انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

من می خواهم بگویم :
 فقر به همه جا سرک می کشد ،
فقر گرسنگی نیست
عریانی هم نیست
فقر چیزی را نداشتن است
ولی آن چیز پول نیست
طلا و غذا نیست
فقر کتیبه ای سه هزار ساله است که بر روی آن یادگاری نوشته اند
فقر پوست موزی است که از پنجره اتومبیل به خیابان انداخته می شود
فقر شب را بی غذا سرکردن نیست
فقر روز را بی اندیشه سر کردن است
"دکتر شهید – علی شریعتی مزینانی"

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: پیام رهایی  (دفعات بازدید: 27725 بار)

behnam-ahmadizad

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : پیام رهایی
« پاسخ #30 : 20 دسامبر 2010، 10:58:37 am »

در بازگشت از زیارت " تنهایی "
خنده سوغات بیاور
من هم پیش پایت
" سکوت " را
سر می برم
خارج شده است

faranak_so

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 372
  • برای آغازی دوباره هرگز دیر نیست...!
« پاسخ #31 : 29 دسامبر 2010، 12:42:24 pm »

هر چه بيشتر عمر مي كنم بيشتر اطمينان پيدا مي كنم كه تفاوت عمده انسانها تفاوت بين انسان ضعيف و قوي بين انسان بزرگ و كوچك ميزان توانايي يا اراده استوار و خلل نا پذير آنهاست به اين معني كه انسان قدرتمند هنگامي كه هدفي را براي خود مشخص مي كند دو راه بيشتر ندارد يا مرگ يا پيروزي. ;)
خارج شده است
یادمان باشد....هیچکس دلیل خوشبختی ما نیست مگر خود ما.....

sedighe

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,690
  • پروردگارا ..بمن بردباري، فروتني و تسليم عنايت فرما
« پاسخ #32 : 29 دسامبر 2010، 01:35:51 pm »

ردپای کسی که ارامشم را گرفته بود دنبال کردم  ناگهان به خودم رسیدم  :hurrah:
خارج شده است
مگر ميشود زندگي مرا به هم ريخته آفريده باشد ؟  خداي  دانه هاي  انار !!!!!

sedighe

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #33 : 02 ژانویه 2011، 09:54:42 am »

1در خیابان راه میروم کنار خیابان حفره حفره عمیقی هست                                             
در ان سقوط میکنم                   
نابود میشوم             
احساس عجز و درماندگی می کنم       
تقصیر من نیست   
بنظر میرسد که راه نجاتی
ندارم                                                                                                                                                                                                                       

2 در همان خیابان راه میروم                     
کنار خیابان حفره عمیقی هست                           
وانمود میکنم که انرا نمی بینم                             
بار دیگر در ان سقوط میکنم                                           
باور نمی کنم که دوباره در همان خیاباناولی هستم                                                                                                             
باور نمیکنم که دوباره در همان خیابان اولی هستم                                                                                                                                                     
 تقصیر من نیست خروج از ان بار دیگر به شدت وقت گیر است                                             

3   در همان خیابان راه میروم کنار خیانان حفره عمیقی هست                                                           
 انرا میبینم و باز هم در ان سقوط میکنم           
 این یک عادت است             
چشمانم باز هستند                 
میدانم کجا هستم       
تقصیر من است           
بلافاصله بیرون میایم

4  در همان خیابان راه میروم  کنار خیابان حفره عمیقی هست                     
 ان را دور می زنم                     
و   
درخیابان خیابان دیگری راه می روم    :hurrah:
« آخرين ويرايش: 02 ژانویه 2011، 10:44:40 am توسط افق »
خارج شده است

malihe

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 434
  • سکوت من ،فریاد بلند دوست داشتن توست...
« پاسخ #34 : 04 ژانویه 2011، 04:43:46 pm »

میتوانیم در برابر یک موقعیت ،دوگونه برخورد متفاوت داشته باشیم:
1-تاسر حد مرگ نگران ومضطرب باشیم.
2-به نیروی برتر اعتماد وتکیه کنیم.

اگرفقط بتوانیم به همان شدت نگرانی خود به خداتوکل کنیم،هرگز دچار نگرانی واضطراب نمیشویم...
خارج شده است
لذت دوستی با پابرهنگان در این است که مطمئنی ریگی به کفش ندارند.....

malihe

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #35 : 04 ژانویه 2011، 04:47:12 pm »

شاید شما نگران خطاهایی باشید که مرتکب شده اید،
اما شما الهی هستید .علت ریشه ای همه ی خطاهای شما آن بود که خدا را نمیشناختید.خداوند خطاها ولغزش هایی را که به دلیل جهل مرتکب شده اید علیه شما بکار نمیگیرد
خدا فقط از شما میخواهد که همان خطاها را تکرار نکنید...
خارج شده است

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام
« پاسخ #36 : 05 ژانویه 2011، 07:40:52 am »

خوشبختی سه رکن دارد :
1- فراموش کردن گذشته
2-امید به آینده
3- تلاش در زمان حال
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

faranak_so

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #37 : 10 ژانویه 2011، 08:50:23 am »

آغاز
 جدايي اگرچه شكست تلخي است اما نقطه پايان نيست مرگ نيست نابودي نيست.اگرچه بايد تلاش مي كرديم كه به اين نقطه نرسيم اما اكنون كه رسيده ايم بهترين كار اين است كه به دنبال راه برگشت و جبران فرصت هاي از دست رفته باشيم.ما اكنون كوله باري از تجربه داريم كه مي تواند پشتوانه ما باشد براي آغازي دوباره در برگشتي آگاهانه.اگر هم با نگاهي روشن گشتيم و راه برگشتي نيافتيم باز هم مي توانيم هر كدام اين بن بستي را كه در آن گير كرده ايم را ترك كرده و با چشمي باز و اميد و توكل به خدا راه فردايي روشن را در پيش بگيريم و بدانيم كه ما مي توانيم فرصت داريم و حق داريم طعم خوشبختي را بچشيم و مطمئن باشيم كه خواهيم توانست زيرا ما گنجينه اي از تجربياتي داريم كه ديگران ندارند.
خارج شده است

faranak_so

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #38 : 11 ژانویه 2011، 11:01:24 am »

گاهي افرادي را مي بيني كه غير منطقي و خود محور هستند با اين حال به آنها عشق بورز.گاهي وقتي در حق ديگري خوبي مي كني باز هم به خود محوري متهم مي شوي با اين حال به خوبي هايت ادامه بده. گاهي موفقيت تو دشمنان واقعي و دوستان دروغين را دورت گرد مي آورد با اين حال به راه خود ادامه بده.
گاهي خوبي هاي امروز تو فردا فراموش مي شوند با اين حال خوبي كن.
گاهي صداقت و صراحت باعث مي شوند صدمه ببيني با اين حال صادق و با صراحت باش.
گاهي ثمره سالها تلاش و زحمت تو يك شبه هدر مي رود با اين حال دوباره از نو شروع كن.
گاهي كمك هايت به افراد نيازمند مورد قدر داني قرار نمي گيرند با اين حال دست ياري به سوي ديگران دراز كن.
هر چه در توان داري به دنيا هديه كن تا در نزد خداوند برايت اجر و پاداش ثبت كنند! O:-)
خارج شده است

sedighe

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #39 : 13 ژانویه 2011، 08:09:40 pm »

با  سلام
خصوصیات  فرد سالم
خصوصیاتی که نشان می دهد من سالمم
(خود دوستی)که با خودخواهی فرق میکند خود خواه بیشتر به دیگران  خسارت می زند خود خواه به دیگران احترام نمی گذارد دیگران را نمیپذیرد ار تباط ناسالم دارد                     
(دیگر دوستی) تا جایی که خودم را وقف دیگران نکنم و در توانم باشد خدمت میکنم  خودم و دیگران را میپذیرم  احترام میگذارم و اهمیت میدهم  مراقب حد و مرز هایم باشم         
(اجتماع دوستی) حقوق دیگران رادر نظر میگیرم ووووووووووووو دیگران را به همان شکلی که هستند  می پذیرم تغییرشان نمیدهم           
(مسئولیت پذیری ) مسئولیت گناه و رفتار ناسالم و خسارتهایم را به عهده میگیرم و جبران میکنم  تقصیرات را به گردن دیگران نمی اندازم  و  نقش خودم را پیدا میکنم       
(عدم رویا پردازی.....فرد سالم ...می داند دنیای رویایی وجود ندارد و زندگی سخت  تلخ و شیرین در یک سبد واحد  قرار دارند  و  بما داده میشود شرایط و زندگی را اگر نتواند تغییر دهد می پذیرد و ارزو های دست نیافتنی تصورات باطل و قضاوت نمیکند سطح بالای تحمل ناکامی فردی که منطقی ست  شکست را میپذیرد اشتباه را میپذیرد به خود و دیگران احساس گناه نمی دهد ..........تحمل درد و رنج را دارد  انعطاف پذیر ..اسان گیر و کم توقع هست قانون سفت و سخت برای خود و دیگران ندارد.....رفتار جدی و مهربان  همراه با تواضع و فروتنی دارد...هماهنگه، ساز مخالف نمیزنه،  انتقاد پذیره،  از شکست جا نمیخورد و شکست را عامل موفقیت در زندگی میداند با مشغولیتهای خلاق تمرکزش را از دیگران بر میدارد و روی خودش میگذاره...و به توانایی هایش توجه میکند   توانایی های بالقوه را بالفعل در می اورد برای خودش وقت میگذاره ....وووووووووووووو لذت را در خداوند و خودش و درونش جستجو می کند به دنبال لذت بیرونی نمیره ......دید مثبت دارد
(اصل ارتباط از توجه به نکات مثبت فرد  مقابل شروع می شود ....و..روشن بین ..واقع بین  وووووووووو قدر نعمت های خدا را میداند  ووو سپاسگزاری می کند  :love: :love:
« آخرين ويرايش: 15 ژانویه 2011، 08:10:19 am توسط افق »
خارج شده است

faranak_so

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #40 : 20 ژانویه 2011، 09:22:48 am »

اگر مي خواهي موفق شوي و طعم پيروزي را بچشي بايد به نيروي خود متكي باشي و اميد به ديگران را از خود دور سازي.موفقيت زماني معناي واقعي خويش را نشان ميدهدكه ما در نبرد زندگي يكه و تنها بتازيم و در رويارويي با مشقات و سختي ها به خود تكيه كنيم.كساني كه به اميد شانس و اقبال مي نشينند و همواره كمك و مساعدت ديگران را مي طلبند هرگز موفق نمي شوند. اگر براي رسيدن به كاميابي و موفقيت از قابليت هاي دروني خويش بهره گيريم
 و پشتكار و جديت به خرج دهيم چهره مستعد و مقاوم خود را بر ديگران آشكار مي سازيم و ميل و اشتياق به كمك را در آنها زنده مي كنيم. من نيز در طول زندگي با افرادي برخورد داشته ام كه پس از مدتي مدافع و پشتيبانم شدند و در موارد ضروري به ياريم شتافتند. كساني كه از توانايي هاي لازم بر خوردار نباشند و قواي خلاق و كار آمد خويش را به كار نگيرند حتي بالاترين نيروهاي ياري رساننده را نيز هدر ميدهند.
به خود ايمان بياور و در انتظار بهترين ها باش. به خواسته هايت آگاه باش و با سختكوشي خود را وقف آن كن.از جوهر دانايي ات بهره گير و سرانجام با مثبت انديشي و فعاليت و به گونه اي خلاق در جستجوي آرزوهاي قلبي خود باش تا پيروز و كامياب گردي. :hurrah:
خارج شده است

malihe

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #41 : 21 ژانویه 2011، 11:05:56 pm »

کار نیکی که برای دیگران انجام می دهید، وظیفه نیست بلکه یک نوع لذت است که برای شما سلامتی و آرامش خاطر به ارمغان می آورد. زرتشت
خارج شده است

faranak_so

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #42 : 22 ژانویه 2011، 10:17:35 am »

اگر مي خواهي از تمام استعداد خود بهره گيري و به مقام و مرتبتي بالاتر دست يابي ونيز خواهان تحقق بخشيدن به روياهايت هستي و هميشه ((بهترين)) ها را آرزو داري بايد سختكوش مقاوم و استوار باشي:   
                                              همت بلنددار كه مردان روزگار 

زهمت بلندبه جايي رسيده اند
تلاش و پشتكار دو عنصر اصلي و تعيين كننده زندگي كساني بوده كه به موفقيت و كاميابي دست يافته اند. به تجربه ثابت شده كه بيشتر شكست ها ناشي از سهل انگاري در زندگي بوده است.اگر با صبر و شكيبايي و با تمام وجود كار كنيم و ممارست به خرج دهيم به بهترين نتايج خواهيم رسيد. :rose:
خارج شده است

malihe

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #43 : 22 ژانویه 2011، 12:56:35 pm »

خداوندا
       افکارم را هدایت کن تا رفتارم مطابق میل تو باشد....
خارج شده است

malihe

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #44 : 22 ژانویه 2011، 12:57:53 pm »

خدایا کمکم کن با خودم ودیگران ملایم باشم...
خارج شده است

این صفحه در 0.114 ثانیه 25 نمایش داده شد.