انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

به خدا نگوئيد چه مشكلات بزرگي داريد
به مشكلات بگوئيد چه خداي بزرگي داريد!ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: درخواست راهکار...  (دفعات بازدید: 1810 بار)

سیمین

 • تازه وارد
 • *
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 1
 • هر که در این دیر مقرب تر است جام بلا بیشترش میدهند
درخواست راهکار...
« : 28 دسامبر 2012، 05:20:59 pm »

سلام .من عضو تازه وارد این انجمن هستم.7ساله که تو برنامه ام .12 قدمم را کار کردم.الان دارم پیشرفت قدم 4 رو کار میکنم.
همسرم پس از 3 سال پاکی لغزش کرد والان 4 ساله که مصرف کننده است.با وجود سختی های بسیار من تصمیم گرفتم ازش جدا بشم
والان خواستم با گذاشتن این پست از راهکارهای شما هم استفاده کنم.البته این تصمیم من با مشورت راهنمام بوده..ممنون میشم از راهنماییتون استفاده کنم....
خارج شده است
هر که در این دیر مقرب تر است
جام بلا بیشترش میدهند...

sedighe

 • منشی(مدیر)انجمن
 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *****
 • امتیاز: +349/-1
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 2,690
 • پروردگارا ..بمن بردباري، فروتني و تسليم عنايت فرما
پاسخ : درخواست راهکار...
« پاسخ #1 : 28 دسامبر 2012، 09:34:35 pm »

سلام .من عضو تازه وارد این انجمن هستم.7ساله که تو برنامه ام .12 قدمم را کار کردم.الان دارم پیشرفت قدم 4 رو کار میکنم.
همسرم پس از 3 سال پاکی لغزش کرد والان 4 ساله که مصرف کننده است.با وجود سختی های بسیار من تصمیم گرفتم ازش جدا بشم
والان خواستم با گذاشتن این پست از راهکارهای شما هم استفاده کنم.البته این تصمیم من با مشورت راهنمام بوده..ممنون میشم از راهنماییتون استفاده کنم....


 سلام سيمين جان ..ابتدا ورودت را خوشامد ميگم ...از نظر اينكه با مصرف كننده زندگي ميكني ميتوانم درك ات كنم ..خيلي سخته ..
 من زودتر از همسرم به اخر خط رسيدم و شروع به كاركرد قدم و خدمت در جلسات كردم ..چرا ؟ براي اينكه من تحت تاثير مصرف همسرم قرار داشتم و ارامشم را از دست داده بودم  . من تسليم برنامه شدم و معجزه در زندگيم اتفاق افتاد ..البته نه معجزه پاكي و بهبودي همسرم بلكه يك معجزه قشنگ ...اينكه من در كنار مصرف كننده آرامش دارم و كل خانواده آرامش دارند و من كاري به مصرف ..لغزش و چيزهاي ديگر همسرم ندارم ..براي اينكه من فقط همسر نيستم ..من يك مادرم ..يك الاناني ..رها از وابستگي ...و در مقابل فرزندانم مسئوليت دارم ..
 دوست خوبم : بنظر من طلاق آخرين راه حله مشورت و مشاوره ميخاد اگر فرزندي در كار باشد احتياط بيشتر لازم هست . راهنما  نميتواند راهكار بدهد.. راهنمايي راهنما براي تصميم به اين بزرگي كافي نيست به مشورت بيشتر و مشاوره و ارزيابي نياز هست ....بهترين ها را برايت آرزو ميكنم ...
خارج شده است
مگر ميشود زندگي مرا به هم ريخته آفريده باشد ؟  خداي  دانه هاي  انار !!!!!

shadi92

 • بازوی CODA
 • کاربر نیمه فعال
 • ***
 • امتیاز: +62/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 376
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : درخواست راهکار...
« پاسخ #2 : 19 ژوئن 2013، 11:20:16 am »

سلام
دوستان
كسي هست كه بيماري افسردگي داشته باشه و دارو مصرف كنه؟من جدايي هم داشته ام و ازدواج مجدد اشتباه ..
خارج شده است
خدایا ، مرا تلاوت کن

d836zfgree

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +2/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 238
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • bcd732
Conversations about love
« پاسخ #3 : 22 مه 2016، 07:51:44 pm »

fish: then you are a happy person,hogan interactive outlet!
: but a simple fish! Then, love becomes simple.
Conversations about love
< p > fish: the pursuit of perfect love is actually a martyr, the body must and soul unified, seems to be in line with the pursuit of the spirit of a martyr.
F: from a certain level,scarpe hogan outlet, it is much more than before. (also sophisticated much?)
F: at a certain level, through their own, but also to understand the others.
 fish: how much is it? Maybe you see a lot of it, a lot of people thinking is actually very bitter, but others rarely see, naturally very little experience.
F: I can't take the sting in the past. Now I can accept it. Flowers and thorns are very natural.
 fish: Hey,hogan sito ufficiale, a lot of times, not worth the treasure we have to cherish the. Human reason, sometimes also a stumbling block. I really envy those who can do anything to do a thing. I'm not that kind of person, but I am really looking forward to become that kind of person,,, rose is that like a beautiful, when I want to reach out and touch,hogan outlet, even kissing it, the thorn ruthlessly pierced me, and right away I get cold feet -- perhaps this is doomed the I can never have a rose fragrance, because every flower roses have thorns. You said to take good,scarpe hogan outlet, but the ghost know that after grinding the things will be good? Schopenhauer said: like flowers is an impulse, the thorn to become rational.
 talk about love,sca goyard pas cher, subvert a lot of inner feeling. For forever, for each other, for faith, for desire, for many of love lost, always said also said not clearly. But in so and so in the heart, really can really be clear at a glance?
F: I never seem to be simple! When eating sweets, feel very sweet,sac goyard pas cher, very beautiful, that sugar is the best. Now I know, there are so many delicious things sugar hundreds of times. So it is with people. In the past, think love is a simple thing,hogan sito ufficiale, but now I know the feelings of the original is so much the level, a person's own feelings, his understanding or, can't understand whether, to understand others very hard, understand a lot of people is more difficult. Understand that it is hard to die, just to know more about it. (it's a lot better than sugar, but there's a lot of it.
D: it is more difficult to see through oneself than to see through others, I think. ("the wisdom of the people, who knows that" this is the Lao Tzu said)
F: the unity of body and soul, why is this martyr, in life is not very much?
F: Well, what kind of roses can be accepted. (what kind of people and things can calm face)
 fish: can you accept it? Do you have your own rose? Is this a philosophy of life or a philosophy of love?
F: see more, know that those are worth to cherish, those who want to cherish.
Related Articles:
 
 
   Letter to
 
   Hua Feihua
 
   May the interpretation of a The end of life with y
 
 
  Every night when I used a mobile phone, the phone alarm set. My mother likes listening to the Phoenix legend on the moon, I'll put it to ring the alarm, she wanted to wake up to more comfortable, is booked, I would put my phone quietly back into her pillow, she has slept very familiar, has always been too tired. The second day in the morning, the bell will be on time to wake her up, in fact, sometimes when I do not sleep well, I will be awakened by the bell.
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 1,231
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
خارج شده است
 

این صفحه در 0.074 ثانیه 25 نمایش داده شد.