انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

خوشبختی ، لذت مشترکی است که حاصل یاری بی چشمداشت به دیگران است

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: سوال 5 _ مفهوم يك الانان  (دفعات بازدید: 7278 بار)

hdf7k0r8hd

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 237
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • cde661
Work summed up the beginning and end of 2015
« پاسخ #30 : 02 ژوئن 2016، 11:39:30 pm »

< p > a year of time passed very quickly, in a year, I in the care and help school leaders, heads of departments and colleagues successful completed the the work, in the ideological consciousness has further improved, the annual summary of the work are the following.
Work summed up the beginning and end of 2015
 I came to the college in June, served as executive secretary of the college, to assist the office of the director of the work. Administrative work is trivial, but in order to do a good job in the work,hogan outlet, I am not afraid of trouble, to ask the leadership, learning to colleagues and their exploration and practice,wholesale mac makeup, in a very short period of time will be familiar with the work for the college, clear procedures, direction, improves the ability to work, in the work of the specific form a clear idea of the work, can smooth work and skilled successfully complete the job.
< XX,tn requin pas cher;; personal work summary at the beginning of >
2, professional knowledge, work ability and specific work.
< p > to conscientiously implement the party's basic line, principles and policies, through newspapers, magazines, books and actively learn political theory; law-abiding, conscientiously study and legal knowledge; dedication, with strong sense of responsibility and dedication, initiative earnest study specialized knowledge, attitude correct, serious and responsible.
2015 years of work summed up the beginning and end of a good
< p > in this year, my purpose to do the work better in such a goal, responsible for developing the innovative consciousness and actively satisfactorily completed the following job: (1) assist director of the office has done all kinds of documents of registration,hogan sito ufficiale, reporting, and so on,louboutin prix, and the had no specific arrangement of the file by category finishing well into post's tag folder, give you access to documents provides great convenience (2) well with all kinds of letters and receive,yeezy boost 350 pas cher, at the end of 200XX to assist the director of the office successfully completed the XX years of newspapers and magazines to subscribe. In order to not to delay school, everyone's work, not afraid of hard work every day on time to win the trust of fetching newspaper, the letter, Bianhan timely distribution to departments and individuals. (3) to assist the director of the office to do a good job in the financial work of the institute. Financial work is an important work of the college, need to be serious and responsible, correct attitude, clear headed. I seriously study the school all kinds of financial regulations, clear thinking, classification of accounts, and seriously to register, at the end of the year prior to the completion of the XX college in office supplies, travel, hospitality, conference and teaching materials, low value consumable and so on all accounts reimbursement. College financial work is to further improve the standard, I will be in the new year to do a better job. (4) the management of the official seal. Seal use to do a good job of detailed registration, the strict implementation of the management of the school's official seal, do not abuse the official seal, do not do illegal things. (5) do a good job in the management of office supplies. Do a good job in the registration of office supplies, according to the need to send, do not waste, timely inventory, in order to be able to timely supplement office supplies,hogan sito ufficiale, to meet the needs of all work. (6) to do a good job of college leadership in earnest,barbour paris, on time and in high efficiency.
1, ideological and political performance, moral quality and professional ethics.
Related Articles:

KTV Valentine's Day activities program

2015 Mid Autumn Festival Celebration

According to the deployment of learning school science development view, these days, through learning and group discussions and other forms of learning, I to the scientific development concept spiritual essence and the scientific connotation have more profound understanding and the understanding. Conscious of my work and the actual requirements of Scientific Outlook on Development, found that there are some specific problems.
خارج شده است

casrbg1tv

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 144
    • qrs086
Celebrity off Bo for what
« پاسخ #31 : 03 ژوئن 2016، 12:35:07 am »

,nike tn femme pas cher
 Huang Huang real estate big brother's fitness and discomfort
 [core tip]: a lot of celebrity blog and micro-blog often stop at a certain moment. It is similar with the human or the murder, they Dutch act or being killed. The difference is that the interruption of the blog,hogan sito ufficiale, micro-blog's site is mostly preserved intact,air max pas cher, with the attributes of historical sites. Off the blog is a celebrity in the storm of the most instinctive self protective measures, of course, can be "private dung" sprayed into the "male dung" Zhou Libo to disagree.
Celebrity off Bo for what?
 Tang Jun is difficult to continue the inspirational story of "academic door"< p > Xinhua are group president Tang Jun is has been known for a long time "work emperor", is the idol of entrepreneurs. His book, "my success can be replicated" etc. were all the rage. In the summer of 2010, work emperor is fake emperor "Fang expose the fraud of doctoral qualifications,pandora outlet online, after a short, intense confrontation, Tang Bo on July 6, 2010 deadline:" first, in the future, my business card will printed a PhD in name. Second, the law will make now and in the future those fabricating facts (falsely) in others and pay the price. Third, I am still me, what did not change, a way for you tomorrow I Tang Jun!...... Recently a little trouble a little trouble, but tomorrow will not bother...... < >! "

when entrepreneurs have a blog, micro-blog,barbour pas cher, they are far away from the traditional media. They don't have to worry that their speech is distorted, and they can fully display their personality. But unfavorable situation is,hogan outlet, once your behavior and Internet in black and white have produced inconsistent, you no longer have with traditional media close to shuffle the opportunity, at that time, you can say,hogan sito ufficiale, "my word is they fabricated."
< p > and Huang nubo almost simultaneously started writing blog Huayuan Group Chairman Renzhiqiang, Vanke chairman Wang Shi now has tens of millions of hits. As "enemies of the people", Renzhiqiang blog unsightly are many lies, but he did not close the message function, presumably he would not to see. In 2008,zapatillas air max outlet, in the "donation event" has become another "enemy" Wang Shi did not delete users comments. Like many young people, the two is 60 year old entrepreneur also opened their own microblogging, Renzhiqiang and Pandanyi fans are more than 200 million people, the brothers in micro Bo occasionally flirting (Maggie Cheung to Pan Jia guest peak) has become a scenery.
 Huang Nubo (control group chairman) is the entrepreneur blog earlier, is also the first to turn it off. Yellow in the blog "a farewell, blog" (January 2006) wrote: "open the blog from the up to now, a total of 62 days, wrote 38 article...... Blog, although not see anyone, but I'm not enough practice, literacy is poor, is confronted with the unwelcome, response, and feel uncomfortable. Why should this be?" Huang's anger shows his strange and rejection of the rules of the Internet game, and those who find freedom in the Internet, the old Internet users may be the incident as a joke.
Related Articls:

Alipay's s

Ctrip look

Said Lei Jun will return at the helm or Jinshan security business

However, for a variety of dazzling promotional form, shopping malls who pointed out that the most simple direct discount. But this weekend's direct discount is basically half off for more. But if the application is good, and other forms of promotion and other forms of promotion can be more expensive than direct half off, but more trouble, to be "single" trouble.
خارج شده است

gvhl84zxi

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 241
    • cde427
Bartz said they do not want to sell the shares hel
« پاسخ #32 : 03 ژوئن 2016، 01:10:05 pm »

now, Ma hopes YAHOO withdrew from the Alibaba and YAHOO know,hogan outlet, Taobao and Alipay in the two most profitable Alibaba departments listed before the sale of shares is not wise. In addition, according to the agreement signed by YAHOO and Alibaba in 2005, YAHOO will be the end of this year to get second seats in the board of directors of the Alibaba. Alibaba,hogan outlet, the board of directors of a total of 4 seats, YAHOO has occupied 1 of them, Yang Zhiyuan, co founder of YAHOO as.
Bartz said they do not want to sell the shares held by the Alibaba
 (Changjiang business daily Yin Lei)
 is in this context,hogan outlet, Bartz said yesterday that the Alibaba is a shortcut to China's investment. From the user and geographical perspective, China is the world's largest Internet market. Bartz denied the recent reports that YAHOO and Alibaba,hogan sito ufficiale, said the tension between. Recently in the Microsoft summit, I have been sitting in the Alibaba CEO ma.
This
 file
 now net news why do I need a financial investor who does not have a business synergy or technology? Last week,hogan outlet online, a sentence of Wei Zhe,hogan outlet, the contradiction between the Alibaba and YAHOO surfaced again. Yesterday, for the past period of time came the Alibaba to repurchase its own shares of the problem, YAHOO CEO Carol &middot; Bartz said, do not want to sell Yahoo Corp holdings of shares of Alibaba.
 85% of YAHOO's share price thanks to the Alibaba, Bartz is not wise. Yesterday,nike tn soldes, an insider said the Alibaba. In addition,saldi golden goose, the current point of view, because YAHOO will occupy the majority of the voting rights of the board of directors, so the Alibaba to force the repurchase of shares will be very difficult. The only possibility is the third largest shareholder Softbank joint. Softbank currently holds 29.3% of the shares of Ali, and for a seat on the board of directors.
 YAHOO 85% shares by Alibaba
 for the above statement, the Alibaba insiders pointed out that this is purely speculation, at present, and have not heard that the company has such a move.
Related Articls:

Jia Yueting on music as ecology equity financing c

Magnates of online education push free mode is not

BMW intends to sell all its models by the Internet

Many media executives have said that Google is not a good part of the news industry, because the information page to steal the way to get headlines and content. Google is more sensitive to this comment, and has repeatedly pointed out that it increased the amount of access to news sites.
خارج شده است

cghx0y2drte

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 146
    • uvw421
The autumn leaves.
« پاسخ #33 : 04 ژوئن 2016، 08:59:16 am »

. < p < p > all of a sudden, I do not know why, clinging tightly to the hand written tight, just listen to handed... And panic stretch hand to dead leaves has been broken, I just want to spell,louboutin pas cher, but a gust of wind took their part, to find less than. Lost by the health, however, I failed again, I find not to return to those I was careless to lose the "residual corpse. My nose is a bit sour,tenis asics feminino, and finally could not help the tears, like rival in tatter leaf of compassion and guilt. I will be in the hands of the grottoes to over Yang to go to,nike tn pas cher, they fly,golden goose sneakers, I wants to live for them to find the other half, let love more than sad, let happy to share their
 maybe it's her!!!!!!

The autumn leaves.
 - the autumn leavesThe departure of
.< p > I'm longing to be a dead leaf, in flying in node speed life; sleep in intoxicated; sadness in happiness; failure in successful; I don't want to let the life become x, I pray for who can give a response?
< br / > the wind, weather becomes cold. I walk on the path that covered with fallen leaves, accompanied by the sound of crisp rupture, I do not know is is back, stay in the moment, the withered and yellow leaves fall from my eyes fly. Unconscious squat picked up the fallen leaf,louboutin soldes, holding hands, I do not know why? Suddenly want to understand her,air max pas cher, but from and to start it? As you know a set X can be a question Deshu, however, you might once know x is equal to a few? Impossible, looked at this piece of leaves, I will slow raised his head, looked at the blue sky and the bare trees, a desolate let me two steps backward and seemed to know what? Seems to feel what? Anyway,ugg soldes, is a kind of can not say the taste.
 leaves is the pursuit of the wind, or the tree does not retain.
 I suddenly wanted to run it,air max pas cher, relax, but I will hurt them, what should I do
Related Articles:

That year,

Good words

Terms of endearment

We can take some human 's basic needs as an example we do not want to wear the same clothes all the time and we want better and better. We wish to live in a more spacious flat. Of course not all human beings are the same. For instance, some people try to climb up socially or politically all the time, while others never stop trying to make more money. The children long for new toys while the old hope to live longer.
خارج شده است

hdf7k0r8hd

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 237
    • cde661
Commemoration of the ninety anniversary of the construction of the group exhibit
« پاسخ #34 : 06 ژوئن 2016، 09:30:08 pm »

c,christian louboutin pas cher. activity ends
 seven, activity flow
 three,adidas yeezy 350 pas cher, activity
 four,scarpe hogan outlet, activity time
Commemoration of the ninety anniversary of the construction of the group exhibition event planning book
2. allows the class to learn to study the timing of the shift,new balance outlet, and students exchange experience,scarpe hogan online, and will experience summed up.
2. summary of the significance of the event and the harvest by the president or president of the branch.
 six, active object
 April 12th to April 15th
 rope, tape, clips, such as nearly 20 yuan.
1. let the class research committee and the squad leader to inform and promote the main purpose and purpose of the event, so that students actively participate in the class. Cooperation with the propaganda department in the school to do a good job of propaganda, and create a good atmosphere of activities.
 memorial building ninety anniversary exhibition event planning book
xx
2. to participate in the work of the students to participate in the graphic display to do a good job of screening.
1. Chinese Communist Youth Group (referred to as the Communist Youth League) is a mass organization of advanced youth under the leadership of the Communist Party of China, is the majority of the youth studies with Chinese characteristics of socialism and communism in practice in school and is the assistant and reserve force of the Communist Party of China. May 1922, under the leadership of the party, the Chinese Communist Youth League held its first National Congress in Guangzhou, set up a unified national organization.
XX
 two, activity background
3. my school research will let the students a better understanding of the group, learning team spirit,goyard pas cher, attaches great importance to the activities held, so our hospital branch will from the actual situation of our hospital of will organize the activities in the form of graphic display.
 all students at Henan Normal University
b. activity during
 five, active site
 in Western West Main Road
a. pre planning preparation
 youth &middot; role model &middot; strength &middot; dedication
 1 will be evacuated to the office and graphic unified arrangement, the selection of outstanding graphic collocation,adidas yeezy pas cher, will be named the award.
 eight, activity budget
< p > make students more intuitive image of better understanding and learning the history of the Communist Youth League of China and experience of the Communist Youth League who sends out the spirit and quality and to carry forward the spirit of innovation and also into our study and life.
 first, the theme of the event
2. years the 90 anniversary of the Communist Youth League of China Construction Group,hogan outlet, is a worthy of our Communist Youth League members to recall the history, carry forward the spirit of the Communist Youth League of the day.
1. graphic display needs to take into account the weather factors, if the rain and other conditions, it can be shown on both sides of the wall of the bedroom floor.
Related Articles:

The invest

Constructi

Academic Affairs Office 2012 - 2011 academic year last semester work summary

There is love in the heart, to drive away the cold winter. Changan II in the new campus built using is shines in the sunshine of 100 million Changan heart, is drenched in the second heart a wisp of sunlight, reflects the affection of the party and the government for the people of Changan, love of the second one. Here, let me on behalf of the Changan District Education Bureau, to the Changan II all teachers and students to express warm congratulations! To express my heartfelt thanks to the district government!
خارج شده است

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
    • def238
Social practice reviews
« پاسخ #35 : 08 ژوئن 2016، 07:35:28 am »

Social practice reviews
xx comrades,wholesale mac cosmetics, during my internship, the work of a serious and responsible for the initiative,hogan outlet online, to be able to complete the task of leading to the completion of the task. Interpersonal relationship can be a good unity of colleagues,golden goose saldi, by the unit colleagues. I hope in the future to study hard,hogan sito ufficiale, to become the country's a man of tremendous promise.
*** students sincere, simple style. The students strictly abide by my newspaper's rules and regulations, the internship period of a half moon never appeared absenteeism, late and leave early phenomenon, and can get along with co-workers, communicate harmonious,scarpe hogan outlet, good at each other, with an open mind to learn, pay attention to team work.
*** students are hard-working, hard-working. Creative, constructive independently news interview work thinking; has a pioneering and innovative spirit, accept new things faster, wider face covered, continue to explore in the field of Journalism and photography, have their own thoughts and ideas. To be able to obey the command, conscientious, work with a strong sense of responsibility, high efficiency. In the case of time, can work overtime overtime, quality and quantity to complete the task.
2, personal identification >
 social practice appraisal reviews
*** students are modest and prudent, diligent. Pay attention to the combination of theory and practice, the university classroom knowledge can be effectively applied to the actual work, seriously listen to the guidance of old newspaper reporter, the proposals put forward by others, with an open mind to listen to caries lesions exhibited a strong thirst for knowledge,pandora jewelry outlet, and careful observation, personal experience, independent thinking, comprehensive analysis, flexible use of their knowledge to solve the practical difficulties encountered in the work.
 units to the practice of the reviews
< p > the overall quality of students is better, stronger professional ability, good politics, enrich the sense of law and discipline, obey the arrangement to listen to the command,charm pandora outlet, and colleagues friendly to each other, a short period of social practice to do dedication, serious and responsible, I believe she will achieve better results in the future work. Hope that the * * * students to actively participate in various social activities, summarize unceasingly improve, after graduation to join the news career of the motherland under solid foundation,
*** Teachers College of Journalism (a) class student * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *. Intern reporter, her outstanding performance was the same praise and affirmation of my newspaper leaders and colleagues.
*** students in the social practice of active,hogan sito ufficiale, positive attitude. Intern reporter, she took the initiative to ask to run the news, to learn more about the news point, and strive to open up their horizons from various aspects. She has written many articles for the high quality of the press releases, through learning while running the news, in an interview with exchange, she comprehensively understanding the I, some units of the main functions and key news work, also to assist in the completion of some within her power of photography work reports. This kind of positive work attitude has obtained the consistent high praise of my newspaper office staff.
Related Articles:

Summary of construction safety work

Life etiqu

Commerce Bureau in 2015, the

Eager to learn and improve skills. Be responsible for the enterprise, responsible for the consumer. With good professional quality, take the initiative and enthusiasm, patience and thoughtful service concept, harmonious and friendly service attitude, rich professional knowledge, skilled operation skills, to serve every customer, at the same time to consciously abide by the rules and regulations of the company and the position of the discipline required.
خارج شده است

yzhq82ury

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 230
    • lmn842
Shanghai Pudong 14 old street street has sought to protect all kinds of dirty an
« پاسخ #36 : 09 ژوئن 2016، 10:34:18 am »

A variety of
 at the same time, affected by the economic conditions,golden goose outlet, some old dilapidated housing has defects,hogan outlet online, the illegal building is very serious. Often a street, at the end of Qing Dynasty and the early Republic of China, the old house, in the early period after the founding of new China large tile roofed house, more construction in recent years,hogan outlet, the ranch house. At first glance, how a "mess" it.
Shanghai Pudong 14 old street street has sought to protect all kinds of dirty and messy | Shanghai street | street protection | Street building
< p > "report" pointed out that at present,hogan outlet, Pudong confirmed to protect the value of street to a total of 14, located in Xinchang, Takahashi Hitoshi 10 Street Town,hogan outlet, these streets are mostly formed in the Ming and Qing Dynasties, has accumulated a rich cultural heritage. All Pudong littoral pillow River, simple folkway, inspiring area of natural intelligence, celebrities come forth in large numbers, Huang Yanpei, Soong Ching Ling, Fu Lei, Wu Zhongchao, Wang Genzhong etc. more than per capita from Pudong street. Due to geographical location, historical tradition, cultural environment, economic strength, and the factors, Pudong Street conservation efforts, rational utilization in development, at the national and Shanghai haven't "ring" of the street.
 previously, the District, the town government invested a total of about 20000000 yuan,louboutin prix, the first to complete the 150 meters west of the initial renovation project and part of the construction of the repair works. Walk in the newly repaired "grid bomb", you can see about 900 meters long street neighborhood)
 some people say that the Shanghai road and the road on the building, is the soul of the city of Shanghai. Streets and roads are hundreds of thousands of years history, like a time tunnel,scarpe hogan outlet, for numerous descendants cherish the memory of the history, embrace now. In the recently held in Pudong New Area five session of the Chinese people's Political Consultative Conference (CPPCC) the 18th conference chairman, district CPPCC study and History Committee submitted a "on Pudong street protection and inheritance of the investigation report". The "report" pointed out that Pudong's existing protection value distribution in the 14 street, 10 Street town. They are mostly formed in the Ming and Qing Dynasties, accumulated a rich cultural heritage, and are faced with the embarrassment of disrepair. How effective protection and reasonable use,goyard pas cher, let Pudong street full of style?
 in the street, the oldest is Gaoqiao street. Gaoqiao Town is one of the Shanghai Pudong history on the four famous towns, Pudong region more than one-third of the scenic spots and historical sites, house of residence are concentrated in the town. But compared to Zhujiajue, Qibao, a 800 year old street seems to have been "kept in purdah did not know". According to the "t" shape Gaoqiao Street River built, divided into East and West, North Street, a total length of 2000 meters. With the passage of time, the street buildings were damaged in varying degrees for various reasons.
 High Street building have been varying degrees of damage to the
Seriously weathered the < p > antique white walls and black tiles, wood was so rotten; age-old caused by outdated infrastructure, uneven road; small business hawker casually Jeeves, the street is dirty and messy... Almost every street are "old" problems. Some residents even still use bottled liquefied petroleum gas, coal and old-fashioned toilet, low rent also attracted more and more foreign population gathered in the community management more difficult.
 street how a "mess" it
Related Articls:

Xinjiang Yecheng County arrested more than 200 suspects - Yecheng - Xinjiang - t

Yu Zhengsh

Zhejiang caused 13 deaths and 3 people were killed in the dust explosion criminal case - dust - Zhej

All regions, departments and units should draw profound lessons, conscientiously carry out all sectors, particularly in the fire, coal, civil explosive, non coal mines, transportation, dangerous chemicals and other safety inspection, the hazard remediation is not in place to suspend rectification until the closure bans.
خارج شده است

این صفحه در 0.134 ثانیه 28 نمایش داده شد.