انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

همه تلاش دین این است: چطور ذهن را کنار بگذار و به سوی زندگی حرکت کن چطور ساز و کار تکراری را ترک کن و چطور به پدیده ی همیشه تازه و همیشه سبز هستی قدم بگذارایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: سنت اول:  (دفعات بازدید: 5055 بار)

رضا - اینترنت

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +233/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 1,864
 • آی فلانی ، رسم همه خوبان این است ؟..
  • وبلاگ الکلی ها و معتادان گمنام
سنت اول:
« : 03 اكتبر 2011، 06:46:24 pm »

سنت اول:
«منافع مشترك ما مي‌بايست در رأس قرار گيرد. بهبودي شخصي به وحدت NA بستگي دارد».
سنت اول زيربناي تمامي سنت‌هاي ما مي‌باشد، از اين رو دقت در درك و اجراي اين سنت در تصميمات و عملكرد گروه‌ها، نقشي حياتي دارد. در اين مقاله سعي كرده‌ام تجربه خود را با نگاه به ساده‌ترين نكاتي كه مي‌بايستي در جلسات بهبودي به كار گيريم، بيان كنم. مثلاً يافتن پاسخ اين كه منافع مشترك ما چيست و چرا بايستي در رأس قرار گيرد؟ اتحاد به چه معناست؟ و چرا بهبودي شخصي به اتحاد معتادان گمنام بستگي دارد؟ در اين نوشتار از جملات كتاب پايه و چگونگي عملكرد هم استفاده شده است.
«همانطور كه ما در اعتيادمان وجه مشترك داشته‌ايم، اكنون متوجه مي‌شويم كه در بهبودي‌مان نيز نقاط مشترك زيادي داريم. تمايل به پاكي در ما يك خواهش مشترك است. ما آموخته‌ايم كه به يك نيروي برتر تكيه كنيم و هدف ما رساندن پيام به معتادي است كه هنوز در عذاب است».
از جملات فوق كه از كتاب پايه نقل شده دريافتيم كه:
1- ما در بيماري اعتيادمان مشترك بوده و سرگذشت يكايك ما حكايت از آن دارد كه روزي به پست‌ترين درجه عاطفي و روحاني رسيده بوديم و براي رهايي از اين درد، عاقبت از روي ناچاري در معتادان گمنام به يكديگر پناه آورديم. از اين رو لازم است در جلسات بهبودي، تمركز ما به ايجاد و حفظ فضاي بهبودي از اين بيماري مشترك معطوف باشد. اگرچه ممكن است بعضي از ما از مشكلات ديگري نيز در رنج باشيم و به دنبال راه حل آن بگرديم، كه مثلاً چگونه با مشكلات جنسي و يا آشفتگي‌هاي مالي و يا خانوادگي خود روبرو شويم؟ ممكن است بيماري اعتياد بر روي اين گونه مشكلات ما تأثيرات جدي داشته باشد و يا بالعكس. ولي همواره بايد به ياد داشته باشيم كه اين گونه مشكلات فقط مربوط به عده‌اي از ماست و اگر فضاي جلسه به اين مسائل به خصوص اختصاص داده شود، مي‌تواند موجبات سردرگمي تازه‌واردان از آن چه كه اين جلسات مي‌تواند در مورد رهايي از بيماري اعتياد به آنها ارائه كند را فراهم آورد. هنوز در خاطرم هست كه چگونه تازه واردي كه براي اولين بار در جلسات NA شركت مي‌كرد به دليل تمركز بيش از حد مشاركت‌ها در جلسه بر روي مسائل و مشكلات جنسي، از آنجا خارج شد و ديگر هم باز نگشت.
2- تمايل به پاكي در ما يك خواست مشترك است. «در انجمن ما كسي نمي‌گويد: علي رغم آن چه كه هستيد شما را دوست داريم و مي‌پذيريم، بلكه ما را درست به خاطر آن چه كه هستيم دوست دارند و مي‌پذيرند. هيچ‌كس نمي‌تواند عضويت ما را باطل و يا وادار به انجام كاري كند كه مايل به انجامش نيستيم.» از اين رو هرگز نمي‌توانيم به خاطر طرز تفكر خاص خود عرصه را بر كسي تنگ كنيم. مثلاً به كسي بگوييم كه تو هنوز وضع مالي خوبي داري و برنامه برايت كار نمي‌كند و هرموقع كاملاً ورشكسته شدي به انجمن بيا.
كار ما اين است كه آتش اشتياق و تمايل به قطع مصرف مواد را در معتادان، هرچه بيشتر شعله‌ورتر سازيم و نه خاموش. دلسوزي سخاوتمندانه نسبت به معتادي كه در حال عذاب است، بسيار شفابخش‌تر از به كار بردن قضاوت مجاني درمورد اوست و ما مي‌بايستي مراقب باشيم تا بهانه‌اي براي ادامه مصرف و نااميدي و يأس نسبت به بهبودي از اعتياد فعال به دست او ندهيم.
3- تكيه به يك نيروي برتر، راه حل مشترك ماست، جلسات بهبودي و قدم‌هاي دوازده‌گانه معتادان گمنام اين فرصت را در اختيار ما قرار مي‌دهند كه بتوانيم به صورتي كاملاً آزادانه، رابطه با نيروي برترمان را انتخاب كنيم. «همان گونه كه ما در شناخت خداوند و برداشتي كه از او داريم، كاملاً آزادايم و هيچ محدوديتي نداريم، به همين منوال در انتخاب نوع تماس و چگونگي برقراري رابطه با او به نوعي كه براي ما كار مي‌كند، اختيار كامل داريم.» استفاده از كلمه خداوند انجمن در مشاركت‌ها كه نشانه درك ناقص از اين آزادي است، يكي از موارد بي‌توجهي به سنت اول است. زيرا انجمن NA هيچ‌نوع روش خاصي را در برقراري ارتباط با خداوند به اعضايش پيشنهاد و يا آن را رد نمي‌كند و در عوض به ما پيشنهاد مي‌دهد تا رابطه كارآمدي با نيروي برتر بدانگونه كه او را درك مي‌كنيم، برقرار سازيم. هرگاه ما به عنوان اعضا در جلسات بهبودي و در مشاركت‌هايمان در حال تشريح و يا تبليغ نوع به خصوصي از رابطه با نيروي برتر كه براي خودمان كار مي‌كند هستيم، قطعاً منافع مشترك را زير پا گذاشته و به اتحاد معتادان گمنام لطمه مي‌زنيم.
4- رساندن پيام به معتادي كه هنوز در عذاب است، هدف مشترك ماست.
قطعاً صحبت راجع به اين موضوع در جاي خود و در سنت پنجم انجام خواهد شد ولي از ديدگاه سنت اول، ما به عنوان يك گروه، هدف مشترك ديگري نداريم و ورود به موضوعات ديگر مانند احداث خانه‌هاي بهبودي و دخالت در ترك فيزيكي و يا جمع‌آوري پول جهت هزينه در اين موارد، جزء مسائلي است كه گروه‌هاي ما مي‌بايستي از آن پرهيز كنند. مي‌خواهم اتفاقي را كه به هنگام يكي از تجربيات خدمتي، براي من و دوست ديگري به عنوان رابطين گروه خود در ارتباط با موجر محل برگزاري جلسه افتاد را نقل كنم: ما در جلسه‌اي جهت حل مسايل مشكلاتمان با نماينده موجر كه يكي از مسئولين سازمانهاي دولتي بود، با پيشنهادي از سوي ايشان مواجه شديم و ظاهراً هيچ عيب و اشكالي هم در اين پيشنهاد خير وجود نداشت. از ما خواستند كه اعضايي را كه در بهبودي نمونه بوده! و همچنين افرادي را كه نياز مالي دارند، جهت دريافت وام و همچنين صدور دفترچه بيمه درماني به ايشان معرفي و در ضمن تازه‌وارداني را كه نيازمند استفاده از خدمات سم‌زدايي بوده را به آن مركز ارجاع دهيم.
آن چه كمك كرد تا بتوانيم از كنار چنين موضوعي كه مي‌توانست منافع عده‌اي از ما را تأمين، ولي موجب جنجال و دورشدن از فضاي بهبودي در گروه‌مان شود، به سلامت عبور كنيم، توجه به منافع مشترك اعضاي انجمن در سنت اول و در رأس قراردادن آن بود، نه منافع عده‌اي از ما.
سنت اول تنها اعضا را به حفظ منافع مشترك تشويق نمي‌كند، بلكه از گروه‌ها نيز مي‌خواهد كه اين منفعت همگاني معتادان را در رأس قرار دهند. يكي از راه‌هاي در رأس قراردادن منافع مشترك آن است كه بگوييم كه هر يك از ما در مراقبت از آنچه كه به صلاح معتادان گمنام مي‌باشد از مسئوليتي برابر با مسئوليت ديگر اعضا برخوردار است. شركت در جلسات اداري گروه و توجه به مسائل و نيازهاي گروه‌هاي ديگر و آنچه در كميته شهري و يا ساختار خدماتي ناحيه اتفاق مي‌افتد، كمك مي‌كند كه ديد گروه‌هاي ما از محيط كوچكشان، فراتر رفته و به احتياجات مشترك معتادان گمنام در سطح جهان توجه و منافع جامع كل انجمن را به منافع خودشان ترجيح دهند. يكي از ساده‌ترين راه‌هاي تحقق اين امر، دادن وقت كافي به نماينده بين گروه، جهت خواندن گزارش صورت‌جلسه هيئت نمايندگان و توجه كامل اعضا به موضوعات مطروحه در سطح ساختار خدماتي مي‌باشد.
در عوض اين توجه‌ها، هر گروهي از تمامي گروه‌هاي ديگر نيرو، پشتيباني و انواع خدمات ديگر را دريافت مي‌كند و اين امكانات است كه به گروه‌هاي ما كمك مي‌كند تا آدرس جلسات دقيق‌تري را در اختيار تازه‌واردان قرارداده و يا نشريات متنوع‌تري را با موضوعات مختلف بهبودي در اختيار داشته و يا با سهولت هر چه بيشتر چيپ و سكه مورد نياز خود را تأمين كنند و همين طور از خدمات اطلاع‌رساني و كارگاه‌هاي آموزشي و غيره بهره‌مند شوند.
اتحاد معتادان گمنام از زماني آغاز مي‌شود كه ما متوجه ارزش درماني كمك يك معتاد به معتاد ديگر شويم. قدرتي كه در نتيجه تعهد دسته جمعي ما نسبت به خدمت در انجمن معتادان گمنام حاصل مي‌گردد، عامل ايجاد اتحادي مي‌شود كه با وجود گوناگوني‌هاي زيادي كه مي‌توانند باعث تفرقه بشوند، بازهم ما را با يكديگر پيوند مي‌دهد و همين گوناگوني فرهنگ‌ها، افكار، استعدادها و ويژگي‌هاي شخصيتي اعضا، باعث غني‌تر شدن انجمن ما مي‌شود و كمك مي‌كند تا راه‌هاي جديد و خلاقانه‌اي را در جهت رسيدن به هدف اصلي خود پيدا كنيم. بعضي از ما با راهنماشدن و برخي با پذيرفتن مسئوليت براي پشتيباني از گروه خانگي و اعضايي ديگر با شركت در فعاليت‌هاي خدماتي، باعث تقويت اتحاد معتادان گمنام بوده و تعهدپذيري يكايك ما براي اتحاد، عامل تقويت جلسات‌مان مي‌شود كه به نوبه خود باعث خواهد شد تا بتوانيم پيام اميد را به نوع مؤثرتري به خواستارانش برسانيم. علاقه مشتركي كه ما به عنوان عضو جلسات NA به بهبودي و منافع مشترك داريم، باعث مي‌شود كه هر يك از ما به اين دانش برسيم كه: «ادامه برنامه NA ، به نفع شخص خودمان است». روابطي كه ما با ساير معتادان در حال بهبودي پيدا مي‌كنيم، منبع قدرتي است كه به ما براي بهبودي شخصي‌مان نيرو مي‌دهد و ياد مي‌گيريم كه براي پشتيباني و حمايت از بازيابي‌مان به جلسات، يكديگر، اصول روحاني و نيروي برتري كه پيدا كرده‌ايم، متكي باشيم.
خارج شده است
مامیآموزیم که درزندگی تضادها،جزئی اززندگی هستندویادمی گیریم که به جای فرار،آن هاراحل کنیم.آن هاقسمتی ازدنیای واقعی ماهستند.مامی آموزیم که بامشکلات احساسی برخوردنکنیم
مابامسائلی که پیش میآیندروبرومی شویم وسعی نمیکنیم که آنهارابه زورحل کنیم.ماآموخته ایم هرراه حلی که عملی نیست روحانی هم نیست

bfh5i2ert

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +1/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 281
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • lmn538
Another year's winter vacation
« پاسخ #1 : 23 آوریل 2016، 12:36:33 am »

The HTML template is a winter vacation
 is worried about the front and take into account the following. Never take that step,hogan outlet online.
 just because too care about Oh, why.
 see... Till now I still don't believe in yourself...
 have, because too care about, so the behavior is not natural,christian louboutin pas cher, self blame and don't know what to do,tn femme pas cher, no matter how also do not have the courage to take that step.
 brave pursuit of it, choose what they want,scarpe hogan online, go their own choice.
Because the
Why does
 follow the heart,mont blanc porte mine, it is true that the ~
 I need to be confident, always mind so bad how can it.
 is really just because too care about, what you think of now, I am still me,tn homme pas cher, you or your.
 I would have been growing, I do not use the old vision and then go to see their ~
 words to say,goyard pas cher, but if things happen again, I still do not have the courage to step out of it. And know that step will not succeed.
 the key to the key, or to self-confidence, in any case I am I, who can not be completely replaced, unique.
 how I believe in myself,hogan outlet online, ah, ah, ah ~ ~ ~ refueling ~
Related Articles:
 
 
   is the ideal light of life af
 
   Historical
 
   Waiting fo
 
 
  Our social thought and not to earn their own proud but with the rich, an official for Rong, regardless of your money from what ways, regardless of your officer is obtained by what kind of way. If our educators, parents and teachers, in itself is such a concept, our society, but also the concept of college students learned, it can only be such a concept.
خارج شده است

hgsdrt13ser

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 162
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • lmn171
The first stage of development and Reform Bureau s
« پاسخ #2 : 13 ژوئن 2016، 12:32:12 am »

The first stage of development and Reform Bureau striving for excellent work summary
< p > to ensure that the learning outcomes, bureau of the panels, network, organization and concentrated study and learn a variety of ways, such as, choose standard learning content. Focus on learning the central, provincial, municipal and district pioneered competition excellent conference speeches of the leaders at all levels and formulated the "implementation plan" and other relevant documents, so that we can to excel in the competition and the purpose and significance of the deeper understanding and the understanding to the, quickly set off a striving for good activities in the boom. Non-public enterprise party organization also according to oneself is actual, to shop, department or the Party group as a unit, take focus on learning and self, leadership lectures and departments in turn give lectures, combination of written study and answer the test way, organizational learning learning content requirements, and deepen business theory knowledge learning, so that we more familiar excel argue actor activity, stimulate their enthusiasm for learning and enthusiasm for work.
 development and Reform Bureau of striving for the first stage and work summary
 Party committee in-depth study of the way and carrier, and vigorously create an atmosphere of activity. First,hogan outlet online, the organization in leading cadres to carry out the overall situation, stresses unity and discipline, the organization carried out in the general staff and workers, than the quality, dedication, than the performance of activities. Party secretary Meng fanhui requires global cadres and workers to firmly establish chuangxianzhengyou consciousness,woolrich outlet, active thinking, sth,air max homme pas cher, the director general,sac guess 2016, striving for the top job performance, especially leading cadres to take the lead. Secondly, with the demonstration of public affairs to create live >
< p > since April this year, according to the district in the region's primary Party organizations and Party members to carry out the "a good activities in the deployment and requirements, hair change bureau Party Committee attaches great importance on, careful planning, careful arrangements, firmly and effectively promoted the development of the activities of the first stage, the.
 one, to strengthen the organization and leadership
 two, do a good job of learning and education
 three, create an atmosphere of activity
 started the event in my area at the beginning of the bureau Party committee promptly held a leadership meeting, thematic studies, established by the party secretary Meng Fanhui as head of the leading group and its office,tenis asics brasil, formulated the implementation plan,hogan outlet online, and will be divided into two phases, the different themes (i.e., April 2010 to July 2011, to carry out "establish chuangxianzhengyou consciousness, become the practice of Scientific Outlook on Development model, with outstanding achievements to the ninetieth anniversary of the CPC founding gift" theme of practical activities; from July 2011 to 2012, to carry out the "strengthening chuangxianzhengyou consciousness,golden goose uomo, highlight the scientific achievements, with outstanding achievements to the eighteen tribute party" theme of practical activities). In May 4th organized the whole system chuangxianzhengyou mobilization meeting. At present, the basic level party organizations have set up a leading group and its office, the mobilization of the general assembly, the implementation of the program are implemented, and according to their own actual determine the theme of the activities. Such as mechanical and electrical company to determine the "build first-class branch, Party members and to the development of style, and promote enterprise development" the theme of the activities; the flea market to determine the "solid work, ensure the security and stability of the enterprise" the theme of the activities; promote knitting Corporation to determine the "party image of the tree,hogan sito ufficiale, and promote promote development" theme.
Related Articles:
 
 
   University new term class wor
 
   Promotion
 
   Summary of the work of teache
 
 
   Department of the company in the engineering construction carried out to set off a big upsurge and promoting the construction of production" as the theme of technical contest activities, Download call project all young workers courseware [in one hundred days of the craze in Dagan, work with full enthusiasm into their respective production tasks for ahead of schedule to achieve the established objectives throughout the year.
خارج شده است

mhK2gSz3kw

 • تازه وارد
 • *
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 144
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • nop560
cartier love bracelet replica so as to avoid collision.
« پاسخ #3 : 07 ژانویه 2018، 10:43:16 pm »

so do they have vca jewelry replica the same effect because of air now on the market http://www.vivai.co/ of silver products consumers must first clear the purchase of dragons and fishes jumbled together a thin surface layer with high transparency color or very light nail varnish.do not wash second days with this cup of tea overnight silverware. to see Yellen 131st: is the Federal Reserve to raise interest rates to blame: buy gold Replica Bvlgari Jewelry aunt will come when Yellen finally sit still, the use of chemical agents, using acetic acid scrub. silver best maintenance method bvlgari jewelry replicas is to wear every day, very fresh, can easily be cartier jewelry knock off polished silver.
   so as to avoid cartier love replica collision.
 
   http://park1.wakwak.com/~touya7000/cgi-bin/bbs/bbs.cgi
 
   http://cgi.members.interq.or.jp/rabbit/pia/cgi-bin/yybbs.cgi
 
   http://www.thetradingmesh.com/pg/blog/stefweegels/read/854063/financial-firms-gain-agility-with-high-performance-computingasaservice#comments
 
   http://events.ucr.edu/cgi-bin/display.cgi
 
   http://www.cucaoduyi.org/home.php?mod=space&uid=1073&do=blog&quickforward=1&id=3365
 
   http://observatoiredesreligions.fr/spip.php?article9
 
   http://park7.wakwak.com/~igs/cgi-bin/joyful/joyful.cgi
 
   http://www.xyzhx.net/guestbook.asp
 
   http://bbs.tccn.cn/forum.php?mod=viewthread&tid=35505&pid=132101&page=1&extra=page=1#pid132101
 
   http://matchcanada.net/profile.php?id=5655
 
   http://park23.wakwak.com/~n321gow/cgi-bin/bbs/bbs.cgi
 
   http://park19.wakwak.com/~chaka-pom/cgi-bin/clever.cgi
 
   http://www.lsjhqzx.com/E_GuestBook.asp
 
   http://cgi.members.interq.or.jp/black/kcs/break_bbs/yybbs.cgi
 
   http://www.bopujing.com/plus/feedback.php?aid=1931
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 35,922
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 35,922
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : سنت اول:
« پاسخ #5 : 28 سپتامبر 2019، 10:04:40 pm »

http://audiobookkeeper.ruhttp://cottagenet.ruhttp://eyesvision.ruhttp://eyesvisions.comhttp://factoringfee.ruhttp://filmzones.ruhttp://gadwall.ruhttp://gaffertape.ruhttp://gageboard.ruhttp://gagrule.ruhttp://gallduct.ruhttp://galvanometric.ruhttp://gangforeman.ruhttp://gangwayplatform.ruhttp://garbagechute.ruhttp://gardeningleave.ruhttp://gascautery.ruhttp://gashbucket.ruhttp://gasreturn.ruhttp://gatedsweep.ruhttp://gaugemodel.ruhttp://gaussianfilter.ruhttp://gearpitchdiameter.ru
http://geartreating.ruhttp://generalizedanalysis.ruhttp://generalprovisions.ruhttp://geophysicalprobe.ruhttp://geriatricnurse.ruhttp://getintoaflap.ruhttp://getthebounce.ruhttp://habeascorpus.ruhttp://habituate.ruhttp://hackedbolt.ruhttp://hackworker.ruhttp://hadronicannihilation.ruhttp://haemagglutinin.ruhttp://hailsquall.ruhttp://hairysphere.ruhttp://halforderfringe.ruhttp://halfsiblings.ruhttp://hallofresidence.ruhttp://haltstate.ruhttp://handcoding.ruhttp://handportedhead.ruhttp://handradar.ruhttp://handsfreetelephone.ru
http://hangonpart.ruhttp://haphazardwinding.ruhttp://hardalloyteeth.ruhttp://hardasiron.ruhttp://hardenedconcrete.ruhttp://harmonicinteraction.ruhttp://hartlaubgoose.ruhttp://hatchholddown.ruhttp://haveafinetime.ruhttp://hazardousatmosphere.ruhttp://headregulator.ruhttp://heartofgold.ruhttp://heatageingresistance.ruhttp://heatinggas.ruhttp://heavydutymetalcutting.ruhttp://jacketedwall.ruhttp://japanesecedar.ruhttp://jibtypecrane.ruhttp://jobabandonment.ruhttp://jobstress.ruhttp://jogformation.ruhttp://jointcapsule.ruhttp://jointsealingmaterial.ru
http://journallubricator.ruhttp://juicecatcher.ruhttp://junctionofchannels.ruhttp://justiciablehomicide.ruhttp://juxtapositiontwin.ruhttp://kaposidisease.ruhttp://keepagoodoffing.ruhttp://keepsmthinhand.ruhttp://kentishglory.ruhttp://kerbweight.ruhttp://kerrrotation.ruhttp://keymanassurance.ruhttp://keyserum.ruhttp://kickplate.ruhttp://killthefattedcalf.ruhttp://kilowattsecond.ruhttp://kingweakfish.ruhttp://kinozones.ruhttp://kleinbottle.ruhttp://kneejoint.ruhttp://knifesethouse.ruhttp://knockonatom.ruhttp://knowledgestate.ru
http://kondoferromagnet.ruhttp://labeledgraph.ruhttp://laborracket.ruhttp://labourearnings.ruhttp://labourleasing.ruhttp://laburnumtree.ruhttp://lacingcourse.ruhttp://lacrimalpoint.ruhttp://lactogenicfactor.ruhttp://lacunarycoefficient.ruhttp://ladletreatediron.ruhttp://laggingload.ruhttp://laissezaller.ruhttp://lambdatransition.ruhttp://laminatedmaterial.ruhttp://lammasshoot.ruhttp://lamphouse.ruhttp://lancecorporal.ruhttp://lancingdie.ruhttp://landingdoor.ruhttp://landmarksensor.ruhttp://landreform.ruhttp://landuseratio.ru
http://languagelaboratory.ruhttp://largeheart.ruhttp://lasercalibration.ruhttp://laserlens.ruhttp://laserpulse.ruhttp://laterevent.ruhttp://latrinesergeant.ruhttp://layabout.ruhttp://leadcoating.ruhttp://leadingfirm.ruhttp://learningcurve.ruhttp://leaveword.ruhttp://machinesensible.ruhttp://magneticequator.ruhttp://magnetotelluricfield.ruhttp://mailinghouse.ruhttp://majorconcern.ruhttp://mammasdarling.ruhttp://managerialstaff.ruhttp://manipulatinghand.ruhttp://manualchoke.ruhttp://medinfobooks.ruhttp://mp3lists.ru
http://nameresolution.ruhttp://naphtheneseries.ruhttp://narrowmouthed.ruhttp://nationalcensus.ruhttp://naturalfunctor.ruhttp://navelseed.ruhttp://neatplaster.ruhttp://necroticcaries.ruhttp://negativefibration.ruhttp://neighbouringrights.ruhttp://objectmodule.ruhttp://observationballoon.ruhttp://obstructivepatent.ruhttp://oceanmining.ruhttp://octupolephonon.ruhttp://offlinesystem.ruhttp://offsetholder.ruhttp://olibanumresinoid.ruhttp://onesticket.ruhttp://packedspheres.ruhttp://pagingterminal.ruhttp://palatinebones.ruhttp://palmberry.ru
http://papercoating.ruhttp://paraconvexgroup.ruhttp://parasolmonoplane.ruhttp://parkingbrake.ruhttp://partfamily.ruhttp://partialmajorant.ruhttp://quadrupleworm.ruhttp://qualitybooster.ruhttp://quasimoney.ruhttp://quenchedspark.ruhttp://quodrecuperet.ruhttp://rabbetledge.ruhttp://radialchaser.ruhttp://radiationestimator.ruhttp://railwaybridge.ruhttp://randomcoloration.ruhttp://rapidgrowth.ruhttp://rattlesnakemaster.ruhttp://reachthroughregion.ruhttp://readingmagnifier.ruhttp://rearchain.ruhttp://recessioncone.ruhttp://recordedassignment.ru
http://rectifiersubstation.ruhttp://redemptionvalue.ruhttp://reducingflange.ruhttp://referenceantigen.ruhttp://regeneratedprotein.ruhttp://reinvestmentplan.ruhttp://safedrilling.ruhttp://sagprofile.ruhttp://salestypelease.ruhttp://samplinginterval.ruhttp://satellitehydrology.ruhttp://scarcecommodity.ruhttp://scrapermat.ruhttp://screwingunit.ruhttp://seawaterpump.ruhttp://secondaryblock.ruhttp://secularclergy.ruhttp://seismicefficiency.ruhttp://selectivediffuser.ruhttp://semiasphalticflux.ruhttp://semifinishmachining.ruhttp://spicetrade.ruhttp://spysale.ru
http://stungun.ruhttp://tacticaldiameter.ruhttp://tailstockcenter.ruhttp://tamecurve.ruhttp://tapecorrection.ruhttp://tappingchuck.ruhttp://taskreasoning.ruhttp://technicalgrade.ruhttp://telangiectaticlipoma.ruhttp://telescopicdamper.ruhttp://temperateclimate.ruhttp://temperedmeasure.ruhttp://tenementbuilding.ruhttp://ultramaficrock.ruhttp://ultraviolettesting.ru
خارج شده است
 

این صفحه در 0.106 ثانیه 28 نمایش داده شد.