انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

به مردم كمك كن طبيعي باشند . به مردم كمك كن آزاد باشند. به مردم كمك كن خودشان باشند . هرگز سعي نكن كسي را به زور وادار به كاري كني , به زور بكشي و به زور هل بدهي و تحت كنترل خودت در اوري . اينها همه ترفند هاي نفس هستند

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه دویست و هفدهم  (دفعات بازدید: 20654 بار)

casrbg1tv

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 144
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • qrs086

tiger Tesco on-line, Li Wen (a pseudonym) has been its department products suppliers. Last week, Wen Ho Lee has received notice of flying tiger Tesco procurement department is sent to the, Feihu Legou sites will be on December 31,hogan outlet, a comprehensive frame store products suppliers ready to return.
Since last August
 on the line for more than a year of tiger Tesco,scarpe hogan outlet, has been the thunder and rain shrouded public opinion. However, the "daily economic news" reporter yesterday (November 29) was informed that has been unknown Feihu Legou before the end of the year will have big action.
< p > Analysys International business analyst Chen Shou pointed out that this Feihu Legou now category and different, such a platform with the same type of electricity compared, the advantage is not obvious.
 he believes that tiger Tesco seems to be more like the mode of replication of Jingdong. It is worth noting that the tiger Tesco copy the business model, did not succeed. And stuffy sound money a low-key approach seems to in the field of electronic business into the biggest taboo, flying tiger Tesco in the advertising and marketing promotion.
< p > there will be a big adjustment,hogan outlet, in a sense, are business website at the beginning of the creation of strategic mistakes, a personage inside course of study pointed out that the problems existing in the department store business is low profit margin decreased the overall profit margins.
< p > according to Levin's statements, its butt joint procurement told Levin,air max homme pas cher, company headquarters only notify the supplier procurement ready to return, the specific reasons are not clear, and is currently Flying Tiger Tesco executives are concentrated in Shenzhen headquarters held an emergency meeting.
< p > Flying Tiger Tesco remaining 3C business is sufficient to support its profit growth, the practice of e-commerce and traditional retail completely different, flying tiger Tesco should consider differences between other sites. Chen Shousong pointed out.
< br / > the China Electronic Commerce Research Center analyst Zhang Zhouping pointed out that Terry Gou, Foxconn and the name of the first is that the opportunity for leveraging greatly promoted,hogan outlet, but flying tiger Tesco did not seize the the opportunity,hogan outlet, then less advertising, let fly tiger Tesco in the edge in the industry.
 for this message, Li Wen feel very shocked. Afterward, the reporter with the flying tiger Tesco is located in Shenzhen headquarters are and get in touch,scarpe hogan outlet, but whether to cut the department store business,nmd runner pas cher, as of press time the other side also gave no reply.
< p > Foxconn is operating also includes the spending tens of billions to build CyberMart chain stores, the future in the mainland chain stores will reach 500, and last year with the launch of the cooperation with the Metro million was an electronics retail store. There are also plans in the following layout three line city Ten thousand steeds gallop.
Tiger Tesco store business model by the electricity supplier or peeling test
Related Articls:

Shunde to support the first y

25 compani

the beginning of the market quickly doubled

In fact, the moment the oil from the opening price show, market dispute is very big. Set super energy stocks, the first heavyweight in the body of the oil, so high price is a trap or pie, where to locate a reasonable, these issues are expected to be difficult to find the answer in the short term.
خارج شده است

cnyeh119a

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 248
    • vwx572

Roshow technology withdrawn refinance application detention secretaries to resign | sponsor | shareholders
< p > dew smile Technology (002617) yesterday afternoon announcement: the company is expected to increase given the work can not be completed,goyard prix, and take the initiative to withdraw the application documents refinancing; Deputy General Manager Cai Shen submitted his resignation. Prior to Cai Shen has been under criminal detention.
< p > announcement shows,tn requin pas cher, roshow technology of non-public offering of stock shareholders General Assembly resolutions coming over the period of validity is expected due to complete the work of non-public offering, the company and three stock subscription agency negotiated consensus,adidas yeezy 350 pas cher, and with sponsor Dongxing securities consultation, decided to the initiative to withdraw the application documents of non-public offering.
< p > roshow technology also announced,hogan interactive outlet, the company in May this year, 5 received Cai Shen submitted a written resignation, Cai Shen due to personal reasons fails to fulfill its at present the board of directors of the company will be the responsibilities of the Secretary and deputy general manager, decided to resign from the board of directors of the company secretary and deputy general manager duties.
< p > prior to the April 26,hogan outlet, roshow technology received the notice of Zhejiang Province Public Security Bureau of Economic Investigation Corps, the board of directors of the company will be the Secretary Cai Shen was detained on suspicion of a crime, for reasons that remain unclear. Public data shows, Cai Shen was born in 1961, the college degree, the former state-owned enterprises technician, workshop director, factory director, Sino foreign joint venture company director, general manager; Furun Dyeing Group Co., Ltd. investment management division chief,sca goyard pas cher, deputy general manager. (Zhou Shaojie)
2013 May 10th, Lu laugh technology held a provisional shareholders' meeting, considered and passed on the company's non-public offering of stock options and other related motion,scarpe hogan outlet, and in May last year,goyard paris, 16 days to the Commission to submit the application documents. According to the plan, company Huawei Chen future fund three objects to 7.06 yuan / share will increase 1.4 million shares to invest in special electromagnetic wire three projects, raise investment in gold is about 9.7 billion yuan.
Related Articles:

51 the company intends to refinance 79 billion 100 million price far higher price of additional powe

U.S. group's first three quarter net profit by 49%- net profit - gross margin

The paymen

According to the relevant provisions of the notice on strengthening the supervision of major asset restructuring related stocks of listing Corporation, the ninth provisions, such as to meet the relevant conditions, the company can resume the process of major asset restructuring.
خارج شده است

terdd54jer

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 168
    • mno487
The pleasure of autumn
« پاسخ #62 : 26 مه 2016، 06:14:52 pm »

looked up, eyes for sky. Disturbed the ranks of Baiyun, the sky is deep and quiet -- said South in autumn migratory birds fly in in the southern part of the country I was in the empty sky find not the slightest trace.
 wind invisible. Ave "proud" not to stick at trifles, "Ecstasy" enlightened; doomed to loneliness, invisible is neglected. And I want to run in the wind, really invisible charm.
The pleasure of autumn
 can not see the fish floating in the air to float to the ground, but wrapped in the wind, I feel that it is only the fish in the free shuttle.
 creation is magic!
< p > pebble into the calm water Dangqi thousands of ripples, both the majesty of golden plume shaking, and domino fought.
 called "a clear and turbid", refers to the origin and the water channel is different, and ultimately form a very clear,hogan outlet online, a very muddy but eventually and together of the two streams.
 finally arrived to the stream,hogan olympia outlet, clear water; but also can only use "fairly".
 ah ha,ray ban sito ufficiale, I know, the original is the wind ah!
 Hugo said: "the sky is wider than the sea, the sky is wider than the sky is the heart."
 so I couldn't see what Liu Zongyuan describes as "fish were nothing if travel by air" attitude.
 to move on.
 wind is an invisible stream,scarpe hogan outlet.
 and I in the turmoil of the surging and surging,hogan outlet online.
 pleased autumn
 in recent years, water pollution is becoming more and more serious, and now the reservoir water,occhiali ray ban wayfarer outlet, the water potential is a little fierce, more turbid sediment. What's more, the water stream is very special ". So for this situation, the understanding of the heart but dull pain.
 in the end what makes it so happy?
 and others said: "the days of big, if can, why absolutely empty?"
 day light cloud light, the wind is still a remnant of an invigorating autumn climate, warm. I walk alone in the lazy.
 eye, at first glance is a riot of colour. Then when I gaze, is a blend of yellow and green,scarpe hogan online, scales such as refraction of light. Mature and semi mature in the monotonous water rice paddy on the continuous cycle,nike tn pas cher, constantly alternating, I was stunned, as if there is a flow of life in the.
 let me fill the blank! Let my blood into the distant solitude, taste eternal loneliness, with my thoughts alone.
Although
Related Articles:

Happy Sunday _1116

Write a le

As you know, information plays an important role in our modern society. Someone ~ys that ours is a society of information. I agree with him. In fact, the information is expanding at an increasing rate. As a member of modern society, I am fully aware of the significance of information to my life. It affects nearly every aspect of my life. Then how to obtain and deal with information seems to be of utmost importance.
خارج شده است

idh9bhe4u

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • qrs631

< p > Taoran: I can only confirm Ma did a speech, in the question and answer the question, he mentioned that he very interested to Yahoo and other things I don't comment.
 in Beijing in October 9th news (reporter Wang Zongying), according to voice of China News reported that today we are interested in YAHOO, probably because the Alibaba is an important group of assets. For YAHOO, its assets for the Alibaba,nike tn soldes, perhaps even more important. Just a few days ago, Ma Yun, chairman of the board of directors of the Alibaba in the United States, a speech at the Stanford University, has led to a lot of controversy. This is the outside world that is the first statement of the overall acquisition of YAHOO's remarks came out, YAHOO shares rose 5%. Prior to this, YAHOO shares have fallen by nearly 20%.
 if the Alibaba to do so will YAHOO revenue capsule, which will be the end of the year after the acquisition of Lenovo Group IBMPC sector, China's most significant overseas mergers and acquisitions. However, this transaction is really successful completion of it?
 as early as 2005, YAHOO invested $1 billion in cash, with 40% of the shares of the Alibaba, becoming the largest shareholder. But today, the development of Alibaba is far better than YAHOO, there are investors in the estimated value of the Alibaba is not listed on the value of about $32 billion, while the United States YAHOO is only less than $20 billion.
 Ma Yun said in his speech, China's YAHOO is now installed in the pocket of ali. Right now the Alibaba is interested in the overall acquisition of YAHOO, he also admitted that there are a lot of people interested in this,hogan outlet, the acquisition is more complex than imagined. Director of the Advisory Research Institute of Ai Rui,chaussure air jordan soldes, Ai Rui consulting first >
 in the reporter's questioning, the phone carefully conceal mentioning. But the news has caused a great disturbance in the Pacific ocean. Even there is news that Ma has been with YAHOO co-founder and board of directors Yang Zhiyuan to communicate, and will do a formal visit in the near future,hogan sito ufficiale, to assess the value of YAHOO's strategic. In this regard, Fang Xingdong, chairman of the China Internet Laboratory,hogan outlet, said: the acquisition of YAHOO Alibaba has a natural advantage.
Ma Yun acquisition of YAHOO's controversial political review is the biggest problem
< p > in an outside speculation that Alibaba will acquire Yahoo sensitive time, Ma or board on the Stanford University podium, he said: there is no investment in Yahoo, Alibaba won't have today's success. And for the next acquisition of YAHOO, Alibaba are also very interested in. After the news, the reporter dialed the telephone Alibaba public relations director tao.
 Fang Xingdong: from the perspective of Ma Yun,scarpe hogan outlet, he bought YAHOO in fact is to buy their own, because YAHOO is the largest shareholder of the Alibaba. After he bought the YAHOO,goyard prix, he can really control the future development of the Alibaba. From the shareholders of YAHOO, because the original YAHOO voted $1 billion, which at least said Ma proved that he is able to create value for shareholders. I think in terms of the shareholders,scarpe hogan outlet, it is very simple, who can create value, who is a good leader.
Related Articls:

The three

407 stocks

The Commis

Now, access to the group buying site information daily through the QQ group, QQ space, daily selection, mail and other channels at the same time exposure, to help partner browsing and trading volume rose rapidly. Data from the F group showed that the last month of the transaction amount has exceeded 20 million in the QQ group buying platform.
خارج شده است

sgte84uxm

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 227
    • nop520
The speed of controlling shareholder assets will t
« پاسخ #64 : 28 مه 2016، 08:48:56 am »

< p > in fact,adidas yeezy pas cher, last October 9, Sanonda a in the B share offer report book disclosed the Chinese agriculture to follow-up strategies after the completion of the offer of the schedule,goyard paris, namely after the completion of the B share offer, do not rule out the within the next 12 months by Mai (now renamed Adama) or Mai's other subsidiary of possibility of the acquisition of Chinese agriculture to indirect holdings of a shares of the company.
The speed of controlling shareholder assets will transfer the |adama| A integration Shalongda Shalongda
Celsius a under Dutch law registered in the Netherlands founded the company, its indirect controlling shareholder as Adama agricultural solutions Ltd. (Adama), conversion and indirectly holds Adama 60% of the shares. Adama's main business is the development,hogan sito ufficiale, production and sales including herbicide, insecticide and bactericide agent, agricultural products, in the global pesticide sales table rows around in seventh place.
 A has emerged since then,occhiali ray ban wayfarer, Sanonda motion integration of a series of assets. This year March 12, began to promote the Sanonda a controlling shareholder restructuring,nike tn pas cher, Sanonda group 100% of the equity transfer to its wholly-owned subsidiary of China's Agricultural International (Hong Kong) Co., Ltd.. On October 1, Adama has with agrochemical companies for conversion (Sanonda, Ampang,goyard soldes, McDonnell Douglas, Huaibei chemical) business reached an agreement, Adama intends to cash acquisition of these assets,hogan outlet, time initially expected for Adama after the listing, and to determine the basic all work completed in 2015 before the first half.
 A Shalongda asset integration drama is staged continuously. Company announced today that conversion, a wholly owned subsidiary of China's Agricultural International Co., Ltd. intends to hold its Sanonda a controlling shareholder of Jinzhou Sanonda Holdings Co.,air max pas cher, Ltd. 100% equity transfer to Adama Celsius B.V. (Celsius); which may lead to Celsius indirectly acquire Sanonda holdings held by the company of 20.15%A shares of common stock, plus Celsius had been holding company 10.6% of shares, which will together hold 30.75% stake in the company.
 according to the announcement, the transaction is expected to be completed in the first half of 2015 to complete the transfer of delivery. After the completion of the delivery, the final actual controller has not changed, still for the state owned assets supervision and Administration Commission of the State Council, direct controlling shareholder also has not changed, is still the Sanonda holdings.
Related Articles:

Taihe new

Shenzhen SASAC intends to exc

Yesterday evening, Haisheng, released 2012 annual report, subject to the shipping market remains in the doldrums, lower rates, the company last year operating income 10.17 billion yuan, down 15.47%, attributable to to shareholders of listed companies net profit loss of 3.71 billion yuan, glide compared to the same period of 3026%.
خارج شده است

cdg3bmz6e

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 218
    • nop062
CSI comprehensive debt and other 7 index officiall
« پاسخ #65 : 28 مه 2016، 03:55:34 pm »

,goyard soldes

< p > to more fully reflect China's bond market as a whole prices trend,hogan olympia outlet, also for bond investors to provide new investment analysis tools and more suitable performance evaluation benchmark, China Securities Index Co., Ltd. announced today officially released in syndrome of bonds,mont blanc porte mine, central bank bills, short financing, short-term debt and other seven indices.

< p > and permit comprehensive bond index also released and 1 debt index card in, central index card, the card counting 1 index, CSI votes (1-3) index, short melt index, short bond index, to reflect the full range of the overall performance of the Chinese bond market all kinds of combination. At this point, the CSI bond index has reached 15, basically formed a relatively complete system of bond index.
< p > according to the published index scheme, in syndrome of bond index and released late last year in the card debt index compared, in terms of sampling are two changes. First, the credit classification of bonds is more comprehensive, the index of the sample coupons in addition to Treasury bonds, financial bonds, corporate bonds, but also including the central bank bills and short-term financing bonds. Second, the maturity of the bond is more extensive,golden goose saldi, the index of the sample coupon for the remaining period of time required by the "more than 1 years" to adjust to the above". Therefore,guess pas cher, the duration of the index than the bond index has decreased greatly, at the same time the sample composition is more matching portfolio investors.
CSI comprehensive debt and other 7 index officially released today
< p > from the point of view of current the index contains the credit of sample weights, bonds, financial bonds,timberland sito ufficiale, corporate bonds, central bank bills, short melting weight respectively 35.7%,scarpe hogan outlet, 18.5%,spaccio hogan outlet, 6.8%, 36%, 3%, visible government bonds and central bank bills and weight accounted for more than 70%.
Related Articls:

Listing Co

A shares i

Two minist

To 2008 March Hengda went to Hong Kong IPO crashed as a landmark event, the door to the capital market seems to housing prices suddenly closed and blocked in the outside the enterprise because excessive land reserve of negative tired and become a tiger by the tail. After more than a year no one talked about IPO, housing prices listed hope collapse.
خارج شده است

gdf8e7nert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
    • fgh902
Remember an interview
« پاسخ #66 : 30 مه 2016، 12:22:05 am »

day,occhiali ray ban wayfarer, I and Yan iron flow can really benefit.
Take some time to interview"
< p > flight "fly" with, "dada" and "Wangwang" came up to the people of the state, they give people convey a exciting information, Sichuan Province, the Tenth Sports will is in Dazhou held. That in the end we Dazhou people on the ten games the attitude of what? My friend and I decided to take a strict tieliu street interview.
< p > goodbye aunt after, we came to the square in the center of an interview with one of our peers, he is skating, like a brisk swallows have square super low altitude flight. We feel shy to let him stop, we illustrate the meaning, he is very happy to meet our demands. I asked him: "you most desire for ten games to do what?" He said excitedly: "I try to play in the school team, on the day of the opening ceremony for the Dazhou people long face......" He looked at the eloquent expression, I arise spontaneously. Yes, as the people of Dazhou,hogan outlet online, who do not want to make a contribution to his hometown, long face?
 I and Yan iron filled with excitement and found a beautiful aunt, aunt of iron flow Yan said: "hello! Aunt. You are so beautiful! Can we have a talk with you?" The aunt looked at the reporter's card in front of me, smiled sweetly and said, "yes, I can."! What topic?" "Ten luck will be coming soon, do you think you can do something for the ten?" Aunt said: "two aspects of it! First, to strengthen their own self-cultivation,golden goose outlet, and strive to improve their own quality. Second, efforts to do a good job." I then asked: "we are building a harmonious society, then do you know the six basic characteristics of a harmonious society it?" Aunt unthinkingly said: "know ye that is democracy and the rule of law, fairness and justice, honesty and friendship, full of vigor and vitality, stability and order, harmony between man and nature." All two of us to stay, she was able to breath back down. Aunt went on to say: "as long as we reached Prefecture People's concerted efforts to build a harmonious society,hogan outlet, the tenth will give people leave a good impression!" I have to sit up and take notice of the beautiful aunt, said: "aunt,golden goose scarpe donna, you did!"
 an "interview"
 ten on Saturday morning, I and Yan iron hanging "small press card" with the first interview to Laifeng road. I saw the crowd here heavy traffic,hogan sito ufficiale, streams of people busily coming and going with a lot of "urban management" stand on both sides of the street. I and Yan tieliu ever not so much be not a little bewildered, chased,nike tn femme pas cher, did you have what thing. We approached a city inspectors asked: "uncle,hogan outlet, uncle, hello! Today, why there are so many inspectors, did you have what thing?" The inspectors look for us poker-faced uncle said: "yes, it is something to happen, ten games coming. We in this is to urge people to further regulate behavior, to improve our quality of the people of Dazhou, ten games to make our contribution." "Oh! Really hard for you. Thank you!"
Related Articles:

On the Thr

Kite _7

Fear, swal

I opened the drawer and took out ten automatic folding aid tents and small miniature microphone, micro camera. Sitting on the speeding car, came to the scene of the accident. I took out ten tents, according to the remote control, the tent became as big as the building, so that the people are living in, so I started to do the interview. To record a curtain. Do the live report.
خارج شده است

hfgh6p5ess

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 259
    • nop792
Pain is numb, feel the heart of the cool quotation
« پاسخ #67 : 30 مه 2016، 05:37:52 am »

not all the people are to be believed, once you are wrong people, injured himself.
 young when we have not expected, in a hurry a wrong body, miss this life.
 originally, our youth,hogan outlet online, everyone is in together.
 between people always have a bottom line, across the bottom line will see the real
 sleep insomnia Pinyin pinyin is Shuimian, is Shimian, tossing sleepless nights, because one less u.
 sometimes, we are forced to take the road of choice,tenis asics outlet, until there is a genius found should go to find their own voice.
 life is also very long, so I miss, will be very long. Sad sentences
 I believe you, not not love, but our love, really can not go down.
 if a smile to cover up the scars of the heart, perhaps this smile has become the pain itself.
 madly in love, do not have to be so realistic, after the fall of love, but must be realistic,montblanc plume pas cher, everything has been done, each with the end of the world road, how not to give up,scarpe hogan outlet, but also to let go.
 I am you turned forget a passer-by, with what accompany you waste time to the end of
 we are just the most common dust on this blue planet,hogan sito ufficiale, a little more than a lot of
 unwilling to faceHow many tears
;
 love needs to irrigate, can grow into healthy forest.
 I know when to stop, when to let go, when to go. However, I "know" does not mean that I can".
 I only have a love,montre guess pas cher, or don't pay, to pay,hogan outlet, is all.
Some
 If only your shadow, don't forget to smile to yourself.
 one is always on a strange road, watching strange scenery and listening to strange music. In the end you will find that the things you try hard to forget are already gone.
 people are good at always remember, do not know how to cherish, the pain is to chase, forget the protection of
 no love at first sight, only >

a lot of people do not need good-bye, because it is just passing by. Forgetting is the best memorial to each other.
 in the moment I left, forget me, also hope that I can forget you
 pain has been numb, feel the heart of the cool quotations
 who said, love and cough can not hide. I forget the future years and so long to be able to slowly like a person,spaccio hogan outlet, just like you like.
 smile is like a band aid, they cover up the pain but it still hurts.
 can not do without, only do not want to leave; not reluctant, but not put down.

Pain is numb, feel the heart of the cool quotations
;
Related Articles:

The latest funny quotes unloaded on the know is no

Show me the tiger man statement sniffs the rose

However, losing the integrity of the shadow is like a ghost in general with me, make me depressed. At this time, I accidentally read a quote from Tagore: "if you shed tears when you miss the sun, you also miss the stars." Suddenly, I understand such a truth: miss the sun can enjoy the stars, green is the harvest to lose, lost without sorrow, childish, we entered the mature.
خارج شده است

npg5euy1d

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 258
    • abc094

,scarpe hogan outlet
 after a number of communication,hogan outlet, although her husband expressed repentance, but still with the strange woman network chat. Ms. Yang said her husband and other people on the Internet ambiguous, is the spirit of the derailment, divorce and custody of the child to bring up the child, her husband paid 1200 yuan per month,scarpe hogan outlet, housing, cars also belong to their own.
 Ms. Yang said,scarpe hogan olympia, because of work reasons,guess soldes, she and her husband after 3 years of marriage has been separated. The husband from being, becoming indifferent. Last year,scarpe hogan outlet, Ms. Yang in her husband's QQ chat records found that he had an affair with a strange woman chat record.
Husband network refers to the spirit of the divorce court to divorce his wife sued the divorce court dismissed
 husband to pay Mr. said he was lonely fans Internet chat,tn requin pas cher, not the spirit of the derailment, do not agree to divorce.
 Fangshan court after hearing that the two sides gathered together from the couple's feelings of discord,nike tn pas cher, the defendant is willing to correct their shortcomings, the plaintiff should cherish, dismissed Ms. Yang's divorce demands.
 JINGWAH times (reporter Zhang Shuling) Ms. Yang found that her husband is not only more and more indifferent to their own, but also on the Internet with a strange woman ambiguous chat. Ms. Yang to her husband derailed on the grounds that the prosecution of divorce. Reporters learned yesterday, the Fangshan court rejected his wife's divorce demands.
Related Articls:

Industrial and commercial departments to investigate China's anti MLM network

Online travel price war experts called for the introduction

Foreign di

According to his introduction, Mcglaughlin to clothing as the main commodity, 80% of revenue from online sales, and another 20% from the line under the store. Expansion of the line under the store led to a decline in gross profit Mcglaughlin, while relying entirely on online sales Dangdang does not exist this problem.
خارج شده است

hawh04xht

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 141
    • jkl479
Anhui new media Phoenix Bookstore - France intends
« پاسخ #69 : 30 مه 2016، 04:42:45 pm »

new world press China belonging to the foreign language Bureau (Chinese International Publishing Group), is one of China's most important foreign publications. Anhui new media said that the capital will open up the publishing industry links, to extend the industrial chain; and combining with the Chinese Foreign Office in 160 countries and regions overseas micro propagation network,air max pas cher, relying on the advantages of distribution platform and digital content aggregation, work together to create all media and globalization of the digital publishing and distribution service platform.
 according to the announcement,hogan outlet, the company recently signed with the new world publishing company limited liability company investment letter of intent,golden goose saldi, to be used in cash about 77 million 20 thousand yuan to increase the capital of the new world press, to obtain its 34% stake.
The same day the announcement of
, recently with the China International Book Trading Group Limited signed the "book" investment intentions,air max 95 france, both as a strategic partner to jointly acquire French Phoenix bookstore. After the completion of the acquisition of the company 80% stake, Anhui new media 20% stake.
< p > announcement said that French Phoenix bookstore in Paris plug Barstow Boer street,timberland boots outlet, is a franchise in China and Asian countries, books of Chinese bookstore is in France set up the first time Chinese bookstore. Anhui new media said that this acquisition is an important measure to implement the strategy of "going out" culture. After the completion of the acquisition, the company responsible for the bookstore management, will be the introduction of the cultural and creative experience and multicultural format,hogan sito ufficiale, to create a phoenix bookstore in China in overseas publicity window and exchange platform, and explored to open the new mode of overseas culture base and cultural publicity site sustainable profitability.
Anhui Mediacorp French Phoenix bookstore | holdings intends to mergers and acquisitions | capital
< p > Anhui new media on 2 October evening announcement,hogan outlet, quasi way to increase access to Chinese Foreign Office's stake in New World Press 34%,cheap pandora jewelry outlet, and intends to join the company to jointly acquire French Phoenix bookstore.
Related Articles:

Shenhua's first nest case of coal and the market p

Bentley A2015 year net profit

NetEase in

Music through 2016 and 2017 the annual and year 2018 to achieve a net profit amount (net profit amount deducting non recurring gains and losses after belonging to all shareholders of the parent company net profit for quasi) were not less than 36 million yuan, 46.8 million yuan and 58.5 million yuan, according to the results of commitment.
خارج شده است

dfg2s5erty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 226
    • nop773

< p > English in junior high school graduation class always plan for the review and thinking route English in recent years to, in various provinces and cities committed to the reform of the senior entrance English test, especially the city from the point of view of last year's trick questions. The questions of large capacity,hogan outlet, wide coverage, but also increasingly high demands, gradually and the high examination standards, not only to strengthen the examination on the basic knowledge of English, is more prominent in the use of the knowledge of the test. Our English lesson preparation group according to the recent years examination in new characteristics and students' actual situation, take &quot,air max 95 pas cher;three rounds of review method" as the graduating class of the total plan for the review, "the third review method" requirement to comprehensive study, after key review and adaptability test review. Do focus on a comprehensive,hogan outlet, focused, point surface combination, the comprehensive review and focus on the organic combination of review. This both systematic and comprehensive review of the side, to enable students to better grasp the knowledge of the school to test out the excellent results. , the first round of review stage for students to have basic knowledge, for a long time because of the time, common parts have been forgotten. The purpose of "according to the outline on the principle of the" and "refresher", requiring students to one step a footprint, down-to-earth to do a good job, review the knowledge base. This stage should be generalizes language points according to the order of teaching material, through using the language points and knowledge points of each unit to sort out,ggdb outlet, and pay attention to the basic vocabulary, phrase, sentence clearance (from the strokes in recent years test, gradually strengthening vocabulary, phrases of the test) and by matching exercises, review detection forming ability.
 in the review process, but also take some of the necessary measures to consolidate and enhance the effectiveness of the review. Such as: (a) according to the contents of the review, moderate difficulty of assigning appropriate exercises; (II) cycle examinations, namely completion of each part, test, score on the test registration, to fully mobilize students learning enthusiasm and consciousness,hogan rebel outlet.
Junior high school English class general review and thinking, junior high school English class total review and
 second round of review required to highlight the key, firmly grasp. In commanding the textbooks, students on the basis of knowledge of the master compared with a solid foundation and the corresponding increase in demand, arrange digest system, seize the key, enhance mutual understanding, strengthen the memory. Require students to those in the teaching materials and teaching materials in many times repeatedly mentioned, repeatedly stressed that part should be regarded as the focus, especially to pay attention to,hogan sito ufficiale. At the same time, it is a method to guide students to remember, to cultivate the ability of memory,nike tn pas cher. The second round of review is directly related to the effect of the test. Knowledge mastery is not systematic, the content is confused with each other, the problem should be judged when solving problems, wrong topic. It requires teachers in this stage of the review process to prevent simple repetition, against exhaustive,chaussure louboutin pas cher, but follow the essence and the principle of more comprehensive, so to speak - Practice - evaluation combined with. Both to teach students to solve problems essentials and help links between students' understanding of the subject and topic, and in view of the historical examination of the topic of intensive training, so that students in the answer to achieve flexibility in the use of, comprehend by analogy, to draw inferences about other cases from one instance. From the senior high school entrance examination questions, in recent years of listening, reading and writing ability of the test weight increased gradually. This year >
 junior high school English class general review plan and ideas, junior high school English class total review plan and
Related Articles:

City beaut

Protecting the environment and caring for animals

2007 Fujian college entrance

I was bleeding profusely, his legs are not twitch. Go wrong sin step, I almost died. Terror, terror. I'm glad I can keep my life. The field I directed the vehicle in front of the cover, bring me a deep feeling of deep thief. I am now one one back past visible before the eyes. After experiencing the consciousness of the struggle, and finally rose to an unprecedented height. Ask the world what love is, I am greatly discerning and apprehending.
خارج شده است

hfgh6p5ess

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 259
    • nop792
Birds with us
« پاسخ #71 : 31 مه 2016، 01:19:55 am »

< p > people but not physical,gioielli pandora outlet, but catapulted birds, bird damage,golden goose scarpe donna, caught birds,hogan outlet, the birds killed, kill, stamped on the death,hogan outlet, people is how cruel, they why don't you come to your senses??,

< p > a bird of the family,hogan outlet, reunion several birds of the family,adidas nmd runner pas cher, but they had flown to the restaurant for a people food. But why do people eat bird?? birds are smart animals and everyone to enjoy a scenery, it gives people inspired, let people know a lot of things.
 hope that the environment will be more beautiful, more beautiful, should be only you, the world is perfect!
 birds with us

< p > birds are our good friends. He is our common property, he was one of our country's property,hogan olympia outlet, we should protect animals,cheap pandora charms, loves animals, does not hurt animals. Let the birds of the family re established, let the birds of the family climax!,
Birds with us
Related Articles:

Life needs

PEP eight

Beautiful works of Art

A twelve year old girl naughty, stubborn, white and ruddy face inlaid with a delicate nose, and usually love to sip a small mouth, very cute -- this is who I am. In a corner of a bookstore, you will meet a is there holding the book with relish looking at her for a moment with a smile on his face, seemed to hear the cheers of the winner, while they frown on his face, as if encountered problems in deep thought. She, that's me, a small frequent visitor to the bookstore.
خارج شده است

hf0i8cvbdf

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 129
    • jkl782
Xinhua Dictionary
« پاسخ #72 : 31 مه 2016، 10:25:26 am »

I am a great new China dictionary.
 one time, I met a very happy and sad thing. Small master's mother bought her a "this idiom dictionary", the little master holding her every day, a few days do not look at me, but can look down on me,hogan outlet. I was very sad at that time. Finally one day the little master in the &quot,tn requin pas cher;idiom dictionary&quot,air max pas cher; can not find the words, they asked me, I revealed a smile, very happy.
"Xinhua Dictionary"
 Hi, I was a top know astronomy knowledge of geography, no no Difficult miscellaneous diseases expert "Xinhua Dictionary".
 my ability is big, is a small master's little teacher,golden goose scarpe donna, has been with her for three years of time,hogan sito ufficiale, my belly is filled with the knowledge that can not be finished.
 &quot,pandora jewelry outlet;Xinhua Dictionary" of the self reported
< p > once, small owner's mother gave her bought a "hundred thousand whys&quot,hogan outlet online;, the master saw immediately with relish look up, look can be absorbed. Suddenly the little master suddenly stood up and picked up me, I understand, it must be the little master in asking me this will not speak to the teacher! So I quietly told her the pronunciation of the word "lettuce&quot,zapatillas new balance baratas;. The little master said to me, "you are really a good teacher.
Related Articles:

Silver bel

School_3 My

Lesssons PE, Lesssons PE

But I can't do it, I put all the feelings of you into the field of love, there is no remaining to make friends with you. You said that we do not understand each other, not suitable for the lover. But when you said: we have to spend more time together, slowly understand each other. You're a jerk! Even if I cry like a ghost like, you are guilty of the firm will be separated from me.
خارج شده است

gqg8eob9g

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 285
    • efg174
The Imperial Palace the palace will not be built into a private club
« پاسخ #73 : 31 مه 2016، 12:36:34 pm »

has a responsibility to disclose the operating conditions of
The Imperial Palace: the palace will not be built into a private club
 "on the construction of the palace garden of the relevant instructions&quot,timberland outlet; screenshot
 description refers to the current has been completely stop this inappropriate behavior, conduct a comprehensive rectification. As of now,ray ban aviator outlet, there is not any agreement signed, nor is any person for admission procedures.
< p > the newspaper news 16 National Palace Museum "to build the Jianfu palace garden is to become the world's top tycoons private clubs" to explain once again stressed the Jianfu palace garden does not exist it is impossible to become the world's top tycoons private clubs. It is absolutely not allowed to operate in accordance with the pattern of private clubs in society.
< p > the National Palace Museum in its official micro Bo published this note that after careful comprehensive verification of the fact of the matter is that by the Institute entrusted garden reception work in Beijing Palace of Culture Development Co., Ltd., more consideration of the enterprise service expenditure compensation,timberland sito ufficiale, not scholastic approval, presume to advocate, expand service object, called membership agreement issued.
< p > the Palace Museum explained that the Jianfu palace garden in 2005 after the completion,yeezy 350 pas cher, by the Hong Kong China cultural relics protection fund will be in consultation with the National Palace Museum signed a two-year on both sides of the co management agreement,hogan roma online, the purpose is familiar with garden facilities and use, to learn the modern management experience. During the main reception of the foundation of the donors, with people and related to a friendly visit, recreational activities, conference, catering by designated by the parties is in the ancient building contractor's experience temporary Hotel hosted. In 2008, both sides of the tube after the end, managed by the National Palace Museum unilaterally, and agreed to the garden remains as the planned opening principle, events such as income will be used to supplement the garden maintenance costs.
&gt,hogan outlet online;
 the Imperial Palace Museum issued a letter of apology, the security department said the banner typo chicanery
< p > "our hospital will be in strict accordance with the cultural relics protection requirements, in accordance with requirements of the development of museum artifacts, and strengthen the sense of responsibility, perfect management,adidas nmd runner pas cher, companies have a correct direction of work,hogan sito ufficiale, strengthen internal management and rectification in place." The Imperial Palace Museum said.
 enterprise development agreement
< p > according to this explanation, the Beijing Palace of Culture Development Co., Ltd. is the Palace Museum under the joint venture enterprises in the National Palace of culture service center was established in 2005, mainly engaged in "palace imperial room" brand and its derivative products. In 2009 and the cooperation of the National Palace Museum, began to participate in the Jianfu palace garden of the operation, in April 2011 before always in the garden facilities renovation construction, yet the actual opening.
< p > in the management and use, the palace museum said clear Jianfu palace garden in accordance with activities carried out by the direct management of the National Palace Museum, commissioned by the professional company undertakes thinking, this is and Hong Kong China cultural heritage protection fund will be a total of tube obtained during the valuable experience, is also in the exploration of guarantee built Jianfu palace garden of high standard maintenance, high standards of service, and truly become effective platform for the National Palace Museum and social exchanges and cooperation in the proper way.
Related Articls:

Zuckerberg to change the baby diaper 500 thousand points lik

Where Ctrip shares rose to be accounted for China's Hotel ticket booking market over 70%- Ctrip - wh

Ministry of Commerce this year the national online shopping will be up to RMB 3 trillion yuan in 201

In the 20 years of the 20th century, the world is not so much of Alice, this equipment is useless Wu to, otherwise some popular. Jansen ·, a New Zealand man, decided to make such a route navigator. He put two brass modeling pipe welded together, and cuts a microscope slide door, and put the text portion of Google Maps Navigation Service make the catalog printing to a piece of tissue.
خارج شده است

cghx0y2drte

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 146
    • uvw421
Summer holidays _111111
« پاسخ #74 : 31 مه 2016، 08:29:28 pm »

: Zhang Qian
 summer holidays
 I see this clear river, I really want to turn myself into a small animal in the water, happy to swim, sleep,tn pas cher, play......
Summer holidays
 in this paper, the author: Nanjing City,hogan outlet, the first primary school, one (4) class
 summer holidays
 we've been playing for a long time. Small fish and small crabs seem tired, all back to the bottom of the rest.
 Mao Haojie
< p > one afternoon, I went to the small river, foot just extended into the water, a chill from the soles of the feet straight Shangcuan, suddenly the body cool and clinking. A group of little fish swim to my feet. Their mouths are one, as if to say to me: "can we make friends?" I said:
 this summer I returned to his hometown -- Zhejiang xikou. There is a very clear river, I often go there to play.
 after a while, I got to play with them. I slapped a splash,goyard pas cher, amused the little fish straight somersaults. For a while with a small crab race,scarpe timberland outlet, it attracted panting.
 "yes."!" The little fish seem to understand me,hogan outlet online, happy to jump up and down. At this time, small crabs heard our conversation,scarpe hogan outlet, climb sideways to my feet. It kept swinging two large pincers, seemed to me said: "I want to make friends with you." I used my fingers to gently place the crab's back,hogan sito ufficiale, said to it: "good ah!" Small crabs understand me,golden goose saldi, has been circling around me. Ah! I'm really happy today! I suddenly made two new friends.
Related Articles:

Pick up li

Persimmon

Youth Olym

Suddenly, stray cats and dogs into my sight, a cat and dog war kicked off. In my impression, stray cats and dogs have been a good friend, because: the same is a tramp, I see them often close together to play. Today seems Former friends become enemies with each other.. A stray cat in front all the way, the dog behind, a pair of fierce.
خارج شده است

این صفحه در 0.176 ثانیه 26 نمایش داده شد.