انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

مذهب برای کسانی است که نم یخواهند به جهنم بروند
ولی اصول روحانی برای کسانی است که تازه از جهنم برگشته اندایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: روانشناسي چت Chat  (دفعات بازدید: 2559 بار)

رضا - بیل

 • رضا - اینترنت
 • نمایندگان انجمن ها
 • کاندیدای خدمت در تالار
 • ******
 • امتیاز: +374/-13
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 3,690
 • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
  • الکلی ها و معتادان گمنام
روانشناسي چت Chat
« : 11 مه 2013، 10:38:29 pm »


   
 
  روان شناسي چت و کاربران چت روم ها / نگاهي تحليلي به انگيزه و علل علاقه جوانان به چت
   
  خبرگزاري سينا
  فضاي مجازي چت روم هاي اينترنتي به وسيله اي براي پر کردن اوقات فراغت   جوانان مبدل شده که مرزهاي تازه اي در شکل گيري ارزشها و هويت يابي جوانان   پيش روي آنان قرار داده است.
   
   
   
   
   
 
  بررسي هاي محققان علوم و ارتباطات اجتماعي نشان مي دهد که کارکرد غالب چت   براي کاربران ايراني جنبه فراغتي و سرگرم کننده داشته که در اشکال مثبت و   منفي تسهيل کننده و جبران کننده نيازهاي ارتباطي آنها در دنياي واقعي است.   گرچه در فضاي چت، مرزبندي هاي جنسيتي روز به روز ضعيف تر مي شود اما با اين   حال در بيشتر موارد جذابيت هاي جنيسيتي در روابط دنياي مجازي بيش از پيش   حايز اهميت است.
   
  کارشناسان معتقدند که مجاورت طولاني با فضاي مجازي مي تواند به فرهنگ پذيري   يکطرفه و تاثير پذيري افراطي از هنجارها و ارزشها انجاميده و با تقويت   پديده جهاني شدن تعلقات ملي و سنتي کابران را تحت تاثير قرار دهد.
   
   
   
  "کامران سروش صحت" کارشناس علوم ارتباطات اجتماعي "چت روم ها" را ميدان هاي   چند کاربردي و از پرطرفدارترين عرصه هاي مراوده در فضاي مجازي دانسته و   معتقد است که چت، مرزهاي تازه اي در شکل گيري خرده فرهنگها ،ارزشها و هويت   جوانان پديد آورده است.
   
  وي با اشاره به عوامل تسهل کننده ارتباط در فضاي مجازي چت مي گويد: گمنامي،   سرعت ارتباط و سيال بودن از جمله علل گرايش به چت است که در روابط جنيسيتي   و دوست يابي جوانان پيامدهايي به دنبال دارد که محملي براي جستجو و ارضاي   کنجکاوي هاي آنان فراهم مي آورد.
   
  اين کارشناس با تاکيد بر اهميت فضاي چت روم ها در پر کردن اوقات فراغت   اظهار مي دارد: چت کردن در فضاي مجازي، مشارکت عاطفي را جايگزين مشارکت   سياسي و معاشرت رو در روي اجتماعي کرده و نوعي رابطه غير حقيقي را بر فضاي   مناسبات ميان افراد حاکم کرده است که اين امر پيامدهايي چون کاهش سرمايه   هاي اجتماعي ،انزوا و بريدگي از مشارکت هاي محسوس و عيني را در بر داشته   است.
   
  وي در توصيف چگونگي جايگزيني روابط عاطفي با روابط سياسي و علمي درفضاي چت   تشريح مي کند: چت کننده ها از برقراري چند ارتباط همزمان با ديگران به شدت   لذت مي برند، اين افراد درگرفتن اطلاعات خاص از مخاطب خود پيشدستي کرده و   از اين طريق به يک شناسايي اوليه از مخاطب دست مي يابند و امکان مي يابند   که از اين طريق توصيف هاي مبالغه آميز درباره خود بکار برده و با ابزار   همدردي و همسويي با مخاطب، توجه او را به خود جلب کنند.
   
  اين کارشناس معتقد است که ماهيت غير رو در روي ارتباطات الکترونيکي   اينترنتي، انگيزه بيشتري را در کاربران به ايجاد يک رابطه پشت صحنه اي که   ريسک شرمندگي در آن کمتر است، ايجاد مي کند.
   
  دکتر"محمد ابراهيم برزگر" استاد روان شناس اجتماعي دانشگاه علامه طباطباطي   با اشاه به دو فاکتور مورد علاقه در جوانان براي برقراري ارتباط با ديگران   مي گويد: "ناشناس ماندن" و "تنوع گرايي" شوق گرايش به ارتباط با چندنفر را   بوجود آورده است.
   
  وي مي افزايد: در نمونه هاي تحقيقي بدست آمده از چند کافي نت مشخص شد که 71   درصد از جوانان 15 تا 30 سال يک بار چت کردن را امتحان کرده اند.
   
  وي در خصوص نتايج بدست آمده از گرايش سنجي جوانان در هفت موضوع مرتبط با چت   کردن ، اعلام مي کند:نگاه به چت به عنوان بازي سرگرم کننده 24 درصد، چت به   عنوان تدوام زندگي واقعي 17 ردصد ، چت به عنوان وسيله اي براي ارتباط   دوستانه 18 درصد ، چت به عنوان امکاني براي جستجو گري 9 در صد ، چت به   عنوان ارتباطي نامطمئن و ناکارآمد 20 درصد و چت به عنوان ابزاري براي سوء   استفاده 12 درصد بوده است.
   
  اين استاد دانشگاه مي افزايد: 75 درصد چت کنندگان گفته اند که در چت کردن   نقش هاي متقاوتي را بازي مي کنند که سهم پسران در ارايه نقش غيرواقعي و   تصويري نادرست از خود 89 درصد و سهم دختران 11درصد بوده است.
   
  برزگر بدبينانه ترين نظرات در گرايش چت گنندگان را مربوط به انتخاب همسر   دانست و خاطر نشان مي کند: به خاطر گسترده بودن فضا و امکان نقش بازي کردن و   ارايه رفتارهاي دوگانه بيشتر چت کنندگان معتقدند که محيط چت فضاي مناسبي   براي انتخاب همسر به شمار نمي آيد که در اين خصوص آقايان بيشترين بي   اعتمادي به چت به عنوان ابزار انتخاب همسر دارند.
   
  وي با اشاره به تمايل پسران به برقراري ارتباط دوستانه همزمان با چند فرد   غير همجنس تصريح مي کند: بيشتر پسرها با آگاهي از وابستگي عاطفي در دختران   تلاش مي کنند که ارتباط خود با آنها را تا مرز آنچه حقيقتا به دنبال آن   هستند، تعقيب کنند.اين در حالي است که دخترها اغلب با وسواس و دقت بيشتري   دوستي و رابطه پا برجا با يک فرد غير همجنس را مدنظر دارند.
   
  برزگر مي افزايد: تحقيقات جامع نشان داده که نگاه دختران به چت بيشتر جنبه   تفنن و بازي دارد با اين حال نکته اي که در وهله نخست در تضاد با اين جهت   گيري قرار دارد تعهد بيشتر به استفاده صادقانه از فضاي مجازي و محافظه کاري   و احتياط بيشتر دختران در برقراري ارتباط آنلاين است.
   
  "مريم رضا زاده" و" آرزو صالحي " از محققان علوم اجتماعي در تحقيق مشترکي   که در خصوص گرايش جوانان به چت هاي اينترنتي انجام دادند ،نتايجي را که در   ذيل آمده ارايه دادند: 88 درصد به چت به مثابه يک بازي نگاه مي کنند، 53   درصد معتقدند که چت کردن فرقي با زندگي واقعي ندارد، 46 درصد معتقدند که   کساني که با آنها چت مي کنند خصوصياتي مشابه با آنها دارند، 40 درصد گفته   اند که شخصيت شان درچت با شخصيت واقعي شان متفاوت است، 76 درصد از چت کردن   احساس آرامش مي کنند، 83 درصد شناخت شخصيت ديگران را در چت غيرممکن مي   دانند، 44 درصد فهميدن احساسات و نظرات واقعي افراد در چت را غيرممکن مي   دانند، 76 درصد در چت به مخاطب خود اعتماد ندارند، 73 درصد امکان انتخاب   همسر از طريق چت را مناسب نمي دانند و 43 درصد معتقد به وجود دردسر در دوست   يابي هاي اينترنتي هستند.
   
  تحقيقات اين دو محقق از زاويه ايي ديگر همچنين نشان مي دهد که دختران درچت   کردن بيشتر مايل به شيطنت و سر کار گذاشتن هستند در همين راستا پسران در چت   کردن تلاش بيشتري مي کنند که اعتماد دختران را بر اي تداوم رابطه جلب   کنند.
   
  "محمد سعيد ذکايي" عضو هيات علمي دانشگاه علامه طباطبايي در بيان انگيزه   اصلي از چت کردن مي گويد: توجه بيشتر چت کننده ها به مسايل فراغتي و سرگرم   کننده چت روم ها بوده است و انگيزه هاي بعدي به ترتيب شامل پيدا کردن دوست،   تازگي محيط چت و مهيج بودن آن ، تفاوت شخصيت در صحنه چت نسبت به زندگي   حقيقي و شيطنت و ماجراجويي عنوان شده است.
   
  اين کارشناس مي افزايد: در پاسخ به اين سوال که با چه افرادي تمايل به چت   کردن داريد، بيش از 50 درصد پاسخ دهندگان گفته اند که بيشتر دوست دارند با   افراد متنوع و ناشناس چت کنند و کمتر از يک سوم تمايل خود را به افراد آشنا   بيان داشته اند .همچنين 9/98 درصد پاسخ دهندگان تمايل به چت کردن با افراد   غيرهمجنس داشته اند و بدين ترتيب مي توان گفت که فضاي غالب در محيط چت روم   ها گفتگوهاي دوستانه جوانان غير همجنس است که با نيت ارضاي کنجکاوي،   آشنايي، سرگرمي و شيطنت و ماجراجويي است.
   
  عضو هيات علمي دانشگاه علامه طباطبايي در خصوص مضمون گفتگوهاي چت کننده ها   اعلام مي کند:بر اساس تحقيقات انجام شده، بيش از 40 درصد چت کننده ها به   دنبال مباحث غيرجدي و پيش پا افتاده و 27 درصد به گفتگوهايي براي صميميت و   نزديکي بيشتر و کمتر از 20 درصد موضوعاتي چون موسيقي فيلم و هنر را مد نظر   داشته اند.
   
  ذکايي، درباره الگوهاي قابل توجه در روابط ميان چت کننده ها مي گويد: بيشتر   جوانان کم سن و سال تر به خصوص پسرهاي جوان در گفتگوهاي اينترنتي مايل به   صميميت و نزديکي بيشتر با دوستان غير همجنس خود هستند. همچنين پسران بيش از   دختران مايل به گپ همزمان با بيش از دو يا چند فرد غيرهمجنس بوده و تبحر و   مهارت پسران درچت کردن بيش از دختران است. همچنين پسرها ترس و نگراني   کمتري از کنترل ها و شناسايي هاي غيرمحسوس در خلال چت کردن داشته اند.
   
  وي اولويت سايت هاي مورد مراجعه پاسخگويان براي چت کردن را به ترتيب 85   درصد ياهو، 7% درصد سايت هاي فارسي زبان مثل بدهي دات کام و روزي دات نت و   5/6 درصد msn دانست.              
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

رضا - بیل

 • رضا - اینترنت
 • نمایندگان انجمن ها
 • کاندیدای خدمت در تالار
 • ******
 • امتیاز: +374/-13
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 3,690
 • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
  • الکلی ها و معتادان گمنام
پاسخ : روانشناسي چت Chat
« پاسخ #1 : 11 مه 2013، 10:40:02 pm »

چت كردن كودكان مي‌تواند به اندازه‌ي ملاقات با افراد غريبه خطرناك باشد
 
 
   
   متخصصان امور كامپيوتر به والدين هشدار داده‌اند كه چت كردن كودكانشان در   پاي كامپيوتر مي‌تواند به همان ميزان خطرناك باشد كه آن‌ها در پارك با   افراد غريبه ملاقات كنند.
   
  به گزارش بخش خبر شبكه فن آوري اطلاعات ايران، از ایسنا، دادستان كل ايالت   ميسوري در بخش جنايات كامپيوتري اعلام كرد: نوجواناني كه از اينترنت   استفاده مي‌كنند، ممكن است در تله‌هاي چت روم كه افراد غريبه براي آن‌ها   تدارك ديده‌اند، گرفتار شوند.
   
  اين افراد، كودكان را ترغيب به ملاقات با آن‌ها مي‌كند تا با كسب اطلاعات شخصي آن‌ها، سرقت هويت انجام دهند.
   
  وي در ادامه افزود: بيشترين نگراني در اين رابطه زماني است كه كودكان از   طريق اينترنت با متجاوزان و خلافكاران ارتباط برقرار مي‌كنند، در حالي كه   والدين گمان مي‌كنند كودكان آن‌ها در اتاق نشسته و در محيطي سالم در   اينترنت مي‌چرخند.
   
  به گفته‌ي كارشناسان، كودكان متوجه نيستند كه چه اطلاعات مهمي ‌را در   اختيار طرف مقابل قرار مي‌دهند، براي مثال اگر كودكي بگويد من هر روز   چهارشنبه صبح به كتابخانه مي‌روم، ا گر فرد متخلف شهر محل سكونت كودك را   بداند، دسترسي به او آسان تر خواهد بود.
   
  از همين روبه والدين توصيه شده است كه تا به كودكان خود بياموزند تا هنگام   ورود به چت روم، اطلاعات شخصي خود را در اختيار افراد غريبه قرار ندهند.              
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 35,893
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 35,893
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : روانشناسي چت Chat
« پاسخ #3 : 29 سپتامبر 2019، 06:45:36 pm »

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
خارج شده است
 

این صفحه در 0.138 ثانیه 25 نمایش داده شد.