انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

شجاع ادمي است كه ميترسد , اما عليه ترسش اقدام ميكند ; ولي ترسو ادمي است كه ميترسد اما با ترسش سر ميكند . با هم تفاوت ندارند , هر دو ترسو هستند . شجاع ادمي است كه علي رغم ترسش پيش ميرود , ترسو ادمي است كه دنباله روي ترس خود است . اما يك ادم كامل نه اين است و نه ان ; او فاقد ترس است و بس

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: سوال 3 - مفهوم يك الانان  (دفعات بازدید: 2773 بار)

sedighe

• مدیر انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,690
  • پروردگارا ..بمن بردباري، فروتني و تسليم عنايت فرما
سوال 3 - مفهوم يك الانان
« : 24 فوریه 2014، 01:49:38 am »

آيا در جلسات گردهمايي منطقه اي شركت ميكنيم ؟ چگونه ؟
خارج شده است
مگر ميشود زندگي مرا به هم ريخته آفريده باشد ؟  خداي  دانه هاي  انار !!!!!

sedighe

• مدیر انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,690
  • پروردگارا ..بمن بردباري، فروتني و تسليم عنايت فرما
پاسخ : سوال 3 - مفهوم يك الانان
« پاسخ #1 : 24 فوریه 2014، 01:52:27 am »

آيا در جلسات گردهمايي منطقه اي شركت ميكنيم ؟ چگونه ؟

بله رابط مي فرستيم . نماينده   و پول ميفرستيم و ايده ميدهيم .
خارج شده است
مگر ميشود زندگي مرا به هم ريخته آفريده باشد ؟  خداي  دانه هاي  انار !!!!!

hfgh5t0wea

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • pqr156
Outside the sun high gold
« پاسخ #2 : 16 آوریل 2016، 01:35:47 am »

Outside the sun high gold
 & nbsp & nbsp; & nbsp; & nbsp; before liberation,sac goyard pas cher, Caozhou peony Township growers often go to Guangzhou Sales peony, known as the "wide". On the one hand,air max 95 pas cher, because Guangzhou people favorite Caozhou peony on the other hand, in order to increase income. But because of the distance, traffic inconvenience, and restricted by natural conditions, and often counterproductive. Guangzhou peony is also a sell. One year, Zhao Lou Cun Gao Fengqi in Guangzhou flower sent the money and returned, he was afraid of the road was looted and their hard earned money was stolen, he contemplated. Finally,louboutin pas cher, the ingot to sew a and ragged and dirty cotton coat,hogan sito ufficiale, dressed as a beggar appearance. So, from the outside, who would not think of him, there will be many gold. Along the way, he said countless hardships,louboutin pas cher soldes, brave the wind and dew, finally returned home safely.< br / > & nbsp & nbsp; & nbsp; & nbsp; after returning to the Zhao Lou Cun, the villagers saw the Gao Fengqi the appearance, all thought he flower must compensate the, have came to comfort him,chaussure nike tn, said he was able to return safely to the hometown, lucky enough, the other must remember not to add to the thought. Gao Fengqi smiled, did not say what. He only told the family. The family had told people he invited to a great feast. All the folks see the banquet scene, are not be startled at, Gao Fengqi gourd sell what medicine. Gao Fengqi did not explain, but he kept a toast to all the folks, for they take care of their family thanks. After three drinks, Gao Fengqi the ingot from the dirty cotton coat take out of the sun, is a road hidden clutching his and other musty rusty. The presence of people then realized that Gao Fengqi had made a fortune, all praise, congratulation.< br / > & nbsp; & nbsp; & nbsp; afternoon, pick up the gold. Gao Fengqi home found less a silver ingot son,nike tn pas cher, told the Gao Fengqi; and all the people said to search out to see who lost Zhao Lou Cun people. Gao Fengqi smiled: "can not find it,hogan outlet, anyway, can not get out of the people. Anyone who is short of money, take it again, do not feel shy openings."
 story , still in the vicinity of Zhao Lou spread.Related Articles:

To violate

In fact, what do not understand

However, his wife does not like, always judge after returning home, always angry with her, arguing that the birth of the gas, after a quarrel will apologize to her apology, buy a lot of beautiful clothes and jewelry to her, but now he is not angry, also at enmity with she quarreled, certainly not apologize to her apology, she buy clothes and jewelry.
خارج شده است

gqg8eob9g

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 285
    • efg174
Today, I do this as a student _3
« پاسخ #3 : 18 آوریل 2016، 10:02:24 am »

&nbsp,mont blanc plume pas cher; &nbsp,hogan olympia outlet; Shandong Experimental Primary School in Laicheng District of Laiwu the third grade: 3.5

I'm going to be a civilized man. At first, not in the wall graffiti, don't pick flowers, do not litter, do not spit everywhere, this is the social civilization; do not curse, do not fight, this is the civilization of others; help my parents do some housework live. This is civilization to mom and Dad; has their own thing to do,hogan outlet, bear their own responsibility is to their own civilization. We're not just going to do a civilized person, but also do a Quanshou Ji man. We are going to talk about safety at school, at home, talking about security, when they are alone at home,hogan outlet online, strangers to knock on the door, you can not open the door,hogan outlet, there is a stranger to the phone, to immediately hang up. When crossing the road, do not run a red light, not in the middle of the road to go.
 < Mingxuan qi;
 this semester I have to press this standard to ask myself. come on!
 we have to be a person who loves to learn. Grandpa Mao Zedong said: "nothing is impossible to a willing heart!" Learning although it is a tired thing,air max 95 soldes, but is a very happy thing,golden goose saldi, in the study,hogan sito ufficiale, regardless of the difficulties encountered, braving the peak.
;
Today, I'm doing this for students.
< p > to school the first day, in the morning, we listened to the lecture of the brigade counselors, I know how to do a good young pioneers.
Related Articls:

Mid-term examination paper

Back home

New therap

They often say bad things about the United States, often think of some dirty means to trap her. I and the feelings of the · are all of them are destroyed by these people. We quarrel is caused by their mischief. The situation of that day is deeply impressed on my heart.
خارج شده است

yvlf37pty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 255
    • def904
Shanghai women's football team don't believe Lin Z
« پاسخ #4 : 24 آوریل 2016، 08:15:41 pm »

Shanghai team players Xu Wenjia phone is always off.
< p > Shanghai women's football team Huang Yini: "no, Lin Zhihua is not the 'sell', I really don't believe there is such a thing, we can play mainly depends on the level of training."
< p > it is understood, in 2009 from the Shanghai youth team in Shanghai's senior team members about 10 people, they are after attending the games come in. The individual member level is considered very smelly,hogan outlet online, can stay in the Shanghai women's adult team,hogan outlet, because the number of age people will participate in the Games competition next year. Yesterday,tn requin pas cher, reporters from the relevant personnel to this group of players on the phone, "Lin Zhihua extortion to the parents for money, the reports of several of the players of telephone inquiries,air max 95 france, get the answer is as follows.
 "absolutely not! Our coach Lin Zhihua is not such a person, he is absolutely good for us in 8 years,christian louboutin pas cher, including the issue of money related to the players, he is actively to the superior for us to seek benefits. This report Xiaxie, groundless statement." Yesterday,goyard soldes, Shanghai women's football team striker active sun Ling on the phone to reporters.
Shanghai women's football team: don't believe Lin Zhihua bribes is groundless statement reports
< p > Shanghai women's football player Li Na Yang: "Lin guidance would ask me for money,scarpe hogan outlet, he was very sincere, this report it hurt the people. If the flower 349 can into the Shanghai team. It's too easy, anyone can come."
 Shanghai women's football team active striker Zhang Jieli: "after the Asian Games at home, no one told us. This is something I did not think,montblanc plume pas cher, do not believe. Don't take us a little guide Lin suddenly, I do not know the reason."
Related Articls:

twenty-fou

Barcelona to finalize the schedule of the summer s

Chinese me

In the second half, the Chinese team but also a threat to the defence of Uruguay, Feng Renliang from the left attack several times to create opportunities and we defender Lugano repeatedly in the defense by breaking the opponent.
خارج شده است

d836zfgree

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 238
    • bcd732
Finally, goodbye
« پاسخ #5 : 30 آوریل 2016، 07:29:59 pm »

&nbsp,hogan outlet; in the city to see my Pinellia past you I put on a hysterical. Then I was alone lonely figure.
    &nbsp,hogan outlet; if the intersection.
      then.
      sun fade is a fascinating blue,scarpe hogan outlet, quiet and bright.
      then three years ago,air max pas cher, we have not had the same The imprint is engraved on my heart.
      waste life force to indulge in a hard separation. I look for you in different people.
&nbsp,tn pas cher;     if the memories.
      do you know I want you to think you don't want to go to sleep. I'm afraid I can't even see you in my dreams.
      are you sitting on my left side bag wearing a white T-shirt back, I turned to see you on the wrist of the black bracers.
      initial.
    &nbsp,hogan roma online; then passing touch books aren't really met
      sunshine outline soft lines in your side. Then I would never forget the day you.
      outstretched hands pierce was the fate of the palm of the hand. With sorrow I eyeful alone looking for you in the boundless journey.
  &nbsp,hogan outlet;   missed a station and a station of the metro. Then I found that I miss the whole summer.
      a song than a longer kiss. Then you are not turned away at the moment has already forgotten me.
      almost crazy stubborn for three years. Experienced so much I come to understand that I had missed you.
  &nbsp,hogan outlet online;   do you know I have no choice but to fight fate. So I can only meet on goodbye.
      sorrow is true, tears are false. No cause and effect.
  & nbsp; & nbsp; & nbsp; stumbled over the years I also did not find the you told me forever and ever, with every scar to moths gesture you dream to pursue.
Related Articles:

Perhaps, I

I was real

The end of the world

That year, he was twenty years old, and she fell in love, first love of the beautiful dark Xu about the difference between life and death, but do not want the unpredictability of life, his love is to be elected to the house of cousin away, into the depths of the red walls, the palace of the inner court away day and night, to the afterlife.
خارج شده است

fgh36h7wrd

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 107
    • lmn070
Learn to give up _1
« پاسخ #6 : 05 مه 2016، 05:10:03 pm »

Learn to give up
,tn femme pas cher&nbsp,goyard prix; &nbsp,tn requin pas cher;
&nbsp,tn pas cher; &nbsp,bottes ugg pas cher;Related Articles:

Unity is s

The vast o

Even if I did well, he would only ask me to do better next time, even a "well done" will not say, absolutely not like other people's father laughed and praise and reward children. In my opinion, I should do well, do not need to praise, and not let me big with pride. So, I gradually no longer expect my father to be able to speak to praise me, because I have had enough of the disappointment.
خارج شده است

hfg2vj1ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 221
    • cde733
Learn to love yourself
« پاسخ #7 : 15 مه 2016، 11:54:37 am »

Learn to love yourself
tn requin pas cher
  composition  one: learn to love yourself

Why not

maybe some people will say that this is a kind of self deception, but if this short cheat to get longer the real happiness,hogan roma outlet, self deception about and what is not good??   

< br / > learn to love oneself is the source of Ming the advocating and treasure; learn to love himself will really know how to love the world,goyard prix, some people, for some spur of the things and suicide in fact,hogan outlet, what is and more important than their of,scarpe hogan outlet? I am not a self - love crazy, I am not a self - centered, but people are living for whom ah? As the saying goes: people for himself hindmost,hogan outlet online. This saying is true, people live a life of their own is the most important to learn to love themselves, the sky is not a bird, still blue,hogan outlet online, the sea is not a pearl, still flashing &gt,sac goyard pas cher;

Related Articles:

Summer knowledge 500

My house is 500 years.

Write fami

Another little monkey cried, he sat in the tree thinking of the other three little monkeys will have any way. A little monkey, think of a way. His name is sitting in the branches of small monkeys breaking a root long branches down and think of a way out of the little monkey picked up branches play pool, fishing, fishing balls back. Finally, they from the far from the pond place happily continue to play ball.
خارج شده است

hfgh5t0wea

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
    • pqr156
2015 property consultant work report
« پاسخ #8 : 28 مه 2016، 05:13:40 pm »

fourth quarter (October - December)
2015 property consultant work plan report
 first quarter (January ---3 months)
2015 property consultant work report
1. trial barter sales methods,adidas yeezy 350 pas cher, increase product sales. (Meng Yu) 2 completed the sale of rice sales. (Meng Yu) take an 3 way full channel sales team. 4 completed mid-range wine sales channels, mainly concentrated in the city, Shenyang City, the establishment of the development. (Zhu Wei) 5 completion of the sales center trial operation. (Li Yunqiang)
 third quarter (July ---9 months)
 second quarter (April ---6 months)
1. do a good job in online sales. (Li Yuqing) 2 do a good job in the sale of rice inventory. (Meng Yu) 3 do instant product sales. (Li Yuqing)
1. inspect the network market, the establishment of network sales. With the arrival of the era of E, online shopping is an indispensable platform for the current sales. The company as a listed company, should expand the market, to seize the network sales space. Plan first in the group's official website to establish an independent sales page, you can apply for their own independent website sales, but also to attract investment. Mainly responsible for Li Yuqing. 2 to expand the market,air max 90 baratas, the city built. Direct sales is the most direct and effective, but also the most basic way of sales,yeezy 350 pas cher, in March, the company decided to set up a point of sale in the city site,goyard prix, mainly responsible for the Li Yunqiang. 3 establish off the field sales team. To achieve annual sales, plans to end 3,chaussure jordan pas cher, the establishment of the OTC sales team, is committed to expanding the market,scarpe hogan outlet, improve performance. 4 daily product sales work.
1,goyard pas cher. do a good job in the sales of government agencies. (Li Yuqing) 2 completed the acquisition of 50 tons of rice tasks and do a good job in sales. (Meng Yu) 3 completed the acquisition of 100 thousand forest frog and do a good job in sales. (Feng Jun) 4 to do a good job of liquor sales channels. (Zhu Wei) 5 sales of other products to do the work,hogan sito ufficiale.
The
Related Articles:

2015 college student union office work

Transporta

The proportion of male and female students is more coordinated, so the overall discipline is easy to manage. But because this year just succession, and students from the village of a few, former students of the lazy, literally, not by constraint habits more serious, most parents are farmers with culture is not high, and some are dicker or long-term working outside, also has a small part in the care of grandma and grandpa and grandma.
خارج شده است

bvr5b3hbfg

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • pqr904
Responsibility system for safety production in construction site
« پاسخ #9 : 08 ژوئن 2016، 07:25:08 pm »

construction site safety production responsibility system ,hogan outlet
 two, in the supervision and inspection of the daily found in the "three violations" phenomenon,hogan outlet online, have the right to "three violations" to fine processing.
Responsibility system for safety production in construction site
 four, the occurrence of accidents in accordance with the principle of "four",golden goose saldi, serious treatment of the accident, to participate in major and general accident investigation, check the reasons, to distinguish the responsibility to report in a timely manner.
< p > A,chaussure tn pas cher, responsible for the of construction site safety supervision, inspection, guidance, to exist in the production of the major hidden danger of accidents,tn requin pas cher, to issue timely rectification instruction,hogan sito ufficiale, they still fail to implement the rectification unit, have the right to decide a temporary shutdown rectification, and timely notification to the superiors.
 six, subcontract or bale construction team safety qualification examination and daily inspection work.
 eight, supervision of the implementation of the system of the Ministry of security on duty day.
 three,hogan outlet online, responsible for special operations personnel supervision and inspection certificates, on the work of the "three check" system implementation.
 five, to participate in the monthly inspection and assessment work.
 seven,chaussure tn pas cher, timely implementation of the higher authorities of the spirit of the meeting, to the situation.
Related Articles:

Experience

Social pra

Valentine's Day greetings _ Valentine's greetings on the space of love

Eager to learn and improve skills. Be responsible for the enterprise, responsible for the consumer. With good professional quality, take the initiative and enthusiasm, patience and thoughtful service concept, harmonious and friendly service attitude, rich professional knowledge, skilled operation skills, to serve every customer, at the same time to consciously abide by the rules and regulations of the company and the position of the discipline required.
خارج شده است

dhuk89mll

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 240
    • klm412
Guangxi college entrance examination to establish the integrity of electronic re
« پاسخ #10 : 10 ژوئن 2016، 11:20:59 pm »

Guangxi college entrance examination to establish the integrity of electronic records
< p > Xinhua Guangxi channel June 4, (reporter Zhangying) reporter recently from the Guangxi Zhuang Autonomous Region hospital admissions exam was informed that in Guangxi this year continued to create a "college entrance examination integrity of electronic records" for each member of the college entrance examination, candidates if cheating in the exam,golden goose outlet, will be credited to the the integrity of the file and the national education examination integrity test platform.
Person in charge of the < p > autonomous region hospital admissions exam,air max 90 baratas, candidates on the integrity of the file record of the main candidates in the integrity of college entrance examination, including the candidates to cheat in the exam summary of facts and the results of processing and other forms of fraud case records. In accordance with the provisions of the Ministry of education, on examination cheating by treatment and uniformly record,scarpe hogan outlet, retain the relevant information, by the autonomous region hospital admissions exam credited to the examinee electronic credit archives, for colleges and universities, employers and research student admissions unit query become the recruitment of students colleges and universities admission new students,adidas yeezy soldes, employing unit of selection and an important basis for the people. The person in charge also said that the candidates integrity of electronic files will be long-term effective, cheating and other records into the integrity of the file,scarpe hogan outlet, will be permanently follow the candidates.
 in order to avoid the candidates have no intention of illegal situation, the autonomous region admissions test to remind the candidates do not because of carelessness,hogan outlet online, negligence and violations. It is understood, the candidates were investigated and dealt with in a year, because a lot of carrying cell phones into the examination room,golden goose saldi, examination process in cell phone alarm sounded, the invigilator set for the exam discipline. Autonomous region academy entrance examination suggested, if the candidates do not intend to carry mobile phones until the test, please be sure to before the Kaikao shut down and put the location specified by the invigilator,hogan outlet online, or if it is found or found in discipline and punish cheating. (end)
Related Articles:

Jiangxi Ji

A building in Gongzhufen, Beijing building fire

Dalian hard to find oil explosion contractors allegedly negative secondary responsibility

Although there are many financial institutions at the job fair, the students who are seeking jobs are also many. Due to the number of candidates to increase, the more room for the selection of banks, many banks also significantly raise the threshold, and some directly in the recruitment conditions indicate the need for graduate education.
خارج شده است

این صفحه در 0.187 ثانیه 28 نمایش داده شد.