انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

عشق یک پیوند است. عاشق و معشوق هر دو تلاش می‌کنند خود باقی بمانند، در پیوند و در عین حال مستقل، چنین است که مبارزه آغاز می‌شود.

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه هفتم  (دفعات بازدید: 17067 بار)

gdf8e7nert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 242
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • fgh902
I have you in my heart, I have my heart
« پاسخ #60 : 20 مه 2016، 03:26:32 pm »

"North Canton" almost do not believe in tears at the end, the lines do, I only remember the words "I have you in my heart, my heart". Only listen to it again, deeply branded in the heart, this sentence is very simple, very warm, but with a tinge of sadness retroflex suffixation, in the interpretation of a is a matter of love, is not a matter of untimely met, is not a matter of how times change of love!
 some fate, it is so strange, that met met, some feel that is so wonderful to be rather baffling into the heart. You do not need to specifically to drive the drive, it is only from time to time in your heart alive and kicking out and then disappeared without a trace, nowhere to be found. Not, like a dream!"
< p > this love, in real life, may really very few, even if in front of you, really have so a pair of people, not dependent, but warm and unabated,hogan outlet online, there are all kinds of speculation,nike tn soldes, all kinds of criticism. Remember just read the "Langya", the first feeling is that there is not too much love, but very warm, very touching. All of a sudden see some critics, the effect seems to be not too much love scene of the play is not normal, heart whiz cool for a long time!
I have you in my heart, my heart
 when she is in need of friends, he is the best friend; when she is in need of a friend, he is the most trusted friend; when she needs love,scarpe hogan outlet, he will be the first time around her. They give each other warm, not ten interlocking oath, desire is not lingering endlessly is a steadfast certainty is a kind of silence of the gentle, is a warm ANN to accompany, is a quiet, happy!
 margin is lucky to meet, not allowed and what is the relationship, but silent companionship, quiet joy. It sounds ridiculous, even ridiculous. People will always easily be gentle, confused, this is an established fact. Love, loyal, responsible, does not mean that a person heart will be frozen in the warmth of a person, and for the people who give warm indifferent. That is a lie completely indifferent.
2 years ago. They meet, she wanted to commit suicide. He save the she; 2 years,tn requin pas cher, he is willing to do anything for her, and they are just friends; after 2 years, youth is gone, he contracted the disease, a may someday even she didn't know the disease. They are single, he remained silent. She wants to marry him, he waffling, holding a bunch of flowers,sac goyard pas cher, go to her side, said the sentence "I have you in my heart, have a heart of me". She wants to take care of him, but he did not want to hurt her.
 people in this life, to go a long way, to meet all kinds of experience. Some pain penetrating heart collision, some are happy sweet, there is only one,saldi golden goose, no mercy,hogan outlet online, no exultation, some light sweet, some are light blue, some in her help when needed without asking for anything in return, some don't interfere with each other remember hanging quiet!
 "I have you in my heart, I have a heart",air max pas cher, simple words, but made a sentence very touching words. This is a sentence with a sweet, with a touch of sadness of love.
Related Articles:

My wilderness

Embrace th

Only a life on the edge of love letters, essays and so on, that is honest, tongtongkuaikuai a one-sided view. World is so vast, we staring eyes, face horizontally, vision or provincial poor dog stared at meat, bones, what taste to the care of the next and the dog? As for the usually called prejudice, had to aim than shooting, with an eye to see. However, some people think that it is aiming things in view of hearts.
خارج شده است

bcfg5b1ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 157
    • ghi135
On the metaphor of water
« پاسخ #61 : 21 مه 2016، 04:48:16 am »

On the metaphor of water
< p > metaphor? This is a common rhetoric,hogan sito ufficiale, can make people feel strange things change for the familiar things, the abstract and profound truth expression of concrete and plain, the prosaic things depicts the vivid greatly broaden people's horizons. Because of a thing with many convenient properties, in the use of metaphor, the same metaphors can according to different need appropriate metaphors can be obtained be full of interest and charm and wonderful.
 "changhen heart than the water,scarpe hogan outlet, lightly ground up waves." The level of no inclination of Italy, making the metaphor of hateful villain stir up enmity.
 "q-how can worry about, like a river flows to the east." "The infinite sky gradually far gradually,golden goose, like all its constantly." "Bonus easy failure like Lang, infinite love like you." These famous poems water has a long history of metaphor melancholy complex and incessant, invisible sorrow into tangible visible physical, reading from a infinite mean. < br / > < br / > "Chen Jiang lucky since around the local hill,hogan outlet online, for whom the flow Xiaoxiang to?" from the landscape dependencies,air max pas cher, meaning, mountain water can be seen.
 "Yugu Pavilion Qingjiang River, the middle of the number of pedestrians tears?" the tears of Yu precipitation. The author expresses the infinite grief sorrow. < br / > < br / > the water of ancient poetry famous phrase, most famous through the ages, to read the full flavor, not a gasp in admiration the ancients likened the exquisite,hogan rebel outlet, that pondering endless. < br / > < br / > in the proverbs also has a lot of metaphor on water, they give a person with this philosophy, Kai wisdom, nurturing a generation after generation of people, spread far and wide. For example;
 "knowledge is like sand underground springs, the deeper you clear." Figurative knowledge is a multi-level, the more you study, the more you can get the essence of knowledge.
 "let the wind and waves, without vacillating." By storm and fishing boat (actually anglers) the relationship between metaphor,scarpe hogan outlet, write no matter what happens, Enron still persevere perseverance.
 Jishui also undertow." The trend of sharp water metaphor,hogan outlet, back wave analogy counter current. The development of things is complex, the general trend is counter current. Tell the people under favourable conditions, should also have experienced mental preparation.
 "stream of voice, the silent sea." Some people here compared with a little achievement on love boast while the real people are the University asked very modest. Vivid, clear iambic.
 "trickle, and rivers." A fine, water overflow. A small stream is flowing continuously together into rivers. Metaphor accumulation little effort, can achieve great success. Trickle >Related Articles:

A lucky gr

Teacher in

Cherish the spring term

Only a life on the edge of love letters, essays and so on, that is honest, tongtongkuaikuai a one-sided view. World is so vast, we staring eyes, face horizontally, vision or provincial poor dog stared at meat, bones, what taste to the care of the next and the dog? As for the usually called prejudice, had to aim than shooting, with an eye to see. However, some people think that it is aiming things in view of hearts.
خارج شده است

terdd54jer

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 168
    • mno487
Looking for an alley
« پاسخ #62 : 22 مه 2016، 04:53:18 pm »

my heart tells me that I really have a reason to be here! This life, or past life.
< p > weather asymptotic dusk, love the sunset on the side reluctantly retreated towards the Xishan, edge and gold like to shake off their afterglow, golden light in the town of the sunset was shrouded, lively reveals a harmony and happiness. Birds then just know tired, chattering and invited his friend go to the mountains; small groups of tourists carrying bags of goods, contentedly gradually leave; do business with the indigenous residents another to close the own pavement, each to enjoy the busy a day after dinner; naughty dogs and cats who also received the live sound, sprinkle with Huan son to dig with hoofs, ran to the host family. Around more and more quiet, are also increasingly rich night gradually crowded leaching, issued by the people on both sides of the street lights dim light, Mengmeng to cover old town.
< p > entered Qingyan ancient town gates, blow on the face and is familiar with the breath, street that has been stepped on mirror like finish to reflect sunlight and shadows of every piece of Qing Shiban, street lined with each of a large and small shops, there is a sense of deja vu, even,sac goyard pas cher, the hanging vocational smiling face is so warm.
Looking for an alley
< p > when you in the form of a video into my eyes, my heart thudding, your shadow for me is so familiar and unfamiliar,air max femme pas cher, so close and yet so far, I know, between you and me must have been what the story,guess soldes, you and I, there must be a our each other all has been forgotten feelings. At that moment, I decided to find you, you decide to go into the hinterland, clarify you my love.
< p > I water level overlooking hope to see your shadow,nike tn pas cher, high church blocked my sight, thick real black tiles roof covered with your beautiful posture. Here, although I can not see you, but I can feel your presence, is so kind, so clear.
 so, I'm here!
< p > go uptown building, once the war flying smoke Sisha cry has gone, the banner with the wind swing dance also already did not defend the male soul. Only the composition of the wall brick by brick, and a few doors has been years polished shiny fort,hogan sito ufficiale, but also exudes the smell of old. Stand above the tower and look to the outer hope is quiet rural farm life scene, turned to city sparkling is a picture but the Qingming scroll "sectional drawing: bustling,scarpe hogan uomo, travel goes, send a thriving business scene.
< p > Town quiet night,hogan outlet, not the whole daytime hubbub, crisscross few pedestrians on the streets, only on Main Street and a couple of boundless visitors, linger in has not yet closed shops. Occasionally, can also see several Xixiao slapstick children, and sitting on the doorstep idle chat neighborhood, town eventually or quiet.
 I like this town,golden goose outlet, which is off the town after the bustling coat, but also the true and simple ancient town! With any human thriving place, follow the "sunrise,"
 wall, double vision!
Related Articles:

If I see you again, am I the one

If love is not old, you will

Lonely night

خارج شده است

hfgh6p5ess

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 259
    • nop792
Long hair and waist
« پاسخ #63 : 23 مه 2016، 12:36:48 am »

I have long hair and waist, running in the wind alone. You said to date?
 is like a romantic fairy said,air jordan pas cher, I believe that one day my prince charming will take a colorful auspicious clouds to find me. I think, then, I'll give him a big hug. In the bustling crowd, must hide my hero. He is waiting and I met at that moment, tell me I was different.
Have long hair and waist
 I have long hair and waist,scarpe golden goose, the prince, you can also homing to? Long hair and waist,hogan outlet, boy, to be your hair yet coiling, afraid of red old; long hair and waist, hero, such as you and I did meet,golden goose outlet, lest unable to run to you; long hair and waist,nike tn pas cher, Prince, if you have been found not to, mermaid bubble might just be our end.
 then, I want to be with him all the way to happiness, to the sky. By then, as you said,mont blanc pas cher, I was affected,hogan outlet online, and you said I was vain! I want to hold my happiness, happy to live our life. However, I have long hair and waist, boy,air max 95 france, if you are not one hair? I have long hair and waist, a hero, you hurry there?
Related Articles:

Fall in the mood, fall into the bottom

The weddin

The lights dim.

Every night when I used a mobile phone, the phone alarm set. My mother likes listening to the Phoenix legend on the moon, I'll put it to ring the alarm, she wanted to wake up to more comfortable, is booked, I would put my phone quietly back into her pillow, she has slept very familiar, has always been too tired. The second day in the morning, the bell will be on time to wake her up, in fact, sometimes when I do not sleep well, I will be awakened by the bell.
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019
The Industrial Bank responded executives absconding - Bank - bank funds
« پاسخ #64 : 24 مه 2016، 03:53:55 am »

< p > notice that people involved Su Yu in July 2010 in the North Sea Branch of company preparatory working group, has Ren Beihai branch of enterprise financial account manager, business department person in charge, not the network transmission executives, the 2015 March 27 active branch to submit application for leave,hogan outlet online, approval of branch and terminate the labor contract. Personal illegal fund-raising for more than leaving employees, the company will fully cooperate with the public security organs to investigate and collect evidence, to assist the victims through legal means according to law. Nanning and Beihai branch of the company set up a special investigation team,nike tn pas cher, it involves the business conducted a comprehensive internal investigation,ggdb outlet, did not find the bank funds involved in them. At present, the Beihai branch of the company operating, financial conditions and external services are normal.
 Industrial Bank price chart
 zuoshou: 20,nike tn pas cher.12 yuan
 < p > Information Times News (reporter Lam Chi Yin internship reporter Liu East Asia) recently spread the message that, the North Sea Branch of industrial bank a department general manager Su to use a deputy to the bridge bank business to earn high interest (commonly known as "bridge loan") on the grounds of fraud, resulting in the number of victims up to more than 2000 people. Societe Generale Bank yesterday issued a notice to respond to rumors,saldi golden goose, the company said the branch of the former employee Su Yu suspected of illegal fund-raising has been placed on file,scarpe hogan olympia, the current case in the investigation stage. Nanning and Beihai branch of the two branch of the internal investigation shows that the bank funds were not found.
,scarpe hogan outlet;
< p > it is understood, the "bridge loan" is refers to the borrower in the lack of its own funds, through folk small loan companies, investment and financing company or personal loan to raise funds to repay bank loans due to be re obtain bank loans to repay the behavior of this part of the funds. Due to the short cycle,tn requin pas cher, high returns, plus the middle side is a bank manager, a number of investors have a high temptation.
The Industrial Bank responded "executives absconding"
 Societe Generale Bank funds
Related Articls:

Mermaid maddening Spring Festival box office split cards - listing Corporation t

ZTE gains

Shirongzha

In order to map the data content of the core business, the company will make full use of Internet technology and resources to improve the map products, create diverse forms of expression, full coverage, comprehensive detailed navigation map database, improve the timeliness and accuracy of data; the car business network, will also be combined with Tencent content resources, enhance market competitiveness.
خارج شده است

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 285
    • def870
Electrical volume for the most cattle retail Jinshun act or cash
« پاسخ #65 : 24 مه 2016، 08:30:16 pm »

< p > from the SSE disclosure of public information,chaussure tn pas cher, photoelectric soldiers for two consecutive trading day on the billboard, many sales in buying list and sell list are standings famous, shows a large fund Kuaijinkuaichu or is "for signs of collapse. Orient Securities Longjing Hangzhou Road Sales Department is the two consecutive day of large sell.
4 month 3 days, in the photoelectric soldiers closing trading, turnover reached 1 billion 112 million 780 thousand yuan, the turnover rate of 26.99%. In April 7th, the photoelectric soldiers went down, down 2.6%,louboutin pas cher, turnover of 976 million 380 thousand yuan, turnover rate of 23.21%.
 (source: Modern Express)
< br > < br > Hangzhou local a market personage analysis,hogan outlet online, "although the Orient Securities Hangzhou Longjing Road Sales Department crouching tiger, hidden dragon, but since the Achang has heavily loaded in the photoelectric soldiers, other people will no longer participate in the depth of the. Therefore, the large-scale reduction,scarpe golden goose, the possibility of a prosperous." Data show that from the middle of 2008 to the end of the year,hogan outlet online, "Achang has control of the Jin Shunfa,scarpe hogan outlet, Chen Haoping,scarpe hogan outlet, Jin Xiao Hong, a plurality of securities account of the number of shares has not changed. (express reporter Peng You)
 photoelectric soldiers in after the ex dividend stock price highs when the trading volume significantly enlarge. This market is blasted into "Jinshun act" in the shelter of the Orient Securities Hangzhou Longjing Road business department,hogan outlet, nearly two trading days continuous sold a net $4472 million yuan. Market speculation, this is perhaps the "Jinshun act" and its associated accounts began to take profits.
Electrical volume for "the most cattle retail" Jinshun act or cash
Related Articls:

Balotelli Wenger should have been sent to the world I don't understand the God of the chin

Shanghai SASAC requires state-owned enterprises do not reduce the size of non

(a) major events / positive

Beijing first promotion race after the primary application of the network, there are nearly 30 contestants to participate in the qualifying game, despite Beijing summer people dislike the sauna weather, but players still show the extremely enthusiastic, shortage of a good voice, and conducting registration site in the active site is more a lot of players, they will enter the network division, part of the players after the vote to enter through the two Beijing qualifier.
خارج شده است

bh47gsgere

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 274
    • def180
Build a better home composition
« پاسخ #66 : 26 مه 2016، 07:44:54 am »

best answer: plus 5 points ,nike tn pas cher
Build a better home composition
< p > we strive to be the motherland good boy: strong physique, cheerful and lively, with plenty of energy to the task of building the motherland, carried on the shoulders. Is the main physical and mental health, physical exercise, lively and cheerful, is good to be psychosomatic four good young. Don't like to take off the hair of the eagle, no health is not up to
 to build a better home composition
 cherish life to be a civilized law-abiding good boy
 answer: Sunshine online XX-6-15
 life is precious, life is only one life, we should cherish life. Civilization, obey the rules of the road is also a key to cherish life. There are many people who died because of traffic accidents.
 the motherland is a broad stage, we will become the backbone of the future. The bird in the beautiful feathers, beauty in the heart. The beauty of man's heart is the most beautiful one. Moral thought is the most important thing, it is the steering wheel that calls you to do everything. So we have to mind the United States, know thanksgiving. To help others, to be happy. People and people want to help each other, to unite with each other, the strength will be large.
The fifth grade primary school students Qinglong Zhen Hai Yi
< p > we strive to be the motherland good young: love the motherland, lofty ideals, in order to achieve the great rejuvenation of the Chinese nation,hogan outlet, and strive to move forward.
: Huaning County zhangqu
< p > we strive to be the motherland good boy: study hard, the pursuit of upward mobility,jordan pas cher, the wealth of knowledge is us to fly wings, fly to the sky.
< p > "haikuo by diving, the days of high Niaofei", the road ahead is still very long, only learn to innovate, to develop will make progress. We must remember everyone's encouragement and encouragement, to love,adidas yeezy pas cher, perseverance, confidence, hold up their together to become a good boy,
: Du Liqiong
 the motherland is the dazzling sun, we will be brilliant dazzling aura. Our motherland is our mother, we must study hard to repay the motherland. Like the geese, with lofty ideals, carrying the Pearl fly away
 the motherland is a harmonious home, everyone is enjoying the happiness and warmth. "Study hard, every day; studious,adidas yeezy soldes, assiduously, is each student's motto. "Unity and love, help each other; help others, happy" is the truth of every moment of youth. To strive for the value of their own existence, is to progress.
< p > we strive to be the motherland good young: good moral character, solidarity, rolled up the hands of our friendship toward the future, the courage to climb.
< p > Hu Jintao requirements of Contemporary Young Pioneers must keep in mind the trust of the party and the people, all-round development in morality, intelligence,hogan outlet online, body, beauty and other aspects, striving to love the motherland and lofty ideal good juvenile, strive hard and the pursuit of upward mobility of good young, striving to be a moral good,hogan outlet, solidarity and friendship of good young, strive to be physically strong, cheerful and lively, good boy. Now, we should start from ourselves, from the little things, from the side to start,basket tn requin, and strive to become a real four good boy!
Related Articles:

A letter t

Rewrite the seeking hermits _3

Dog _2

As you know, information plays an important role in our modern society. Someone ~ys that ours is a society of information. I agree with him. In fact, the information is expanding at an increasing rate. As a member of modern society, I am fully aware of the significance of information to my life. It affects nearly every aspect of my life. Then how to obtain and deal with information seems to be of utmost importance.
خارج شده است

hgsdrt13ser

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 162
    • lmn171
Writing material album (90)
« پاسخ #67 : 28 مه 2016، 12:56:52 am »

why Weiyuan hates litchi? Originally, Wei Yuan is the period of the Opium War hawks. In 1841, he entered the governor Yu Qian shogunate, had personally participated in the battle of zhejiang. Witnessed the corruption and incompetence of the Qing government, the capitulators funk, wolf,hogan outlet online, governor of the town Xie chaoen and governor Yuqian died heroically heroic scene. Wei Yuan has been actively advocating "long division skills razed to the barbarians,air jordan pas cher, and strive to innovation and strengthen the country, the rejuvenation of the Chinese nation. He bitterly refuted the so-called "war capitulators from Lin Zexu to ban opium" shameless slander. He sad to feel resented as bitter and astringent Chinese olive is loved by the people and litchi is due to color such as rouge, Mei all the fawn on customs, in campaign tribute, won the favor of the Imperial Emperor,. So, Wei Yuan Chujingshengqing, the litchi into the stream of "prostitute". The intended by satirizing people, of course no litchi had also.
 in the Eastern Jin Dynasty painter Gu Kaizhi painting portraits, especially good at painting the woman and the goddess. He made all that an inspired passage,hogan outlet, because of his mother's filial piety.
2 Wei Yuanji, litchi
3, Shi Siming's masterpiece
 writing material album (90)
The original
1, Gu Kaizhi
, Gu mother born when he died, he with his grandmother. His father was the imperial court officials, because of dissatisfaction with the political retreat at home. Gu Kaizhi will often go to his study to ask the mother looks, father carefully explained to him,hogan outlet, his heart gradually the mother figure,air max pas cher, Lian Xing. At the age of 8 he according to his own imagination, draw the hearts of the mother in the white paper,hogan outlet, let father and grandmother give correction. So year after year draw painting, finally the mother like painted lifelike and verve. One day, he will be the mother of portraits of his father's study, even father was shocked! It's not his wife appeared in front of you?
< p > litchi "Baiguo king" title,hogan interactive outlet, the Chinese ancient literati praise lychee many, but there are also the litchi tinge of worthless fruit of prostitution ",hogan outlet online, this person is clear daoguangnianjian Jinshi origin in late Qing Dynasty patriotic thinker, historian Wei Yuan. He was in Guangdong products in the South China Sea litchi, write down the fire litchi "two poems, including" fruit Jian actually inferior fruit of prostitution "of the sentence, the poem is still a topic sentence derogatory litchi fruits the".
Writing material album (90)
< p > the Tang Dynasty the Turkic tribe Shi Siming, the An Lushan fellow and a good friend, to join the army after reckless warriors, because power was sealed for the general. Tianbao years (755 AD), he with the An Lushan, on behalf of the crusade against the treacherous court official Yang Guozhong revolted against Tang, this is the history of the famous "Anshi chaos."
< p > captured Chang'an after, Lushan building Yan country, claiming to be "hung Wu Emperor", but the dream is not long, and Shitoku two years (AD 757) spring, which is to kill his son an Qingxu. Shi Siming surrendered to the Tang Dynasty, and soon
 at the age of 20, Gu Kaizhi has become a successful portrait painter. Others ask him the secret of success, he said: "my mother is a teacher in my heart is still alive."
Related Articles:

Work forma

Floret esc

Thank you,

Through carrying out a series of family life practice experience activities, strengthen the ideological education of students, train students hands-on practice, Thanksgiving elders thought, so as to achieve the purpose of practicing www.stu51.com education.
خارج شده است

nk75xpre2

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 253
    • ghi910
Interpretation of a wide measure by individual sha
« پاسخ #68 : 28 مه 2016، 01:43:00 am »

announcement shows that Lv Qilun's address is Beijing,air jordan homme, Chaoyang District Hui New Street No. 11 Ziguang building A block 17 layer. The online information display, the address is at the same time,nmd runner pas cher, Colin sound (Beijing) Technology Co., Ltd. address. Colin sound technology company is a professional electronic components, ultrasonic module products wholesale distribution of the limited liability company.
 is a wide measure of production and sales of electronic digital intelligent control equipment company. Lv Qilun acquisition of shares of the company is mainly due to the wide measuring optimistic about the prospects for the development, and if the future Lv Qilun to holdings of shares in the company, will lead to corporate ownership structure adjustment.
 Lv Qilun announced that the future will be based on demand to decide whether to continue to overweight or underweight shares a wide measure. The wide measure of the first largest shareholder Peng Peng currently holds 15.09% stake in the company, the shareholders Hui century media holding 9.78% stake, almost equal to the shareholding Lv Qilun two big shareholders equity structure displaying.
Interpretation: wide measure by individual shareholders placards to the top two shareholders of the company
 equity shares
< p > card network wide number of measurement (002175) September 9 in the evening announcement, the date of the company received a notice of natural person Lv Qilun, Lv Qilun by agreement for the transfer of shares, will hold a wide measure of shares of the total share capital of 9.02%, almost equal to the company before two big shareholders.
The
< p > previously,spaccio hogan outlet, a wide measure of September 3,goyard pas cher, has proposed the non-public issuance plans, planned by non public offering to raise 7.1 billion yuan of funds overweight the cultural industry and the company intends to participate in the establishment of a 2.25 billion media equity investment center. In June,goyard pas cher, a wide measure of just to the issuance of shares and payment of cash acquisition of Zhonghui universe (Beijing) digital TV Investment Management Co., Ltd. 100% equity, cut into the field of digital television. The company's share price also began to rise from June 12th, the closing price of 15.39 yuan from June 12th rose to 20.58 yuan in September 9th.
< p > announcement said Lv Qilun on August 18, 2014 and Hebei Xin Financial Investment Management Co., Ltd. signed the agreement on the transfer of shares ", through transfer agreement, intends to make Hebei Xin Rong the company holds the original 650 million shares of the unlimited sale of shares in circulation, 4.51% of the total share capital of the company accounted for. In addition, the on August 21, 2014 and Tianjin Binhai Zhejiang Investment Group Co.,nike tn pas cher, Ltd. signed the share transfer agreement ", through the transfer agreement and intends to achieve the company Tianjin Binhai holders of the original 650 million shares of the unlimited sale of shares in circulation, 4.51% of the total share capital of the company accounted for. After the completion of the share transfer agreement,occhiali ray ban wayfarer, Lv Qilun quasi will hold a wide number of measurement of 1300 million shares unlimited sale of shares in circulation, accounting for 9.02% of the total share capital of the company.
< p > at the same time, online information shows that Beijing CLP Ruida Electronic Technology Co., Ltd. the three major shareholders also shows Lu Chiron, holding a 15.9% stake in the company. These two Lv Qilun,hogan outlet, perhaps for the same person.
Related Articles:

Super phone adds a fire as the market value of the

The Yin sh

Kang beaut

However, Guodian the reduction to seems to have little effect on the performance in the secondary market of the Hubei energy, December 18, Hubei energy turnover 567 million shares, is a trading day to reduce more than 50 million shares, stock price does not fluctuate, and yesterday the company stock trading volume continue to reduce, shares rose 0.14%, reported 7.09 yuan / share.
خارج شده است

xy5uitk7m

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
    • uvw144
7000 Taobao small businesses riots siege of big bu
« پاسخ #69 : 28 مه 2016، 05:20:25 pm »

< p > in this regard, small businesses who believes that mall service fee increases and 15 million yuan deposit will bring flow a lot of funds were secure problems to them. If the turnover is insufficient, revenue reduction is inevitable,air max pas cher, and more likely to be the case of capital chain rupture, Kanmon Ooyoshi.
 in addition, Taobao mall has also established a set of business default liability margin system,tn requin pas cher, businesses stationed in Taobao mall will be based on the business or agency of the brand to pay the default margin, and the amount of up to 150 thousand yuan. Both businesses are Taobao automatically eliminated or because of irregularities from mall, 15 million yuan margin almost always be Taobao Mall confiscated. And the original, the amount of the deposit is in the business of about $.
 causes: 10 times the price of the fake fake small businesses can not afford to hurt
< p > reporter yesterday by interview Taobao jewelry seller Tintin (a pseudonym) was informed that, Taobao Mall was laid siege to the event due to Taobao Mall on October 10 to businesses who released a paper the 2012 annual Taobao Mall Merchants Merchants renew and rule adjustment notice ". Taobao mall,occhiali ray ban wayfarer, said the move is to eliminate fake.
 "Taobao big business is' shoot dead'!" On the evening of October 11,bottes ugg pas cher, in the field of e-commerce in China ushered in a sudden incident "-- because of not satisfied with the introduction of Taobao Mall new tuition policy, tens of thousands of Taobao Mall small businesses by YY voice channel, jointly set up the" anti Taobao Union, and to Taobao Mall merchants who launched a grab take the siege. Almost all the major industries in the mall, leaders have been affected, but most of the best selling products under the shelf. In this regard, Taobao Mall and "Maiden" boss Ma were plank malicious words, suggesting that to and "malicious attacks" fight to the end, the mall said police have been involved in the investigation. Currently,scarpe golden goose, the two sides are still no sign of truce, anti Taobao alliance, said it will continue to launch a grab shot.
 in Taobao mall to raise the entry threshold, there are users to take this to Emil Chau and Stephen Chow.
 - topic Author Information Times reporter Huang Yan Xing Qixin Zou Jie
7000 Taobao small businesses &quot,hogan rebel outlet;riots" siege of big businesses
 Ding Ding told reporters, in fact, Taobao mall is not ready to price one or two days of things. As early as in the middle of the year,goyard pas cher, some of the staff on the mall had a private contact,adidas yeezy pas cher, to part of the seller for advice. Ding Ding in July of this year
< p > has been, the profit pattern of Taobao Mall is the technical service fee charged to the enterprise, in particular: turnover (not including postage) & times; goods corresponding technical service rate + technical service fee fee. October 10th, Taobao mall will be 6000 yuan per year technical service fee increased to 30 thousand yuan and 60 thousand yuan two grades, the maximum price of 10 times.
< p > and in on the other hand, recently quietly on-line QQ mall also just yesterday said: "from the end of the year to next March promotion season during all will not charge", one meaning intriguing.
Related Articls:

360 to suppress peer was coll

360 privac

120 iPad i

But, in our country the market 3D printer is still in the initial stage, because there is no standardized sales environment, leading to the cottage products in the market. And the Jingdong first exclusive debut 3D systems of the cube 3D printer, not only the first time for Chinese users to bring global top, the latest 3D printer products, is to provide a safe and secure online shopping platform.
خارج شده است

hdf7k0r8hd

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 237
    • cde661
2014 party members into the new dormitory summary _1
« پاسخ #70 : 31 مه 2016، 11:16:14 am »

2014 year party into the new dormitory summary
2014 party members into the new bedroom summary
< p > in the days that followed, we held a garden activities, each class the person in charge will be their class classmate together, go off together, massive garden activities began. In the process of garden, each to a place, I will tell their local name, here is used to do what, then they may have what activities will be held here,adidas yeezy pas cher, and so on, garden of the still relatively smooth.
< p > day, I early station in our department orientation point, looking forward to a new day began, stand up I think I came last year, was full of look forward to is full of longing for the university life.
< p > the ensuing military training we will take the initiative to their training ground look at them and ask their needs, they face problems,tn pas cher, communicate with their instructor, every time I go to will feel welcome in their eyes. Remember there are many students in the military during the temporary campus card out of the problem, can not brush. So we will have the problem of a unified card, and then get to the school card service center. To solve the problem in the hands of the return of each person. I can feel their joy.
< p > 11 to the end is the time to study, we this time will be more into their bedroom to go under the guidance of their learning and to communicate their own learning methods and instill in them a sense of learning is student's most important duties of this idea. Actively guide their learning attitude. Of course, the university is not only learning it, I will encourage them to participate in the school organization, exercise their comprehensive ability. I believe that more activities in the university can be integrated into a person in the future.
< p > our department early on the layout of the orientation of the work,hogan interactive outlet, I have become a "guide", due to the new students to our school, what route, registration procedures are not clearly, so we had to play.
< p > this September is a special day, our school ushered in the new vitality, new faces, new angry,nike tn femme pas cher, our mentees!
< p > welcome the end of the event, we began our new round of work,golden goose, with a new, each bedroom has relevant responsible party for them a series of life study and so on, as long as it is to be helpful to them, that is, we can play a role.
, of course is to let them know we exist, remember the day I went to their bedroom,ray ban outlet, inside there is still some tension some apprehension, after all, is to do it the first time,hogan scarpe outlet, the first freshman dormitory with a schoolmate's identity, but I found that my ability to adapt to the environment is relatively good, soon you can go with them talking with them, mainly introduce the general situation of the school,tn pas cher, I found that the more they question to say than me, this is a good thing, so I have a piece of the problem they made answer, everything is new for them, they are exploring, we to do is to do a good guide.
Related Articles:

A summary of the teachers' work in the first semester of the 2010-2011 academic year

Summary of nine grade mathema

In the process of recruiting departments strictly according to the school students will internal regulations, careful examination, focusing on the selection of, for students to bring the fresh blood. The successful completion of the work to become the future work of the smooth development of the original power. At the same time, it also produced a new session of the student union cadres through democratic elections.
خارج شده است

hawh04xht

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 141
    • jkl479
Who will dare to change to modify the file when founding Mao Zedong said
« پاسخ #71 : 31 مه 2016، 01:38:55 pm »

Han Xianchu's story in folk audacious in the extreme, many say. For example, Han Xianchu's guts, there are eggs so big. Jiang Qing said: the army has two tyrants,pandora sito ufficiale, one is Xu Shiyou, the two is Han Xianchu. Someone asked Xu Shiyou, among the many Chinese generals, who do you admire most? Xu Shiyou Road: Han Xianchu. Ask why, the answer is: he is bold and crafty. Han Xianchu, 1955 was awarded the rank of general.
1936 years 5 months, leather CMC decided, commander and political commissar of the Red Army on the one hand, Peng Dehuai, the rate of Red Army and red fifteen army expedition, >
On 18
Who will dare to change to modify the file when founding Mao Zedong said,hogan outlet?
< p > this excerpt from the history Expo "2006 09 Author: yeqingsong & nbsp; originally entitled: the daring PLA the 40th army's first commander Han Xianchu,
 had a gun Han Xianchu, plus his audacious in the extreme suddenly appeared. Each winning a battle, Han Xianchu was promoted to a level.
1932 in October, the Fourth Red Army main evacuation of Hubei, Henan and Anhui base, leaving the Red Army shortly after and reconstruction of the 25th army of the Red Army. Huang An was born in February 1913 in Hubei province (now Hong'an county) Zui Cun Wu Jia Han Xianchu, then joined the red army.
 when the teachers Han Xianchu, bolder, bigger even dare to defy the command of Peng Dehuai
 at first, Han Xianchu was compiled in the red twenty-five army traffic team. The transport team is a logistics team, not allotted weapons, the main task is to transport supplies and ammunition to the front. In Han Xianchu's words, is called in the second line army soldier. In a shift, walk in the troops behind the ten democratic traffic team and the local Kuomintang regiment suffered. Most soldiers traffic team,air max 95 pas cher, did not participate in the fighting, see militia soldiers shoulder carrying a gun,hogan outlet online, their own hands with bamboo pole,spaccio golden goose, inevitably some fear. At this critical moment, Han Xianchu light had a sound: you do not be afraid to take it easy. Then, hanxianchu like a commander, quickly called a few people around to back of militia soldiers, to bring their own a few people greeted him. There are Red Army militia soldiers before and after that,hogan outlet, he was scared of disarray. Han Xianchu took the opportunity to shout: Chong ah! Grasp live!
 when the teachers Han Xianchu, bolder, bigger even dare to defy the commands of Peng Dehuai.
 Han Xianchu led the team with the pole militia soldiers captured traffic of a class of heroic deeds, suddenly spread in twenty-five of the red army. Commander Wu Huanxian decided: Han Xianchu to red seventy-five division two two five regiment two battalion five even when the platoon leader.
1935 in mid September, red twenty-five army arrived in Northern Shaanxi, and the Red Army formed the Red Army fifteen army. Han Xianchu attended to the Northern Shaanxi, Shaanxi and Gansu Soviet anti encirclement. In Laoshan, zhiluozhen battle, Han Xianchu fought bravely, two wounded. In February 1936,adidas yeezy pas cher, Han Xianchu was promoted to fifteen Red Army seventy-eight division.
< p > this shouted, soldiers of the militia is shocked,air max pas cher, believes the Reds don't shoot for is to grasp to live, they obediently surrender.
Related Articles:

Secret history of the ten most painful volcanic eruption disaster _2

Song Meili

45 years a

Music through 2016 and 2017 the annual and year 2018 to achieve a net profit amount (net profit amount deducting non recurring gains and losses after belonging to all shareholders of the parent company net profit for quasi) were not less than 36 million yuan, 46.8 million yuan and 58.5 million yuan, according to the results of commitment.
خارج شده است

d836zfgree

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 238
    • bcd732
Qingming season home trip
« پاسخ #72 : 31 مه 2016، 03:13:34 pm »

in the Qingming Festival in the first trip home, let me feel the hometown of rich spring and thick hometown. I would like to be able to set foot on the path of home every year, to embrace the most beautiful and most beautiful nature, to embrace the most pro home.
 Tomb-sweeping Day, I stay with my grandfather driving to never went back to hometown. Car speeding on the highway, on the green grass and the roadside trees branch leaves, in the spring breeze lightly swaying, the smell of the tender grass smelling the fragrance of flowers, I don't from in front of the wilderness shouted: spring, how beautiful you are!,< p > in the sound of laughter, our car has been parked in the hometown of Sun Valley,scarpe hogan outlet, just open the door,air max femme pas cher, front is surrounded by villagers, enthusiastically Q: "where to? Who is looking for?" Suddenly a white haired old man pulling grandpa excitedly said: "brother, pull back!" turned out to be my childhood partner sun grandfather, he took grandfather's hand inquiries,tn homme pas cher, just like a endless.
 lunch in the house filled with folks,hogan sito ufficiale, they are kind to call me "baby", asked me how old? What grade? Grandpa was very happy that day, rob to help me answer, and said, will carry a lot of ancient poetry." Folks call me back a song, that day I was particularly generous,hogan outlet, standing on the back of the chair to give you a little back home......" There is an old man, called "Shen Tong and Shen Tong", do I really have a little feel shy. Grandpa still with folks announced: "my daughter sun also had a gold medal in a national calligraphy?!" and beside the long folks find temporary to the pen and paper, I pick up a pen to write the script of the four characters "refresher",hogan outlet, which won the applause of the villagers, sun grandfather also pull his four years of primary school grade grandson, also called him to write a, the sun is not ambiguous,scarpe hogan outlet, quickly putting pen to write in block letters "fly" four characters, the villagers have exclaimed: "today's children ah, each one is a child prodigy!",chaussure louboutin pas cher,
Related Articles:

Please cho

Dream - speed of life and death (listening to the sound of writing)

Mother's day composition 300

Suddenly, stray cats and dogs into my sight, a cat and dog war kicked off. In my impression, stray cats and dogs have been a good friend, because: the same is a tramp, I see them often close together to play. Today seems Former friends become enemies with each other.. A stray cat in front all the way, the dog behind, a pair of fierce.
خارج شده است

yzmj38mbl

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 220
    • uvw451

China PMI index reassuring: two data on China's factory activity shows that the Chinese economy is improving. October official PMI index increased to 50.2. It is three months since the first reached the criteria for expansion (above 50) -- last month for 49.8. HSBC the of China's floating PMI data up to 49.1. The numerical September 47.9. These data has made Asian and European stock markets rose, although the impact on stocks is still not out.
 important news today morning news
Early morning reading: China economic data to stimulate European stock markets rose
< p > (I US stock news) Beijing time on November 1, today set before the U.S. stock futures were mixed; Dow futures currently down 0.04 percent, reported 13033; S & P futures fell 0.01 percent, reported 1406.70; NASDAQ futures rose 0.28%,air max 95 soldes, reported 2648.
< br / > the giant network "," Taiwan agency grant lager: today confirmed that the giant network, the exclusive rights to the company independent research and development of online games "," Hong Kong, Macao and Taiwan area has granted Taiwan game public >
 U.S. housing and automotive markets released a strong signal: the three quarter U.S. GDP growth of 0.7%, representing an increase of two in the 2% quarter, which contributed 0.3 percentage points of the real estate market. As of August,scarpe hogan uomo, at least in 19 cities, housing price has been rising continuously for five months,hogan sito ufficiale, 20 cities in the S & P / case Shiller index of real estate value rose 2%. Phoenix City housing prices rose to bear the brunt of, or even more than 18%. September car sales report,nike tn femme pas cher, cars and light trucks are selling at a rate of 14 million 900 thousand units a year, the highest since March 2008. The commerce department also said that in September new home sales also rose 5.7% to 389 thousand sets per annum, the highest level in two years.
< br / > the October enterprise planning layoffs of large numbers increased 41%: Employment consulting firm challenger,pandora outlet online, gray & amp; Christmas, released Thursday, reports show that corporate America in October plan cuts the number of the chain growth of 41%, to 47724, a record high since May, and last year over the same period compared to the growth of 12%. The United States in September enterprise planning layoffs number of 33816, although 10 month layoff numbers increase, but overall, this year,veste barbour pas cher, American companies layoffs speed slow down, the first 10 months total announced layoffs of 43.4 million people, decreased 17% compared to the same period last year.
 today,hogan outlet, hot stocks
 mortgage demand is on the increase, but even if the Federal Reserve to encourage banks to lend,scarpe hogan outlet, but the bank is still very cautious. In the third quarter, about one third of agencies seeking to "prime" housing mortgage loans, that is "moderately stronger" to a high level of risk guarantee; 20% of the bank receives the request; but 90 percent of the banks remain their prime loan level unchanged.
Related Articls:

Ford spent

The fakes are frequent cross-

NetEase three years of paper

Among them, R & D and marketing system of salary levels significantly higher than production and customer service system. Just graduated from the undergraduate students in Huawei's starting salary standards for 6000 yuan / month or so, graduate for 8000 yuan / month or so, this distinction with the work longer years more and more small, mainly competition work performance and ability.
خارج شده است

dfg8x5sdfy

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 161
    • abc659
Thinking after the mid-term examination
« پاسخ #74 : 01 ژوئن 2016، 12:42:56 pm »

so, I do not speak now in class, listen carefully,hogan outlet, class summary,nike tn requin soldes, review, to learn from Wang Teng, I believe that the next exam will be able to test!
 after this exam,tn requin pas cher, I found that I can take an examination of twentieth, it is because just on the first day, it is not too difficult to learn, not a lot of talk about.

I do not have self-control, but often say "swear", "certainly can do it". So dad said I often say, but just say not dry.
 twentieth, Liu Xin, Chinese 87,zapatillas air max outlet, mathematics 95, English 99...... I was stunned, I actually from the entrance examination of the fifteen down to twentieth.
 I was ashamed to think of the first name of Wang Teng. When I was in class, I often spoke to the son. Wang Teng reminded me not to say it. I didn't listen to him. I thought he was very upset. Now think about it,nike tn pas cher, if I listen to him or simply do not speak, seriously listen to the teacher lectures, then my results will not be twentieth, may be twelfth,scarpe hogan outlet, or even better.
Thinking after the mid-term examination
Reflection on the mid-term examination after
 on the way home, I think: how can I get such a low score? Yes, it must be on Sunday after the test of English, did not have a good review of history, only to lead me to the history of 82 points. Back home, I thought: after school. I didn't study hard and often absent-minded in class,scarpe hogan outlet, the teacher criticized; due to a start didn't learn, later in the class almost listen to don't understand, gradually do not want to learn. Until the mid-term exam, I began to learn,pandora outlet online, but also to the parents said to be admitted to the top one hundred.
Related Articles:

Grandma _7

The 2 Yushu earthquake in Qin

I have a building shaped savings can, is the grandfather bought me. Above is a chimney, downstairs there is a teddy bear, the cubs round eyes, big ears, small nose really cute love. Bear on the window sill look out, as if to appreciate the beauty of nature. The building of the rear side of a small door is where the money. The building walls decorated with flowers, a riot of colours. The building seems to be a beautiful palace in a fairy tale.
خارج شده است

این صفحه در 0.104 ثانیه 27 نمایش داده شد.