انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

نگذار هدایایی که از A.A به تو رسیده است تو را از آن دور کند
قانون #62ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: برداشت از قدم سه  (دفعات بازدید: 1573 بار)

افق

  • عضو انجمن هموابستگان گمنام (CODA)
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • **
  • امتیاز: +246/-5
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1,244
برداشت از قدم سه
« : 04 دسامبر 2010، 09:59:01 am »

دو قدم برداشتم
اومدم توی قدم سه
حالا وقتشه، حالا دیگه وقتشه که با خدا آشتی کنم
توی قدم یک بارهای سنگین وجودم رو گذاشتم پایین، قدم دو هم بهم یاد داد باید به کسی اعتماد کنی، کسی که عاشق و مهربان و البته با تجربه تر از تو.
چقدر وقتی با خودم دوست شدم همه چیز تغییر کرد. لیستی از حقهایی که هر انسانی داره توی این قدم هست. یعنی منم حق دارم. یعنی خیلی کارها رو که کردی نه تنها اشتباه نبوده بلکه حق مسلم تو بوده. دست از این همه دشنی با خودت بردار. یعنی اگه کار اشتباهی هم کردی بازم حق داری، حق جبران.
چقدر وقتی با خودم دوست شدم همه چیز تغییر کرد. حالا وقتی توی خیابون راه می رم عکس خودم رو توی شیشه یک مغازه نگاه می کنم از وجود خودم لذت می برم و قربون صدقه خودم می رم. حالا دیگه جرأت کردم عکسم رو روی صفحه موبایلم بزارم. اون روزی که خودم رو با تمام وجود می بینم (با همه نقصها و خوبیهام)و از وجودم لذت می برم اون روز خدا با من هست. اون روز اون برام مهربون تر جلوه می کنه. همه مخلوقاتش مهربون ترن. گربه توی خیابون، برگ های درختها، بارون، پل عابر پیاده ای که دارم از روش رد می شم، ماه آسمون، باد و همه و همه جلوه هایی از خداوند می شن برام. و من یک بچه که دارم از همشون لذت می برم. اون روز من در نهایت اعتمادم. چقدر دوست دارم توی آن روزها هر بچه ای رو که می بینم بغل کنم و ببوسم، هر فردی رو می بینم بهش گل بدم و هزاران عشق دیگه نثار مردم کنم. اون روز اگه اشتباهی از کسی ببینم بازم سرشار از عشق بهش باقی می مونم.
اون روز من می پذیرم که نقص دارم اما باید روش کار کنم و می پذیرم چه وجود زیبایی دارم.
.
حالا دیگه وقتی ترس میاد سراغم می رم توی آغوش خدا. تصورش می کنم. من در آغوش خدا هستم. بهم می گه عزیزم شاید داره برات اتفاقاتی می افته که به نظرت بده اما به من اعتماد کن، با تمام وجود اعتماد کن. و چقدر آروم می شم وقتی توی آغوششم. و چقدر قشنگ می شه وقتی همه چیز رو با اعتماد به خودش می سپارم.
.
حالا می فهمم که خدا همیشه بوده ولی من خودم رو لایق نمی دونستم که برم توی آغوشش. خودم به خاطر دشمنی با خودم ازش دوری می کردم. حالا می بینم که وقتی خودم رو پذیرفتم توی آغوش گرم خدا جا گرفتم. این من بودم که پریدم بغلش. خدا همیشه آغوشش باز بوده. باز باز. منتظر من تا بپرم بغلش اما من چقدر خدا رو در انتظار گذاشتم.
.
حالا می دونم خوشحال می شه دارم تغییر می کنم. چون وقتی تغییر می کنم تمام وجودم داره می خنده پس حتما خدا هم خندیده. مگه می شه کسی توی آغوش آدم باشه و سرشار از شادی اما آدم شاد نباشه. دیگه اون که خداست و سرشار از عشق به من، پس حتما از شادی من شاده و من از شادی اون شاد.
.
حالا می فهمم که اونم به من اعتماد داره. بین همه بنده هاش یک کارهایی رو برام در نظر گرفته که از عهده کسی برنمی آمده و من باید انجامش می دادم. اون به من اعتماد داره. باید سعی کنم که من از اعتمادش سوء استفاده نکنم.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   
خارج شده است
خداوند را سپاس باد. وقتی من در محاصره بودم، او محبتش را بطرز شگفت انگیزی به من نشان داد. من ترسیده بودم و فکر می کردم که دیگر از نظر خداوند افتاده ام، اما وقتی نزد او فریاد برآوردم او دعای مرا شنید و مرا اجابت فرمود
 

این صفحه در 0.149 ثانیه 25 نمایش داده شد.