انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

صبح بخیر
این خداست ، من امروز تمام مشکلات ترا برطرف میکنم ، من به تو احتیاج ندارم پس،...
روز خوبی داشته باش
.
قانون #62ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: روش انجام دادن مراقبه جاپا  (دفعات بازدید: 7911 بار)

pari

 • کاربر فعال
 • ***
 • امتیاز: +138/-2
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 728
روش انجام دادن مراقبه جاپا
« : 06 اكتبر 2010، 01:20:16 pm »

سلام.توی این قسمت درباره پیوستن به مبدا هستی صحبت شده.خوب دیدم که من هم یکی از روشهای مراقبه رو براتون بنویسم .امیدوارم که ازش استفاده کنید و تجلی نیروهای معنوی رو در زندگیتون حس کنید.جاپا ایجاد ارتباطی آگاهانه با خداوند و رسیدن به تمام چیزهایی است که در ذهنتان شکل میبندد.
توصیه میکنم ابتدا کاملآ راحت و آسوده باشید، چشمانتان را ببندید.در حالتی که احساس راحتی میکنید قرار بگیرید.مهم نیست که میخوابید مینشینید و یا در حالت یوگا قرار میگیرید.دستانتان را به آرامی روی زانو هایتان قرار داده و صورت خود را بالا بگیرید.انگشت سبابه و انگشت شستتان را طوری قرار دهید که کمی با یکدیگر تماس داشته باشند.در این صورت میتوانید بین واژه های که میشنوید و همچنین صداهایی که در این جا و یا در دلتان می شنوید مرزی خیالی ایجاد کنید. مراقبه را با این جمله انجام میدهیم.((ای پروردگار ما که در آسمانها هستی نامت مقدس باد))
اکنون از شما میخواهم که کانون توجه خود را بر واژه ((پروردگار)) قرار دهید و ببینید این واژه در صفحه در ذهن شما نقش می بندد.مکث کنید.اکنون توجه خود را از واژه پروردگار برداشته و بر واژه ((ما)) تمرکز کنید. و مشاهده کنید که بر صفحه داخل ذهنتان نقش میبندد.حال در ذهنتان به فضای بین این دو واژه بروید. و درست در فضای بین واژه پروردگار و ما استراحت کنید.به چیزی فکر نکنید و اگر فکر ها به ذهن شما فشار میآورند بگذارید که خود بروند. اکنون صدای ( آ ) را تکرار کنید.این حرف قسمتی از نام خداوند در تمام نامهایی است که در دنیا وجود دارد.( آ...آ..).اگر اندیشه ای به ذهنتان خطور کرد، فورآ به صدای ( آ ) باز گردید. مدتی در شکاف بین واژه های (پروردگار) و (ما) بمانید.اکنون دوباره توجه خود را به واژه ((ما)) معطوف کنید. و ببینید که این واژه در صفحه داخلی ذهن شما نقش بسته است.مکث کنید.حالا در ذهنتان به پیش بروید تا به واژه (( که )) برسید.مشاهده مکنید که این واژه بر صفحه داخلی ذهنتان نقش میبندد.اکنون فوری به شکاف بین واژه های (ما) و (که ) پناه ببرید.و تمام توجهتان را فقط به این شکاف معطوف کنید.مکث کنید. حالا مراقبه جاپا را انجام دهیاد( آ...آ..).
 حال مشاهده میکنید که وازه (( که )) در مقابل شما و در صفحه داخل ذهنتان میدرخشد. تمام توجه خود را بر واژه (( که)) معطوف کنید. حالا به سمت جلو حرکت کنید. تا به واژه (( در )) برسید.تمام توجه خود را ب این وازه متمرکز کنید.اکنون فورآ به عقب و به فضای بین واژه های ( که ) و ( در ) حرکت کنید و بدون این که اجازه بدهید افکار مزاحم به ذهنتان نفوذ کنند مدتی در ان فضا بمانید.مکث کنید.
شادی و سرور این شکاف را احساس کنید و مکث کنید.و حالا مراقبه جاپا را انجام دهید:( آ...آ..)
این روش را تا پایان بین هر دو وازه از این جمله انجام دهید تا به واژه باد برسید.در هر مرحله بین دو واژه قرار بگیرید به افکار مزاحم اجازه ورود ندهید.به چیزی فکر نکنید(حتی به اینکه نباید فکر کنید چون در این صورت هم شما در حال فکر کردن هستید.و در هر شکاف تکرار کنید( آ...آ...) و یکی شدن با پروردگار را احساس کنید.
شما موفق شدید تا با استفاده از ده واژه ابتدایی دعای حضرت مسیح سفر خود را از میان شکاف یا فضای بین افکارتان کامل کنید و با تکرار صدای ( آ ) به حضور این انرژی الهی دست یابید. صدای آ صدایی منحصر به فرد است که بدون کوچک ترین تلاشی میتوانید آن را تولید کنید.برای تولید هر صدایی باید دندان ها ، زبان، لب ها و یا فک را حرکت داده و هوا را به بیرون از دهان بدهید. اما اگر هیچ یک از قسمت های دهان حرکت نکنند و فقط دهان باز شود.و صدایی تولید شود این صدا ،صدای ( آ ) یا صدای خداوند است.که بدون کوچکترین تلاشی تولید میشود. و شما میتوانید در هر زمان که بخواهید در حالی که در شکاف هستید این صدا را تمرین کنید. با این روش تمام افکاری که میخواهند به ذهنم رخنه کنند دور میشوند.در این روش با ترک افکارم و ورود به فضای بین آنها، جایی که تمام آفرینش ها در آن به وقوع می پیوندند، می توانم سعادت، شادی، کامیابی و دانشی ظریف را تجربه کنم.مبنی بر اینکه با خداوند ارتباطی آگاهانه دارم

برگرفته از کتاب: مراقبه  نوشته دکتر وین دایر
امیدوارم ازش لذت ببرید و احساس بی نظیرش رو احساس کنید. و اگه اطلاعات بیشتری راجع به این مراقبه و همین طور روش دومش احتیاج دارید.حتما این کتاب رو مطالعه کنید.به من کمک شایانی کرده.حتمآ به شما هم کمک خواهد کرد.
شاد و آرام باشید.
« آخرين ويرايش: 06 اكتبر 2010، 01:41:26 pm توسط pari »
خارج شده است
تنها شیطانهایی که در جهان وجود دارند،آنهایی هستند که در قلب های ما به جست و خیز مشغولند.در آنجاست که باید بجنگیم.
"مهاتما گاندی"

رضا - اینترنت

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +233/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 1,864
 • آی فلانی ، رسم همه خوبان این است ؟..
  • وبلاگ الکلی ها و معتادان گمنام
پاسخ : روش انجام دادن مراقبه جاپا
« پاسخ #1 : 24 فوریه 2011، 03:59:53 pm »

آشنایی با یوگا
یوگا ورزشی تصوفی و عرفانی می‌‌باشد که اصلا" در شبه قاره هند و توسط هندویان بوجود آمده است. ریشه یابی دقیق این ورزش که توسط چه شخصی و دقیقآ چگونه بوجود آمده کمابیش ناممکن است چرا که تاریخ شکل گیری یوگا به سالهای بسیار دور برمی گردد.

واژه Yoga در اصل از واژه “Yuj” در زبان سانسکریت که به معنی یکپارچه سازی و یگانگی است آمده. این واژه با واژگان «یک» و «یگانه» در فارسی خویشاوند است.

یوگا دارای ابعاد فلسفی و در عین حال کاربردی می‌‌باشد. به گفته کارشناسان این ورزش، فلسفه یوگا با روح درونی انسان، گیتی و چگونگی ارتباط و پیوستگی این دو سروکار دارد. تمرینات یوگا می‌تواند روح انسان را تقویت کند و آن را به آفریننده جهان هستی نزدیکتر کند، تا بدین صورت انسان از لحاظ روحی، درک بیشتری به خود و خدای خود داشته باشد.

در حال حاضر یوگا بیشتر یک ورزش تلقی می شود اما در اصل هدف یوگا رسیدن به یگانگی با هستی و جوهره وجودی آن می باشد. این کار با بیدار شدن انرژی "کندالینی" امکان پذیر خواهد بود. برای بیداری انرژی کندالینی در گذشته نیاز به پاکسازی مراکز انرژی (چاکراها) بوده تا این انرژی مادری بدون هیچ مانعی در راهش بطور کامل و به یکباره بیدار شود. پاکسازی کامل هر مرکز انرژی بدون کندالینی با چندین سال تهذیب نفس و ریاضت کشیدن ممکن می شد و در این راه راهنمایی یک استاد حقیقی ضروری بود. اما از سال 1970 (با توجه به طی شدن مراحل تکامل انسان) این امکان بوجود آمده تا این انرژی در هر انسانی بدون طی کردن آن راههای دشوار گذشته بیدار شود. اگر انرژی کندالینی یک دسته مو فرض شود، با روش "ساهاجا یوگا" در ابتدا تنها چند تار موی آن آزاد می شود و از آن پس با ادامه تمرینات به تدریج قوی تر شده و خود چاکراها را پاک می کند. بنیانگذار ساهاجا یوگا خانم شری ماتاجی نیرمالا می باشد. اکنون در بیش از 110 کشور ساهاجا یوگا تمرین می شود.

در ساهاجايوگا با بيداری کندالينی ومديتيشن می توانيد به تعادل درونی خود برسيد.از نتايج اين روش بهبود مشکلات جسمانی و روانی شماست اما از مهمترين جنبه های آن جنبه های روحانی آن است زيرا با اين روش می توانيد ابتدا شناخت عميق تری نسبت به خود و سپس نسبت به خالق خود پيدا کنيد.
خارج شده است
مامیآموزیم که درزندگی تضادها،جزئی اززندگی هستندویادمی گیریم که به جای فرار،آن هاراحل کنیم.آن هاقسمتی ازدنیای واقعی ماهستند.مامی آموزیم که بامشکلات احساسی برخوردنکنیم
مابامسائلی که پیش میآیندروبرومی شویم وسعی نمیکنیم که آنهارابه زورحل کنیم.ماآموخته ایم هرراه حلی که عملی نیست روحانی هم نیست

bvr5b3hbfg

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +1/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 281
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • pqr904
Giraffe in love with purple tulips
« پاسخ #2 : 22 آوریل 2016، 12:45:32 am »

north of the town, with a pot of purple tulip to Anne. At first Anne baby or not, but when she met Shanghai's "very men",hogan outlet, put the flower responsibility to me. "I don't know what flowers" I have some tension at a loss. "You'll have to ask giraffe well, I give you his email." So, I and north of the formal confrontation. He is a romantic person, often to mail in a rainy night, let me listen to the rain with tulips.
 "the flowers will be open, let us wait for spring?"
< p > giraffe Ruqierzhi. His name is north of the city, very high, very thin, is the kind of than ordinary also ordinary, than ordinary ordinary faces. "How online and in real life, became arrogant?" Anne said the disappointed "feel nothing, he looks at my eyes, there is no trace of romance." I know, Annie is a little like him, it is no wonder that he is a contributing editor for a magazine, usually: large and small articles have good hundreds of articles, I also read a lot, is a feeling,goyard pas cher, confusion of sentimentality and love of life he delicate strokes point in your heart, flat faint and deeply Keke.
 is how to love him is not important. Perhaps from Anne told me that he would come to see her,goyard pas cher, at that moment the germination of jealousy began, perhaps to see his purple tulip, unable to restrain the emotions move starts. Within one hundred days, spend the afternoon failure,hogan outlet, I dying that in Lake cry to live, I know he had incurable fell into the tender trap,converse femme pas cher, purple tulip was I given special meaning - love.
< p > maybe everything is my fault, north of the city in OICQ found "love purple tulip GIRAFFE", he excited to I call "Lin feel >
 "good."
< p > from that day on, I began to write some stuff about network emotion, I himself the pseudonym - love purple tulips the giraffe. So in the OICQ on another courtship girl believe.
 "the net friend is coming to see me tomorrow!" Anne pushed open the door of the bedroom, a face of surprise,hogan outlet, shouted at us. "Which one?" I asked your friends "SOMANY, how do we know who ah!" "Guess!" Anne was lying on the bed, one side is the bane of foolish expression anthomaniac point. "The prince of the walnut?" "A gentle knife?" A little match for a girl?" We have to guess, say not under twenty names, Anne sheepishly sat up "people have such a bother! I did not say that the most like him? He is very handsome Jiaotong University, very talented!......" "Stop it! You shout "Xiaoting laughed," after half a day is giraffe! Who else do I think! Giraffe which has long handsome? Fix a pig is not reincarnation,mont blanc plume pas cher, chowhound ugly eight strange, do you really believe the first intimate contact!" "I'm not so much," Anne pursed his lips "on the Internet, all go with the feeling."
 north of the city,golden goose outlet, we later do not contact." I lost the flower "duplicity."
Related Articles:
 
 
   Love is also a lake
 
   Coffee shop note
 
   2007 not summer
 
 
  Out of high school, we think, can finally get rid of examination oriented education, shout, breathing loudly, in order to childhood that may be ambitious, may be small but absolute ideal is not dispensable and hard, only to find university is like Sprite and liquor depth bomb is sweet but is also very easy to let you fall.
خارج شده است
 

این صفحه در 0.066 ثانیه 26 نمایش داده شد.