انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

حیرت خواهی کرد، که اگر خود را دوست بداری، دیگران نیز دوستت خواهند داشت. هیچکس کسی را که خود را دوست نمی‌دارد، دوست ندارد. اگر نمی‌توانی به خود عشق بورزی، چه کس دیگری به این کار اهمیت خواهد داد؟

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: خدای من...  (دفعات بازدید: 61242 بار)

daruosh

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 68
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : خدای من...
« پاسخ #45 : 12 مه 2011، 06:11:04 pm »

امروز با خدا حرف دارم من شاکیم و خسته. احساس میکنم تنهام و کسی هم نیست که کمکم کنه
بازم خوبه یه جایی هست که شکایت کنم واسه این همه سختی . میخوام بگم خدای من!3 سال 11 ماه
19روز بدون هیچ واسطه ای امدم شکر گزارت شدم از خیلی از لذتها گذشتم  خیلی جاها تو سرم زدند
صبوری کردم خسارت خوردم صبوری کردم این مریضی دیگه چه داستانیه.
 کم بدبختی ندارم که خدای من. از تو کمک میخوام و وقتی کمک نکنی به کی باید پناه ببرم
تو که درد میدی درمون هم میدی پس اذیتم نکن من خیلی کار دارم هنوز یه سری از رفتارهام درست نشده
یکیش همین عجلهکردن و قصاص قبل از جنایت یا همین حق به جانبی
خدای من صبرم رو زیاد اشتهای مصرف رفتارهای اشتباه رو ازم بگیر  ممنون که گوش میکنی
خارج شده است

sara

• بازوی CODA
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 783
« پاسخ #46 : 21 مه 2011، 10:18:07 pm »

خدايا احساسام داره قاطي ميشه. كمكم كن خودم رو ازشون رها كنم وگرنه حالم رو داغون خوتهد كرد بذار ابراز بشن و رها. خدايا قضاوت هام رو ازم بگير
خدايا ميدونم اگه الان به تو نسپارمشون اين رنجش ها دوباره قدرت بگيره كلاهم پس معركه است. پس لطف كن اين روزا بيشتر هوام رو داشته باش
احساساتم رو واضح كن و بهم جرات ابرازشون رو بده و بذار رها بشم.ممنونم
خارج شده است
براي بدست آوردن چيزي كه تاكنون بدست نياورده اي ، بايد كسي شوي كه تاكنون نبوده اي.
"گابريل گارسيا ماركز"

ممكن است كسي را اشتباه زنداني كنند ولي اشتباهي ازاد نمي كنند.به راستي كه حكمتي در ازادي ما بوده است و چه زيباست اين حس مقدس...

daruosh

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #47 : 22 مه 2011، 06:48:02 pm »

میخوام گله کنم  من شاکیم دلم شکسته این رسمش نیست خدا
من این زندگی رو نمی خوام  من           >:( >:( >:( >:( >:(
بدجوری هم عصبانیم وخسته ااز این همه مشکل ریز و درشت
 اینه عدالتت  این بود مهربونیت این بود دل رحمیت این بود؟ باشه خیالی من یه عمر خیابونی زندگی کردم
 پای هرچیزی  که گفتم واسادم گفتی ادم باش گفتم چشک .گفتی نگاه به ناموس کسی نکن گفتم چشم  .گفتی واسه خونوادت فرزندی نکردی گفتم چشم گفتی اسه برو اسه بیا گفتم چشم گفتند صبر کن ومواد نزن سیگارم ترک کردم حالا تاوان کدوم گناه و دارم پس میدم
خیالی نیست تحمل میکنم میگن تو بد بندتو نمی خوای رفیق :'( :'( :'( میگن اخر عشق معرفتی من واسادم خوب نگام کن هنوز واسادم اره خدای من  فقط میگم دمت گرم دوست عادل من :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose:
خارج شده است

sara

• بازوی CODA
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #48 : 27 مه 2011، 12:56:39 am »

خداوندا خودت من رو آگاه كن و بهترين نوعي كه ميتونم خودت رو داشته باشم بهم نشون بده.... اگه بينشم اشتباهه تو اصلاحش كن...
سعي ميكنم چشام رو باز نگه دارم و به نشونه هات توجه كنم كه يك تصميم درست و يك راه درست رو انتخاب كنم
نشونه هات راهنمايي هات رو تويه اين تصميم و مسير از من دريغ نكن...تصميم سختيه واقعا سخت... شايد يكي از مهمترين
تصميم ها در دوران بهبودي كه ميتونه خيلي اتهام ها رو به سمت من بندازه... پس به خودت ميسپارمش ... خودت من رو آگاه كن و با نشونه هات
راه درست رو بهم نشون بده... دوست دارم خيلي گلي .
خارج شده است
براي بدست آوردن چيزي كه تاكنون بدست نياورده اي ، بايد كسي شوي كه تاكنون نبوده اي.
"گابريل گارسيا ماركز"

ممكن است كسي را اشتباه زنداني كنند ولي اشتباهي ازاد نمي كنند.به راستي كه حكمتي در ازادي ما بوده است و چه زيباست اين حس مقدس...

daruosh

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #49 : 29 مه 2011، 07:21:32 pm »

خدای من ازت تحمل و توانای میخوام چون ضعیف شدم و مثل یه ادم بیمار خودم رو به در ودیوار میکوبم خدای من کم کن که این روزهای بد من تموم شه  خدای من زندگیم رو هواست افتادم بلندم کن
 خدا جون من که زبون التماس ندارم هر وقتم که اومدم سراغت بی واسطه بوده پس چرا من  اینقدر باید درد بکشم
 میدونم خدای من خطا رفتم 
ببخش خدای من میگن مهربونی بخشنده ای مجازات نمیکن این دفعه رم کوتاه بیا رفیق به خودت قسم که خسته ام
ولی خدای من,گله ندارم چون میدونم  بد من رو نمی خوای و بهت ایمان دارم  صادقانه من هم از امانتی که بهم دادی خوب استفاده نکردم
 ببخش  :pray: :pray: :pray:
خارج شده است

sara

• بازوی CODA
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #50 : 31 مه 2011، 01:10:43 pm »

خداوندا يك لظه مرا رها نكن كه من محتاج تك تك لحظات با تو بودنم
 :'( :pray:
خارج شده است
"گابريل گارسيا ماركز"

sedighe

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,690
  • پروردگارا ..بمن بردباري، فروتني و تسليم عنايت فرما
« پاسخ #51 : 01 ژوئن 2011، 01:20:35 am »

خدا یا تو بودی که در کوره راههای زندگی دست منو عزیزانم را گرفتی و نجات دادی . پس کمکم کن تا بیشتر شکر گذارت باشم و بتو تکیه کنم . ترا صدا کنم .  دعا کنم بتو توکل کنم و در راستای خواست و رضای تو قدم بردارم .  :pray:
خارج شده است
مگر ميشود زندگي مرا به هم ريخته آفريده باشد ؟  خداي  دانه هاي  انار !!!!!

pari

• کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 728
« پاسخ #52 : 01 ژوئن 2011، 10:27:33 am »

خدای بزرگم این رزوها خلی به کمکت احتیاج دارم...نه اینکه قبلا نداشتم.این روزها میدونم چقدر بهت احتیاج دارم...
استرسم خیلی زیاد شده...عجیبه چون من خیلی اهل استرس نیستم.این روزها اونقدر استرس دارم که تمام شب رو خواب میبینم.خوابهای بد.
خدای بزرگم لطفا کمکم کن...راه درست رو پیش روی من بزار.لطفا درهایی که بهش میزنم رو به روم نبند جز دری که برام خیر نیست.
خدایا نمیدونم چرا حالا که تا این حد استرس دارم باید خواهر کسی که بهش وابسته بودم بیاد پیشم.نمیتونم بگم نیاد چون دوست صمیم هستش.نمیدونم میتونم یه روز کامل رو در کوه باهاش سر کنم؟
نمیدونم...به هر حال مهمون منه.
کمکم کن...تازه فکر کردم همه چیز درست شده و کلی برنامه ریختم برای اینکه ضررهایی که کردم رو جبران کنم.اما یهو انگار همه چیز رفت رو هوا.خدایا نزار انسان دیگه ای به هر صورتی زندگیمو به هم بریزه.منو در پناه خودت حفظ کن چون من نمیتونم از منشائ تمام اتفاقاتی که می افته مطلع بشم.
خدای بزرگم جز تو کی رو ندارم...دستامو بگیر و تنهاییمو حس کن و ببین حالا که از جام بلند شدم تا کجا میل رفتن دارم که بدون تو هرگز موفق نمیشم.
خدایا توی این دنیا جز تو به کسی نمیتونم اینطور مطلق اعتماد کنم.چون تو تنها کسی هستش که میدونم منو در نمیمه راه رها نمیکنی.هر چقدر توی زندگی بد شدم.هر چقدر فراموشت کردم و ازت دور شدم.باهات چنگیدم.همیشه هوای منو داشتی...
منو در پناه خودت بگیر که خیلی ترسیدم.
خارج شده است
تنها شیطانهایی که در جهان وجود دارند،آنهایی هستند که در قلب های ما به جست و خیز مشغولند.در آنجاست که باید بجنگیم.
"مهاتما گاندی"

malihe

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 434
  • سکوت من ،فریاد بلند دوست داشتن توست...
« پاسخ #53 : 01 ژوئن 2011، 03:15:13 pm »

خدای من ...
چرا اینقد عصبی ام ...چرا اینقد بهم ریختم ...چرا بهونه گیر شدم ...دنبال چی هستم ؟؟؟؟واقعا نمیدونم ...خدای من خدای مهربونم حس میکنم دنبال تو میگردم ...خیلی وقته گم کردمت به تو خیلی احتیاج دارم خدا ...به من توانایی وقدرت بده بیشتر به سمتت بیام وبهت نزدیک بشم ...بیماری وابستگی آزارم میده به تو میسپارمش خودت راه درست مقابله باهاشو سر راهم قرار بده ومنو به سمتش هل بده .....خدایا کمکم کن ...حیمیکنم ناراحتی اعصاب گرفتم احتیاج به ارامش محض دارم ...بهم آرامش بده :pray:
خارج شده است
لذت دوستی با پابرهنگان در این است که مطمئنی ریگی به کفش ندارند.....

sedighe

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,690
  • پروردگارا ..بمن بردباري، فروتني و تسليم عنايت فرما
« پاسخ #54 : 02 ژوئن 2011، 07:56:40 am »

خدایا میدونم از تو که دور بشم . میترسم ...نا امید میشم ..و آرامش و پذیرشم کم میشه و بیماری  من سوء استفاده میکنه منو از واقعیت دور میکنه و منو با خودش میبره....خدایا کمکم کن که ازت دور نشم  و بهت تکیه کنم   توکل کنم . ترا صدا کنم  و فقط به رضای تو و خواست تو فکر کنم . :pray:
« آخرين ويرايش: 02 ژوئن 2011، 07:57:23 am توسط narges »
خارج شده است
مگر ميشود زندگي مرا به هم ريخته آفريده باشد ؟  خداي  دانه هاي  انار !!!!!

shilan

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 201
  • خدایا همونی که می خوام کاش منم همونی بشم که میخوای
« پاسخ #55 : 07 ژوئن 2011، 12:09:19 pm »

خدایا  ...

پرم کن پر از حال خوب چکاوک  در آن لحظه که دل نشین میسراید .

..پرم کن ز حسی که دیدار یک گل   پر وبال پروانه را میگشاید
این بار دارم با همه وجودم صدات میکنم پرم کن از صبر از عشق از شور و شعور
از درک خدایااز ته دلم  امروز صدات میکنم ببخش انقدر دیر ...
......دوستت دارم  :rose: :rose: :rose: :rose: :love: :love: :love: :love:
خارج شده است
با نگاهی که در آن شوق بر آرد فریاد...با سلامی که در آن نور ببارد لبخند...دست یکدیگر را بفشاریم به مهر..

shilan

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #56 : 14 ژوئن 2011، 01:04:18 pm »

خدایا میدونم دنبالت گشتن شاید درست نباشه که تو همه جا هستی
ولی من نیستم به نوعی شاید در کوچه پس کوچه ها به دنبال خودم میگردم 
فقط میدونم حتی این سرگردانی به دنبالت گشتن هم برام لذت بخشه و دنبال
نشونه هات رو گرفتن قشنگه شاید به تمام مفهوم همون جمله ای که میگه
هر آنچه تو را به یاد من بیاورد زیباست
امروز زیبایی رو در هر کجا پیدا کنم مترادف با تو تعریف میکنم
و فردا وفرداها شاید تعریف بهتری پیدا کنم فقط میدانم که من زیبایی دوست داشتن و احساس رو تازه دارم
به مفهوم واقعیشون میرسم و میدونم هر روز فرصتی هست تا کمی نزدیکتر بشم
خارج شده است
با نگاهی که در آن شوق بر آرد فریاد...با سلامی که در آن نور ببارد لبخند...دست یکدیگر را بفشاریم به مهر..

pari

• کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 728
« پاسخ #57 : 15 ژوئن 2011، 03:44:53 pm »

سلام خدای بزرگم...
پناه میارم به تو از شر این افکاری که منو در خودش فرو برده...پناه میارم به تو از چیزهایی که وجودم و قلبم از من طلب میکنه و برای من مثل سم میمونه...پناه میارم به تو در زمانی که جز تو کسی رو ندارم...من رو از شر این افکار و خواسته ها در امان نگه دار...
جز تو کسی نمیدونه حال منو...جز تو کسی از من و عمق وجودم اگاه نیست...
کمکم کن...من رو در پناه خودت بگیر...بغلم کن...
دوست دارم...
خارج شده است
تنها شیطانهایی که در جهان وجود دارند،آنهایی هستند که در قلب های ما به جست و خیز مشغولند.در آنجاست که باید بجنگیم.
"مهاتما گاندی"

shilan

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #58 : 16 ژوئن 2011، 11:34:34 am »

سلام خدای من..
هر وقت کاری رو شروع میکنم اولش برام با اضطراب عجیبی همراه میشه
که تو منو میشناسی و میدونی هر بار نگرانی مانع تمرکز و انجام درست کارم وکلا مانع
لذت بردن از کار وانجام اون میشه
خدای من کمکم کن به قلبم آرامش بده تا با حوصله کارام
رو انجام بدم واز انجامشون بدون نگرانی لذت ببرم
هر دفتر خاطرات گذشته رو هم که باز میکنم توی تمام نوشته هام
حتی شادترین حالت وحتی ساده ترین کار  نگرانی هست
کمکم کن نترسم
کمکم کن فکر نکنم که نمیتونم خدای من
کمکم کن تو انجام کارام تنبلی نکنم
خدای من با هر تپش قلبم تو رگهام جاری باش و همراهم بمون
وبهم اعتماد و نیرو وعشق ببخش خدایا کمک کن به خودم ثابت کنم که میتونم
خدایا کمکم کن که یادم نره نگران فردا نباشم یادم نره فقط برا این لحظه و امروز تلاش کنم
خدایا آینده رو و گذشته رو میسپارم به خودت
کمک کن امروز درست کار کنم ..

خارج شده است

shilan

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #59 : 17 ژوئن 2011، 01:15:59 am »

خدایا چه سکوت محضی برقراره

...ودر انتظار صبحی دیگرم که شاید این بار
خارج شده است

این صفحه در 0.064 ثانیه 25 نمایش داده شد.