انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

رابطه جنسی هرگز کسی را ارضا نکرده‌است. این پیوند بیشتر و بیشتر عدم رضایت ایجاد می‌کند. رابطه جنسی هرگز کسی را به کمال نرسانده – با کمال بیگانه‌است. رابطه جنسی زمانی معنا می‌یابد که با عشق همراه باشد. پس عشق و رابطه جنسی به هم می‌آمیزند. و عشق مرکزیت عظیم‌تری است، مرکزیتی والاتر. آن گاه که رابطه جنسی به عشق گره می‌خورد، بالا و بالاتر جریان می‌یابد.ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: خود ارضائی چیست ؟  (دفعات بازدید: 7565 بار)

غلامرضا

 • مدیر انجمن
 • بابا حرفه ای
 • *****
 • امتیاز: +122/-3
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 762
 • مراقبه یعنی گرفتن جواب از دهان بزرگترین منبع ممکن
  • Http://Behboodi.Org
خود ارضائی چیست ؟
« : 12 دسامبر 2010، 12:03:44 pm »

خود ارضائی چیست ؟
 
خود   ارضائی یا به اصطلاح علمی مستوریشن، به انجام عملی که توسط خود فرد در جهت   رسیدن به ارگاسم یا اوج لذت ج ن س  صورت میگیرد اطلاق میشود ، اما این   تعریف در بعضی حالات کامل نیست و معنای دیگر پیدا میکند مثلا در مواردی که   شریک ج ن س  فرد این عمل را برای فرد انجام میدهد و …..
 
قابل   ذکر است که مستوریشن یا خودارضائی در متون مذهبی اغلب به امری اطلاق میشود   که منجر به انزال منی میشود و این را میتوان از خود اسطلاح استمنا که مصدر   باب استفعال منی است را مشاهده نمود که در زبان عربی به معنی طلب منی   میباشد درحالیکه در متون علمی به هرگونه فعالیتی که توسط خود فرد برای   رسیدن به لذت ج ن س  صورت میگیرد اطلاق میشود .
 
تاریخچه خودارضائی
 
آمار و اطلاعات درستی در دست نیست
که   اولین بار چه کسانی خودارضائی را باب کرده اند ، لیکن از نقاشی های بدست   آمده در چین و هند در معابد کلئوپاترا و کتب ج ن س  قدیمی ، میتوان حدس زد   که این امر از گذشته های بسیار دور در بین مردم شایع بوده و رواج داشته است   .
بر اساس مستندات فقهی و روایاتی که به   امام ششم شیعیان ، حضرت جعفر صادق ( ع ) منسوب اند میتوان نتیجه گیری کرد   که این امر در صدر اسلام و جوامع اسلامی هم شیوع داشته است ، همچنین بیرون   ریختن منی در محیطی بجز رحم زنان از گذشته های دور در مذهب یهودیت امری   مترود بوده که خود این نشانی از قدمت این امر دارد .
 
خودارضائی   تا اواخر ده ****** قرن بیستم میلادی از جمله اعمال مضر و مترود در جامعه   پزشکی شناخته میشد ، لیکن با توجه به توسعه و گسترش علوم مختلف ازجمله   پزشکی ، روانشناسی و ….. این تصور که خودارضائی دارای مضرات بسیاری است کم   کم رنگ باخت و جای خود را به یک واقع گرایی داد که بر مبنای مستندات علمی   ایجاد شد و بر اساس آن خود ارضائی جزئی از رفلکسهای طبیعی بدن شناخته شد و   مضراتی که برای آن برشمرده میشد با آزمایشات و تحقیقات بیشتر علمی رد شدند و   توجیه علمی نیافتند .
 
امروزه در بیشتر   کشورهای توسعه یافته و جوامع پزشکی و روانشناسی جهان ، خودارضائی به عنوان   یک رفلکس طبیعی بدن در پاسخ به نیازهای ج ن س  شناخته میشود و کسانی که   خودارضائی میکنند بیمار شناخته نمیشوند . (+)
 
با   توجه به آمارهایی که از کشورهای توسعه یافته بدست آمده است ( مطالعات   جانوس و کینزی در ایلات متحده آمریکا ) بیش از ۹۰% مردان و ۸۰% زنان حداقل   یک بار در طول عمرشان خودارضائی کرده اند ، متاسفانه آماری در این زمینه در   مورد کشور ایران موجود نیست اما میتوان پیش بینی نمود که با توجه به وضعیت   ج ن س  کشور و بالا بودن سن ازدواج و رابطه ج ن س  در ایران ، این امار در   ایران نیز صادق است و شاید هم از این حد هم شایع تر باشد .
 
آیا خودارضائی عوارض دارد یا نه ؟
 
این   سوالی است که بیشتر جوانان بعد از انجام خود ارضائی از خود میپرسند که در   آینده چه بلایی قرار است برسرشان بی آید ! دلیل وقوع چنین حالتی از یک طرف   برمیگردد به شایعات زیادی که در مورد خودارضائی نقل شده و همچنین یک رفلکس   روانی معمول که همیشه پس از انجام عمل ج ن س  بر روی روان افراد انجام   میگیرد و افراد را وادار به پرسش این سوال از خودشان میکند ! ( متاسفانه در   این مقاله قصد برسی این پدیده را نداریم اما حتما در آینده در باره آن بحث   مفصلی خواهیم کرد ) .
 
معمولا عوارض زیر را به خودارضائی نسبت میدهند :
 
 • سیاهی دور چشم
 • بچه دار نشدن
 • خمودگی کمر
 • ضعف بینایی
 • رعشه دست
 • عدم اطمینان به نفس و اضطراب
 • پاره گی پرده بکارت
 • زود انزالی و ارضائی
 • کاهش قوای جسمانی
 • کوچک شدن بیضه ها
 • و ……. هزاران باور غلط دیگر ……

که   بر اساس مطالعات انجام شده مشخص شده که خود ارضائی عامل هیچ یک از این   عوارض نبوده و یا حد اقل عامل اصلی بروز انها نمیباشد ، بر فرض مثال در زیر   به چند مورد که شایع ترینها میباشند اشاره میکنم و از ذکر موارد بیشتر   خودداری میکنم : ( به علت جلوگیری از طولانی شدن مقاله )
 
سیاهی دور چشم : معمولا به دلیل فقر غذایی و کمبود آهن صورت میگیرد و عوامل ارثی نیز در بروز آن موثرند .
 
عقیم شدن : معمولا یا ارثی است و یا برساس عوامل محیطی و بیماریهای مختلف ایجاد میشود و خودارضائی هیچ تاثیری بر روی بروز ان ندارد .
 
پاره   گی پرده بکارت : در اثر دخول آلت یا اشیا بزرگ به درون واژن یا سوانح شدید   در ناحیه لگن ایجاد میشود و معمولا ورود دست در حین خودارضائی باعث آن   نمیشود مگر اینکه دست شدیدا وارد واژن شود و خارج شود ! ([/color]+)
 
زود   انزالی یا ارضائی : معمولا زود انزالی زمانی معنا پیدا میکند که فرد متاهل   باشد و زمانی که فرد مجرد است و خودارضائی میکند واژه انزال زود رس معنایی   پیدا نمیکند ، اما اینکه آیا خودارضائی عامل زودانزالی است ، شاید بتوان   گفت که اگر زودانزالی ۱۰۰ دلیل داشته باشد خود ارضائی زیاد یک دلیل از ۱۰۰   دلیل آن میتواند باشد و جالب است بدانید که یکی از روشهای درمان انزال   زودرس نوعی خودارضائی است که در این صورت مشخص میشود خودارضائی قبل از   انجام عمل ج ن س  خودش نوعی کمک کننده به درمان انزال زود رس است تا عامل   بروز ان و همچنین در زنانی که خودارضائی کرده اند ، خود ارضائی بهترین شیوه   برای درک ارگاسم ( نقطه اوج لذت ج ن س  ) است و زنانی که در گذشته ج ن س    شان خودارضائی نکرده اند معمولا در درک معنای لذت ج ن س  دچار مشکل اند و   در روابط ج ن س  شان دچار مشکلات زیاد میشوند ، درنتیجه در زنان نیز   خودارضائی عاملی برای زودارضائی نیست بلکه کمک کننده ارضای ج ن س  است . ([/color]+)
 
کوچک   شدن بیضه ها : این امر که برخی هنگام مشاهده میشود که بیضه ها کوچک میشوند   به دلیل خودارضائی نیست بلکه به این دلیل است که بیضه ها در فرایند تولید   اسپرم مداوم در حال تغیر وضعیت برای رسیدن به دمای مطلوب برای ساخت اسپرم   اند ، در نتیجه گاها به درون بدن کشیده میشوند و جمع میشوند که به غلط کوچک   شدن بیضه ها دانسته میشوند .
 
همان طور   که در بالا مشاهده نمودید خودارضائی ، معمولا با بیماریها و مشکلات ج ن س    دیگر به اشتباه مرتبط تلقی میشود و این به آن دلیل است که با رواج شیوع این   باورها در سنین پایین ، هنگامی که فرد پا به سن های بالاتری میگذارد   وقتیکه دچار هر مشکلات ج ن س  میشود در قدم اول میرود سراغ خودارضائی که به   نظر من شاید طبیعی باشد زمانیکه فرد اطلاعات علمی کاملی در این موارد   ندارد این تصور را داشته باشد .
 
اما   اینکه چرا خودارضائی این قدر قبح وانمود داده میشود ، به این مسئله   برمیگردد که اخلاقیونی که مخالف خودارضائی بودند ، در گذشته ، سعی میکردند   با سیاهنمایی در این مورد ، جوانان را از انجام این عمل بترسانند و به   ازدواج تشویق کنند ( تئوری چماق و هویج ) ، درنتیجه با بزرگنمایی کذب و   ساختن شایعاتی بی پایه و اساس سعی بر ایجاد رعب وحشت در میان آنها میکرند   تا با استفاده از این خاصیت فطری ( ترس ) از انجام این عمل جلوگیری کنند ،   در نتیجه سیاهه نمایی هایی که انجام داده اند با پیشرفت دانش بشری و افزایش   آگاهی فردی و اجتماعی مورد رد قرار گرفتند و مترود شده اند ، امروزه دیگر   در هیچ کجای دنیا جز جاهایی که تعصبات مذهبی و ….. رواج دارد ، این باورها   از نظر علمی پذیرفته نیستند و مترود اند .
 
مشخصا   هرچه قدر که دانش یک فرد بیشتر باشد ، کمتر این باورهای غلط بروی احساساتش   حاکم است و میتواند تصمیم گیری بهتری انجام دهد و هدف من هم از نوشتن این   مقاله همین است ، پس ادامه مقاله را مطالعه بفرمایید .
 
خودارضائی از نظر مذهبی چه حکمی دارد ؟
 
همان   طور که در ابتدای مطلب متذکر شدم ، خودارضائی از نظر متون مذهبی استمنا   خوانده میشود و با یک نگاه دقیق به معنوی لغوی خود واژه استمنا و متون   مذهبی میتوان دریافت که از نظر اسلام استمنا بدان معنا است که اگر فردی با   خود کاری کند که از او منی خارج شود ، استمنا کرده است و این امر موجب   ابطال روزه از احکام مذهبی مسلمانان است ، که خود این نتیجه گیری نشان از   آن دارد که خودارضائی به معنای واقعی ان از نظر علمی که هرگونه فعالیتی که   برای ارضاء فرد توسط خودش برای رسیدن به نقطه اوج لذت ج ن س  است ، در   اسلام مد نظر نمیباشد و اسلام صرفا خودارضائی را فقط با بیرون ریختن مایع   منی تعریف میکند ( آن هم در مورد ابطال روزه ) ، لذا در اینجا میتوان به   این نتیجه ثانوی هم رسید که از نظر مذهبی ( اسلامی ) خودارضائی زنان که در   آن مایع منی در کار نیست هم ، اصولا امری ممنوع قلمداد نمیشود ، چون در هیچ   رساله علمیه ای توسط هیچ فقیه طراز اولی نامی از حرام بودن خودارضائی برای   زنان به میان نیامده است و فقط تنها و تنها اشاره به همان بیرون ریختن منی   توسط خود فرد در زمان روزه بودن شده است .
 
اما   با همه این تفاسیر خود ، حرام بودن عمل استمنا که یک نمونه خودارضائی   قلمداد میشود ( چون خودارضائی معنای وسیعی را شامل میشود که استمناء یکی از   آنهاست ) نیز جای بحث بسیار دارد ، زیرا حرام بودن عمل خودارضائی جزء   احکام اولیه اسلام نیست ، یعنی اینکه هیچ سند مستندی در قرآن و سنت در مورد   حرام بودن خودارضائی در دست نیست و فقط از آن به موردی ابطال کننده برای   روزه یاد شده مانند جماع ، قی کردن و …… و تمامی تفاسیری هم که رای بر حرام   بودن عمل استمناء میدهند فقط و فقط به چند روایت از بعضی بزرگان مذهب شیعه   تکیه دارند که خود این هم علی رغم صحت و سقم روایات وارده ، جای بسیاری   برای بحث دارد ، زیرا که اسلام هیچ گاه دینی تک بعدی نبوده و احکام اسلامی   همیشه با توجه به شرایط زمان و مکان قابلیت بروزرسانی را دارا میباشند .
 
کلا   جدا از همه مسائل دینی مطرحه در مورد خودارضائی ، در حال حاضر چندین نظریه   در مورد این امر رایج است که در دسته های زیر قابل تقسیم بندی اند :
 
 • نظریه ای که بر طبق آن خودارضائی مضر و دارای عوارض شدید قلمداد میشود .
 • نظریه ای که بر طبق آن خود ارضائی یک رفلکس . کاملا طبیعی محسوب میشود و هیچ گونه محدودیتی در انجام آن در نظر گرفته نمیشود .
 • نظریه ای که خود ارضائی را یک امر طبیعی می داند اما انجام آن را مشروط و وابسطه به زمان و مکان میداند .
 • نظریه ای که خود ارضائی را مضر میداند ولی تجویز آن را در زمان های خاص نفی مجاز میداند .

در   این بین افرادی که با خود ارضائی مشروط موافقند ، معتقدند که باید حد و   مرزی برای انجام این عمل در نظر گرفته شود و انجام آن را به صورت مشروط در   آورد تا از عوارض افراط در مبادرت به آن جلوگیری نمود ، این دسته از س. ک   سولوژیست ها ، معتقدند که خودارضائی زمانیکه با یک احساس تنش همراه شود ،   یا به این معنا که فرد به مرحله ای برسد که اگر خودارضائی نکند دچار تنش   روحی شود و همچنین در زمانیکه دارای شریک ج ن س  است و به اصطلاح میتواند   از راه س. ک س نیاز ج ن س  اش را پاسخ بدهد و یک سری زمانهای دیگری ، نشانه   بیماری و مشکلات ج ن س  است ، لیکن این افراد معتقدند که باید با مشروط   کردن خودارضائی از بروز چنین بیماریهایی جلوگیری کرد .
 
در   مقابل ، افرادی هم که اصولا خود ارضائی را مضر میدانند ولی در شرایط خاص   مانند عدم دسترسی به شریک ج ن س  ، احتمال گرفتار شدن در دام گناه و احتمال   ابتلا به ایدز و ……. آن را مجاز میدانند و خودارضائی را به معنای ابزاری   پیش گیرنده برای جلوگیری از گناهان و مشکلات بزرگتر قبول دارند .
 
با   توجه به این تعاریف و همچنین احادیث منسوب به بزرگان شیعه که بیشترین عامل   اصلی حرام بودن استمنا را اثر سوء ان بر جوانان در تمایل به ازدواج   میدانند ، میتوان به این نتیجه رسید که استمنا میتواند در احکام دینی نیز   ابعاد دیگر خود را بگیرد و به صورت مشروط حرام یا مباح یا مکروه شود ، چون   جزء احکام ثانویه است و پایه و اساس قوی برای حرام بودن کلی آن موجود نمی   باشد .
 
به نظر شخصی اینجانب و باز هم   میگویم اینجانب ، نه یک فقیه یا مرجع تقلید چون من نه فقیه ام و نه مرجع   تقلید ، استمنا در موارد زیر حرام است :
 
 • متاهل بودن و دسترسی به شریک ج ن س
 • امکان ازدواج داشتن
 • به قصد گناه انجام دادن

و در شرایط زیر مکروه و مباح است :
 
 • عدم دسترسی به شریک ج ن س  و ترس از به دام گناه افتادن
 • عدم امکان ازدواج و صبر پیشه کردن ج ن س
 • سنین پایین ج ن س  به دلیل اینکه افراد نه درک و شناخت درستی از روابطشان دارند و نه به بلوغ کاملی رسیدند .
 • زنان و دختران جوانی که هیچ گونه آشنایی با احساسات ج ن س  شان ندارند .

لیکن   این فقط برداشت من ، به عنوان یک فرد مذهبی علاقه مند به فقه است و هیچ   پایه واساس دیگری ندارد ، لذا از همه شما دوستان عزیز خواهشمندم تا با   مراجعه به مراجع تقلیدتان و آیات اعظام رای اصلی را از حضرات دریافت کنید و   نظر شخصی من را فقط نظر شخصی خودم بدانید نه نظر اسلام !
 
من   به دلیل اینکه معتقدم اسلام دینی چند بعدی و کامل است و همچنین استمنا جزء   احکام ثانویه است قائل به این هستم که با توجه به زمان و مکان میتوان   احکام را به هم تبدیل کردم و حرام را به حلال و حلال را به حرام تبدیل نمود   ( البته در این مورد و موارد مشابه دیگر که جزء احکام ثانویه اند و نه در   مورد احکام اولیه و مواردی مانند شرب مشروبات الکلی ، زنا و ….. ) ، دلایل   این هم که در ۳ مورد استمنا را حرام میدانم این است که در این سه مورد آثار   روانی و اجتماعی این عمل به ضرر فرد و زندگی فردی و اجتماعی اوست و لذا   چون اسلام ضرر به خود و جامعه را حرام میداند در این سه مورد استمنا حرام   است و در موارد دیگر با توجه به شرایط زمان و مکان میتواند مجاز باشد ،   البته این را هم فراموش نکنید که شرایط را باید خود فرد ، شخصا درک کند و   در آن موقع با توجه به درکش و قدرت اختیارش راه درست را انجام دهد ، بدیهی   است زمانیکه فرد میداند کارش خطاست نباید با کلاه شرعی درست کردن عمل خودش   را توجیح کند و زمانیکه می داند خطایی نکرده نباید با آسمان ریسمان بافتن   خودش را ملامت کند و با ایجاد احساس اظراب و افسرده گی روان خود را پریشان   سازد .
 
روش های انجام خود ارضائی :
 
خودارضائی   روشهای زیادی دارد ، که از رایج ترین آنها میتوان به قراردادن آلت تناسلی   در بین دو انگشت ****** و اشاره تا تمام کف دست اشاره کرد که در اصطلاح   عامه به ******ی و جلق زدن معروف اند و همچنین در خانمها نیز مالش کلیتوریس   رایج ترین راه خود ارضائی است . (خودارضائی در مردان بیشتر آلت محور است و   در زنان با احساسات و تصور حالات عاشقانه و ماساژ کلیتوریس همراه است )
 
اما گاها روشهای دیگری نیز توسط افراد مختلف استفاده میشوند که از جمله میتوان به روشهای زیر اشاره کرد :
 
 • ورود اجسام خارجی به داخل واژن و یا استفاده از اجسام حلقه مانند برای رد کردن آلت تناسلی از آن و تحریک آلت تناسلی مردانه !
 • وارد کردن آلت تناسلی به اشیای سوراخ دار و شکل پذیر مانند لوله های فاضلاب ، میوه جات و ……
 • استفاده از معشوقه های مصنوعی در حال تفکر به احساسات عاشقانه مانند بالشتک ها و ….
 • و …… هزار راه دیگر که خوشبختانه جوانان ما در ابتکار اینچنین راه هایی استعداد های والایی دارند …… !!!!!!!!!!

ولی آیا این راه ها بهترین راه ها و مطمئن ترین و امن ترین راه های خود ارضائی است ؟
 
مشخصا   که هر کاری را باید به روشی انجام داد که کمترین عارضه را ایجاد کند و   بیشترین کاریی را داشته باشد ، در مورد خود ارضائی هم این امر صادق است .
 
در زیر چند راه را برای بهبود کیفیت خودارضائی به شما پیشنهاد میکنم :
 
 • استفاده   از روش هانگینگ مستوریش : بهترین روش خود ارضائی ، به صورتی است که فرد به   حالت داز کشیده اقدام به این امر کند ، دلیل این امر آن است که در حالت   دراز کشیده اکسیژن کافی به مغز میرسد و ضمن افزایش لذت ج ن س  از خطرات   ثانویه جلوگیری به عمل می آید ، چونکه در حالت ایستاده و حالاتی که خون به   اندازه کافی به مغز نمیرسد و فرد دچار کاهش اکسیژن میشود و احتمال سکته   مغزی در او بسیار بالاست ، لذا سعی کنید هیچ وقت به صورت ایستاده نه س. ک س   بکنید و نه خود ارضائی .
 • استفاده   از کاندوم : مورد دیگری که در بهبود کیفیت خودارضائی کمک کننده است ، این   است که مردان به دلیل انزال منی در هنگام رسیدن به نقطه اوج لذت ج ن س  ،   از کاندوم استفاده کنند تا در محیطی که خود ارضائی میکنند لباسها و ….. را   کثیف نکنند .
 • استفاده از مواد لیز   کننده : بهتر است برای انجام عمل خود ارضائی از مواد لیز کننده مانند   وازلین ، ژل های مرطوب کننده و کرم های پوستی معمولی و …. استفاده کنید تا   پوست آلت تناسلی تان را همیشه شاداب نگه دارید و از آسیب زدن به آن در اثر   مالش زیاد جلوگیری کنید ، همچنین از مواد شوینده استفاده نکنید چون این   مواد باعث سوزش و آسیب به آلت تناسلی میشوند .
 • استفاده   از روش س. ک سونی : افرادی که مایل نیستند که منی از بدنشان خارج شود   میتوانند از متد س. ک سونی برای خودارضائی استفاده کنند ، به این صورتکه در   هنگام نزدیک شدن به اوج نقطه لذت ج ن س  و انزال ، با فشار دادن ناحیه ای ۳   تا ۵ سانتی متر زیر بیضه ها که محل خروج مجاری منی بر از بیضه ها هستند ،   مانع حرکت منی از بیضه به پیشابراه شوند ، قابل ذکر است که این روش بسیار   حساس است و نیاز به مهارت دارد چون درصورتیکه به جای مکان مورد نظر بیضه ها   فشار داده شوند ، فرد ممکن است دچار عارضه شود و همین طور در زمانیکه منی   حرکت کرده باشد و فرد اقدام به این کار کند ممکن است منی به خوبی تخلیه   نشود و در این حالت احتمال ورود منی به مثانه و عفونهای ثانویه زیاد است ،   لذا توجه کنید که حتما قبل از رسیدن به مرحله انزال و اوج نقطه لذت ج ن س    ناحیه مذکور را به آرامی فشار دهید و چند ثانیه این فشار را ادامه دهید تا   وضعیت بدن به حالت طبیعی برسد و بعد از این حالت چند دقیقه به پشت دارز   بکشید تا کاملا به حالت طبیعی برسید ، باز هم جادارد که ذکر کنم که این روش   را در حالت دارز کشیده و در این مورد به شکم در ابتدا و در انتها به پشت   انجام دهید . ( این روش بیشتر در آمریکا برای جلوگیری از آبستنی رایج بوده   است و معمولا توسط شریک ج ن س  اعمال میشود اما در خودارضائی نیز کاربرد   دارد ، قابل توجه است که انزال منی به صورت هفتگی از جمله عوامل سلامتی در   مردان است و به همه مردان توصیه میشود که هفته ای یک یا چند بار انزال منی   داشته باشند تا سلامت بیضه ها و اندامهای تناسلی شان تضمین شود )
 • استفاده   از متد مستر جانسون : این متد معمولا در درمان انزال زود رس استفاده میشود   اما میتوان از ترکیب آن با متد س. ک سونی و یا متدخود ارضائی منقطع ، در   خودارضائی و افزایش لذت ج ن س  نیز از آن استفاده کرد که هم اثر درمانی   برای بالابرد مدت انزال و ارضاء دارد و هم لذت خودارضائی را افزایش میدهد ،   بر طبق آن فرد باید با نزدیک شدن به نقطه اوج لذت ج ن س  از خود ارضائی   دست بردارد و زمانیکه احساساتش فروکش کرد دوباره اقدام به تحریک و   خودارضائی کند ، در این هنگام با بالارفتن زمان انزال فرد در بلند مدت   مشکلات خودارضائیهای متعدد روزانه و هفتگی فرد رفع خواهد شد چون فرد کاملا   ارضاء خواهد شد و دیگر نیازی به خودارضائیهای تکراری و پشت سر هم ندارد . (   این روش به آقایان اختصاص دارد )
 • خودارضائی   کردن در مکان های مطمئن : هر انسانی یک حریم خصوصی دارد ، از بچه گرفته تا   پیرمرد ، نباید به حریم خصوصی همدیگر تجاوز کنیم ، نباید حد و مرزها را   نادیده بگیریم ، حتی اگر پدر و یا فرزند و یا برادر و خواهر همدیگر باشیم ،   فرزندان نباید وقتیکه به سن بلوغ میرسند به حریم خصوصی والدینشان تجاوز   کنند و والیدنشان نیز به همین صورت ، این دستور مستقیم قرآن است ، لذا در   حین خودارضائی یا س. ک س مطمئن باشید که حریم خصوصی تان حفظ خواهد شد ،   برای اینکار همیشه سعی کنید که در اتاقتان را قفل کنید تا در هنگامی   خودارضائی می کنید که کسی مزاحمتان نشود و والدین محترم هم باید اگر زمانی   وارد اتاق شدند و دیدند که فرزندشان در حال خودارضائی است با متانت و سعه   صدر از اتاق خارج شوند و تا چندین روز اصلن به روی خودشان نیاورند و بعد از   چند روز که اوضاع روحی فرزندشان عادی شد با ایشان درمورد مسائل ج ن س  اش   گفتمان کنند و آموزشهای لازم را به فرزندشان بدهند و نه اینکه اورا تنبیه   کنند و اورا وادار به ترک عملی بکنند که هرگز تا نتواند شریک ج ن س  بگیرد   قابل ترک نخواهد بود .

 
در   پایان این مبحث جادارد توصیه کنم هرگز در موارد زیر خودارضائی نکنید چون   منجر به عارضه و صدمه زدن به بدن ، روان و زندگیتان خواهند شد و در بلند   مدت موجب بروز بیماریهای زیادی نیز میشوند :
 
 • استفاده   از اشیای خارجی برای تحریک آلت ج ن س  درمردان : به این دلیل که ممکن است   آلت تناسلی در اجسام فوق گیر کند و این عامل ایجاد خونمردگی در آلت و عفونت   آلت شود ( قابل ذکر است که اگر آلت در حالت نعوظ در بین حلقه های پلاستیکی   و …. گیر کند به دلیل وجود مانع برای تخلیه خون وارده در مجرا اصلا کوچک   نمیشود و احتمال خون مردگی و نکروزه شدن و قطع آلت در صورت عدم درمان و   مراجعه به اروژانس بسیار بالاست )
 • استفاده از اشیای خارجی جهت   ورود به واژن در زنان : به این دلیل که در دختران موجب اذاله بکارت و ایجاد   مشکلات ثانویه در زندگی اجتماعی شان خواهد شد و در کلیه زنان به دلیل ورود   اجسام آلوده و خطرناک موجب پاره گی و زخم شدن مهبل و یا عفونت مهبل خواهد   شد .
 • وارد کردن آلت تناسلی به درون اجسام شکل پذیر برای تحریک   پذیری : به این دلیل که ممکن است بافت نرم شی مورد نظر وارد مجاری تناسلی   ادراری شود و ایجاد عفونت کند و همچنین مشکلات مورد اول را نیز ایجاد کند .
 • خود ارضائی زیاد به حالتیکه فرد به مرحله ای جنون آمیز برسد که تا خودارضائی نکند دچار تنش روحی و روانی شود .
 • استفاده از مواد شوینده برای لیز کردن آلت تناسلی : به این دلیل که مواد شوینده باعث آسیب زدن به پوست آلت تناسلی خواهند شد .
 • قرار   گرفتن در حالتهایی که عمل خونرسانی به مغز را مختل کند مانند وضعیت   ایستاده : به این دلیل که خون کافی به مغز نمیرسد و احتمال سکته مغزی را   زیاد میکند .
 • خود ارضائی در صورت متاهل بودن : به این دلیل که   خانمها معمولا خودارضائی آقایان را یک توهین به خود قلمداد میکنند و این   عمل موجب آن میشود که احسس . کنند که ارزش کافی را در زندگی زناشویی ندارند   ، لذا این عمل در بلند مدت به نفع زندگی زناشیویی طرفین نیست . ( قابل   توجه است که خیلی از آقایان از خودارضائی خانمها خوششان می آید و این عمل   برایشان یک تحریک کننده است و همچنین خودارضائی خانمهای متاهلی که درک   درستی از لذت ج ن س  ندارند و با شوهرانشان در مسائل ج ن س  دچار مشکل اند ،   میتواند یک تمرین ج ن س  خوب محسوب شود تا بتوانند ارگاسم را درک کنند )
 • خودارضائی   در صورت امکان ازدواج و معاشرت ج ن س  داشتن : به این دلیل که اثرات سوء   این عمل بر روی زندگی اجتماعی فرد بسیار مضر است و اورا از واقعیت و حقیقت   دور میسازد ، لذا توصیه میشود تا حد امکان با رعایت نکات بهداشتی به معاشرت   ج ن س  و ازدواج روبیاورند تا خودارضائی که یک آلترناتیو ثانویه است نه   اولیه ( این توصیه نیز صرفا مربوط به آقایان میشود )
 • خودارضائی   در صورت تناقض با اعتقادات مذهبی و فکری : اگر از نظر مذهبی کاملا معتقدید   که خودارضائی امری حرام و ممنوع است و همچنین از نظر فکری آن را امر بدی   میدانید ، هیچ وقت تن به خودارضائی ندهید و سعی کنید که بروی اعتقداتتان   ایستاده گی کنید ، زیرا زیر پا گذاشتن بر روی اعتقادات پایه های ایمانتان   را سست میکند و این امر موجب ایجاد احساس افسرده گی و سرخوردگی ، اضطراب و   …. در شما میشود .

نتیجه گیری و جمع بندی :
 
فکر کنم که با خواندن این مقاله متوجه شدید که :
 
 • خودارضائی   هیچ عارضه پزشکی ندارد و از نظر علمی یک رفلکس . کاملا طبیعی محسوب میشود   که فرد در مواقعی که دسترسی به شریک ج ن س  ندارد برای تخلیه احساسات ج ن   س  اش به آن پناه میبرد .
 • خود   ارضائی نتها هیچ عارضه ای ندارد ، بلکه در مواردی اثر درمانی نیز دارد ،   مانند درمان انزال زود رس و کمک به زنانی که مشکلات ج ن س  در عدم درک   ارگاسم دارند .
 • خود ارضائی از نظر   مبانی اسلامی فقط بر امر استمنا یعنی خروج منی در هنگام انزال تعلق میگیرد و   درنتیجه خود ارضائی زنان و خودارضائی که منجر به انزال منی نشود از نظر   اسلام منع نشده است .
 • حکم حرام   بودن استمنا در مردان ، با توجه به شرایط زمان و مکان میتواند شرطی شود و   با تبدیل شدن به درایج مباحیت و مکروهیت تعدیل یابد ، البته با درک مناسب و   تفسیر درست از زمان و مکان عمل
 • خودارضائی   به صورت افراطی که منجر به احساس تنش روحی درفرد شود و همچنین خودارضائی   افراد متاهل با وجود داشتن شریک ج ن س  جزء بیماریهای ج ن س  محسوب میشود .
 • خودارضائی با استفاده از اشیای خارجی و مواد شوینده و در حالات ایستاده ممکن است موجب ایجاد عوارض شدید بدنی شود .
 • و   امیدوارم که شما دوستان عزیز هم به این نتیجه برسید که اسلام دینی تک بعدی   نیست و اعمال ناپسند عده ای به نام دین ، با خود دین نسبتی ندارد و نباید   برای مخالفت با این اعمال دین را نفی کرد و همه پیکانها را به سوی آن نشانه   گرفت ، زیرا شاید ما دین دار های خوبی نباشیم ، شاید نتوانیم تفسیر درستی   از دین با توجه به شرایط زمان و مکان اراییه دهیم ، اما دین اسلام خود   کاملترین دینهاست و با اعمال و گناهان ما فاصله زیادی دارد .

امیدوارم   که روشنفکران ما به دور از تعصب و غربزده گی که آنان را وادار میکند   کورکورانه خود راشبیه دیگران کنند ( روشنفکرانی که معتقدند باید اسلام را   تعدیل کرد و به تفکرات رایج لیبرالی و سوسیالیستی و ….. نزدیک نمود ) و با   رعایت تعقل و تفکر و توجه به ابعاد مختلف دین مبین اسلام ، آن را بروزرسانی   کنند تا در آینده شاهد تقابل بین دین و سنت و مدرنیته نباشیم و به یک پست   مدرنیزم اسلامی برسیم . ( تفسیر خودمان را داشته باشیم ، نگاه خودمان را   داشته باشیم و از کسی تقلید کورکورانه نکنیم اما بروز باشیم و متحجرانه   سنتهای منسوخ شده را رواج ندهیم )
خارج شده است
با امید و توکل به نیروی برتری که ما را انتخاب کرد تا در کنار هم جمع شویم و سنگ صبور یکدیگر باشیم، از خدا می خواهیم کمکمان کند تا روز به روز به او نزدیکتر و در راستای بهبودی و ترك شهوت گام برداريم، به امید اینکه صدای این جلسات به گوش تمام افراد نیازمند برسد .

غلامرضا

 • مدیر انجمن
 • بابا حرفه ای
 • *****
 • امتیاز: +122/-3
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 762
 • مراقبه یعنی گرفتن جواب از دهان بزرگترین منبع ممکن
  • Http://Behboodi.Org
پاسخ : خود ارضائی چیست ؟
« پاسخ #1 : 12 دسامبر 2010، 12:06:02 pm »

خودارضایی- جلق زدن یا استمنا حرام است؟  آري خود ارضايي يكي از گناهان كبيره است و دلايل بسياري براي اجتناب از خودارضایی ذكر شده است؛ كه ما در اين جا به چند دليل عقلي و نقلي آن اشاره مي كنيم

1.   از نظر پزشكي اين كار براي بدن فرد و دستگاه تناسلي او بسيار خطر ناك است   چرا كه امروزه با افراد بسياري مواجه مي شويم كه به پزشك و يا پزشك گياهي   مراجعه كرده و دارويي براي رفع مشكل زود ارضايي در رابطه ي خود با همسرشان طلب مي كنند . يكي از دلايل عمده ي آن خود ارضايي در دوران قبل از ازدواج است، زيرا اين عمل احساس لذت جنسي را در انسان پايين مي آورد و هنگامي كه فرد با جماع مواجه مي شود كنترل جنسي او پايين آمده و بسيار زود ارضا مي شود

2.   اين عمل بدن انسان را به سرعت ضعيف كرده و او را آماج حملات ويروس ها قرار   مي دهد چرا كه علاوه بر ضعف بدني كه پس از ارضاء طبيعي به و جود مي آيد ، فرد استمناء گر   همراه تخيلات و يا ديدن تصاويري اين كار را انجام مي دهد كه ضعف روحي را   هم به همراه دارد، و همچنين به علت عدم ارضاء كامل روحي تشنگي عجيبي به اين   عمل پديد آمده و كار به جايي مي رسد كه افرادي مشاهده مي شوند كه در روز   بيش از 6 يا 7 بار اين عمل را انجام مي دهند و علاوه بر ضعف كلي بدن ، با   ضعف چشم و گاهي نابينايي مواجه شده و همچنين دوچار اختلالات عصبي مي شوند، و   همچنين آلت تناسلي آنها دوچار زخم هاي سطحي و گاه عميق و ريشه دار مي شود.

3. گاهي مشاهده مي شود كه فرد به علت خود ارضائي زياد اسپرم هاي خود را از دست داده و يا دوچار كاهش اسپرم و عقيم شدن شده است.

4.   خطر از بين رفتن نسل: اصولاً از بين بردن مني كار ناشايستي در اسلام است، و   بسيار تاكيد شده كه هرگز مني خود را از بين نبرده و آن را در معرض توليد   نسل قرار دهيد مگر به ضرورت و يا موارد خاصي كه عبارتند از شرط قبل از   ازدواج و يا نارسايي هايي در همسر و ...

5. در قرآن اشاره ي صريح شده است كه خداوند قوم لوط را به علت ازدواج با همجنس و همجنس بازي   ، نابود كرد كه امروزه حتي كمترين اثري از بقاياي تمدن عظيمشان باقي نيست،   اما مي بينيم كه اقوام زيادي در تاريخ به عمل زنا دست زدند اما چنين بلايي   بر سرشان نيامد حال سخن اين است كه خود ارضائي نوعي ازدواج با خود است كه   به مراتب از زنا و لواط بدتر و گناه آن سنگين است.

6. در تاريخ آمده كه روزي اميرالمؤمنين (ع) گذر مي كردند كه جواني را ديدند كه مشغول خودارضائي بود، آن حضرت جوان را گرفته و آنقدر بر پشت دستش زدند كه كبود شد، و سپس فرمودند سريعاً ازدواج آن جوان را فراهم كنند.
منبع:lastheart-porsesh.blogfa.com
« آخرين ويرايش: 15 سپتامبر 2012، 08:43:50 am توسط رضا - بیل »
خارج شده است
با امید و توکل به نیروی برتری که ما را انتخاب کرد تا در کنار هم جمع شویم و سنگ صبور یکدیگر باشیم، از خدا می خواهیم کمکمان کند تا روز به روز به او نزدیکتر و در راستای بهبودی و ترك شهوت گام برداريم، به امید اینکه صدای این جلسات به گوش تمام افراد نیازمند برسد .

کلانتر

 • تازه وارد
 • *
 • امتیاز: +4/-1
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 23
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : مشارکت روزانه
« پاسخ #2 : 14 سپتامبر 2012، 10:42:50 pm »

خودارضایی تجاوز به خودکردنه نظرشخصیم بود
خارج شده است

hfgh4q5rrr

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +1/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 216
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • tuv752
You are happy, I am very good
« پاسخ #3 : 22 آوریل 2016، 04:28:58 am »

HTML template you are happy I am very good
< p > next week is gold sister married the day, in Yue sister get married after a few years, another one of my best friend found a good man. Can't wait nonstop frantically into the marriage hall to the. The Huang Kun classmates because I haven't graduated so haven't married, but the development of emotional stability estimated after graduation will soon leave I took your woman happy pretend to. Always I soaked in honey love, think of today unexpectedly became a loner, really is ten years Hedong Hexi ten years in the unpredictability of life. < br / > < br / > ago remember with Huang Kun bet,hogan outlet, bet the four of us who at the end of a marriage,tn homme pas cher, and now think the bet is how naive. Yue sister is a long and stable woman,tn pas cher, so many years of emotional experienced many ups and downs, hope have a stable warm home,hogan outlet, the right man appeared at the appropriate time,golden goose saldi, she would soon marry; sister Kim is a straightforward nature dare love dares hate towards the emotional single-minded, once encountered to surrender her to take care of her acceptance of her good man, she must bear the quicker than anyone; Huang Kun needless to say, so many years have in silently waiting for her,hogan outlet online, finally one day God took her back to his arms, he must not give up. But these, I should have long thought, but did not,hogan outlet online, because I was absorbed from morning till night silly silly love pay. Finally, get the results of a silly,golden goose saldi, I look stupid does not necessarily have any stupid Fu, most of the time is a stupid people. < br / > < br / > feelings does not always have to be a fool to appropriate to do their own masters, emotional problems always escape, will be more and more confused. Looking around the friends all had a happy two of the world, nor by a sigh: love this thing really easy to get? Easy to get some love? I wish I really pay, be in love, not one day into love or love, I want to love a person, really hard? < br / > < br / > you are go to happiness, cherish the hard won love, not I do not remember me, I am a person, very good.
Related Articles:
 
 
   You are in my heart, but you are not on my journey
 
   Everyone l
 
   Dreams can
 
 
  Remember to live more than to forget the memory of the brain, the memory of the former is actually a fragment of. The memory of the cloud, smile is always so charming, blank after the people and things have become blurred or. The span of time so that I can not accept, youth go too fast! I still have no taste. But it was on another platform. Perhaps is a journey, as long as the life is still.
خارج شده است

terdd54jer

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 168
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • mno487
College entrance essay the examination room rapid
« پاسخ #4 : 27 مه 2016، 09:56:31 am »

3, the following to the suffering of the topic as an example:
 discussion paper,air max 95 france?
E, my arrangement: from the shallower to the deeper from the general to the special.
3, the selected style: weaknesses.
College entrance essay: the examination room rapid written tricks
G,hogan outlet, my title: the central point of the argument: "the suffering of life" three, emergency training:
 two, overcome the difficulty of the idea:
4: to determine conception reflect their views and attitudes,hogan sito ufficiale.
1, quick thinking: from the material to start with!
2, the selected angle: the attention of very small, the child is father of the man.
 three people experienced hardship tempered, three people's life will shine. Different is Beethoven is a world music master, subjected to torture deaf; Hawking is known as following the Einstein the greatest physicist, body only three fingers can move; electronic dictionary,air max pas cher, an ordinary girl from Japan, lost both arms, to foot painting artists with disabilities. Beethoven brings us the beautiful music of Hocking; let us see the clever extreme; Noriko strong admiration.
1,occhiali ray ban wayfarer outlet, fast topic: limited attention topic. The best way is to expand into a topic sentence to help you.
2, every building has support.
2, high-efficient method: to seek common ground while reserving differences, the comparison of three materials (with three main) at different points, in order to find determine the central argument or sentence of three angles.
How to quickly determine the three points in the
 first, the examination of the composition of the process: the whole process 10 minutes to get!
1, Taiwan, a scholar said,hogan scarpe outlet, the life of a variety of efforts nothing more than two words: home.
A, my style: on the paper B, my point of view: the suffering of life C, my material: Beethoven, Hocking,air max pas cher, the Japanese girls (ordinary people do not know, ha ha ha ha ha)
 ask you to "go home" for the topic composition.
D,hogan rebel outlet, comparative similarities and differences:
 college entrance essay: the examination room rapid written tricks
5, selected materials: pay attention to the typical nature of the material (the most persuasive) and the novelty (the most features)
F, my point of view:
8, language expression: pay attention to the flexible use of beautiful language form.
6, structure arrangement: pay attention to the materials according to the ascending order to highlight the theme, from the shallower to the deeper. 7, determine the topic: problems better half! Concise and comprehensive attention.
< p > suffering forging life of strong suffering life bloom of exquisite suffering to make your life more purely by three points leads to three main sections, explains Noriko reason beyond the ordinary is because she has a strong will beyond suffering; the interpretation of Beethoven's music rich and from the great suffering of watering; interpretation of suffering that Hawking substances are insignificant, but the his, is the wisdom of the human spirit can give full play to.
 how to quickly determine the center of the sentence?
Related Articles:
 
 
   Give grandma a letter _8
 
   Lonely Wolf
 
   Care for t
 
 
   Finally, the Chinese players out, he is not a bit like high jumpers, while scratching their heads, while jumping left and right jump, like a quick boxer, I really like the high jump of material. Suddenly, he quickly ran up and jumped into the cloud nine, after a long time before the fall. The foolish eye, do not know how to write the score, had to write "cannot be measured".
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 19,246
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 19,246
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : خود ارضائی چیست ؟
« پاسخ #6 : 28 سپتامبر 2019، 03:57:42 am »

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
خارج شده است
 

این صفحه در 0.111 ثانیه 27 نمایش داده شد.