انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

خدایا ما اگر بد کنیم ، تو را بنده خوب بسیار است .
تو اگر مدارا نکنی ، ما را خدای دیگر کجاست .ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: اساسنامه تالار پرانتز باز  (دفعات بازدید: 3558 بار)

وحید - ط

  • پارازیت
  • مدیر انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • *****
  • امتیاز: +96/-5
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 153
  • قلم و رنگ در اختیار توست ،چرا بهشت را نقاشی نمیکنی
    • بهبودی
اساسنامه تالار پرانتز باز
« : 09 نوامبر 2010، 11:26:08 am »

با عرض سلام خدمت تمامی مدیران ، کاربران و میهمانان محترم تالار بهبودی
با تشکر از اینکه تالار ما را انتخاب کردید ، این یک مساله کاملا شخصی است .
شما می توانید در تخیلات خود به هر کجا که تمایل دارید پرواز کنید ، تمام قوانین را بشکنید و از مرزها به راحتی عبور کنید . به هر جا که دوست داشته باشید سر بکشید و در مورد آن با ما به گفتگو بنشینید .
ما منتظر دیدن نظرات دوستانه شماهستیم  . ما می خواهیم ما را یاری کنید و داشته هایتان را با ما تقسیم کنید و در این کار بی دریغ و بدون خصت باشید .

ذکر چند نکته اساسی می باشد :
1)- تالار پرانتز باز محلی است برای طرح نظرات ، سوالات ، و شبهاتی که برای افراد مختلف در مورد موضوعات مختلف ایجاد شده است ، اما فقط و فقط در مورد بهبودی و چگونگی پیشرفت در آن .
2)- ما در اینجا یکدیگر را نصیحت و ارشاد نمی کنیم ، به نظرات یکدیگر ایراد نمی گیریم و از انتقادهای تیز و گزنده جدا خود داری می کنیم .
فضایی که ما می خواهیم ایجاد کنیم ، فضایی است برای غلبه بر ترسهای فکری مان از مشارکت و ابراز نظر ، به همین خاطر هیچ نظری در این تالار غلط یا احمقانه نیست . هر کسی نظر خود را دارد .
3)- نظرات ما می تواند در مورد قدمهای انجمن های مختلف یا یک جمله ، یا پاراگراف از یک کتاب باشد . (البته با نوشتن نام کتاب ، نویسنده ، در صورت نیاز مترجم و شماره صفحه آن)
4)- در مورد سنت ها و مفاهیم انجمن های مختلف ما فقط می توانیم سوالات ایجاد شده در فکرمان و یا تجربیات شخصی از چگونگی به اجرا گذاشتن یا نگذاشتن یک سنت یا مفهوم را ارائه دهیم . (در مورد سنتها و مفاهیم از قراردادن نظرات و برداشتهای شخصی که موجب تغییر ماهیت در مفهوم آن سنت یا مفاهیم دوازده گانه شود ، جدا خود داری می کنیم ).
5)- این تالار اولین تجربه مدیران آن است و مطمئنا کم و کاست ، اشکالات و اشتباهات در کار خواهد بود ، برای بهتر شدن خدمت مان ، ما را از نظرات و پیشنهادات سازنده خود آگاه کنید .
6)- در این تالار به هیچ عنوان تاکید می کنیم ، به هیچ عنوان وارد مسائل سیاسی و اجتماعی نخواهیم شد و از شما عزیزان هم انتظار داریم به همینگونه باشید .
7)- به علت شش بند متذکر شده در بالا ( اساسنامه ) و چالش زا بودن مباحثی که ممکن است وارد شویم ، برای جلوگیری از هرگونه بهره برداری و یا سوء استفاده مدیران بخش پرانتز باز و ناظران محترم  سایت با هماهنگی ما ، امکان حذف و ویراستاری موضوع را دارند . ضمن اینکه این نکته را نیز متذکر می گردیم که در صورت تشخیص مدیران این بخش از انجمن ، امکان قفل کردن موضوع وجود داشته تا از پراکنده شدن موضوعات متذکره جلوگیری به عمل آید .
.
با تقدیر و تشکر از تمامی عزیزانی که ما را در این راستا حمایت و خودشان را از ما جدا نمی دانند .
.
مدیران تالار پرانتز باز
.
امضاء
-(((پارازیت))))-
خارج شده است
هستی تو معرف توست نه گفته تو!!!
 

این صفحه در 0.064 ثانیه 26 نمایش داده شد.