انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

زندگی در زندگی کردن است. زندگی یک شیئی نیست، یک روند است. بجز زیستن، راهی برای دستیابی به زندگی نیست: جریان داشتن و جاری شدن به همراه آن. اگر در یک  فلسفه، دریک عقیده ی جزمی و در الهیات به دنبال معنی زندگی میگردی، راهی مطمئن برای ازدست دادن زندگی و معنای آن یافته ای. زندگی چیزی نیست که به انتظارت نشسته باشد، در درونت اتفاق می افتد. زندگی چیزی نیست که همچون یک هدف در آینده باشد که به آن برسی، در همین لحظه و در اینک‌اینجاست در تنفس هایت، در گردش خونت و در تپش قلبت. هرآنچه که هستی زندگی تو است و اگر شروع کنی که معنی آن را درجایی دیگر بیابی، آن را از کف می دهی.

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: آیا امروز از توانایی های نیروی برترم استفاده کرده ام ؟ چگونه!!!  (دفعات بازدید: 5550 بار)

سامان

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 55
  • * ماییم که از باده ی بی جام خوشیم *

دلم نمیخواد در تفسیر نیروی برترم با دید غلو آمیز نگاه کنم اما دلمم نمیخواد که به سادگی از کنارش بگذرم
از شما عزیزان هم میخوام که در بالا بردن سطح فکرم از نیروی برتر کمکم کنید و درک شخصیتونو بنویسید که تمام همدردامون بتونن از این تجربیات استفاده کنن
من بخاطر ناتوانی و ناکارامد بودن نیاز مبرم به منبع توانایی و دانایی داشتم و با درک این نیرو آهسته آهسته شرایط ورود این نیرو رو به زندگیم فراهم کردم
دلم نمیخواد به جزییات بپردازم اما توان این نیرو برای من امروز به اندازه ایه که سعی میکنم ک9ه داستان نقصهایم را از توی بغل نیروی برترن نگاه کنم...یک مکان کاملا امن (آغوش نیروی برتر) که با اطمینان خاطر میتوانم از آنجا به ردپای نواقص که عامل اصلی شکستهایم در زندگی هستند نگاه کنم

از اونجایی که نیاز دارم درکم از نیروی برتر بالاتر بره از شما عزیزان خواهش میکنم که در این مورد نظراتتونو بگید و در این مورد کمکم کنید :rose:
« آخرين ويرايش: 06 ژوئن 2011، 09:23:29 am توسط فرید »
خارج شده است
***در ترس یک امنیت منحرف وجود دارد***

سامان

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 55
  • * ماییم که از باده ی بی جام خوشیم *

امروز چند ساعتی رو تماما بر اساس رفتارها و عادتهای گذشته م حرکت کردم   اما زمانیکه متوجه افراط در پیروی از الگوهای رفتاری قدیمی شدم بلافاصله سعی کردم خودمو به ماهیت بهبودیم نزدیک کنم
درخواست این لحظه ام از نیروی برتر برای رهایی از الگوهای غلط رفتاری بوده و تقاضای درک آگاهی از اراده ی خودش برای تبدیل شدن به یک آدم فاعل است.
خدایا....  درخواستم بخاطر ضعفم است.   به کمکت امیدوارم   ممنونم ازت
خارج شده است
***در ترس یک امنیت منحرف وجود دارد***

payam

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...

سلام پیام هستم معتاد
امروز تواناییهای نیروی برتر من عملکرد قدمهاست خصوصآ ترازنامه قدم دهم ، که ایا با نیروی برتر رابطه دارم ، جلسه میرم با راهنماوخودم صادق هستم ، خودمو به عنوان یک انسان به همین شکل
میپذیرم ، در طول روز چقدر با انکار زندگی میکنم ،
وقتی من به ضعفهام به عنوان ناتوانی نگاه نکنم ، درک ودیدن ضعفهام رو به عنوان یک موهبت الهی نگاه کنم ،
و با ترازنامه نویسی و اقرار صادقانه نزد راهنمامیتونیم کم کم اونا رو متوقف کنیم البته فقط برای امروز.
ما معتادها در انکار ادمهای قدرتمندی هستیم باید اونا رو شناسایی کنیم .
مراقبه میتونه بهتر به ما کمک کنه .
با تشکر که واسه خوندن نوشته من وقت گذاشتی :love:
خارج شده است

e_a_56

• بازوی N.A
  • تازه وارد
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 46
  • خدایا سپاس که فرصت یافتنت را به من دادی

سلام
توانائیهای نیروی برتر من همون کمبودهای اخلاقی منه. هر روزی که سعی کنم یه کدومشون رو مرتفع کنم یعنی تونستم از یکی از توانائیهای نیروی برترم استفاده کنم
احسان هستم یه معتاد در حال بهبودی
خارج شده است
مادامیکه این راه را دنبال کنم از هیچ چیز واهمه نخواهم داشت

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

سلام
توانائیهای نیروی برتر من همون کمبودهای اخلاقی منه. هر روزی که سعی کنم یه کدومشون رو مرتفع کنم یعنی تونستم از یکی از توانائیهای نیروی برترم استفاده کنم
احسان هستم یه معتاد در حال بهبودی
.
احسان عزیز:
خیلی جالب نوشته بودی
می تونی اینو یک مقداری توضیح بدی و واضح ترش کنی ؟
و اینکه من چطوری می تونم ؟
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

e_a_56

• بازوی N.A
  • تازه وارد
  • آفلاین آفلاین

.
احسان عزیز:
خیلی جالب نوشته بودی
می تونی اینو یک مقداری توضیح بدی و واضح ترش کنی ؟
و اینکه من چطوری می تونم ؟
توی قدم دوم 2تا سوال هست که میگه نیروی برتر من چه مشخصه هایی ندارد و سؤال بعدیش: چه مشخصه هایی دارد؟
یکم اگه به خودم نگاه کنم متوجه میشم که نقصای من همون مشخصه هایین که نیروی برترم نداره و کمبودام مشخصه هایین که نیروی برترم داره حالا توی این سؤال که مفهوم این یه جمله ی قدم دوم باز میشه ( متوجه میشیم تا این قدم رو خوب کار نکنیم عملاً انجام بقیه ی قدمها امکان پذیر نیست و باید برگردیم و دوباره کارش کنیم)
اول باید توانائیها یا مشخصه های نیروی برتر رو توی قدم دوم خوب لیست کرده و شناخته باشیم تا اینجا و توی این سؤال بتونیم تمرینشون کنیم یعنی اینکه سعی کنیم اون چیزایی رو که نیروی برترمون دوست داره و جزء مشخصه هاشه رو تمیرین کنیم و از مشخصه هایی که نداره دوری کنیم
نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه .ببخشد فن بیان ندارم
و اینکه من چطوری میتونم؟ فقط برای امروز با تمرین و تکرار اصول روحانی و ارتباط مؤثر و مداوم با نیروی برتر.

خارج شده است

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین

توی قدم دوم 2تا سوال هست که میگه نیروی برتر من چه مشخصه هایی ندارد و سؤال بعدیش: چه مشخصه هایی دارد؟
یکم اگه به خودم نگاه کنم متوجه میشم که نقصای من همون مشخصه هایین که نیروی برترم نداره و کمبودام مشخصه هایین که نیروی برترم داره حالا توی این سؤال که مفهوم این یه جمله ی قدم دوم باز میشه ( متوجه میشیم تا این قدم رو خوب کار نکنیم عملاً انجام بقیه ی قدمها امکان پذیر نیست و باید برگردیم و دوباره کارش کنیم)
اول باید توانائیها یا مشخصه های نیروی برتر رو توی قدم دوم خوب لیست کرده و شناخته باشیم تا اینجا و توی این سؤال بتونیم تمرینشون کنیم یعنی اینکه سعی کنیم اون چیزایی رو که نیروی برترمون دوست داره و جزء مشخصه هاشه رو تمیرین کنیم و از مشخصه هایی که نداره دوری کنیم
نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه .ببخشد فن بیان ندارم
و اینکه من چطوری میتونم؟ فقط برای امروز با تمرین و تکرار اصول روحانی و ارتباط مؤثر و مداوم با نیروی برتر.

:indfferent:
 :weariful:
عزیزم ، تعریف تو از نیروی برتر و برداشتت از این سوال اصلا درس نیست ...
.
نیروی برتر تو تمام مشخصه هایی که تو نیاز داری رو داره ، ولی اینجا این سوال رو مطرح م یکنه که تو به عنوان یک عضو متوجه باشی با هر دور کارکرد قدمت چقدر دیدگاهت راجع به اون تفاوت کرده و چقدر انتظاراتت منطقی شده اند ( توهمات یک معتاد مراجعه کنید) .
این ایده تو یا درس نیست و یا اینکه نیاز به یک سری اصلاحات داره که باید خودت دوباره توضیح بدی ...
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
.
.
آدرس وبلاگ :
.

e_a_56

• بازوی N.A
  • تازه وارد
  • آفلاین آفلاین

:indfferent:
 :weariful:
عزیزم ، تعریف تو از نیروی برتر و برداشتت از این سوال اصلا درس نیست ...
.
نیروی برتر تو تمام مشخصه هایی که تو نیاز داری رو داره ، ولی اینجا این سوال رو مطرح م یکنه که تو به عنوان یک عضو متوجه باشی با هر دور کارکرد قدمت چقدر دیدگاهت راجع به اون تفاوت کرده و چقدر انتظاراتت منطقی شده اند ( توهمات یک معتاد مراجعه کنید) .
این ایده تو یا درس نیست و یا اینکه نیاز به یک سری اصلاحات داره که باید خودت دوباره توضیح بدی ...
اینکه تعریف یا درک از نیروی برتر چی هست نزد ما کاملاً متفاوته.
من نیروی برترم واسم یه الگو هست که میخوام به ایده آلهاش نزدیک و نزدیک تر بشم. نیروی برتر من قدرتش خیلی زیاده و توانائیهای بیشماری داره من اگه قدم دوم رو خوب کار کرده باشم و فقط برای امروز با قدم 10 و 11 زندگی کنم هیچ انتظاریم از نیروی برتر نمیتونه غیر واقعی باشه.
خارج شده است

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین

اینکه تعریف یا درک از نیروی برتر چی هست نزد ما کاملاً متفاوته.
من نیروی برترم واسم یه الگو هست که میخوام به ایده آلهاش نزدیک و نزدیک تر بشم. نیروی برتر من قدرتش خیلی زیاده و توانائیهای بیشماری داره من اگه قدم دوم رو خوب کار کرده باشم و فقط برای امروز با قدم 10 و 11 زندگی کنم هیچ انتظاریم از نیروی برتر نمیتونه غیر واقعی باشه.
.
دقیقا احسان جان:
همین مورد مد نظر من بود ...
اول از همه به بولتن شماره نوزده یک نگاهی بنداز تا با هم ادامه بحث رو به سمت هدایت شده انجمن دوازده قدمی بکشیم ...
بعدشم ، پس من متوجه شدم که قدرت برتر نباید اشکال و نقاط ضعف داشته باشه ، و هر چی هست در درون منه ، از دیدگاه انتقادی من (خودخواهانه و خود محورانه) حرکت م یکنه وگرنه اون نقشش رو خوب داره انجام می ده ...
.
ادامه مطلب بعد از مطالعه بولتن نوزدهم خدماتی اگه ممکنه ...

خارج شده است
.
.
آدرس وبلاگ :
.

e_a_56

• بازوی N.A
  • تازه وارد
  • آفلاین آفلاین

.
دقیقا احسان جان:
همین مورد مد نظر من بود ...
اول از همه به بولتن شماره نوزده یک نگاهی بنداز تا با هم ادامه بحث رو به سمت هدایت شده انجمن دوازده قدمی بکشیم ...
بعدشم ، پس من متوجه شدم که قدرت برتر نباید اشکال و نقاط ضعف داشته باشه ، و هر چی هست در درون منه ، از دیدگاه انتقادی من (خودخواهانه و خود محورانه) حرکت م یکنه وگرنه اون نقشش رو خوب داره انجام می ده ...
.
ادامه مطلب بعد از مطالعه بولتن نوزدهم خدماتی اگه ممکنه ...
رضا جان بولتن شماره ی 19 اینجا توی تالار موجوده؟ اگه هست لطفاً راهنماییم کنید چه جوری میتونم پیداش کنم با مسؤل کمیته ی نشریاتمون تماس گرفتم متاسفانه چنین نشریه ای توی کمیته ی شهری ما نیست
خارج شده است

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین

رضا جان بولتن شماره ی 19 اینجا توی تالار موجوده؟ اگه هست لطفاً راهنماییم کنید چه جوری میتونم پیداش کنم با مسؤل کمیته ی نشریاتمون تماس گرفتم متاسفانه چنین نشریه ای توی کمیته ی شهری ما نیست
.
.
احسان عزیز :
لطفا ، آدرس پست الکترونیکت رو برام بفرست تا برات ارسالش کنم...
در خدمت شما هستم ...
خارج شده است
.
.
آدرس وبلاگ :
.

e_a_56

• بازوی N.A
  • تازه وارد
  • آفلاین آفلاین

سلام دم خدمات جهانی و هیئت امنا گرم این سؤال همیشه فکر من رو مشغول میکرد
منتظر تجربه های ارزنده ی شما در این زمینه هستم دوست خوبم
خارج شده است

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین

سلام دم خدمات جهانی و هیئت امنا گرم این سؤال همیشه فکر من رو مشغول میکرد
منتظر تجربه های ارزنده ی شما در این زمینه هستم دوست خوبم
.
سلام احسان عزیز :
خوشحالم از اینکه اون بولتن یا به قول شما ، اون دو صفحه رو خوندی و متوجه مفهوم خداوند از دیدگاه انجمن شدی ...
.
نیروی برتر من امروز هر چیزی می تونه باشه ...
یک داستان واقعی در قسمت کتابخانه انجمن قرار داده ام که مربوط به تعدادی راهب است که روزی 4 ساعت استراحت و خواب دارند و الباقی زمان رو شش ساعت دعا می کنن و 14 ساعت باقی مانده رو به شدت کار می کنند ...
این یک مثال واقعی از دعا کردن و مراقبه کردن و همچنین خواست نیروی برتره منه که من بتونم انرژی رو از اون بگیرم ، از چشمان اون دنیا رو ببینم و از ادراک اون استفاده کنم ...
.
نیروی برتر من ، امروز تویی ، که دنبال چیزهای جدیدی هستی ، علی است که امروز روز تولدشه ، محمد حسینه که پیامهاش همه زیبا ، جادار ، مطمئنه ...
.
آره  ، یک بار دیگه نوشته ها رو مرور کن ...خیلی چیزها دستگیرت میشه ...
.
موفق و در پناه حق ...
خارج شده است
.
.
آدرس وبلاگ :
.

hfgh4q5rrr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 217
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • tuv752
Very after 90 classic statement
« پاسخ #13 : 21 مه 2016، 08:50:30 pm »

Very classic statement 90
      with age,hogan sito ufficiale, feel helpless.
     , don't tell me the ideal,hogan outlet online, quit......
     , unexpected disaster.
     , are you sick ah you have medicine ah!
      and others' shoes, let others find them!
     , unable to choose birth and birth.
&nbsp,hogan rebel outlet;     time and time goes by.
     , ridicule and laugh at the world.
      often come to the lonely lonely.
      2,air jordan pas cher, unable to retain the death.
     , resolutely the people away from you.
  & nbsp; & nbsp; & nbsp; and a home, whether it is a pigsty and palaces, once associated with men, then the woman destined to is pig woman.
     ,scarpe golden goose, can not return to the past and past history.
      love, hopeless.
     , life is always easy to remember the good forget those lost
      the original life can be so coincidence, always want to be a quiet life, always attempted, life is just quiet and quiet, I can only despair...
  & nbsp; & nbsp; & nbsp; 2, there are some things, knowing that is wrong,goyard pas cher, but still insist on is because it can not be reconciled, some people, obviously love, but still want to give up,hogan sito ufficiale, because there is no end, sometimes, obviously there is no way, but still move on is because the habit.
  & nbsp; & nbsp; & nbsp; and each of us live in each of the past, people will in a minute of time to get to know a person, an hour to like someone, and then one day the time to fall in love with a person, in the end, but a lifetime to forget a person,
      but I still sad,hogan sito ufficiale.
Related Articles:

The proces

Deng Xiaop

The good p

Do not complain, do not complain, do not blame, and constantly strive to climb, will eventually be in the dark night, looking to the beautiful flowers in full bloom. Some of life and self, can be used to overcome, but also used to get along. The fate of the wonderful, not only in imposing between those dull and quiet, is another kind of spiritual strength.
خارج شده است

این صفحه در 0.068 ثانیه 25 نمایش داده شد.