انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

نگذار هدایایی که از A.A به تو رسیده است تو را از آن دور کند
قانون #62ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: ديگو مارادونا در ۷ حركت  (دفعات بازدید: 1223 بار)

رضا - بیل

  • رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • ******
  • امتیاز: +374/-13
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام
ديگو مارادونا در ۷ حركت
« : 27 فوریه 2011، 12:13:15 pm »

.
.
ديگو مارادونا در ۷                     حركت
                                         
                                         
                                         
                                         
                                         
                                         
                                         
.
                                         اين هم يك سري                                          نكات جالب درباره تيم ملي                                          آرژانتين و مارادونا:
                                         ۱- وزن مسي به كمتر از ۶۴                                          كيلوگرم مي رسد با اينكه غذاي                                          مورد علاقه اش استيك با كاكل                                          گوشت ران سرخ شده در پنير و                                          سس گوجه فرنگي است.
                                         ۲- ديگو مارادونا، مربي                                          آرژانتين، از ۷۲ بازيكن طي ۱۵                                          بازي اولش استفاده كرد.
                                         ۳- با اينكه Aguero خويشاوند                                          مارادونا است اما او مي گويد                                          كه هرگز درباره فوتبال طي                                          مسايل خانوادگي صحبت نكرده                                          اند.
                                         ۴- زمانيكه سوختگي روي صورت                                          Tevez اتفاق مي افتد، مادرش                                          تنها ۱۵ سال داشت.
                                         ۵- سباستين ورون به عنوان                                          بازي ساز آرژانتين باز گشت،                                          او ملقب به جادوگر كوچك مي                                          شود. مسي نيز La Pulga                                          Atomica است يعني كيك اتمي.                                          Mascherano هم El Jefecito                                          يعني رييس كوچك.
                                         ۶- فرناندو ردوندوي بزرگ                                          آخرين بازي هاي آرژانتين در                                          ۱۹۹۸ را از دست مي دهد چرا كه                                          او نمي خواست از دستورات مربي                                          اش، Passarella، مبني بر                                          كوتاه كردن موهايش پيروي كند.
                                         ۷- اواخر سال ۲۰۰۱ و در بازي                                          مقابل Levante از سري بازي                                          هاي كاپ اسپانيا، بازيكن                                          آرژانتيني، مارتين پالرمو،                                          براي شادي پس از گل به سمت                                          طرفداران تيمش (ويارئال) مي                                          رود و بر روي يك ديوار بتوني                                          كوچك مي ايستد تا به                                          طرفدارانش احترام بگذارد اما                                          ديوار سقوط كرده و او در زير                                          طرفداران ويارئال دفن مي شود.                                          ساق كوچك و بزرگ به همراه پاي                                          El Loco – مرد ديوانه – مي                                          شكند.
                                         ۸- نام پالرمو در كتاب                                          ركوردهاي جهان، گينس، ثبت مي                                          شود، البته نه براي دفن شدن                                          در زير وزن طرفداران تيمش                                          بلكه براي گل نكردن ۳ پنالتي                                          در يك بازي بين المللي در                                          برابر كلمبيا. اولين ضربه                                          پنالتي او به تيرك افقي                                          دروازه مي خورد، دومين ضربه                                          پنالتي به بيرون مي رود و                                          سومين ضربه را دروازه بان                                          كلمبيا مي گيرد.
                                         هرچند كه پالرمو، ۳۶ سال دارد                                          و كمتر از ۱۴ بازي ملي انجام                                          داده است اما مارادونا او را                                          در بازي هاي انتخابي جام                                          جهاني و به عنوان بازيكن                                          تعويضي در برابر پاراگوئه به                                          بازي فرستاد. پالرمو براي ۱۰                                          سال از بازي هاي ملي دور                                          مانده بود…
                                         
                                         البته                                          طرفداران آرژانتين فكر نكنند                                          كه آن بازي، بازي نهايي                                          پالرمو بود! مارادونا در بازي                                          دوستانه با غنا (به عنوان                                          بازيكن ثابت) و در برابر پرو                                          (براي انتخابي جام جهاني) به                                          او ميدان داد. در نهايت                                          پالرمو يكي از ۲۳ مرد و يكي                                          از ۶ مهاجم آرژانتين در                                          آفريقاي جنوبي شد.
                                         ۹- مارادونا تصوير فيدل                                          كاسترو را بر روي ساق پاي چپ                                          و تصوير چه گوارا را بر روي                                          بازوي راستش حك كرده است.
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org
 

این صفحه در 0.106 ثانیه 26 نمایش داده شد.