انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

هر بار که کودکانه دست کسی را گرفتیم ، گم شدیم .
آنقدر که در ما هراس گرفتن دستی هست ، ترس از گم شدن نیست ...ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: سگ بیماری و سگ بهبودی  (دفعات بازدید: 1631 بار)

محمد حسین

 • گردانندگان انجمن
 • تازه وارد
 • ****
 • امتیاز: +49/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 85
 • خدا گفت:همیشه در ملکوت من همیشه جایی برای تو هست،
سگ بیماری و سگ بهبودی
« : 07 ژانویه 2011، 10:57:33 am »

سلام
بیماری اعتیاد همانند یه سگ بزرگ سیاه زشت بد ترکیب میمونه و سگ بهبودی یه سگ کوچیک سفید زیبای پشمالو . من هیچ وقت نمیتونم اون سگ بیماری رو کوچیک کنم یا از بین ببرمش ولی کاری که میتونم بکنم اینه که هوای سگ بهبودیمو داشته باشم بهش غذا بدم با دعا کردن با سح خیزی با مراقبه  بهش برسم سر بسرش نزارم بهش عشق بورزم .
از اون طرف سگ بیماری هم گرسنه نگرش دارم چطوری با قضاوت کردن با خسارت نزدن با قدم کار کردن با شهوت رانی و چشم چرانی نکردن و....
با این کار بهبودیم روز به روز بزرگ و قویتر خواهد شد و بیماریم ضعیف کوچکتر.
خارج شده است
اگر خواهان بارش هستید ریزش داشته باشید

pari

 • کاربر فعال
 • ***
 • امتیاز: +138/-2
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 728
پاسخ : سگ بیماری و سگ بهبودی
« پاسخ #1 : 07 ژانویه 2011، 11:13:30 am »

چه جالب بود آقای محمد حسین.
من بیماری خودم رو به گربه تشبیه میکنم چون از گربه ها بدم میاد.یه گربه زشت گنده و موزی.و بهبودی خودم رو به سگ چون همه سگهارو دوست دارم.میدونم که سگ بهبودیم آخرش گربه زشت و موزی بیماریم رو از من دور خواهد کرد.و مثل یک یار وفا دار هوای منو خواهد داشت.همونطور که من هواشو با بودن در برنامه دارم.
خارج شده است
تنها شیطانهایی که در جهان وجود دارند،آنهایی هستند که در قلب های ما به جست و خیز مشغولند.در آنجاست که باید بجنگیم.
"مهاتما گاندی"

رضا - بیل

 • رضا - اینترنت
 • نمایندگان انجمن ها
 • کاندیدای خدمت در تالار
 • ******
 • امتیاز: +374/-13
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 3,690
 • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
  • الکلی ها و معتادان گمنام
پاسخ : سگ بیماری و سگ بهبودی
« پاسخ #2 : 08 ژانویه 2011، 10:06:35 am »

چه تشبیهات جالبی ،
من از قول راهنمام اگه بخوام بگم ، خودمونو مشابه به سگ می کنه ، یک سگ دوبر من (حتما قدرت فکشو می شناسی) . سگی که مثل انبر قفلی میمونه و نمی تونی فکشو باز کنی...
.
من با استفاده از ابزار اولیه قدمها تبدیل به اون سگ شده ام
من با استفاده از اون ابزارهایی که برنامه در اختیارم گگذاشته از خصلت هایی که سعی در رساندن من به اون قدرت برتره ، دور شدم ، دور ....
.
یک دوبر من زیبا شده ام که از دور دل می بره و از نزدیک زهره ...
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

gqg8eob9g

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +1/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 285
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • efg174
cabbage < / strong > < p > < strong > has Yangwei spleen, relieving spasm and pa
« پاسخ #3 : 12 آوریل 2016، 08:13:15 am »

    best Yangwei food;;     folk words, rely on to support the stomach. Gastropathy in addition to the hospital for pain relief,goyard paris, the daily diet is to  a lot of  attention, eat less spicy food stimulation, diet should be light, gentle, and three meals a day eating regularly. Especially busy work and irregular diet workers should pay more attention to the stomach. So,sac goyard pas cher, how to raise a stomach? Stomach what to eat? What are the stomach food?  < / strong > < p > < strong > first, stomach nourishing and protecting in the diet to adhere to the following principle 4 < / strong > < p > < strong > 1, soft and slow: food is easy to digest and cooking to cooking cooked, so that the soft and easy to digest food, eat baked, grilled, hard food, lest on the gastric mucosa caused adverse stimulus, add to the burden of gastrointestinal. Eating speed slowly, slowly helps digestion, not to be swallowed.
,golden goose uomo saldi;
The 7 best nourishing food
&nbsp,goyard prix;
   3, Wen Erjie: food temperature should be warm and appropriate, do not eat cold, cold,hogan outlet online, cold, although the weather is cold, but also should not eat hot food. Food must be clean,nike tn pas cher, cooking food should also pay attention to  clean  health.
 
 
 
   4, less and fine: every meal to eat less, seven or eight points to the full,chaussure air jordan soldes, avoid eating and drinking too much. Variety and cooking of food to be fine and easy to digest, rough, crude fiber containing food is not easy to digest, may also stimulate the stomach mucosa, causing stomach pain, fullness,hogan outlet, etc.. < / strong > < p > < strong >  secondly, the food most Yangwei < / strong > < p > < strong >  cabbage < / strong > < p > < strong > has Yangwei spleen, relieving spasm and pain, detumescence by detoxification, heat and water, for heat induced frowsty, thirsty, sore throat, dysuria, eyes and ears are not clever, poor sleep, bad for the joints and abdominal pain disease. It contains vitamin C and other ingredients with >
   2, fresh and light: food must be fresh, do not eat expired or placed too long food. Cooking food should be light, do not eat greasy, heavy taste of food, avoid spicy spicy food.
 7
Related Articls:
 
 
   The last time.
 
   At the age of 22
 
   By, is to give up, or to continue.
 
 
A man who had been married for ten years was consulting a marriage counselor1.when I was first married, I was very happy. I'd come home from a hard day down at the shop, and my little dog would race around barking, and my wife would bring me my slippers2. now everything's changed.
خارج شده است
 

این صفحه در 0.144 ثانیه 25 نمایش داده شد.