انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

دوستان خوب مثل گندم اند ، یعنی یک دنیا برکت و نعمت !!
و
من چه خوشبختم که زر ناب خوشه های گندم در اطرافم موج میزند .

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: سوال سوم - قدم سوم – هموابستگان گمنام  (دفعات بازدید: 1782 بار)

sara

• مدیر انجمن
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 783
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...

3- " خدايي كه ما مي شناختيم" چه معنايي براي من دارد؟

خارج شده است
براي بدست آوردن چيزي كه تاكنون بدست نياورده اي ، بايد كسي شوي كه تاكنون نبوده اي.
"گابريل گارسيا ماركز"

ممكن است كسي را اشتباه زنداني كنند ولي اشتباهي ازاد نمي كنند.به راستي كه حكمتي در ازادي ما بوده است و چه زيباست اين حس مقدس...

شمین

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 49

.
نیروی برتر من درکی که ازش دارم ،همانقدر که خواستم و مشتاق بودم  برای من معنی دارد.نیروی برتر  من=اعتماد من به خودمهمین قدر میدونم  که هست .نیروی برتر من  تو زندگیم پر رنگ شده ،خلا مو پر کرده بهم اعتماد به نفس میده ،ترس هامو ازم گرفته  ،پشتم بهش محکمه نیروی برتر من  بهم قدرت حرف زدن و قدرت سوت میده.
« آخرين ويرايش: 14 اوت 2013، 08:13:47 am توسط رضا - بیل »
خارج شده است

shadi92

• بازوی CODA
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 376
پاسخ : سوال سوم - قدم سوم – هموابستگان گمنام
« پاسخ #2 : 16 سپتامبر 2013، 02:05:59 pm »

خداي عظيم و اكبر
اوست كه آگاهه و دانا
 من بنده او و تحت فرمان او بايد باشم او به همه چيز آگاهه كه با فهم زميني و عقل ناقصم دركش سخته..
اين روزها سعي در نزديك شدن به خداي مهربان رو دارم او هميشه دركنارم هست من هستم كه او را ناديده ميگيرم
خارج شده است
خدایا ، مرا تلاوت کن

shadi92

• بازوی CODA
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 376
« پاسخ #3 : 05 فوریه 2014، 01:37:20 pm »

خدايي كه ما مي شناختيم" چه معنايي براي من دارد؟
خدايي كه داره توي زندگي رنگ ميگيره خدايي كه ميدونم باهاش ميتونم ارامش داشته باشم ميدونم داشته باشمش قدرت دارم ..خدايي كه داره صبر رو بهم ياد ميده
خارج شده است
خدایا ، مرا تلاوت کن

milena

• بازوی CODA
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 288
« پاسخ #4 : 31 مارس 2014، 04:49:08 pm »

خدای مهربون وعاشق ودوست داشتنی خدای که انتقام نمیگیره وقتی گاهی اوقات اتفاقی میفته وته وجودم بخاطر خستگی وناتوانی مسایل زیاد میشه وباورهای قدیمی توی ذهنم شکل میگیره بلافاصله با خودم میگم خدای که من الان شناختم دنبال چیزی نیست که بخواد منو عذاب بده خدای که دوست داره جهان بسوی صلح ودوستی صفا بره ومیخواد که من توی مسیر اصلی برم وبهش ایمان داشته باشم که هر اتفاقی میفته خدا منو بازم دوست داره ودوست خواهد داشت حتی زمانی که من بازم اشتباه بکنم خدای که الان فقط با اون ارومم وحضورش پر رنگ توی لحظه لحظه زندگیم میبینم ودارم ارتباطم باهاش بیشتر میکنم ولی گاهی اوقات بخاطر نواقصم گاهی این ارتباط قطع میشه ولی دوباره سعی میکنم که ارتباطم برقرار کنم چون تنها کسی که منو درک میکنه وقضاوتم نمیکنه همواره عاشق من هست وخواهد بود
خارج شده است

fgh5p6ter

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 52
    • fgh310
Community Party committee seven one activities program
« پاسخ #5 : 07 ژوئن 2016، 07:30:08 am »

two, to carry out an activity. Rich Party member's life on July 1, the community will be with the river city tube Office jointly organized the party members to carry out a "I love China, I Shaoxing" entertainment activities, the activities have knowledge contest, singing a revolutionary song, Shaoxing celebrities know how much you talking, in order to improve the majority of Party members and love the motherland, love the enthusiasm of the hometown of Shaoxing.
 seven, an oath. We will be joined the party in recent years new party propaganda Street oath to join the party, facing the flag, each new members to a solemn commitment, loyalty to the party, and actively work, for the Communist struggle for life.
 four,tn requin pas cher, give a strength. To let the flag fluttering in the community, Party member dedication in the community, we will in July during the organization of Party members to carry out "I for the community a force, the Party member dedication in community activities, mainly is the organization of Party members to carry out a voluntary labor.
< p > all in all, our community Solomon during July in certain to higher requirements as a guide,air max baratas mujer, seriously organize the party members to carry out activities, let the majority of Party members had a meaningful holiday.
 five, a review. So that the majority of Party members to better serve two civilization construction, we will hold a party organization life, "party constitution" at the same time, every Party member to control the advanced nature of the Party member standard learning in organizational,golden goose, analytical thinking, to find out the problems, analyze the causes, try to determine the direction and carry out criticism and self-criticism. On the basis of a democratic appraisal.
 three, watch a movie. We will in accordance with the provincial Party Committee Organization Department,hogan sito ufficiale, provincial Party Committee Propaganda Department, Provincial Department of culture and the Provincial Bureau of radio and television jointly issued "on the Seventeenth National Congress of the Communist Party of China and the provincial 12th Party Congress do film" servant "," Lane Prime Minister "," Village Party Secretary Zheng Jiu "organization to watch some of the work of the notice" the relevant requirements, in the majority of Party members and cadres of the "July 1" before and after the organization to watch the film, after watching the film, hold an informal discussion, organizational life etc. the way, guide the majority of Party members and cadres in exemplary deeds, find gaps and deficiencies, further strengthen the party spirit, improve the style,hogan outlet online, always maintain the advanced nature of Communist Party members.
< p > to commemorate the 89 anniversary of the founding of the Chinese Communist Party, inherit and carry forward the party's glorious tradition and good style, improve the party organizations at all levels of cohesion, appeal and fighting force, enhance the sense of the majority of the Communist Party of the sense of honor and sense of responsibility and mission, combined with ongoing "style building year" activities,hogan outlet, according to the District,hogan roma outlet, street to inform the spirit, combined with the reality of the community formulated the program of activities: < p
 one,hogan outlet, the organization of a learning. Community will make full use of all members of the Party school and online party organization to carry out the party's knowledge and the party constitution of learning, learning leaders at all levels of the July 1st Speech instructions, by learning to further improve the enthusiasm of broad Party member.
 six, do a good job of sympathy. We will be in seven one, the old party members of the community, the difficulties of Party members to carry out a campaign of sympathy. Send them the party's warmth and care.
Related Articles:

Business plan book contest

New societ

Photography Association

According to the deployment of the Autonomous Region Party committee, government and municipal Party committee, municipal government, we put the governance in the field of medicine purchases and sales of commercial bribery special work as the focus of this year's clean government and anti-corruption work, after a full x, the city's governance of commercial bribery special work meeting, timely on the job were research and deployment.
خارج شده است

این صفحه در 0.062 ثانیه 28 نمایش داده شد.