انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

ژرف زندگي كن، از ته دل زندگي كن، يكپارچه با تمام وجود به طوري كه وقتي مرگ در زد آماده باشي... آماده چون ميوه ايي رسيده براي فرو افتادن از درخت. تنها نسيمي ملايم مي وزد و ميوه فرو مي افتد؛ گاه حتي بدون هيچ نسيمي، ميوه به سبب سنگيني و رسيدگي از درخت مي افتد. مرگ نيز بايد چنين باشد و اين آمادگي بايد با زندگي كردن فراهم آيد...

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه سیزدهم و چهاردهم  (دفعات بازدید: 24538 بار)

dhuk89mll

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 239
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • klm412
Feng Yunqian responded with Gloria Tang scandal talk about the development of
« پاسخ #15 : 29 آوریل 2016، 01:58:11 pm »

Gloria Tang recently busy tour, rarely have time to leave,hogan sito ufficiale, and friends to go to Hongkong to play a carnival, 7 am,golden goose outlet, drying out her photo series show, which has 1 beds and is the "mask man separate photo. This photo is believed to be back to love Yoga Lin borrow "red bean soup" of love. Photos, 2 people sitting in the amusement facilities, Gloria Tang face smile. After the "mask man is Qidi is singer Jay Fung, 2 people had on the social networking site put a bowl of sea urchin GaiFan,hogan outlet online, concert, the groom's family appeared to join in the photo,scarpe golden goose, G.E.M. praised the man is" the most appreciate new ", two people all sorts of ambiguous interaction attracted net friend guess,nike tn pas cher," out with it. Jay Fung is not your boyfriend! "
 in the face of the scandal,air max pas cher, Feng Yunqian recently attended the event, stressed that with Gloria Tang is just a common friend,scarpe hogan outlet, in the church to recognize each other. However, he praised her singing and dancing are very powerful, or character. There is no further development? He responded: "we will first focus on the music,nike tn pas cher, talk to the development!"
 Feng Yunqian and Gloria Tang
Feng Yunqian responded with the Gloria Tang scandal: talk to development
Related Articles:

Jay Chou s

Yip Sai Wi

"use Crest toothpaste double effect dazzle w

The fugitive is a county in Shijiazhuang, Shijiazhuang Development Zone to rent the excavator, the above positioning equipment removed to about 300000 of the price to sell it, and then back to the home of a mine to work. Xiao Yun pretended to be a 24 year old girl with chat, let the other side to help find a job.
خارج شده است

x6owtdf4f

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 210
    • jkl202
6 year old girl for the boy's game account for 6 thousand yuan to charge the fat
« پاسخ #16 : 29 آوریل 2016، 06:48:41 pm »

< p > since then, both sides of the knot is more serious: Lele parents think a lot of parents strict discipline. A thing is not responsible for compensation; a lot of parents also feel no face, a little thing, also let them to accompany 12 year old a lot to go to the police station to record confession and make it difficult for people to accept. Once again fruitless negotiations, the parents will be a lot of parents to the good Qing District People's court for compensation 6256 yuan.
 once,montblanc plume pas cher, when the couple discuss the matter,louboutin soldes, Le Le just in the presence. 6 year old little girl proud to say the truth: the account is a lot of brother, she is learning the method of operation of the mother, to a lot of money to play a lot of money to play the game.
 neighbors to play with children, is a very normal thing, but they play something, parents have to pay attention to the. Recently, two small friend of Nanning city a lot of and LeLe (a pseudonym) repeatedly while adults unprepared, recharge machine using Lele shop, give a lot of game account recharge the 6000 multivariate. The cost of the two families who make up is.
 in January 28th, the trial scene, the court after hearing the case,hogan outlet, the judge did not directly sentence, but again suggested that the two sides consultation, but still no fruit.
< p > originally, Lele home with a communication costs to recharge stores, in early January of this year, found Lele mother accounting, the store has 30 pen game prepaid service charges is missing, for a total of $6256 yuan, inquiry found, these costs are charged to the same online account. Who is this account, why 30 times have no money? Parents can not think of the solution.
 a lot of this year 12 years old, is a naughty little boy, Le Le is a little girl, this year 6 years old. A lot of and happy to live in Nanning City,hogan sito ufficiale, Sha Tin area, mutual neighbors,golden goose saldi, they often play together, two adults is not how to pay attention to. Unexpectedly, the two children playing with an accident on the.
 independent consultations fruitless, things went to the police station. However, the police believe that the matter does not constitute a security or criminal cases. After the middle of the coordination without fruit, investigators suggest that both parents go legal ways.
< p > in the end, the court judgment, the defendant a lot while the plaintiff unprepared, requires the plaintiff to daughter Lele recharge game currency, Q coins, a violation of the plaintiff's property rights and interests, should the plaintiff's economic damages. A lot is to limit the capacity of civil acts,hogan outlet, according to the people's Republic of China Tort Liability Act,scarpe hogan outlet, the provisions of the thirty-second, for the cause of damage to others, by the guardian to bear tort liability. In that, a lot of parents to compensate the plaintiff 6256 yuan.
 daughter said, happy parents are not happy, they thought: a lot of good old brother, how can "cheat" 6 years old little sister to spend money? In the face of the neighbor's claim, a lot of parents are not happy about, they believe that the child's things adults do not know the real situation, and may be Lele parents intentionally set,hogan outlet online, to a lot of recharge such costs.
 but, >
Related Articls:

Sichuan Gu

The whole

It is worth noting that the current railway sector requires all 12306 users in December 3 to complete a two-way verification of the phone, not in the specified time to complete the verification of the user may not be able to purchase through the network. But for the specific remedy to miss the user's verification, the railway sector is still in the study.
خارج شده است

fnzcbq06t

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 209
    • def884
Clone car and taxi parked on the road really commo
« پاسخ #17 : 30 آوریل 2016، 04:36:36 pm »

police Panmou stopped, Panmou and Chen changed to recognize. At this time, police found a bunch of keys in the pan body, to be pulled on the taxi car hit a plug, fire. Panmou admitted that this car was opened by him.
 encountered clone car,hogan outlet online, fraud owners must really very angry the clone car. However,tn requin pas cher, the streets of Zhengzhou on a "twin" taxi driver had to cover each other.
 two cars are of the same boss, the police is under investigation.
 yesterday at 1 pm, Zhengzhou city Traffic and patrol police four brigade hospital,hogan outlet, two cars parked side by side, green taxi license plate number is Henan ATP482, at first glance,hogan outlet online, like "twins".
 police found Panmou driver of the taxi, in fact, is a black Beverly sedan, after artificial modification, spray green paint.
 Gao Lei said he, by querying the license plate number violation records,goyard soldes, found to be punished the driver, a Panmou name,goyard pas cher, that is to say Panmou had opened the taxi.
 "twins" taxi. Henan Daily reporter Hou Jianxun / photo
 traffic police found. According to the police police said, the police team, Chen's car copilot sat the man, surnamed pan, Chen is the friend. To the traffic police team, two people did not know each other, Panmou left.
 in the traffic police brigade, the driver Chen said that he knew a set of cards in his car, this car is also the electronic eye shot, but it has not been caught.
As for the
 police inquiry found that Henan ATP482 from July last year, there are 35 endorsements pending.
 Gao Lei said that the recent city is focused on investigating the use of forged license plate, deck, false card, unlicensed, undocumented and other traffic violations, Panmou on deck, fined 5000 yuan deducted 12 points, and suspension of vehicle.
 the two cars, who is Li Kui, who is Li Gui? Chen said, this car he was driving a real car.
 according to the four traffic police brigade police Gao Lei introduction, at noon received the alarm, in the petrochemical two taxi parked on the road,golden goose outlet, color, model, license plate are the same. After the police arrived and found the case, ordered the two car to the brigade investigation (a car has no driver,hogan outlet online, drag it to the traffic police brigade).
Related Articls:

Wuhan in the first set of fem

Per hundre

You fill in as long as the website registered mobile phone number, send "999" 12306. Later the phone will receive a six digit digital verification code, in 10 minutes will be 6 digit verification code input in mobile phone verification of the page is blank, click on the "verification". According to the prompt step down, the operation is very convenient.
خارج شده است

gdf8e7nert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 242
    • fgh902
Nosy.
« پاسخ #18 : 30 آوریل 2016، 10:18:12 pm »

three head
 strong words, disagreeable conversation
 - doing something Mo has been over
Nosy.
< p >] so I'll have a bias that the world is so nosy,hogan outlet, only because there is no many times the tube of the spirit and strength, so they had to catch a little to manage (Lu Xun),
 - do not have a mouth, ask not
 - all right do not IAOP, Hugh hide
 - the others did not ask you to ask,nike tn pas cher, why do you chatter without stop
 - people are warm-hearted,ugg pas cher, attract more non
 - open one eye,goyard paris, one eye closed
 - it doesn't matter to the interests of the people is not my turn, can do - (Matt Lo Sow)
 -
 - no matter the court closed the previous month, told the independent plum
 - the former court Seocho,hogan sito ufficiale, as a good
 - eat more vegetables is good,hogan sito ufficiale, stay out of high prestige
 - eat less dry salted fish
 - full understand the careless opening, see human but nod
 - everyone minding, energy-saving
 - it has multiple non dry Hugh Mo
 - to get no matter, mind your own business
 - quickly around the mouth,scarpe hogan outlet, legs
 - none of my business,nike tn pas cher, hang up. Not knowing, less is better
 entanglement
.
 - not in its place, not their government
Related Articles:

Standing on the other side of the love, thinking o

Little squ

The first time I met Yoko is what the occasion, the boy has forgotten. Is probably in a speech a professor, occasionally and Yoko's eyes met immediately like suddenly heard like early morning walks clockwise, days to clear the joy with "tick" sound, as if to infiltrated into the blood as. Who would dream, which is visible only in a dream to the girl.
خارج شده است

nk75xpre2

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 253
    • ghi910
Nine knives alone over Christmas, said no plans to
« پاسخ #19 : 01 مه 2016، 01:10:49 am »

,hogan sito ufficiale
< p > the last Christmas,sac goyard pas cher, nine knives is own a person to go out walking the dog, did not see the little girl inner side,air max 95 soldes, appears to be a lonely Christmas. Traced to having an affair, nine knife once said: "I really like the girl (Zhou Tingyu), but in the choice of love. I hope my future is my girlfriend (small)." But yesterday the nine knife is through a broker said "no plans to get married".
Nine knife lonely Christmas said no plans with his girlfriend to get married
 nine knife with his girlfriend (map)
< p >, according to Taiwan media reports. Previously,tn requin pas cher, nine knives with a Zhou Tingyu hotel be explodes underground affair, image has been hit. Although the nine knife claimed to have received little girlfriend forgiveness,scarpe hogan outlet, but compared with the past, recent face book nine to knife has rarely share and small love story. 24 days of Christmas Eve,nike tn soldes, a reporter found that nine knives a person out,hogan sito ufficiale, a person to get money, a person in the cafe to write a novel,basket tn requin, the last person to go home.
 nine knife a person to write novels in the cafe
Related Articles:

Tang Yixin turned into a new era of sweet wife and daughter attitude

kisses Gua

However, because of the rush to catch up with the registration, and ultimately had to go through the article also bare the bottom of the small daughter to change diapers. Ma Yili also said, have criticized today's young Chinese mothers are lazy to breast feeding, not to bring their children, but the reality is that the whole environment is not enough to understand the mother.
خارج شده است

cdg3bmz6e

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 218
    • nop062
Pulse light makes space vegetables more nutritious
« پاسخ #20 : 01 مه 2016، 01:17:03 am »

Exposing leafy vegetables grown during spaceflight to a few bright pulses of light daily could increase the amount of eye-protecting nutrients1 produced by the plants,goyard prix, according to a new study by researchers at the University of Colorado Boulder2. One of the concerns for astronauts during future extended spaceflights will be the onslaught (of eye-damaging radiation on the assault) they'll be exposed to. But astronauts should be able to mitigate3 radiation-induced harm to their eyes by eating plants that contain carotenoids (carotenoids),nike tn pas cher, especially zeaxanthin (zeaxanthin),hogan sito ufficiale, which is known to promote eye health.   Zeaxanthin could be ingested as; a supplement,nike tn requin soldes, but there is evidence that human bodies are better at absorbin G carotenoids from whole foods,golden goose saldi, such as green leafy vegetables. & nbsp; already,sac goyard pas cher, NASA has been studying ways to grow fresh produce during deep space missions to maintain crew morale4 morale and improve overall. Current research into space gardening tends to focus on getting the plant>Related Articls:

Chapman To Andy Lau is not a

two peopl

Referred t

Everyone had just seen a coach like that; it was in front of five hundred, two hundred, one hundred, and finally they caught up with him, but not his friend. Once, a single carriage crossed by two horses are galloping four wheeled carriage. "Ah!" Cavalcanti heart to himself said, "if I have the carriage, the two horses good running horses, especially, the carriage with the passport, that's OK!
خارج شده است

huzwag39t

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 216
    • opq113
The former vice chairman of CPPCC Su Rong serious
« پاسخ #21 : 03 مه 2016، 01:30:31 am »

,hogan interactive outlet
< p > recently, with the approval of the Central Committee of the Communist Party of China,hogan scarpe outlet, the CPC Central Commission for Discipline Inspection of the former vice chairman of CPPCC Su Rong serious disciplinary problems on file for review.
< p > Su Rongshen for the senior cadres of the party,golden goose, ignoring the political rule of the party, a serious violation of discipline, wantonly maiguanyujue, led astray by cadres, and corrupted the social atmosphere; serious corruption, and support and connivance of relatives use their special status to monopolize power politics, reap huge illegal profits, serious damage to the party political life, damage to the local political ecology,hogan rebel outlet, nature of the extremely serious, a very bad influence. According to the Chinese Communist Party discipline regulations and reference to relevant provisions of the Punishment Ordinance for civil servants working in administrative organs, by the Central Commission for Discipline Inspection Committee meeting to study and report to the CPC Central Committee Political Bureau Conference for consideration,hogan outlet, decided to give Su Rong, expelled from the party, expelled from public action; suspected of committing crime question, clues and implications for the funds and materials transferred to judicial organs according to law.
< br / > the investigation, Su Rong violate the organization and personnel discipline, individual person shall be allowed to change the organization decided; taking advantage of his position, in cadre selection and appointment,air jordan pas cher, business,nike tn soldes, and for others to reap benefits, accepting huge bribes; abuse of power, resulting in a significant loss of state assets; real honest government,scarpe hogan outlet, the main responsibility, in Jiangxi Province, the serious problem of corruption primary leadership responsibility. Su Rong's behavior has constituted a serious violation of law, including bribery, abuse of power on suspicion of crime.
Related Articls:

Soulik landing in Lianjiang H

US Preside

You fill in as long as the website registered mobile phone number, send "999" 12306. Later the phone will receive a six digit digital verification code, in 10 minutes will be 6 digit verification code input in mobile phone verification of the page is blank, click on the "verification". According to the prompt step down, the operation is very convenient.
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019
France college entrance examination
« پاسخ #22 : 04 مه 2016، 10:46:09 am »

white, will be in July to her mother's daughter to make up a wedding. Six six said that the second type is the perfect man, because the global famous ex-wife training school. White is the school to teach, but with all her features: traditional low-key, full of wit,hogan outlet, hurt his wife daughter, will make money. In addition to super, white has a football player can get all the champions. He invested 120 hectares of the winery, has begun to produce wine, the brand is called Iniesta &middot;,scarpe hogan outlet, do not take GA Bodega; Iniesta,hogan outlet, the price ranging from 4.95 euros to 8.9 euros.
 has grown up a little bit?
 reason to find, I can get Nobel?
 we have been for the French composition title,nike air max pas cher, excited for 11 years.
 Spanish, participated in the French college entrance examination. Their passing, is a philosophy.
11 years, people consider a trial,hogan outlet, we want to change a diaper back. And people are excited to pee in the pants of others. The only difference is that micro-blog is not so popular.
Our
 if the mother and his girlfriend fell into the water at the same time, C Luo who first? Save Messi first.
 lettering must be painful. The post, to the door of course.
 mom and Elena are relatively high. And, two women are very strong. C ROM in Ukraine,louboutin soldes, when the daily mail to run, Elena also in New York street running. VS goddess, has just become the German version of GQ July cover, she was unwilling to be a member of the vase wife. The original July wedding, is a mystery.
Oriental Morning Post: kick to win a penalty on the hair a wife
 kick, and can also be sent to the wife.
 our incentive policy is: to win the penalty kick, send a wife.
C Luo villa in Madrid, exactly like Hyun Bin's Secret garden.
 a person to want to have more smug, the door handle will even home, have carved their initials.
2012 year in June, our newspaper title is: French college entrance essay questions lead the Chinese people to reflect, was praised the humanities.
 because the daughter-in-law, Luo mother had earlier moved out, C Luo mansion. But, even if he was a little, don't love girlfriend all day and take swimsuit.
 France college entrance examination
2001 in July 20, published by the southern weekend newspaper reported: shame France college entrance essay, Chinese students will do it?
Every
 golden era
 down the stairs,scarpe hogan outlet, said C Luo's mansion.
 shengkaxi, July will marry beauty chair. The team is Mrs. Han Qiao of Spain, countless people in micro-blog on her. Although the attack is no chest, no brain, but people can get exclusive resources. In winter,hogan outlet, you have seen second reporters dare to drink three Xiang Yao four?
Related Articls:

Chelsea 2 million pounds to a

Coventry f

Cannavaro

And in this Sunday (October 5) will broadcast on this series, Zhang Zhixi is zhe Han Zhang jointly planning the event of counterfeit drugs in the palace, unexpectedly again meet Kenny Kwan, Su Qing become into the jail. While the mistress Zhang Zhixi but had to lay plans to escape. The broken mirror couple dead end people refer to the reoccurrence of counterfeit drugs, abuse of the heart.
خارج شده است

bh47gsgere

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 274
    • def180
Colorful life
« پاسخ #23 : 07 مه 2016، 07:53:45 am »

is actually a process of life. A person's life is happy or not, never a timeless standard, in more cases,air max pas cher, happy or not is nothing more than a personal life feeling bale. However,hogan outlet, the meaning of life lies in experience, experience more profound, life is more smooth,hogan roma outlet, more perfect life.
 night quiet, sitting in front of the computer, listening to music with Green Tea, I don't want to what, what also don't want to, my heart feel very free, very relaxed, very happy. When I inadvertently opened the window,hogan outlet, looked at the sky the suspension of moonlight, stars flash yo, the heart actually also like the moon as bright, a feeling, a quiet, really is a heart to feel the world. Although it sometimes brings us too many disappointments, helpless and sad, but still want to appreciate it from the heart, after all you have been many.
< p > is a manifestation of life, especially in the current economic era,hogan outlet, need us to do is to adjust their own state of mind, awareness of life, we might have a lot of reasons, life satisfaction feeling, not all from the life gives you what,tn pas cher, more you feel it in your life. With gold and silver, immortality and glory is our dream, that is, the more disappointed. "Taihen order green grass green color into the shade". The choice of water like years, creating a life in ordinary life is also a beautiful spot.
 some people say that life is actually a arena, it is not the purpose of the important, but the results of its care. I think this sentence seems to make sense. Yes, the race of life, the most important is to see us in the life of the finite and infinite run how many distance. Is the essence of life, positive enterprising,hogan outlet, be enthusiastic and press on is a noble realm. Confucius Li running among Qu Yuan alone, awake "Lisao", this realm is beautiful. And Tao Yuanming "picking chrysanthemums Dongli, carefree and leisurely see Nanshan" and Wang Wei's "deep forest people do not know, bright to shine the Shu Yue contend,hogan outlet, also can yet be regarded as another desirable life realm.
Related Articles:

Write to the heart, is still

Learn to g

The time o

In fact, always thought that day into the University, is the dream of a new journey, but more grow up more trouble. Then, by the optimistic, gradually began to dim, began dissociability, began to have feelings, began to sad. Even the fear of future society, afraid of the future.
خارج شده است

gdf8e7nert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 242
    • fgh902
Happiness is a feeling
« پاسخ #24 : 08 مه 2016، 05:40:13 am »

,air max pas cher
 a few days after the Spring Festival, the weather sometimes hot and sometimes cold,mont blanc pas cher, father can not resist the cold weather. And his wife about a good afternoon to go back to visit his father. Standing in the crossroads of coolness,hogan outlet, see the watch is ten minutes, on the side watching the bustling crowd, while waiting for the wife's arrival. < br / > < br / > the corner left parked a black car BMW cars, emergency light has been flashing, through the front window, vaguely visible inside the car sat two people inside gesticulate. Not and in a short while, the car down a more than 40 year old man. His face was very dark,hogan outlet online, shoving the door swung forward foul mouthed ground to walk. Subsequently, a well-dressed middle-aged woman also from the car came out, even the doors can not attend to Shangguan,hogan sito ufficiale, hurried to catch up with the front man. Because of high heels, shoulder slung a deep red packets, ran road to hip swing amplitude large shoulder bag like rattle about swinging, the action with a woman's dress is not appropriate, is very funny. Run more than 20 steps finally caught up with the front of the man, woman rushed forward grabbed his arm, his mouth as if to say what, do not want to man slammed hard, unexpectedly woman dumped on a reel, women at the foot of instability,scarpe hogan online, homeopathy fell to the ground, men towards women mercilessly kick,golden goose, loud mouth scold a sentence what, turn round to go straight up. Well-dressed woman did not cry nor scold, rolled over and sat up, one hand Wu a forehead, hand flapping was just the man kicked back and face without any expression of pain and distress. Fengrun wrist, a huge gold bracelet particularly conspicuous, ten slender white fingers dyed bright scarlet nails. < br / > < br / > talking woman stood up, comb comb hair volume Shu, easily picked up dark red packet, walked on to the BMW car, a little nor ignore the surrounding the spectator's eyes. BMW car left, the crowd of people did not disperse, your mouth of my mouth, twitter, they also did not trouble to understand, everything just happened actually singing the play which. < br / > < br / > wife, riding a years ago bought the car green bean electric tricycle, red face reveals a happy smile. When turning to the right, I forgot to turn on the light and was almost hit by a bicycle. The wife smiled and nodded to the man, and he was given an apology. I gripped wife frozen red crisp hand, exaggerated mouth ha, let his wife off, sitting in the back, I jumped in front of riding a Chi went to the home. < br / > < br / > early warm suddenly cold, the coolness of the city gathering, I do not know when, his wife behind remove their scarves to riding in the front of the I surrounded and with his hands clasped over I wind rushing cheeks, arriving on my back. Distinct smell wife hair exudes a faint scent and taste of shampoo. Just a scene, the wife did not see, I did not tell his wife. I just wonder whether the couple is a couple or a lover? The car left the BMW car what is man or woman, can open the BMW car, wear so Daikin bracelet,tn requin pas cher, how much money? Right there are many >
Related Articles:

Those Who

To squeeze into the past.

Grow your own line

In fact, always thought that day into the University, is the dream of a new journey, but more grow up more trouble. Then, by the optimistic, gradually began to dim, began dissociability, began to have feelings, began to sad. Even the fear of future society, afraid of the future.
خارج شده است

hf0i8cvbdf

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 129
    • jkl782
Inspirational story to be a master of opportunity
« پاسخ #25 : 10 مه 2016، 02:23:54 am »

read the users of this article also read the following highlights:
;
  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; this story tells us: chance to have great power, it can make a mass of people jumping to a bright star. Sometimes a person back to glory. And as a person who wants to succeed, it is necessary to have a strong sense of opportunity benefits. In the road to success, you must put the time and energy into their own "cost accounting". Sometimes, losing an opportunity, it is possible to cause you a few months,goyard pas cher, a few years, and even the whole life lost in vain. A loss of chance, often is a eternal regret. Therefore, it is necessary to pay attention to the benefits of opportunity, so that the input energy should be rewarded. We should do a pioneering opportunity to capture opportunities, and then become the opportunity to explore opportunities, efficient use of opportunities, master the opportunity to master. Improve the utilization of opportunities, good at the opportunity to play to the maximum value, to achieve the best use of opportunities, and thus towards success!
  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; Mr. Lee suddenly brainwave easily, like the shape of needle hair, not can replace button, zipper effect?? After many studies and experiments, he finally succeeded in making the deduction,scarpe hogan olympia. Put on the market, has been welcomed by consumers. Mr,nike tn pas cher. Lee quickly in the fierce market in the upper hand, made the initiative, and the big money.
&nbsp,hogan outlet;         therefore, many professionals are discussing and studying new products.
          one day, Mr,air max pas cher. Li and his friends went to the mountain. The mountain scenery is very good, however, at the foot of the Bidens bipinnata is very annoying -- legs touch everywhere, even sit down breather, buttocks will stung aching. It took a long time to put those annoying things down, but did not take a few steps, but also all over again, is really tired.

[inspirational story: the true opportunity of the wolf [seize every minute in the opportunity of]
  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; as a result, a day of interest let the Bidens bipinnata Jinong gone, back to the home also have a root to pull. Inspirational life
&nbsp,golden goose outlet;   &nbsp,hogan outlet;     button market competition is more and more intense, the application of the zipper is also more and more extensive. With the continuous improvement of the level of social life and the continuous improvement of textiles, people on buttons,hogan outlet online, zipper and the like the demand for supplies is also growing, and its desire for new products, the mood is more and more strong.
 inspirational story: to do a master opportunity to master
Related Articles:

Shen Shixi

Lavender 800

Unexpected

To work as an excuse, Zhu Geliang commissioned ten days to build the one hundred thousand arrow. Zhuge Liang not only promised, also made junlingzhuang, if three days of creation is not good, dare to military disposal, and please Zhou Yusan days to the river arrow. After Zhuge Liang, Zhou Yu ordered Lu Su, not to Zhuge Liang by Qi fletching material, want to embarrass him, also asked Lu Su to fishing for information.
خارج شده است

cnyeh119a

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 248
    • vwx572
News cloud computing sector rose to stir the concept of mobile payments
« پاسخ #26 : 12 مه 2016، 07:18:56 pm »

mobile payment has just started, the mobile Internet has begun, like Android mobile phones, apple smart phones,ugg soldes, open Android platform to activate the mobile internet. This year,tn homme pas cher, if it is the first year of mobile payments,tn femme pas cher, then really do it for a few years.
News: cloud computing sector rose to stir the concept of mobile payments
< p > Phoenix Financial news morning cloud computing concept stocks strong, Great Wall Computer Trading,hogan rebel outlet, East China computer,scarpe hogan outlet, Founder Technology, TEAMSUN,mont blanc porte mine, hypergraph software, development of the Great Wall,hogan sito ufficiale, the wave of information were up more than 3%.
The
 mobile Internet era has arrived. And is closely related to people's lives and online payment services also benefit from the development of the industry continues to grow,hogan outlet online, while those with central authentication payment enterprises is gearing up, in the field of payment will continue to seek innovation and development.
Related Articles:

Ibrahimovi

Inter ten lack of war still w

Ribery 1 4

Arnautovic has been considered as a potential star, he reached the height of 1 meter 92, but at the foot of the flexible technology, characteristics and Ibrahimovic somewhat similar. 2009/10 season, Arnautovic had a brief playing for Inter for a season, but he did not succeed in Italy stadium.
خارج شده است

vbxc7y2sgf

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 199
    • opq709
Who I work for.
« پاسخ #27 : 12 مه 2016، 09:57:43 pm »

Who I work for,hogan outlet.
 A: who I work for.
/>&nbsp,air max pas cher;

however, in get paid at the same time, we are actually working for yourself,golden goose. First of all,hogan interactive outlet, the company provides us with the opportunity to obtain employment, and for us to solve the livelihood problems. In addition, in other people's investment companies, we have gained valuable experience and technology, is to lay the foundation for their future development. In this sense, the work is not just for our own? Just for three meals a day to work for people who are not good,nmd runner pas cher. Take the unit salary, not to help people create value is not the moral behavior,golden goose outlet. When working in their careless, was actually holding his young life a joke. At the same time,nike tn pas cher, to cope with their work, is in time consumption, waste every learning opportunity, give up every time honing their meaning,hogan sito ufficiale.

Related Articles:

Autumn in the fields of grade

I love spring 800

Let the dream fly in the six grade

I regret that I didn't hold you, I quietly told me yourself to gradually forget you, but you are closely reflected in my heart, now every time I meet you, you always like a stranger like quietly from the side of my past, when you are tired of my memories, when you learn of my memory.
خارج شده است

hfgh5t0wea

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
    • pqr156
In life, the end of a different
« پاسخ #28 : 13 مه 2016، 12:35:04 am »

In life, the end of a different
 life is like a road that never ends,scarpe hogan outlet, if everyone's starting point is on a flat road and only one direction, then perhaps everyone's end is the same. But the world is so flat, there will always be a crossroads,scarpe hogan outlet, there will be the intersection of the road....../> 

Scattered memories

One day to

Sons and daughters

Parents began to come is styled, see have summer training institutions to learn English is to give children reported the name, which know studying for nearly a month, learn simple / applechaircatdog some Mr. words, parents anxious the, afraid of children really only to the third grade, everywhere the trustee to ask who can help teach his children English.
خارج شده است

d836zfgree

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 238
    • bcd732
Growing pains _111111114
« پاسخ #29 : 14 مه 2016، 03:59:58 am »

Growing pains
,tn homme pas cher  &nbsp,air max 95 soldes;
  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; just entered the school gate,goyard paris, I saw some students playing football, some in shoot the ball, some students playing hide and seek, in my eyes,scarpe hogan outlet, it seems that school is a free amusement park and playing as the game...... I can't help but smile./>   
  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; to study a range of subjects from three subjects increased to seven families and learning difficulty increased,hogan olympia outlet, learning requirements. There are physical education, after-school always get backache. Every day I have to do the homework,air max 95 pas cher, do not do it by the teacher's criticism and punishment, but eventually let me to complete the. At this time,goyard prix, my heart is like a honey soak./>   
  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; so,tn requin pas cher, I put the daily problems into the honey, let me again after taste is sweet./>   Related Articles:

Woman close to God

From that

Growing pa

That day I QQ inadvertently added to him, so we got to know. Just because the evening is not used, the way I go home the night is very remote, so I often ask someone to send home, otherwise you will call the parents to pick me up, or they are afraid to go home. Because of this, the night he sent me home, he is certainly not a person, and one of his friends.
خارج شده است

این صفحه در 0.145 ثانیه 26 نمایش داده شد.