انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

آنجا كه حقيقت نباشد ، همه چيز پست و حقير است . سقراط

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: قدم دوم -به این باوررسیدیم که نیروی برترازخودمان می تواندسلامت عقل رابه مابازگرد  (دفعات بازدید: 18461 بار)

bgfh7m7xter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 287
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • nop154
Family joke mobile video
« پاسخ #60 : 30 آوریل 2016، 10:56:13 pm »

?
 "well, is your wife also cold violence to you?"
 5,hogan outlet online, "Dad,bottes ugg pas cher, mom says you're full of women."
 Mom: I don't care if you're looking for a bigger one than me,hogan outlet.
.
< p > 6, me and dad outside to eat lunch, want to stroll, into a famous men's clothing store, and asked the price of a piece of clothing, the clerk to see us, said dismissively 20000, who knows my dad still smiling to stroll, pieces of turning clothes, walked out of the shop door satisfiedly smile, hum, hand oil finally wiped clean!!,nike tn pas cher,
 dad said: "all right, your daughter's body is a wheel......"
 "Oh, don't say, we stand close to the point, this day is shut in the balcony outside or very cold."
 "silly girl, don't listen to your mother."
< p > 5, the girl bought a pair of trousers, a try is too long, please grandma help cut, grandma said busy; looking for his mother, is not empty; to find her sister, but not empty.
 2, today go to the grave in the car. Mother to me said: for the elderly to keep thin thick buried and kind to her, she left is not with me add trouble. Later she burned to ashes after get a bowl of soup so I drank,hogan outlet, calcium... I want... !!!! She said that this is the dead!!!
 night,hogan outlet!
 1, son: Mom, do you mind if I get a bigger target than my
 3, today, my mom said: eat really expensive at home
 family joke mobile video one:
 family jokes mobile video two:
 4, today I asked my mother I was not from the garbage to pick up, my mother said it was from the stone to the. I asked that stone,
Family joke mobile video
!
 1,hogan interactive outlet, today to eat, my mother suspected of sitting far away from the dish, it is directly from my bowl clip vegetables to eat!
< p > 4, in the morning just get up wrapped in a blanket wearing pajamas with disheveled hair in the living room sitting, with the father and mother said: "you the girl body, with cars like!",
 "Dad, I'm your son!"
 3, "Dad, mom cold violence to you?"
 my mom said: &quot,air max pas cher;urinary tract stones...
 the girl fell asleep.
 I listen! Oh this is to eating out what a thrill! Mom said: go, go to your aunt two Cengfan
 my mother said with pride: "of course! That's my mother ah, you think it is your mother ah!"
 2, my mother and I talk about the young grandmother, said that when the grandmother was the city's first recognized beauty. So I asked the question with emotion: "brag... Grandma used to be so pretty? "
>
Related Articles:

Fast, has

I began to

Been to, t

The first time I met Yoko is what the occasion, the boy has forgotten. Is probably in a speech a professor, occasionally and Yoko's eyes met immediately like suddenly heard like early morning walks clockwise, days to clear the joy with "tick" sound, as if to infiltrated into the blood as. Who would dream, which is visible only in a dream to the girl.
خارج شده است

hfgh5t0wea

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
    • pqr156
DDT CEO the company needs to be more transparent
« پاسخ #61 : 01 مه 2016، 08:09:25 pm »

DDT CEO: the company needs to be more transparent
 -- an interview with DDT CEO Bai Lide
< p > Q: and the two years of enterprise credit crisis, false information of listed companies has always been one of the core issues of the development of Chinese market distress. Public accounting firms have begun to have a skeptical attitude. DDT's business in recent years,tn requin pas cher, the storm has not been affected?
 A: the first thing to clarify is that there is no DDT with Enron and Andersen event correlation,chaussure jordan pas cher. But it is undeniable that the event has a great impact on the global accounting industry.
< br / > 3 years ago, Deloitte to in all global accounting firms audit procedures, a thorough examination. We call the period after the Enron event "new reality" period,hogan outlet online, the accounting profession of all rights and interests of the relevant person to our proposed higher expectations and requirements. In China,hogan outlet online, DDT not only for the Multi-National Corporation to provide audit, tax, business management consulting and financial advisory services, the future will be more rapid development of China's state-owned enterprises and private enterprise services.
Q: what are the
Answer: including
< p > Q: the development direction of internationalization is one of a growing number of Chinese companies, but development encountered many difficulties, you have any suggestions?
 A: I have three suggestions. One is to strengthen corporate governance. I know this is a commonplace talk of an old scholar but this is the first priority, China enterprises for international development. Good corporate governance is conducive to domestic and foreign capital market investors to understand the situation of Chinese enterprises, but also conducive to the government to master the relevant operating conditions. Two is to integrate the Chinese and foreign enterprise culture, improve the level of international staff. Three is the company's development strategy must be flexible, at any time to adjust according to the changes in the global market.
< p > Q: China is currently one of the most important reform is reforms for the large state-owned banks, and is about to enter phase of assault fortified positions,hogan sito ufficiale, do you think this reform should pay attention to what the problem?
 A: This is a very complicated work. Should first have a good framework of reform and increase enterprise of transparency, for overseas listing this is necessary conditions; in addition, special attention should be paid to the disposal of non-performing assets, especially when dealing with existing bad assets,hogan outlet, there can be no more new non-performing assets; the, Chinese banks need to increase the awareness of risk management,nike tn pas cher, establish effective risk management system,tn requin pas cher, so as to formation.Related Articles:

Who is not

How far the enterprise can go -- the barrel princi

Success CE

International tax planning is the domestic tax planning within the scope of the extension and development, its behavior not only across the tax environment, but also related to the tax policy of more than two countries. Therefore, international tax planning than those of the domestic tax planning is more complex.
خارج شده است

nk75xpre2

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 253
    • ghi910
low-key work
« پاسخ #62 : 05 مه 2016، 08:51:19 am »

,sac goyard pas cher
 in the Bank of China for ten years,tn pas cher, Xiao steel to promote a lot of reform measures. In the meantime, the Bank of China completed.
< p > the source said that as early as Xiao Gang emplacement before, the Commission has been exercising and contact, understanding of Xiao Gang's acting style, business ability.
 and in 1996, Shaw steel back to the central bank as the central bank governor assistant,goyard paris, then served as vice governor of the central bank. In served as deputy governor of the central bank during the post,air max pas cher, Xiao Gang also long-term in charge of the trust business and participate in to promote the introduction of the "trust law", "trust and investment corporation management approach".
 "two days ago, Xiao always go, we gave him a farewell party, made a photo album and PPT, combined with some of his remarks before the speech inside. Everyone called Xiao chairman is not used to, and finally called Xiao Dong, Xiao Zong." The Bank of China who approached Xiao steel told times weekly reporter, (Xiao Gang) is a very approachable person, business ability is also very strong."
< p > in the industry view, has long been engaged in the monetary policy and financial supervision in the central bank's Xiao Gang, attitude determination, simple style, familiar with the macro economic and financial business,hogan outlet online, a reform and innovation consciousness, good at studying the problem, organization and coordination ability.
< p > from March 16, 2003, Xiao Gang became chairman of the Bank of China, March 17, 2013, Xiao Gang Commission assumed office, to and fro between, just separated by ten years.
Xiao Gang came before the exposure and Bank of China Securities Regulatory Commission has become the first contact IPO restart
 low-key work
< br / > public information display, Xiao Gang in 1981 began to enter the central bank work, followed in 1989 has served as deputy director of the Policy Research Office of the people's Bank of China, director, during 1994-1995, Xiao Gang was transferred to the China foreign exchange trading center general manager.
2003 years is one of the key years of Xiao Gang,sac goyard pas cher, he served as chairman of the bank served as chairman of the board, to promote a series of reforms.
 from the young central bank executives to commercial bank's ten years of experience, Xiao Gang's experience is not rich. October 2012 held the eighteen big, Xiao steel high vote was elected to the Central Committee, it indicates that he will play a role in a more important position.
 the Commission's regulatory difficult,hogan sito ufficiale, complex known to all conflicting interests. In the Guo Shuqing after the reform of the market, by the Xiao Ganglai with an international perspective, it is worth looking forward to.
, chairman of the Bank of China in 10 years,air max homme pas cher, 55 year old Xiao Gang, took the post of chairman of the China Securities Regulatory commission. The bank executives to the reclusive suddenly standing in the capital market to the outside world in the teeth of the storm, the impact of self-evident.
 newspaper reporter Li Yian from the bottom of the Shanghai
Left > former Guo securities market is many to be continued reform policies, have pledged will maintain the continuity of the policy of Xiao Gang, how to continue to push forward the reform of these, to become the capital market is the most worth the wait and see things.
Related Articles:

The bulk t

Terry Chui the fund industry to further strengthen

The centra

You can see the fund which stocks to buy, whether or not you caught it off, followed by buy a little. Because the analysis ability of people certainly better than you ah, if you are in the second session, occupation investors, you look at the money, where a plate flow it is hot. People with a silent language to tell you, you have to be good at observing in the middle."
خارج شده است

cghx0y2drte

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 146
    • uvw421
Canadian beauty to enjoy food and people fake dati
« پاسخ #63 : 07 مه 2016، 08:44:58 am »

,hogan sito ufficiale
&nbsp,scarpe hogan outlet;
The blond has a taste for fine dining and she's on a mission to eat in of Toronto's hottest restaurants which she refers to as her " hit-list,nike tn pas cher.&quot,bottes ugg france;
Toronto actress uses men for
&nbspWe,air max femme pas cher; all know that getting what you want in l&gt,hogan outlet online;

Twenty-four-year-old Toronto actress Erin Wotherspoon has a hit-list, and if you're a man with a hefty wallet and a thing for blonds, you might just want to watch out.
,jordan pas cher;
The hitch? She has no money. So instead of eating her way to the bottom of a can of chickpeas, wotherspoon uses what she does have -- a pretty face and a flair (qualification) for acting to for (fraud) men into taking her on first dates in exchange for a free meal at one of her chosen restaurants.
Attractive 5-foot-6
Enjoy the delicacy and beauty of Canada for false date
;
 is a Canadian actress proved to us that people don't have to be born with a silver spoon containing can also enjoy the most delicious food in Toronto restaurant. The name Irene & middot; waters Bonn cargo are fulfilling their mission, that is, and any one can satisfy her desire for food tycoon date.
&quot,hogan outlet;

Related Articles:

Fitness af

SONY's ann

In the gym to refuse sports injuries

The general situation is only ATM card to back cash, the general credit card is not good, but some special credit cards, such as Discover, also has the function to provide back cash. His advantage is that is not restricted by the issuing bank ATM, I in Atlanta Montana's ATM card to Boston can cash back, and totally do not charge fees, please use.
خارج شده است

hf0i8cvbdf

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 129
    • jkl782
Set foot on the road to work _0
« پاسخ #64 : 07 مه 2016، 03:30:50 pm »

Set foot on the road to work
  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; my mom and dad are is self-employed, in order to hold up the house,hogan outlet, so work to get much more difficult than ordinary workers. This day, I get up early, ready to follow his father to experience his day's work. On the bus,hogan outlet, we set off to work. Wait until they have installed the goods, after a while, Dad expertly started the car, the shuttle in the downtown city. Arriving at the destination, father but under the car, I look forward to look back, the original father is to help them to the back of the unloading. A few minutes later, dad was sweating, finally discharged, back to the car, with a towel wipe will continue to drive. It was noon, I followed my father to eat, it is lunch ah. I opened the lid and found it was just a little side dishes,hogan outlet online, very simple, after eating quickly began the work of the afternoon,goyard paris./>   
  &amp,golden goose mid star; nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp,hogan outlet; & nbsp; follow father experience the day's work and feel the parents work hard, really hard to earn money,hogan outlet, suddenly found that I spend a lot of really,hogan outlet, a piece of clothing to a hundred, mom and dad? A few years are not willing to buy a new pair of shoes, a new dress, I was really very happy.Related Articles:

Childhood.

Interesting childhood _111111

With a smile to face the failure of _0

To save the drowning child and the sacrifice of college students like a magnificent beautiful poem, and those who do not blink of an eye criminals, can only be counted as the next three pirated books. The book has its own content, people have their own life. Content is full of suspense, the plot ups and downs of the book, will be a best-selling book, the general light of the book is not willing to see the book.
خارج شده است

atzkax57c

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 105
    • mno039

< p > however,tn pas cher, in the afternoon 13 points just after, Weidi finally took the lead in the nine buildings in the Football Association Office Ares,scarpe hogan outlet, he in the underground garage parked the car directly after the elevator upstairs, some reporter squat in the underground garage finally have the results. But Verdi is only a person, and in the face of the media, he remained silent, did not disclose any information.
Wei Di appeared at the foot of the center with a smile, said he was the Olympic Games for the Olympic Games
 it is reported that 14 pm today,hogan outlet, the foot tube center will be held an internal meeting,chaussure tn pas cher, when Wei Di will also participate. After the Football Association announced the results of the appointment of personnel. Neve to Xinhua sports reporter said, the General Administration of sport of the changing of the guard is for the next Olympic Games will make the overall considered, he will soon be familiar with new job, for a successor will unreservedly to introduce the relevant circumstances.
< p > Phoenix sports news Beijing January 25 message, according to reports, widely circulated today,hogan outlet online, the State Sports General Administration will be on foot tube replacing, director of the center said. However, this morning, and auto center tube without any movement. However, in the afternoon 13 points just after, Weidi first appeared at the foot control center is located in the East nine building. It is reported that he will take part in internal meeting in the afternoon.
 Wei Di appeared at the foot of the tube center refused to interview
< p > in the morning 9:30 held the State General Administration of sport Auto Center Party member internal learning conference,tn pas cher, Weidi also did not appear Auto Center. For Verdi really have to Auto Center, the staff are all about.
< p > before, there news said this morning, Zhang Jian to replace neve served as national sports the State General Administration of foot tube center director, Wei auspicious served as party secretary, and neve to office to auto center. However, waiting for nearly a whole morning, two sports center are not found traces of the three, the staff this is a closely guarded secret. Early in the morning, a lot of journalists will have in the Chinese Football Association office is located - east nine building set,scarpe hogan outlet, waiting for the emergence of Zhang Jianhe Wei Jixiang. However,hogan sito ufficiale, the Chinese Football Association staff said they had not received the State Sports General Administration of the personnel department to come to appointed new director and Secretary of the emplacement of the notice.
Related Articls:

Verdi dist

South Kore

Luneng new boss the new seaso

According to the reporter, according to the contract, Shenhua need pay salary in the month on the 20th, the three foreign aid, but so far they a penny have not received, only to receive club play IOUS and on Wednesday the Shenhua club to a team of 150 million yuan to the derby win the prize and before a draw in Tianjin obtained draw bonus 40 million yuan.
خارج شده است

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
    • def238
From thirteen years old to fourteen years old
« پاسخ #66 : 14 مه 2016، 03:43:41 am »

From thirteen years old to fourteen years old< br / > & nbsp & nbsp; & nbsp; & nbsp; imperceptible in, my one year old,air max pas cher, when the second hand set foot in the "12",adidas yeezy pas cher, I would think, last year's birthday is what,tn requin pas cher, in a year I do what?, 13 years old I have in the past, at the age of fourteen,goyard paris, I and will do a new self?? & nbsp; & nbsp; & nbsp; primary school I, to study, was admitted to Nanjing, but happy. On the first day, although repeatedly said that in secondary fall in love is very childish behavior,scarpe hogan outlet, but their heart is appearing Cecil waves, maybe I in high school placed too much hope, maybe I don't understand to get along with people, maybe I don't know how to camouflage themselves,hogan sito ufficiale, maybe I don't understand to control their emotions, all are my thirteen year old memories.       fourteen years old, is a dream, but it is far away. When I was thirteen years old, I was still in high spirits to celebrate the "six one" children's day, fourteen years old has been far away from this. Adults often say, big one year old, to be more sensible,basket tn requin, and can not be like a child so capricious. Maybe this is what the Lord wants us to be. & nbsp; & nbsp; & nbsp; perhaps the elder sister said to, I should give yourself a chance, with no ideas and personal considerations, it is my belief, but this is easier said than done. Believe in others,louboutin pas cher, you must first believe in yourself. Strive to be a happy oneself, is my wish. PS: This is my birthday will eat ice cream in... Good to eat Oh.... ^ ^ with transfer time and big one year old (is one year older) my heart.. how to become complex and often miss ago even if they know it will not be possible to why also stupid flowers are in full bloom 14 years old and 13 years old taste it previously suspected he had been too naive now wants to find this innocence at least..... Do not feel painful dream sooner or later will wake up.....  & nbsp; & nbsp;Related Articles:

Real heart

Flying dove of peace

A letter s

That day I QQ inadvertently added to him, so we got to know. Just because the evening is not used, the way I go home the night is very remote, so I often ask someone to send home, otherwise you will call the parents to pick me up, or they are afraid to go home. Because of this, the night he sent me home, he is certainly not a person, and one of his friends.
خارج شده است

vbb5c4rqp

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 193
    • bcd204
The signing of Luoyang egova Digital City Project
« پاسخ #67 : 17 مه 2016، 12:04:25 pm »

< p > Company said that the project contract amount accounted for the company's total revenue in 2011 24.44%, the performance of the project will have a positive impact on the business performance of the company, and the company's future continue to receive large projects to form a good role model to market the.
< p > according to the agreement, project content for Luoyang City digital city management system construction of data,chaussure tn pas cher, application software development and implementation of construction projects,hogan outlet, the goal is to in accordance with the principles of unified planning,air max pas cher, the city's network, the implementation of zoning, resource sharing, to build rental combination "using computer technology,hogan sito ufficiale, network technology,golden goose sneakers, database technology, geographic information resources,hogan outlet online, set up operation (service), management department of law enforcement, supervision,tn requin pas cher, examination and evaluation process, to enhance the ability and level of the city's comprehensive management.
The signing of Luoyang egova Digital City Project
< p > egova announcement today, the company recently and Luoyang City Supervision Bureau signed "Luoyang City digital city management system (the first phase of the project construction data,hogan scarpe, application software development and implementation of the project contract, and the contract price 2958.57 million yuan. In October 31st, the company has disclosed the bid announcement.
Related Articls:

Gold just Thai Holdings restructuring progress bridge began trial production

Hisense el

The Great

The operation of wind power projects Pinglu a 49.5mw and Pinglu second phase 49.5mw project, all in the construction period, of which Pinglu project is expected in January 2012 to build grid connected operation, Pinglu to the second phase of the project is expected in June 2012 before the completion and the realization of parallel operation.
خارج شده است

bfh5i2ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • lmn538
A clutch dream round, there is no such words as first
« پاسخ #68 : 19 مه 2016، 09:12:14 am »

A clutch dream round,hogan outlet online, there is no such words as first
< br / > the night is deep, the wind upright, could not help but close the windows, and began tossing and turning, also do not know how long to sleep. Not think too much, is simply unable to sleep. Those who are themselves deep in the heart of the past, have, lost,hogan outlet, the feeling of a dream, like yesterday, seems to have been separated by several centuries. Has been slowly accustomed to a person's lonely, a cup of tea, a song, a person's thoughts drift.
 missing is like tide, still burning surging in the moonlight, enchanting, crazy dance. Would like to ask you too well,chaussure air jordan pas cher, afraid of your silence like a prison, let all eyes dodge huashangjuhao. Would like to ask if you have let go, why still stay in my city, I was not the most difficult to let go of your poison bite heart. You from my sky over, still silent. Also remember >
 in the morning, the wind is cool,golden goose deluxe brand, the sky cloudless, the sun has been gradually rising, a soft light. Drink a cup of light Green Tea, see the palm tea mist rising, the taste of the world by the fickleness of the world, the vicissitudes of life. Think, ink brush, painting bihaiyuntian delicate long. To the moon shadow, the light head streamer, forget just drunk a long immeasurably vast difference. Think, keep a city, without any deviation,adidas yeezy pas cher, Xiaoxiang rain line. Your shallow smile, I drunk in your eyebrow bend, any time blurred, dream lingering, Dimei drooping eyelid, ecstasy tori,nike tn pas cher, not love cloud. Juyi Peng sunshine, lost water central, intersection with chaotic thoughts, with Pentium into the sea, a sigh, and a palm tea in one gulp down. Is bitter is sweet, is astringent is acid slowly, perhaps will forget the past. Standing on the top of the years,goyard paris, overlooking the water from high mountains, the eyes of a landscape, a river in autumn. Around the time that time, Fu, because a person's flat, inventory person, a person to understand the vicissitudes of life. Finally learned, heaven and earth in tea, laugh sigh for two times, on a surplus and deficiency of what must hope, clutch dream round, the world of mortals without words such as initial.
 in the text drift, let any messy thoughts Chi Cheng whips. Did not deliberately lonely, but did not deliberately make their own grief. Tears. This is the purest of a kind of mood, to the text gives blood in my soul, let it to a poem, in the form of an article in life, croon. If you can pull a cloud Xuan paper, I want to pen with the wind in May at the end of the day, with the most pure heart to write a roll of white. No flowers, no regret, just a little to the bottom of my heart the most simple obsession...
 breeze no trace rain,nmd runner homme pas cher, both silent half sink. Who in the wind at night playing water marriage, provoke pain night melancholy. Who left yesterday's fingertip temperature, touch the brow touch of sadness. In the night, quietly looking out the window, the wind floating smoke willow Chuixian, hidden deep in the cloud cover Yan month. Gently grind ink, copying in the plain with thousands of tenderness delicate fingers, Golden fate God bestows. The dim candle to the wind gently blowing, tears, silent pain. Sleepless night, will miss the silly, you have given me the warm. Fuzzy look in my heart a little bit clear, so keep the memories through the livelong night.
Related Articles:

Four old partners

You in the

The dancing circle little drops of water, such as golden dance, happily dizzy wave after wave of vortex. In the face of the wind, with the flavor of the sun, blown chaos of the rhythm of the rain, accidentally bumped into the eyes, so fresh a trace of warmth, self heart leapt, diffuse through the fingertips. Dipped in a drop of rain, on a piece of the sun, write your name, every brushstroke, each stroke, graffiti sunny smile.
خارج شده است

d836zfgree

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 238
    • bcd732
Network classic funny quotes _2
« پاسخ #69 : 26 مه 2016، 07:30:37 am »

, Phoenix Palace Phoenix, a go, night suffering, from the Jiangnan Jiangbei, Wan Li and.
 2,hogan sito ufficiale, finally for the misty rain cover the world, Rong Hua Xie, but a field, and permanent peace.
, I want to love, but it is late.
, cell phone a month did not ring, and today to repair,air jordan pas cher, the results of the repair Master said the phone is not bad, but more than a month did not call to come in, I directly to the master on his knees, and asked him to say.
, I'm going to go upstairs and never walk, because there's an elevator.
,montre guess pas cher, fast test. Kobe possessed, Billing Division for the Rockets with 22 families, for hanging, Maddie possessed, MD, can copy the second branch.
 2, your ugly and your face does not matter.
, years of fame, I bury you, the exquisite, funny but without king.
, who is iron, rice is a steel, one day does not eat hungry.
, iron pestle can be ground into a needle, but the wooden pestle can be ground into a toothpick.
 2,adidas nmd pas cher, sunrise as long as the sunset before the good, class, as long as the class before the arrival is good.
 2, my greatest ability is to put the cheap things with a high effect. For example, camera, microphone, i.
, I came into this world, and I never meant to live.
, you are the South Korean people, your family is the South Korean people!
 network classic funny quotes
, also can not see my most lonely,scarpe hogan outlet, because I only when you can not see me, I was the most lonely.
 22, probably seems to be, but not necessarily not.
 2, east to the west of the rain,nmd runner pas cher, the mentor ruthless I have feelings.
,goyard soldes, classic funny signature: not the road is uneven, but you can not.
 2, take off my clothes.
 2, host Hello, I was on the road, I would like to give the window in front of the girl point of a song, that is, Jacky Cheung, you know, on the road, there are you,golden goose sito ufficiale, squeeze a little.
, classic funny statement: long really creative, live really have the courage!
 2, parents are a very professional career, but most of the parents without any training on the job.
, what I got to die your lover.
, life like never stop the disc, a little bit of hope crushed.
Network classic funny quotes
, Bitch is always Bitch, even if the economic crisis, you can also your.
 2, in bed, practice is the sole criterion for testing effort.
, the recent mood is not very good, to walk to heaven tomorrow.
Related Articles:

Like a butterfly beautiful sentence, take wings to itself

A very effective classic, sup

A lifetime

A good result of a woman, often let others sacrifice. This world is like this, you feel that you have sacrificed everything, in fact, just a waste of time. Instead of waiting for someone else (Le Don Dead), it's better to hold on to what you want. To be a woman is not good, but to make their own good. No one will take care of you, can only rely on their own.
خارج شده است

fgh0z1tersx

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
    • ijk085
Bear haunt Indiana Xiong Bing
« پاسخ #70 : 28 مه 2016، 12:22:51 pm »

this movie made me learn a lot, I hope everyone around us to become the most caring people!
Bear haunt Indiana Xiong Bing
 we go to Zichuan to see the world through the studio "bear haunt Indiana Xiong Bing today". Zibo city in Zichuan Mao Bona film Ginza. My mother and I went to Ginza in Zichuan,air max 95 soldes, Zichuan is also global studios.
< p > the parents of their children is particularly patient. In fact, I had not liked bald, but through his spell as an effort to protect Dudu, I was his behavior deeply infected, and so he and bear bear become good friends are glad!
 "bear haunt Indiana Xiong Bing" was finally released, I called my mother took me to see......
 we bought a ticket to go to the movies and popcorn. The main content of the film is head strong to chop wood,nike tn, the boss Lee to his new logging tool box and the kidnappers mounted toot box mixed together. Bald strong found Dudu, but toot toot is too naughty, she put a mess in the bald strong home,new balance baratas, the bald strong to the doodle sent to the Public Security Bureau police thought toot toot is kidnapped by the bald strong. The bald head was caught by the police. Then back home decided to temporarily raise his head strong. Bald strong to buy him to buy diapers, milk powder...... Back when they were met by the police. He escaped the police, came home Dudu disappeared. He is abducted Dudu bear bear two. Then he took the gun to bear bear two, and two for the last time Xiong Daxiong doodle. Suddenly bald strong found doodle had a high fever, then bear bear two and bald strong teamed up with funny Dudu play, after a day's efforts finally cooled down. The bald headed aircraft is also doing a good job. When they fly,occhiali ray ban outlet, he met the kidnappers. The bald strong and toot or away. Bear bear two successfully entered the base and rescued the Doodle and bald strong, the boss also brought to justice. Finally, Dudu bear bear two one up with bald strong new year.
< p > although sometimes mom and dad because of our mistakes to criticize us, but this does not mean they do not love me, it is because they have a deep love and look forward to our, so just for us as strict,hogan sito ufficiale, from the movie, I also felt the bald strong failing faithful unyielding, bear bear two willing to help people life character,scarpe hogan outlet, are worth our learning.
 bear haunt Indiana Xiong Bing (a)
 Hou Yun mention
 this story tells us to love, and partners to work together, do not be too selfish.
 today, there are so many people in the cinema,scarpe golden goose, and I'm looking forward to seeing the bald! The film began: Lee boss gave a bald strong toolbox, he took the wrong, the results of a small girl with the box brought back. Next,hogan outlet, is the bald strong and big bear, bear two wonderful course how to love the little toot.
Related Articles:

I sent my

Warriors o

Only a few

However, losing the integrity of the shadow is like a ghost in general with me, make me depressed. At this time, I accidentally read a quote from Tagore: "if you shed tears when you miss the sun, you also miss the stars." Suddenly, I understand such a truth: miss the sun can enjoy the stars, green is the harvest to lose, lost without sorrow, childish, we entered the mature.
خارج شده است

d0ouksg5m

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 119
    • fgh388

how the scientific community in the face of " we hate chemistry "< p > science is the knowledge of truth,nike tn pas cher, has its own power without fear of criticism,barbour pas cher, questioning and even abuse, history is never afraid of religion, politics, and the traditional hegemony as. Scientific community treatment of public criticism of science, can not go the same year, the religious referee, deprived of scientific freedom sound of the old road. Science community in the face of public criticism of tolerance, it may be a little more.
 the United States should be responsible for the "holy war"
 "if you do not have a new bank network or ATM version of the yuan,ugg pas cher, also please do not worry. The original title for 1999 and 2005 yuan still can be used normally, do not affect your payment. With the increase in the allocation, the number of delivery, you receive a new version of the RMB will be more and more high." The person in charge said.
The new version of the RMB hundred dollar bill debut this morning, the new version of the RMB yuan
 law late reporter (WeChat ID:fzwb_52165216) was informed that today the new version of the RMB will be based on the bank's own arrangements, continue to pay through bank outlets and ATM. In order to ensure that the public will be able to see the new version of the RMB on the same day, some bank outlets will be paid in foreign currency, the priority to pay the new version of the renminbi.
 although the leadership of two yuan,hogan outlet, but the two yuan of power is not equal. A large number of colleges and universities in the "personnel" story,timberland boots outlet, and this two yuan pattern has a relationship. Party leadership, the principal responsible for the easy to cause two problems, a leader is not responsible, the two parties to the party.
 has a bad China type called the bridal chamber< p > do event has always been a good face, this is understandable, but we in the face of such a vulgar practices should have to look before you leap,spaccio golden goose, extremes meet, and wedding celebration really different. Qucuqujing, Quweicunzhen,basket tn requin, to abandon the dross,scarpe hogan outlet, good to pass.
 more dirt! Welcome to scan the two-dimensional code below concern Sina News official WeChat (xinlang-xinwen).
 Americans shouted "war on terror", the other side has made "Jihad" intensified, both sides of the two sides of a coin. Understand this, it will not be confused on the surface of the contradictions.
 University Party committee and the executive power of two yuan
Related Articls:

The son of

Sherlock starring response - you worry plagiarism

Li Keqiang

Is holding the child is do not pay attention to maintenance procedures, the roadside bag slipped. There are 300 thousand yuan in cash and bills, bank cards and other things, the total value of over one million yuan. At noon, she found the bag was gone, hurriedly walked along the road, did not expect to pick up unexpectedly on the side of her bag.
خارج شده است

gdf8e7nert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
    • fgh902
College students in October 2015 to join the party application _0
« پاسخ #72 : 01 ژوئن 2016، 11:34:24 am »

.
 party to Marxism Leninism, Mao Zedong thought and Deng Xiaoping theory as the guiding ideology. So that socialism has a strong vitality. The essence of socialism is to liberate the productive forces,tn requin pas cher, develop the productive forces, eliminate exploitation and polarization, and ultimately achieve common prosperity. Mao Zedong thought is with Comrade Mao Zedong as the main representative, the Chinese Communists and the basic principles of Marxism Leninism with the Chinese revolution practice combination created. Mao Zedong thought is Marxism Leninism in China and the application and development is proved in practice to be on China's revolution and construction right theoretical principle and experience summary, is the crystallization of the collective wisdom of the Communist Party of China.
< p > after their study and to the party's understanding, decided to join the party. Today, I party organization solemnly submitted to join the party to the applications. I volunteer to join the Communist Party of China,hogan interactive outlet, abide by the constitution of the party,nike tn pas cher, the implementation of the party's decision,ray ban wayfarer outlet, the secret of the conservative party, the party is willing to participate in the activities of the party and for its active work, as soon as possible to serve the people.
< p > the Communist Party of China is sacred to represent the interests of the people of the organization, to become a qualified member of the Communist Party of China must have excellent quality. So I must in all aspects of strict demands on themselves, make oneself become a qualified Communist Party members with excellent quality. In mind I will fill ourselves with Marxism Leninism, Mao Zedong thought, Deng Xiaoping theory content, and get along well with your classmates, willing to help others. In the study,hogan olympia outlet, I will try to learn their own professional knowledge,hogan outlet online, to cultivate their own "professional and Bo" of the outstanding talents for our socialist modernization. In the work process, also want to do to national, collective and the people's interest, in dealing with the problem of impartial, in personal interests conflict with the interests of the state, we should not hesitate to sacrifice one's personal interests, in order to ensure the smooth progress of the cause of socialist modernization construction,hogan outlet online, the advanced nature of the Communist Party of China, the Communist Party of China has always been the representative of the interests of the Chinese people.
2015 college students party application
College students in October 2015 to join the party application
In October
 beloved party organization:
 Communist Party members, first of all should do is a person's basic requirements and strive to achieve their own value, on this basis, and then for the cause of freedom and equality of all mankind. In a sense a party member is a flag. Countless martyrs witnessed this problem himself with a cavity blood, and give it the best interpretation. If we say that for ordinary people, for the country do contribution, makes the contribution for the society is to realize the value of one's life, then we think that the Communist Party members should be on the basis of this, for the realization of communism society to make due contributions. In the history of the Republic, every period, can always emerge out of such a high quality of the Communist Party members,hogan outlet, they are in the ordinary post, to make extraordinary things, in every corner of society. Waving the personality and quality of the banner of socialism building, set an example for the people around.
 however, just do the above mentioned
Related Articles:

Community

2014 Summe

Summary of the maintenance and stability of the traffic and Transportation Bureau in 2015

To be a party member is glorious, but it does not mean that it is glorious, but also that it is dedicated to the service, but also to withstand the test of the party organizations. A member of the Communist Party must always be set up for the cause of communism struggle life wholeheartedly serve the people, ready to sacrifice for the benefit of the party and the people all the ideals and beliefs and correct world outlook, outlook on life, value view.
خارج شده است

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
    • def238
Beautiful autumn
« پاسخ #73 : 04 ژوئن 2016، 07:43:00 am »

Beautiful autumn
,goyard pas cher
 little friends,nmd running femme pas cher, do you like autumn?
 on the hillside Road near the pier,ugg pas cher, a wild chrysanthemum swaying in the wind, emitting a faint fragrance. Passing beside the flocks of butterflies opposition chrysanthemum,scarpe hogan olympia, they smell the fragrance of chrysanthemum couldn't help stop in the above sorption honey, feel is really delicious.
 the United States in the fall of
 a gust of wind blowing, the tree has fallen a few leaves. See! Some, like butterflies in flowers, dancing; some like a songbirds,hogan outlet, spread your wings and fly; some like a dancer that light rotation with... The leaves have fallen on the ground, to the earth covered with a layer of cotton "a riot of colours". Foot in the dead leaves,tenis asics outlet, issued a rustling sound,air max 95 france, like: autumn symphony. Flocks of geese row tidy team for the south, the squirrel is busy picking nuts, good winter.
 in autumn, the weather becomes cool breeze,air max pas cher, an invigorating autumn climate. The grass withered, the flowers withered, only wild chrysanthemums are in full bloom.
 autumn maple leaves are very charming, look, the leaves like a fire, the people's heart also to burn up.
 crystal clear river, like a transparent blue silk.
Related Articles:

Mother is sick _2

Famous aphorism talent

We can take some human 's basic needs as an example we do not want to wear the same clothes all the time and we want better and better. We wish to live in a more spacious flat. Of course not all human beings are the same. For instance, some people try to climb up socially or politically all the time, while others never stop trying to make more money. The children long for new toys while the old hope to live longer.
خارج شده است

ngfhi3t9we

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 266
    • abc542
Work summary of supervisory staff
« پاسخ #74 : 06 ژوئن 2016، 08:35:19 pm »

supervisory information work summary
>
Work summary of supervisory staff
 in, I came to the project department as an intern. The main building of the project is a part of the underground structure with 2 layers, mainly by transportation and transfer, public service and underground garage composition, the base area of about 13500, the plane is an irregular quadrilateral. North of this project and have been built in Shanghai city rail traffic No.11 line across the northern section of the project of Shanghai West Railway Station adjacent to and East and Shanghai rail transit network line 15, Shanghai West Railway Station is connected, South Taopu Road, on the west side of the business planning office land. Cast-in-place reinforced concrete frame structure is adopted in the main structure,hogan outlet online, the retaining structure of the underground continuous wall supporting, which on the north side of the enclosure structure using the existing line 11 Shanghai West Railway Station underground continuous wall, East with enclosure structure of Shanghai West Railway Station, line 15. The depth of foundation pit is about 13.25m, and the North District adopts the top-down construction method.
< p > no man is born wise or learned, requires knowledge, by learning,adidas nmd runner pas cher, by practice, left the practice of, learning will become the water without a source, without the. & lt; Lin Shan courseware & gt; practice is inseparable from the guidance of correct theory,hogan scarpe outlet, or in practice will hesitate,sac goyard pas cher, hesitation, at a loss as to what to do; to understand the book knowledge. With the theory can not put it into practice. Knowledge, theories, and become cross dressing. This is my practice in the two and a half months of experience. Now I was built in Shanghai City Department of Construction Supervision Consulting Co., Ltd. Shanghai West Railway Station comprehensive traffic hub Newnan square and underground space (a) project department practice summarized as follows: < p
 first master let me see a lot of supervisory information management manual, supervision norms, supervision implementation details, supervision plan, so I have a preliminary understanding of the work of supervision and understanding. Secondly, I learned the basis of supervision work: project construction drawings, technical specifications and design disclosure, hearing minutes; the supervision contract and agreed to by the construction side supervision plan.; the supervision contract, contract and sub contract (including various agreements signed by the owner and the other parties); the government policy, law, supervision and regulations; the other documents relating to the laws and regulations of the state, the construction units and construction units,adidas nmd runing pas cher, signed a construction contract or agreement. Then the master to help me to explain the supervision of the main content of the work: "three control,ray ban sito ufficiale, two tubes and one coordination", in the field of control engineering quality, progress,hogan olympia outlet, investment; contract and information management, actively coordinating relationship of all parties participating in the construction. In order to ensure the engineering and fast and complete, monitoring staff will take necessary measures: 1, for the key parts, important process of on-site supervision and checks with the relevant provisions, to allow for a process of construction; 2, for the construction of important building materials, when entering the scene must check the product factory qualified certificate or witness sampling,scarpe hogan outlet, sent to the relevant qualification testing units for testing; 3, good supervision log, a detailed record of every day things, to prevent the engineering quality problems, so as to be able to check in accordance with.
Related Articles:

Campaign for Student Union sp

Parent tea

There is love in the heart, to drive away the cold winter. Changan II in the new campus built using is shines in the sunshine of 100 million Changan heart, is drenched in the second heart a wisp of sunlight, reflects the affection of the party and the government for the people of Changan, love of the second one. Here, let me on behalf of the Changan District Education Bureau, to the Changan II all teachers and students to express warm congratulations! To express my heartfelt thanks to the district government!
خارج شده است

این صفحه در 0.118 ثانیه 25 نمایش داده شد.