انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

به هم رسيدن يعني آغاز ، با هم ماندن يعني بهبودي ، با هم كار كردن يعني كاميابي.

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: پیام رهایی  (دفعات بازدید: 28041 بار)

malihe

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 434
  • سکوت من ،فریاد بلند دوست داشتن توست...
پیام رهایی
« : 09 سپتامبر 2010، 02:16:30 pm »

حال خوش

بگذارید تاازاحساسات خوش برخوردارباشید.البته درمواقعی احساس خوش برای کسانی که به ان عادت ندارنداضطراب برانگیز است.امابه هرصورت حال خوش راتجربه کنید.
شادی ولذت رااحساس کنیدوآن رابپذیرید.عشق.محبت ،هیجان ،لذت،بگذاریدتاطعم پیروزی رابچشید...
بگذاریداحساس کنیدکه موردمهرومحبت قراردارید.
بگذاریداحساس کنیدکه مهم ومحترم هستید.
اینهادرنهایت احساس هستند،اماخوب هستند،حالمان رابهتر میکنند،مجبورنیستیم که خودراازاحساس خوب محروم کنیم.
لحظه ماازآن ماست.آن راتجربه کنیم واگرخوب است از آن لذت ببریم

خداوندا
به من کمک کن تااز احساسات خوبی که دراختیارمن است لذت ببرم..

خارج شده است
لذت دوستی با پابرهنگان در این است که مطمئنی ریگی به کفش ندارند.....

mahtab

• مدیر انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 495
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : پیام رهایی
« پاسخ #1 : 12 سپتامبر 2010، 10:28:46 am »

مردم اغلب بی انصاف ٬بی منطق و خود محورند٬ولی آنان را ببخش .

اگرمهربان باشی تورا به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند ٬ولی مهربان باش .

اگر موفق باشی دوستان دروغین ودشمنان حقیقی خواهی یافت٬ولی موفق باش.

اگر شریف ودرستکار باشی فریبت می دهند ٬ولی شریف و درستکار باش .

آنچه را درطول سالیان سال بنا نهاده ای شاید یک شبه ویران کنند٬ولی سازنده باش .

اگر به شادمانی و آرامش دست یابی حسادت می کنند ٬ولی شادمان باش .

نیکی های درونت را فراموش می کنند ٬ولی نیکوکار باش .

بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچ گاه کافی نباشد.

ودرنهایت می بینی هرآنچه هست همواره میان توو خداوند است نه میان تو ومردم.

خارج شده است
من کسی نیستم ،توکیستی؟؟؟اگر توهم مانندمن کسی نیستی ،مایک زوج میشویم .مبادا این راز را باکسی درمیان نهی ،ماراتبعید خواهند کرد ...

malihe

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #2 : 12 سپتامبر 2010، 10:56:44 pm »

خداوندا
  به من کمک  کن  تا ازمشکلات منشی وشخصیتی فاصله بگیرم بگذارتابدانم برای رهایی ازرفتارهای علیه خودآمادگی رسیده ام،بگذارتابدانم میتوانم به موانع ومشکلات زندگی غلبه کنم....
خارج شده است

malihe

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #3 : 13 سپتامبر 2010، 11:43:18 am »

امروزازاین باورکه نمیتوانم به خواسته هایم برسم دست میکشم،امروزخواسته هاونیازهایم راتصدیق میکنم وبعدهمه چیزرابه قادرمتعال میسپارم.
خداوند به کمترین خواسته های من توجه دارد.خواسته هاونیازهای من اتفاقی نیستند.خداوندبودکه من وآرزوهایم راخلق کرد.....
خارج شده است

malihe

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #4 : 18 سپتامبر 2010، 01:09:39 pm »

قبول تغییر

یکی ازروزهاکه درباغ کارمیکردیم.برای سومین بارگیاهانی رامیکاشتیم.دانه هادرظروف کوچکی روییده بودند،بعدآنهارابه ظرف بزرگتری منتقل ساخته بودندوحالاماآنهارادرباغ میکاشتیم.
من که باغبانی ناشی وکم تجربه بودم ازمادرم پرسیدم"ایااین کارمابه گیاهان لطمه نمیزند.؟"
ومادرم جواب داد" نه به گیاهان آسیبی واردنمیشود"دیری نمیگذردکه گیاهان قوی ومقاوم میشوند.ریشه هایشان به عمق خاک میرود"

دربسیاری ازاوقات احساس ان گیاهان راداشته ام،مراریشه کن کرده اند،مراوارونه نگه داشتند.گاه به میل واشتیاق دوام آوردم.گاه بی میل بوده ام،اماسرانجام واکنشم ترکیبی ازاین دوحالت بوده است.
ازخودمیپرسم"ایااین به من آسیب نمیزند؟"آیابهترنبود   چیزی تغییرنمیکرد؟اینجاست که بهِ یاد حرف مادرم می افتم.این گونه است که ریشه هارشدمیکنندومقاوم میشوند.

خداوندا به من کمک کن تابدانم که دراوقات تغییروگذار،ایمان من وخودم مقاوم ترمیشویم...

نوشته :ملودی بیتی " کتاب رهایی"
خارج شده است

malihe

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #5 : 24 سپتامبر 2010، 02:52:41 pm »

دربرنامه بهبودی میپذیریم که میتوانیم عیوبی داشته باشیم.میتوانیم اندوه فیصله نیافته ازگذشته ها راداشته باشم.میتوانیم باورهایی داشته باشیم که شادی وخوشحالی راازمادورکند.میتوانیم دعاکنیم که خداونددرمقام بهبودی ماکاری صورت دهد.آیاساده نیست؟مجبورنیستیم به زور تغییرایجادکنیم،مجبورنیستیم خودرابه تغییردادن مجبورکنیم.مجبورنیستیم همه کارهاراخودمان انجام دهیم.میتوانیم بسیاری ازخواسته هایمان راباخداوند مطرح کنیم..

خداوندا
به من کمک کن تا تغییرکنم.
خداوندا
به من کمک کن تا آرام بگیرم وبسیاری ازکارهارابه تو واگذارکنم..
« آخرين ويرايش: 09 اكتبر 2010، 03:55:41 pm توسط malihe »
خارج شده است

faranak_so

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 372
  • برای آغازی دوباره هرگز دیر نیست...!
« پاسخ #6 : 25 سپتامبر 2010، 12:51:49 pm »

سعادت را بجوييد وخداوند از ديوارهاي بسته درهاي باز را به رويتان ميگشايد.
خارج شده است
یادمان باشد....هیچکس دلیل خوشبختی ما نیست مگر خود ما.....

malihe

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #7 : 26 سپتامبر 2010، 02:28:41 pm »

هم جریان زندگی شدن....

ازهراس ونگرانی فاصله بگیرید.نیازی به کنترل دیگران ندارید.ازشراضطراب خلاص شوید.بگذاریداضطراب به دنبال کارخودبرود.به رودخانه لحظه اکنون شیرجه بروید.بی حهت درمقام تعیین جهت نباشید.برخلاف جریان آب شنانکنید.مگراینکه این شناحکم ضرورت داشته باشد.
بگذاریدکه آزادانه به سمت جلوحرکت کنید.بگذاریدکه به جلوبروید.ازمشکلات زندگی فاصله بگیرید.ازآنهادرصورت امکان اجتناب کنید.اگرنمی توانید،آرام بگیرید.باآرام گرفتن میتوان ازشرجریانهای ناخوشایندزندگی درامان باشید،اگربرای لجظاتی زیرآب رفتید،به خوداجازه دهیدکه باردیگربه روی اب بیایید.
اززیبایی هالذت ببرید.شمابخشی ارجریان زندگی هستید.هم جریان شرایط زندگی،زندگی کنید.تلاش بیش ازاندازه لازم نیست،بگذارید جریان زندگی طرززندگی شمارا مشخص کند.

امروزباجریان زندگی حرکت میکنم...
خارج شده است

faranak_so

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #8 : 07 اكتبر 2010، 11:56:11 am »

گاهي از روي خشم و رنجش كارهايي راكه انجام ميدهيم كه ندامت به بار مي آورند.ولي در نگاه حاكي از بخشش وگذشت هميشه بارقه اي از نور وجود دارد .فرصتي براي بهتر كردن. فرصتي براي سروسامان دادن به امور.چون وقي راه عشق را برمي گزينيد واز نفرت روي گردان .در واقع مسيري رابر گزيده ايد كه فوق العاده است ومستقيم به سوي بهشت منتهي مي شود.زماني كه دراين راه پيش مي رويد.خداوند دوستي فوق العاده و استثنايي رادر راه تان قرار مي دهد.دوستي كه در فراز ونشيب هاي زندگي در كنارتان مي ماند.در آن هنگام است كه در مي يابيد فراتر از حملات خشم واشك رفته ايد ومشتاقانه چشم انتظار آينده هستيد وسا ل هاي خوب و خوشي انتظار شما را مي كشند!
خارج شده است

faranak_so

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #9 : 09 اكتبر 2010، 12:10:57 pm »

به خودتان قول بدهيد هيچ وقت به اميد تغيير دادن كسي با او وارد زندگي مشترك نشويد.
خارج شده است

malihe

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #10 : 09 اكتبر 2010، 03:53:45 pm »

ثابت کردن به خویشتن
تلاش برای اینکه ثابت کنیم چه موجود خوبی هستیم،تلاش برای اثبات خوب بودن ،تلاش برای اینکه نشان دهیم دیگران تاچه اندازه ای مارا رنج میدهند،تلاش برای اینکه نشان دهیم تاچه اندازه فهیم هستیم،رفتاری مخرب وعلیه خویشتن است.
اینهانشانه آنندکه میخواهیم کسی راکنترل کنیم،نشانه آن هستندکه نمیدانیم تاچه اندازه خوب ومقبول هستیم.
اینهانشان دهنده ی آنندکه در یک رابطه بد کارکردی گرفتار شده ایم.مسئله این نیست که دیگران ماراجدی بگیرند،مسئله این نیست که دیگران بپذیرندکه چه اندازه خوب هستیم،مسئله این نیست که دیگران بدانندتاچه اندازه واجد شرایط وپسندیده هستیم.این خودماهستیم که بایداینهارا بدانیم وبه آن ایمان داشته باشیم.

خداوندا،به من کمک کن که نیازی به این نداشته باشم تا دیگران رابه خوب بودن خود متقاعدسازم.سعی میکنم به جای اینکه دیگران رابه خوب بودن متقاعدسازم،خودم راباورکنم.
« آخرين ويرايش: 09 اكتبر 2010، 03:54:28 pm توسط malihe »
خارج شده است

malihe

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #11 : 19 اكتبر 2010، 06:45:07 pm »

گاه برای رفتن ازنقطه ای به نقطه ی دیگر بایددرحدفاصل قراربگیریم....یکی ازدشوارترین مراحل بهبود دست کشیدن از آن چیزی است که به آن خوکرده ایم.

ممکن است این مطلب دراحساسات نیزصدق کنند.ممکن است پرازخشم ونفرت بمانیم.
ممکن است به این شرایط عادت کرده باشیم.وقتی با اندوه خودروبرو میشویم.ممکن است برای مدتی احساس تهی بودن بکنیم.
در این شرایط در حدفاصل تالم ولذت قرارمیگیریم.

درحدفاصل قرارگرفتن میتوانددربسیاری ازموارد زندگی مصداق پیداکند.درحدفاصل قرارگرفتن ممکن است چیزجالبی نباشد.اماضرورت دارد.شرایطی نیست برای همیشه دوام داشته باشد.اما درحدفاصل قرارگرفتن بخشی ازحرکت به سمت جلوست...

امروزدرهمان جایی که هستم باقی میمانم.اگراینجایی که هستم جایی درفاصله هست،میدانم که موقعیت من شرایطی برای حرکت به سمت جلوست.حرکتی به سمت صواب است..
[/color]
« آخرين ويرايش: 19 اكتبر 2010، 06:46:24 pm توسط malihe »
خارج شده است

malihe

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #12 : 22 اكتبر 2010، 06:43:40 pm »

سپاس

تشکرکنید.بگوییدکه متشکرهستید.

ازخداوند،اززندگی وازعالم هستی هرچه بدست می آوریدتشکرکنید.
تشکربه زندگیتان غنا میبخشد:سببی است تاآنچه داریم برایمان کفایت کند.
تشکروسپاس انکار رابه پذیرفتن،هرج ومرج وآشفتگی را به نظم وترتیب وابهام وسردرگمی را به وضوح وروشنی تبدیل میکند.
تشکرمیتواندغذای ساده رابه ضیافت وغریبه رابه دوست تبدیل کند.تشکرمسئله رابه موهبت،شکست رابه موفقییت واشتباه رابه حادثه مهم تبدیل میکند.

سپاس وتشکرهمه چیز رادرجای خودنگه میدارد.
ازصمیم قلب تشکرکنید،شکرگذارباشید.اگربه قدرکافی تشکرکنید،حرفتان راباورمیکنید.

امروزازهمه ی زندگیم وازهرآنچه دارم تشکرمیکنم.
خارج شده است

راضیه

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
« پاسخ #13 : 23 اكتبر 2010، 04:18:25 pm »

نوشته ها نصفه باز میشن.
لطفا رسیدگی شود
خارج شده است

faranak_so

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #14 : 02 نوامبر 2010، 12:52:46 pm »

انتظار همراهي و محبت ودست گرفتن ازعزيزانمون انتظار غلطي نيست.اما اين انتظار وقتي باعلف هاي هرزه همراه مي شه كه فكرمي كني بايد بشيني و فقط منتظر باشي كه كسي بلندت كنه.اين باور رو توخودت به دنيا بيار وبزرگش كن كه توي اين دنيا هيچكس به اندازه خودت نمي تونه كمكت كنه.هر وقت يا خدا گفتي ودست رو زانوهاي خودت گذاشتي.تبرك اين اتفاق قشنگ.ديگرون رو هم سر شوق مي ياره وبه خودشون مي گن تو اصلا مستحق دست گيري وكمك وهمياري هستي! اگه مي خواي غصه ازدلت فراري بشه.اگه ميخواي مسير رسيدن به موفقيت هاي اخلاقي شغلي زندگي و....رو طي كني.بدون ريشه همه دردها و بدي ها تو فكر و ذهن خودت كاشته شده.پس خودت بايد اولين تبر رو به اين ريشه ها بزني. اگر مي خواي اوج بگيري باز هم خاك اين بذرهاي خوبي كه قراره رشد پيدا كنه.تو فكر و ذهن خودته. پس تو بايد اولين نفري باشي كه اين خاك رو براي پرورش بذر اين خوبي ها آماده مي كني.خودت رو باور داشته باش و روح استقلال براي رسيدن به اونچه رو كه مي خواي.خودت تقويت كن.دست رو زانوهاي خودت بذار وسعي كن بلند شي.چشم هاي .آدما اين روي پا ايستادن رو تحسين مي كنه و دست هاي همراهي همراهت مي شه
خارج شده است

این صفحه در 0.128 ثانیه 26 نمایش داده شد.