انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

هرگز منتظر فردای خیالی نباش
سهمت را از شادی های زندگی همین امروز بگیر.

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه یکصد و هفتاد و نهم  (دفعات بازدید: 3140 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

فصل يازدهم
چشم انداز آينده
            براي بیشتر مردم عادي مشروب خواری مفهومش ، مصاحبت ، معاشرت و تصورات و خیالات خوش رنگ است . مشروب مردم را از دل واپسی ، یکنواختی و تشویش آزاد می کند . احساس زندگی لذت بخشی با دوستن بوجود می آورد و فرد حس می کند که زندگی زیباست اما در دوران آخر مشروبخواری ما ، داستان اصلا اینطور نبود . لذات قدیم کاملا از بین رفت و فقط خاطره هایی از آنها باقی ماند و ما دیگر هرگز نتوانستیم لحظه های خوش گذشته را دوباره زنده کنیم . ما با سماجت آرزو کردیم تا بلکه بتوانیم مانند گذشته از زندگی لذت ببریم . وسوسه پیدا کردن یک معجزه جدید برای کنترل مشروبخواری ، رویای رقت انگیز و درد آوری شده بود . ما هر چه بیشتر سعی می کردیم ، با ناکامی بیشتری روبرو می شدیم . هر چه مردم ما را کمتر تحمل می کردند ، ما از اجتماع و زندگی بیشتر دور می شدیم . وقتی ما به بندگی "الکل شاه " درآمدیم و ساکنان لرزان دنیای دیوانه او شدیم ، ابر سرد تنهایی بر آسمان زندگی ما گسترده شد و به مرور تراکم شدید تر و تاریکتر پیدا کرد . یعضی از ما به اماکن پست و کثیف پناه می بردیم تا شاید مصاحبی پیدا کنیم که ما را بپذیرد و درک کند اما دوام کوتاهی داشت و پس از لحظات فراموشی ، با چهار سوار سهمگین سرنوشت ، وحشت ، سردرگمی ، عجز و یاس روبرو می شدیم . مشروبخواران سرخورده مفهوم این سطور را به خوبی درک می کنند .!
            گاهی اوقات مشروبخوار قهاری که مدتی مشروب نخورده است احتمال دارد بگوید : " من اصلا دلم برای مشروب خوردن تنگ نشده ، هم حالم بهتره ، هم بهتر کار می کنم و هم بیشتر بهم خوش می گذره  " بعنوان مشروبخواران گرفتار سابق ، ما به این لطیفه لبخند می زنم .
            دوست ما مثل کودکی است که در تاریکی از ترس سوت می زند تا بلکه روحیه خود را تقویت کند . او خود را گول می زند و باطنا در صورتی که بتواند قصر در رود ، حاضر است بخاطر چند بطر مشروب ، هر قیمتی را بپردازد . او هنوز بازیهای سابق را تکرار
.
.(179)
.
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

gvhl84zxi

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 241
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • cde427
Sante cableway or renamed Sante Tourism - tourist attractions - cableway
« پاسخ #1 : 27 مه 2016، 01:39:24 am »

at the same time, Liu Danjun also mentioned that the outside world is generally concerned about the fixed increase. Liu Tanyan, "there should be no problem, just waiting for the approval of the commission. Three will actively cooperate with the supervision department, but the specific time is not to say.
< p > sifting through Sante report that is not difficult to find, in addition to the income of the cableway,nike tn pas cher, tourist attractions and scenic hotel catering comprehensive development project has become an important source of revenue Sante and is in the growth stage. According to Dan army said, although now Sante in large-scale investment in the cycle, however, with the improvement of the Hainan Island project operation, the Qiandao Lake Meifeng cableway began operating, "corporate profits in the next year will have certain release." Then, three also considered well deserved name.
< p > "Sante cableway renamed certainty yesterday, Sante cableway chairman Dan army in 2014 second provisional shareholders' general meeting of the company response questions from shareholders, said the company was renamed is imperative, the time may be in the next year. Earlier there were rumors outside the three Teso road will be renamed "Sante tourism", but the reporter has not yet confirmed from Sante cableway.
 yesterday,goyard pas cher, Liu Danjun mentioned Sante not entirely rely on tickets, but for the integrated development of tourism resources. He believes that the ticket economy does not have sustainability. Some scholars have put forward, "scenic spots should be public enjoyment of the public resources, scenic tour belongs to the inclusive nature of the national welfare." Liu Danjun said, to a certain critical point, the tourist attractions tickets will not be so high, the source of income to rely on ticket enterprises will face transformation. Sante in a start, attention will be placed in the scenic hotel, tourism property,hogan outlet, leisure and economic, a full range to create integrated tourism development system.
 Yangtze River daily news travel into the company an important industry
Sante cableway or renamed | cableway | Sante tourism scenic spots
 ticket economy is not sustainable
 shareholders' meeting yesterday, there are investors to ask Liu Danjun,hogan roma online, chairman of the sources of funds raised. Dan army responded said Sante current financing channels,hogan outlet, one is debt financing, but due to the debt pressure, high financial costs and other reasons,occhiali ray ban wayfarer outlet, is now in control of the financing way of speed. Two is the two subsidiary of equity financing. Many companies are interested, but they are still talking. Dan army said that with the countries of the openness of capital markets to further expand, Sante in the capital market financing channels open, the investment plan will accelerate.
> and < p >,tn requin pas cher, yesterday's shareholder meeting "on the revision of the articles of association of the company bill, the on the formulation of & lt; shareholder return plan & gt; the motion of", the amendment to the & lt; rules of the board of Directors & gt; the motion of "and the amendment to the & lt; foreign investment management approach & gt; proposal" the bill
< p > according to the 2013 annual, Sante cableway in 2014 will continue to moderate advance the development and construction of the project investment,air max pas cher, is expected to invest 5 million to 50 million yuan. According to a quarterly data show that three current assets of the monetary funds of just over 100 million yuan.
 future development of the key to open up financing channels
Related Articls:

Bank of communications 14 executives and staff hol

2013 annual report disclosure ending up to millions of the highest paid independent director of list

Suddenly the preservation of property reorganization Hengtong photoelectric acquisition target revie

Portuguese shares also said in the announcement, the national security group after the restructuring of ownership structure is more dispersed, from the ownership and control relationship, no single shareholder are not through its holdings of shareholders' voting rights decided board of directors of the company, more than half of the members elected.
خارج شده است

yzhq82ury

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 230
    • lmn842
The theory of the gourd of social media
« پاسخ #2 : 02 ژوئن 2016، 09:04:15 pm »

< p > relative to this, more let Baohong sun concern is China business owners for abuse of social media, a misunderstanding exists generally is social media as a pure advertising channels, control is too strong, no respect for the user spontaneous. Why are you keen on Twitter or Facebook? The premise is credibility, users believe that the words of a friend, there is no water. In fact, hard assessed with the viewpoints, product information, the company can take more wisdom play, in addition to advertising, sales promotion, social media at least and other five major functions of the application: < p< p > the first one is to build the brand community, community not directly released product promotions, only to organize a group of loyal users, existing products or to expect the products discussed, enhance brand loyalty users. Apple is especially good at this, Facebook or Renren's presentation is very suitable for this use. < p
 according to the existing research results, these concerns are redundant. First, short-term although there will be the presentation of negative information, however, the appraisal of the malicious tend to trigger customer loyalty come out to clarify,nmd running pas cher, the system can self error correction; secondly, social media is mainly UGC (user generated content, UGC), it is important to design incentive system to encourage users to take the initiative to contribute content, for example, comments on quality, frequency or citation rate of weight design, will affect the user's activity.
 Chen Xiaoping
The theory of the "gourd" of social media"
 second,sac guess 2016, user services, social media as a model of service innovation offers a lot of possibilities. For example, if there was a car accident,hogan sito ufficiale, in accordance with the original process, first call for the police, a few minutes the police to do after record, take a photo to facilitate future claims, however, have the insurance company to provide such a service, a user of the accident with smart phones,zapatillas new balance outlet, Deng Lu insurance company page, the system will step by step guide users from what angle to take pictures and transferred to the police arrived and avoid the time waste.
 three, conduct market research, to consumers, competitors learning,hogan outlet, the idea of a wide range of consumer insights and opinions. Verizon, the US telecommunications operator,tn pas cher, to design a software,new balance outlet, real-time search in the global more than 400 social media, where on Verizon's comments, through content mining automatically classified as positive, negative, and neutral, whenever a negative evaluation >
 when Professor Sun Baohong in the Yangtze River business school teaching social media, she has an interesting discovery, Chinese entrepreneurs are interested in the majority, are willing to adopt a few, the right to use is very few.
< p > contact Baohong sun enterprise owners generally on social media harbor two major concerns, uncontrollable and the participation of enterprises in Renren and Sina Weibo opened a company account, is the fear a bunch of consumers complain about product quality, service attitude. Secondly, often thinks he is a brand company, results said no matter what, users and employees are not willing to respond to,pandora outlet online, feel very embarrassed.
Related Articls:

Chengdu is

Intel China President Yang Xu embedded is a new opportunity for China's PC industry

Online shopping more than million yuan shopping card hand 5 minutes money gone

But at the same time, most of the small and medium-sized enterprises on the server's requirements are generic, performance requirements are very general, so manufacturers for such users, remove the complex computing part, the introduction of low-end server product line.
خارج شده است

x6owtdf4f

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 210
    • jkl202
The Tang Dynasty Emperor for ever-young at least f
« پاسخ #3 : 03 ژوئن 2016، 02:03:54 pm »

< p > Tang in his later years, due to the seriously ill, taking in the Tianzhu alchemist refining "sickness of the drug,hogan sito ufficiale, leading to exacerbations died, only 50 years old; Tang Xianzong is originally a good emperor, has been trying to Tang Dynasty,nmd runner homme pas cher, ZTE, 40s it all over to find remedies of immortality. As a result of taking Dan poisoning, several months not to ". Although the last one is was a eunuch killed, but if they do not kill, live soon; ascended the throne after the Tang Dynasty, and punishes the alchemist Xianzong refining Dan medicine, but later, he was to repeat the mistakes of the past, take Dan medicine, 30 years, and he died of poisoning; Wu Zong service Dan medicine after, unbearable heat toxin, spleen qi became moody, before he died for ten days unable to speak, died at the age of only 30 years old; Tang Xuanzong was in the late Tang Dynasty a more as the emperor, is known as the "little emperor". Immediately after he ascended the throne, and exiled by staff to kill poison Dan Wu Zong Taoist Zhao Guizhen, Xuanyuan Ji et al. But later, he also began taking the elixir. Due to poisoning too deep,scarpe hogan outlet, back to grow ", finally, he took the elixir of poison on the road.
< br / > the Tang Dynasty emperor fought obsessed with immortality,charm pandora outlet, in addition to the pursuit of immortality. It is said that there is a important reason is to treat a disease. Li Tang Royal has a genetic disease called "wind disease". Historical records clearly documented, suffering from this disease, with Emperor Taizong, Emperor Shun, and Wenzong, Emperor muzong. The wind now known as stroke, sudden onset and high mortality. During the period of emperor, Empress Wu Zetian's reason can master the royal government, it is because the emperor with the wind illness, long-term dizziness due to wind or heaviness in the head, eye cannot regarded, difficult to manage government affairs.
 in addition to the above 5, and the emperor of the Tang Dynasty also had a crush on dan. Emperor Gaozong had to Kaiyao second year of the ingestion of immortality; Wu Zetian later taking Taoist Hu Huichao Dan medicine, Emperor Xuanzong of the Tang Dynasty also had ordered the priests in Songyang immortality, the an Shi rebellion disorderly retreat overlord,sac guess pas cher, Xuanzong is still an obsession to Jin Zao burning refining Dan medicine; Tang Wenzong have made use of Dan medicine. However,tn requin pas cher, he take the Zheng injection refining elixir, the condition has improved,wholesale mac makeup, I do not know is true or false.
 Tang Dynasty from the establishment to the demise of the 290 years,nmd runner pas cher, a total of 21 emperors. 21 the emperor, at least five died because of taking the Dan medicine poisoning of, they are Taizong and Xian, Mouzon, Wu Zong and Xuanzong.
 Tang emperor Dan medicine cure, is also the same time the medical knowledge have a great relationship. Because alchemy in ancient times also belongs to the category of exploring medical, Tang Dynasty before the famous medical Ge Hong, Tao Hongjing, Sun Simiao and are alchemists. Ge Hong's medical works "hold Pu" in, have "Saver", "yellow white" Volume 2 of the special account and summarize how refining elixir Xianyao; Tao Hongjing life of alchemy for up to 20 years of test, write the Dan French "and the set of Jindan yellow white to" and so on many Alchemy monographs; Sun Simiao "Qian Jin Yao Fang" also contains many Liandan law. Because of these doctors in the history of the prestigious, so many people believe even more to immortality. Ancient >
The Tang Dynasty Emperor for ever-young at least five died because of taking medicine
Related Articls:

In fact, the cost of doing a good father

China will complete the construction of the space

Is there any progress in history Is human violence

The company also believes that the lifting of the labor relationship is the fault of workers, do not agree with the payment of compensation. For annual leave, the company said, company's annual Spring Festival holiday period 15 days about, which contains the workers paid annual leave, and does not endorse three untaken annual leave claims, doesn't agree to pay annual leave wages.
خارج شده است

bh47gsgere

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 274
    • def180

< p > leaders, teachers, comrades, let us unite and cooperate, on ordinary post, do a good job their ordinary and correct things, perseverance,hogan outlet online, extraordinary achievements in self,scarpe hogan outlet, to create otherworldly * people!
 on behalf of the old party members at the seven one new party oath meeting on the speech
< p > today is section 71 party, here, two new members proudly raised his right hand, there are staff witnessed their moments of brilliance. As an old Party member, I am honored to have the opportunity to make a brief exchange with you.
 leaders, teachers, comrades:
 thank you.
Old party members and representatives of the seven one new party members sworn in the meeting to speak
 first, congratulations * * and * * two new comrades to achieve their goals in life and political pursuit. * * * gay young and promising, full of vitality,barbour pas cher, rigorous and pragmatic work,scarpe golden goose, teachers and students. Comrade consistently outstanding performance,chaussure air jordan soldes, studies do, today won the double harvest. Two of them outstanding local remarkable, gratifying today.
 second, expectation and encouragement. Looking for two new Party comrades remember today's oath, strict with oneself, prudent, enterprising. Now that you've reached a new height,cheap pandora jewelry, you've been on a new platform. Party members, means advanced,hogan outlet online, means that the model, means dedication! Critical moment, means that is not simple!
 how to do it is not simple? I think that is the ordinary and the right thing to do is not simple, is not trivial, is the advanced! "Always do the right thing and do it well", "the three means: (1),basket tn requin, using the mind to recognize the correctness of things. I think on behalf of the development trend of the times, to promote social development, to meet the interests of the vast majority of people is right, you can rest assured that do. (2), but we do not do the thing and is not afraid of the ordinary. There is a big event, no matter small things to do. (3), that the right thing we should never give up doing, insist on is victory.
Related Articles:

Simple gra

Teachers i

Quarterly

There is love in the heart, to drive away the cold winter. Changan II in the new campus built using is shines in the sunshine of 100 million Changan heart, is drenched in the second heart a wisp of sunlight, reflects the affection of the party and the government for the people of Changan, love of the second one. Here, let me on behalf of the Changan District Education Bureau, to the Changan II all teachers and students to express warm congratulations! To express my heartfelt thanks to the district government!
خارج شده است

idh9bhe4u

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • qrs631
Beijing Airport West extension line is expected to
« پاسخ #5 : 12 ژوئن 2016، 12:46:24 pm »

But in the West design expert
 at the end of 2013, Beijing city planning department began to study the airport line extension plan. Airport line of the West extension has been incorporated into the city rail transit planning study, plans to start in 2014, and strive to open in 2015.
.< p > there are media reports said airport line originating station Dongzhimen station originally designed for check-in baggage facilities,sac goyard pas cher, but due to the Dongzhimen station to take station reentrant,golden goose pas cher, does not have the hang luggage cart and other reasons, the airport line Dongzhimen Station check-in function has not been realized yet. But when the airport line extension to Beixinqiao,yeezy boost 350 pas cher, the train will have room to turn around and add a luggage cart.
 plan denied this. "Will Airport West extension line is mainly in order to increase passenger multi point transfer,cheap mac makeup, and directly connected with the 5th line, and can check-in baggage is not directly related." According to reports, Dongzhimen station has long been considered and planning the check-in function, as long as the management agreed, you can enable this feature.
< p > Planning Department, said the airport west extension line is considered from the safety point of view, passengers in Dongzhimen Station flow is very big, need to triage; on the other hand is convenient for passengers, from the 5th line can transfer to airport line.
< p > recently,sac goyard pas cher, Beijing Urban Rail Transit capital airport line extension project for the first time the EIA public has come to an end, publicity and planning scheme compared to no change. Engineering from the airport line Dongzhimen station, along the main street in Dongzhimen to the west,occhiali ray ban wayfarer, to line 5 Beixinqiao station. Line length of about 2 km, all for the off line,hogan outlet, set up a station in Beixinqiao.
< p > (original title: Airport West extension line is expected to start the year 2 kilometers underground from Dongzhimen station extension to line No. 5 Beixinqiao stations to increase passenger transfer point intends to before the end of next year to traffic),
Beijing Airport West extension line is expected to start the year before the end of next year to be opened | Beijing Airport West extension line of Beijing subway |
< p > Legal Evening News (reporter Zhou Chao CHEN Si) Airport Rail Transit Line extension has started preliminary work, recently began EIA publicity. Line from the current line of the starting point of Dongzhimen Airport Station in the underground westward to Beixinqiao station on line 5, a total length of 2 km. According to the plan, the line will be started this year,zapatillas new balance baratas, the opening of the end of next year.
 doubts: why the west? With the check-in
Related Articls:

Chengdu 47 MLM gang was arrested more than 3400 re

Liaoning t

A female cadres in Sichuan Neijiang falls dead due

I look forward to meeting with President Obama in Hague, Holland in two days, and welcoming him to Beijing in November to attend the APEC informal leadership meeting. I believe that with the joint efforts of both sides, China and the United States will continue to develop towards the goal of building a new type of relationship between major powers.
خارج شده است

این صفحه در 0.076 ثانیه 27 نمایش داده شد.