انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

مردم ميگويند عشق كور است زيرا نميدانند عشق چيست .من به تو ميگويم كه فقط عشق چشم دارد به غير از عشق همه چيز نا بيناست

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه سیزدهم و چهاردهم  (دفعات بازدید: 24406 بار)

gvhl84zxi

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 241
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • cde427
laugh turn!
« پاسخ #30 : 14 مه 2016، 11:03:43 am »

the God of the God of the garden lying on the lion
 as early as Manchester City,hogan outlet, the Palestinian God will like to build his mansion. In order to be able to move the game scene reality. At one point,hogan outlet, he even didn't hesitate to spend huge amounts of money in their own house around change built kart track. Nothing in the yard, and he began his karting round,goyard pas cher, great noise let his neighbors fret.
< p > the bar of God has always been very fond of small animals, recently he in twitter made a holding his pet pig photos, he of his 110 million fans said: my pig finally came, she is only two months old. Yes,adidas nmd runner pas cher, she is! I called her Super.
 pet pig
 laugh turn!
Balotelli again: luxury side karting open online Lieyan
 Balotelli's nickname is super Mario, to his pet named Super (super), do not know whether he is also hope that the pet pig can have the same super capacity as themselves. See this pet pig cute look,air max homme pas cher, a lot of fans and the Palestinian God joke. Some of them questioned the s..e..x of Super, Balotelli replied: I can not find it's chicken, so I think she should be a little girl, but perhaps, it may also be a young man! ha-ha。
 is well known to all that he has always liked to bask in himself on twitter. He had been in his own car, the sun had his hair,hogan interactive outlet, and now the natural drying of his house. British "sun" had previously reported that Balotelli to himself in Milan's luxury additions to the same decoration -- a huge carved his name initials and jersey number of stone curtain. Recently,air max pas cher, the bar of God has tweeted a photograph of him shirtless, wearing shorts and photo of stone curtain. The picture is carved on the stone curtain wall yellow MB45 words. Baba made a victory gesture in the photo, obviously he is very proud of his creative ideas. Not only that, the Italy striker in the garden on the girder hanging a lion statue only true to life. It seems, in addition to the bar of God will play, will engage in interior design, incidentally also for wild animal protection has made a contribution.
 Pakistan God raised super pig
 the God of God likes small animals, but it also leads to trouble. In 2011,mont blanc pas cher, he was intercepted by a group of monkeys in a zoo.
 ray turn!
 yesterday was the 23 year old birthday of the Italy star Balotelli. The bar of God in the world you will never understand him, the news is Everfount exposed. 23 years old, although not large, but usually the average person should be more mature. Why super Mario will still do a lot to make you incredible things? He is really worthy of the famous emperor idiotic. Please let us have a look at the bar of God recently from twitter leaked, what fun story.
Related Articls:

Shuanghui development to cont

Daye speci

Italy Iron Guard Cannavaro an

With the previously published annual report of the Chinese life and peace Chinese compared to Chinese Taibao net profit growth significantly ahead. China Life annual report shows that last year, net profit of $95.47%, an increase of, China Ping An net profit of about 17 billion 400 million yuan, an increase of 126%.
خارج شده است

gdf8e7nert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 242
    • fgh902
Praise to you
« پاسخ #31 : 15 مه 2016، 07:13:05 pm »

here, please allow me, on behalf of you to teach us, is to teach us and soon to teach our teacher, the way a - thank you! For all the work in the three feet of the podium, struggling in the teaching line, the understanding of the teachers do not know, say, a hard!
Praise to you
< p > whenever one sees towering trees, will think of hard gardener, they carefully cultivated, only in exchange for flourish today. When people see the flickering candle, the candle will lament their selfless, is burning silently to bring light. In my heart, my beloved teacher is a gardener, is the candle......
 is hard to tell the hearts of thousands and thousands of words,air max 95 pas cher, thank you. Teachers, we believe, we will not live up to the expectations of your ardent, we will grasp the life in the summer, hand over the life of a no regrets youth answer!
 Time passes very quickly. we ushered in, the twenty-second teachers' day. You may remember the romantic Tanabata night, but also how to play the teacher's day, perhaps, you will 11 Golden Week travel plans and ecstasy, but forget the old you yo you teachers a holiday; perhaps, you said to be grateful, but in such a good opportunity to come ignored the you need most grateful person!
;
< p > remember how many times in confusion, a heart sound of call lost our return,hogan sito ufficiale, I want to close to the heart and told it me endless understanding and gratitude. How many times in the hesitant, have a look at the platform to support us,hogan interactive outlet, make our courage is full of heart, I want to cherish the eyes, often come up with is a kind of strength, a warm touch of sweet. Many times in pain have a hands gently stroked my forehead,hogan outlet, let love Chung stream over the body, I wish I hold it with both hands, smooth the land like the vicissitudes of the cracks,ugg soldes, erosion of the chalk the moisture of skin, wipe the for correcting homework is the ink stained fingers. Always remember,air jordan pas cher, is the heart pay close attention to my growth,scarpe hogan outlet, is the eyes that encouraged me to go higher and farther place. Those hands, holding our hands left a Na learn to write a capital "people" word ah!

< p > don't stop complaining that there has never been a smile face, because all ridden, worry about demanding and difficult to take into account the mood. In fact,yeezy 350 pas cher, they are also very gentle and lovely. Don't complain about pull more and more age gap, they teach altar hard for decades, with a piece of chalk stained white hair, with a blackboard consecratory wisdom, and when the peaches and plums in all over the world, but only responded with a knowing smile. They will only pay for a return!
Related Articles:

Where is m

About love

About 400

So we choose from the university after the mountain path up the mountain. The mountain road started is not too good to go, not a few minutes I came out of the sweat of a body and farther on the road is steep, later it was on all fours, "climb". I accidentally feet also slightly wounded! Although very tired, I always stick to it, until the top of the mountain.
خارج شده است

itraf630a

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 140
    • vwx448
Today for the first time gacchangfeng cash option
« پاسخ #32 : 21 مه 2016، 11:02:29 pm »

2011 years on March 23, wide steam Changfeng issued a public notice, company controlling shareholder of Guangzhou Automobile Group 02238.HK determined to convertible absorption merger,sac goyard pas cher, after the success of the reorganization of wide steam Changfeng will terminate the listing, Guangzhou Automobile Group in Shanghai issued not more than 4.7 billion a shares, issue price per share of 9.09,ray ban sito ufficiale, each 1.6 shares of Guangzhou Automobile Group A shares in exchange for one share of wide steam Changfeng Corporation, stock exchange 14.55 yuan / share. Not willing to hold GAIG shareholder, Guangzhou Automobile Group provides two times the cash option for the opportunity. For the first time cash option, Guangzhou Automobile Group and the national machine group will be 12.65 yuan / share price to pay cash for the price and the corresponding shares. In addition,hogan outlet, if the Guangzhou Automobile Group A shares listed on the first day of trading price lower than 9.09 yuan / share issue price, related shareholders can also will be held by the exchange of Guangzhou Automobile Group A shares issued in accordance with the transfer price to select the right supplier. This means that the price for 14.55 yuan has become gacchangfeng price support. From the angle of wide steam Changfeng, the last two days of trading day,hogan outlet online, although the shares have soared, but the volume is amplified at the same time that many investors choose to take profits,golden goose, also has many investors access disk. From the closing price of 17.82 yuan, the corresponding A shares of Guangzhou automobile group must reach 11.13 yuan,tn requin pas cher, that is to say, or must reach 22.5%,hogan sito ufficiale, the final set of investors to benefit from the.
 morning news reporter Lin Jinyu
Today for the first time gacchangfeng cash option to declare the termination of the listing
 yesterday, gacchangfeng (600991) completed the last trading day, starting today, the stock will be delisted. Finally, wide steam Changfeng closing quotation of 17.82 yuan, the last trading day down 2.99%, but since the new year's day, the stock rose has reached 17.94%.
< p > wide steam Changfeng recently announced, company stock will since March 7, that for the first time cash option declaration begins on continuous suspension until completion of the termination of listing procedures,guess soldes, this also means that in March 6, wide steam Changfeng last trading day. Due to gacchangfeng March 2nd closing price has reached 17.05 yuan, for the first time cash option basically become a decoration.
Related Articles:

Air China hotel assets Three Degree Transfer

Ningbo con

According to the huge group and Star car yesterday signed the "letter of intent cooperation", the large group intends to Hebei, Shandong, Shanxi and Inner Mongolia in 12 cities to invest in the construction of 12 Mercedes Benz brand stores, and leased to the use of the joint venture, the lease term for 15 years, 15 years after the expiration of the joint venture company has the right to renew 5 years, rent according to the local market level consultations identified.
خارج شده است

hf0i8cvbdf

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 129
    • jkl782
Don't smell my dad.
« پاسخ #33 : 22 مه 2016، 04:51:50 pm »

Don't smell my dad.
< p > Mr. dad :
 > Mr. / New Year bell had just sounded, the deafening sound of firecrackers has subsided, when the new year's Eve Mr. quiet / down, Mr. daughter / to your Mr,louboutin pas cher. Miss body will warm up, heart of millions of times said: Dad, happy New Year!
 when new year father, , is the daughter of the miss you sometimes. Because, the year will be brought back to you too much
memory goyard pas cher; because, there are your days, our home is more years of flavor.
 the childhood memories, the Spring Festival is expected to worry about the day, adults and children. Because it was a time of Mr. life / poverty, some people in order to in Mr. Spring Festival / eat a meal of dumplings in into the twelfth lunar month began brains calculation,tn pas cher. Dad, no matter how hard the day,hogan sito ufficiale, you always have a way to make us eat dumplings. This is a family of eight,adidas yeezy soldes, it is not easy to do. Dad, dumplings as your skills on, we eat dumplings is mother responsible and face, skin rolling, you are responsible for making dumplings and dumplings. You are the first board and then wash dishes, rinse clean,scarpe hogan outlet, chop stuffing, stuffing tune. You tune the pie will join the many kinds of spices, so special fragrant,hogan outlet online, your bag dumpling speed at least equivalent to two people, and the dumplings are particularly Mr. spiritual body, so when you eat it, we always Mr. like / pick your package dumplings.
 &lt,bottes ugg france; br / > steamed bread, but also new year essential event, almost every home will be on December 26, 27 steamed to eat a bun. Because of the poor life, little steamed bread steamed bread, mostly sweet potato noodles and corn flour. Dad, remember when you and mom Tianbuliangjiu have lived several large basin surface, and then put it on the bed with the quilt cover. Wash a large basin of sweet potatoes, cut intoRelated Articles:

Mo flowers

Walk through the street

Dazzling s

This June wear cotton padded jacket! So the local people compiled "the people's Liberation Army uncle, June wear cotton padded jacket, Liberation Army uncle bitter, June to wear trousers" doggerel to describe hard life of the people's Liberation Army. In those years, every month only enjoy living allowance for yuan, daily necessities, toothbrush and toothpaste, stationery, envelopes etc...
خارج شده است

vbxc7y2sgf

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 199
    • opq709
Movie sky
« پاسخ #34 : 22 مه 2016، 06:15:14 pm »

< p > Hong Kong Taiwan film booming for a while and makeup to paint a strong vulgar, melodramatic old-fashioned, the end is ephemeral, did not leave a deep impression. Later American movies don't like dark clouds into. Beauty and muscular hero,sac goyard pas cher, conspiracy, gun battle >
 then began to show positive. People start to hold their breath, eyes glued to the screen. With the ups and downs of the story, people follow the plot or laugh, or quietly touch the tears. Read in the cricket Gryllus ammodendron footsteps, still talking about just the plot in the crowds,.
 some good people are still talking about from time to time,scarpe hogan outlet. During that time, the movie is like a fresh wind, let life suddenly give birth to. The second day,sac guess pas cher, I see the new movie to find a corner around the electric stove, and the factory sisters chat with yesterday's film, I said, I will soon have to buy a movie ticket.
 as long as the big playground on the playground, as long as the film, the day before the big trumpet advertising, second days a day is exciting and difficult to suppress. Homework, an early dinner, dad said, the stool to move on, get a good seat, tonight is "soldier Zhang Ga".
The gang of four
Movie sky
 suddenly thought of watching a black and white movie so good-looking.
 later, the film industry began to recover, the film is not the end of the cultural revolution before the standard level. If directors fear, dare not to dabble in many circumstances, naturally dry is not good. At that time the school package film, the factory trade union package film, do not see a pity. Sometimes work away went to the cinema to see "yesenia" Jane ". The foreign movie love ", quietly come into people's eyes,
 down, inside the movie Stadium: "the East is red" color, really let a person open eyes,hogan rebel outlet. So touching song and dance, the end is not understand why no reflection. Sitting in the Shitai cement,adidas nmd runner pas cher, the grand scene and battle, let me feel Chinese ye so badly,hogan outlet. How the actors so beautiful, amazing time.
 didn't see the film for a year. The film is now normally say are big manufacture,hogan outlet online, famous actors and actresses, big scene, see the natural conditions or, warm winter is open, drinks, knock seeds, summer is air-conditioned, sound good, subwoofer, surround, always does not have the impulse to see. No matter how you TV bombing,louboutin pas cher, since I stand.
 summer sunshine on the playground, the sun is still high, the activist takes place, the best seat, not before. Winter playground, dark night, has been able to see the shadow of the head in the playground. Two poles are showing team members climb to the pole installation pulley, rope, pulling on the screen, the edge of the black white core Fangfangzhengzheng screen is in the twilight slowly rising. People carrying a small bench from their homes gradually stained with the entire playground.
-
 first broadcast news broadcast. Leaders meet with foreign friends, leaders to go abroad to wave the hands of the aircraft's hat, leaders and black people to talk. Then is the construction of agricultural production, a harvest scene, the wheat, the sickle, the face of joy, sweat.
Related Articles:

Beauty four killer

house lizard

The cherry blossoms in the North

This June wear cotton padded jacket! So the local people compiled "the people's Liberation Army uncle, June wear cotton padded jacket, Liberation Army uncle bitter, June to wear trousers" doggerel to describe hard life of the people's Liberation Army. In those years, every month only enjoy living allowance for yuan, daily necessities, toothbrush and toothpaste, stationery, envelopes etc...
خارج شده است

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 285
    • def870
Real Madrid goalkeeper girlfriend to Barcelona to
« پاسخ #35 : 23 مه 2016، 12:03:58 am »

C ROM and Messi who is stronger? Sara does not support her boyfriend Casey's teammate: "in my opinion,hogan outlet, the best player in the world is Messi." Perhaps is Sarah's support to the flea strength, tonight the Argentine break 5 game goal drought,golden goose outlet, his goal of the season has reached 42 goals. "If Casillas sees this interview, what will he do?" Reporters continue to ask questions. Sara laughed: "he must be very angry." Sarah also revealed that she really cares about is the Spanish team,nmd runner pas cher, because served as Spain team reporter, completely changed her life and work. As a sports reporter,golden goose saldi, Sara felt very enjoy.
Real Madrid goalkeeper girlfriend to Barcelona to win the first woman to catch Casey (Figure)
Although
 Real Madrid this season is almost always appear in Barcelona in the rear-view mirror,adidas nmd runner pas cher, but the new battleship under has repeatedly claimed will win. But in Real Madrid, but also some people are not fully recognized the ability of the new warships. Iker Casillas tried to catch up with the known as Spain's first beauty sports reporter Sarah & middot; carbonero,nike air max pas cher, but Sarah is a clear statement says Real Madrid is not likely to win the championship.
< p > recently,hogan outlet online, Sarah accepted the "Pronto" magazine interview, she talked about his own views of the La Liga: "my father is a Real Madrid fan, but my best friend respectively support the horse race and Getafe. I was not particularly love the team,golden goose deluxe brand, but I think all the elements of defending the Spanish champions barcelona. Real Madrid want to catch up with Barcelona, it will be very difficult."
Related Articls:

Phoenix Legend "call" send su

English ve

two with d

These years, the mainland TV market rescreens becomes common practice, from Jin Yong's drama, Qiong Yao drama, red classics to four famous and "on the beach" "fearless" and other classic TVB, the audience almost can up to the classic movies have been remade over again. Classic in the former, 99% of the remake of the drama is condemning, little beyond the former works, but rescreens the play continue to be intensified.
خارج شده است

itraf630a

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
    • vwx448
Qiyuan is expected in 2012 net profit fell 65%-72%
« پاسخ #36 : 23 مه 2016، 09:07:14 pm »

Qiyuan is expected in 2012 net profit fell 65%-72%
< p > panorama network January 21 News Qiyuan equipment (300140) announced on Monday evening,chaussure air jordan pas cher, the company is expected to 2012 net profit of about 11 million yuan - 1400 yuan, than the same period last year dropped 65%-72%.
< p > during the reporting period, and reduce the amount of company contract,hogan outlet, leading to decline in operating income; to great changes due to the market demand,nike tn pas cher, product sales structure has also changed,spaccio golden goose, resulting in consolidated gross profit margin reduce. In addition,hogan outlet online, the company is to further develop the domestic and foreign markets,golden goose saldi, continue to add strong marketing network construction and new product R & D investment,sca goyard pas cher, leading to an increase in sales and management costs. (Panorama network / Cheng Liang)
 announcement noted that in 2012, affected by the adverse effects of domestic and foreign macroeconomic environment, investment in power equipment industry dropped significantly,golden goose saldi, the company's product market demand is significantly decreased. The company's new business sector is still in preparation, leading to the company's 2012 annual operating results compared to a more substantial decline.
Related Articles:

Sanyou chemical 3157 hectares of sea use rights wi

Runtu apol

The United

With the continuous development of China's securities market matures, the listing Corporation delisting phenomenon will become increasingly common, normalization. The responsible person said, China's stock market started at the beginning of this century, the implementation of the delisting system of listing Corporation.
خارج شده است

gqg8eob9g

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
    • efg174

- editor
securities home
 daily read &lt,tn requin pas cher; >
 shares: in the first half of this year,scarpe hogan outlet, the gross domestic product increased by 10.4% in the first half of CPI rose 7.9% in June, up 7.1%.
 shares: Asia Pacific economies heavily in the market, the investment company will invest A shares,yeezy 350 pas cher, there are rumors that the stabilization fund is about to launch.
 shares: last week,tn requin pas cher, the stock market fell 2.74%,adidas yeezy pas cher, while the previous week, the stock market rose nearly 7%.
 comments: economic data in the first half of this year is better than the market expected, but also in the three quarter, a relatively relaxed policy environment is still possible. With the gradual easing of inflationary pressures in the second half, the capital market is expected to achieve a virtuous cycle. From the policy control, I think we should increase the financial support, increase the total supply of the economy, through the adjustment of financial strength, not monetary policy to improve the economic situation. And international oil prices fell, to provide a favorable environment for the development of China's stable economic development.
 que Luanfeng
 has now entered the local inversion phase
Experts: A shares back investment CIC big possibility
 comments: some experts estimate that the total amount of hot money currently about 500 billion U.S. dollars, hot money inflows are still much higher than the outflow. I think, since hot money in eyeing the hunters A shares,chaussure air jordan pas cher, then the original investment in overseas investment corporation "returning" investment A-share possibility is big,golden goose scarpe donna, from the point of view of the recent stock market situation, even of CIC funds may have been stationed in a shares. It appears that this week is likely to reverse the situation, thus forming a market resonance. I think, rather than let the overseas hot money hunters, let CIC into the market by their own funds to stabilize the stock market to make contribution. In fact, this is by the China Investment Corporation and other "national team" to act as the role of the stabilization fund, and the market is called on the real level of the fund will not be pushed out.
 comments: this week is worth a lot of attention, because it has entered the stage of local inversion. This week, as long as the upside and hold stock index in 2850,air max homme pas cher, theoretically formed upward trend, also is to reverse since before 37 points to 2566 points decline trend. In addition, from the time window, the agencies are in a state of semi - warehouse, more than a lot of kinetic energy. Also, all the bad news on the news basically completed all. Therefore, the following 2750 points in the Shanghai index, are investors to buy the opportunity to step by step. Among them, the financial stocks, new energy stocks, technology stocks, as well as Beijing local stocks are the focus of attention.
 comments: Guangzhou fortune financial investment company executive director Dr.
 I think it should be more financial support, increase the total supply of the economy
Related Articls:

Boost the

?%C3%A9?%C3%A9?%C3%A9?%C3%A9?%C3%A9?]Shi Hanbing two years to pred

In fact, the moment the oil from the opening price show, market dispute is very big. Set super energy stocks, the first heavyweight in the body of the oil, so high price is a trap or pie, where to locate a reasonable, these issues are expected to be difficult to find the answer in the short term.
خارج شده است

gqg8eob9g

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
    • efg174
The words of Kang Youwei
« پاسخ #38 : 24 مه 2016، 08:18:43 am »

that seems to be the same sky, for a long time, then Kang Youwei in high and vigorous spirits, came to Tan Sitong in the Qing dynasty. Tan in the house he paced and did not sleep every night, he has been so care-laden to worry about doing every hour and moment. Tan Jiankang quickly please, ask what so far, Kang said: "cold, especially to visit, no critical thing" Tan Jiankang wears a red, black eyes shining, said: "Mr. Kang, although the weather was bad, but literally no there are cool colors, certainly is the answers, things will become Yi" Kang smiled: "tomorrow, in tomorrow" and then leave to return to, suddenly turned and asked Tan,hogan outlet online, would you like to add bedding, Tan said no.
< p > after this incident, it seems that Kang unprecedented aware, his time has passed, he lost one of the most powerful arms. His unfortunate is the age he lived in an inevitable failure will never succeed, he must do pad cornerstone: failure to accumulate the top success. His mission is complete,occhiali ray ban outlet, the Dr. Sun Yat Sen, this group of people up,< p > 1915 a night,tn pas cher, the weather was quite cold, Kang sat up in bed, casual touch dressed in clothes, walked out of the door, then violently coughed. He was 58 years old. He raised his eyes to look into the distance, there is a pool of spark, floating breeze,occhiali ray ban wayfarer outlet, sparkling Shuoshuo. That is resident lights in the lake scene, looked at how peacefully, surrounded by silence. He looked for a while, his eyes shining with unusual splendor, the breeze blowing, he didn't move seems to be a bit crazy.
 early in the morning, Tan Sitong was arrested. Kang escape.
 rippling, weeping willow Fu water for a long time he stood on the shore, in the eyes of some helpless, thoughts turn to.
The words of Kang Youwei
approached the door, just a finger touch on its opening, which revealed the green light, like a vacuum cold. A pure dog teeth from the door jumped out, jumped head stopped in front of me; is a sealed letter I in a dream to eat that. Its mouth is Diao, on the back of the letter left four words: China lifeline, golden, I know it is written by Kang Youwei,christian louboutin pas cher, so didn't move it, only the dog drive to nobody wilderness killed. When Kang Youwei vertical Chuilao to he in the eyes of the Qing government... Approached the door, finger just touch on Huas opened, which revealed the green light,hogan outlet, deserted like vacuum. A pure dog teeth from the door jumped out,hogan outlet, jumped head stopped in front of me; is a sealed letter I in a dream to eat that. Its mouth is Diao, on the back of the letter left four words: China lifeline, golden, I know it is written by Kang Youwei, so didn't move it, only the dog drive to nobody wilderness killed.< p > when Kang Youwei vertical Chuilao to he in the eyes of the Qing government is radical innovation. In Sun Yat Sen's national government appears to be senile
out he came to spring valley, in mid winter, long sleeved cold muster, he hand standing, from the crevice between the forces of the two factions pondering, he thought of Tan Sitong, think of Quan Gou, a large tree,tn requin pas cher, in the tree a surname Xu man told him: this will not succeed, but the result is not important, the failure process is meaningful.
Related Articls:

On the giant blood sucking machine in the higher education institutions

Commission

The main funds play band operation

In fact, the moment the oil from the opening price show, market dispute is very big. Set super energy stocks, the first heavyweight in the body of the oil, so high price is a trap or pie, where to locate a reasonable, these issues are expected to be difficult to find the answer in the short term.
خارج شده است

gdf8e7nert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 242
    • fgh902
Write a letter to mom and Dad
« پاسخ #39 : 24 مه 2016، 11:23:47 pm »

mom, you may love me too, I always worry about watching TV and playing computer will be the eyes look bad, but also because of this thing, I told you had a different idea. Do you think my age the dodo, growth and development, television had grown up can also see, the computer is old enough to play. Especially in Shen's hospital is checked after, you don't let me watch TV, play computer games, even even extracurricular books wouldn't let me see. I feel that life is meaningless, so I and your mood. I think the TV, computer can bring all aspects of my knowledge. Like the TV "naughty blue cat three thousand question" "animal world" and so on give me much knowledge growth. Computer is a modern high-tech products, through the Internet, inside knowledge of everything, even the tour line can teach me a lot of things, and can let the brain work well. In this regard, I put forward a request to you,golden goose outlet, also put forward a request to my own. Mom and dad to agree with my appropriate watch TV, play computer games,tn requin pas cher, and I was watching TV, play computer games with good glasses, correct posture, not for a long time watching TV, playing video games, watch TV,hogan scarpe outlet, play computer as far as possible to play outside. See more green things,chaussure louboutin pas cher, multi distance view, doing eye exercises,hogan outlet, do.
 wrote a letter to mom and dad
Write a letter to mom and Dad
 dear mother: hello! First of all, I would like to express my thanks to you for your kindness to my upbringing and education for so many years. & times; & times; years, you for me is really worry and laborious, eat, wear, play,hogan outlet online, everything to me arranged firmly Dangdang, meticulous concern for me, mom, you were laborious, thank you! Mom,sac goyard pas cher, you let me the most moving thing is the concern for my eyes. You tell I me a couple of months in, hold my mother-in-law when I cried the I hold to in front of the TV set to let me look at the TV screen, results, I long to six months when it became the "crossed eyes, two eyes also accounted for almost to the inside of the bridge of the nose to the. How anxious are you, father and grandmother! So, as long as I wake up every morning, you get up quickly, hold me to the green world, let me see more green. Hard work pays off, under the care of you and your grandmother, my eyes recover quickly. You and dad are short-sighted, you often because of myopia in life inconvenience for me, I want to protect this not easily won this pair of bright eyes. But, mom, I live up to you, let you sad. By chance,goyard pas cher, I found the left eye has high myopia. You and dad know, take me to the Department of ophthalmology examination, the county people's hospital immediately check, the left eye has 450 degrees. The next day, you heard of Shengzhou Shenshi eye specialist hospital is very good, regardless of own to motion sickness, personally take me to Shen hospital for examination. To the hospital, you are registered, but also to pay, to accompany me to the check to check it, forget all the fatigue brought motion sickness. Mom, you are probably touched by God, check out the results than in the county people's hospital to check out the reduced degree of 75 degrees. Mom, I know you wish I no damage, a defect. My heart a long time can not be calm.
Related Articles:

A black ca

Introduction film

Thirty years of reform and op

The robot pressed the red button on the bedside table, the curtain will automatically pull up. Sunlight in my house, I clearly see, robot is the lawn and flowers watering, a dolphin crystal dew, in the sunlight, bright and dazzling. I said the sound of "walking" the robot will hold me to the bathroom of the chair, press the yellow button, the machine automatically gives me the teeth, wash your face, comb my hair.
خارج شده است

x6owtdf4f

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 210
    • jkl202

,hogan outlet
 Chen Xiaohua: 58 city was founded in 2005, it has experienced 5 years of development, is currently the largest web site in the field of life, not only in the category,scarpe hogan outlet, including in all areas of life is the largest. Currently our registered users about 15 million, landing 58 per day over 3 million, the monthly close to 30 million, more than 50 thousand registered users per day, so the growth rate is very fast. Currently on the global web site in the Chinese to enter the top 40,hogan sito ufficiale, which is our current profile.
 from our expert point of view, I think the 58 biggest advantage is our 58 employees, the team's understanding of this classification, we love the classification,nmd runner homme pas cher, the entire industry we are the most profound. I can not exaggeration to say that in China, the first to do classification, there are several good classification sites, and even the oldest employees in 58, we know that today's position is the reason for the people.
58 city Chen Xiaohua: 2011 is the outbreak of the classification of information market
 Chen Xiaohua: CCIDNET netizen good afternoon.
 Chen Xiaohua: this advantage can be from several aspects,barbour pas cher, the first from the outside world, I think the 58 biggest advantage, the first user size is the largest, second of our current income is also the largest scale. And the scale of our income may be more than the market in the first two,tn femme pas cher, is behind the three add up to the sum of, you can look at the internet almost found all the data we are far ahead of the,basket tn requin, which is from the point of view of the outside world.
 Moderator: 58 compared with similar sites, you have any different? Where are your strengths?
< p > Moderator: Hello, everyone, today we are very honored to be invited 58 city Chen Xiaohua, vice president of Mr., together with us to explore the classification of information about the development trend of related problems, first of all, please Chen with friends, we say hello.
 Moderator: first, please tell us about the general introduction of the 58 city network.
5 March 17 news, recently 58 city network Chen Xiaohua, vice president of Mr. visit Sai Di net interview room classified market trends and other issues and the majority of users of online communication. He said that the current domestic classification of the market more and more concentrated to the giants, while the market share of the giant is still very small. Now is in the forefront of the outbreak of the market,hogan sito ufficiale, the real outbreak may have to go to 2011. He also said that in accordance with now two to three times the annual growth rate of three to 58 years is expected to exceed the size of Taobao.
 Chen Xiaohua: Yes.
58 city network vice president Chen Xiaohua
 host: we do today's scale, the team played a very big role.
58's advantage: revenue size is the sum of the market's top two
Related Articls:

B2C fissio

360 jointly Beijing public security anti drug

MSN mall s

In China's relatively backward economic development in the central and western regions, mutual insurance is more display space? In addition, the "daily economic news" reporter noted that with the rise of Internet plus tide, some organizations and individuals started through the Internet channel initiated the establishment of mutual insurance organization, this model innovation will be the development of mutual insurance form what kind of impact?
خارج شده است

x6owtdf4f

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 210
    • jkl202
Facebook's father, Mark Zuckerberg, a biography.
« پاسخ #41 : 25 مه 2016، 03:54:04 pm »

< p > the book to the reader reveals a mysterious Zuckerberg,tn requin pas cher, he and Bill & middot; Gates has many similarities, the two are in middle school period will be writing software and provides the service to others, also dropped out of Harvard, in the 19 year old business, age gently won people respecting respect. Even their starting point has a certain similarity - they are not in order to start a great company and venture. Zuckerberg said: I never thought about running a company,hogan sito ufficiale, just want to focus more attention on the user experience,sac guess pas cher, thinking about how to give them a revolutionary convenience." For a young man obsessed with computer programming, this is indeed the truth.
 and Bill &middot; Gates "let the whole world table are placed on a computer" the same dream, the young Zuckerberg also has a great dream to change the world. He will do is to change the world, change people's lives,scarpe hogan outlet, and not just like the general company to produce,hogan outlet, provide users with the needs of the product or service to make money. On Zuckerberg's personal homepage, he wrote: "I am committed to making the world a more open place." Facebook website to more open platform for users to upload their own photos, diaries, personal information. This approach reduces the privacy of personal factors on the Facebook, the new generation of young people on personal privacy has not been as important as the previous generation. Obviously,scarpe hogan outlet, this is an important reason why Facebook is popular with many young people with a rebellious attitude. When people can not wait to ask the reasons for the success of Facebook, Zuckerberg's answer is: "if you provide"
< p > report from our correspondent (reporter Yan Hong Lu) in only 28 year old Mark & middot; Zuckerberg last week successfully listed their Facebook empire will be, personal holdings 28.4%,veste barbour pas cher, worth nearly $20 billion, become global science and technology, the youngest of the rich, can be described as successful, successful. Listing second days, he decided to fall in love for eight years and Chinese girlfriend married, and outrageous. In view of this, the color changes last week CEO students is a small bar. Recently, Mark &middot; Zuckerberg biography Chinese version of "the father of Facebook Mark &middot; Zuckerberg: The Legend of the post Jobs era" in the domestic market.
< p > the book describes the mark & middot; Zuckerberg's personal growth and he created Facebook for the enterprise the brilliant development course, analyzes the Facebook from a start-up company rapid growth for the underlying causes of the world famous site reproduced the Zuckerberg from geeks to enterprise management transformation process. In the book,adidas yeezy pas cher, the author objectively describes the impact of this social tool Facebook, the book with a large number of charts and pictures, so that readers have a thorough understanding of the Facebook in a relaxed reading.
The father of Facebook, Mark &middot;, a biography of Zuckerberg
Related Articls:

P2P by the insurance credit guarantee insurance -P2P- net loan less hype gimmick

2010 ten O

Intel confirms 22nm new facto

In China's relatively backward economic development in the central and western regions, mutual insurance is more display space? In addition, the "daily economic news" reporter noted that with the rise of Internet plus tide, some organizations and individuals started through the Internet channel initiated the establishment of mutual insurance organization, this model innovation will be the development of mutual insurance form what kind of impact?
خارج شده است

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
    • def238
The survival of the fittest
« پاسخ #42 : 28 مه 2016، 02:17:50 am »

today I read the "survival of the fittest" this article. This article is to "survival of the fittest" in the title, but the content and theme in contrast, is very unique. Full text is mainly about the two examples, describes the process of nature between two very interesting animal mutual cooperation, mutual reciprocity and mutual benefit, fasten "cooperation" as the theme, let me have quite much feeling.
The survival of the fittest
 I first as we introduce roughly two cases:
 "Two heads are better than one." People more wisdom, as long as good at cooperation, to play the power of cooperation and the whole, you can come up with a way to achieve success. Successful people are good at cooperation, because no one can be an island. Japanese popular such a sentence: a Chinese can do a Japanese,hogan scarpe outlet, but three Chinese people do but three japanese. Although it is said that the Chinese people have the ability to compete and succeed, but not good at collective collaboration. Take the National Men's volleyball, basketball, soccer and other teams is: on the height, we are much higher than Japan and South Korea team; on training time,goyard paris, we are above them. Why in some of the key games, we often lost to Japan and South Korea it? One of the important reasons is that they played a spirit of cooperation, at least better than our cooperation. Visible, no matter what to do,scarpe hogan outlet, for the city to be good at cooperation
 (a
 yes,zapatillas new balance mujer, the modern society is a society full of competition, but also a need of social cooperation. As a modern,christian louboutin pas cher, only to cooperate with others, to achieve greater success. Competition and cooperation are the survival and development of human society and the two forces of competition, social life, more cooperation. Mr Sun Zhongshan said: "in order to compete for the principle of the human species, on the cooperation principle, this principle is human Shun Chang, do not shun this principle is to perish." Shows how important it is to cooperate.
< p > A, Britain has a called "European blue butterfly" in the beautiful butterfly,air max femme pas cher, special love and two ants make friends, is simply the Damon and Pythias. Blue butterfly in their larval stage stomach secrete a small ant is very fond of the material and the ants are invited as a guest enjoy. Of course, the ants know "reciprocity". They will protect blue butterfly in the grass lay egg masses, and provides plenty of food for larvae, winter, they moved into the nest to keep out the cold.
< p > 2, each to the spring season, female flowers Bili banyan let Bili banyan bees in the real estate egg, and with its rich juice and plump nourishment to the bee larvae and embryos in a greenhouse to grow. Bees, of course, is no freebies take, to the hand, even if dragged bellyful of ovum bloated body, also want to female female plants pollinated, extrusion die exhausted and there is no regrets. Every year, year after year,mont blanc porte mine, bored.
) the survival of the fittest
 at the beginning of the article wrote: "survival of the fittest in natural selection survival of the fittest." In fact,hogan sito ufficiale, regardless of the nature or the society, in addition to competition and cooperation, more in line with the laws of nature, can adapt to the external environment, more conducive to their own survival and development.
Related Articles:

Su Jin fle

Woman to man the words of confession confession of

Niu Genshe

I would like this perched on his castle, watching the time time quietly, flow like water. I do not know whether the traces of the years, has been hanging on my face, whether it has been engraved in my heart. I know that one day, my eyes no longer like snowflakes clear. A heavy snow over the years, will remember the snow behind the woman, once in the past, such as snow.
خارج شده است

itraf630a

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
    • vwx448
Interpretation Guizhou Moutai in the first quarter
« پاسخ #43 : 28 مه 2016، 04:48:25 am »

although quarterly data dull, but some market participants to Guizhou Moutai's business to pick up remain optimistic. BOCI research report that Guizhou Maotai wine spring festival this year ushered in the flourishing, not only to buy,chaussure air jordan soldes, retail sales data also achieved positive feedback. Significant decline in retail prices, making Guizhou Moutai as the first brand of high-end liquor price highlights, stimulating social consumption. (Liu Xinglong)
 at the same time, the performance of low speed growth,hogan sito ufficiale, the Guizhou Moutai asset position continues to be a profound change,hogan outlet online, the balance of accounts receivable fell to the size of the balance of the year, a decrease of 47%. This shows that the dealer in Guizhou Moutai advance payment of money, that reflects the adjustment of the marketing model,adidas yeezy boost 350, but also reflects the changes in supply and demand relations. At the same time, with the great changes in the marketing environment, "wine is not afraid of deep alley" is no longer suitable for first-line liquor manufacturers,scarpe hogan outlet, the first quarter of this year, Guizhou Moutai also in terms of sales invested more costs, financial costs reached 7.31 billion yuan, an increase of 30.89%.
Interpretation: Guizhou Moutai in the first quarter net profit growth hit a record low
< p > card network April 24 evening,adidas nmd runner pas cher, Guizhou Moutai disclosed a quarterly in 2014, data shows, the company during the reporting period achieve operating income of 7.45 billion yuan, compared with the same period last year increased 3.96%; attributable to shareholders of listed companies net profit of 699 billion yuan, compared with the same period last year increased 2.96%. Although,spaccio golden goose, Guizhou Moutai in the first quarter of this year to maintain the momentum of growth performance, but since 2001 listing, 2.96% year on year increase in the first quarter of the year hit a new low. Previously, in 2003 a quarterly,hogan interactive outlet, 2010 first quarter results were 5.41% and 4% year on year increase was.
Related Articles:

Baiyun Mou

Lungi shares focus areas - Lu

However, Guodian the reduction to seems to have little effect on the performance in the secondary market of the Hubei energy, December 18, Hubei energy turnover 567 million shares, is a trading day to reduce more than 50 million shares, stock price does not fluctuate, and yesterday the company stock trading volume continue to reduce, shares rose 0.14%, reported 7.09 yuan / share.
خارج شده است

terdd54jer

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 168
    • mno487
Robot teacher _0
« پاسخ #44 : 28 مه 2016، 01:57:22 pm »

,nike tn pas cher
 blink of an eye,ray ban wayfarer outlet, ten years later, and now I am a great inventor, I have a great invention - robot teacher.
< p > robot teacher although the requirements for students is very strict, but it also with my former teacher as human,chaussure louboutin pas cher, when you have difficult or obscure the mind it will try our best to help you solve,yeezy boost 350 pas cher, especially in terms of knowledge it will bring you unparalleled knowledge. This is the unique point of the robot teacher now.
 robot teacher
 robot teacher
< p > it can see through your inner world and its X-ray eyes magic can through your head,nmd runner femme pas cher, in your head information translated,scarpe hogan outlet, so you have what idea can not conceal it.
Robot teacher
< p > when it was standing on the podium,hogan outlet, it on the following all the movements are well aware, no matter your small action has many secret it would be clear, so you can whistle in class petty action.
< p > robot teacher is an omniscient robot teacher, no matter have much problem and it can answer, and it also in terms of the degree of error you made the punishment you. If you Zhicuojiugai. It not only doesn't punish you and will give you a little surprise,sac goyard pas cher, if you die does not recognize it is beaten.
Related Articles:

National D

A sense of happy mother

A letter to President Bush

I opened the drawer and took out ten automatic folding aid tents and small miniature microphone, micro camera. Sitting on the speeding car, came to the scene of the accident. I took out ten tents, according to the remote control, the tent became as big as the building, so that the people are living in, so I started to do the interview. To record a curtain. Do the live report.
خارج شده است

این صفحه در 0.179 ثانیه 27 نمایش داده شد.