situation of
 market competition ranking changes
 industry market capacity of
The
 years of sales to a single main body, sales of a single model. This year we have established a business category as a whole direct sales, travel agencies and conference company distribution, network sales of multiple sales model.
< p > from years of competition in the market share ranking the fourth (ranking: Mengtianhu, Hetian, Tang sun Lake Villa, hotel) rose to the third. Overall visibility also increased significantly over the previous year. At the same time to increase the number of fixed source;
 hotel sales is the level of, that is, market and sales together to complete, do the market and the completion of the sale is not separated. This year, we have two jobs in the concept of separation,hogan outlet, and proceed to the cultivation of the market: this year we have established an effective customer file, which enterprises and institutions, special banquet customers, distribution units. This year's sales terminal shape forming funnel type (i.e.: market wide open source, sales good service) centralized, and to dual distribution in the direction of development of society.
 the market this year, sales of
 this area Tangxun Lake and the opening of Sunny Beach Resort and Waterhouse villas, Wolong villa. This makes the entire Tangxun Lake area can handle many at the same time strengthen competition with each other, but also to strengthen the.
 (a) the current situation of the overall environment of this year's market summary:
 terminal patterns and characteristics of
 channel model changes and characteristics of
 only for the guests to provide housing services, catering services,scarpe golden goose, entertainment services have been unable to meet market demand. This year, we will be the change in consumer demand, we will be divided into general business team and special tourism team. A sign of the development of the surrounding tourist routes.
,golden goose uomo saldi, changes in consumer demand
< p > Downtown Convention surrounding the trend is formed and industry to form a regional scale: Huangpi Mulan Tianchi,hogan sito ufficiale, Xiaogan island of Guanyin,ray ban outlet, Caidian resorts, Zhuankou seaside city, Ezhou the phoenix hill,hogan sito ufficiale, Jiangxia Tangxun Lake, Xianning direction Tangchi hot springs. Which Jiangxia area brand is concentrated in between the Lotus Club and it. We are in the center of the geographical advantages, we should carry forward and strengthen the future,hogan outlet, such as: to do from Macao villa to the hotel before the door of the roadside advertising, etc.. At the same time to pay attention to the environment of the roadside Hotel noisy miscellaneous disadvantages,golden goose outlet, at any time to adjust the sales strategy.

The main competitor
Share 3
 write summary, indicates that a year has past. Years of summary of the plan in the plan, think a lot! The summary is as follows:
The
 "friends, baizhanbudai" these words teach us many things. Looking for benchmarking enterprise's excellent marketing model, mining the gap between itself and benchmarking enterprise is our main this year.
Related Articles:

assessment

Bureau of education and train

Advanced c

With the reform of the administrative examination and approval system, and give prominence to the "on administrative licensing" learning, advocacy, through organizational learning and training, forestry system of cadres and workers to deeply understand the basic spirit of the three laws, to further strengthen the administrative law concept, improve the ability and level of agricultural management according to law.
خارج شده است

dfg8x5sdfy

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 161
    • abc659
Celebration of the three eight women's day Cara OK
« پاسخ #119 : 12 ژوئن 2016، 02:36:47 pm »

by the judges on the spot scoring, take the average as a player final score, the scene bright points.
 first,golden goose uomo, the theme of the event
XX
 "we celebrate International Women's Day" happy in my heart fly "karaoke game
 six, entry requirements:
 five, game approach
 notice
Celebration of the three eight women's day Cara OK competition program "happy participation, my heart fly"
3,wholesale mac makeup, the judges of the competition by the following personnel:
 March 8th
 the contestants on the event day afternoon arrive at the venue waiting 1 points,hogan outlet online, by order of the game.
 players to participate in the song content should be healthy, positive.

two, February 13th one or two
 three, participating objects
 two, game time
 company employees
2, score
 the contestants race day clothing, makeup ready.
 Liu Dongjiang and Zhu Ming Tang Ming
 celebrate three eight women's day Cara OK competition program "happy to participate, my heart fly"
, seven awards approach
 uses a percentage of 2 points, points,cheap pandora charms, performing skills and clothing 2 points, 4 points of vocal music, the overall effect of 2 points.
4,ray ban sito ufficiale, scorer: Zhao Tao Li Fan
 players in the order by the draw.
1,tn requin pas cher, by the branch secretary designate personnel responsible for reporting the limited participating tracks and number of entries (one for each branch of the three programs) form of singing, solo, to sing and dance can be.
 four, competition site
 the selection of entries,golden goose uomo saldi, and in the morning of the game will be the accompaniment of the song with the accompaniment of the autumn Ping hands.
 competition by scoring the first prize 1, two prize 1, three prize 1, outstanding award 1,spaccio woolrich outlet, and awarded prizes.
Related Articles:

Bid farewell to the use of business after meeting

Agreement on the use of special funds for the deve

Taobao art year-end summary of the work summary

Our team has four members of the team, in the face of heavy production tasks, we know that "blacksmith must own hard truth, since the development of" four base "construction work, we in the party's guidance and help, actively fully serviced with a strong team members, establish and improve the work system, strengthen professional knowledge learning, to further enhance the team's cohesion and combat effectiveness.
خارج شده است

این صفحه در 0.128 ثانیه 26 نمایش داده شد.