انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

ازدواج وسیله‌ای است برای فرار از ترس تغییر، ازدواج وسیله‌ای است تا پیوند را تثبیت کنی. اما عشق چنان پدیده‌ای است که به محض تلاش برای تثبیت آن، خواهد مرد. ایستایی در عشق همان و نابودی عشق همان. عشق واقعی تنهایی را به یگانگی مبدل می‌سازد.

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه بیست و یکم  (دفعات بازدید: 17961 بار)

yzhq82ury

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 230
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • lmn842
The heat transfer a understand paintings Putin's f
« پاسخ #75 : 05 ژوئن 2016، 01:06:00 am »

with
 many users have said that after watching the rise. But there are also friends said I beg to differ,nike tn pas cher, after the 80 year old forget you think Titian's painting style from his debut to change of old age is very big, so simple inductive intuit unreliable. One sentence summary of famous style may not be as accurate, but not to take it to his reason a feeling of art,air jordan pas cher, while watching the contrast on the side of the paintings, the more up posture,wholesale mac cosmetics, why not do it?
The heat transfer "a understand paintings&quot,hogan sito ufficiale;: Putin's face is a fan of AIKE for everyone
< p > If on the screen all the handsome men of female beauty, still naked and pressed people by people, is absolutely Michelangelo; will never look like glasses have a layer of fog anything couldn't see, that is the Mo Nai. Recently, the British friends those things released a called visiting the Museum of essential skills in foreign countries: a word teaches you to recognize the world famous painter works in microblogging,zapatillas new balance baratas, with only one sentence summary characteristics of each artist's works, praise is summarized for God.
< p > has been forwarded more than 100000 times the up position special posts, composed of a series of oil painting splicing (similar oil painting underneath are attached to the comment of a sentence popular subtlety, magic and interesting summarizes the style works of Titian, Rubens, Caravaggio, Bruegel, Posey, Rembrandt,hogan outlet, cloth rest,hogan outlet, Degasi and other masters of.
 regardless of men and women, everyone has been painted a face of Putin, then, that is,hogan sito ufficiale, fan AIKE.
Related Articls:

PR Newswir

Enter the market optimistic about Chengdu food gia

Tencent video force adhere to genuine, quality, or

For some other types of calls will purchase group purchase website, returned directly to the user's Alipay or bank account. June 2nd, the company's Web site released third announcements, but the announcement did not disclose how many customers do not get prepaid recharge, a refund of the success of consumers and how much.
خارج شده است

bvr5b3hbfg

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • pqr904
double-edged sword
« پاسخ #76 : 05 ژوئن 2016، 01:53:37 am »

double-edged sword
jimy shouted: "ah! I'm exhausted!"
< p > may one day morning, brilliant uncle drove a motorcycle carrying my mother and I, the eldest uncle drove a car loaded with dad and Jimy seven people, 11 of us, the mighty marching to the crest of rock. Comb rock is the first peak in Pujiang, the legend of the top,air max femme pas cher, looked north,air jordan pas cher, overlooking the Qian Tang River in Hangzhou. Along the way, we greet the spring in fine fig, laughing and talking. To the halfway line,hogan outlet, all of a sudden downpour, beans large raindrops hit on our face, waves of blunt pain: the finished, can not see the Qiantang River. But we still bravely forward in the rain. We parked the car in the thirty-six Gang,hogan sito ufficiale, struggling to bite the bullet and rock into the top comb.
 surprisingly, cockscomb peak elevation of 1000 meters of rock has a temple, called Yang temple. We see this temple, hurriedly go in there.
 double-edged sword
< p > father a face of helpless: "go can go Jing Wu the. We can't do that, back, find the 36 posts -- our parking place."
 "look, what is that?" Jimy pointed to the distant cheered. We follow his finger in the direction of gaze: see the clouds rolling hills, surrender our feet partly hidden and partly visible. For a long time we looked at the clouds,ray ban sito ufficiale, as if he is immortal, clouds up. Cloud, you are the essence of the rain, you are the spirit of the mountains, you are the essence of nature. As the saying goes: "Misfortune may be an actual blessing". Just a spring rain has created such a beautiful scenery. Suddenly, our heart grows on the infinite gratitude.
 the rain stopped, it goes down, we with great feelings of nostalgia, on the way home. We walked in front of a few kids. Ho Xuan Di to me and Jimy said "we walk faster, the roadside tree branches to the middle of the road, to the back of the adults set up roadblocks." Jimy and I laughed and said it was a good idea. We flew all the way, bianbobian search, see roadside dead branches pulled into the road. I stopped slowly, Jimy said, "what's going on, bank." "We are going the wrong way, you see the front of the temple, to no after." I said in a hurry. Jimy looked up and alarmed. Xuan said he di said: "and so on, adults will quickly follow up." Before long, my father and the adults came to us.
's uncle tilted her head, spread his hands: "what way,nike tn pas cher, who told you.
 I went to the father said: "the wrong way. How to do?"
 in the world, and has had no boundaries very clear, a lot of things is often a double-edged sword. The tour crest rock, I deeply understand this truth.
< p > shortly after the rain, everybody began for the picnic bustle about: male masonry cookstoves,hogan olympia outlet, move firewood, cutting chopsticks; female boil water, dumplings. Everything is in order,tn pas cher, busy but not chaotic. Dumplings cooked, you let me, I let you, take a bowl, eat dumplings.
Related Articles:

Good words to describe the means of transport

What do yo

Beauty is

We can take some human 's basic needs as an example we do not want to wear the same clothes all the time and we want better and better. We wish to live in a more spacious flat. Of course not all human beings are the same. For instance, some people try to climb up socially or politically all the time, while others never stop trying to make more money. The children long for new toys while the old hope to live longer.
خارج شده است

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 286
    • def870
Shi Yuzhu dissatisfied with the stock market to re
« پاسخ #77 : 05 ژوئن 2016، 02:35:31 am »

a market analyst told reporters that the Minsheng Bank equity relative dispersion, want to achieve the possibility of holding is relatively high,ray ban outlet, unlike other state-owned banks as the chances are slim.
8 April 24, is in China Life vice president Liu Jiade said intention to increase its stake in Minsheng Bank after, Shi Yuzhu in its micro Bo a loudspeaker, please China life, don't eyeing holdings Minsheng Bank. China's only private important bank, should not be back into the state-owned banks. To the private a small sky bar. Lose the people's livelihood of the private banking system,hogan sito ufficiale, will lose the core competitiveness, bid farewell to the rapid growth. Although this micro-blog was subsequently removed, but attracted the attention of super high.
 the day before yesterday, up 7.2% and 6.47% respectively,hogan outlet, Shi Yuzhu shares of Minsheng Bank and Huaxia Bank, led the entire banking sector. From this calculation, Shi Yuzhu earned money from the. Then questioned rising Shi Yuzhu of the A-share market stir remarks, Shi Yuzhu is not convinced,zapatillas new balance outlet, bursts of two micro Bo said they did not believe a microblogging can stir the A-share market. Shi Yuzhu also joked that if a micro-blog I can 330 million value, I have 100 bursts of micro-blog.
Shi Yuzhu dissatisfied with the stock market to respond to the question,sac goyard saint louis, anyway,hogan outlet, I do not believe"
< p > report from our correspondent (reporter mawenting internship reporter Zhang Ping) giant network chairman and CEO Shi Yuzhu yesterday for the media questioned its microblogging A-share market stir suspicion was unconvinced. Moments of harmony out of a micro-blog, A can stir the stock market? Is there such a great destructive force? Anyway,hogan outlet, I don't believe it. The same day,hogan outlet online, Shi Yuzhu bursts of two micro-blog responded to the most expensive micro-blog A stock market a stir.
Related Articls:

Qihoo 360 is in trouble Li Gui repair computer

Destroyed large customers con

One year later, Dangdang once again pushed its own clothing brand, Li Guoqing today given the reason is that Western clothing sales reached 6 billion, they can do its own brand. Dangdang has not reached the size of the sales this year, but in the preparation for next year. That, in the next year Dangdang clothing sales volume will reach 6 billion.
خارج شده است

gqg8eob9g

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 285
    • efg174
Taobao online shopping CPI index fell one day trad
« پاسخ #78 : 05 ژوئن 2016، 10:19:07 pm »

< br / > the most frequently purchased consumer goods types also from clothing, digital and other rapid expansion, 2010 home decoration decoration commodity turnover compared to the same period increased by 120%. In this online shopping consumer trends driven by mobile phone online shopping also shows a good momentum of development, mobile phone Taobao network single day maximum number of users reached 17 million, a single day trading peak of 37 million yuan. As of the end of 11 2010,scarpe golden goose, in the case of CPI for 13 consecutive months of growth, the Taobao network consumer price index (TCPI) was a slight decline, an increase of 1.4%.
Taobao online shopping CPI index fell one day trading peak approaching 2 billion
< p > data show that in 2010 Taobao transaction amount of ten regions (provinces) are the Guangdong Province, Zhejiang Province and Shanghai City,hogan sito ufficiale, Jiangsu Province, Beijing City, Shandong Province, Fujian Province, Sichuan Province, Liaoning Province and Hubei Province.
2011 years on January 6, held in Beijing Taobao annual festival, Taobao released 2010 online data, through a series of data share, revealing the 2010 and 2011 network consumption hot trend. Taobao data show that in 2010 Taobao network registered users reached a net, the number of online goods reached 800 million, up to 60 million people every day to visit Taobao network, an average of per minute sale of goods. At the same time, the B2C business transactions represented by Taobao mall in 2010 turned 4 times, the next few years will continue to maintain this growth rate.
2010 annual turnover of TOP10 taobao.com provinces in eastern coastal areas, is still the champion,timberland boots outlet, winning 8 seats. But can not be ignored is that the central and western regions have been the rise of online shopping, the growth rate over the coastal areas. In 2010,sac guess 2016, 3 of the fastest growing areas of Taobao's trading volume in the two seats were two or three, while the largest number of purchases in 2010 were in the central and western provinces of Hunan, Hebei and Henan.
 Taobao net single day trading volume reached a peak of more than one billion yuan, respectively, over Beijing,chaussure tn pas cher, Shanghai, Guangzhou, three of the daily retail sales of social consumer goods. At the same time,air max 95 france, the two or three line area online shopping continues to maintain high growth, the 3 fastest growing areas, there are two or three from the 2 line area.
 users,scarpe timberland outlet, the average number of transactions per user per user than in 2009 increased by 35% in, while in the last month, Taobao has more than 5 users on the transaction reached 13 million 500 thousand people.
 from the growth rate can be clearly felt, the central and western regions have been rising. As Taobao base,pandora outlet online, Zhejiang Province become Taobao users average amount of the annual consumption growth the fastest region (province, city), an increase of 51.68%; Shandong Province and Hubei Province occupy the growth amplitude in the second and third place, amplitude is achieved respectively 45.86% and 37.37%.
Related Articls:

Commerce Minister explosion online shopping experi

Spring rain doctor Zhang Rui this year will open 2

Left Chinese help Qian Sabo for home

One year later, Dangdang once again pushed its own clothing brand, Li Guoqing today given the reason is that Western clothing sales reached 6 billion, they can do its own brand. Dangdang has not reached the size of the sales this year, but in the preparation for next year. That, in the next year Dangdang clothing sales volume will reach 6 billion.
خارج شده است

cghx0y2drte

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 146
    • uvw421
A brief analysis of the four kinds of foreign exchange transactions
« پاسخ #79 : 06 ژوئن 2016، 11:57:20 pm »

A brief analysis of the four kinds of foreign exchange transactions
,tn requin pas cher
< p > spot forex transactions and for spot transactions or current transactions, refers to the transactions of foreign exchange trading, both parties to the transaction in a day or two trading days for delivery procedures for a transaction. Spot foreign exchange transactions is the most commonly used in the foreign exchange market transactions,cheap pandora jewelry outlet, spot foreign exchange transactions accounted for the bulk of the total amount of foreign exchange transactions. Mainly because the spot foreign exchange trading can not only meet the needs of the buyer's temporary payment, but also can help buyers and sellers to adjust the currency ratio of foreign exchange positions in order to avoid the risk of foreign exchange rate.
 foreign exchange futures trading: with the development of the futures trading market,goyard soldes, the original currency (foreign exchange) as commodity trading media has also become the object of futures trading. Foreign exchange futures trading refers to the buyers and sellers of foreign exchange in the future time (sometime in the future), to within the exchange organization open outcry (similar to auctions to determine the price,hogan outlet, buy or sell a number of specific monetary transactions. Here again, there are several concepts that the reader may be somewhat fuzzy, explain as follows: A, standard number: the number of specific currencies such as sterling) of each futures contract is the same, such as sterling futures contract amount per serving for 25000 pounds. B,tn pas cher, a specific currency: refers to the specific types of trading currencies specified in the contract terms,golden goose sneakers, such as the 3 month yen, the 6 month dollar,sac goyard pas cher, and so on.
 foreign exchange options trading: foreign exchange options are often seen as an effective means of hedging, because it can eliminate the risk of depreciation in order to retain the potential profits may be. In the above we introduce a forward transaction, where the delivery of the foreign exchange may be a specific date (e.g.,sac goyard pas cher, May 1st), or a specific period (e.g., May 31st to May 1st). However, both parties have the obligation to carry out a full settlement in two ways. Foreign exchange option means the right of a party to the transaction (the holder of an option) and may decide whether to execute the contract or not. If you want to, and the buyer (holder) can allow the option expires without delivery. The seller has no right to decide whether or not to deliver the contract.
< p > for forward exchange transactions: District to spot foreign exchange transactions other is refers to the main market transactions in the transaction, in accordance with the provisions of the long-term contract. In the future (usually three business days after the transaction) according to the date specified in the trading of foreign exchange. Forward foreign exchange trading is an essential part of the foreign exchange market. In the early 70's, the exchange rate regime from fixed exchange rate to floating exchange rate, the exchange rate volatility increased, the financial market was booming, thus promoting the development of forward foreign exchange market.
 four kinds of foreign exchange transactions analysis
 responsible editor: Yin Feng
< p > in foreign exchange trading, generally there are so few transactions: foreign exchange futures trading; trading foreign exchange options; spot foreign exchange transactions; forward foreign exchange transaction. In the following, we will the concept of foreign exchange transactions in this in several ways to understand, in the next section, we will to these types of transactions carried out a detailed introduction.
Related Articles:

Social practice report experience _0

Auto maint

Experience in summer job practice

We can take some human 's basic needs as an example we do not want to wear the same clothes all the time and we want better and better. We wish to live in a more spacious flat. Of course not all human beings are the same. For instance, some people try to climb up socially or politically all the time, while others never stop trying to make more money. The children long for new toys while the old hope to live longer.
خارج شده است

bh47gsgere

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 274
    • def180
Street 2015 work ideas and measures
« پاسخ #80 : 07 ژوئن 2016، 08:17:07 am »

,new balance baratas
 one, to the main industry.
 goal. To the full fiscal revenue reached 26 million 790 thousand yuan, a year-on-year increase of 22.9%, tax revenue 9 million 170 thousand yuan, up 17.5% over the previous year, the tax revenue 14 million 620 thousand yuan, up 27.4% over the previous year, the financial sector income 3 million yuan, a year-on-year increase of 17.2%, above scale industrial added value of 56 million 120 thousand yuan, up 15% over the previous year, the agricultural added value of 279 million 890 thousand yuan, growth of 9% over the previous year, urban infrastructure total investment amounted to 12 million 50 thousand yuan, a year-on-year increase of 12%, the investment amounted to 67 million 650 thousand yuan, a year-on-year increase of 10%, per capita net income of farmers reached 3737 yuan, up 17% over the previous year, the disposable income of urban residents reached 4500 yuan, the other work in the foundation to strive to have the new development, to achieve better results.
< p > municipal Party committee, municipal government will industrial prospering city as the city policy, the District Committee and the district government will ~ in the "industrial development year", we must be in accordance with the unified arrangement of the district Party committee,scarpe hogan outlet, the district government, with good industrial foundation in our street, middle thick sole location advantage, the industry in the first place, adhere to industry Hing Street, with industrialization as the foothold, driven by agricultural industrialization, the common development of urban and rural integration,zapatillas new balance baratas, give the whole street, Sing Industrial Hing Street theme song, to promote the rapid development of economy in our street.
Street 2015 work ideas and measures
1,bottes ugg france, strengthen the pillar industries, the rapid expansion of the scale, to extend the industrial chain. To have the benefit, has to taste the city prospect of Jia Xin company, Hengli rubber company, Hongda stamping company,hogan outlet, ten construction group,hogan outlet, through increased technological transformation, continue to study new product development; strengthen management, improve the quality of products; continue to develop new markets,ugg pas cher, vigorously the introduction of technical personnel and strong measures, do everything possible to support, its efforts to grow stronger and larger.
 street in 2015 work ideas and measures
 ~ year work ideas and measures
2, the growth of my street construction industry. At present, there are 9 construction enterprises in our street with ten construction groups, which have become an important pillar industry in the industrial economy of our street. ~ years, we need to increase the restructuring efforts, accelerate the upside the pace of upgrading, draw lessons from successful experience of startups, Granville new company restructuring, of ten construction group to conduct a comprehensive restructuring. Strive to build a qualified construction of large enterprises. Through the introduction of talent, strengthen safety management, pay close attention to project quality, and strive to open up the market, and promote the rapid development of the construction industry in my street.
 guiding ideology. With Deng Xiaoping Theory and the important thought of the "XXXX" as a guide, conscientiously implement the Party of the XX, XX session of the third and fourth plenary session, central, Sheng municipal economic work conference spirit, closely around "3 Street City" development orientation, the outstanding enterprise reform, increase the income of peasants, the private economy, bidding business investment, finance,hogan outlet online, taxation, urban management, create a community, Party Construction of eight focus, and strengthen measures to, pay close attention to implementation, promote the comprehensive development of Zhu city street undertakings.
 to achieve the above objectives, we will focus on the following aspects of the work:
Related Articles:

A summary

Computer Professional College Girls Party autobiography _0

Collecting and writing information, reflecting the style of the group, is one of the important work of the office. This year, the office of the team led the guidance and the joint efforts of all staff, the depth of the first line of police work, to assist the team leader in-depth research, actively writing articles to do a good job of information. Clearing management, actively complete the tasks assigned by the brigade.
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019
Sanya to build the world's largest duty-free shops - Sanya - the world - the dut
« پاسخ #81 : 08 ژوئن 2016، 12:21:03 am »

< p > 2013 during the "two sessions", the National People's Congress, Hainan provincial governor Jiang Dingzhi in packet consideration of the government work report said that since the implementation of the exemption policy of isolated islands, as of the end of February 2013,air jordan pas cher, duty-free sales reached 42 billion yuan, average daily sales of 6.2 million yuan, 2300 yuan per capita shopping, tourism in Hainan Island driven effect is obvious. Jiang Dingzhi says,cheap mac makeup, Hainan Island Tourism reception per year to grow at a rate of about 11%,veste barbour pas cher, is expected to 2015, the number of tourists will reach 47 million people, if 20% of the visitors into the duty-free shopping, then enter duty-free shopping trips will be more than 10 million people.
< p > CDFG vice general manager Chan Kwok Keung said, Zhongmian Haitang Bay International Shopping Center project has been put into the construction, will be in 2014 began trial operation, including duty-free business, business tax, hotel, catering, culture and entertainment in various facilities, build international shopping center into the top international luxury consumption, custom and experience center.
 23 suppliers at the meeting signed a memorandum of cooperation. It is reported that Sanya Bay International Shopping Center after the operation, the operating duty-free varieties, including hundreds of international brands and fashion brands, prices and Singapore, Hongkong and other places of duty-free goods.
 (original title: Sanya will build the world's largest duty-free shops)
 offshore duty-free policy, refers to the passenger plane to leave Hainan to implement the restrictions, limits, limits and varieties of free import tax shopping, the formal implementation of the May 1,air max 95 france, 2011. On November 1,hogan outlet online, 2012, islands tax policy adjustments, per person limit from 5000 yuan to 8000 yuan, an increase of beauty and health care equipment, tableware and kitchenware, toys etc. 3 kinds of duty-free goods varieties, applicable objects age dropped to 16 years of age.
Sanya will build the world's largest duty-free shops in Sanya,sac guess pas cher, the world's largest duty-free shops
< p > Xinhua Sanya, March 9 (reporter Zhang Yongfeng Zheng Weina) 9 reporter learned from Zhongmian Haitang Bay International Shopping Center supplier conference,scarpe hogan outlet, Sanya will be the building has 7 million square meters of commercial center,hogan sito ufficiale, set duty-free shopping, entertainment, dining and Hainan culture display a variety of formats in one of the International Shopping Center, will build the world's largest duty-free shops.
Related Articls:

Guangdong

Guangxi Petrochemical Company is handling data red

The Ministry of water resources bulletin to Flood

Among them, requiring schools to students to strictly abide by the laws and regulations on road traffic safety, do not chase each other on the road; students under the age of 12, are not allowed to ride a bike on the road; students under the age of 16, are not allowed to ride a electric bicycle on the road.
خارج شده است

fgh36h7wrd

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 107
    • lmn070
Dangke experience -- firm ideal and faith
« پاسخ #82 : 08 ژوئن 2016، 12:44:11 am »

The lectures
< p > Sunday night lectures is impressive, the lectures let me understand the democratic centralism is the basic organization principle and system of the Communist Party of China, the teacher to us tells the story of the meaning of the democratic centralism, origin and development as well as four subject content. Have introduced the discipline of the party to us, main contents, characteristics and importance of the party. As an activist of join or be admitted to the party, we should strengthen discipline idea and concept of the rule of law, a highly disciplined, constantly to Party member's standard to demands on themselves,hogan sito ufficiale, for their own thoughts and behavior consistent.
 lectures,adidas nmd runing pas cher, I understand the evolution of the rights of Party members, Party members understand the importance of maintaining rights. In the history of the development of the Communist Party of China, there had been only pay attention to the fulfillment of the duties of a party member decision, the party's nine, ten, eleven constitution abolished the provisions relating to the protection of the rights of Party members. But "there is no right to no obligation,nike tn pas cher, and no right to". Party members' duties and rights are unified, interrelated, interdependent and mutually complementary. Later, by the fifth session of the Eleventh Central Committee of the party in 1980, the party political life on several criteria "is with a turning point in a party documents,nike tn, clearly stipulates:" the party organizations at all levels must safeguard the rights of Party members. Violations of the rights of Party members, is a serious violation of Party discipline." This provision provides protection for the rights of Party members. Party member right is a kind of interest value, it is a kind of public interest, it is a kind of unequal appeal, it is a kind of democratic right. After that, the teacher also introduced to us some new ways to protect the rights of Party members, and demonstrated the relationship between the party democracy and the people's democracy. Democracy and people's democracy at the same time development, promote each other, the realization of the party's democracy and the people's democracy is the key to the rule of law. The lectures will make us more clearly understand how to use the rights given by the party.
 me &gt,hogan sito ufficiale;
 experience: Essays dangke firm ideal and faith
 for the first time, we are taught by the College of the letter XX Secretary to give us a lesson, the main focus is the right and obligation of Party members,hogan sito ufficiale, teachers focus on the contents of the rights of Party members. The second class is the school of politics and administration secretary Xian XX introduced the organization principle and discipline of the Communist Party of Chinese to us.
The
 Thursday to have a deep understanding of the rights and obligations of Party members. The duty of the Party member of Party members and the norms and constraints,hogan outlet online, members shall assume obligations should do for the party, according to the requirements of the party constitution,nmd runner femme pas cher, to ensure their comments on the political, ideological and organizational, make the party become centralized, unified, unity and fighting collective. And the Party member's right is the concrete embodiment of the inner-party democracy, but also is the condition that the Party member better play the role must have. Party to fulfill the obligation of Party members, to maintain the party's progressiveness, strengthen party spirit play Communist Party members of the vanguard and exemplary role, plays a crucial role. As a successor to the Communist Party, we should fulfill the obligations of Party members, but also to understand the party's power, familiar with the constitution of the party, to fight for their own rights.
Dangke experience -- firm ideal and faith
Related Articles:

College students summer decor

Training p

Local Taxa

For a start, the doctor let me go to the film, I thought what great event happened, actually let me go to the film, but there is no way, finally to shoot. There outside the room has an iron gate, went in, there is hot, I think it must be in order to prevent heat fled, and go into the room, the doctor let me take off your coat, standing in front of a machine, hands behind his back, suddenly, behind a bright light, a machines constantly close to me, so I startled, thought is to pinch me.
خارج شده است

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
    • def238
Four plan for the four group debate contest
« پاسخ #83 : 08 ژوئن 2016، 11:06:17 am »

two, race time and place (time can be fine tuned)
 one, the activities of the background and the purpose of
6, square choose the opposing two or three debates of attack defense, attack debate in the process, only the question of Party School of, don't answer, defense only allowed to answer not ask, time of 1 minute 30 seconds. Among them, each does not exceed 10 seconds, answer to no more than 20 seconds; then argue against three selection is two or three distinguishing attack debate, time, the same rules; the,air max pas cher,
 competition
: comprehensive teaching building the new campus of the semi-finals 14,zapatillas new balance outlet.3016.30 (place notice)
 four group debate competition four.
Preliminary: before,hogan outlet online.
 five, game programming
 final: 21.30 - 19.30 big live 404
 three, entry requirements
9, the audience questions: from the audience to the pros and cons of each of the two questions (the two sides to answer questions for a total of 2 minutes, 1 minutes of a problem), the audience asked by the judges to determine the effective >
 held by the
2, host introduced the rules of the game, and announced the start of the game;
 four for the four group debate contest plan
4, due to various reasons can not be on time to participate in the game or not according to the requirements of the game will be no waiver, and the need to notify the person in charge (two days before the start).
1, chairman of the opening statement, the introduction of the judges,air max pas cher, the host introduced the two sides of the debate hand and its position;
< p > to prosper the campus cultural activities,adidas nmd runing pas cher, to create a rich campus academic atmosphere, enhance students thinking ability and the team cooperation ability,hogan outlet online, and cultivate excellent debater school debate competition. At the same time for the students to create a mutual learning and common progress of the good environment.
Four plan for the four group debate contest
4, a debate Affirmative opening argument, time 3 minutes, then one side of a debate;
3, every game in line with the principles of fairness, impartiality and openness,golden goose sneakers, by the team responsible for the people (in principle is a defense of the teams) draw lots to decide the competition screenings, and debate.
1,yeezy 350 pas cher, by the student free organization debate team, each team consists of four members of the debate.
2, each team must compete in accordance with the rules of the competition and debate, guests and judges according to the scoring criteria for groups and individuals to score.
 four,
8, the free debate, by the side of the two sides alternately, each 4 minutes, by the first floor;
7, square of a debate of attack defense summary, to attack the debate in the simple summary, the time of 1 minute and 30 seconds, the opposition debate followed by,,
5, square second debate choose the opposing two or three debates of attack defense, attack debate in the process, only the question of Party School of, don't answer, defense only allowed to answer not ask, time of 1 minute 30 seconds. Among them, each does not exceed 10 seconds, answer to no more than 20 seconds; then two opposing sides argue choice is two or three distinguishing attack debate, time, the same rules; the,Three arguments
Related Articles:

The romanc

City Secre

Eager to learn and improve skills. Be responsible for the enterprise, responsible for the consumer. With good professional quality, take the initiative and enthusiasm, patience and thoughtful service concept, harmonious and friendly service attitude, rich professional knowledge, skilled operation skills, to serve every customer, at the same time to consciously abide by the rules and regulations of the company and the position of the discipline required.
خارج شده است

d836zfgree

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 238
    • bcd732
Daily rules and regulations of operation room
« پاسخ #84 : 08 ژوئن 2016، 11:05:37 pm »

5, all kinds of surgical instruments should be checked before packing, the integrity of the equipment and its accessories, function is good.
1, according to the operation notice to receive the patient, the operation room nurse should be carried out according to the medical records to check, the contents include: the patient's name, bed number, the name of the operation, the site of surgery, drug allergy history, fasting, blood type.
7, preoperative examination of the operating room of various types of electrical appliances in the standby condition, intraoperative strict compliance with the use of electrical appliances, safe use of electric knife. In the operation, the protection of the button when using the hand control knife is used to prevent accidental cutting injury. The electrode plate should be flat, the position is proper, and the contact is good. Do not cause the patient to be wet when the body is wet.
13 hand full time maintenance of indoor electrical equipment maintenance,scarpe hogan outlet.
12. flammable and explosive drugs should be fixed and the counter locked, oxygen should be far away from the flammable and explosive materials.
3, according to the preoperative surgical procedure for expanding posture matter and cushions, safety requirements, and. In operation for about retaining strip body proper tightness, prevent the injury of muscle and nerve fixation.
8, intraoperative blood transfusion strict implementation of the three check eight pairs, three check seven pairs of the system. Blood must be treated with blood transfusion and recorded in a timely manner.
4, regular inspection and maintenance of flat car, safe transportation of patients, handling light operation and standardized, prevent patients falling out of bed.
2, the operation of the patient's check, including: name,nike tn requin soldes, bed number, name of the operation, surgical site, fasting,nmd running homme pas cher, Guo Minshi,hogan outlet, blood type and preoperative medication.
6, any invasive examination and operation must have the operation of the voluntary book, and other types of consent.
9,cheap pandora charms, the use of the need to implement the two people four times the law, and carefully record the signature,hogan outlet, the number of errors in order to close the incision. Add items to be registered in time, fall off the operating table of items and equipment should be properly kept at a fixed point.
3, check of medical record card, including: X-ray radiography, intraoperative use of drugs and skin test results, preoperative prescribing, notification,golden goose saldi, power of attorney, operation of the volunteers, with blood consent, at their own expense,hogan outlet, examination and at their own expense medication consent, chemotherapy before >
14 do four prevent; fire and theft prevention and protection, explosion-proof
 preoperative
Daily rules and regulations of operation room
 two, operation room patients check the system
 one, operation room safety system
10. surgery, you must put on a surgical discarded items all cleaned out of the operation room, the environment can be accepted after the second patient room disinfection. You are reading the article from:
2, careful examination of the patient, there is no skin dressing, dentures and jewelry.
11 strict implementation of the specimen management system, intraoperative pathological specimens in a timely manner to the tour nurse management, should be responsible for the inventory, and seriously do the four check four pairs of systems.
 operation room daily rules and regulations
1, the medical records and counter operation procedures single check.
Related Articles:

Community

To celebrate the 92 anniversary of the founding of the speech.

Eager to learn and improve skills. Be responsible for the enterprise, responsible for the consumer. With good professional quality, take the initiative and enthusiasm, patience and thoughtful service concept, harmonious and friendly service attitude, rich professional knowledge, skilled operation skills, to serve every customer, at the same time to consciously abide by the rules and regulations of the company and the position of the discipline required.
خارج شده است

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
    • def238
7 ten experience _0
« پاسخ #85 : 09 ژوئن 2016، 06:58:15 am »

7 ten experience
,new balance baratas
 7 experience of ten big experience model
< p > to 10 of the party 7 big thoughts: to deepen the reform of political system must adhere to the correct political orientation, in order to ensure that the people are the masters of the country as the fundamental, to enhance the vitality of the party and the state, to mobilize the enthusiasm of the people as the goal, to expand the Democratic * * * *, * * * * construction country under the rule of law, * * * * political civilization. To adhere to the core leadership of the party overall situation and coordinating all parties, improve the party's scientific, democratic and law based governance, the Party led the people to ensure effective governance of the country; adhere to all state power belongs to the people, from all levels and in all fields to expand citizens' Orderly Political participation, extensively mobilize and organize people to manage state affairs according to law and social affairs, manage economic and cultural undertakings; adhere to the basic principle of rule of law, establish the concept of rule of law * * * *, to realize the rule of law, protect the legitimate rights and interests of citizens; the characteristics and advantages of the political system to * * * *, * * * * to promote democracy institutionalized and standardized procedures,tn requin pas cher, long period of stability to provide political and legal guarantees for the party and the country.
. The development of * * * * democratic politics is the unswerving goal of our party. To adhere to the * * * * road of political development with Chinese characteristics, adhere to the party's leadership, people being the masters of the country, the rule of law is organic and unified, adhere to and improve the people's Congress system, the multi-party cooperation and political consultation system under the leadership of the Communist Party of China,ray ban outlet, the system of regional ethnic autonomy and grass-roots mass self-government system,hogan outlet, continue to promote the self-improvement and development of the political system of the * * * *.
 (two) develop grassroots democracy, and ensure that the people enjoy more and more practical democratic rights. The people are the masters of the most effective and extensive way is that the people directly exercise their democratic rights according to law, the management of local public affairs and public welfare undertakings, the implementation of self-management, self-service, self education,hogan outlet, self supervision, to exercise democratic supervision over the cadres, we must as a development ****>
 (1) expand people's democracy and ensure that the people in power. The essence and core of democracy in power is the people's * * * *. To improve the democratic system, enrich the forms of democracy, expand channels for democracy, implement the democratic election, democratic decision-making, democratic management, democratic supervision in accordance with the law,hogan outlet, safeguard the people's right to know,air max soldes, right to participate, the right of expression, supervision. Support people's congresses in performing their functions, at the party's views into the will of the state through legal procedures; ensure that deputies exercise their functions and powers according to law close deputy to the National People's Congress contact with the people,hogan outlet online, it is recommended to gradually implement according to the same proportion of the population of electing deputies to people's congresses in urban and rural areas. Support the Chinese people's Political Consultative Conference (CPPCC) to perform the functions by centering on the two major themes of unity and democracy and promote the political consultation, democratic supervision, participation in politics system, taking political consultation into decision-making procedures, improve the mechanism of democratic supervision, enhance the political participation and the effectiveness of. To ensure that all ethnic groups are equal and to ensure that ethnic autonomous areas exercise their right of self-government in accordance with the law. Promote scientific and democratic decision-making, improve the decision-making information and intelligence support system. Strengthen civic education, establish a * * * * democracy and the rule of law, freedom and equality and justice.
People's democracy is the life of * * * *
Related Articles:

Charge for the first quarter of the annual report on the safety of production

City Perso

Business English department s

خارج شده است

casrbg1tv

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 144
    • qrs086
Guangdong and more heavy rainfall in Shenzhen issued a Red Rainstorm Warning - H
« پاسخ #86 : 09 ژوئن 2016، 01:18:24 pm »

< p > Fangzong said that need special attention, from 21 to 23, most parts of the province there have been heavy rain to heavy rain locally heavy rain, precipitation process of 150-250 mm, maximum rainfall may be more than 350 millimeters, ray >
 Shenzhen yesterday issued a Red Rainstorm Warning
< p > yesterday morning, Guangdong Province headquarters held a flood will chamber of Commerce, also believes that 2014 "water dragon" for emphasis on the year's harvest, from 21 to June 20, the "water dragon" period, the Pearl River Delta and the eastern rainfall into 3 or 4, most of the rest of the region side about 2 percent. Heavy rainfall over the magnitude of the heavy precipitation process has 4 times, of which in late May there are 2 obvious strong precipitation process.
 provincial Climate Center believes that the atmospheric circulation anomaly is the main reason for the occurrence of heavy rainfall in Guangdong.
Guangdong more and then was heavy rainfall in Shenzhen issued a Red Rainstorm Warning heavy rainfall flood control
Yesterday afternoon,veste barbour pas cher, < p > Southern news reporter Liu Zhuxi lofty Levin communication member of Guangdong water Xuan Na Yang Qun Lu Shaokun luojian, thundershower again quasi time facing the Pearl River Delta, Guangdong strong precipitation has entered the 5 days. Provincial Meteorological Station is expected today to Friday Guangdong will usher in another round of heavy rain, also declared this year "water dragon" (5 / 21 to 6 April 20) formal immediate concern.
 this year's rain came early,nike tn pas cher, but also more fierce.
< p > meteorological department introduction, this year, Guangdong Ruxun than perennial one week ahead of schedule,chaussure golden goose, the flood season rainfall than perennial high value of 50%, which in May since (as of 19) precipitation are particularly high. Than the annual value of up to 90%. Provincial Meteorological Bureau also revealed that in the flood season especially since May strong precipitation extreme abnormalities much breaking rainfall record,hogan outlet online, urban waterlogging serious. Since the flood season, a city in the Pearl River Delta cumulative record breaking rainfall.
 during the day yesterday, the Pearl River Delta, the eastern counties have heavy rain to heavy rain, local heavy rain. According to the provincial flood control headquarters, yesterday's heavy rainfall mainly concentrated in Shenzhen, Huizhou, Shaoguan, Zhaoqing, Qingyuan,tn requin pas cher, Heyuan, Shanwei, Dongguan and other places. Shenzhen city yesterday issued a Red Rainstorm warning, and launched a flood emergency response. Shanwei City, Huiyang City, Huizhou district started the flood control III emergency response,hogan outlet, Dongguan launched a flood control IV emergency response. 8 cities and counties issued an orange rainstorm warning signal, 20 cities and counties issued a yellow rainstorm warning signal. Yesterday afternoon,nike tn pas cher, the hydrological department also released Huiyang Huizhou District freshwater river that night will appear warning level of the warning.
 at present, although the South China Sea monsoon is not an outbreak, but has concentrated on the occurrence of strong precipitation. Provincial Climate Center is expected this year, dragon boat water period (May 21st -6 20), precipitation may be too much.
 dragon boat water this year, more than
 than the annual flood season this year, a week ahead of
< p > according to the forecast, under the impact of the current round of heavy rainfall,hogan outlet, Beijiang River basin may flood once in 5 years or so, Dongjiang River, Hanjiang River also has a clear process of swollen; part of the small river may over warning floods and floods.
Related Articls:

air max femme pas cher

Sichuan provincial highway 305 in Zigong traffic accident has caused 4 dead and more injured - Sichu

Its interpretation, the so-called practice assessment of undergraduate and pilot college, are similar to the Yellow Sea college in Shandong Province, such institutions in the spring college entrance examination for enrollment. According to his understanding, in the past year, the number of such enrollment, generally more than 1/3 of the expected number of recruits.
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019
29 provincial Party and government leaders have been fully in place in Hunan, He
« پاسخ #87 : 10 ژوئن 2016، 04:53:52 am »

29 provincial Party and government leaders have been fully in place in Hunan, Henan governor to be determined to be the governor of the party and government of Henan Province
 people's network, Beijing, March 29 electric (intern reporter white snow) after two of the country, a new round of provincial and ministerial level personnel adjustments in full swing, involving a number of central ministries and local party and government leaders. In late March, Heilongjiang, Anhui, Shandong, Henan, Hunan, Guangxi, Qinghai, Ningxia eight provinces (cities, districts) acting governor and deputy chairman of the appointment has become the focus of attention. As of this afternoon,ray ban sito ufficiale, in addition to the acting governor of Henan and Hunan has not yet been determined, and the rest of the province (city, district) party and government leaders have been fully in place.
 in addition, the provinces (cities,zapatillas new balance baratas, districts) in succession this month to begin the appointment of a new government members. Beijing, Shanghai, Jiangsu, Zhejiang, Anhui, Henan,charm pandora outlet, Guangdong, Ningxia have been identified members of the new government,sac goyard pas cher, Tianjin, Shanxi, Jilin,hogan outlet, Fujian, Hunan,hogan outlet, Hainan,hogan outlet online, and other other provinces (cities, districts) have been released in succession to the appointment and dismissal of the publicity.
 (original title: around March: personnel appointment and removal of the country's 29 provinces party and government leaders have been fully in place)
 March 25th, Wang Xiankui resigned as governor of Heilongjiang province duties, under the age of 46 Lu Hao was appointed as the acting governor of Heilongjiang Province, to be "positive", Lu Hao will become the youngest incumbent governor; in March 26th, Wang Zhengwei resigned as chairman of the the Ningxia Hui Autonomous Region people's government office, Liu Hui agency chairman of the Ningxia Hui Autonomous Region people's government; in March 27th, Li Bin resigned as governor of Anhui Province Post Wang Xuejun, acting governor; in March 27th, Guo Gengmao resigned as governor of Henan Province, acting governor of the post, in April 2nd; in March 28th, Ma Biao resigned as the Guangxi Zhuang Autonomous Region chairman, deputy chairman Chen Wuren; in March 28th, Luo Huining resigned as governor of Qinghai province Hao Peng office, acting governor; in March 29th,golden goose, Jiang Daming resigned as governor of Shandong Province, acting governor Guo Shuqing duties.
Related Articls:

Yuan Longping super rice average yield of 988 kg of new world record breaking -

Tropical storm Butterfly gene

Shenzhen male officials in Taiwan, the waiter continued - has been back to Shenz

All regions, departments and units should draw profound lessons, conscientiously carry out all sectors, particularly in the fire, coal, civil explosive, non coal mines, transportation, dangerous chemicals and other safety inspection, the hazard remediation is not in place to suspend rectification until the closure bans.
خارج شده است

hawh04xht

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 141
    • jkl479
CCTV burned the building was not affected by the c
« پاسخ #88 : 11 ژوئن 2016، 07:37:23 pm »

CCTV Fire, Beijing fire new equipment
 stakeholders said that the current building of the building is still in the construction of the concrete proof. To be sure,wholesale mac cosmetics, the shape of the building structure will not change, will be repaired as it is. As for when to formally start the repair, but also to see the progress of the investigation of fire accidents, is expected to start in the near future."
 - "new CCTV Fire" tracking
 in addition, the roof of the building slope, more than 50% of the steel structure should be removed. After the removal of these parts is completed, the construction will be re installed. Part of the building interior decoration, will be affected by the impact of the fire, the removal of part, to retain part of the. At present,hogan outlet, the proportion of removal and retention,hogan outlet online, experts are still in the argument.
 start to look at the accident investigation
 concrete structure is not removed
CCTV burned the building was not affected by the construction of the main repair works started this year
 survey showed that the use of
 -
 yesterday, the urban construction group responsible person, CCTV Fire repair works will be started this year, is still in the preparation work before the start. After the start of the repair, the overall building of the concrete structure will not be removed, the steel structure and the need for removal of the outer decoration. Building outside the burned part of the fire should be removed, such as fire materials,hogan outlet, curtain wall, etc..
 this person said, there is no building to change the original use of the message after the repair. In accordance with the original design, the new CCTV tower includes a five-star hotel and a 1500 seat theatre and affiliated with real,gioielli pandora outlet, digital cinema, multi function hall.
 news
< p > of report from our correspondent (reporter horsepower Wang Shu Qin) yesterday,cheap pandora jewelry outlet, Beijing Municipal People's Congress authority accepted on behalf of the government will be asked, city fire department director Zhao Zi said, CCTV building facade, although had been burned down, but the State Council investigation group investigation results show that main building is not affected, continue to use, so the choice of the repair scheme. Reporters from the CCTV burned building repair construction unit of the construction unit learned that the building burned fire materials, curtain wall, etc. will be removed. CCTV burned this year will start the repair, the shape of the structure will remain unchanged, the roof of the steel structure will be demolished 50%, re installation and construction.
< p > yesterday, Beijing Fire Bureau Secretary Zhao Zi said, CCTV building facade, although had been burned down, but the State Council investigation group investigation results show that main building is not affected, continue to use, so the choice of the rehabilitation scheme, rather than waste program. "However, special shape of this building,hogan outlet online, the construction of great difficulty, complex difficult to repair".
>
 in December last year,hogan outlet online, CCTV Fire appeared some green construction enclosure, the middle of a few layers of the facade also significantly changed. The reporter learned from relevant units, which is in for building construction and restoration of dangers and other preparatory work, some burning Wailimian removed.
Related Articles:

Guangzhou

Shanxi Jixian Coal mine flood

Zhang Guangning said, did not mention the index is too high, it is considered through the Asian Games to promote green growth, in order to change the mode of economic development, optimize the layout of the industrial structure. Slow down the pursuit of pure economic indicators in blue, and lay the foundation for the long-term development of Guangzhou.
خارج شده است

d836zfgree

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 238
    • bcd732
City township cadres under the administration of t
« پاسخ #89 : 11 ژوئن 2016، 11:54:52 pm »

everyone knows that investment is one of the highlights of the township work, this is not a light one. Comrade Cheng Siliang tightly around the city and county on investment work deployment, insist the goal, a comprehensive analysis of the difficulties and problems facing the town investment work,adidas yeezy soldes, objective planning,guess soldes, in the town of XX investment development ideas, participation in the formulation of the feasible investment preferential policies and incentive measures. At the same time, >
 township cadresA
 in the work of the municipal authorities cadres, accept the organizational arrangements,golden goose outlet, to the township exercise attachment. His lowly character, the spirit of ecstasy, pragmatic style of work,hogan outlet online, by the unanimous praise of local cadres and masses: This is a rare good cadres!
 cities under the deeds of
After
XX in May, the Chinese Communist Party the night making a decision, the deployment of municipal and some authorities at or above the county level 42 cadres to the city and towns hangs duty to take exercise. Deputy director Cheng Siliang Cebu City Department of finance enterprise (gold) and is a member of the, he was assigned to the XX town, Shuyang County, attachment to any Deputy Secretary of the Party committee. After receiving the notice, he said nothing, the second day was silent to XX town,louboutin pas cher, the day in XX eat go down, living is more than 20 days.
 "to do a good job in the construction of rural economy is my mission"
 him, is the City Finance Bureau Enterprise (outside gold) deputy director Cheng Siliang.
 "I'm here to work,zapatillas new balance outlet, not to enjoy the exercise,"
 from the municipal authorities to work, whether it is the working environment or living conditions, there are a lot of difference, especially in rural areas, the first line of work is relatively hard work. Cheng Siliang comrades just to XX, the town to worry about him from the city to the township,yeezy 350 pas cher, life and work are not accustomed to, ready to for him to buy a good point of living activities,hogan outlet, and give them special care in food. However, Cheng Si Liang bought our own simple life activities point, their own money to the cafeteria and Comrades eat together. He went to work in the village, never in the village of hospitality, and sometimes busy can not go back to the town canteen meals, he comes with instant noodles in the village to eat. Even if it's a business trip, he doesn't waste a penny. Earlier this year, he and the town Party Secretary Zhang Yanhua two people to Hainan investment, take the train more than 40 hours, eating instant noodles, drinking water, without a complaint. How many times, he went out to the project for the introduction of the town, walking in the bustling streets, his eyes not stare at luxury hotels, but to capture the small hotels and snack bar, for is spend less money for the town to save money. The leadership and comrades said he too hard on yourself, he always said: "I am training, not to enjoy, I can't to the town to add the burden".
City township cadres under the administration of the advanced deeds
 Cheng Siliang to XX, XX town Party committee to organize the division of labor. Taking into account all aspects of the factors, the town leaders are ready to let him in charge of the task of a little light work. Cheng Siliang that situation, take the initiative to find the town leaders said: "party sent me to the forefront to work, the main task is to help do a good job in rural economic construction. This is my mission, let me in charge of investment".
Related Articles:

Love life

How to wri

Community worker

The whole community shows the development trend of uprightness, and Xing industry. Hard won achievements, the progress of cohesion sweat. These achievements made, is the whole community people unite as one, the result of hard work and results are here together, unity and hard work, but also the social from all walks of life actively support, the result of the enthusiastic care.
خارج شده است

این صفحه در 0.153 ثانیه 26 نمایش داده شد.