انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

آنجا كه حقيقت نباشد ، همه چيز پست و حقير است . سقراطایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: تجربه هاي شخصي  (دفعات بازدید: 1800 بار)

علی

 • بازوی N.A
 • کاربر نیمه فعال
 • ***
 • امتیاز: +40/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 174
 • خدایا به خاطر نجات ورهایی شکرت
  • پشته
تجربه هاي شخصي
« : 15 ژانویه 2011، 03:01:07 pm »

سلام خدمت دوستان خوبم خدا رو شکر می کنم که در جمع شما امروز هم روز خوبی را داشتم و از تجربه تون استفاده کردم. در قدم اول یاد گرفتم که من مسوول بهبودی خودم هستم چون من بیماری دارم که لاعلاج کشنده و پییشرونده است که از سالها پیش شاید از بدو تولد با من بود است و با مصرف مواد مخدر فعال تر شده است یادم میاد توی خانواده احساس تفاوت میکردم احساس میکردم پدرم برادر کوچکم را بیشتر از من دوست دارد.سوالاتی از قبیل: چرا من در خانواده کم جمعیتی بدنیا نیامدم؟چرا من نمیتوانم بهترین لباس را داشته باشم؟.... خلاصه توی همان دوران قبل دبستان من توی خونه خودمون دزدی میکردم وبه خودم هم حق میدادم سال اول دبستان هر روز از مدرسه فرار میکردم.یادمه یه روز مدیر مدرسمون منو که جثه کوچکی داشتم سر صف بلند کرد به سایر دانش آموزان گفت بچه ها این هر روز از مدرسه فرار میکنه به محض اینکه منو گذاشت پایین دوباره فرار کردم. خلاصه من به خاطرترس از معلم کلاس اولم و دلتنگی شدید که ناشی از وابستگی بود آنسال به مدرسه نرفتم واز دست پدرم کتک مفصلی خورذم دست منو گرفته بود من دورش می چرخیدم اون هی منو میزد واز این کتکا من زیاد خوردم.توی مقطع راهنمایی هم خیلی سختی کشیدم احساسات ونواقص اخلاقی خیلی اذیتم میکردن.همیشه خودم را با دیگران مقایسه می کردم تا اینکه توی دبیرستان وقتی به سن بلوغ رسیدم سر کله غرور .  تمایلات جنسی خود بزرگ بینی و....پیدا شد من .برادرم دوتا ازپسرعموهام همیشه باهم بودیم سلامت عقل نداشتم خیلی کارای بی عقلانه میکردم... ومشارکت من  :nome:ادامه خواهد داشت
« آخرين ويرايش: 15 ژانویه 2011، 06:20:55 pm توسط افق »
خارج شده است
به خدا گفتم بهم همه چیز بده تا از پاکی ام لذت ببرم
..گفت بهت پاکی دادم تا از همه چیز لذت ببری

افق

 • عضو انجمن هموابستگان گمنام (CODA)
 • کاندیدای خدمت در تالار
 • **
 • امتیاز: +246/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 1,244
پاسخ : تجربه هاي شخصي
« پاسخ #1 : 15 ژانویه 2011، 06:29:43 pm »

سلام به دوستان عزیزم
تجربه علی آقا رو خوندم.
من یک بیمار وابسته هستم. فکر می کنم این اصطلاح برای من بهتر از هر اصطلاح دیگه ای باشه.
.
منم توی یک خانواده پر جمعیت بدنیا آمدم. خانواده ای که بعد از مدتی احساس کردم ناخواسته هستم و بچه های کوچکتر از من محبوب تر. توی مدرسه خیلی مواقع مشکل داشتم و با اینکه شاگرد خیلی زرنگی بودم اما با بعضی از معلمهای مدرسه مشکل داشتم و خیلی از مسائلی که برام پیش آمد رو با خانواده مطرح نکردم و حسابی دچار مشکل شدم.
.
این احساس تا قبل از ورود به انجمن با من بود. و جالب تر از این، این بود که باز هم مسائل و مشکلات من با خانواده مطرح نشد چون من خودم را بازم یک عنصر اضافی می دیدم.
.
وقتی برای اولین بار مشکلم رو به خانواده ام گفتم تازه متوجه شدم که خیلی از تصورات من در مورد آنها اشتباه بوده و آنها چقدر من رو دوست دارند. آنقدر ارتباط با خانواده و بیان احساسات رو بلد نبودم که وقتی برای اولین بار باهاشون صحبت کردم حسابی خراب کاری کردم.
خارج شده است
خداوند را سپاس باد. وقتی من در محاصره بودم، او محبتش را بطرز شگفت انگیزی به من نشان داد. من ترسیده بودم و فکر می کردم که دیگر از نظر خداوند افتاده ام، اما وقتی نزد او فریاد برآوردم او دعای مرا شنید و مرا اجابت فرمود

علی

 • بازوی N.A
 • کاربر نیمه فعال
 • ***
 • امتیاز: +40/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 174
 • خدایا به خاطر نجات ورهایی شکرت
  • پشته
تجربه شخصی2
« پاسخ #2 : 16 ژانویه 2011، 01:06:36 pm »

سلام به دوستای خوبم در ادامه صحبتای دیروزم اضافه کنم ه من دریک خانواده ده نفری کم درامد در یکی از شهرهای جنوب کشور چشم به جهان گشودم فرزند نهم خانواده...خلاصه در دورن دبیرستان مشکلاتم دو چندان شده بود یادمه درس ریاضی1 چهار مرتبه افتادم وبار آخر 25صدم گرفته بودم که خدا خیرش بده دبیرمون به هزار التماس بهم ده داد یکسال هم پشتا دیپلم موندم بعداز پیش دانشگاهی وارد دانشگاه شدم وذر رشته ای که اصلا خوشم نمی اومد ادامه تحصیل دادم هزینه بالا بود ولی برادرام بهم قول دادن هزینه ها ی تحصیلمو پرداخت کنن. دوباره توی دانشگاه  درس نمیخوندم غیبت الکی زیاد داشتم سال دوم دانشگاه بود که با صمیمی ترین دوستم با الکل آشنا شدم کم کم کارهای بی عقلی من بیشتر میشد ..ایجاد مزاحمت برا دیگران.. زورگیری داد هوار در خیابون.. که آهای مردم ما مستیم(باعرض معذرت .یک سالی نگذشت یعنی در سال چهارم دانشگاه من به مواد مخدر رو آوردم ومعتاد به مواد شدم یادمه اوایل مصرف موادم همش بده الکل رو میگفتم وتوجیه و بهانه های زیادی برا مصرفم داشتم به هر سختی  مدرک کارشناسیمو گرفتم و بعد از چهار ماه با اجبار در مصرف کامل راهی خدمت سزبازی به شهر کرمانشاه به امید قطع مصرف و انجام خدمت راهی این شهر در زمستان 83 شدم واین تجربه ادامه دارد :tired:
خارج شده است
به خدا گفتم بهم همه چیز بده تا از پاکی ام لذت ببرم
..گفت بهت پاکی دادم تا از همه چیز لذت ببری

gqg8eob9g

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +1/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 285
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • efg174
real estate stocks collective impact limit
« پاسخ #3 : 25 مه 2016، 05:56:46 am »

< p > according to CITIC Securities into the flow of funds statistics, yesterday 23 industries total capital inflows 473.39 billion yuan in the, the same day total outflow of funds 681.92 billion yuan, the day the market net outflow of funds 208.53 billion yuan, the former five trading day average daily funds net outflow 23.39 billion yuan,,hogan outlet,
6% to 1%:682 billion funds took the opportunity to leave (mapping)
< p > core tip: after the central bank on Wednesday after hours to cut interest rates sharply, a stock index yesterday opened sharply higher,hogan outlet online, the Shanghai composite index once rushed on the 2000 point mark for the whole number, but diurnal total sales volume is always higher than that of the total purchase volume, eventually the Shanghai index only slightly up 19 points, reported 1917.86 points.
< p > Huatai Securities analyst Chen Huiqin pointed out that some large institutions and private investors in the stock market a high opened after immediately began to profits, because reductions need longer time to be reflected in the performance of the company.
< p > by the central bank to cut interest rates sharply to stimulate, yesterday, both the Shanghai and Shenzhen stock index opened sharply higher, the Shanghai composite index opened higher 6% stand directly on the 2000 point and break through the 60 day moving average, maximum touch to 2022.48 point, then the disc of short-term profits, a large number of emission, 33,goyard pas cher, 2000 points that reported the fall, then the Shanghai Composite Index to shock down,nike tn pas cher, midday closing at 1967.96.
< p > following the U.S. government this week announced invested a huge sum of money to rescue Citigroup and plan crazy spread the $800bn stimulus spending, the people's Bank of China on Wednesday again added to global rescue the economy's "chorus" China so much efforts to cut interest rates again highlight the management to help the economy's determination and attitude.
< p > after the late Wednesday the central bank to cut interest rates sharply, a stock index yesterday opened sharply higher, the Shanghai composite index once rushed on the 2000 point mark for the whole number,nike tn pas cher, but diurnal total sales volume is always higher than that of the total purchase volume, eventually the Shanghai index only slightly up 19 points, reported 1917.86 points.
 stock index yesterday opened 6%, closing up only to 1.05%, for this "rise" really do not know the joy or sorrow? Morning Post trainee reporter Liu Jianping figure Xu Xiaolin drawing
< p > analyst pointed out that the central bank unexpectedly cut interest rates sharply,goyard paris, indeed for the market injected excitement, but China's economic outlook is still uncertain, cut good to change the recent market vulnerable concussion pattern.
2000 points to maintain only 3 minutes
 real estate stocks collective impact limit
< p > in the afternoon,hogan outlet, the market continued high sideways trend shocks, but late with Sinopec (600028) and other heavyweights of the decline, the Shanghai Composite Index steadily lower, eventually newspaper, the Shanghai index closed at 1917.86 points, up 1.05%, Shenzhen Component Index was reported 6683.24 points rose 2.29%. Two city turnover significantly enlarged,hogan olympia outlet, a total of more than one million yuan, compared with the previous trading day to increase the amount of.
Related Articls:
 
 
   ten measures to rebound
 
   203 of the reporting period set current executives per capita 16 million yuan _2 pocket
 
   A shares in October the largest single month ban peak is expected to pass
 
 
    There are two kinds of people, a wasted years, another kind of people live a meaningful life. In the eyes of the first kind of person, life is a sleep, if the sleep in his eyes, is to sleep in both soft and warm bed, he will be very satisfied. In the eyes of second people, it can be said that life is the establishment of merit. People in the achievement of this achievement to enjoy the happiness.
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 2,467
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 2,467
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : تجربه هاي شخصي
« پاسخ #5 : 28 سپتامبر 2019، 05:42:08 am »

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
خارج شده است
 

این صفحه در 0.085 ثانیه 25 نمایش داده شد.