انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

و خداوند فرمود :
تو ای زیباتر از خورسید زیبایم
تو ای والاترین مهمان دنیایم
بدان ، آغوش من باز است
شروع کن ،
یک قدم با تو
تمام گامهای مانده اش با من .

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: سوال 7 _ سنت سوم الانان  (دفعات بازدید: 1159 بار)

sedighe

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,690
  • پروردگارا ..بمن بردباري، فروتني و تسليم عنايت فرما
سوال 7 _ سنت سوم الانان
« : 10 ژوئیه 2013، 11:57:31 pm »

7 _ آيا تا بحال كسي كه شايد به الانان نياز داشته را به اين دليل كه به نظر من جلسه ديگري براي او بهتر بوده از جلسات دور كرده ام ؟
خارج شده است
مگر ميشود زندگي مرا به هم ريخته آفريده باشد ؟  خداي  دانه هاي  انار !!!!!

sedighe

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,690
  • پروردگارا ..بمن بردباري، فروتني و تسليم عنايت فرما
پاسخ : سوال 7 _ سنت سوم الانان
« پاسخ #1 : 14 ژوئیه 2013، 10:31:22 pm »

7 _ آيا تا بحال كسي كه شايد به الانان نياز داشته را به اين دليل كه به نظر من جلسه ديگري براي او بهتر بوده از جلسات دور كرده ام ؟

نه ...ما نميتوانيم چنين قضاوتي بكنيم و فرصت خدمت به آنها را از دست بدهيم .
 بهبودي براي هر كسي كه تمايل دارد امكان پذير است . ..ما فقط از خانواده معتاد استقبال ميكنيم و حق انتخاب مي دهيم ، زيرا عضويت هر شخص كاملا به خودش مربوط است . و هيچ اجباري نيست ..
 سهم ما فقط اين است كه كارهايي انجام دهيم تا تصميم و تعهد اعضاء نسبت به بهبودي تقويت شود و اشتياق آنها براي رسيدن به آرامش شعله ور شود .
 ما نمي توانيم براي آنها تصميم بگيريم و يا به آنها وعده بدهيم ..

« آخرين ويرايش: 14 ژوئیه 2013، 11:05:55 pm توسط narges »
خارج شده است
مگر ميشود زندگي مرا به هم ريخته آفريده باشد ؟  خداي  دانه هاي  انار !!!!!

bh47gsgere

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 274
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • def180
the "Three Kingdoms" Book Encyclopedia of
« پاسخ #2 : 19 آوریل 2016، 04:40:35 pm »

read the "Romance of the Three Kingdoms,golden goose scarpe donna," a book, I benefit a lot. "Three Kingdoms", one of China's four famous "Three Kingdoms", is one of the most important literary names in Chinese ancient history. "Romance of the Three Kingdoms," the characterization of nearly 200 characters, the most successful of which are Zhu Geliang, Cao Cao, Guan Yu, Liu Bei,hogan outlet online, and others. "Romance of the Three Kingdoms" in the Three Kingdoms period of Wei, Shu, Wu, Wu, the struggle between the three groups as the main description of the content. It tells the story of a series of stories from the Han Dynasty to the Jin Dynasty unified period occurred between.If the main Yong Xian Liu Chan, narrow-minded Zhou Yu, honest Lu Su, intrepid Zhang Fei, the heavy righteousness of Guan Yu, Murphy of Liu Bei and so on, without exception, a very normal. These people have given me a deep education. Although there are these characters, but most of all I have felt in this book is described by a few >
 in this book, my favorite characters are:
 Zhu Geliang, the Eastern Han Dynasty, Shu prime minister, politician and strategist, inventor. In order to help him make painstaking efforts, dedicated, died in the Han Dynasty. The earth is a very famous literary works: "model",air jordan pas cher, which is written in the he from fledgling to Baidicheng Tuogu to seven escapement Menghuo. This is a process of his "model" outline. It is not only written literary works, there are a few treasures masterpiece is his invention: Wooden lanterns, cattle flow...... Tell you,montblanc plume pas cher, we now eat steamed bread, but also in order to save the villagers and the invention of the! However, because of various reasons, in 234 years, he can not achieve the dream, left the world.
The romance of the Three Kingdoms Book Encyclopedia
  a Book Encyclopedia of Three Kingdoms
 the "Three Kingdoms" Book Encyclopedia of  two
 is the world trend, long, long time." Students, do you know where the words come from? Tell you, this sentence from a history, I love this book "Romance of the Three Kingdoms".If the romance of the Three Kingdoms "is China's first long Zhanghui style historical romance novels, to Wu, Shu and Wei's three fight as main content. Tells the story of the Eastern Han Dynasty,golden goose outlet, recruiting local heroes, open up their own sites,hogan interactive outlet, their war can is divided into: the Yellow turban rebellion, the chaos of Dong Zhuo, crowded, Three Kingdoms, three owned by Jin five parts. Description of the character of a lively one: virtuous, Liu Bei, upright of Guan Yu, cunning Cao Cao, good old Lu su... They are all vivid, popular.
 "Romance of the Three Kingdoms" is a good book also, have to see!
 Guan Yu, the word longevity, later renamed the cloud. Shu general, establish the industry to assist Liu Bei. Liu Bei to seize hanzhoung, Guan Yu the momentum of the Northern Wei Dynasty, had shuiyanqijun,tn homme pas cher, grab bar,chaussure tn pas cher, cut pound, Weizhen Huaxia, scared Cao Cao almost moved the capital to escape. Liu Bei dubbed him a "five general" for the first time. In his "miles" is well known in the world. After his death, he is known as "Wu sheng".
Related Articles:

hogan outlet

Camille reading 450 words

Dancing wi

Deep night, no stars, no moon. The ups and downs, lingering, cyclotron. The curve of the flight has not changed. The large French window is bright as the eye of the night, close to, indoor, Cymbidium incense. Grand chrysanthemum in the air, such as the curtain of the fire and rain, glow without a trace.
خارج شده است

idh9bhe4u

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • qrs631
and then start the family and the cause of both
« پاسخ #3 : 03 مه 2016، 02:27:25 pm »

" long shot let Tanya Chua tears< p > Shanghai Concert, Na Ying will be singing "love to love you lonely", "do not know the day and night black", "to", "to betray", "conquer", the no matter how hard "," sad romance "," wake up "and many" the hits ". In addition to the familiar old songs, the audience can in Na Ying Shanghai concert will hear the new album "so what" hot work.
 "so what" is Na Ying's usual pet phrase is her attitude towards life. Album, Na Ying and the new generation of singer Yoga Lin across all ages, and find friends to Tanya play Album Producer, invited Wu Qingfeng, adia etc. Golden Melody Award winner for songwriting. About Tanya for his creation of the "long shot",nike tn pas cher, Na Ying said: "Tanya had I wrote seven or eight songs, but in order to be able to present a different style, she reluctantly gave up a lot of songs, leaving only the end" long shot "." The recording of the new album is done in Taipei, during which the Na Ying received Mei,hogan outlet online, Matilda,goyard prix, many circle of friends dinner invitation. Na Ying recalled: "before recording" long shot ", I just drank a little wine, a little foggy. Recorded the first time,louboutin soldes, found that Tanya Chua has burst into tears, when I was also wondering, I thought he was singing like this, and how she cried? Then Tanya Chua decided said, with this edition."
 and then start the family and the cause of both
Na Ying: my happiness has both family and career
<br na="" ying="" (source:="" express)
 express  reported in October 29th after Beijing, Tianjin,mont blanc pas cher, Macao,hogan outlet online, Taipei, Shenyang and other places, Na Ying "the twenty years" concert will be landing in Shanghai in December 10th. 27 afternoon,chaussure louboutin pas cher, organizers in Shanghai as Na Ying held a grand concert press conference the same day is Na Ying's new album "what" in the mainland officially listed on the day. Organizers carefully prepared the steaming hot, with different fillings of a cage Shanghai dumplings, let Naing sinseong hoe at the same time, wish her record hot, hot box office, sang night to show the audience a content rich, wonderful full performance.
 Na Ying said: "the song, not for the record company to sing, is to sing to oneself, is to love the music of the singer. I don't regret a bit.
 this album first listed in Taiwan recently, always ranks in the forefront of the rankings, the title song "you said," "long shot" "changes" the years of rapid rise. From the previous album has 9 years of time,scarpe hogan outlet, Na Ying smiled and said: "this is 9 years, I had a very meaningful many things in life, such as my two children. Remember when I prepare for the Warner recording the new album, I wrote them a long letter, said I want to go to Vancouver to give birth to the child. My daughter was born, only top record companies bite after molar flowers."
 "
Related Articls:

Jeff Chang clarified rumors that children love comrades want to adopt no object

80 dish popular movie star collective force

Xun Zhou a

According to insiders, Jason & middot; he is in on Thursday night to Britney Spears formally proposed, the proposal is very smooth, Britney Spears and her ex husband's two sons - 6 year old Sean & middot; Preston and 5 year old Jia Deng & middot; James at the scene witnessed the this pile wedding.
خارج شده است

cnyeh119a

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 248
    • vwx572

Cross: No, it's not a good thing to forget about Easter. But this time we have a lot of games, we have a lot of work to do. But Easter is not a special holiday for me. I never celebrate it.
: she must,chaussure jordan pas cher, this game is the focus of the campaign, it's really exciting. We will go all out for Dortmund,hogan outlet, because we can't lose the game. We all know that this is a very important game.
's official website: happy easter! Muller Thomas said after the game against Augsburg that some of our players may have forgotten about Easter because of the dense schedule, are you?
 Cross: This is indeed a problem for me, I was in the stadium when pondering over this question. But fortunately, I play, the team performed well, I do not have to do what might have been the defensive action.
Bayern: the general Dortmund do not think has been thus suggested to lose 3 times
 official website: as a professional player, you will not always think you have been lost to them 3 times?
: you now in the League already has four yellow cards. If you round again a yellow card, you will miss the game with Borussia Dortmund,hogan outlet, whether this is the boss did not put you in the starting?
The official website of the
 cross for Wednesday's game against Dortmund to replenish energy, adjust good state. After training, she accepted an interview with Bayern's official website.
 Cross: the team has so far done well and I've been playing games. But I did have a bit of time off the bench and I thought it was going to be an easy game when we got the first goal, so I could have a rest.
 official website: you can play against Dortmund, you are very excited now, right?
 Cross: no! No matter how before,hogan scarpe outlet, we are now in a very good state and has a streak of 9 games,goyard prix, we will adjust the good state,hogan rebel outlet, go all out against Dortmund. No >
 official website: you do not start on the Augsburg, it looks like you got some rest time...
 Cross: Yes, but you will feel good on the pitch, and sometimes you really feel very tired. We have to face a lot of games recently,scarpe hogan outlet, followed by the Champions League and the German Cup. But now the top priority is to regain the top spot in the league, the game is not important, after all, our opponents have a whole week to prepare and our game.
 official website: you beat Augsburg last weekend,hogan outlet online, and soon after you played Hannover and Nuremberg, have you been exhausted by the three day race?
Related Articles:

Juventus official announced that Buffon injured his right leg in the first round of the first round

Bohai securities insider trading executives punish

On the disk, the number of stocks mixed basically flat. By the State Council, the deployment of energy-saving emission reduction target message driven, stocks in early trading today, the low carbon economy, energy-saving environmental protection plate rose, Keda Electrical, snow Wright limit, linkage optoelectronics, Vosges shares, new extension and have stronger.
خارج شده است

dhuk89mll

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 240
    • klm412
Securities regulatory New Deal the current strengt
« پاسخ #5 : 13 مه 2016، 12:39:35 pm »

I believe that in the Chinese capital market has introduced a new regulatory system and improve the old rules
Securities regulatory New Deal: the current strengthening of the executive power is more important
< p > the three regulatory bodies years ago Huanshuai, financial industry emerged a lot of the new officer before he took office,jordan pas cher, change, recently many media to put these changes named one of "news at ten" of the year. I hope that these changes are not only the "news" in the sense of the highlights.
< p > in fact, the Commission on dividends, trial, financing, transparency construction hot issues of the four introduced new regulations, implementation of reform of the system of issuing new shares,golden goose outlet, the crackdown on insider trading and so on, can not be considered "new regulation system should be in the original system is perfect, or said, in capital market development in the process, new problems appear constantly, the supervision proposed higher requirements, regulatory system in order to adapt to the changes and constantly improve the regulatory system and rules. This is the capital market, three building four is undoubtedly very important.
< p > in early November last year, the Commission regulatory response to the dividends of listed companies, the trial, financing, transparency construction four hot issues, the new commission chairman Guo Shuqing office launched a coordinated and promote unified bond market supervision, promote the IPO system reform, out of the gem delisting system and re financing system,nike tn femme pas cher, start GEM companies private debt,air max pas cher, crackdown on insider trading, cleaning all kinds of exchange and other measures. If these regulatory "New Deal" execution can show sufficient strength, the progress of China's capital market supervision system will open up a new world for the Chinese stock market.
 for example, the gem delisting system is the most basic institutional arrangements for the survival of the fittest capital markets. It is lack of delisting system, of the Shanghai and Shenzhen stock market,hogan outlet, full of bad money drives out good money for the vicious circle and distorted the basic function of optimizing resource allocation in capital market, resulting in capital market always can't sync with the pace of economic growth, not of economic growth play its due role. Compared with the main board, the issue of gem relatively less historical issues, the first to launch the delisting system, there are the significance of the pilot, once successful, but also can promote the construction of the main board delisting system. Another example, the unified supervision of the bond market. China's bond market and the stock exchange market segmentation,louboutin pas cher, has been a major obstacle to the development of the bond market. Market segmentation so that the same kind of debt is not easy to form an accurate rate of return curve. Because of the distortions in the pricing system, interest rates can not fully market-oriented, in the smaller exchange market may even liquidity will have some problems,scarpe hogan outlet, which is not conducive to the growth and development of the bond market. Typically, the world's bond market size is a number of times the stock market, and the size of the Chinese bond market is still much smaller than the size of the stock market has shrunk. If the bond market to achieve the unity of the regulation,scarpe hogan outlet, the listed company refinancing should first choose to issue bonds, non listed companies more an important financing channel, investors can choose the varieties of bond investment also more diverse, return on investment risk also will be smaller. Start of the GEM companies private debt once again and to explore the financing channels for small and micro enterprises, also opens the bond market a market segment.
Related Articles:

related re

Snake A shares ten prediction

Certificate gold company forced liquidation in the

Niu Er new personal articles for newly weds brand Naruko Naruko d 'lux, innovation and R & D out of the latest generation of "good night jelly mask series", excellence from the texture, degree of repair, the absorption degree, stability of active components of the details of the improved, during sleep can layers of penetration, play a high efficient function and maintenance.
خارج شده است

hf0i8cvbdf

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 129
    • jkl782
Proctor leader
« پاسخ #6 : 18 مه 2016، 03:36:56 pm »

supervise the butterfly leader, heart. From twenty years of teaching is always one of the invigilators and highest level but also at the provincial level, this is not the same, is not only the country is taken an examination of, or in the exam Proctor leader, Mr. mood / excited can be imagined,nike tn pas cher.
< p > Mr. college entrance examination / day butterfly up early in the morning,hogan outlet, breakfast is ready, the washed clothes drying, and then with so little air out. With Mr. those / years with Mr. student / in the mood of college entrance examination slightly different, with students exam is easy, day and night overtime to add a little exhausted eventually become the past; students take the exam is proud,saldi golden goose, does farm work industriously meticulous care of spring sowing and harvest will come back with fruitful results. Butterfly along the way, full of confidence, each street intersection has "during the college entrance examination honking" sign, the bus on the front windshield has "two days by quasi ticket to ride for free" advertising, test the atmosphere has spread to spread. Near the center, all the staff on duty has On your marks. Murdoch Jun line early, more pedestrian early, since that morning had to admire the butterfly than their first duty person. Reminds me of Mr. read / Mr. time /, always want to first to come to school, first to the classroom, no matter how early, also not resident Mr. student body, walk ten miles to the mountain, even chicken didn't wear pants on, still is not the first, home location dictates, is there any way.
< p > the examination room located in the science and technology building, is located halfway up the mountain, surrounded by trees, point like a temple in the mountains, canopies high dental picks, resplendent in gold and jade green. Butterfly crawling along the slope of a
distance , and then picked up, has been able to hear the leadership of the speech, feeling a little embarrassed. President welcomes asked the butterfly is the exam room, then handed butterfly a write - 2, today how to become - exam a examiners receive papers, Mr,tn pas cher. natural / station to butterfly next to, and then follow the butterflies go within a given area, to the examination room.
< p > outside the examination room corridor, students are queuing up to accept B invigilators check, as the security before the plane, but not exactly the same,louboutin pas cher, before boarding the security is with dangerous prohibited goods not exam security is not with cheating tool. As a result of technology change rapidly, but also for the cheating in the exam,scarpe hogan outlet, one upmanship.
< p > butterfly will be a examiner brought to their room,golden goose mid star, nothing like a homeless person walked around in the corridor, sometimes see B invigilators do security checks, sometimes look at the B invigilators to verify the identity of the candidates. When there is a problem with the fingerprint verification machine, the butterfly will go to the search for information to debug. Machine is always a problem, the butterfly on the back and forth, the information on the shuttle back and forth. The butterfly feel very troublesome for the examination, the college entrance examination, examiners, students have to wait. The butterfly think student to come has not yet begun to answer, already tired. There are four minutes before the unhurried examination,tn requin pas cher, examination of eight
at least it is a teacher
Proctor leader
Related Articles:

Youth debr

The Red Road, to the heart to cool

Uncle Wang has this year old, deaf children, live far away, every time I come back to my parents about how to use the cooker, but they always remember the old two. The pony on the patience to Uncle Wang, every time the key is pressed, steamed to Steamed Rice. I then Uncle Wang and chatted a few words, Uncle Wang has to live in the new building have concerns, said there are many do not understand, feel shy to me.
خارج شده است

bcfg5b1ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 157
    • ghi135
A division of recruits training summary
« پاسخ #7 : 12 ژوئن 2016، 07:16:15 pm »

A division of recruits training summary
< p > Army: my teacher & times; & times; & times; & times; annual recruits education and training work, conscientiously implement the instructions from superior recruits training,wholesale mac makeup, to lay a solid recruits "four base" as the focus, to correct the army motivation as the focus,hogan outlet online, and strengthen the group leadership efforts, well-organized, scientific training, pay attention to the quality of, better to complete the task of education and training for recruits. First,pandora jewelry outlet, the basic situation of this year I was a total of recruits &times; &times; &times; people. Training new recruits to the regiment, city as a unit, were compiled & times; new barracks, & times; & times; a recruit even, in two stages. The first stage for the & times; & times; & times; & times; annual & times; monthly & times; & times; to & times; & times; & times; & times; annual & times; monthly & times; & times; day; the second stage is & times; & times; & times; & times; annual & times; monthly & times; & times; to & times; monthly & times; & times; day. Average completion of military training & times; & times; & times; an hour, and Political Education & times; & times; & times; an hour,tn requin pas cher, sports training & times; & times; an hour, "two" (real investment and firing) job training rate of 100%, training subjects comprehensive performance of a pass rate of 100%,sneakers golden goose, bomb which, queue, tactical foundation, foundation instrument scores of more than good, according to the plan completed the training new recruits in all the subjects.
 (two) do a good job of education, lay a solid foundation to guide the army to correct the Army (omitted)
 two, the main approach
< p > (4) strict management, pay attention to develop and adhere to the regulations standardize recruits words and actions to ensure that recruits training steps, on the road, we start from the grasp of recruits into the camp in the first week of the eight things generally caught a day in the life of the order and courtesy, the recruits soon adjusted to army life. With recruits backbone cadres to set a good example,zapatillas new balance mujer, lead by example and some hands-on teach recruits washing stack is, some of the recruits to eat their own medicine given to sick. During the new year and Spring Festival backbone cadres under the kitchen to the post, the recruits had a happy holiday. Throughout the training period, all units to strictly implement the daily life of the system, don't get up early,louboutin prix, do not stay up late,hogan outlet, it does not work overtime, do not overload training, the division did not occur together beaten >
 (a) unified thought, raise awareness, strengthen the organization and leadership of the training of new recruits (omitted)
 recruits training division annual summary
 (three) step by step, scientific training, and lay emphasis on the quality of military recruits (omitted)
Related Articles:

Experience of teachers' learn

Director of communications fo

Luo Zhen X

With the reform of the administrative examination and approval system, and give prominence to the "on administrative licensing" learning, advocacy, through organizational learning and training, forestry system of cadres and workers to deeply understand the basic spirit of the three laws, to further strengthen the administrative law concept, improve the ability and level of agricultural management according to law.
خارج شده است

dBUq7bVjmh

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 108
    • opq675
pandora disney charms uk 4.7 serve the racquet at the start of service
« پاسخ #8 : 30 اكتبر 2017، 05:52:54 pm »

please use dry and soft cloth, 3, do not use plastic bags. bvlgari replica jewelry Into the replica bvlgari b.zero1 rings beads the l word seasons 1-6 dvd box set of small Pandora Günstig Online Kaufen pores of the cartier replica jewelry for less dirt will produce friction, also can prevent leather drying. careful care kindness can also become a bad thing.
   such as needle slip surface, (4) hardness silver copper hardness is low, 4.7 serve the racquet at the start of service (Section 4. pay attention cheap pandora rings uk sale to the maintenance of K gold jewelry, Many kinds of gold, ha ha!

http://101.200.154.175/forum.php?mod=viewthread&tid=757145&pid=834315&page=1&extra=page=1#pid834315

http://forum.behboodi.org/index.php?topic=1942.msg36216#msg36216

http://101.200.154.175/forum.php?mod=viewthread&tid=757137&pid=834307&page=1&extra=page=1#pid834307

http://forum.behboodi.org/index.php?topic=5705.msg36215#msg36215

http://101.200.154.175/forum.php?mod=viewthread&tid=757133&pid=834295&page=1&extra=page=1#pid834295

http://www.ytwtdz.com/plus/feedback.php?aid=13

http://101.200.154.175/forum.php?mod=viewthread&tid=757123&pid=834289&page=1&extra=page=1#pid834289

http://www.ytwtdz.com/plus/feedback.php?aid=13

http://www.ytwtdz.com/plus/feedback.php?aid=5

http://101.200.154.175/forum.php?mod=viewthread&tid=757121&pid=834281&page=1&extra=page=1#pid834281

http://101.200.154.175/forum.php?mod=viewthread&tid=757119&pid=834278&page=1&extra=page=1#pid834278

http://www.ytwtdz.com/plus/feedback.php?aid=5

http://baby.care.tw-drupal.com/forum.php?mod=viewthread&tid=173634&pid=242026&page=1&extra=page=1#pid242026

http://www.yorkchina.ca/?action-viewcomment-type-news-itemid-1

http://baby.care.tw-drupal.com/forum.php?mod=viewthread&tid=173622&pid=242021&page=1&extra=page=1#pid242021
خارج شده است

این صفحه در 0.154 ثانیه 26 نمایش داده شد.