انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

آفریدگار من :
من از تو تقاضا دارم که مرا با تمام خوبی یا بدی قبول کنی
من حالا دعا می کنم که حتی یک عیب کوچک را هم از من برهانی ه باعث بیهوده بودن برای تو و دوستانم شده .
به من قدرتی عطا کن تا بتوانم از اینجا بیرون روم و دعوتت را لبیک گویم .
آمین
.
قانون #62

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه یکصد و هشتاد و هفتم  (دفعات بازدید: 3356 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

آن هستم . تازه دارم متوجه می شم که گویا بزرگترها در این مورد حق داشتند . بدین ترتیب نفر چهارم هم به جمع ما اضافه شد.
            در تمام این دوران ، مردی که جریان راهروی هتل برایش پیش آمده بود ، در آن شهر باقی ماند و پس از سه ماه دوست اولی ، مرد وکیل و جوان تازه وارد را به جا گذاشت و به شهر خود مراجعت کرد . این مردان چیز کاملا نو و تازه ای در زندگی پیدا کرده بودند و. می دانستند که برای حفظ آن باید به الکلی های دیگر کمک کنند اما به مرور این امر بصورت محرکی ثانویدرآمد و با سروری که ثمره ایثار است توام شد . آنها خانه و امکانات محدود خود را در اختیار دوستان مبتلا گذاشتند و با خوشحالی وقت اضافه خود را به آنها دادند . این مردان در تمام ساعات شبانه روز آماده بودندتا تازه واردان را در بیمارستان بستری کنند و به ملاقاتشان بروند . به مرور گروه آنها بزرگتر شد و با آنکه در چند مورد با شکست های تلخی روبرو شدند اما در این گونه موارد سعی کردند که حداقل خانواده شخص مبتلا را با زندگی معنوی آشنا کنند ، تا بلکه لااقل آنها از رنج و دلهره خلاص شوند.
            ÷س از هجده ماه آنها موفق شدند هفت نفر دیگر را به گروه خود اضافه کنند . آنها مرتبا با یکدیگر در رفت و آمد بودند . بندرت اتفاق می افتاد که شبی این مردان و زنان گرد هم نیایند . آنها خوشحال از خلاصی خود دائما در این فکر بودندکه چطور می توانند کشف خود را با تازه واردان در میان بگذارند . سوای گرد همایی های خودمانی ، به مرور مرسوم شد در یک شب هفته جلسات مخصوصی تشکیل دهند تا هر کس که مایل به زندگی در روال معنوی است بتواند در آن شرکت کند . باضافه معاشرت و دوستی ، هدف اصلی این جلسات بوجود آوردن محیط و وقتی بود که تازه واردان بتوانند مشکلات خود را بدانجا بیاورند و مطرح کنند.
            به مرور کار ما مورد توجه غیر الکلی ها قرار گرفت . یک زن و شوهر خانه بزرگ خود را در اختیار گروه عجیب و غریب ما قرار دادند . این زن و شوهر بعدها آنچنان مجذوب شدند که خانه مذکور را وقف کار ما کردند . زنهای بلا تکلیف زیادی به این خانه آمدند ، آنها با زنهای دیگری که دردشان را می فهمیدند آشنا شدند و از زبان شوهران این زنها ، داستانی
.
.(187)
.
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

gvhl84zxi

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 241
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • cde427
Women who smoke are not necessarily bad women.
« پاسخ #1 : 16 آوریل 2016، 04:55:26 am »

Smoking woman is not necessarily a bad woman
,tn requin pas cher
 men always say to the woman, "smoking is bad for your health." I did not know that he is from when to begin smoking, and I know that smoking is not good for the body, but do not know what time fell in love with the feeling of smoking, like the smell of smoke, sometimes just like smoke, rather than pumping, like the thing to spit out the feeling, like solution on the lower part of the body all the baggage, release the hearts of all unpleasant. Like to keep pumping at night, a supported joint, endless life, that little flames, light up the night to illuminate my heart. Let temporary dizziness become eternal. Men do not love women smoking but they don't know that behind every woman smoking a story. &shy;
&shy;
 woman smoking may also have her reasons. A woman without a scar will not fall in love with the smell of smoke, such as no injured woman, will not fall in love with the wound. In the middle of smoke and tears, some women choose the former. Smoking women do not easily in front of others flow tears, they lit a cigarette, they don't believe in tears in life, they smoke is smoke, spit is a lonely, loneliness,nike tn pas cher, depression,scarpe hogan outlet, loss,hogan outlet, of life sigh.
 smoking woman is a bad woman? In the eyes of most men smoking woman is a bad woman, they will find a woman smoking for a lover,nike tn pas cher, but not for people who smoke a wife. In fact, when a woman smoking also has her beautiful, sexy side. A woman smoking really is a very common thing, that is not what can be seen, nor what is roll. A good woman is always a good woman, and no smoking. &shy;
&shy;
&shy;
< p > smoke life is short. All the ecstasy of the things are very short, and the beauty of a woman is as a short and beautiful, a little bit hurt will cry,air jordan pas cher, but smoking woman will only from the bag and took out a cigarette, very elegant lit it, never cry. Because the smoking woman is strong. She chose to smoke, that is a beautiful society. Sometimes love is a kind of hurt,hogan sito ufficiale, women to find pleasure in the injury; smoking is also a kind of injury, but it will make a woman forget love hurts. If the non-smoking woman is a lily,hogan sito ufficiale, the smoking woman is a mandala. No scars will not fall in love with girls smoking! &shy;
; &shy;
;
Related Articls:

Can not reach the requirements

The next life to hold your hand

Old man _1

To give my brother a ring! Brother has more than once to his mother cried out, to buy him a gyroscope. No, no, my sister is smaller, the ice is brought to my sister play an ice flower! Other girls hair on the temples are in a red flower, the son of Yun think safflower tacky, sister if wearing a transparent ice, good-looking!
خارج شده است

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 286
    • def870

< p > in addition, because he Chaofeng, pansy Ho, He Chaoxia,air max pas cher, Josie Ho, Ho and Chen Wanzhen is AWHL and RIL two the defendant company shareholders or directors, Stanley Ho and therefore require high court to six of them distribute injunction, stop them won the allocation of new shares and the use of these shares of the right to vote.
< p > it is reported that epic original of the situation has long been judged that only under the situation and display a delaying tactic,jordan pas cher, recently made up beautifully not "the hurt family and don't tell it to to report to" the declaration, who knows one back to their own house,hogan sito ufficiale, will immediately face,hogan sito ufficiale, assign lawyers filed a high court, control two and three of the housing housing told members "inappropriate" and the name of his company in lanceford shares to the company under the name of the second and third of the housing housing. Hongkong media said, "has been officially declared"".
 He Hongshen recently in three with Taihe daughter to see a reporter (source: picture)
 (source: Jinyang - Yangcheng Evening News)
< p > ho for sake of escape, and conform to the requirements of a play, and deliberately in front of the camera to be lethargic and read the draft at intervals, but he returned mansion,tn requin pas cher, immediate instruction Gordon Oldham court, held two real, three of the housing.
Hong Kong media said "people deliberately weakness sued two three rooms a formal declaration of war
< p > report also pointed out that the epic by lawyer Gordon Oldham outward declared that their "robbery" and intends to put legal proceedings, epic by two and three of the housing housing turns lobbying, asked him to dispel the idea of writs, carrot and stick requirements epic open "guarantee" and even he himself read statement and said not to hire Gordon Oldham.
< p > rounders in accordance with legal procedures in the writ of summons signed, the plaintiff is ho I,sac goyard pas cher, 11 defendants followed by daughter what Chaofeng, pansy Ho, the second is too blue jean tassel, the board of directors of the Xuan Yongming lanceford, daughter He Chaoxia, Josie Ho, son what Youlong, three too Chen Wanzhen, and three company action winner Holdings Limited (referred to as AWHL), to ranillo Investments Limited (RIL) and in lanceford Company Limited. Stanley Ho in the writ of summons said he Chaofeng,hogan sito ufficiale, pansy Ho, Lucina and Huen Yongming in violation of the due responsibilities of directors and to earlier inappropriate or illegal 5053 shares and 4945 shares in lanceford shares were rationing AWHL and RIL two the defendant company, Stanley Ho to lanceford identity of the shareholders to seek compensation for the loss of these four.
 Jinyang Wang - Yangcheng Evening News January 30 reported < / strong > Stanley Ho has a famous saying: "my dictionary there is' lose 'word!" According to January 28, Hong Kong media reports, in the Macao Gaming wars stand half a century of epic, production in the contention of the storm reassert wily character,goyard prix, staged a reality and unpredictable "drama".
Related Articls:

Xu Jiao sweet beauty servant

Andy Lau exposes nervously awaiting the birth Dean

Feifei Sun self deprecating little bust said want

Need to clean key parts including: the mouth and teeth, before s..e..x to brushing mouthwash, breath; axillary, some people under your armpit sweat gland secretion is more, the smell is heavy to use soap or bath careful cleaning, after the bath also can be sprayed some perfume; genital, men's focus on clean the dirt inside wrapping, and women to wash the vulva secretion.
خارج شده است

gvhl84zxi

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 241
    • cde427

< p > accountants to the "Securities Daily" analysis said, from the point of view of the progress of the event,nike tn soldes, in the acquisition of behavior, the cost of Guangdong, the media total above 1.23 billion for bad debts and the sale amount of 120 million yuan, but because of the expected repayment of debt of about 30 million yuan, the acquisition cost totaling about 2.13 billion yuan.
2007's annual report, Guangdong media has finally begun to spend more on the Gongming scene to make a description of the industry: the plant efficiency is not high, the gross profit margin did not change significantly, the appreciation of the RMB to produce a larger exchange loss...... This year, the total assets have risen to about ten million yuan in Gongming,hogan outlet online, the industry has once again lost about 33 million 690 thousand yuan. In 2008, Gongming King industry no doubt once again a loss, a loss of about 19 million 780 thousand yuan. And this year, the total assets of the industry in Gongming has risen to about $.
Guangdong Media cost 200 million "traders from buying" subsidiary auction details whirling
< p > from the establishment to being declared bankrupt, controlling subsidiaries Komeito King industry is never realized profit, but the asset appreciating 4.4 times, and Guangdong, the media referred to by the board of directors will decided to participate in the auction, but found no announcement,< p > your application to control subsidiary Guangdong Komeito King Printing Industry Co., Ltd. (hereinafter referred to as the New Komeito Jingye) declared bankruptcy, and has accrued provision for bad debts 1.23 billion, Guangdong Media on October 18, again to 1.2 million yuan bid for all of the assets of the subsidiary. Previously, the company holds Komeito King industry 70% stake. On the same day, Guangdong media said the issue of shares to buy assets to obtain a conditional pass,golden goose outlet, the stock in October 20th to resume trading.
2011 in June 29,, New Komeito Jingye had been public auction, wound up starting price is about 1.45 billion yuan, and because no one bid and eventually Liupai. According to the transaction price of about a billion yuan,scarpe hogan outlet, Guangdong media is expected to be about 30 million yuan compensation claims,golden goose scarpe donna, but the company also said that the final amount of compensation is still uncertain.
< p > although by Guangdong Media founded, but judging from the announcement of the company in the past, subsidiary of Guangdong Komeito King Printing Industry Co., Ltd. the owned 70%,hogan interactive outlet, Guangdong, the media have "not to be seen,< p > read Guangdong media since listing all the notice can be seen, the auction was the king of the Guangdong Government Printing Industry Co., Ltd. in 2004 began to organize. At that time,hogan outlet online, the amount of assets and the amount of registered capital, to 50 million yuan. In 2005, Gongming King industry reporting period net profit to zero, the total assets rose to about 82 million 250 thousand yuan. 2006,basket tn requin, Gongming's total assets rose to about $, while the annual profit was a loss of about 15 million 750 thousand yuan. In this year's annual report, Guangdong media such as is described facing difficulties: plethora of printing enterprise, inter enterprise competition will be more and more intense.
 six year asset appreciation 4.4 times
2009 years, Gongming Jing industry officially from Guangdong Media Holdings and shares of the company's table in the fade, but also this year, Guangdong media, said the Gongming King industry accounts receivable account for about
Related Articls:

Decoration

Smith Barn

The Great

Last April 30, Yunnan Tourism (Expo shares) announcement said the company under the controlled subsidiaries Yunnan Expo Xingyun Real Estate Co., Ltd. (hereinafter referred to as "Expo Xinyun real) related to land to be developed about 596.38 acres are classified as suspected of idle land, face the risk that the government free of charge to recover the right to use.
خارج شده است

cghx0y2drte

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 146
    • uvw421
2014 seventh day, I did not cry
« پاسخ #4 : 19 مه 2016، 04:05:36 pm »

2014 seventh day, I did not cry< br / > is Tanabata, I walk in the floating lily, Rose Street, eyes full of chocolate flowers rendering of the sweet and romantic,tn pas cher, my heart, empty, astringent, go back, stop for a moment and really seems to be unable to escape torture of this special day. I still unconsciously came to the wheat Leji, the choice that faces a window seat to sit down, a faint men came and gently asked, is there any one here? I politely replied, I'm sorry, there are people here, I was waiting for him to come back, the man did not understand the left. I quietly watched, rose out of the window, like blood, like my face as pale lilies, watching the past couple, like a movie scene transformation change, I shuttle back and forth in the memories of time, side still have you. Network in the intoxicated, not far from Qianshan million, came to my Juma River, met in the network I, for a moment, I feel your breath, in the bottom of my heart, strange but familiar you,scarpe hogan outlet, from Shandong all the way prostitution, to accompany me over the seventh night of the seventh lunar month. Love the Parker pen, touching, I live in the network of love in,tenis asics brasil, unrelated to the family, is independent of the distance, independent of age, I was on the inside of your heart, you in my heart. You and I are writing a network of myth, the interpretation of the Qixi Festival from all over the country, the network line. At that time, I, is in the world the happiest woman,goyard paris, Geshan riser, continue to cut the friendship between you and I, I live in the obsessed. Is a year of Tanabata, I such worship me,tn requin pas cher, no your third Tanabata, really no longer have tears, for three years, my tears have dried up, heart is no longer able to piece together, abandoned in the river tore heart crack lung, you already is the submergence common custom, sink in the boon break righteousness must, I have been unable to find your whole corpseses, even a dream you mean don't leave my fragmented pieces, you like a moth to the flame disappears like in her bed. 2 year Chinese, I did not cry, I would rather believe that you die in your network of my love inside, do not expect this life will meet you again. Your meat for all the bitter, sweet talk, in the final analysis is for the sake of Renminbi, a beautiful face, in real life, become ferocious and matchless, I use my hard-earned red paper money, send you a ride,air jordan homme, listen to a friend to say,scarpe hogan outlet, I didn't say anything, you're still unhappy., doing,chaussure jordan pas cher, day watching. Give you the name of a lover have wronged me, 2 years of Tanabata, I did not cry, because the habit yourself, well, at least not cheating hurts, I live with an indomitable spirit.Related Articles:

Mother in

Special ki

In fact, n

Cold rain falling, I do not know when it will stop, is in my sleep, or tomorrow morning? I can't be sure. The voice continued, my heart was beating in the rain fall; a non-stop, I cut a continuous yearning. Heart with the days of the rain, as the days of the wind, any of the wandering, I quietly feel. Lying in bed, listening to the rain outside, the aftertaste of trouble, like the time at the moment to stop.
خارج شده است

nk75xpre2

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 253
    • ghi910
Guangzhou this year will launch 3000 sets of economic rental housing
« پاسخ #5 : 06 ژوئن 2016، 11:22:07 pm »

< p > Municipal Office of housing security,nike tn pas cher, deputy director Huang Jing said, has applied for a low-cost rental housing or economic application of the housing to members of the public, if you want to apply for financial leasing housing,goyard paris, no need to go through the formalities of application, only need to check the income and assets. Another Housing Authority staff revealed that the economic rental housing the current preliminary plans settled in Tongde area in Baiyun District (Zehnder garden) and is located in Haizhu District of srewestfunk garden pond triangle block. The two projects launched this year by the fitness room projects,nike tn pas cher, but also a strong living atmosphere in Guangzhou,goyard pas cher, a complete set of the two major affordable housing district.
 Xie Xiaodan revealed that this year is expected to supply at least 3000 sets of economic rental housing, next year there will be a part of the market. Those who do not have the right to purchase affordable housing, and not to apply for low-cost housing conditions of the public can apply for the rental. According to the preliminary plan, the rental scheme is divided into three grades, 30%, 48% and 60% of the market price of the same lot, will be charged according to the level of household income level.
< p > Xiexiaodan said that every family in per capita disposable income of 9600 yuan in the following, in the per capita housing area less than 10 square meters,air max femme pas cher, can apply for low-cost housing. Huang Xinjing said that Guangzhou in the next two years the amount of low-cost housing construction will reach 2, from 30 square metres to 50 square metres of a variety of units have. Once completed, there are at least 60% of the low-cost housing to ensure that households can rent.
 per capita disposable household income below 18287 yuan,hogan outlet, the per capita housing area of 10 square meters in the following.
 by the fitness room: 4000 sets of 11 residential distribution
 in 2009 Guangzhou residential rental price reference data, srewestfunk garden rent of 23 yuan / square meter. If the rent is calculated according to the standard of third gear,hogan outlet online, the residential housing rental is expected in 6.9 to 13.8 yuan / m2. This rented a 50 square meters of housing units, the minimum rent is only 345 yuan, the highest is only 690 yuan. And West Croucher Road area multi-storey residential rental 13 yuan / square meters, so the area the house rent is expected to in 3.9 - 7.8 yuan / square meters,scarpe hogan outlet, rent in 195 - 390 yuan. This rental price is clearly able to make the most of the sandwich layer of public acceptance.
 Xie Xiaodan revealed that Guangzhou this year will push the set of low-cost housing, affordable housing units. And in the construction of low-cost housing and the proportion of the number of affordable housing is roughly 6:4, which will focus on low-cost housing distribution in the urban areas, remote areas of the fitness room mainly by.
 low rent housing: Six into a kind of security households with rent
 by renting: this year's 3000 sets of
Guangzhou this year will launch 3000 sets of economic rental housing
< p > Yangcheng Evening News reporters zhaoyanhua, interns Tan Shuming reported: yesterday, Guangzhou Guotufangguan Bureau Director Xiexiaodan in a press conference said that Guangzhou will launch this year 3000 sets of economic rental housing, temporary rent divided into third gear, the maximum does not exceed 60% of the market price of the lot, the lowest is only 30% of the market price of the lot.
Related Articles:

Beijing CB

Shanghai Fudan next year enrollment plan will be reduced to 30%

China's ma

Hebei regulations prohibited to report the material transferred to report unit or informants, without consent of the informants, is strictly prohibited in verification, investigation, publicity, leakage in reward processes, open informants situation, otherwise it will be severely dealt with according to discipline.
خارج شده است

hdf7k0r8hd

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 237
    • cde661

Carry out the implementation of the tenth Clean Government Education Month activities
2,nike tn pas cher, to carry out the development of a practical and realistic style of education. In-depth study and implement Comrade Hu Jintao on the Fifth Plenary Session of the Commission's speech, Comrade Wang Lequan autonomous region seven plenary meeting speech, conscientiously study and Comrade Wang Lequan autonomous region in maintain a communist advanced s..e..x teaches an activity mobilization meeting on the speech, Chunxian comrades in the region maintain a communist advanced s..e..x teaches an activity mobilization meeting on the speech and the tenth party anti-corruption education month mobilization meeting of the spirit of the speech, in all the party members and cadres to carry forward the spirit of seeking truth and being pragmatic,adidas nmd pas cher, Daxing truth-seeking and pragmatic education, fully understand vigorously carry forward the spirit of seeking truth and provided the real spirit of extreme importance.
3,pandora outlet online, to carry out advanced typical education. To carry out demonstration education with Ren Changxia,mont blanc pas cher, Zheng Peimin, Niu Yuru,hogan outlet, Wang Yu, Ismail, Yi and other advanced models deeds. The organization staff to watch the advanced typical deeds Report
 two, the main content of the party's work style and clean government education month
1, held a clean government education mobilization meeting. Regional Agricultural Center Party on July 4, held a mobilization meeting, the center party conduct Lianzheng construction person of the first responsibility, the center Party Secretary Xue Qin Ma comrades made a mobilization speech. The activities of education month arrangements.
 to carry out the implementation of the tenth clean government education month program
 one, Education Month activities of the guiding ideology, the theme and purpose of
< p > the tenth party anti-corruption education month to Deng Xiaoping Theory and "Three Represents" important thought as a guide, the Fifth Plenary Session of the Commission spirit, Discipline Inspection Commission of the autonomous region seven committee will spirit and "learning advanced,goyard soldes, pragmatic, honest for the people" as the theme, in the area of agricultural technology center of all Party members and cadres carry out Daxing pragmatic style education, advanced education typical demonstration, Party discipline education. By carrying out education activities, so that party members and cadres to establish the scientific development concept and the correct view of achievements,scarpe hogan outlet, always keep in mind the "Two Musts",scarpe golden goose, to the advanced models as an example, consciously abide by the discipline of the party and the laws and regulations, adhere to honesty in politics and governing for the people.
 July this year is the tenth party clean and honest education in the field of education. In order to seriously implement the first group and do [2005]8 on "maintain a communist advanced s..e..x education (the first batch) to carry out tenth month of clean government education activities arrangements health education activities on Hotan opinions" notice spirit, thoroughly implement the spirit of the party's sixteen and sixteen of the third and fourth plenary session. Keep education on Party members'advancement and the party building organically, guide my unit party members especially leading cadres in accordance with the "for the people, pragmatic and honest" requirement, to further strengthen anti-corruption education, strengthen party members and cadres of the discipline and the sense of honesty in politics, promote the establishment of education, system and supervision system for punishing and preventing corruption, guidance good agricultural extension work, solidly carry out good clean government education activities, the regional party committee to carry out the tenth party Agricultural Center Independent Education Month activities put forward the following implementation plan:
 to carry out the implementation of the tenth clean government education month program
Related Articles:

Opening statement summary

The implementation of Party education scheme of Forestry Bureau

There is love in the heart, to drive away the cold winter. Changan II in the new campus built using is shines in the sunshine of 100 million Changan heart, is drenched in the second heart a wisp of sunlight, reflects the affection of the party and the government for the people of Changan, love of the second one. Here, let me on behalf of the Changan District Education Bureau, to the Changan II all teachers and students to express warm congratulations! To express my heartfelt thanks to the district government!
خارج شده است

hdg5epi7c

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 252
    • klm448

Huangdao Petrochemical area analysis: Qingdao Petrochemical support point is surrounded by the petrochemical petrochemical Qingdao support point
 security is a day name project. November 25th, the State Council accident investigation team held a plenary meeting,hogan outlet online, 11&middot; 22, Sinopec East yellow oil pipeline leak was characterized as a major responsibility for the accident.
< p > the State Council investigation team leader, the State Administration of work safety Secretary Yang Dongliang pointed out that the accident exposed pipelines and urban drainage pipe network layout unreasonable; not to implement the safety production responsibility, negligent maintenance of the pipeline, resulting in leakage of crude oil; leakage after the emergency disposal improper, not in accordance with the regulations take set warning area, closed roads, notification to evacuate personnel and other preventive measures.
 Sinopec Qingdao million tons of large oil refinery located in the same address in Huangdao. Qingdao major oil refinery project before and after the 13 years was officially approved the construction, there are many environmental and safety issues in the construction process.
< p > another chemical enterprises -- Qingdao Lidong chemical company was established on December 19,hogan outlet, 2003,hogan sito ufficiale, by South Korea's GS group, Oman national oil company,nike tn requin soldes, Qingdao Red Star)
 Huangdao reserve base scale of 3 million 200 thousand cubic meters, the storage area consists of 100 thousand sets of 32 cubic meters of oil tanks, Sinopec pipeline company responsible for the management. Huangdao national petroleum reserve base project in May 18, 2011,hogan outlet, through the national final acceptance, officially transferred to the production and operation.
 after the accident,hogan outlet, the general secretary of the CPC Central Committee, state president, Xi Jinping, chairman of the Central Military Commission, Li Keqiang, premier, have made important instructions. November 24th Xi Jinping made a special trip to Qingdao City, to investigate the accident rescue work,pandora jewelry outlet, and stressed the need to pursue.
< p > 2009 Huangdao petrochemical zone an official data show that Petrochemical area of a total of 19 of dangerous chemicals business unit, including production enterprises 2, storage enterprises and eight, enterprises 1, liquid ammonia using enterprise 4, enterprises in the construction of four; has a depot 5, the total storage capacity of 840 million cubic meters; 7 chemicals terminals, with an annual handling capacity of 53 million tons.
 Huangdao is a district in Shandong Province under the jurisdiction of Qingdao City, the sea on three sides, is an excellent harbor. Qingdao city relying on Sinopec 10 million ton oil refining and chemical Newton 70 million tons of PX, national oil reserve base, Qingdao harbor liquid wharf project, petrochemical base planning strategy. Huangdao is the main support for the rise of Qingdao petrochemical, is a small town surrounded by petrochemical projects.
 compared with previous incidents, the country's leadership attention to the extent of the high, arranged to quickly, before the few. As of 25 am, the accident caused a total of 55 people were killed, 9 people missing, 166 people were injured. With the increase in the number of Huangdao,hogan olympia outlet, the small town to attract the world's attention.
 Huangdao is the seat of the national strategic petroleum reserve. Petroleum strategic reserve is to ensure national energy security, to solve the oil emergency demand. Reserve base is responsible by the enterprise, there are strict regulations on the use of National Petroleum Reserve Management and safety management.
Related Articls:

Three Gorges Group Chairman a

Guangzhou received a separate two children to apply for 158 cases of the only child to define the pr

Its interpretation, the so-called practice assessment of undergraduate and pilot college, are similar to the Yellow Sea college in Shandong Province, such institutions in the spring college entrance examination for enrollment. According to his understanding, in the past year, the number of such enrollment, generally more than 1/3 of the expected number of recruits.
خارج شده است

این صفحه در 0.394 ثانیه 27 نمایش داده شد.